BTCicon

قیمت بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین Bitcoin

هم اکنون قیمت لحظه‌ای بیت کوین 3,833,345,799 تومان، معادل 64,239.59 دلار آمریکا است. تغییرات قیمت بیت کوین ( BTC ) طی 24 ساعت اخیر، -0.17 % و حجم معاملات آن 0.8584 بیت کوین در تبدیل است. قیمت لحظه ای بیت کوین به تومان و دلار به همراه نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین امروز در صرافی ارز دیجیتال تبدیل قابل مشاهده است. شما می‌توانید پس از مشاهده نرخ بیت کوین و تحلیل نوسانات بازار بیت کوین بلافاصله به معامله این رمز ارز بپردازید. تنها کافی‌ست که فرایند سریع ثبت نام و احراز هویت در تبدیل را به اتمام برسانید و آن را در کیف پول امن خود نگهداری کنید. کارشناسان پشتیبانی تبدیل نیز در تمام ساعات شبانه‌روز آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما هستند.

معامله بیت کوین
آخرین قیمت بیت کوین (به‌روزرسانی هر ۳۰ ثانیه)
BTCicon
معامله بیت کوین

نمودار لحظه ای قیمت

بازه‌ی زمانی نمودار

1 روز 1 هفته 1 ماه
loading chart icon

شروع معامله

اطلاعات بازار بیت کوین

حجم ۲۴ ساعته (BTC) 0.8584
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 55,153.3983
تغییرات ۱ روزه -0.17 %
قیمت آخرین معامله 64,239.59 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 3,838,175,202 تومان
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 3,803,147,786 تومان

ماشین زمان کریپتو

فرض کنید ۳۰ روز پیش ۱۰ میلیون تومان، بیت کوین می‌خریدید. ارزش کنونی دارایی شما چند تومان می‌شد؟ ماشین زمان کریپتو، جواب این سوال را برای شما محاسبه می‌کند.

وارد کردن مدت زمان و مقدار سرمایه‌گذاری

روز
تومان

تخمین دارایی طبق تغییرات قیمت در مدت مشخص‌شده

BTCicon

BTC

بیت کوین

تومان --

BTCicon

BTC

بیت کوین

قیمت دلاری

64,167 USDT

قیمت تومانی

تومان 3,837,186,600

تغییرات 24 ساعت اخیر

-0.168 %

USDTicon

USDT

تتر (دلار)

تومان --

PAXGicon

PAXG

پکس گلد (طلا)

تومان --

قیمت بیت کوین

بیت کوین مهم‌ترین و پرطرفدار‌ترین ارز دیجیتال موجود در دنیای بلاکچین محسوب می‌شود که اصلی‌ترین فعالیت آن انجام تراکنش‌های مالی است. ساده‌ترین تعریفی که می‌توانیم در مورد بیت کوین داشته باشیم این است که ما می‌توانیم آن را به عنوان یک واحد پول مثل دلار، یورو، ریال و... در نظر بگیریم، با این تفاوت که هیچ بانک یا کشور خاصی صاحب آن نیست و آن را به وجود نیاورده است. به این ویژگی بیت کوین به اصطلاح غیرمتمرکز بودن گفته می‌شود که در واقع متمایز‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی اکوسیستم بلاکچین این رمزارز به حساب می‌آید.

قیمت لحظه ای بیت کوین

در ادامه قصد داریم نگاهی به سیر تغییرات قیمت بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۲۳ بیندازیم.

در سال ۲۰۰۹، بیت کوین قیمت ناچیزی در بازار داشت و تعداد کمی از علاقه‌مندان از آن استفاده می‌کردند.

در سال ۲۰۱۰، از بیت کوین برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات استفاده شد و در نوامبر به قیمت ۰.۴ دلار رسید. جالب است بدانید جریان پیتزای بیت کوین نیز در همین سال اتفاق افتاد.

در سال ۲۰۱۱، بیت کوین محبوبیت بیشتری به دست آورد و قیمت آن در ژوئن به بالاترین حد خود یعنی ۳۲ دلار رسید، اما در اکتبر به دلیل حملات هکرها و مسائل نظارتی به ۲ دلار سقوط کرد.

در سال ۲۰۱۲، پس از سقوط قبلی، بیت کوین دوباره رشد کرد و به حدود ۱۰ دلار رسید.

در سال ۲۰۱۳، ازآنجایی‌که رسانه‌ها و نهادها به بیت کوین روی آورده بودند و نوآوری در فضای کریپتو افزایش یافته بود، قیمت بیت کوین به بیش از ۱,۰۰۰ دلار رسید. با‌این‌حال، بیت کوین در آن سال با چالش‌هایی روبه‌رو شد. از طرفی، سیلک رود (Silk Road)، بازار آنلاین بدنام که از بیت کوین استفاده می‌کرد، تعطیل شد و از طرفی دیگر، Mt. Gox، بزرگ‌ترین صرافی بیت کوین در آن زمان فروپاشید.

در سال ۲۰۱۴، بیت کوین با مسائل نظارتی، مشکلات فنی و دست‌کاری بازار مواجه بود. ازاین‌رو، قیمت آن از بیش از ۹۰۰ دلار در ژانویه به زیر ۲۰۰ دلار در دسامبر کاهش یافت.

در سال ۲۰۱۵، به دلیل رشد فناوری بلاک‌چین، راه‌اندازی سرویس‌ها و پلتفرم‌های جدید و همچنین حل‌وفصل برخی اختلافات حقوقی، قیمت بیت کوین بین ۱۷۲ تا ۴۶۵ دلار در طول سال معامله می‌شد.

در سال ۲۰۱۶، بیت کوین به‌سرعت رشد کرد و در ماه دسامبر به بالاترین حد خود یعنی ۹۸۱ دلار رسید.

در سال ۲۰۱۷، قیمت بیت کوین بهترین عملکرد را نشان داد و در دسامبر به حدود ۲۰,۰۰۰ دلار رسید. درواقع نسبت به اوایل سال ۱,۳۷۵ درصد رشد کرد!

در سال ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین به‌شدت کاهش یافت، چراکه نقض‌های امنیتی و نوسان‌های بازار بر اعتماد سرمایه‌گذاران تأثیر گذاشته بود.

در سال ۲۰۱۹، بیت کوین مقداری از زیان‌های سرمایه‌گذاران را جبران کرد و قیمت آن در ژوئن به بیش از ۱۳,۰۰۰ دلار رسید.

در سال ۲۰۲۰ و بحبوحه ویروس کرونا، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی ۲۸,۷۶۸ دلار رسید، چراکه سرمایه‌گذاران به دنبال راهی برای مقابله با تورم و کاهش ارزش پول بودند.

در سال ۲۰۲۱، پس از معرفی اولین صندوق قابل‌معامله بیت کوین در آمریکا، بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی ۶۹,۰۰۰ دلار رسید. بااین‌حال، بیت کوین با چالش‌هایی مانند عدم‌قطعیت در مسائل قانونی، نگرانی‌های زیست‌محیطی و رقابت با دیگر ارزهای دیجیتال مواجه بود.

در سال ۲۰۲۲، به دلیل احساسات بازار، قیمت بیت کوین بین ۳۴,۰۰۰ تا ۴۴,۰۰۰ دلار در نوسان بود. از طرفی بسیاری از سرمایه‌گذاران حقوقی، افراد مشهور و دولت‌ها بیت کوین را پذیرفته بودند و از طرفی دیگر، بیت کوین با مسائل قانونی و فنی و همچنین دست‌کاری بازار مواجه شده بود.

در سال ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین در مقایسه با سال‌های قبل ثبات بیشتری داشته است و بالای ۴۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین

عوامل موثر بر قیمت بیت کوین

درست است که بیت کوین بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پروژه دنیای کریپتوکارنسی محسوب می‌شود اما برای این که قیمت ارز دیجیتال افزایش پیدا کند یک سری قانون کلی وجود دارد. وقتی سرعت استخراج بیت‌ کوین کند شده و درجه سختی معما‌هایی که حل آن‌ها منجر به کارمزد می‌شود بالا رود و ماینر‌ها از فروش خودداری ‌کنند نرخ قیمت بیت کوین بالا می‌رود. برعکس این قضیه هم صادق است و زمان‌هایی که سختی شبکه کاهش پیدا می‌کند ما می‌بینیم که در افت قیمت بیت‌ کوین تاثیرگذار عمل می‌کند.

نکته دیگری که در تعیین قیمت لحظه ای بیت کوین بسیار تاثیر‌گذار است قدرت تقاضایی است که برای خرید بیت کوین از طرف سرمایه‌گذاران وجود دارد. تقریبا بیشترین پول موجود در بازار کریپتوکارنسی در ارز دیجیتال بیت‌ کوین سرمایه‌گذاری می‌شود. این یعنی هر زمان پول زیادی به بازار کریپتوکارنسی وارد می‌شود باید منتظر رشد قیمت بیت‌ کوین باشیم. در نهایت حتما این مورد را هم در نظر بگیرید که هر چقدر خدمات بیت کوین با کیفیت بالا‌تری ارائه شود و کاربران بیشتری از آن استفاده کنند قیمت این ارز دیجیتال نیز افزایش پیدا می‌کند.

بدون شک یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین موضوع به رسمیت شناخته شدن آن به عنوان یک واحد پولی معتبر و قابل اعتماد است. یکی از پرتکرار‌ترین اخباری که در سال‌های اخیر در مورد بیت ‌کوین وجود داشته تایید و رد اعتبار آن به عنوان یک واحد پولی مستقل و غیر‌متمرکز توسط اشخاص و کشورهای تاثیرگذار بوده است. برای مثال اغلب اوقات زمانی که خبر تبدیل شدن بیت کوین به پول رسمی کشوری هر چند کوچک شایعه می‌شود در قیمت بیت ‌کوین رشد چشم‌گیری می‌کند. همچنین زمان‌هایی که منابع تاثیرگذار قدرت در جهان مانند بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال را فاقد ارزش می‌دانند در روند نزولی قیمت بیت کوین بسیار موثر است.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین

در ادامه پیش‌بینی‌هایی را که در مورد قیمت بیت کوین در چند سال آینده صورت گرفته است، بررسی خواهیم کرد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

پس از تجزیه‌وتحلیل قیمت بیت کوین در سال‌های گذشته، فرض بر این است که در سال ۲۰۲۴، حداقل قیمت بیت کوین حدود ۲۰,۸۶۳ دلار خواهد بود. انتظار می‌رود که بیت کوین به حداکثر قیمت ۸۳،۶۵۳ دلار دست یابد. به طور میانگین، قیمت معاملات بیت کوین در سال ۲۰۲۴ ممکن است ۶۶,۴۴۴ دلار باشد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵

بر اساس تحلیل‌های تکنیکالی که کارشناسان در مورد قیمت بیت کوین انجام داده‌اند، انتظار می‌رود که بیت کوین در سال ۲۰۲۵ به حداقل ۹۲,۰۳۶ و حداکثر ۱۱۳,۷۸۱دلار برسد. پیش‌بینی می‌شود که میانگین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۵ برابر با ۹۵,۳۸۳ دلار خواهد بود.

چگونه می ‌توانیم در تبدیل از قیمت لحظه ‌ای بیت ‌کوین مطلع شویم؟

اگر قصد معامله ارز دیجیتال بیت کوین را داشته باشید و بخواهید از نوسان‌های روزانه و هفتگی آن سودی کسب کنید باید دائما از قیمت لحظه‌ ای بیت کوین مطلع باشید. ما نمی‌توانیم فقط به قصد خرید و فروش بیت کوین آن را در هر قیمتی بخریم و در هر قیمتی که خواستیم به فروش برسانیم. حتما می‌بایست از قبل نقطه‌ای را در نظر بگیریم و زمانی که قیمت به آن رسید یا واکنش نشان داد وارد پوزیشن خرید یا فروش شویم. بنابراین باید دائما نرخ قیمت بیت ‌کوین را از صرافی که در آن قصد فعالیت دارید چک کنید تا مبادا از قیمت موردنظر و ناحیه ورود خود جا بمانید.

اگر زمان کافی برای چک کردن لحظه‌ای نمودار بیت کوین ندارید می‌توانید با استفاده از ابزار «هشدار قیمت» که صرافی تبدیل در اختیارتان می‌گذارد ناحیه قیمتی مدنظرتان را مشخص کنید. در این صورت زمانی که قیمت به نقطه دلخواهتان رسید، تبدیل شما را با پیام یا ایمیل آگاه می‌سازد. برای چک کردن لحظه‌ای بازار راه‌های متفاوتی وجود دارد که بسیاری از افراد در تحلیل‌های خود از نمودار تکنیکال بیت کوین استفاده می‌کنند.

در ضمن برخی از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف به پوشش‌دهی اخبار و تغییرات بازار ارزهای دیجیتال وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. فقط کافیست این اپلیکیشن‌ها را روی تلفن همراه یا کامپیوتر نصب کنید و هر زمان که نیاز داشتید قیمت بیت‌ کوین را ببینید. از جمله معروف‌ترین سایت‌های تحلیل و اطلاع‌رسانی لحظه‌ای قیمت بیت ‌کوین و سایر ارزها می‌توان به سایت‌های Trading Viewو Coin 360 اشاره کرد. البته سایت تریدینگ ویو دارای اپلیکیشن موبایلی نیز هست که تمام اطلاعات از جمله قیمت لحظه‌ای بیت‌ کوین را در اختیارتان می‌گذارد. همچنین بزرگ‌ترین مرجع و منبع اطلاعات در زمینه رمزارزها سایت coinmarketcap.comاست که تمام تحلیل‌گران از این سایت برای مطلع شدن از آخرین نرخ بیت کوین و سایر رمزارزها استفاده می‌کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال ابزاری است که از طریق آن معامله‌گران می‌توانند روند قیمتی بیت کوین را پیش‌بینی کنند. در این روش، داده‌های موجود، الگوها، نمودارها و روندهای قیمتی تجزیه‌وتحلیل ‌می‌شوند. تحلیل بیت کوین شما را قادر می‌سازد تا نحوه تغییر قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کنید و بتوانید بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را دریابید.

روندشناسی، کندل‌شناسی و امواج الیوت ازجمله مواردی هستند که در تحلیل تکنیکال موردتوجه قرار می‌گیرند. برای تحلیل بیت کوین کلیک کنید.

تبدیل قیمت بیت کوین

تبدیل قیمت بیت کوین به دلار

ممکن است بپرسید چگونه می‌توان قیمت بیت کوین را به دلار یا تومان تبدیل کرد؟ پاسخ این سؤال را در ادامه داده‌ایم.

تبدیل قیمت بیت کوین به دلار

برای تبدیل قیمت بیت کوین به دلار کافی است وارد بخش خرید آسان شوید و از بین بازارهای تتری و تومانی، بازار تتری را انتخاب کنید. سپس نماد بیت کوین را جست‌وجو کنید. پس از آن، مشاهده می‌کنید که هر بیت کوین معادل چند دلار است.

تبدیل قیمت بیت کوین به تومان

برای این منظور نیز وارد بخش خرید آسان شوید و بازار تومانی را انتخاب کنید‌. پس از انتخاب بیت کوین به‌عنوان ارز موردنظر، مشاهده می‌کنید که هر بیت کوین معادل چند تومان است‌.

منظور از بالاترین قیمت روز بیت کوین چیست؟

بالاترین قیمت روزانه BTC، حداکثر قیمتی است که این ارز دیجیتال در یک بازه 24 ساعته به آن دست می‌یابد. این میزان معمولاً با دلار آمریکا اندازه‌گیری می‌شود، اما می‌توان آن را به ارزها یا واحدهای دیگر نیز بیان کرد. همچنین، همانند نوسانات، بالاترین قیمت روزانه بیت‌کوین نیز شاخصی برای سنجش احساسات بازار و میزان تقاضای معامله‌گران برای بیت‌کوین محسوب می‌شود.

منظور از پایین‌ترین قیمت روز بیت کوین چیست؟

پایین‌ترین قیمت روزانه BTC، حداقل قیمتی است که بیت‌کوین در یک بازه 24 ساعته به آن می‌رسد. این مقدار معمولاً با دلار آمریکا نمایش داده می‌شود، اما می‌توان آن را به ارزها یا واحدهای دیگر نیز تبدیل کرد. کم‌ترین قیمت روزانه بیت‌کوین بسته به منبع و منطقه زمانی استفاده‌شده برای محاسبه آن می‌تواند متفاوت باشد.

درصد تغییرات قیمت بیت کوین نسبت به قبل چگونه محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه درصد تغییرات قیمت بیت کوین باید قیمت فعلی بیت‌کوین را در نظر بگیرید و قیمت سابق را از آن کم کنید. سپس عدد به‌دست آمده را بر قیمت سابق تقسیم کرده و حاصل را در ۱۰۰ ضرب کنید.
این فرمول قیمت فعلی بیت‌کوین را با قیمت آن در 24 ساعت گذشته مقایسه می‌کند و تفاوت را به‌صورت درصد بیان می‌کند. مثلاً، اگر قیمت فعلی بیت‌کوین 40,000 دلار و قیمت قبلی 38,000 دلار باشد، درصد تغییر برابر با 5.26 درصد است. این موضوع بدان معنا است که قیمت هر بیت‌کوین نسبت به 24 ساعت گذشته 5.26 درصد افزایش یافته است.

حجم بازار بیت کوین چیست؟

حجم بازار بیت‌کوین برابر با ارزش کل تمام بیت‌کوین‌های در گردش است. این مقدار با ضرب قیمت فعلی یک بیت‌ کوین در تعداد بیت‌کوین‌های در گردش محاسبه می‌شود. در 1 ژانویه 2024، ارزش بازار BTC حدود 832.58 میلیارد دلار است.

سطح حمایت قیمت بیت کوین چیست؟

سطح حمایت قیمت بیت کوین محدوده قیمتی است که در آن تقاضا برای بیت کوین به اندازه‌ای زیاد است که از کاهش بیشتر قیمت جلوگیری می‌شود. معمولاً با تجزیه‌وتحلیل حرکات تاریخی قیمت و حجم معاملات می‌توان آن را تشخیص داد.
سطح حمایت بیت کوین را می‌توان به‌عنوان کف قیمت آن در نظر گرفت، چراکه خریداران تمایل دارند زمانی‌که قیمت به آن سطح رسید، بیشتر خرید کنند. با‌این‌حال، اگر فشار فروش بیش‌ازحد بالا باشد، سطح حمایت نیز می‌تواند شکسته و منجر به کاهش بیشتر قیمت شود.

نهنگ‌ها چه کسانی هستند و چه تأثیری بر قیمت‌ بیت کوین دارند؟

قیمت لحظه ای بیت کوین

نهنگ‌های کریپتو آدرس‌های کیف پولی هستند که مقادیر بسیاری از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را در خود نگه‌داری می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با خرید، فروش یا جابه‌جایی حجم زیادی از بیت‌کوین بر قیمت آن تأثیر بگذارند. این امر می‌تواند تعادل عرضه‌وتقاضا را برهم بزند و موجب نوسان قیمت و تغییرات احساسات بازار شود.
مثلاً، اگر نهنگ مقدار زیادی BTC بفروشد، می‌تواند باعث کاهش قیمت شود، چراکه عرضه بیش‌تر از تقاضا است. برعکس، اگر نهنگ مقدار زیادی BTC بخرد، می‌تواند باعث افزایش قیمت شود، چراکه باعث بیشتر شدن تقاضا نسبت به عرضه می‌شود.
افزون‌براین، نهنگ‌های کریپتو می‌توانند بیت‌کوین‌های خود را از یک کیف پول به کیف دیگر یا از یک کیف پول به یک صرافی یا برعکس منتقل کنند. این تحرکات می‌تواند نشان‌دهنده اهداف یا حرکات بعدی آن‌ها باشد و واکنش سایر فعال‌های بازار را به‌دنبال دارد.
مثلاً، اگر یک نهنگ، بیت‌کوین را از یک کیف پول به یک صرافی منتقل کند، ممکن است حاکی از آن باشد که قصد فروش دارد. ازاین‌رو، احتمال دارد که کاربران بازار نیز دست به فروش بزنند و قیمت وارد روند نزولی شود. از سوی دیگر، اگر نهنگ بیت‌کوین را از یک صرافی به کیف پول منتقل کند، ممکن است حاکی از آن باشد که می‌خواهد برای مدتی از دارایی خود نگه‌داری کند و فعلاً قصد فروش ندارد. این موضوع می‌تواند تأثیری مثبت بر قیمت بیت‌کوین بگذارد.

انواع نهنگ‌های ارز دیجیتال

نهنگ‌های کریپتو را می‌توان به چهار گروه کلی صرافی‌ها، مؤسسات، پذیرندگان اولیه و هکرها تقسیم کرد.
صرافی‌ها مقادیر زیادی BTC را برای افزایش نقدینگی خود و تسهیل معاملات نگه می‌دارند.
مؤسسات نیز با اهداف مختلفی مانند تنوع و نوآوری در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن‌ها شامل شرکت‌ها و صندوق‌ها هستند و سرمایه‌گذارانی معتبر را به‌کار می‌گیرند.
پذیرندگان اولیه افرادی هستند که بیت کوین را در مراحل اولیه راه‌اندازی آن، زمانی‌که قیمتش پایین و شبکه آن کوچک بود، خریداری یا استخراج کردند. آن‌ها تاکنون حجم زیادی از بیت‌کوین‌ را جمع‌آوری کرده‌اند و ممکن است دیدگاهی بلندمدت برای سرمایه‌گذاری خود داشته باشند.
هکرها بازیگران مخربی هستند که بیت‌کوین را از سایر کاربران یا پلتفرم‌ها سرقت می‌کنند. آن‌ها ممکن است بسته به اهداف و استراتژی‌های خود، بیت‌کوین را نگه دارند یا بفروشند.
چند نمونه از نهنگ‌های کریپتو عبارتند از:
• صرافی‌های بایننس (Binance)، بیت‌فینکس (Bitfinex) و اوکی‌اکس (OKEx): این‌ها سه مورد از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان هستند. جالب است بدانید از شش کیف پول بزرگ BTC، چهار مورد متعلق به این صرافی‌ها است. آن‌ها بیش از 1.2 میلیون بیت‌کوین دارند که حدود 6 درصد از کل عرضه را تشکیل می‌دهد. این صرافی‌ها می‌توانند با تعدیل کارمزدهای خود، فهرست کردن یا حذف سکه‌ها و روبه‌رو شدن با مشکلات امنیتی بر قیمت‌ بیت‌کوین تأثیر بگذارند.
• صندوق سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل (Grayscale): گری‌اسکیل بزرگ‌ترین صندوق بیت‌کوین در جهان است که بیش از 654,000 بیت‌کوین در اختیار دارد که حدود 3 درصد از کل عرضه را تشکیل می‌دهد. گری‌اسکیل می‌تواند با خرید یا فروش بیت‌کوین از طرف سرمایه‌گذاران خود بر قیمت بیت‌کوین تأثیر بگذارد.
صرافی Mt. Gox: صرافی Mt. Gox بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین صرافی در روزهای اولیه انتشار بیت‌کوین بود، تا این‌که در سال 2014 هک شد و سقوط کرد. این صرافی پس از هک شدن بیش از 850,000 بیت‌کوین را از دست داد که حدود 4 درصد از کل عرضه را تشکیل می‌دهد. مقداری از این بیت‌کوین‌ها را مقامات پس گرفتند، اما همچنان خبری از باقی آن‌ها نیست.

تأثیر اخبار و وقایع بر قیمت بیت کوین

اخبار و رویدادها می‌توانند با تأثیر بر عرضه‌وتقاضا، احساسات و مقررات ارز دیجیتال بر قیمت BTC تأثیر بگذارند. مثلاً، اخبار مربوط به پذیرش سازمان‌ها، نوآوری یا تورم می‌تواند تقاضا و قیمت بیت‌کوین را افزایش دهد، درحالی‌که اخبار مربوط به هک، ممنوعیت یا سقوط بازار می‌تواند تقاضا و قیمت بیت‌کوین را کاهش دهد. اخبار و رویدادها همچنین می‌توانند به‌طور غیرمستقیم و با تأثیر بر بازارهای سنتی و اقتصاد جهانی، بر قیمت بیت‌کوین تأثیر بگذارند، چراکه بیت‌کوین از بازارهای دیگر نیز تأثیر می‌گیرد.

آموزش پیش‌بینی قیمت بیت‌ کوین

به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، باید بتوانیم پیش از خرید و فروش ارزهای دیجیتال، به‌خصوص بیت‌کوین، شرایط بازار را تجزیه‌وتحلیل و قیمت آتی ارز دیجیتال موردنظر خود را پیش‌بینی کنیم. این امر ما را قادر می‌سازد تا هنگام سرمایه‌گذاری، تصمیماتی آگاهانه و منطقی بگیریم و از اقدامات احساسی و تکانشی که می‌تواند منجر به ضرر یا از دست دادن فرصت‌ها شود، اجتناب کنیم.
همچنین، با پیش‌ بینی قیمت بیت کوین می‌توانیم برای سناریوها و شرایط آتی BTC برنامه‌ریزی و خود را برای آن آماده کنیم. درنتیجه، استراتژی و انتظارات خود را نیز بر همین اساس تغییر خواهیم داد.
هرچند که پیش‌بینی قطعی قیمت بیت‌کوین کار ساده‌ای نیست، چراکه عوامل متعددی بر آن تأثیر می‌گذارند. بااین‌حال، روش‌ها و استراتژی‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید قیمت و مسیر آینده BTC را بر اساس داده‌ها، روندها و رویدادهای گذشته و حال پیش‌بینی کنید. در ادامه برخی از این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.
• تحلیل تکنیکال:
این نوع تحلیل شامل مطالعه حرکات قیمت و الگوهای بیت‌کوین با استفاده از اندیکاتورها، ابزارها و نمودارهای گوناگون است. تحلیل بیت کوین می‌تواند ما را در شناسایی سطوح حمایت و مقاومت، خطوط روند، حجم معاملات و چرخه‌های بازار یاری کند. علاوه‌براین، در پیش‌بینی نقاط شکست سطوح حمایت و مقاومت و همچنین تشخیص اهداف قیمتی نیز می‌توانیم از تحلیل تکنیکال کمک بگیریم.
• تحلیل فاندامنتال:
در تحلیل فاندامنتال عوامل اساسی را که بر ارزش و تقاضای BTC تأثیر می‌گذارند، بررسی می‌کنیم. این عوامل شامل عملکرد شبکه، نوآوری، پذیرش، مقررات و کارآمدی پروژه می‌شود. تحلیل فاندامنتال می‌تواند ما را در ارزیابی ارزش بیت کوین و همچنین تشخیص ریسک‌ها و فرصت‌های پیش‌رو یاری کند. علاوه‌براین، برای مقایسه بیت‌کوین با سایر ارزهای دیجیتال و ارزیابی پتانسیل رشد و مزیت رقابتی آن می‌توانیم از این نوع تحلیل کمک بگیریم.
• تجزیه‌وتحلیل احساسات بازار:
احساسات بازار به‌معنی نظرات و احساساتی است که فعالان بازار و عموم مردم نسبت به بیت‌کوین یا ارزهای دیجیتال دارند. این احساسات شامل اعتماد، خوش‌بینی، بدبینی، ترس و طمع می‌شود. تجزیه‌وتحلیل احساسات بازار سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا وضعیت بازار، عملکرد بیت‌کوین، جو رسانه‌های اجتماعی و روند اخبار و تأثیرات آن‌ها را بر بیت‌کوین بسنجیم. علاوه‌براین، با تحلیل احساسات بازار می‌توانیم رفتارهای افراطی سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را در بازار شناسایی کنیم. ازجمله این رفتارها می‌توان به خرید یا فروش بیش‌ازحد، ترس، عدم اطمینان و شک (FUD) و ترس از دست دادن (FOMO) اشاره کرد.

قیمت بیت کوین به دلار و تومان

IRTicon

تومان

قیمت تقریبی

1 BTC = 3,833,345,799 IRT

BTCicon

بیت کوین

خرید آسان بیت کوین
خرید انواع ارز دیجیتال

ثبت دیدگاه و دریافت جایزه

با به اشتراک گذاشتن نظر خود درباره این ارز دیجیتال، از تبدیل هدیه دریافت کنید.

500 هزار بیبی دوج

جایزه روزانه شبکه‌های اجتماعی تبدیل

gift icon party icon party icon

هر روز یک کد ۵ رقمی در صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام تبدیل منتشر می‌شود. شما می‌توانید با وارد کردن این کد در بخش زیر، ارز دیجیتال رایگان هدیه بگیرید.

کاربر گرامی، برای دریافت جایزه روزانه، نیاز است که از طریق صفحات مجازی تبدیل، عبارت مشخص‌شده را در مرورگر خود سرچ کنید و وارد صفحه مربوط به وب‌سایت صرافی تبدیل شوید.

gift icon party icon party icon

سوالات متداول خرید بیت کوین

پاسخ سوالاتتان را از ما بخواهید...

اگر نیاز به مشاوره دارید، از طریق چت پشتیبانی با ما در تماس باشید.

پشتیبانی چت آنلاین

سوالات متداول خرید بیت کوین

قیمت بیت کوین را از کجا ببینیم؟

شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای بیت کوین را از طریق این صفحه در صرافی ارز دیجیتال تبدیل مشاهده نمایید.

از تاریخچه بیت کوین چطور استفاده کنیم؟

اگر بخواهیم روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنیم و آن را در نقطه مناسب بخریم و سپس بفروشیم، نیاز داریم که از گذشته آن به صورت کامل مطلع باشیم تا بتوانیم تحلیل‌های مناسب را انجام دهیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟

این کار به کمک یافتن الگوهای نمودار قیمتی و استفاده از اندیکاتورهای آماری انجام می‌شود. در واقع از با نگاه کردن به تغییرات قیمت بیت کوین از گذشته تا اکنون، می‌توان اطلاعات ارزشمندی کسب کرد.

نرخ بیت کوین به تومان چگونه محاسبه می‌شود؟

با ضرب کردن قیمت بیت کوین در بازار بیت کوین-تتر در قیمت تتر در بازار تتر-تومان، می‌توانید قیمت تومانی بیت کوین را محاسبه کنید.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین چگونه انجام می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت بیت کوین به علت نوسانات شدید و حساسیت این ارز به تغییرات بازار دشوار است. اما با توجه به آینده‌ی روشنی که پیش‌روی آن است، می‌توانیم انتظار رشد آن را در بلندمدت داشته باشیم. از طریق کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (https://t.me/algotahlil) می‌توانید سیگنال‌ها و پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین را دریافت کنید.

ارزش بیت کوین چگونه تعیین می‌شود؟

عوامل مختلفی بر قیمت بیت کوین تأثیرگذارند. از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: تغییرات عرضه و تقاضا، اخبار مربوط به نرخ بهره بانک‌های مرکزی کشورها، توییت‌های شخصیت‌های مطرح حوزه ارزهای دیجیتال، اخبار هک یا ورشکستگی پروژه‌ها و شرکت‌ها و …

کارمزد خرید و فروش بیت‌کوین چقدر است؟

معامله بیت کوین در بخش خرید آسان تبدیل، **رایگان و با کارمزد صفر** انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

ارزهای پرطرفدار

بیشترین تنوع را با 401 ارز دیجیتال در ایران تجربه کنید...

bazaar-qr-code

میانبــری برای کسب سودهای هیجان‌انگیز

با نصب اپلیکیشن اندروید تبدیل قابلیت خرید و فروش بیش از ۳۵۰ ارز دیجیتال از طریق موبایل در دسترس شماست.

دانلود اپلیکیشن
app hand
start-trading-now
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله