dogeicon

خرید و فروش دوج کوین

DOGE /  Dogecoin
می‌دهید
IRTicon تومان
دریافت می‌کنید
DOGEicon دوج کوین
خرید آسان  دوج کوین
حجم ۲۴ ساعته (DOGE) 4,322,186.93
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 321,994.52
تغییرات ۱ روزه -4.46 %
قیمت آخرین معامله 0.0738900 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0.078313 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0.07249 $
بخریم یا بفروشیم؟
این معیار که از سایت TradingView استخراج شده، به طور خلاصه، اطلاعات اندیکاتورهای بازار که شامل میانگین‌های متحرک ساده (Simple Moving Average) و نمایی (Exponential Moving Average) و نوسانگرها (Oscillators) را جمع‌آوری کرده، سپس تفسیر می‌کند که طبق آن اندیکاتور، اکنون باید اقدام به خرید یا فروش کرد یا آنکه فعالیتی نکرد و نسبت به تغییرات بازار خنثی بود. سپس جهت‌گیری مجموع این اندیکاتورها را به شکل یک درجه‌بندی به کاربران پیشنهاد می‌دهد. به طور خلاصه، به کاربران نشان می‌دهد که اندیکاتورها، وضعیت بازار را چگونه می‌بینند.

این روزها که بازار ارز دیجیتال گرم است، همۀ ما حداقل اسم آن را شنیده‌ایم و با کلمات اختصاصی این عرصه تا حدودی آشنا هستیم. می‌دانیم کریپتوکارنسی، رمز ارز یا ارز دیجیتال انواع و اقسام مختلف دارد که شاید مشهورترین آن‌ها؛ بیتکوین باشد. اما آیا با دوج کوین پرهیاهو نیز آشنا هستید؟ می‌دانید که چگونه رمز ارزی است و اطلاعی از آن دارید؟ برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه تا انتهای مقاله با ما باشید.

دوج کوین (Doge coin) چیست؟

اول از همه می‌دانیم که دوج کوین یک ارز دیجیتال است مانند دیگر ارزهای دیجیتال؛ بیت کوین، اتریوم یا شیبا. نشانه و نماد این ارز دیجیتال یک سگ است و جالب است بدانید که اولین بار هم از فرم نوشتاری اشتباه کلمۀ سگ که در آخر یک حرف e اضافه داشته، این کلمه ساخته شده است.

ارز دیجیتال DOGE که ارزی همتا به همتا (p2p) و منبع باز است، بر پایۀ فناوری بلاکچین عمل می‌کند. فناوری بلاکچین (block chain)؛ مجموعه‌ای از بلوک‌های مختلف و متصل به یکدیگر است که اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال در آن ثبت شده و قرار دارد و در دسترس تمامی افراد است. این وضعیت مانع از دست‌کاری و در معرض خطر قرار گرفتن اطلاعات است.

تاریخچۀ پیدایش دوج کوین

در سال 2013، دو مهندس به نام‌های «جکسون پالمر» و «بیلی مارکوس» این ارز دیجیتال را ساخته‌اند. شکل لوگوی این ارز دیجیتال؛ تصویر یک سگ شیبا اینو است و در ابتدا به‌قصد به سخره گرفتن بیتکوین به میدان آمده بود. اما تعدادی از علاقه‌مندان به این کریپتوکارنسی برای محبوبیت آن تعدادی فعالیت‌های عام‌المنفعه نیز انجام دادند.

دوج کوین (DOGE) چگونه معروف و محبوب شد؟

یکی از دلایل معروفیت و مقبولیت دوج کوین؛ نوعی از اخلاق‌گرایی است که در قلب این سگ شیبا اینو نهفته است. همان حرکت طرفداران و علاقه‌مندان نسبت به انجام کار عام‌المنفعه، دال بر این ادعا است. نوعی از رفتار دوستانه و توجه به دیگران که در مانیفست Doge coin وجود دارد. جامعۀ طرفداران دوج کوین یک شعار کلی دارد؛ مبنی بر اینکه «هرروز فقط کار خوب را انجام بده» و همین شعار پایه‌ای برای مهربانی، آموزش دربارۀ ارز دیجیتال و تلاش در جهت کمک به دیگران است.

در سال 2021، زمانی که ایلان ماسک علاقه‌مندی خود را به ارز Doge اعلام کرد، قیمت این ارز به 68/0 دلار رسید و برای چندین ماه جایگاهی بین پنج ارز دیجیتال در صدر، در بازار کریپتو برای خود فراهم کرد. امسال، در سال میلادی اخیر بین 20 ارز دیجیتال برتر قرار دارد و احتمال افزایش قیمت آن بسیار بالاست.

هدف از خلق دوج کوین (DOGE)

اگر به سایت دوج کوین مراجعه کنیم، صحبت از مانیفستی است که برای آن ترسیم شده است. علاوه‌بر اینکه هدف از خلق دوج کوین، یافتن جانشینی برای پول رایج سنتی است، سیستم آن یک اکوسیستم دینامیک و پویاست که قصد دارد به‌کاربردی‌ترین ارز دیجیتال برای همۀ مردم تبدیل شود. در این مانیفست؛ DOGE قابل‌اطمینان، مفید، کاربردی و پذیرا خوانده شده است.

در ابتدا هدف از خلق دوج کوین که نوعی شبیه‌سازی از بلاکچین بیتکوین بود؛ آشنایی افراد با سیستم و فضای بلاکچین بود. ولی با حمایت افرادی مانند مارک کوبان (از سرمایه‌گذاران معروف آمریکایی و طرفداران ارزهای دیجیتال)، ماسک و اسنوپ داگ (از سرمایه‌گذاران ردیت)، رشد فزاینده پیدا کرد و محبوبیت زیادی یافت. مسیری که تا پیام‌های توییتر و ردیت نیز باز شد.

به گفتۀ مارک کوبان که از افراد فعال در حوزۀ کریپتوکارنسی است؛ ارزهای دیجیتال من‌جمله دوج کوین، این قابلیت را دارند که جانشین طلا شده و دوستدار محیط‌زیست هستند.

دلایل محبوبیت شدید دوج کوین

هر موضوعی که مورد استقبال قرار می‌گیرد و طرفداران بسیاری پیدا می‌کند؛ دلایل خاصی برای محبوبیت دارد. می‌دانید در این میان دلایل محبوبیت شدید DOGE چه بوده است؟ با هم نگاهی می‌اندازیم تا دلایل را بررسی کنیم. سه دلیل را برای این موضوع می‌توان برشمرد:

 1. داشتن جامعه‌ای پویا و حامی؛ Doge coin به‌عنوان یک ارز دیجیتال، از یک جامعه و گروه از طرفداران و حامیان منسجم برخوردار است و همین موضوع باعث شده است تا آن را به یک ارز دیجیتال محبوب که علاقه‌مندان زیادی به خرید دارد، تبدیل کند. وجود حامیان مطرح و قدرتمند باعث شده تا افرادی که شاید آشنایی زیادی با ارز Doge نداشته باشند، به‌سوی آن اقبال داشته باشند.
 2. امنیت بالای ارز Doge ؛ تیم توسعه‌دهندۀ این ارز، به‌دلیل عملکرد خوب خود توانسته آن را متناسب با نیازهای بخش‌های مختلف تجاری و بازرگانی تطبیق‌پذیر نماید. یکی از موارد بسیار اساسی بحث امنیت است که لازمۀ پیشرفت و صعود جایگاه هر ارز دیجیتالی است.
 3. دوستدار محیط‌زیست؛ در جهان امروز یکی از مباحث بسیار داغ و جالب‌توجه، موضوع محیط‌زیست و حفظ آن است. در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، حفظ منابع انرژی و مصرف پایین‌تر برق حین استخراج، یکی از دلایل محبوبیت دوج کوین است.
 4. عدم محدودیت در استخراج؛ برخلاف دیگر رمز ارزها، نظیر بیتکوین، محدودیتی در استخراج دوج کوین وجود ندارد و هرساله امکان استخراج رقمی حدود 30/5 میلیارد توکن وجود دارد.
 5. لوگو و شروع جذاب؛ تصویر سگ شیبا اینو که سگی ژاپنی و دوست‌داشتنی است از یک‌سو، قصۀ شروعی غیر جدی که با هدف تفریح و سرگرمی طرح‌ریزی شد نیز از سوی دیگر، بر محبوبیت DOGE افزوده است.

پشتوانۀ دوج کوین (DOGE) چیست؟

از دیرباز پول‌ها دارای پشتوانه بودند و به‌طورمعمول برای پول پشتوانۀ طلا یا نقره در نظر گرفته می‌شد. اگر بخواهیم ساده بگوییم؛ پشتوانۀ پول به این معنا که با بردن پول، مثلاً پول کاغذی، به بانک یا صرافی، بتوانید مقدار مشخصی طلا یا نقره دریافت کنید. البته پول فیات که پول بدون پشتوانه هم نامیده می‌شود وجود دارد. مانند پوند، یورو یا دلار که لزوماً با بردن آن‌ها به بانک یا صرافی، میزان یا مقدار مشخصی طلا یا نقره دریافت نمی‌شود.

خوب پرواضح است که نبود پشتوانه برای پول باعث بی‌ارزش شدن دارایی مردم می‌گردد؛ چراکه نمی‌توانند با مراجعه به بانک مقدار معینی پول را با طلا یا نقره جایگزین کنند.

شاید بخواهید بدانید که آیا ارزهای دیجیتال من‌جمله دوج کوین هم پشتوانه دارند یا خیر! جواب این است که خیر، ارزهای دیجیتال به شکلی که گفته شد دارای پشتوانه نیستند. ما نمی‌توانیم به صرافی یا بانک مراجعه کنیم و با ارائۀ ارز دیجیتال انتظار داشته باشیم که میزان مشخصی طلا دریافت کنیم و ازاین‌جهت ارزهای دیجیتال مانند پول‌های فیات عمل می‌کنند.

ولی اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم؛ ارزش و قیمت ارز دیجیتال و پشتوانۀ Doge coin، رفتار مردم است. آنچه مردم تمایل دارند در ازای دریافت ارز دیجیتال بپردازند، پشتوانۀ ارز دیجیتال محسوب می‌گردد. بنابراین شاید بتوان گفت که پشتوانه ارز دیجیتال، پشتوانۀ دوج کوین؛ عملکرد و اعتماد مردم در استفاده از آن است و بسیار واضح است که چه عواملی در اعتماد و استفادۀ مردم از یک ارز دیجیتال دخیل هستند.

ارزش دوج کوین چگونه تعیین می‌شود؟

ارزش هر ارز دیجیتالی را خدمات و امکاناتی که آن ارز فراهم می‌کند، تعیین می‌نماید. لذا قابل‌ذکر است اگرچه دوج کوین رمز ارزی محبوب است و جامعۀ مربوط به آن عملکردی قوی داشته‌ و طرفداران قدرتمندی دارد، اما هنوز خدمات تجاری برجسته‌ای ارائه نداده است.

از سوی دیگر، به این دلیل که ارزهای دیجیتال شکل فیزیکی ندارند و مانند پول‌های رایجی که بین مردم استفاده می‌شوند ملموس نیستند، شاید در وهلۀ اول تعیین ارزش آن‌ها برای برخی افراد عجیب باشد. اما همه می‌دانیم که ارز دیجیتال هم مانند بسیاری از کالاها قابل معامله است. مانند هر کالای دیگری، ارز دیجیتال هم پیرو نظام عرضه و تقاضا می‌باشد. اما سؤال این است که ارزش آن چگونه تعیین می‌شود!

اگر به نظام عرضه و تقاضا توجه کنیم تا حدود زیادی نحوۀ تعیین قیمت ارزهای دیجیتال؛ ازجمله دوج کوین را درمی‌یابیم. ارتباط بین عرضه و تقاضا و قیمت‌گذاری را به‌سادگی می‌توان یک رابطۀ الاکلنگی دانست؛ هر جا تقاضا زیاد شود، قیمت بالا می‌رود و هر جا عرضه زیاد شود، قیمت پایین می‌آید. از طرف دیگر عموم ارزهای دیجیتال محدودیت عرضه دارند.

درنهایت اینکه ارز دیجیتالی که در سال 2022، در جایگاه دهمین ارز دیجیتال در جهان قرار دارد، هیچ‌گونه ابزار خاصی برای ارزش‌گذاری ندارد و به‌طور دقیق نمی‌توان روش خاصی را برای ارزش‌گذاری آن تعیین کرد. اگرچه عرضۀ نامحدود آن و قیمت نسبتاً پایین DOGE از امتیازات آن به‌حساب می‌آید.

قابلیت‌ها و مزایای دوج کوین

از دوج کوین به‌عنوان یک ارز دیجیتال محبوب صحبت کردیم که امسال، سال 2022، در بین 10 ارز دیجیتال برتر در صدر بازار کریپتوکارنسی قرار دارد. اما آیا دلیل این برتری را می‌دانید؟ شاید بتوان با نگاهی به قابلیت‌ها و مزایای ارز دوج، پی به‌دلیل این صدرنشینی برد.

امنیت دوج کوین؛ یکی از اهداف خلق دوج کوین ایجاد یک ارز دیجیتال بوده که امکان معاملۀ همتا به همتا (p2p) را ایجاد نماید که بر این اساس قرار گرفتن آن در سیستم بلاکچین و استفاده از این فناوری، روشی است برای رسیدن به این هدف. گاهی اوقات هکرها این قدرت را دارند تا با وجود سیستم و فناوری بلاکچین، دسترسی به داده‌ها داشته باشند. ولی با وجود هش موجود در دوج کوین این احتمال تا حد زیادی از بین رفته است.

هدفی متفاوت؛ علاوه‌بر بحث امنیت که گزینه‌ای بسیار پراهمیت است، سرگرمی نیز بسیار حائز اهمیت است. همان‌طور که قبلاً گفتیم در ابتدا، منظور از خلق ارز دوج، ایجاد فضایی سرگرم‌کننده و راهی برای گسترش حسن نیت در سیستم کریپتوکارنسی بوده است.

انتقال سریع و امن؛ بالاتر خاطرنشان ساختیم که این رمز ارز بسیار شبیه به بیتکوین است و شاید نوعی شبیه‌سازی باشد. بنابراین دوج توانسته است، راهی مطمئن و سریع را برای انتقال و جابجایی دارایی فراهم کند. همچنین در فرآیند انتقال نیز در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، میزان کارمزد نیز بسیار کم است.

نه به محدودیت؛ عموم ارزهای دیجیتال سقف استخراج دارند و نمی‌توان بدون محدودیت این کار را انجام داد. اما یکی از ویژگی‌های بارز Doge coin، نداشتن محدودیت در استخراج است.

جامعه‌ای منسجم و تیمی قوی؛ قبلاً هم گفتیم که افراد علاقه‌مند به این رمز ارز دوست‌داشتنی با فعالیت‌های عام‌المنفعه و خیریه و تلاش برای شناساندن هر چه بیشتر این ارز دیجیتال، توانسته‌اند عملکردی قوی ارائه داده و باعث مقبولیت بیشتر DOGE شوند. حمایت افراد سرشناس و مشهور نیز در کنار این فعالیت‌ها، شانس دوج را بالا برده است.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال Doge coin چه کسانی هستند؟

دوج کوین را دو مهندس به نام‌های بیلی مارکوس و جکسون پالمر طراحی و ساخته‌اند. در سال 2013 که اولین بار این ارز دیجیتال معرفی شد با هدف سرگرمی و طعنه‌ای به بیتکوین به بازار آمد و شباهت زیادی نیز به بیتکوین دارد.

حمایت افراد سرشناس، فعالیت‌های انسان‌دوستانه، امنیت بالا و کارمزد کم دوج کوین باعث محبوبیت و مقبولیت زیاد آن شد و شاید بنیان‌گذاران آن نیز چنین استقبالی را از سوی طرفداران انتظار نداشتند. شوخی بیلی مارکوس و جکسون پالمر در فضای دوستانه با لوگوی سگ شیبا اینو، امروز در میان ارزهای مطرح در عرصۀ ارزهای دیجیتال جایی منحصر‌به‌فرد یافته است.

اعضای اصلی حاضر در بین تیم پشتیبان و توسعه‌دهندۀ DOGE؛ راس نیکول، میچی لومین، تیموتی استبینگ، گری لچنس و ینس ویچرز و مشاوران این تیم؛ بیلی مارکوس، ایلان ماسک، ویتالیک بوترین و مکس کلر هستند. این افراد در کنار طرفداران و علاقه‌مندان زیادی از این ارز دیجیتال جذاب حمایت می‌کنند.

امنیت شبکه دوج کوین چگونه است؟

ارز دیجیتال دوج کوین یک ارز همتا به همتا بر پایۀ فناوری بلاکچین است و همین موضوع آن را به ارزی قدرتمند از جهت امنیت تبدیل کرده است. در ساخت دوج کوین از لایت‌کوین اقتباس شده و همان الگوریتم رمزنگاری در لایت‌کوین مورداستفاده قرار گرفته است.

هش موجود در دوج کوین که همان معیار قدرت محاسباتی در ثانیه است، دوج کوین را قادر ساخته است تا در انجام تراکنش‌ها بسیار سریع و با میزان بالایی از امنیت رفتار کند. با سابقه‌ای که بیتکوین در عرصۀ ارز دیجیتال داشته است و شبیه‌سازی صورت گرفته در خلق دوج کوین، با پروتکل جدید یک فورک، تغییر در پروتکل ارز دیجیتال، رخ داده است و همین موضوع باعث افزایش ارز دوج شده است.

البته دوج کوین به‌طور غیرمستقیم از بیتکوین مشتق شده و درواقع برگرفته و زاییده شده از لایت‌کوین است. همتا به همتا بودن، منبع‌باز بودن، عملکرد بر پایۀ فناوری بلاکچین و غیرمتمرکز بودن، همه از ویژگی‌های قدرتمند ارز دوج کوین است.

غیرمتمرکز بودن (Decentralize) باعث وجود نظارت و کنترل بیشتر و آگاهی نهادهای بیشتری از اطلاعات مربوط به انجام تراکنش‌ها و جابجایی دارایی می‌گردد. بدین شیوه رمز ارزهای غیرمتمرکز امنیت بیشتری را برای کاربران خود ایجاد می‌کنند. ثبت اطلاعات در بلوک‌های متصل‌به‌هم و امکان دستیابی به اطلاعات تکمیل‌کنندۀ این ویژگی در رمز ارزهای بر پایۀ بلاکچین است.

چه تعداد توکن دوج کوین در گردش است؟

با توجه به آمار جدید که مربوط به امسال است، حدوداً 132 میلیارد دوج کوین در گردش است که عمده دلیل آن به خاطر عدم وجود محدودیت در استخراج است. وجود این رقم بزرگ، دلیل اصلی قیمت این رمز ارز به‌حساب می‌آید.

با قابلیت ایجاد یک بلاک در یک دقیقه که 10000 DOGE را شامل می‌شود، روزانه 1.44 میلیون دوج کوین استخراج می‌گردد. از سوی دیگر غیرمتمرکز بودن این ارز دیجیتال، مانع از آن می‌شود که سرمایه‌گذاران دوج کوین شناسایی شوند، اما آنچه مسلم است نامحدود بودن استخراج و پایین بودن کارمزد جابجایی و انجام تراکنش، دوج کوین را به یک توکن ارزان و نامحدود تبدیل کرده است.

خرید ارز دیجیتال دوج کوین

خرید دوج کوین به‌دلیل ارزان بودن و عدم محدودیت آن، شاید به‌نظر وسوسه‌انگیز باشد. رشد سریع و حمایت افراد سرشناس از این ارز، ممکن است باعث استقبال خریداران شود. اما آیا به‌راستی این‌گونه است؟

مانند هر ارز دیجیتال دیگری، بهترین راه برای خرید مراجعه به صرافی‌ معتبری مانند تبدیل است. به همین منظور می‌بایست که یک حساب آنلاین باز کنید و از طریق سایت تبدیل اقدام به خرید کنید.

گفتنی است این امکان وجود دارد که شما از فرد دیگری یا به شکل همتا به همتا ارز مدنظر خود را خریداری کنید، ولی امن‌ترین روش از طریق صرافی‌های ارز دیجیتال است که به‌صورت آنلاین هم عمل می‌کنند.

با گشودن حساب، شما صاحب یک کیف پول دیجیتال برای نگهداری و انتقال ارز دیجیتال می‌شوید و از طریق سفارش به‌ کارگزار ارز دیجیتال در صرافی، ارز موردنظر خود را تهیه می‌کنید. اولین اقدام بعد از تهیۀ رمز ارز استفاده از کیف پول ارز دیجیتال است که امن و مطمئن باشد.

در انتخاب صرافی می‌بایست دقت لازم را به‌کار ببندید. امنیت صرافی، کارمزد پایین و شرایط کاربری آسان از نکات مهمی است که باید در صرافی تبدیل برایتان مهیا کرده‌ایم. همچنین میزان و تعداد معامله‌هایی که یک صرافی انجام داده است و ارائۀ پشتیبانی لازم برای انجام خریدوفروش ارز دیجیتال، همگی می‌بایست موردتوجه قرار بگیرند، در این زمینه هم تبدیل یکی از بهترین‌ها بوده و هست.

برای خرید ارز دیجیتال دوج کوین، اگر قصد دارید از صرافی داخلی خرید کنید، لازم است تا با ارسال موارد خواسته‌شده احراز هویت صورت گیرد. با احراز هویت و ایجاد پروفایل شخصی، نیاز به ثبت یک کارت‌بانکی نیز وجود دارد. با ورود به پروفایل خود در قسمت خرید که مشخص است نوع ارز دیجیتال و نوع عملیات به همراه موجودی کیف پول ارز به نمایش درمی‌آید.

با انتخاب میزان خرید، می‌توانید ارز دیجیتال دوج کوین را خریداری کنید و مبلغ مربوطه از کارت‌بانکی شما کسر خواهد شد. البته از طریق کارت به کارت هم امکان انتقال مبلغ لازم برای خرید وجود دارد. نکته آخر اینکه می‌بایست آدرس کیف پول دیجیتال خود را نیز در بخش مخصوص وارد کنید تا ارز دوج کوین خریداری‌شده در آن قرار گیرد.

فروش ارز دیجیتال دوج کوین

از خرید صحبت کردیم و اینکه باید به چه موضوعاتی توجه کنید. بعد از خرید ممکن است بخواهید ارز دیجیتال خریداری‌شده را بفروشید. فرآیند فروش نیز نسبتاً شبیه خرید است با مقداری تفاوت. از طریق صرافی ارز دیجیتال و با استفاده از پروفایل خود و طی کردن مراحلی شبیه به آنچه در خرید ارز دیجیتال دوج کوین بیان شد، می‌توانید ارز دوج خود را بفروشید.

فقط باید گزینۀ فروش و میزان ارزی را که قصد دارید بفروشید انتخاب کنید. در فرآیند فروش، از سوی صرافی تبدیل آدرس کیف پولی به شما داده می‌شود که باید آن را بعد از ورود به کیف پول خود در محل موردنظر الصاق (paste) نمایید و آنگاه گزینۀ ارسال را انتخاب کنید تا میزان مشخص دوج کوین از کیف پول شما کسر شود.

بعد از انجام انتقال یک کد مخصوص در اختیار شما قرار می‌گیرد که نشان‌دهندۀ انجام تراکنش مدنظر شماست. کد را در محل مشخص‌شده در سایت صرافی وارد می‌کنید و با تأیید روند فروش را تکمیل و منتظر دریافت وجه در حساب بانکی خود خواهید شد.

نحوه خرید دوج کوین از صرافی تبدیل

برای خریدوفروش دوج کوین می‌بایست با ورود به سایت صرافی تبدیل، اقدام به ایجاد یک حساب کاربری کرده و پس از تکمیل فرآیند و ایجاد پروفایل شخصی خود با استفاده از یک شمارۀ تماس، اطلاعات خواسته‌شده را جهت احراز هویت ارسال می‌نمایید. حالا نوبت تأیید است که پس از انجام این مرحله، هویت شما توسط سایت احراز شده و می‌توانید مراحل خرید یا فروش را آغاز نمایید.

شایان‌ذکر است که به دو صورت می‌توانید برای خرید دوج کوین اقدام نمایید:

 1. مستقیماً از کارت‌بانکی به‌حساب صرافی تبدیل پول واریز می‌کنید،
 2. یا اینکه پول واریزی تبدیل به تتر (USTD) شده و بعد برای خرید Doge coin استفاده می‌شود.

روش نگهداری دوج کوین

قبلاً به‌صورت ضمنی به روش نگهداری دوج کوین اشاره کردیم. می‌توانید هم ارز دیجیتال را در پروفایل شخصی خود در صرافی نگهداری نمایید و هم آن را به کیف پول ارز دیجیتال خود منتقل کنید. قطعاً بهترین و مطمئن‌ترین راه برای نگهداری ارز دیجیتال دوج کوین، کیف پول ارز دیجیتال است.

پیشنهاد می‌شود برای نگهداری ارز دیجیتال خود حتماً کیف پول مخصوص انتخاب و تهیه نمایید. کیف‌پول‌های ارز دیجیتال دوج کوین در دو نوع سرد و گرم امکان نگهداری و ذخیرۀ ارز دوج را به شما می‌دهند. در نوع سرد که با استفاده از سخت‌افزاری به‌صورت آفلاین، ارز دیجیتال شما نگهداری می‌شود، با اطمینان بیشتر، امکان نگهداری دوج کوین را خواهید داشت. در نوع گرم؛ یک اپلیکیشن یا برنامۀ قابل‌نصب بر دسکتاپ است که برای نگهداری دوج کوین استفاده می‌شود.

همچنین برخی کیف‌های ارز دیجیتال روی موبایل و در دسکتاپ، به هر دو شکل قابل‌دسترسی و استفاده هستند. ضمن اینکه برخی کیف‌های ارز دیجیتال نیز قابلیت نگهداری چند ارز دیجیتال را دارند. دوج کوین کیف پول‌های اختصاصی نیز دارد که صرفاً برای نگهداری دوج کوین به‌کار می‌رود.

انواع کیف پول دوج کوین

بسیاری از رمز ارزها کیف پول اختصاصی مربوط به خود را دارا هستند. دوج کوین هم از این قاعده مستثنا نیست اگر به سایت دوج کوین مراجعه کنیم، 14 کیف پول معرفی شده است که می‌توان از آن‌ها برای نگهداری دوج کوین استفاده کرد.

 • THORWallet
 • Trezor
 • Doge Wallet
 • Guarda Wallet
 • Exodus
 • Atomic Wallet
 • MyDoge
 • DogeChain
 • BitPay
 • Trust Wallet
 • Ledger
 • SoDogeTip
 • Dogecoin Core
 • Coinbase Wallet app

در بین این کیف پول‌ها برخی قابلیت نصب و استفاده بر دسکتاپ و تلفن همراه را دارند که برخی مناسب اندروید و برخی مناسب IOS یا MAC یا ویندوز می‌باشند. اگر بخواهیم به یکی از این کیف پول‌های دیجیتال بپردازیم؛ Dogecoin Core را انتخاب می‌کنیم که می‌توان آن را یک کیف پول رسمی ارز دیجیتال دوج کوین دانست.

اگرچه شاید نصب و اجرای این کیف پول فضای زیادی را اشغال کند و داده‌های زیادی را دانلود و نگهداری می‌نماید، اما از سطح ایمنی و امنیت بالایی برخوردار است. در این کیف پول کلیدهای اختصاصی ایجاد می‌شوند و در سیستم شما حفظ می‌شوند. این کیف پول قابل‌اجرا در سیستم‌عامل‌های اندروید، ویندوز، لینوکس، بلک‌بری و IOS است.

Dogecoin Core کیف پولی مطمئن است که دوج کوین‌های شما را ذخیره کرده و نیاز به این دارد که پشتیبان هم برای سیستم‌عامل نصب شود تا درصورت نیاز به نصب مجدد سیستم‌عامل سکه‌های دوج کوین شما از بین نرود. نکته جالب‌توجه این است که بعد از نصب و اجرای این کیف پول، خودش به‌طور خودکار با بلاکچین همگام می‌شود. از طریق سایت رسمی DOGE قابل‌نصب است.

کارمزد خریدوفروش دوج ‌کوین

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال یکی از موارد مهمی است که می‌بایست هنگام انجام معامله مدنظر قرار بگیرد و در انتخاب صرافی برای خریدوفروش ارز دیجیتال دوج کوین یا هر ارز دیگری ملاک خواهد بود.

در فرآیند خریدوفروش در صرافی ارز دیجیتال تبدیل، کارمزد از رقم ارز اخذشده پس از انجام معامله کسر خواهد شد. اگر قصد خرید داشته باشید از ارز دیجیتالی که دریافت می‌کنید کسر خواهد شد و اگر قصد فروش دارید از مبلغی که بابت فروش ارز دیجیتال در آخر فرآیند دریافت می‌کنید، کارمزد کسر خواهد گردید.

در مورد کارمزد در معاملات صورت گرفته در صرافی تبدیل، چند نکته قابل‌توجه است؛

 • رقم و میزان کارمزد قبل از انجام معامله در صفحه برای شما به نمایش درخواهد آمد.
 • رقم کارمزد به‌صورت درصدی از میزان مبلغ معامله در نظر گرفته می‌شود.
 • جزئیات معامله و میزان کارمزد را می‌توانید در قسمت سفارشات مشاهده نمایید.
 • کارمزد در معاملاتی که با استفاده از ارز تتر انجام می‌شود، رقم ثابت 2/. درصد است؛ در این معاملات تومان دریافت نمی‌شود.
 • در معاملاتی که تومان دریافت یا پرداخت می‌شود؛ میزان کارمزد بسته به رقم معامله که از کمتر از 10 میلیون تومان شروع می‌شود و تا بالای 5 میلیارد تومان می‌رسد، متغیر خواهد بود.
 • با افزایش رقم جابجایی تومانی در معامله، میزان کارمزد افزایش می‌یابد.

به‌طورکلی جابجایی ارز دیجیتال با تومان حدود 25/. درصد، در انجام معامله با تتر (USDT) 2/. درصد و در تبادل با ارز دیگری 3/. درصد خواهد بود. برای بررسی جزئیات بیشتر می‌توانید به سایت صرافی تبدیل مراجعه نمایید.

مزایای خریدوفروش دوج ‌کوین در صرافی تبدیل

انتخاب یک صرافی مطمئن و قابل‌اعتماد که دارای امنیت بالایی بوده و برای شما آسودگی خیال به‌دنبال داشته باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

صرافی تبدیل به‌عنوان یکی از صرافی‌های مطمئن و امن به شما در انجام معاملات یاری رسانده و اطمینان خاطر لازم را برای شما به ارمغان خواهد آورد. صرافی تبدیل با ارائۀ امنیت در معامله، داشتن اپلیکیشن موبایل و کیف داخلی به‌راحتی شما در انجام معامله کمک کرده و سرویسی همانند صرافی‌های معتبر در دنیا به شما ارائه می‌دهد.

خوب چند مورد را برای حصول اطمینان خاطر شما تیتر می‌کنیم:

 • امنیت
 • اپلیکیشن
 • پشتیبانی
 • کیف پول داخلی
 • قابلیت حد ضرر
 • سفارش OCO

تمامی موارد ذکرشده در بالا به جهت حفظ اطمینان و آسودگی خاطر شماست.

آیا خریدوفروش دوج ‌کوین بدون احراز هویت ممکن است؟

احراز هویت از مواردی است که شاید مشتریان ارز دیجیتال یا تریدرها، تمایل داشته باشند تا بدون انجام آن اقدام به خریدوفروش دوج کوین نمایند. اما می‌بایست بدانید انجام معامله و خریدوفروش دوج کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر از طریق صرافی‌ها، بدون طی کردن مرحلۀ احراز هویت ممکن نیست.

احراز هویت در معامله از الزام قطعی برخوردار است؛ چراکه به این طریق راه بر افراد سودجو و یا پول‌شویی بسته می‌شود. با انجام احراز هویت و اطمینان از هویت مشتری یا تریدر، ضریب اطمینان در معاملات بالا رفته و از هرگونه سوءاستفاده و هک جلوگیری می‌گردد.

مجازی بودن فضای خریدوفروش و معامله و همچنین وجود همین ویژگی در ارز دیجیتال، لزوم احراز هویت و جدی گرفتن این مقوله را ثابت می‌نماید.

آینده دوج ‌کوین چگونه است؟

DOGE به‌عنوان یک ارز دیجیتال که با هدفی نه‌چندان جدی به عرصه آمده است و تابه‌حال نیز به‌صورت جدی وارد سیستم‌های تجاری و معاملات بزرگ نشده است، شاید این تصور را ایجاد کند که آینده چندان برجسته و روشنی ندارد.

اما عدم محدودیت در استخراج، ارزان بودن و در دسترس بودن آن و حمایت افراد سرشناس و بنام در سطح جهانی از آن، همه می‌تواند این امید را به‌دنبال داشته باشد که دوج کوین بسیار آیندۀ روشنی خواهد داشت. آیندۀ دوج بستگی به رفتار هواداران، طرفداران و جامعه‌ای دارد که به آن علاقه‌مند هستند.

نظر تخصصی کارشناسان تبدیل در مورد دوج کوین

انالیز تخصصی دوج کوین
دوج کوین در تایم فریم هفتگی بیش از یک سال و نیم زیر یک خط روند نزولی افت قیمت را تجربه کرد و هفته گذشته موفق به شکست پرقدرت این روند نزولی شد. محدوده 0.161 تا 0.201 محدوده مقاومتی محکمی است که می تواند جلو رشد بیشتر قیمت را بگیرد و در صورت عبور قیمت از این محدوده، احتمال سقف شکنی این ارز محبوب و جنجالی دوچندان می شود. در صورت افت قیمت دوج کوین نیز محدوده 0.049 تا 0.058 محدوده حمایتی معتبری است که می توان خرید کم ریسکی را در این محدوده انجام داد.

سوالات متداول
از کجا می‌توانیم دوج‌کوین (DOGE) بخریم؟

بسیاری از صرافی‌های خارجی و داخلی از ارز دیجیتال دوج‌کوین پشتیبانی می‌کنند. هرچند کاربران ایرانی نمی‌توانند با اطمینان خاطر در صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال به معامله بپردازند، چراکه صرافی‌های خارجی از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی‌کنند و ممکن است سرمایه آن‌ها مسدود شود. از همین رو، به شما پیشنهاد می‌کنیم از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال، تبدیل است که ۲۰۰ ارز دیجیتال مختلف مانند دوج‌کوین را پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع دوج‌ کوین (DOGE) چطور امکان‌پذیر است؟

اگر از بخش خرید آسان ارز دوج‌کوین در صرافی تبدیل استفاده کنید، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به خرید و فروش دوج‌کوین بپردازید.

کارمزد خریدوفروش دوج‌کوین (DOGE) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کاربران برای خرید دوج‌کوین در بخش خرید آسان تبدیل باید ۰.۲۵ درصد کارمزد بپردازند. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی صرافی تبدیل از ۰.۴ تا ۰.۱۵ درصد متغیر است. میزان این کارمزد را حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر تعیین می‌کند. علاوه‌براین، کارمزد معاملات در بازارهای تتری نیز به‌صورت ثابت ۰.۲ درصد است.

در چه زمانی می‌توانیم برای خریدوفروش دوج‌کوین (DOGE) اقدام کنیم؟

برای اطلاع از بهترین زمان خرید و فروش دوج‌کوین، می‌توانید به کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (@algotahlil) بپیوندید. این کانال تحلیل‌های ساده و کاربردی را به اعضای خود ارائه می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توان مسیر سرمایه‌گذاری را بهتر طی کرد. در آخر، می‌توانید مطالب سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی را نیز در نظر بگیرید.

ارز دیجیتال دوج‌کوین (DOGE) چگونه نگهداری می‌شود؟

کیف پول‌های سرد و گرم بسیاری وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید ارز دیجیتال دوج‌کوین خود را در آن‌ها نگه‌داری کنید. تراست ولت و متامسک دو مورد از محبوب‌ترین کیف پول‌ها به‌شمار می‌آیند. در ضمن، کاربران صرافی تبدیل می‌توانند از کیف پول اختصاصی آن استفاده کنند.

آیا خرید دوج‌کوین (DOGE) می‌تواند سودآور باشد؟

پروژه دوج‌کوین از ویژگی‌هایی برخوردار است که آینده آن را روشن نشان می‌دهند، ویژگی‌هایی ازجمله حامیان قدرتمند، تیم و جامعه قوی، غیرمتمرکز بودن و مقیاس‌پذیری.

آیا می‌توان دوج‌کوین را استخراج کرد؟

بله، با استفاده از تجهیزات و سخت‌افزارهای قوی مخصوص استخراج، می‌توانید ارز دیجیتال دو‌ج‌کوین را استخراج کنید.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله