قیمت لحظه‌ای شیبا

قیمت شیبا را لحظه به لحظه از بازار تبدیل دنبال کنید

SHIB-icon
SHIB
SHIBA INU شیبا
۲۴ ساعت اخیر
-4.08 %
0.00001388
USDT
0.6286
تومان
حجم معاملات ۲۴ ساعت اخیر
17.81 میلیارد تومان
بالاترین قیمت تا این لحظه
0.00 USDT
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر -4.08 %
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت اخیر 0.6704 تومان
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت اخیر 0.6286 تومان
می‌دهید
shibicon SHIB
دریافت می‌کنید
usdt icon USDT

و قیمت لحظه‌ای بیش از ۱۹۰ ارز دیگر در یک جا

شیبا اینو یکی از ارزهای دیجیتال است که در بستر بلاکچین اتریوم تولید شده است . امروز پروژه‌های جذاب و گوناگونی در اکوسیستم شیبا اینو فعالیت دارند که محبوبیت این توکن را افزایش داده‌اند .

یکی از نکات مهمی که پیش از خرید شیبا اینو باید در نظر داشته باشید آن است که این توکن، میم‌کوین‌ محسوب می‌شود . میم‌کوین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که قیمت آن‌ها از عوامل بسیاری تأثیر می‌پذیرد . از همین رو، برای پیش‌بینی قیمت شیبا باید نسبت به نحوه قیمت‌گذاری شیبا توجه بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید با دیدی باز روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید .

چگونه می‌توانیم از قیمت لحظه‌ای شیبا مطلع شویم؟

برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای شیبا می‌توانید وارد صرافی ارز دیجیتال تبدیل شوید و در بخش خریدوفروش، قیمت شیبا را به تتر مشاهده کنید . علاوه‌براین، در نمودار قیمت پیشرفته تبدیل می‌توانید قیمت لحظه‌ای شیبا را با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال بررسی کنید .

تاریخچه قیمت شیبا چیست؟

سرمایه‌گذارانی که قصد خرید شیبا اینو را دارند، برای پیش‌بینی قیمت شیبا باید تاریخچه قیمت این ارز دیجیتال را بررسی کنند و سپس، از طریق تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال، به بهترین شکل ممکن شیبا اینو را تحلیل کنند .

به‌منظور بررسی تاریخچه قیمت شیبا دقت داشته باشید که قیمت این ارز دیجیتال در ابتدا 0.000000000145 دلار بود و اندکی بعد قیمت این ارز دیجیتال چند برابر رشد کرد و به‌سرعت به قیمت 0.00003503 دلار دست یافت . در همین حین بود که بسیاری از سرمایه‌گذاران پس از آن‌که شاهد رشد فوق‌العاده سرمایه‌شان بودند، توکن‌های شیبا را به فروش رساندند.

این امر موجب شد تا قیمت شیبا به 0.00000635 دلار سقوط کند. در حال حاضر، بالاترین قیمتی که شیبا به آن دست یافته است 0.00008 دلار بوده و با اصلاح اخیر بازار، قیمت این ارز دیجیتال دوباره به محدوده 0.000012 دلار رسیده است .

نحوه استفاده از تاریخچه قیمت شیبا

قیمت ارز دیجیتال شیبا را می‌توان به روش‌های گوناگونی تحلیل کرد . در این بخش تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال را بررسی می‌کنیم؛ با استفاده از این دو نوع تحلیل می‌توانید با خاطری آسوده و در مسیری مشخص سرمایه‌گذاری کنید و قیمت ارز دیجیتال شیبا را پیش‌بینی کنید . همراه ما باشید .

تحلیل تکنیکال

یکی از رایج‌ترین انواع تحلیل در بازارهای مالی، تحلیل تکنیکال است . در این روش، تحلیل‌گران تمرکز خود را بر نمودارهای قیمت و داده‌های مربوط به آن‌ها معطوف می‌کنند و مشاهدات خود را در جهت شناسایی الگوها و روند‌ها به‌کار می‌برند تا درنتیجه، پیش‌بینی قابل‌قبولی از آینده بازار داشته باشند . ممکن است بپرسید برای تحلیل تکنیکال ساده شیبا چه اطلاعاتی باید داشته باشیم؟

در ادامه به بررسی ابزار و مواردی می‌پردازیم که در تحلیل تکینکال باید آن‌ها را مدنظر قرار دهید .

نمودارها

نمودارها اطلاعاتی را مربوط به قیمت ارزهای دیجیتال در مدت‌زمانی معین نشان می‌دهند . سه نوع نمودار که از کاربرد‌های بسیار بالایی برخوردارند که عبارتند از :

  • نمودار میله‌ای
  • نمودار خطی
  • نمودار کندل استیک

حجم معاملات

یکی از مواردی که در تحلیل تکنیکال باید به آن توجه داشته باشید، مفهوم حجم معاملات است . اما حجم معاملات چیست؟ به تعداد ارزهای دیجیتال که در یک بازه زمانی مشخص و به‌صورت روزانه معامله می‌شوند، حجم معاملات می‌گوییم . حجم معاملات در فرآیند تأیید روندها و الگوها کاربرد دارد . مثلاً، اگر در روند صعودی حجم معاملات کاهش یابد، معمولاً بدان معنا است که روند نزولی در راه است .

سطوح حمایت و مقاومت

علاوه‌بر مفهوم حجم معاملات، تحلیل‌گران تکنیکال مواردی مانند سطوح حمایت و مقاومت را نیز بررسی می‌کنند . در نمودار قیمت، سطح حمایت خطی است که در آن تقاضا به‌قدری بالا است که قیمت دیگر کاهش نمی‌یابد . این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که قیمت‌ ارز دیجیتال از ارزش واقعی خود کم‌تر باشد؛ در این صورت، معامله‌گران فرصت را غنیمت شمرده و آن دارایی را خریداری می‌کنند . فروشندگان نیز در چنین نقاطی تمایل کم‌تری نسبت به فروش دارایی خود نشان می‌دهند .

اما سطح مقاومت، دقیقاً برعکس سطح حمایت است . این امر بدان معنا است که قیمت دارایی نسبت به ارزش واقعی خود بیشتر است . در این شرایط، بسیاری از سرمایه‌گذاران دارایی خود را می‌فروشند و خریداران نیز دست نگه می‌دارند .

روندها

از روندها نباید به‌سادگی عبور کرد ! اگر در بازارهای مالی فعالیت داشته باشید حتماً عبارت‌هایی مانند روند صعودی یا نزولی به گوشتان خورده است . مسیر کلی ارز دیجیتال و نمودار قیمتی آن، روند یک ارز دیجیتال را در بازه زمانی خاص مشخص می‌کنند . برای شناسایی روند‌ها می‌توانید از خط روند کمک بگیرید .

تحلیل فاندامنتال

در تحلیل فاندامنتال، شرایط یک پروژه از جنبه‌های متفاوت بررسی می‌شود؛ همچنین اخبار و رویدادهای مربوط به ارز دیجیتال در این نوع تحلیل از اهمیت بالایی برخوردارند . تحلیل فاندامنتال عبارت است از بررسی تمام عوامل مؤثر بر کارکرد یک پروژه . با استفاده از تحلیل فاندامنتال می‌توان ارزش ذاتی و پتانسیل‌های یک پروژه را تشخیص داد . اما در تحلیل فاندامنتال چه مواردی را باید بررسی کنیم؟ همراه ما باشید .

ارزش کل بازار (Market cap)

مقدار کل سرمایه در گردش یک ارز دیجیتال بر حسب دلار، ارزش کل بازار آن محسوب می‌شود که با فرمول زیر به‌دست می‌آید :

تعداد کل کوین‌های در گردش *قیمت ۱ واحد کوین = ارزش کل بازار

ارزش کل بازار بر میزان ریسک سرمایه‌گذاری مستقیماً تأثیر دارد . اگر ارزش کل بازار یک پروژه بالا باشد، می‌توان گفت که سرمایه‌ هنگفتی در آن پروژه قرار دارد . این امر می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری را در آن پروژه کاهش دهد . در تحلیل فاندامنتال علاوه‌بر آن‌که ارزش کل بازار بررسی می‌شود، حجم معاملات نیز در نظر گرفته می‌شود و اهمیت بسیاری دارد .

میزان به‌صرفه بودن استخراج ارز دیجیتال

در تحلیل فاندامنتال، این موضوع بررسی می‌شود که آیا استخراج ارز دیجیتال موردنظر به‌صرفه است یا خیر . تحلیل‌گران در این فرآیند قیمت ارزهای دیجیتال قابل‌استخراج را با هزینه‌‌ استخراج آن‌ها مقایسه می‌کنند . در این صورت می‌توان از‌ رشد بالقوه پروژه‌ یک ارز دیجیتال آگاه شد .

نرخ بازگشت سرمایه

در کنار موارد بالا، نرخ بازگشت سرمایه یکی از مواردی است که تحلیل‌گران فاندامنتال بررسی می‌کنند . نرخ بازگشت سرمایه مقدار سودی است که یک ارز دیجیتال از قیمت اولیه خود تابه‌حال داشته است .

تاریخچه کلی پروژه

اگر قصد دارید از روش فاندامنتال ارز دیجیتال خود را تحلیل کنید، باید تاریخچه کلی پروژه آن را نیز بررسی کنید . ممکن است بپرسید چرا؟

دلیل این موضوع آن است که هم‌اکنون، پروژه‌های متعددی در دنیا وجود دارند که از سال‌ها قبل راه‌اندازی شده‌اند . این پروژه‌ها پس از ورود ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین به حوزه سرمایه‌گذاری توانسته‌اند با به‌کارگیری فناوری بلاکچین در پلتفرم خود و ارائه توکن بومی، فعالیت‌های خود را ارتقا دهند . درنتیجه، برخورداری از سابقه طولانی و مناسب در ارائه یک فناوری، یکی از نقاط قوت پروژه‌ها محسوب می‌شود .

کاربردهای پروژه

پس از تحلیل تاریخچه پروژه و میزان سودآوری آن، باید کاربردهای آن را نیز در نظر داشته باشید . در این امر دقت بالایی داشته باشید، چراکه پروژه‌های متعددی کاربردهایی نه‌چندان باارزش ارائه داده‌اند . اما از کجا بدانیم کاربردهای یک پروژه ارزشمند هستند؟ زمانی‌که کاربردهای یک پروژه با هدف پاسخ به یک نیاز واقعی ارائه شوند و نوآورانه باشند، می‌توان گفت ارزشمند هستند .

تحلیل تکنیکال قیمت شیبا

برخی اوقات شیبا در جهت مخالف بیت کوین حرکت کرده است، بااین‌حال، نمی‌توان وابستگی تمام ارزهای دیجیتال را به بیتکوین انکار کرد . به همین دلیل برای تحلیل تکنیکال شیبا باید شرایط بیتکوین را نیز در نظر گرفت . تا زمانی‌که پادشاه ارزهای دیجیتال دوباره رشد نکند، بعید است که قیمت شیبا نیز افزایش چشم‌گیری را به‌دنبال داشته باشد .

اگر گسترده‌ شدن جامعه، توسعه پلتفرم‌های گوناگون، همکاری با انواع سازمان‌های متمرکز و غیرمتمرکز و پایداری بیشتر قیمت شیبا را نسبت به دو سال گذشته در نظر بگیریم، می‌توان نتیجه گرفت که آینده روشنی در انتظار توکن شیبا است . هم‌اکنون، مراکز و پذیرنده‌های گوناگونی با شیبا اینو معامله کرده‌اند و اگر جریان به همین صورت پیش برود، احتمالاً شاهد رشد قیمت شیبا خواهیم بود .

طبق اطلاعات مربوط به تحلیل تکنیکال شیبا در پلتفرم چینجلی (changelly)، قیمت این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۳ به ۰ . ۰۰۰۰۲۲۴ دلار افزایش می‌یابد و حداقل قیمت آن نیز حدود ۰ . ۰۰۰۰۲۰۶ دلار خواهد بود . همچنین در سال ۲۰۲۵ ارزش ارز دیجیتال شیبا احتمالاً تا مرز ۰ . ۰۰۰۰۵۱۷ پیش خواهد رفت . در آخر، طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، قیمت شیبا در سال ۲۰۳۰ در بازه ۰ . ۰۰۰۲۷ تا ۰ . ۰۰۰۳۳ دلار قرار خواهد داشت .

عوامل تأثیرگذار بر قیمت شیبا

توجه داشته باشید که ارزش شیبا همانند هر ارز دیجیتال دیگری طبق قانون عرضه و تقاضا تعیین می‌شود . البته اخباری که درباره پروژه شیبا منتشر می‌شود نیز تأثیر به‌سزایی بر نحوه قیمت‌گذاری ارز دیجیتال شیبا اینو دارد، چراکه این مسئله میزان عرضه و تقاضا را در بازار تغییر می‌دهد .

یکی از پارامترهای دیگری که درزمینه نحوه قیمت‌گذاری شیبا باید بدانید آن است که قیمت هر واحد شیبا تا‌کنون حتی از یک دلار هم بیشتر نشده است، بنابراین، بسیاری از مردم و علاقه‌مندان به حوزه ارزهای دیجیتال، حتی با توان مالی کم نیز می‌توانند ارز دیجیتال شیبا را خریداری کنند . علاوه‌بر موارد بالا، نقش افراد برجسته و سرمایه‌داران بزرگ شیبا را در نحوه قیمت‌گذاری آن دست‌کم نگیرید .

ویتالیک بوترین، یکی از شخصیت‌های مؤثر بر قیمت و ارزش شیبا بوده است . بوترین را به‌عنوان خالق اتریوم می‌شناسیم . خالق شیبا اینو نیز ریوشی نام دارد . ریوشی پس از ایجاد شیبا، 50 درصد از توکن‌های آن را به بوترین هدیه داد . این امر بوترین را درزمینه نحوه قیمت‌گذاری شیبا به فردی تأثیرگذار تبدیل کرده بود .

البته پس از آن، بوترین 10 درصد از توکن‌های شیبای خود را به یکی از سازمان‌های خیریه در هند هدیه داد و 40 درصد از توکن‌های باقی‌مانده خود را به یک کیف پول منقضی ارسال کرد . جالب است بدانید که پس از کاهش تعداد توکن‌های در گردش شیبا از سوی بوترین، نحوه قیمت‌گذاری ارز دیجیتال شیبا اینو دستخوش تغییراتی شد و ارزش آن رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد .

در آخر، یکی دیگر از عوامل مهم و تأثیرگذار بر قیمت شیبا، اظهارات و فعالیت‌های سلبریتی‌های فعال در دنیای ارزهای دیجیتال است . به‌ ‌صورتی که اگر یکی از این افراد ارز دیجیتال شیبا خریداری کند، افراد بسیاری نیز به‌دنبال حرکت سلبریتی محبوب خود دست به این اقدام می‌زنند و ارز دیجیتال شیبا اینو را خریداری می‌کنند . این امر در نهایت موجب افزایش تقاضا و رشد قیمت شیبا خواهد شد .

بهترین قیمت شیبا در این مدت چقدر بوده است؟

قیمت شیبا اینو در ابتدای انتشار 0.000000000145 دلار بود. این پایین‌ترین قیمت شیبا محسوب می‌شود . همچنین، بالاترین قیمتی که شیبا اینو به آن دست یافته 0.00008 دلار بوده است.

قیمت شیبا بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

با آن‌که قیمت ارز دیجیتال شیبا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، اخبار، نحوه معاملات نهنگ‌ها، اقدامات و نظرات سلبریتی‌ها و افراد برجسته دنیای ارز دیجیتال تأثیر به‌سزایی بر قیمت این ارز دیجیتال دارند.

نرخ شیبا بر حسب تومان چگونه محاسبه می‌شود؟

برای تبدیل نرخ شیبا به تومان و خرید آن در صرافی تبدیل، مراحل بسیار ساده‌ای را پیش رو دارید . از طریق صرافی تبدیل می‌توانید ارز دیجیتال شیبا را با کارمزد بسیار کمی خریداری کنید؛ به این صورت که به کمک سرویس خرید آسان ارز دیجیتال قادر هستید تنها در چند ثانیه تراکنش خود را ثبت کنید و پول خود را به ارز دیجیتال شیبا تبدیل کنید .

برای این منظور، باید به قسمت خرید آسان وارد شوید، مقدار توکن‌های خود را وارد کنید و تراکنش را به پایان برسانید .

پیش‌بینی قیمت شیبا چگونه انجام می‌شود؟

برای دریافت نظر و تحلیل کارشناسان درباره شیبا، می‌توانید به کانال تلگرام الگوریتم تحلیل(algotahlil@) سری بزنید . این نکته را در نظر داشته باشید که خریدوفروش ارزهای دیجیتال همواره امری پرریسک بوده است، بنابراین، محتوای کانال‌های تحلیلی نیز صرفاً بر اساس نظر کارشناسان این حیطه است.

بهترین زمان خریدوفروش شیبا چه زمانی است؟

طبق تحلیل یکی از تحلیل‌گران مشهور بازار، موقعیت فعلی شیبا به‌صورت زیر است :

قیمت ارز دیجیتال شیبا در یک کانال صعودی حرکت می‌کند و بارها نسبت به کف، سقف و خط میانی این کانال واکنش نشان داده است . هم‌اکنون، قیمت شیبا در یک مثلث کنج صعودی قرار دارد . هرگاه این اتفاق رخ دهد، انتظار می‌رود که قیمت وارد روند نزولی شود . به همین دلیل، باید صبر کنیم تا ببینیم قیمت شیبا به سمت بالا حرکت می‌کند یا پایین .

منابع

shibatoken.com

سوالات متداول
چگونه قیمت شیبا را پیش‌بینی کنیم؟

برای دریافت نظرات کارشناسان در مورد پیش‌بینی شیبا (SHIBA INU) می‌توانید به کانال تلگرام الگوریتم تحلیل (@algotahlil) مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید خرید و فروش ارزهای دیجیتال همواره با ریسک همراه است؛ کانال‌های تحلیلی نیز صرفا نظر متخصصین این حوزه می‌باشد.

آیا می‌توان شیبا را استخراج کرد؟

جواب سوال بله است. البته اگر شما به داشتن شیبا (SHIBA INU) SHIB علاقه‌مند هستید، همین حالا می‌توانید از صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل شیبا خریداری نمایید. اما اگر به دنبال استخراج شیبا هستید، به خاطر داشته باشید که قبل از انجام این کار، مدتی تحقیق کنید که آیا مفروضات شما واقعاً برای شما سودآور است. قیمت شیبا می‌تواند نوسان داشته باشد و همچنین تعداد ماینرها در شانس شما برای سود دهی بسیار زیاد است. با قیمت کنونی شیبا، در نظر بگیرید که راه‌اندازی دستگاه استخراج چقدر ارزش دارد. شما با استفاده از ماشین حساب سودآوری می‌توانید با تنظیم نرخ برق و میزان مصرف دستگاهتان چه مقدار ارزدیجتال استخراج خواهید کرد و آیا استخراج شیبا سودآور است یا نه.

کارمزد خرید و فروش شیبا در تبدیل چقدر است؟

کارمزد معاملات در صرافی تبدیل با توجه به حجم معاملات محاسبه می‌شود. کارمزد معاملات با تتر 0.2 درصد و معاملات با ارزهای دیگر از 0.4 تا 0.15 درصد می‌باشد. جهت اطلاع دقیق‌تر از کارمزد معاملات می‌توانید به کارمزدهای معاملاتی تبدیل مراجعه کنید.

چگونه قیمت شیبا را مشاهده کنیم؟

شما می‌توانید بر روی صرافی آنلاین تبدیل در قسمت خرید و فروش (بازار) قیمت شیبا (SHIBA INU) SHIB را به تتر (دلار) مشاهده نمایید. همچنین به کمک نمودار قیمت پیشرفته تبدیل، شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای شیبا را مشاهده کرده و به کمک ابزارهای تحلیل تکنیکال، قیمت شیبا را تحلیل کنید.

همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید.