آیا می‌دانید ایاس چیست ؟ همه‌ی بازارهای فعال جهان در طول دوران حیات خود نوسانات و تغییرات زیادی را تجربه می‌کنند. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران حرفه‌ای همیشه در تلاشند تا ارز یا بازاری جایگزین و پشتیبان داشته باشند تا از ضرر‌‌ها و شکست‌های بزرگ جلوگیری کنند.

نوسانات و فرازونشیب‌های اخیر بیت کوین و اتریوم، معامله‌گران زیادی را به فکر پیدا کردن و جایگزین کردن ارزهای دیجیتال جدید انداخته است. آلت کوین‌های تازه نفس و جوان مناسب‌ترین و قوی‌ترین رقبایی بودند که در برابر بیت کوین و اتریوم وارد کار شدند. امروز ارز دیجیتال ایاس را به عنوان یکی از رقبای اصلی بیت کوین در بازار رمز ارزها تلقی می‌کنند و معتقدند جزء ارزهای آینده‌دار است.

می‌خواهید شمایلی حرفه‌ای‌تر به معاملات خود در بازار ارز دیجیتال دهید و با تکیه به یک پشتیبان ارزشمند، وارد بازار ارز دیجیتال شوید؟ پس لازم است بدانید رمز ارز ایاس چیست و چگونه می‌تواند راه نجات شما باشد. همراه ما در تبدیل باشید تا اطلاعات لازم درباره توکن ایاس کسب کنید.

ثبت نام در تبدیل

بلاک چین و ارز دیجیتال ایاس چیست ؟

ایاس چیست

داستان یک الماس بد تراش

طی سال‌های گذشته همه‌ی ما کم‌وبیش در معرض هیاهو و هیجان فناوری‌ جدید بلاک چین قرار گرفته‌ایم. سیستم‌‌عامل‌های متعدد بلاک چین برای کمک به صنایع و بخش‌های مختلف پا به دنیای فناوری گذاشتند. اتریوم در واقع دومین ارز دیجیتال و شبکه محبوب بلاک چین دنیاست که در آن قرار‌دادها و فعالیت‌های هوشمند و بزرگی انجام می‌شود اما سرعت آن کم است و کارمزد بالایی دارد.

اگر چه اتریوم را یک پلتفرم قوی و شناخته شده می‌دانند اما همین دو عیب مهم باعث شد تا رقبای جدید و قدری برای بیرون کردن اتریوم از میدان، وارد بازار شوند. یکی از همین رقبا بلاک چین و رمز ارز EOS بود.

بلاک چین ارز EOS چیست ؟

نماد ارز دیجیتال ایاس - لوگوی ارز دیجیتال ایاس

لوگوی ارز دیجیتال ایاس

EOS یکی از فناوری‌های جدید بلاک چین است که وارد بازار ارزهای دیجیتالی شده است. بلاک چین ایاس پلتفرمی غیرمتمرکز برای پشتیبانی و ساخت برنامه‌ی غیر متمرکز (DApps) است که مشابه بلاک چین اتریوم طراحی شده است.

در واقع هدف اصلی بلاک چین ایاس ساختن بستری سریع و رایگان بود که توانایی پردازش هزاران معامله در ثانیه و بدون پرداخت هزینه‌های معاملاتی را دارد. بلوک‌هایی که توسط Block تولید می‌شوند مشابه استخراج‌کنندگان در بلاک‌چین اتریوم هستند.

هزینه‌ی هر بلوکی که در این پلتفرم تولید می‌شود، توسط خود بلاک چین ایاس پرداخت می‌شود. به همین دلیل است که هیچ هزینه‌ و کارمزدی از کاربران دریافت نمی‌شود و پلتفرمی به‌صرفه است. ایاس در هر ثانیه دو بلوک و بلاک ‌چین اتریوم در هر ۱۵ ثانیه یک بلوک تولید می‌‌کند. می‌بینید تا چه اندازه پروژه‌ی شگفت انگیزی است؟

بلاک چین ایاس شبیه سیستم‌عامل رایانه است که شبکه بلوک‌های ایاس را مدیریت و کنترل می‌کند. این شبکه از معماری بلاک چین برای مقایس‌گذاری عمودی و افقی dApp استفاده می‌کند. درحالی که شبکه‌های مختلف بلاک چین مثل اتریوم، سعی می‌کنند برنامه‌های غیرمتمرکز را تسهیل کنند، ایاس در تلاش است که نقاط ضعف و مشکلات بلاک‌ چین‌های متمرکز را رفع کند و مشکلاتی مثل سرعت، مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری را از سر راه بردارد.

رمز ارز ایاس چیست ؟

رمز ارز ایاس روی بلاکچین ایاس اجرا می‌شود و برای پشتیبانی از برنامه‌هایی در مقیاس بزرگ و گسترده کاربرد زیادی دارد.

تاریخچه ارز ایاس

ارز دیجیتال ایاس چیست

سال ۲۰۱۷ زمانی بود که پروژه‌ی ارز دیجیتال و توکن ایاس راه‌اندازی و عرضه شد. این ارز دیجیتال در ابتدا روی بلاک ‌چین اتریوم و به صورت توکن ERC -20 تولید و توزیع شد. اصلی‌ترین دلیلی که باعث شد ایاس برای شروع کارش به رقیب مهم خود در بازار ارزهای دیجیتالی اعتماد کند توزیع گسترده‌ی آن بود. طراحان و توسعه‌دهندگان Block.one می‌خواستند از توزیع گسترده توکن‌های ایاس اطمینان پیدا کنند.

اما زمانی زیادی طول نکشید که به‌طور رسمی بلاک چین ایاس به بازار ارزهای دیجیتالی معرفی شد. تمام توکن‌های ایاس به سرعت خریداری و به بلاک چین ایاس منتقل شدند.

برگ طلایی و ارزشمند تاریخچه ارز ایاس در اصل زمانی بود که برای اولین‌ بار عرضه شد. عرضه اولیه سکه توکن‌های ایاس تا به امروز یکی از مهم‌ترین عرضه‌ اولیه‌های تاریخ بازار ارزهای دیجیتال است. این عرضه در تاریخ ۲۵ ژوئن سال ۲۰۱۷ آغاز شد و درست یک سال بعد، ۴ ژوئن ۲۰۱۸ به پایان رسید. طولانی‌ترین عرضه اولیه سکه که توانست شانس استفاده از این فرصت را به همه‌ی افراد بدهد.

نتیجه‌ی این فرصتی که توسعه‌دهندگان تیم EOS برای این ارز دیجیتال قائل شدند، بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه برای توسعه‌ی شبکه بلاک چین ایاس بود. آنها در عرضه اولیه ایاس حدود ۷۰۰ میلیون توکن (۷۲ درصد از مقدار کل) کسب درآمد داشتند. ایاس توانست لقب جذاب‌ترین و موفق‌ترین عرضه‌ اولیه ارزهای دیجیتالی را به خود اختصاص دهد.

خالق ارز ایاس

رمز ارز ایاس چیست

ایاس افتخار این را داشت که یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌های اولیه را ثبت کند.

ایاس با پشتیبانی تیم توسعه‌‌دهنده و ارائه‌دهنده‌ی قوی‌ و باتجربه‌ی خود وارد بازار شد. افرادی مثل دنیل لاریمر و برندن بلومر که اسم آنها در ردیف اول اسامی لیست این تیم به چشم می‌آید. در اصل خالق ارز ایاس را می‌توان دنیل لاریمر دانست.

لاریمر یکی از بنیان‌گذاران اصلی شرکت‌های Steem  و BitShares  بود. مجموع پروژه‌هایی که تا امروز لاریمر در بازار ارزهای دیجیتال راه‌اندازی و مدیریت کرده است، میلیاردها دلار ارزش دارند. همچنین مدیریت شرکت block.one هم که نقش مهمی در توسعه EOS دارد، برعهده‌ی براندن بلومر است.

به همین دلیل دو فرد مهمی که در تیم ارائه‌دهنده و توسعه‌دهنده ارز ایاس می‌توان به عنوان خالق ارز ایاس شناخت، لاریمر و بلومر هستند. لامیر در ژانویه ۲۰۲۱ این شرکت را ترک کرد و با انتشار یک پیام صوتی، نوید تولید و ساخت پروژه‌های دیگر با فناوری‌های پیشرفته‌تر و کامل‌تر را داد.

اگر چه بعد از ترک لامیر و انتشار خبر این جدایی،  قیمت نماد ایاس تا ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد اما در مدت زمانی کوتاه، این سقوط هم جبران شد و امروز با مدیریت بلومر رشد چشم‌گیری پیدا کرده است.

قیمت اولیه هر توکن ایاس ۵ دلار بود و تا این زمان افزایش و کاهش‌ قیمتی مختلفی داشته است اما قیمت رمز ارز ایاس در زمان نوشتن این مقاله (به تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۲۱)‌ ۵.۶۸ دلار است.

اهداف پروژه ارز ایاس چیست ؟

ارز دیجیتال ایاس چیست

قرار بود ایاس قاتل اتریوم باشد!

مهم‌ترین موردی که در اهداف پروژه ایاس به چشم می‌خورد طراحی یک بلاک چین با ظرفیت بالای تجاری است. بلاک چین و ارز ایاس تولید شد تا علاوه‌بر رفع‌ کردن معایب و کاستی‌هایی که در بلاک چین‌های قبلی، به‌خصوص اتریوم بود جبران شود. بتوان برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند را روی بلاکچین ایاس با سرعت و عملکرد بهتر طراحی و راه‌اندازی کرد.

برای مثال نسخه‌ی غیرمتمرکز برنامه‌ی فیس‌بوک را می‌توان روی بلاک چین ایاس اجرا کرد تا دیگر هیچ شبکه، دولت یا نهادی نتواند آن را کنترل کند و سازمان‌ها و افراد مختلف با هیچ عنوان و دلیلی، به اطلاعات خصوصی و شخصی کاربران برنامه‌ی غیرمتمرکز فیس‌بوک دست پیدا نکنند.

ارز ایاس چگونه کار میکند ؟

رقابت و برتری‌ ایاس در مقابل اتریوم باعث شد تا آن را با لقبی مثل قاتل اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال بشناسند. قاتلی که می‌تواند به راحتی همه‌ی فعالیت‌های اتریوم را از آن برباید و سریع‌تر، آسان‌تر و بهینه‌تر انجام دهد. با وجود این که قابلیت‌های ارتریوم برای امکان توسعه برنامه‌های توزیع‌شده بسیار زیاد است اما مزیت‌های ایاس باعث شده به سرعت از ارتریوم پیشی بگیرد.

مزیت‌های ارز دیجیتال ایاس چیست ؟

رمز ارز ایاس چیست

 • امکان ساخت حساب، سیستم احراز هویت
 • مقیاس‌پذیری بالا
 • برنامه‌نویسی موازی افقی و عمودی
 • حذف کارمزدها و هزینه‌ها
 • ارتباط ناهمزمان بین گره‌ها
 • بازیابی خطاهای سیستمی
 • اجرای هرچه سریع‌تر و آسان‌تر برنامه‌های غیرمتمرکز
 • سیستم به‌روزرسانی آسان

شبکه‌های بلاک چین اغلب محدودیت‌های مشخصی دارند. مشکلاتی مثل محدودیت شبکه به‌خاطر تعداد زیاد تراکنش‌های نادرست و درخواست‌‌های مشابه، سرعت اجرای پایین و محدود‌بودن قدرت محاسباتی شبکه اصلی‌ترین این مشکلات است. شبکه بلاک چین ایاس با هدف مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری بیشتر سعی کرد مکانیسم منحصر‌به‌فرد خود را روی کار بیاورد و همه‌ی این مشکلات و محدودیت‌ها را از بین ببرد.

ویزا و پی‌بال هر کدام به تنهایی ادعا می‌کنند که می‌توانند در هر ثانیه ۱۶۰۰ و ۲۰۰ تراکنش را مدیریت کنند و همچنین بیت کوین و اتریوم با ادعای ۸ و ۲۰ تراکنش در ثانیه وارد میدان شدند. همین‌جا بود که ایاس مدعی شد به‌خاطر ویژگی مقیاس‌پذیری (سرعت پردازش) بیشتر می‌تواند با استفاده از مکانیسم توافق اثبات سهام، میلیون‌ها تراکنش را در یک ثانیه مدیریت و تایید کند. این اواخر ایاس ادعا کرده در تلاش است تا سرعت پردازش خود را به انجام بیش از یک میلیون تراکنش در یک ثانیه ارتقا دهد.

آینده ارز ایاس چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال ایاس

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال ایاس

بررسی نمودارهای حرکت ارز ایاس نشان می‌دهد در روزهای گذشته ارزش توکن‌های آن کاهش پیدا کرده است و قیمت آن تا حدود ۲.۳ دلار رسیده است (در زمان نوشتن این مقاله). بدون شک ارز دیجیتال ایاس هم از فرازونشیب‌های اخیر بازار ارزهای دیجیتالی نتوانسته در امان باشد اما خصوصیات و ویژگی‌های این ارز باعث می‌شود تا تحلیل‌گران و معامله‌گران آینده‌ی این ارز را روشن و ارزشمند بداند. توسعه‌دهندگان این ارز همچنان قصد دارند ویژگی‌ها و مزایای آن را توسعه‌ و بهبود دهند که خود این موضوع می‌تواند مهر تاییدی بر آینده‌ی روشن این ارز دیجیتالی باشد.

بهترین کیف پول ایاس کدام است؟

بهترین کیف پول های ایاس

توکن‌های ایاس در حال حاضر بیشتر بر پایه‌ی اتریوم است. از طرفی، خود سایت رسمی ایاس به سرمایه‌داران و معامله‌گران توصیه می‌کند برای اینکه بتوانند از بروزرسانی‌های بعدی سایت استفاده کنند، سراغ کیف‌ پول‌های رسمی اتریوم بروند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره‌ی کیف پول ایاس کسب کنید، این مطلب را بخوانید.

همچنین در این بخش از تعدادی کیف پول کاربردی برای رمز ارز ایاس با شما صحبت خواهیم کرد:

 • کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X
 • کیف پول نرم افزاری Guarda
 • کیف پول نرم‌افزاری EXODUS
 • کیف پول موبایلی Infinito
 • کیف پول نرم افزاری Edge
 • کیف پول Jaxx Wallet

 

سخن آخر

این مطلب از تبدیل را با صحبت درباره‌ی یکی از اصلی‌ترین رقبای بیت کوین و اتریوم شروع کردیم. گفتیم ایاس چیست و با چه هدفی به دنیای فناوری بلاک‌ چین‌‌ها و ارزهای دیجیتالی معرفی شد. بلاک چینی که پا به عرصه‌ی تولید گذاشت تا بتواند سرعت و پردازش تراکنش‌ها را بیشتر از گذشته کند و به رقمی حیرت‌انگیز برساند.

توسعه‌دهندگان بلاکچین ایاس همواره در تلاشند تا قابلیت‌های این ارز دیجیتال بهبود ببخشند و آینده‌ی روشن‌تر و بهتری برای ارزش دلار این ارز دیجیتال ایجاد کنند.

ارز EOS هم از جمله رمزارزهایی است که در صرافی‌هایی مثل صرافی بایننس معامله می‌شود. با این حال ممکن است محدودیت‌ها و مشکلاتی دسترسی به این صرافی‌ها را سخت و دشوار کنند. اینجاست که می‌توانید به یک صرافی داخلی جایگزین و امن اعتماد کنید تا از بازار ارزهای دیجیتالی عقب نمانید. شما تجربه خرید و فروش ایاس را دارید؟

صرافی تبدیل در خدمت شماست تا با ارائه‌ی ارزان‌ترین و کمترین کارمزد معاملات، هم سرعت بالاتری در اختیارتان بگذارد و هم معامله‌ای به‌صرفه و خوب داشته باشید. همین حالا در تبدیل ثبت‌نام کنید و بعد از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت پس از احراز هویت خود، مشغول معامله و سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال شوید.

ثبت نام