trxicon

خرید ترون - فروش ترون

TRX /  TRON
IRTicon تومان
TRXicon ترون
خرید آسان  ترون
حجم ۲۴ ساعته (TRX) 1,984,856.19
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 155,612.64
تغییرات ۱ روزه -1.22 %
قیمت آخرین معامله 0.07744 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0.07937 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0.07695 $

ترون ( Tron ) یک سیستم‌عامل مبتنی بر بلاکچین و پلتفرم قرارداد هوشمند است که هدف آن ایجاد یک اینترنت غیرمتمرکز یا وب است.

شبکه ترون شامل قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز، توکن‌ها و یک الگوریتم اجماع اثبات سهام ( POS ) است که قبل از راه‌اندازی آن توسط پروژه‌های دیگر توسعه داده شده بود. از بسیاری جهات، ترون مشابه پلتفرم اتریوم است. در واقع، توکن TRX قبل از مهاجرت به شبکه مستقل ترون بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شده بود. با ما همراه باشید تا به بررسی کامل این پروژه بپردازیم.

ترون چیست؟

خرید TRX

پلتفرم ترون (TRON)که با شعار تمرکززدایی وب در سپتامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، به‌عنوان یک بلاک‌چین غیرمتمرکز با تمرکز بر قراردادهای هوشمند و عملکرد بالا به‌عنوان پایه‌های سیستم اشتراک محتوای خود، شناخته می‌شود. درحالی‌که ترون در ابتدا بر صنعت سرگرمی و اشتراک محتوا متمرکز شده بود، توسعه‌دهندگان آن اکنون پلتفرم خود را به‌عنوان یک بستر وب جهانی جدید و غیرمتمرکز تبلیغ می‌کنند. علاوه بر این، ترون می‌خواهد به یک سیستم‌عامل تمام‌عیار تبدیل شود که با هدف ساده‌سازی فرایند استقرار برنامه‎‌های غیرمتمرکز سفارشی ( dApps) توسعه یافته است.

تاریخچه پیدایش ترون ( TRX )

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، ترون ( TRX ) یک پلتفرم بلاک‌چین است که به عنوان پایه‌ای برای یک اکوسیستم سرگرمی غیرمتمرکز راه اندازی شده است. ترون که توسط شخصیت جنجالی جاستین سان تاسیس شده، بر گسترش بازار اپلیکیشن‌های محتوای دیجیتال با تسهیل توسعه و استقرار آنها تمرکز دارد. شبکه اصلی Tron در ژوئن 2018 راه اندازی شد.

ترون برای تسهیل این انتقال و در نتیجه تسریع در تمرکززدایی پلتفرم‌های موجود و ساخت dAppهای جدید طراحی شده است. ترون همچنین پلتفرم بیت تورنت(BitTorrent) را در جولای 2018 برای پیشبرد مأموریت خود برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز خریداری کرد.

بنیاد ترون با راه‌اندازی یک عرضه اولیه سکه ( ICO ) در سال 2017، 70 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد. این اتفاق تنها چند روز قبل از ممنوعیت ICOها توسط دولت چین رخ داد و سان حدود یک هفته بعد این کشور را ترک کرد.

ترون شبکه آزمایشی خود را در مارس ۲۰۱۸ و شبکه اصلی خود را دو ماه بعد راه‌اندازی کرد. در مارس ۲۰۱۸، TRX به‌عنوان یک توکن ERC-20 در بلاک‌چین اتریوم شروع به کار کرد، اما سه ماه بعد به بلاک‌چین خود منتقل شد.

هدف از خلق ترون ( TRX )

یکی از اهداف اصلی ترون از ابتدا تغییر صنعت سرگرمی بوده است. ترون می‌خواهد از بلاک‌چین برای یک سیستم اشتراک‌گذاری محتوا استفاده کند و واسطه‌ها را از بین ببرد. سازندگان محتوا می‌توانند مستقیماً با مصرف‌کنندگان ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را بفروشند.

به‌عنوان گامی به‌سوی ساخت این شبکه، بنیاد TRON شرکت اشتراک‌گذاری فایل همتا به همتای بیت تورنت ( BitTorrent ) را در سال 2018 خریداری کرد. TRON از آن زمان توکن بیت تورنت ( BTT) راه‌اندازی کرد که برای گسترش پروتکل و ایجاد انگیزه برای استفاده از آن طراحی شده است.

تیم ترون همچنین می‌خواهد که منعطف‌ترین پلتفرم بلاک‌چینی باشد که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کند. به همین دلیل، ماشین مجازی ترون ( TVM ) که توسعه‌دهندگان به کمک آن می‌توانند دی اپ ( dApp ) بر روی TRON بسازند، با ماشین مجازی اتریوم ( EVM ) سازگار است.

ترون همچنین به‌واسطه شبکه جاست( JUST ) خود که شامل پروژه‌های مالی مبتنی بر قرارداد هوشمند است، به دنیای مالی غیرمتمرکز (دیفای) نیز ورود کرده است.

ارزش توکن TRX چگونه تعیین می‌شود؟

ارز دیجیتال TRX به‌عنوان یک واحد پولی در تمام اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند مبتنی بر شبکه ترون عمل می‌کند. برای مثال، شما برای استفاده از اپلیکیشن‌های مبتنی بر شبکه ترون، می‌بایست رمزارز TRX را به‌عنوان کارمزد پرداخت کنید.

همچنین در صورت کسب درآمد از این برنامه‌ها، درآمد شما در قالب ارز TRX پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه تراکنش‌های ترون بسیار سریع و با کارمزد ناچیزی انجام می‌شوند؛ و همه اینها در کنار عوامل عرضه و تقاضای بازار، روی ارزشمندی توکن TRX تأثیرگذار هستند.

قابلیت‌ها و مزایای ترون ( TRX )

شبکه ترون دارای مزایای قابل‌توجهی است که در زیر به آنها می‌پردازیم:

سرعت تراکنش سریع‌تر

بلاک‌چین ترون در مقایسه با سایر رمزارزهای معروف مانند بیت کوین و اتریوم، از نظر پردازش تراکنش‌ها بسیار سریع‌تر است. گره‌های بلاک این شبکه معمولاً توسط آن دسته از کاربران ترون که به‌عنوان شاهد ( Witness ) شناخته می‌شوند انتخاب می‌شوند.

انتخاب گره‌های با عملکرد محاسباتی بالا، به افزایش ظرفیت پردازش تراکنش (TPS ) و دستیابی به توان عملیاتی بالا کمک می‌کند. ذکر این نکته حائر اهمیت است که ترون TPS بالاتری نسبت به بیت کوین و اتریوم دارد.

مقیاس‌پذیری

قراردادهای هوشمند ترون بسیار کارآمد هستند و این امر راه را برای پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز بر روی شبکه Tron هموار می‌کند.

همچنین، Tron دارای بهترین ساختار دیتابیس و سیستم حسابداری است که اجرای مدل‌ها و طرح‌های پیچیده را آسان می‌کند؛ این به نوبه خود این شبکه را به گزینه‌ای مطلوب برای توسعه پروژه‌ها تبدیل می‌کند و به مقیاس‌ پذیری این شبکه کمک می‌کند.

کارمزد پایین تراکنش

طراحی خاص شبکه ترون باعث شده تا از کارمزدهای پایین تراکنش بهره‌مند شود و در نتیجه به رشد کاربران برنامه‌های مختلف روی شبکه ترون منجر شود.

بنیانگذاران ترون چه کسانی هستند؟

شبکه ترون توسط جاستین سان که اکنون به‌عنوان مدیرعامل شرکت فعالیت می‌کند، تأسیس شد. جاستین سان در دانشگاه پکن و دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کرده و توسط مجله فوربس آسیا جز ۳۰ کارآفرین برتر زیر سی سال این قاره شناخته شده است.

او که در سال ۱۹۹۰ متولد شد، در گذشته با پلتفرم ریپل نیز همکاری داشته و به‌عنوان نماینده اصلی این شرکت در کشور چین خدمت می‌کرد.

امنیت شبکه ترون چگونه است؟

ترون از یک مکانیزم اجماع امن به نام اثبات سهام واگذار شده ( DPOS ) یا گواهی سپرده واگذار شده استفاده می‌کند.

دارندگان TRX می‌توانند ارز دیجیتال خود را مسدود کنند تا توکن Tron Power را دریافت کنند، به این معنی که می‌توانند به نمایندگان خود (Super Representative) که به‌عنوان تولیدکننده بلاک عمل می‌کنند رأی دهند.

این تولیدکنندگان بلاک در ازای تأیید تراکنش‌ها، پاداش‌ TRX دریافت می‌کنند و سپس این جوایز بین افرادی که به آنها رأی داده‌اند توزیع می‌شود. به گفته TRON، این رویکرد به بلاک‌چین کمک می‌کند تا به سطوح بالاتری از توان عملیاتی دست یابد.

توکن TRX چیست؟

معامله TRX

TRX توکن بومی شبکه ترون محسوب می‌شود که برای به‌اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه یا به‌عنوان پاداش برای تولیدکنندگان محتوا که در شبکه مشارکت دارند استفاده می‌شود. علاوه بر این، کاربران می‌توانند با قفل‌کردن این توکن ارز دیجیتال ترون پاور ( TP ) را که نمایانگر حق رأی در شبکه است، به دست آورند.

توکن TRX برای اولین‌بار به‌عنوان یک توکن مبتنی بر ERC-20 با پشتیبانی بلاک‌چین اتریوم در سال ۲۰۱۷ صادر شد. ترون پس از جداشدن از بلاک‌چین اتریوم، بیت تورنت، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اشتراک فایل در جهان را خریداری کرد.

چه تعداد توکن ترون ( TRX ) در گردش است؟

خرید و فروش ترون

ارز TRX مجموعاً بیش از 100 میلیارد واحد عرضه دارد و در زمان نگارش این مقاله، حدود ۷۱٫۶ میلیارد از آنها در گردش هستند.

15.75 میلیارد TRX طی یک رویداد فروش در سال ۲۰۱۷ به سرمایه‌گذاران خصوصی اختصاص یافت، درحالی‌که ۴۰ میلیارد دیگر برای شرکت‌کنندگان در عرضه اولیه سکه (ICO) در نظر گرفته شد. همچنین ۳۴ میلیارد توکن به بنیاد ترون و ۱۰ میلیارد توکن نیز به یک شرکت متعلق به جاستین سان اختصاص یافت.

در مجموع، ۴۵ درصد از عرضه TRX به بنیان‌گذار و خود پروژه می‌رسد، درحالی‌که ۵۵ درصد بین سرمایه‌گذاران توزیع می‌شود. منتقدان استدلال می‌کنند که این نسبت بسیار بالاتر از آن چیزی است که در سایر پروژه‌های ارزهای دیجیتال مشاهده شده است.

خرید ارز دیجیتال ترون

ارز TRX باتوجه‌به قدمت آن در ده‌ها صرافی ارز دیجیتال ازجمله بایننس، کوکوین، کونیکس، بیت فینکس و غیره لیست شده است. بااین‌حال، این ارز دیجیتال توسط صرافی کوین بیس (Coinbase) پشتیبانی نمی‌شود. با توجه به تحریم کاربران ایرانی و امکان بلوکه شدن دارایی‌ها در صرافی‌های خارجی بهتر است خرید ارز ترون را از صرافی‌‌های ارز دیجیتال ایرانی انجام دهید. صرافی ارز دیجیتال تبدیل یکی از بهترین صرافی‌های ایرانی است که بیش از 230 ارز دیجیتال از جمله TRX را عرضه می‌کند.

فروش ارز دیجیتال ترون

فروش ارز دیجیتال TRX به‌سادگی خرید آن از طریق صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال همچون صرافی تبدیل امکان‌پذیر است.

نحوه خرید توکن ترون از صرافی تبدیل

شما می‌توانید ارز دیجیتال ترون را از طریق صرافی تبدیل خرید کنید. پس از طی مراحل ثبت‌نام و انجام احراز هویت در تبدیل ابتدا باید مبلغ موردنظرتان را به حساب کاربری خودتان در صرافی واریز کنید. سپس می‌توانید از این طریق ارز دیجیتال ترون را به‌صورت تومان یا حتی با استفاده از ارز تتر خریداری کنید.

کارمزد خرید و فروش ترون

کارمزد خرید و فروش ترون در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. در این صفحه می‌توانید درصد دقیق کارمزد خرید‌وفروش ارزهای دیجیتال در صرافی تبدیل را مشاهده کنید.

انواع کیف پول ترون ( TRX )

شما می‌توانید ارزTRX را در کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست، متامسک، اتمیک، کوینومی و همچنین کیف پول‌ سخت‌افزاری لجر و ترزور ذخیره‌سازی کنید.

مزایای خرید و فروش TRX‌ از صرافی تبدیل

ارز ترون

خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی تبدیل مزیت‌های زیادی برای کاربران دارد؛ از جمله اینکه تنوع ارزی موجود در صرافی تبدیل بسیار زیاد است و شما می‌توانید از طریق بازار‌های تومانی و تتری بازار‌های معاملاتی متنوعی را برای سرمایه‌گذاری تحت‌نظر بگیرید. میزان کارمزد در نظر گرفته شده برای معامله کاربران در این صرافی بر اساس سطوح کاربری متنوع و مناسب است. حداقل میزان فاصله خرید و فروش در صرافی تبدیل برای کاربران فراهم شده است. نقل‌وانتقال داخلی ارز دیجیتال به کیف پو‌ل‌های موجود در صرافی تبدیل بدون کارمزد انجام می‌شود.

آیا خرید ترون بدون احراز هویت ممکن است؟

چنانچه در ایران ساکن هستید، باید برای خرید و فروش ارز دیجیتال TRX ازطریق صرافی‌های ایرانی اقدام کنید. اولین شرط ورود به این صرافی‌ها نیز ثبت‌نام و احراز هویت است.

آینده ترون چگونه است؟

باتوجه‌به اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی که بر بستر شبکه انتقال ترون ساخته شده و همچنین برنامه‌هایی که بنیاد ترون برای ارتقای این شبکه در نقشه راه خود قرار داده است، آینده ترون می‌تواند درخشان باشد. امیدواری‌های زیادی وجود دارد که شبکه ترون در آینده، در اولین قدم واسطه‌های محتوایی را حذف کرده و پس از آن به یکی از زیر ساخت‌های اصلی دنیای سرگرمی در دنیا تبدیل شود. با این وجود همواره باید احتمالات در مورد شکست پروژه‌ها را هم در نظر گرفت.

منابع:

coinmarketcap.com
cryptonews.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+4.60%
26,849.20 USDT
1,363,440,636 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-1.52%
51,121 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+3.06%
1,869.32 USDT
94,997,929 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+2.29%
0.0683100 USDT
3,469 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+0.21%
0.00000803 USDT
0.405 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.68%
0.00000000160 USDT
0.0000815 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم ترون ( TRX ) بخریم؟

صرافی‌های خارجی، برای کاربران ایرانی با ریسک همراه هستند، چراکه امکان مسدودشدن حساب کاربران در آنها به دلیل تحریم‌های بین‌المللی بالا است. به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که از یک صرافی‌ ایرانی معتبر خرید کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و بیش از ۲۳۰ رمزارز مختلف ازجمله ترون پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع ترون ( TRX ) چطور امکان‌پذیر است؟

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، از طریق بخش خرید آسان ارز ترون تبدیل در صرافی تبدیل به خرید و فروش این ارز بپردازید.

کارمزد خرید و فروش ترون ( TRX ) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد خرید و فروش ترون در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

چگونه قیمت ترون را پیش‌بینی کنیم؟

شما می‌توانید خود اقدام به تحلیل وضعیت ترون و یافتن زمان مناسب خرید و فروش کنید. علاوه بر این می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل ( https://t.me/algotahlil) از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در گام آخر، می‌توانید از سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی استفاده کنید.

ارز دیجیتال ترون ( TRX ) چگونه نگهداری می‌شود؟

شما در حال حاضر می‌توانید ارز TRX را در کیف پول‌های اتمیک، متامسک، تراست ولت، کوینومی و همچنین کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر و ترزور ذخیره‌سازی کنید. همچنین می‌توانید از کیف پول امن صرافی تبدیل استفاده کنید.

آیا خرید ترون ( TRX ) می‌تواند سودآور باشد؟

خرید ارز دیجیتال ترون با توجه به پروژه جالب و کاربردی که دارد می‌تواند در صورت مدیریت ریسک درست و استفاده از استراتژی مناسب در بلندمدت سودآور باشد. اما همواره در بازارهای مالی باید جانب احتیاط و احتمال شکست پروژه‌ها را هر چند اندک در نظر گرفت.

آیا می‌توان ترون ( TRX ) را استخراج کرد؟

خیر، توکن TRX قابلیت استخراج را ندارد؛ چراکه این شبکه بر پایه مکانیزم اثبات سهام ( POS ) عمل کرده و امنیت آن با مکانیزم استیکینگ یا سپرده‌گذاری تأمین می‌شود.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
لینک‌های مفید
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله