می‌دهید
تومان
دریافت می‌کنید
بیت کوین
خرید آسان  بیت کوین
حجم ۲۴ ساعته (BTC) 74.84
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 1,731,364.20
تغییرات ۱ روزه +0.63 %
قیمت آخرین معامله 23,178.27 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 23,399.99 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 22,798.94 $
بخریم یا بفروشیم؟
این معیار که از سایت TradingView استخراج شده، به طور خلاصه، اطلاعات اندیکاتورهای بازار که شامل میانگین‌های متحرک ساده (Simple Moving Average) و نمایی (Exponential Moving Average) و نوسانگرها (Oscillators) را جمع‌آوری کرده، سپس تفسیر می‌کند که طبق آن اندیکاتور، اکنون باید اقدام به خرید یا فروش کرد یا آنکه فعالیتی نکرد و نسبت به تغییرات بازار خنثی بود. سپس جهت‌گیری مجموع این اندیکاتورها را به شکل یک درجه‌بندی به کاربران پیشنهاد می‌دهد. به طور خلاصه، به کاربران نشان می‌دهد که اندیکاتورها، وضعیت بازار را چگونه می‌بینند.
Loading...

آیا تصمیم دارید با سرمایه‌گذاری بر بیت کوین وارد بازار ارز دیجیتال شوید؟ آیا می‌دانید چرا روز به روز ورود افراد به این بازار بیشتر می‌شود؟ همان‌طور که اینترنت اطلاعات را غیرمتمرکز کرده است و کل دانش بشر را به روی هر کسی که دارای اتصال وب و انگیزه استفاده از آن است باز می‌کند، بیت کوین نیز آزادی پولی ارائه می‌دهد.

ارز BTC یک انقلاب تکنولوژیکی و مالی است که امکان فرار از سیستم‌های متمرکز و جعلی را فراهم و قوانین بازی را برای همه استاندارد می‌کند. در نهایت حاکمیت مالی توسط فرد به دست می‌آید.

آیا به ارز بیت کوین(BTC) علاقه دارید، اما نمی‌دانید چیست یا از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید. این راهنما هر آنچه را که باید در مورد این ارز بدانید را به شما آموزش می‌دهد.

بیت کوین (Bitcoin) چیست؟

ارز Bitcoin اولین ارز دیجیتال، هم از نظر زمانی و هم از نظر ارزش سرمایه است. BTC در سال 2008-2009 توسط ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد و از آن زمان تاکنون تحولی خیره کننده را، چه از نظر پذیرش (توسط افراد و بازرگانان، اما اخیرا توسط مشاغل) یا از نقطه نظر فنی ایجاد کرده است.

بیت کوین یک پروتکل پولی همتا به همتا است. نرم‌افزار BTC در رایانه (یا تلفن) شما به طور مستقیم با سایر رایانه‌های موجود در شبکه ارتباط برقرار می‌کند. هنگامی که یک تراکنش انجام می‌دهید، به عنوان مثال برای ارسال 0.2 بیت کوین به یک دوست، به رایانه‌های دیگر در شبکه‌ای که با آن‌ها در ارتباط هستید، اطلاع می‌دهید که این تراکنش را به ماشین‌های دیگر منتقل می‌کنند و غیره. به این ترتیب، کل شبکه بیت کوین خیلی سریع متوجه می‌شود که شما می‌خواهید این تراکنش را انجام دهید.

پس از مدت زمان معینی که بستگی به میزان تراکم بلاک چین ارز بیت کوین دارد، این تراکنش توسط یک ماینر در یک بلوک جدید اضافه می‌شود. پس از آن اعمال خواهد شد و 0.2 ارز Bitcoin عملا تغییر خواهد کرد.

علاوه بر این، ارز دیجیتال بیت کوین چند ویژگی جالب دارد:

 • وقتی کلید خصوصی کنترل بیت کوین را دارید، فقط شما می‌توانید آن‌ها را ارسال کنید و هیچ کس نمی‌تواند شما را از انجام این کار باز دارد.
 • نرخ انتشار بیت کوین‌های جدید به صورت کد سیاه و سفید نوشته شده و توسط هزاران کامپیوتری که شبکه بیت کوین را تشکیل می‌دهند اعمال می‌شود. بنابراین، ما مطمئن هستیم که هرگز بیش از 21 میلیون بیت کوین وجود نخواهد داشت. حتی می‌توانید مقدارBTC در گردش را در یک لحظه خاص، از گره بیت کوین خود بررسی کنید.
 • شبکه بیت کوین از طریق ده‌ها هزار گره غیرمتمرکز است و با قدرت محاسباتی عظیم محافظت می‌شود.

تاریخچه پیدایش بیت کوین (bitcoin)

ایده داشتن یک ارز دیجیتال ایده جدیدی نیست. قبل از کریپتوکارنسی‌ها، تلاش‌های زیادی برای ایجاد آن صورت گرفته است. مسئله اصلی که اکثر آن‌ها با آن مواجه بودند، مشکل دو برابری هزینه بود. یک دارایی دیجیتال به نوعی باید فقط یک بار قابل استفاده باشد تا از کپی‌برداری و جعل موثر آن جلوگیری شود.

بیش از 10 سال قبل از ارزهای دیجیتال، این مفهوم توسط مهندس کامپیوتر وی دای معرفی شده بود. در سال 1998، او مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن "B-money" را مورد بحث قرار داد. او ایده یک ارز دیجیتال را مورد بحث قرار داد که می‌توان آن را همراه با گروهی از نام‌های مستعار دیجیتال غیرقابل ردیابی ارسال کرد.

در همان سال، تلاش دیگری به نام بیت گلد توسط نیک سابو، پیشگام بلاک چین انجام شد. بیت گلد به همان اندازه به دنبال ایجاد یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز بود. ایده سابو به دلیل ناکارآمدی در سیستم مالی سنتی، مانند الزام فلز برای ایجاد سکه و کاهش میزان اعتماد مورد نیاز برای ایجاد معاملات، تحریک شد. در حالی که هر دو هرگز به طور رسمی راه‌اندازی نشدند،

بیت کوین، اولین ارز دیجیتال

ساتوشی ناکاموتو در مقاله سفیدی به نام بیت کوین سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا را منتشر کرد که در آن عملکرد شبکه بلاک چین ارز bitcoin را توصیف می‌کرد. این روز در تاریخ bitcoin مسیری را برای وقایع بعدی ترسیم کرده است.

چهار ماه بعد، ساتوشی ناکاموتو، که هویت واقعی او تا به امروز در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است، اولین بلوک شبکه ارز بیت کوین را استخراج کرد و عملا فناوری بلاک چین را به صورت آزمایشی اجرا کرد. اولین بلوک استخراج شده به نام بلوک جنسیس نیز شناخته می‌شود.

شروع بازار ارزهای دیجیتال

پس از تولد ارز btc به عنوان اولین ارز دیجیتال، باید راه‌حل‌هایی برای معامله آن‌ها پیدا می‌شد. در مارس 2010، اولین صرافی ارزهای دیجیتال به نام bitcoinmarket.com (اکنون منحل شده) ظاهر شد. در جولای همان سال، Mt.Gox نیز راه‌اندازی شد.

از سال 2011 تا 2013، ارز دیجیتال بیت کوین توانست در ماه فوریه به برابری با دلار آمریکا برسد. در طول این سال، چند ارز دیجیتال رقیب ظاهر شدند: تا ماه مه 2013، بازار ارزهای دیجیتال 10 دارایی دیجیتال از جمله لایت کوین را در خود داشت. یکی دیگر از دارایی‌های رمزنگاری بزرگ در ماه آگوست به نام XRP (ریپل) ملحق شد.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال بیت کوین چه کسانی هستند؟

بیت کوین اولین ارز دیجیتال موفق دنیا است، اما این اتفاق یک شبه رخ نداد. این نقطه اوج چندین دهه پیشرفت در رمزنگاری و تاریخچه سایفرپانک است که به دهه 1970 بازمی‌گردد، از جمله پروژه‌های سازنده مانندB-money، Bit Gold، eCash و HashCash.

در سال 2006، شخص یا گروهی که به نام ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شود، که تا به امروز با نام مستعار همچنان ادامه دارد، شروع به نوشتن کد این سیستم جدید ارز دیجیتال کرد که منجر به انتشار وایت پیپر در سال 2008 و راه‌اندازی شبکه در سال 2009 شد. رمزنگاران معروفی مانند هال فینی، نیک سابو، وی دای و آدام بک به عنوان نامزدهای احتمالی ساتوشی ذکر شده‌اند، اما همه آن را رد کرده‌اند.

ساتوشی تا اواسط سال 2010 به همکاری با سایر توسعه‌دهندگان بیت کوین ادامه داد، قبل از اینکه کنترل مخزن کد منبع را به دست آورد. ساتوشی همچنین قبل از ترک پروژه در سال 2011، آرشیوی از ایمیل‌ها و پست‌های انجمن درباره آینده ارز دیجیتال بیت کوین نوشت. امروزه صدها توسعه‌دهنده در جامعه میلیون‌ها کاربر به ارز bitcoin کمک می‌کنند.

بیت کوین(bitcoin) چگونه معروف و محبوب شد؟

ارز بیت کوین در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوبیت زیادی به دست آورده و تبدیل به باارزش‌ترین و پرطرفدارترین ارز دیجیتال شده است. بنابراین، چگونه این ارز توانست در مدت زمان کوتاهی از رقبای خود پیشی بگیرد و چنین طرفداران گسترده جهانی را جذب کند؟

در زیر دلایل حیاتی عملکرد فوق‌العاده ارز btc در دنیای کریپتو آمده است.

مزیت اولین حرکت دهنده

در حالی که سایر ارزهای دیجیتال قبل از بیت کوین وجود داشتند، هیچ یک از آن‌ها تا قبل از بیت کوین مفید نبودند. اکثر مردم باور نداشتند که یک ارز دیجیتال بتواند تراکنش‌هایی مانند پول فیات را قبل از ارز bitcoin تسهیل کند. با این حال، جهان به طور فزاینده‌ای به شکل جایگزینی از پول برای از بین بردن بوروکراسی سیستم‌های سنتی نیاز داشت.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد بیت کوین به آن امکان می‌دهد فورا توجه عمومی را به خود جلب کند، زیرا وعده حل ناکارآمدی ارزهای سنتی را داده بود. در حالی که هیچ گزینه عملی دیگری وجود نداشت، مستقیما به خواسته‌های عمومی برای یک سیستم مالی غیرمتمرکز پاسخ داد. این به ارز btc مزیت حرکت اول را داد و به آن اجازه داد تا در فضای رمزنگاری پیشتاز باشد.

فناوری بلاک چین

ارز دیجیتال بیت کوین یک ارز مبتنی بر فناوری است که بر روی بلاک چین کار می‌کند. یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت ارز بیت کوین فناوری است که آن را متمایزتر و قوی‌تر از سایر ارزهای دیجیتال می‌کند. فناوری بلاک چین یک دفتر کل دیجیتالی مشترک است که تراکنش‌های بیت کوین را تایید می‌کند. آدرس‌های عمومی و تاریخچه تراکنش‌های کاربران را در یک دفتر کل دیجیتال توزیع‌شده ذخیره می‌کند که برای همه کاربران در شبکه ارز bitcoin قابل دسترسی است.

فناوری بلاک چین به دلیل برگشت‌ناپذیری، شفافیت و امنیت معاملات بیت کوین را تضمین می‌کند. شبکه غیرمتمرکز و رمزگذاری داده‌های آن، دست‌کاری دفتر کل را برای کاربران یا اشخاص ثالث تقریبا غیرممکن می‌کند. علاوه بر این، دسترسی به داده‌های کاربران را برای شرکت‌کنندگان در شبکه نیز محدود می‌کند. این باعث می‌شود ارز دیجیتال بیت کوین معتبرتر و کارآمدتر از سایر ارزهای دیجیتال یا حتی پول‌های فیات به نظر برسد.

اقتصاد عرضه و تقاضا

برخلاف ارزهای فیات یا سایر ارزهای دیجیتال، ارز bitcoin دارای پروتکل منحصر به فردی است که بر تقاضا و عرضه آن تاثیر می‌گذارد. عرضه محدود بیت کوین تنها به 21 میلیون توکن محدود می‌شود که در حال حاضر بیش از 18 میلیون توکن در گردش است. علاوه بر این، در دسترس بودن آن منوط به فرایند نصف شدن است که هر چهار سال یک بار انگیزه‌های استخراج را به نصف کاهش می‌دهد. این امر کاهش عرضه و کمبود بیت کوین را با افزایش تقاضای بازار تضمین می‌کند.

هدف از خلق ارز دیجیتال بیت کوین

در طول قرن‌های 19 و 20، بسیاری از رایج‌ترین ارزهای جهان قابل‌تبدیل به مقادیر ثابتی از طلا یا سایر فلزات گران‌بها بودند. با این حال، بیشتر کشورها استاندارد طلا را بین دهه‌های 1920 و 1970 کنار گذاشتند، تا حدی به دلیل فشارهای مالی ناشی از دو جنگ جهانی و ناتوانی تولید جهانی طلا در همگام شدن با توسعه اقتصادی.

علاوه بر این، اقلام با ارزش فیزیکی مانند طلا و نقره قبلا برای کالاها و خدمات معامله می‌شد. از آنجایی که حمل و نقل دارایی‌های فیزیکی دشوار بود و مستعد از دست دادن و سرقت بود، بانک‌ها آن‌ها را برای کاربران نگه داشتند و یادداشت‌هایی تهیه کردند که دارایی‌های بانکی کاربران را تایید می‌کرد.

کاربران برای حفظ ارزش پول خود و محافظت از وجوه خود به بانک‌ها متکی هستند. با این وجود، بین سال‌های 2008 و 2009، چندین بانک و سایر سازمان‌های مالی در سراسر جهان شکست خوردند و دولت‌ها مجبور شدند با هزینه مالیات‌دهندگان آن‌ها را نجات دهند.

شکست بانک‌ها (به عنوان حافظان وجوه عمومی) نشان می‌دهد که سیستم مالی مدرن چقدر می‌تواند شکننده باشد و نیاز به تمرکززدایی خدمات مالی برای افزایش تجربه مشتری را نشان می‌دهد. در نتیجه، بیت کوین به عنوان پاسخی به بحران بزرگ مالی و اتکای دنیای مالی به بانک‌ها به عنوان واسطه تراکنش‌های مالی در نظر گرفته شد.

پشتوانه بیت کوین(btc) چیست و چه کسانی پشت بیت کوین هستند؟

برخلاف ارزهای سنتی، ارز بیت کوین نه توسط بانک مرکزی صادر می‌شود و نه توسط دولت پشتیبانی می‌شود. در نتیجه، نرخ‌های تورم، سیاست‌های پولی و شاخص‌های رشد اقتصادی که به‌طور سنتی بر ارزش پول تاثیر می‌گذارند، برای ارز دیجیتال بیت کوین اعمال نمی‌شوند.

ارز btc بر اساس یک بلاک چین است که یک دفتر کل دیجیتال توزیع شده است. بلاک چین مجموعه‌ای از داده‌های مرتبط است که از واحدهایی به نام بلوک‌ها تشکیل شده است که حاوی اطلاعات مربوط به هر تراکنش، مانند خریدار و فروشنده، زمان و تاریخ، ارزش کل و یک کد شناسایی منحصر به فرد برای هر صرافی است. ورودی‌ها به ترتیب زمانی به هم متصل می‌شوند و زنجیره دیجیتالی از بلوک‌ها را تشکیل می‌دهند.

هنگامی که یک بلوک در بلاک چین آپلود می‌شود، برای هر کسی که به آن نگاه می‌کند در دسترس قرار می‌گیرد و در نتیجه به عنوان یک رکورد عمومی برای تراکنش‌های ارز دیجیتال عمل می‌کند. بلاک چین غیرمتمرکز است، به این معنی که یک نهاد واحد آن را کنترل نمی‌کند. زنجیره دیجیتال بلوک‌ها مشابهGoogle Doc است که هر کسی می‌تواند آن را ویرایش کند. این متعلق به کسی نیست، اما هر کسی که پیوند داشته باشد می‌تواند در آن مشارکت کند. همان‌طور که افراد مختلف تغییراتی در آن ایجاد می‌کنند، نسخه شما نیز به روز می‌شود.

ارزش بیت کوین چگونه تعیین می‌شود ؟

چندین عامل مختلف بر قیمت ارز بیت کوین تاثیر می‌گذارند، از جمله سطح فشار عرضه از سوی استخراج‌کنندگان بیت کوین، ورودی‌ها و خروجی‌های ارز، احساسات خرده‌فروشی و نهادی، تحولات فنی و بنیادی، چرخه اخبار و محیط کلی اقتصادی.

در نهایت، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در هر زمان معین با خرید و فروش تجمعی میلیون‌ها شرکت‌کننده در سراسر جهان تعیین می‌شود.شما می‌توانید با استفاده از صرافی‌های بیت کوین مانند تبدیل یا یکی از بسیاری از خدمات ردیابی ارزهای دیجیتال، از آخرین تحولات قیمت به‌روز باشید.

قابلیت‌ها و مزایای بیت کوین

ارز bitcoin مزایای مختلفی دارد که برخی از این مزایا در زیر آمده است:

محافظت در برابر تقلب در پرداخت

استفاده از الگوریتم‌ها و رمزنگاری در این ارز دیجیتالی جعل آن را غیرممکن می‌کند.

کاهش احتمال سرقت هویت

تراکنش‌های ارز دیجیتال بیت کوین کاملا ناشناس هستند. تراکنش‌های این ارز به اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساسی از فرستنده یا گیرنده نیاز ندارند.

این امر به جلوگیری از سرقت هویت کمک می‌کند. کارت‌های اعتباری یا نقدی از یک مکانیسم ارتباطی استفاده می‌کنند که در آن موجودی شما را درخواست و شروع به پرداخت کرده و سپس مبلغی را از حساب شما برداشت می‌کنند.

بیت کوین‌ها از مکانیزم فشاری استفاده می‌کنند که در آن شما پرداخت را آغاز کرده و هر مبلغی را به گیرنده ارسال می‌کنید.

تسویه حساب فوری

ارز btc شخص ثالثی را برای تسهیل تراکنش‌ها درگیر نمی‌کند. وجوه بلافاصله تسویه می‌شود و پس از شروع نمی‌توان آن را به حالت تعلیق درآورد.

انتقال مستقیم

معاملات مستقیما بین کاربرانی که فرستنده و گیرنده هستند انجام می‌شود. هیچ شخص ثالثی در آنجا دخیل نیست. بنابراین، هزینه‌های مربوط به دخالت یک واسطه را حذف می‌کند.

نقدینگی بیشتر

در تبدیل به سایر ارزهای دنیای واقعی، ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر ارزش خود را حفظ می‌کند؛ در حالی که سایر ارزهای دیجیتال ارزش خود را از دست می‌دهند.

معاملات بین المللی

ارز bitcoin ساده‌ترین روش برای شروع یک تراکنش بین‌المللی است. هیچ هزینه اضافی دریافت نمی‌کند و بلافاصله به گیرنده تسویه می‌شود.

مستقل

هیچ مقام سیاسی یا حاکمیتی ارز بیت کوین را تنظیم نمی‌کند. این ارز نفوذ سیاسی ندارد و نه دولت و نه هیچ مقامی نمی‌توانند آن را مسدود یا تصرف کنند.

امنیت

ارز btc امنیت بسیار قوی دارد و تقلب در شبکه پرداخت بیت کوین غیرممکن است. 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت که ارزش بیت کوین را به سرمایه‌گذاری جذابی در بلندمدت تبدیل می‌کند.

بلاک چین

تراکنش‌های بیت کوین به لطف بلاک چین، دست‌کاری نشده‌اند.

معایب ارز دیجیتال بیت کوین ( bitcoin )

ارز دیجیتال بیت کوین همانند سایر ارزها دارای معایبی نیز است.

 • اختلاف‌نظر بین ماینرها می‌تواند بی‌ثباتی ایجاد کند.
 • ارزهای رمزنگاری شده با فناوری‌های بهبود یافته ممکن است جایگزین ارز بیت کوین شوند که تطبیق آن بسیار کند است.
 • دولت‌ها می‌توانند قوانینی را برای منع تبدیل فیات (ارز فیات) به ارز bitcoin وضع کنند.
 • ارز دیجیتال بیت کوین بسیار نوسان و حساس به اخبار است.پس از اینکه FBI اعلام کرد که با ارز btc به عنوان سایر خدمات مالی قانونی رفتار خواهد کرد، ارزش آن به شدت افزایش یافت. هنگامی که یک نقض امنیتی در MT رخ داد ارزش بیت کوین بیش از 50 درصد کاهش یافت. این نوسان قیمت سرمایه‌گذاری بیت کوین را دشوار می‌کند.
 • نداشتن مقررات دولتی: این سیستم بدون یک مقام مرکزی یا مدیر واحد عمل می‌کند.
 • برگشت‌ناپذیری
 • استفاده نسبتا محدود در شرایط فعلی

امنیت شبکه بیت کوین چگونه است؟

شبکه بیت کوین از طریق ماینینگ ایمن می‌شود. ماینینگ فرایند صرف توان محاسباتی برای ایمن‌سازی تراکنش‌ها در برابر تضادها و معرفی بیت کوین‌های جدید به سیستم است. استخراج بیت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار مبتنی بر الگوریتم هشSHA-256 استفاده می‌کند.

ماینرها از گره‌های استخراج تخصصی استفاده می‌کنند. آن‌ها تشویق می‌شوند تا با تولید بلوک‌های تراکنش‌های معتبر و افزودن آن‌ها به بلاک چین بیت کوین، توان محاسباتی مورد نیاز برای ایمن‌سازی شبکه را در پاداش‌های بلوک و کارمزد تراکنش فراهم کنند.

ماینرها از قدرت محاسباتی خود در رقابت برای تولید بلوک‌ها با حل محاسبات پیچیده استفاده می‌کنند که سختی آن متغیر است و به طور خودکار توسط نرم‌افزار bitcoin تنظیم می‌شود. این تنظیم سختی نامیده می‌شود. پیچیدگی محاسباتی هر بلاک 2016 (حدود دو هفته) ، بسته به قدرت محاسباتی کلی مستقر در شبکه در آن زمانافزایش یا کاهش می‌یابد.

هنگامی که آخرین محاسبه توسط یک ماینر حل شد، مانند برنده شدن در قرعه‌کشی شبکه برای تولید بلوک بعدی است. او نتیجه را به عنوان مدرک منتشر می‌کند و شامل تراکنش‌های معلق اخیر معتبری است که به بلوک جدیدی برای بلاک چین بیت کوین اضافه کرده است. این به گره‌های شبکه پخش می‌شود تایید شود که راه‌حل - اثبات کار - و تراکنش‌های موجود در بلوک معتبر هستند. اگرچه حل آن دشوار است، اما پس از آن خود راه‌حل به راحتی توسط هر گره‌ای قابل‌اثبات است.

هنگامی که یک بلوک حل می‌شود، تراکنش‌های ارائه شده به عنوان یک تایید در شبکه ظاهر می‌شوند که در نرم‌افزار کیف پول و کاوشگرهای بلوک قابل مشاهده است. هر بلوکی که از آن پیروی می‌کند، یک تایید اضافی اضافه می‌کند. پس از شش تایید، تراکنش‌ها به طور غیرقابل برگشت تایید شده در نظر گرفته می‌شوند. در صورت تضاد، گره‌های شبکه بیت کوین طولانی‌ترین زنجیره با بیشترین تلاش برای اثبات کار را واقعی و معتبر می‌دانند.

چه تعداد توکن بیت کوین در گردش است؟

مجموع عرضه ارز دیجیتال بیت کوین توسط نرم‌افزار آن به حداکثر 21 میلیون بیت کوین محدود شده است. ارز btc از قبل استخراج نشده بود، بنابراین هیچ بیت کوینی قبل از انتشار برای عموم، ضرب یا توزیع نشد.

در راه‌اندازی بیت کوین، پاداش ماینر 50 بیت کوین به ازای هر بلوک بود، این عدد به مرور زمان کاهش می‌یابد، بنابراین تا سال 2140 طول می‌کشد تا 21 میلیون بیت کوین استخراج شود. با کاهش پاداش در طول زمان، توزیع در بالادست است، به این معنی که عرضه فعلی در گردش حدود 18.6 میلیون بیت کوین است.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین

صرافی تبدیل یک بازار دیجیتال است که در آن معامله گران می‌توانند بیت کوین را با استفاده از ارزهای فیات و آلت کوین‌های مختلف خریداری و بفروشند. این صرافی یک پلتفرم آنلاین است که به عنوان واسطه بین خرید ارز دیجیتال و فروش آن عمل می‌کند.

معامله گران می‌توانند بیت کوین را با استفاده از یک سفارش بازار یا یک سفارش محدود خریداری و بفروشند. برای معامله و خرید ارز دیجیتال بیت کوین در تبدیل، کاربر ابتدا باید در صرافی ثبت‌نام کند و سپس تعدادی از فرایندهای تایید هویت را طی کند. پس از احراز هویت موفقیت‌آمیز، حساب کاربری ایجاد می‌شود و آن‌ها باید قبل از خرید یا فروش ارز bitcoin، وجوهی را در آن قرار دهند.

خرید بیت کوین در ایران

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های ایرانیانی که به دنبال خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های خارجی هستند، احتمال مسدود شدن حساب‌های آن‌هاست.

در حال حاضر خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق صرافی‌های محلی به دلیل سهولت خرید با کارت‌های شتاب در بین ایرانیان بسیار محبوب است. شاید بپرسید که آیا تمام وب‌سایت‌های ملی برای خرید بیت کوین معتبر هستند؟ پاسخ خیر است. ریسک خرید و فروش بیت کوین در سایت‌های خاص اعم از داخلی و خارجی بسیار زیاد است. به همین دلیل انجام تحقیقات کافی قبل از خرید و فروش بیت کوین در هر وب سایتی بسیار مهم و ضروری است.

صرافی تبدیل یکی از صرافی‌های معتبر در ایران است که برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین تنها به موارد زیر نیاز دارید:

 • مدارک شناسایی شخصی
 • اطلاعات حساب بانکی
 • یک اتصال اینترنتی امن

خرید بیت کوین با موبایل

اپلیکیشن‌های موبایل جایگزین بسیار خوبی برای خرید ارز بیت کوین هستند، به خصوص اگر زیاد از گوشی خود استفاده می‌کنید. یکی از اپلیکیشن‌های موبایلی که می‌توانید از آن استفاده کنید، اپلیکیشن ارز دیجیتال تبدیل است که یکی از بهترین برنامه‌ها برای خرید ارز bitcoin در ایران است.

شما می‌توانید نرم‌افزار موبایل تبدیل را برای آندروید از طریق کافه بازار و یا گوگل پلی دانلود کنید.

حداقل سرمایه برای خرید بیت کوین با تومان چقدر است؟

آیا می‌دانید حداقل سرمایه لازم برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین در ایران چقدر است و با چه سرمایه‌ای باید به بازار ارز وارد شوید؟

در پاسخ باید گفت که برای ورود به بازار ارز btc نیاز به سرمایه زیادی ندارید و تنها با چند صد هزار تومان می‌توانید خرید و فروش ارز bitcoin را انجام دهید. در این رابطه باید بدانید که در صرافی تبدیل تنها با 100 هزار تومان در بازار معاملاتی و 400 هزار تومان در خرید آسان امکان خرید هر ارزی از جمله تتر، اتریوم و بیت کوین برای شما وجود دارد.

در واقع با امکان تقسیم ارز دیجیتال به واحد کوچک‌تر، هر فردی می‌تواند به بازار ارز دیجیتال وارد شود و محدودیتی در این زمینه اعمال نمی‌شود.

سرمایه گذاری با خرید بیت کوین

اگر در حال حاضر سرمایه‌گذاری‌های زیادی دارید و می‌خواهید سبد سهام خود را متنوع کنید، خرید ارز بیت کوین ایده خوبی است. در واقع، تنوع برای محافظت در برابر سقوط یک دارایی خاص مهم است. علاوه بر این، برخی از مردم در مورد ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان یک پناهگاه امن صحبت می‌کنند که می‌تواند جایگزین طلا در این نقش شود.

نکته دیگر، ارزهای رمزنگاری شده دارایی‌های نسبتا جدید هستند، این نوع تنوع شما را از صندوق‌های املاک و مستغلات تغییر می‌دهد. اگر بازار نابالغ باقی بماند، چشم‌انداز سودهای بلندمدت واقعی است. هرچه تعداد ما برای سرمایه گذاری بیشتر باشد، خطرات بیشتر محو خواهند شد.

در واقع تنوع سبد، با بازده بالقوه بالا، یکی از بهترین دلایل برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بیت کوین است.

فروش ارز دیجیتال بیت کوین

سه روش اصلی برای فروش ارز دیجیتال بیت کوین وجود دارد:

 • صرافی‌های بیت کوین، مانند تبدیل، بستری را فراهم می‌کنند که در آن می‌توانید ثبت‌نام کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید، روش پرداخت خود را اضافه کنید و بیت کوین بخرید.
 • دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین گزینه دیگری را ارائه می‌دهند: به سادگی یک دستگاه خودپرداز را در یک مکان مناسب انتخاب کنید، اطلاعات کیف پول خود را اضافه کرده یا یکی ایجاد کنید، هویت خود را تایید کنید و بیت کوین بخرید.
 • همچنین می‌توانید از فروشندگان محلی بیت کوین یا خدمات آنلاین همتا به همتا برای مبادله پول نقد یا حواله‌های بانکی برای بیت کوین استفاده کنید.

نحوه خرید بیت کوین از صرافی تبدیل

آیا برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال آماده‌اید؟ شما خوش شانس هستید، زیرا خرید ارز دیجیتال بیت کوین در تبدیل ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. در اینجا نحوه سرمایه گذاری برای btc در صرافی تبدیل در 5 مرحله ساده ذکر شده است:

 1. به یک صرافی بیت کوین بپیوندید.
 2. یک کیف پول ارز بیت کوین دریافت کنید.
 3. کیف پول ارز خود را به یک حساب بانکی متصل کنید.
 4. سفارش ارز btc خود را انجام دهید.
 5. سرمایه گذاری btc خود را مدیریت کنید.

روش نگهداری بیت کوین

سازمان بیت کوین ذخیره پول در دو کیف پول جداگانه را توصیه می‌کند:

 • **کیف پول داغ : این کیف پول باید مقدار کمی یا متوسط بیت کوین را برای خرج کردن و دور زدن پول ذخیره کند. به طور معمول، این کیف پول به صورت دیجیتالی در یک دستگاه تلفن همراه ذخیره می‌شود.
 • **کیف پول سرد: در مقابل، کیف پول سرد باید اکثر ارز بیت کوین کاربر را در خود جای دهد که گهگاه از آن برای پر کردن کیف پول داغ استفاده می‌کند. کیف پول سرد باید کاملا آفلاین و در حالت ایدئال در گاوصندوق نسوز در خانه نگهداری شود.

انواع کیف پول بیت کوین

نوع کیف پول ارز bitcoin که انتخاب می‌کنید احتمالا بستگی به این دارد که می‌خواهید از آن برای چه استفاده کنید و چقدر باید ذخیره کنید.

 • کیف پول‌های سخت‌افزاری (که «کیف پول‌های سرد» نیز نامیده می‌شوند)، امن‌ترین گزینه را با ذخیره‌سازی و پشتیبان آفلاین ارائه می‌کنند. با این حال، کیف پول‌های سخت‌افزاری ممکن است به منحنی یادگیری کمی طولانی‌تر نیاز داشته باشند و گزینه گران‌تری هستند. به این ترتیب، آن‌ها ممکن است برای ذخیره مقادیر زیادی بیت کوین برای کاربران باتجربه‌تر مناسب‌تر باشند.
 • کیف پول‌های آنلاین/وب و صرافی‌ها مانند کیف پول تبدیل گزینه دیگری هستند که استفاده از آن رایگان و آسان است. در حالی که قابلیت دسترسی اضافه به آن را دارد که در هر دستگاهی با مرورگر وب قابل استفاده است.
 • کیف پول‌های کاغذی نیز در گذشته محبوب بودند زیرا کاملا آفلاین هستند. اما استفاده از آن‌ها دشوار است، به راحتی آسیب می‌بینند یا از بین می‌روند و فقط برای کاربران پیشرفته در موقعیت‌های خاص توصیه می‌شوند.

کارمزد خرید و فروش بیت کوین

تبدیل به عنوان معتبرترین و محبوب‌ترین امکان خرید رمز ارزهای مختلف از جمله اتریوم، بیت کوین، تتر و غیره را با کمترین کارمزد فراهم کرده است.
کارمزد خرید و فروش ارزهای مختلف دیجیتال در معاملاتی که یک سر آن‌ها بر حسب تومان است، بر اساس حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر در بازارهای تومانی، به‌صورت پله‌ای محاسبه می‌شود که به شرح زیر است:

مزایای خرید و فروش بیت کوین در صرافی تبدیل

در تبدیل ما سخت تلاش می‌کنیم که تراکنش‌های شما شفاف باشد و کمترین کارمزد ممکن را ارائه می‌دهیم. برخی از مزایای خرید و فروش ارز بیت کوین در صرافی تبدیل عبارت‌اند از:

هزینه‌های کمتر، بدون هزینه‌های پنهان

همان‌گونه که اشاره شد، در تبدیل کمترین کارمزد ممکن دریافت می‌شود و کل تراکنش شما کاملا شفاف است. به این معنی که هزینه‌های غافلگیرکننده‌ای وجود ندارد.

نحوه خرید بیت کوین دارای مجوز، مطابق با مقررات

خرید و فروش ارز در صرافی تبدیل با تمام مقررات دولتی مطابقت دارد و طبق دارای مجوز کامل است.

آسان برای استفاده، پلتفرم مشتری محور

اپلیکیشن تبدیل به‌گونه‌ای طراحی شده است که جامع‌ترین و در عین حال کاربردی‌ترین تجربه تجاری را در ایران ارائه دهد. ما این کار را با گوش دادن فعالانه به مشتریان خود انجام می‌دهیم و تلاش می‌کنیم دقیقا آنچه را که آن‌ها می‌خواهند ارائه دهیم.

راحتی

تبدیل محیطی آشنا و دلپذیر را برای خرید و فروش سهام در ارزهای دیجیتال به خریداران تازه‌کار ارائه می‌دهند. در مقایسه با استفاده از توکن‌های رمزنگاری و انتقال دوستان، که می‌تواند خیلی آسان نباشد، مصرف‌کنندگان صرافی به حساب‌های خود وارد می‌شوند، به صورت‌های مالی خود دسترسی دارند و پرداخت‌ها را از طریق برنامه‌ها و پلتفرم‌ها انجام می‌دهند.

قابلیت اطمینان

هنگامی که این موضوع به بازی و تجارت می‌رسد، تراکنش‌های تلفیقی دارای یک بعد اضافی از امنیت با قابلیت سرویس‌دهی هستند. تراکم جریان با فعال کردن تراکنش در یک شبکه متمرکز موجود، راحتی بیشتری را فراهم می‌کند. تبدیل امکان ذخیره و نگهداری رمز ارزهای شما را با بالاترین امنیت در کیف پول اختصاصی شما فراهم می‌کند.

آیا خرید بیت کوین بدون احراز هویت ممکن است؟

ارز بیت کوین اغلب «ناشناس» نامیده می‌شود زیرا ممکن است بدون افشای هیچ گونه اطلاعات شناسایی شخصی ارسال و دریافت شود. با این حال، به دست آوردن ناشناس بودن معقول باBTC ممکن است دشوار و ناشناس بودن کامل ممکن است دست نیافتنی باشد.

ارسال و دریافت ارز دیجیتال بیت کوین مانند نوشتن به صورت ناشناس است. اگر نام مستعار یک نویسنده به هویت او مرتبط شود، هر آنچه که تا به حال تحت آن نام نوشته است به او نیز مرتبط خواهد شد.

نام مستعار شما آدرسی است که بیت کوین را به آن دریافت می‌کنید. هر تراکنشی که شامل آدرس می‌شود همیشه در بلاک چین ثبت می‌شود. اگر آدرس شما با هویت شما مطابقت داشته باشد، هر تراکنش به شما مرتبط می‌شود. بنابراین، بیت کوین به جای ناشناس، مستعار است.

اگرچه هر تراکنش بیت کوین در یک گزارش عمومی ثبت می‌شود، نام خریداران و فروشندگان هرگز فاش نمی‌شود. در حالی که این کار تراکنش‌های کاربران بیت کوین را خصوصی نگه می‌دارد، اما به آن‌ها اجازه می‌دهد هر چیزی را بخرند یا بفروشند بدون اینکه به راحتی آن را ردیابی کنند.

آینده بیت کوین چگونه است؟

ده سال آینده برای توسعه ارز بیت کوین حیاتی است. جدای از انقلاب‌های مالی، چند جنبه از محیط ارز btc وجود دارد که سرمایه‌گذاران باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند. در حال حاضر، ارزهای دیجیتال بین تبدیل شدن به یک ذخیره کننده ارزش و یک رسانه تراکنشی در هم شکسته شده‌اند.

حتی اگر دولت‌های سراسر جهان مانند ژاپن آن را به عنوان یک وسیله پرداخت مناسب برای کالاها به رسمیت شناخته‌اند، سرمایه‌گذاران نهادی مشتاق هستند تا در این اقدام شرکت کنند و از نوسانات قیمت‌گذاری آن سود ببرند.

با این حال، مسائل مربوط به مقیاس بندی و امنیت، هر دو رویداد را از تبدیل شدن به یک رسانه عالی مبادله متوقف کرده است. همچنین، نگرانی در مورد امنیت، نگهداری و کارایی سرمایه همچنان چالشی است که باید به آن پرداخته شود.

نظر تخصصی کارشناسان تبدیل در مورد بیت کوین

بیت کوین لیدر اصلی بازار ارزهای دیجیتال است و نوسانات آن بر کل مارکت کریپتوکارنسی تاثیر مستقیم می گذارد. بیت کوین در تاریخ ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۶۹ هزار دلار رسید و پس از آن تاکنون در یک روند نزولی قرار گرفته است و بیش از ۷۰ درصد ریزش را تجربه کرده است. در تایم‌فریم هفتگی در صورت افت بیشتر قیمت، محدودهٔ ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار، محدودهٔ حمایتی بسیار قدرتمندی است که می تواند کف قیمتی باشد. همچنین در صورت رشد قیمت، مقاومت‌های ۲۹ هزار و ۴۰ هزار دلار سدهای محکمی جلوی راه بیت کوین خواهند بود که در صورت رد کردن آنها توانایی رسیدن مجدد به قله ۶۹ هزار را نیز خواهد داشت.

منابع استفاده شده :
cointelegraph.com
bybit.com

سوالات متداول
خرید سریع بیت کوین (btc) چطور امکان پذیر است؟

با خرید آسان تبدیل، یک خرید سریع و راحت انجام دهید. صرافی ارزهای دیجیتال تبدیل خرید و فروش ارزهای رمز پایه بیت کوین را در یک پلتفرم امن و مطمئن برای کسانی که می‌خواهند در بازار ارز سرمایه گذاری کنند، فراهم کرده است. آسان تبدیل برای افرادی مناسب است که به مقدار زیاد یا کم خرید و فروش ارز انجام می‌دهند.

ارز دیجیتال بیت کوین (btc)چگونه نگهداری می شود؟

ارز btc در یک کیف پول دیجیتال ذخیره می‌شود. کیف پول نوعی حساب بانکی مجازی است که به کاربران امکان ارسال یا دریافت ارز بیت کوین، پرداخت هزینه کالا یا پس‌انداز پول خود را می‌دهد. برخلاف حساب‌های بانکی، کیف پول‌های بیت کوین توسط FDIC بیمه نمی‌شوند.
هنگامی که یک سکه خریداری می‌کنید، در یک کیف پول ذخیره می‌شود، جایی که تمام ارز دیجیتال شما در آن ذخیره می‌شود. همان‌گونه که اشاره شد، دو نوع کیف پول وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید: کیف پول داغ یا کیف پول سرد.
کیف پول داغ کیف پولی است که توسط صرافی ارز دیجیتال شما یا توسط یک ارائه دهنده اداره می‌شود. برخی از صرافی‌ها مانند تبدیل هنگام باز کردن حساب شما به طور خودکار یک کیف پول داغ در اختیار شما قرار می‌دهند. در هر صورت، کیف پول‌های داغ راحت هستند زیرا می‌توانید از طریق اینترنت یا یک برنامه نرم‌افزاری به سکه‌های خود دسترسی داشته باشید.

حداقل سرمایه برای خرید بیت کوین چقدر است؟

همان‌گونه که اشاره شد، شما با هر میزان سرمایه از چند صد تومان تا چند میلیارد می‌توانید بر ارز بیت کوین سرمایه‌گذاری کنید و وارد بازار ارز شوید. در صرافی تبدیل با 100 هزار تومان در بازار معاملاتی و 400 هزار تومان در خرید آسان بیت کوین می‌توانید ارز btc خریداری کنید.

آیا خرید بیت کوین (btc) می تواند سودآور باشد؟

پاسخ درست این است که ذاتا سرمایه گذاری در یک ارز «خوب» یا «بد» نیست. همه چیز به میزان ریسک‌پذیری، استراتژی سرمایه گذاری و هدف‌های مالی شما بستگی دارد. قبل از اینکه ارز bitcoin را به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر بگیرید، باید اهداف خود را به دقت در نظر گرفته و تصمیم بگیرید که می‌خواهید با فعالیت‌های سرمایه گذاری خود به چه چیزی برسید.

چگونه قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کنیم؟

برای دریافت نظرات کارشناسان در مورد پیش‌بینی بیت کوین (Bitcoin) می‌توانید به کانال تلگرام الگوریتم تحلیل (@algotahlil) مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید خرید و فروش ارزهای دیجیتال همواره با ریسک همراه است؛ کانال‌های تحلیلی نیز صرفا نظر متخصصین این حوزه می‌باشد.

کارمزد خرید و فروش بیت کوین در تبدیل چقدر است؟

کارمزد معاملات در صرافی تبدیل با توجه به حجم معاملات محاسبه می‌شود. کارمزد معاملات با تتر 0.2 درصد و معاملات با ارزهای دیگر از 0.4 تا 0.15 درصد می‌باشد. جهت اطلاع دقیق‌تر از کارمزد معاملات می‌توانید به کارمزدهای معاملاتی تبدیل مراجعه کنید.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید.