ethicon

خرید اتریوم - فروش اتریوم

ETH /  Ethereum
IRTicon تومان
ETHicon اتریوم
خرید آسان  اتریوم
حجم ۲۴ ساعته (ETH) 103.12
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 193,626.21
تغییرات ۱ روزه +3.06 %
قیمت آخرین معامله 1,863.85 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 1,892.63 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 1,785.09 $
Loading...

اتریوم چیست؟ چه هدفی دارد؟ پشتوانه آن چه کسانی هستند و بهترین راه تهیه آن چه راهی است؟ مطرح شدن این سوالات و بسیاری پرسش‌های دیگر برایفردی که تازه وارد فضای رمزنگاری شده است، منطقی است.

جامعه یک اقتصاد دیجیتال پررونق، راه‌های جدید جسورانه برای کسب درآمد آنلاین و موارد دیگر ایجاد کرده است. اتریوم فناوری است که خانه پول دیجیتال، پرداخت‌های جهانی و برنامه‌های کاربردی دارد. در هر کجای دنیا که باشید برای خرید و فروش ارز ETH تنها چیزی که نیاز دارید اینترنت است.

امروزه، میلیاردها نفر نمی‌توانند حساب بانکی باز کنند و پرداخت‌های برخی مسدود شده است. سیستم مالی غیرمتمرکز اتریوم (DeFi) هرگز نمی‌خوابد یا تبعیض قائل نمی‌شود. فقط با اتصال به اینترنت، می‌توانید در هر نقطه از جهان، ارسال، دریافت، وام، کسب سود و حتی جریان وجوه ارسال کنید.

اتریوم(ETH) چیست؟

خرید اتریوم

ارز اتریوم یک پلتفرم نرم‌افزاری باز است که در سال 2015 ایجاد شد. ارز دیجیتال اتریوم که اساسا برای اجرای کد در یک پلت فرم محاسباتی غیرمتمرکز طراحی شده است، قادر به انتقال ارزش مانند بیت کوین است. اما همچنین از قدرت پردازش توزیع شده پلت فرم باز خود برای اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند.

از آنجایی که اتر به شیوه‌ای توزیع شده کار می‌کند، برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) که اجرا می‌شوند در معرض خطر دست‌کاری انسان نیستند. آن‌ها به بلاک چین اتریوم اضافه شده‌اند و طوری طراحی می‌شوند که کد دائمی و غیرقابل تغییر باشد. یک مزیت اصلی ارز Ethereum شفافیت است: بلاک چین به صورت عمومی قابل مشاهده و به راحتی قابل کاوش است. بنابراین هر کاربری که در بازار شرکت می‌کند می‌تواند کد را قبل از تعامل با آن تایید کند.

تاریخچه پیدایش اتریوم (Ethereum)

هدف اصلی بیت‌کوین همیشه ارز دیجیتال بود، اما با گذشت زمان، مردم متوجه شدند که فناوری بلاک چین در زیر بدنه آن می‌تواند برای عملکردهای دیگر نیز استفاده شود.

برنامه‌نویس کامپیوتر ویتالیک بوترین یکی از این افراد بود. او که یک سرمایه‌گذار اولیه در خود بیت کوین بود، امکانات بیشتری را برای فناوری بلاک چین در نظر گرفت. او در ابتدا تلاش کرد تاDApps را روی بلاک چین بیت کوین بسازد، اما متوجه شد که قابلیت‌هایش در آن زمان برای انجام این کار ناکافی است.

او سپس شروع به کار بر بلاک چین خود کرد و در سال 2013 کاغذ سفید اتریوم را منتشر کرد. شبکه ETH در اولین تجسم خود ، معروف به Frontier، در جولای 2015 راه‌اندازی شد.

گاوین وود، یک توسعه‌دهنده بریتانیایی، احتمالا دومین بنیان‌گذار مشهورETH است. گاوین با کدگذاری اولین تکرار اتریوم در زبان برنامه‌نویسیC++، مفهوم‌سازی زبان برنامه‌نویسیSolidity (در حال حاضر زبان اصلی توسعه اتریوم) و فعالیت به عنوان اولینCTO بنیاد اتریوم، بخشی جدایی‌ناپذیر از تکامل ETH بوده است.

در سال 2016، یک حادثه امنیتی منجر به تقسیم بلاک چین به دو بخش شد. نسخه اصلی آن به عنوان کلاسیک ارز ETH ادامه یافت. در حالی که یک زنجیره جدید به نام اتریوم ساخته شد. در این زنجیره، سرقت وجوه معکوس شد.

از آن زمان، این شبکه از قدرت خود ادامه داده است. اکنون بیش از 200000 توکن و 3000 DApp در شبکه ETH وجود دارد. در چند وقت اخیر، رونقDeFi در مرکز گسترش شبکه بوده است.

اتریوم چگونه معروف و محبوب شد؟

خرید اتریوم

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا اتریوم در حال حاضر بسیار محبوب و روز به روز محبوب شده است. تفاوت‌های مختلفی این ارز دیجیتال با بیت کوین دارد. مانند این واقعیت که ETH یک بلاک چین قابل برنامه‌ریزی است.

پاول برودی، کارشناس بلاک چین، در مقاله‌ای برایCoinDesk، پیش از بیان سه روند کلیدی که در سال 2022 باید به آن‌ها توجه کرد، اظهار داشت: تقریبا همه چیزهای نوآورانه و مهمی که در حال حاضر در دنیای بلاک چین اتفاق می‌افتد در اکوسیستم ارز دیجیتال اتریوم رخ می‌دهد.

  • یکی این‌که حکمرانی سازمان‌های غیرمتمرکز خودمختار بالغ خواهد شد.
  • دوم این است که اکوسیستم مالی غیرمتمرکز(DeFi) به ادغام با جریان اصلی مالی ادامه خواهد داد.
  • سومین مورد این است که اتریوم به سمت اثبات سهام و انتقال کاربران از لایه یک به لایه دوم در حال حرکت است.

این نوید می‌دهد که سال 2022 در سراسر جهان بلاک چین و کریپتو سال جالبی باشد و اتریوم به دلیل نوآوری و افزایش محبوبیت خود متمایز باشد. به همین دلیل است که سال 2022 می‌تواند سال ارز ETH باشد.

هدف از خلق اتریوم (ETH)

پس از پاسخ به سوال اتریوم چیست و بیان تاریخچه آن بهتر آن بدانیم که هدف از خلق آن چه بوده است. ویتالیک بوترین، چهره و بنیان‌گذار اتریوم، در مقاله سفید خود، هدف از توسعه این پروتکل جایگزین برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز، با تاکید بر امنیت، مقیاس‌بندی و زمان توسعه را توضیح می‌دهد.

برنامه‌های غیرمتمرکز برنامه‌هایی هستند که روی یک شبکه رایانه‌هایP2P اجرا می‌شوند نه یک رایانه که مستعد خرابی هستند. تیم او با موفقیت پلتفرم جدید را با یک زبان برنامه‌نویسی عمومی ساخت که به کسب و کارها امکان می‌دهد برنامه‌های غیرمتمرکز را بر روی بلاک چین موجود اتریوم خود بسازند.

جوزف لوبین از توسعه‌دهندگان ETH با تاکید بر حذف واسطه‌ها از طریق این ارز دیجیتالی بیان می‌کند که: ارز Ethereumبا هدف عدم نیاز به بانک و نهادهای مشابه در امور زندگی ایجاد شده است.

پشتوانه اتریوم چیست و چه کسانی پشت اتریوم هستند؟

آیا به دنبال پشتیبانی رسمی اتریوم هستید؟ اولین چیزی که باید بدانید این است که ارز Ethereumغیرمتمرکز است. این بدان معناست که هیچ سازمان مرکزی، نهاد یا شخصی مالک ارز ETH نیست.

در واقع به عنوان یک سیستم غیرمتمرکز، ارز Ethereum کاملا مستقل است و توسط کسی کنترل نمی‌شود. هیچ مرکز مهمی ندارد زیرا توسط هزاران رایانه داوطلب در سراسر جهان تغذیه می‌شود. این بدان معنی است که هرگز آفلاین نمی‌شود.

علاوه بر این، داده‌های شخصی کاربران در رایانه‌های خودشان باقی می‌ماند، در حالی که سازندگان محتوا مانند برنامه‌ها، ویدیوها و غیره کنترل کامل را بدون نیاز به رعایت قوانین خدمات میزبانی مانند فروشگاه‌های اپلیکیشن یا یوتیوب حفظ می‌کنند.

همان‌طور که گفته شد، ارز ETH یک سیستم غیرمتمرکز و با رویکرد همتا به همتا است. هر تعامل بین کاربران درگیر انجام می‌شود و فقط بر عهده آن‌هاست، بدون اینکه یک مرجع کنترل درگیر باشد.

پس کل سیستم اتریوم توسط یک شبکه جهانی به اصطلاح «گره» پشتیبانی می‌شود. نودها داوطلبانی هستند که بلاک چین کامل اتریوم را روی دسکتاپ خود دانلود کرده، تمام قوانین اجماع سیستم را اجرا می‌کنند و شبکه را صادقانه نگه می‌دارند و برای آن پاداش دریافت می‌کنند.

ارزش اتریوم چگونه تعیین می شود؟

2-min.png

قیمت ارز دیجیتال اتریوم بسته به بازار و عرضه و تقاضا در نوسان است. درست مانند بازار سهام، هنگام خرید یا فروش یک سکه کریپتو، دفترچه و کتاب سفارش فروش وجود دارد.

حال اگر تقاضا برای ارز اتریوم در بازار افزایش یابد، قیمت سکه Ethereum افزایش خواهد یافت. به همین ترتیب، در صورت عرضه بالا، قیمت سکه کاهش می‌یابد. اما نکته‌ای که در مورد ETH وجود دارد این است که وقتی در حال انجام تراکنش روی یک برنامه غیرمتمرکز ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم هستید، بایدETH را خرج کنید.

در نتیجه، از آنجایی که کارمزد معاملات بر اساس عرضه و تقاضا است، هرچه تراکنش‌های بیشتری در شبکه اتریوم انجام شود، قیمت کارمزد تراکنش افزایش می‌یابد.

تفاوت اتریوم و اتر

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می‌شود که تفاوت بین اتر و اتریوم چیست؟ باید گفت تفاوت در این است که اتر برای پردازش تمام تراکنش‌های کاربر در بلاک چین ETH استفاده می‌شود. در حالی که اتریوم پلتفرمی است که اتر در آن خرج می‌شود. در واقع اتر یک راه‌حل پرداخت است که ارز ETH برای برنامه‌ها و سرویس‌های متصل به شبکه که به قدرت پردازش نیاز دارند، استفاده می‌کند.

اتریوم 2 چیست؟

اتریوم دو که با نامETH 2 یا رمز«Serenity» نیز شناخته می‌شود، یک ارتقا عظیم و چند بخشی به بلاک چین موجود اتریوم است. ویژگی‌های ساخته شده درethereum 2 به طور کامل برای افزایش سرعت، کارایی و مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم طراحی شده‌اند.

هدف نهایی تقویت شبکه تا جایی است که بتواند تراکنش‌های بیشتری را با نرخی سریع‌تر پردازش کند، بنابراین مشکلات فعلی را با هزینه‌های نامنظم و محدودکننده‌ای که بسیاری از پروژه‌های مبتنی بر اتریوم و کاربران آن‌ها با آن مواجه هستند، حل کند.

گس در اتریوم چیست؟

از نظر تئوری، گس واحد اندازه‌گیری کار محاسباتی تراکنش‌ها یا قراردادهای هوشمند است که توسط ماینرها با هزینه خود برای راه‌اندازی شبکه ارز Ethereum اجرا می‌شود.

هدف یک واحد گس جداسازی هزینه محاسباتی شبکه ethereum از اتر است. این واحدها تغییرناپذیر نیستند بلکه بیشتر به مقادیر نهایی که یک ماینر برای اجرای تراکنش استفاده می‌کند بستگی دارد و گس مورد استفاده مستقیما با پیچیدگی معامله متناسب است.

برای مثال، فرض کنید قصد دارید یک تراکنش معمولی مانند ارسالETH به شخص دیگری انجام دهید. در این مورد، 21000 گاز هزینه خواهد داشت. اما ارسالانتقال ERC-20 هزینه محاسباتی بسیار بیشتری را به همراه داشته دارد، زیرا معامله بسیار پیچیده‌تر است.

اگر یک تراکنش پیچیده شود و برای اجرا به 12500000 واحد گاز نیاز باشد، این بلوک تنها زمانی آن تراکنش را نگه می‌دارد که استخراج‌کنندگان چنین تراکنشی را انجام دهند. زیرا این تراکنش برای کل بلوک کامل است.

قرارداد هوشمند در اتریوم چیست؟

4-min.png
قرارداد هوشمند به برنامه‌ای گفته می‌شود که بر ماشین مجازی ارز ETH اجرا می‌شود. این برنامه یک «کامپیوتر جهانی» غیرمتمرکز است که در آن قدرت محاسباتی توسط تمام آن گره‌های اتریوم تامین می‌شود. هر گره‌ای که قدرت محاسباتی را ارائه می‌دهد برای آن منبع در توکن‌های اتر پرداخت می‌شود.

آن‌ها قراردادهای هوشمند نامیده می‌شوند زیرا می‌توانید قراردادهایی بنویسید که در صورت برآورده شدن الزامات به طور خودکار اجرا می‌شوند.

قابلیت ها و مزایای اتریوم

استفاده از بلاک چین ارز Ethereum مزایای خاصی دارد که در زیر به برخی از این قابلیت‌ها و مزایا اشاره می‌کنیم.

قراردادهای هوشمند خودکار

5-min.png
قراردادهای هوشمند شکلی از قراردادهای دیجیتالی خودکار هستند که کاربر را قادر می‌سازد تا هر چیزی را که دارای ارزش است تحت شرایط خاصی معامله کند. این می‌تواند پول، دارایی، سهام شرکت و طلا و اساسا هر چیزی باشد!

ماشین مجازی اتریوم (EVM)

EVM ایده کمی پیچیده است. EVM اساسا یک سیستم ارتباطی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب است که قراردادهای هوشمند را فعال می‌کند. این ماشین مجازی کدهای غیرقابل اعتماد در قرارداد هوشمند را توسط تمام ماشین‌ها (رایانه‌های) متصل به شبکه اتریوم اجرا می‌کند.

یک قرارداد هوشمند معامله را زمانی معتبر می‌کند که نیاز برآورده شود. EVM نرم‌افزار کامل تورینگ است که این قراردادهای هوشمند از آن برای حل مشکلات استفاده می‌کنند.

این یکی از مزایای اصلی پلتفرم اتریوم است. زیرا توسعه‌دهندگان بلاک چین می‌توانند از آن برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کنند. از آنجایی که هیچ زمان خرابی ندارد، برای ذخیره اشیایی که هیچ‌کس نمی‌تواند آن‌ها را تغییر دهد بسیار عالی است.

توسعه برنامه های غیرمتمرکز (DApps)

این یکی دیگر از مزایای پلتفرم غیرمتمرکز ارز اتریوم است. با استفاده از این پلت فرم بلاک چین، متخصصان انواع مختلفی از برنامه‌های غیرمتمرکز را توسعه می‌دهند. اخیرا برنامه‌های مالی غیرمتمرکز در میان جامعه فناوری بسیار محبوب شده‌اند، زیرا بسیاری از شرکت‌ها مزایای استفاده از آن‌ها را می‌بینند.

اکثر این DApp ها بر اساس پلتفرم بلاک چین ارز ETH هستند. اگرچه پلتفرم‌های زیادی برای توسعه اپلیکیشن وجود دارد، اما هنوز هیچ پلتفرمی وجود ندارد که بتواند پلتفرم عمومی ارز Ethereum را برای توسعه اپلیکیشن شکست دهد.

یکی از مزایای بلاک چین ارز ETH، توانایی ارائه قابلیت ردیابی واقعی است. از آنجایی که تمام داده‌های تراکنش در دفتر کل ذخیره می‌شوند و هیچ‌کس که مزایای پلتفرم غیرمتمرکز اتریوم بی‌شمار است.

پلتفرم تغییرناپذیر

یکی از سودآورترین مزایای بلاک چین اتریوم این واقعیت است که یک پلتفرم کاملا تغییرناپذیر ارائه می‌دهد. آیا می‌دانید این چه معنایی می‌دهد؟ خوب، به این معنی است که هیچ‌کس نمی‌تواند هیچ یک از داده‌های موجود در دفتر کل این پلت فرم را تغییر دهد. بنابراین، تمام اطلاعات تراکنش در سیستم دست نخورده باقی می‌ماند. زیرا زمانی که در دفتر ثبت شد، در آنجا باقی می‌ماند.

همچنین، هیچ کس حتی نمی‌تواند اطلاعات تراکنش را حذف کند. بنابراین، یکپارچگی داده‌ها را حفظ می‌کند. این یکی از مزایای برتر هر پلتفرم بلاک چین عمومی است. همچنین، از آنجایی که یک دفتر کل عمومی است، همه کاربران داخل شبکه می‌توانند تراکنش‌ها را ببینند، بنابراین شفافیت را نیز حفظ می‌کند.

پروتکل های با امنیت بالا

با اتریوم باری از پروتکل‌های امنیتی بلاک چین ارائه می‌شود که پلتفرم امن‌تری را در مقایسه با سیستم‌های سنتی ارائه می‌دهند. به طور معمول، سیستم‌های سنتی قادر به مدیریت تعداد فزاینده حملات سایبری نیستند. بنابراین، بیشتر شرکت‌ها نمی‌توانند از اطلاعات ارزشمند خود در برابر احزاب بد محافظت کنند.

با این حال، ETH سناریو را در اینجا تغییر می‌دهد. در واقعیت، شبکه از نوعی روش هش رمزنگاری استفاده می‌کند که تمام داده‌ها را ایمن و رمزگذاری می‌کند. این همچنین ورود مجرمان سایبری به شبکه را دشوارتر می‌سازد. زیرا توابع هش نمی‌توانند مهندسی معکوس شوند. هر بار یک مورد جدید ایجاد کرده که نفوذ آن‌ها را غیرممکن می‌کند. این یکی از مزایای اصلی پلتفرم ارز دیجیتال اتریوم است.

قابلیت ردیابی واقعی

نمی‌تواند آن را تغییر دهد، شرکت‌ها از آن استفاده کرده و یک سیستم ردیابی ایجاد می‌کنند.

در واقع، این سیستم به شرکت‌ها کمک می‌کند تا محصولات یا تراکنش‌های خود را ردیابی کرده و گزارش کاملی از رفاه شرکت ایجاد کنند. علاوه بر این، به کشف هرگونه ناکارآمدی در سیستم و اصلاح آن‌ها به محض کشف کمک می‌کند.

توکن های غیر قابل تعویض

NFT در بلاکچین اتریوم

در زمان‌های اخیر، ظهور توکن‌های غیرقابل تعویض جهان را فرا گرفته است. این با یک توکن دیجیتال که می‌تواند یک هنر، تصویر، کلیپ ویدیویی یا هر نوع عنصر منحصر به فرد باشد متفاوت است. با این حال، مفهوم توکن‌های غیرقابل تعویض از اتریوم آمده است.

ارز Ethereum استانداردهایERC را برای ایجاد نوع جدیدی از نوع توکن ارائه می‌دهد و در طول سال‌ها به جامعه بلاک چین کمک زیادی کرده است. با این حال، یک استاندارد توکنERC-721 به طور خاص برای ایجادNFT ها ساخته شده است، که توکن‌های منحصر به فردی هستند که قابل تعویض نیستند.

اگرچه اخیرا این مفهوم جدید خبرساز شده و هنرمندان از فضاهای مختلف از این فرصت برای فروش و مالکیت خلاقیت‌های نوآورانه خود استفاده می‌کنند. استاندارد توکن دیگری، ERC-1155، همچنین می‌تواندNFT ایجاد کند. با این حال، برخی ازNFT های محبوب مانند CryptoPunks هنوز از یک استاندارد توکن نزدیک به توکن ERC-20 استفاده می‌کنند.

کاهش کارمزد تراکنش ها

یکی دیگر از مزایای ارز دیجیتال اتریوم کاهش هزینه تراکنش است. در مقایسه با بیت کوین، ETH هزینه بسیار کمتری را برای تراکنش در هر نقطه از جهان ارائه می‌دهد. تنها چیزی که نیاز دارید دسترسی به یک کیف پول غیرمتمرکز است.

اگرچه گاهی اوقات کارمزدهای گس اتریوم افزایش می‌یابد، اما ارسال پول از طریق این پلتفرم بسیار راحت‌تر است. علاوه بر این، معمولا حدود 15 تا 30 ثانیه طول می‌کشد تا یک تراکنش در سیستم انجام شود. بنابراین مطمئنا این مسیر سریع‌تر است.

امنیت شبکه اتریوم چگونه است؟

6-min.png

در پاسخ به این سوال باید گفت که شبکه ETH شبکه‌ای امن است. اتریوم جایگزین مفهوم کلاسیک کلاینت-سرور است که در اینترنت گسترده شده است. در آن داده‌ها به صورت متمرکز بر روی سرورهای شرکت‌های بزرگ اینترنتی یا در فضای ابری ذخیره می‌شوند و در صورت نیاز توسط دستگاه‌های مختلف درخواست و دسترسی پیدا می‌کنند.

همان‌طور که برای فناوری بلاک چین معمول است، داده‌های ارز دیجیتال اتریوم به صورت غیرمتمرکز روی دستگاه‌های سراسر جهان توزیع می‌شوند و برای عموم قابل مشاهده و ردیابی هستند. این امر یکپارچگی داده‌ها را تضمین کرده و اتریوم و داده‌ها را عملا ضد دست‌کاری می‌کند.

چه تعداد توکن اتریوم در گردش است؟

پاسخ ساده این است که تا آوریل 2022، بیش از 120 میلیون سکه اتریوم در گردش است.

در حال حاضر، تعداد بی‌نهایت ارز اتریوم برای استخراج باقی مانده است. اگر ارزETH همچنان تورمی باقی بماند یا کاهش تورم پیدا کند، هنوز مشخص نیست. بیایید به اعداد نگاه کنیم.

طبق ارقام، تا ژانویه 2022، در مجموع 9 میلیونETH به اشتراک گذاشته شده بود. ارزش آن‌ها تقریبا 30 میلیارد دلار است. از این رو، این اتر شرط بندی شده مجموع تقریبا 280000 اعتبارسنجی فعال را نشان می‌دهد. احتمال زیادی وجود دارد که این تعداد همچنان به رشد خود ادامه دهد و احتمالا سیستم اتریوم غیرمتمرکزتر شود.

علاوه بر این، در بلندمدت اتریوم روی قیمت نیز تاثیر خواهد گذاشت. زیرا یک تکه یا بخشی از ارز دیجیتال اتریوم را از بازار می‌گیرد و باعث قفل شدن آن در یک قرارداد می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که به مقدار موجود اتریوم کمک می‌کند، پیشنهاد بهبودی است که در 5 آگوست 2021 راه‌اندازی شد وEIP-1559 نام داشت. دلیل آن این است که این اقدام اتریوم باعث سوزاندن یا از بین رفتن سکه‌ها در زمانی که بلاک چین اتریوم برای تکمیل یک تراکنش استفاده می‌شود، شد.

علاوه بر این، این امید وجود دارد که ارتقای ارز اتریوم ارزیابی هزینه تراکنش را برای کاربران ارزهای دیجیتال راحت کند. همه این‌ها به ایجاد اطمینان در مورد عرضه ارزETH در آینده کمک می‌کند.

خرید ارز دیجیتال اتریوم

ارزش اتریوم چگونه تعیین می‌شود

راه‌های مختلفی برای خرید ارز دیجیتال اتریوم و در نتیجه کسب درآمد از طریق تجارت و سرمایه‌گذاری وجود دارد. برخی از فرصت‌ها با خطرات بیشتری همراه هستند، در حالی که برخی دیگر برای مبتدیان مناسب‌تر هستند.

بنابراین ما 3 روش را به شما معرفی می‌کنیم که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید اتریوم را در ایران خریداری کنید.

کارگزار آنلاین: اتریوم را به صورت CFD معامله کنید

کارگزاران آنلاین مختلف این فرصت را برای شما فراهم می‌کنند که با تجارت CFD در پلت فرم آنلاین خود کسب درآمد کنید. همه کارگزاران آنلاین قوانین خاص خود را در مورد اهرم دارند. بنابراین بهتر است از قبل درباره شرایطی که کارگزاران آنلاین مختلف ارائه می‌دهند تحقیق کنید.

خرید اتریوم واقعی از طریق صرافی

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای خرید ارز در میان معامله گران خرید از طریق صرافی‌هاست. صرافی‌های ارزهای دیجیتال به شما این امکان را می‌دهند که انواع ارزهای دیجیتال را به راحتی و بدون تلاش زیاد خریداری کنید. البته این شامل خرید ارز دیجیتال اتریوم و ارز دیجیتال مرتبط با اتر نیز می‌شود.

ارائه‌دهندگانی مانند تبدیل به شما این فرصت را می‌دهند که ارزهای دیجیتال خود را برای مدت طولانی بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی نگه دارید .

خرید با کارت اعتباری

راه دیگر برای خرید ارز دیجیتال اتریوم استفاده از کارت اعتباری یا بدهی است. در اینجا نحوه تکمیل تراکنش آورده شده است:

  • یک حساب کاربری باز کنید.
  • کارت اعتباری را از لیست روش‌های سپرده پشتیبانی شده انتخاب کنید.
  • هر تعداد موجودی که می‌خواهید اضافه کنید.

خرید اتریوم در ایران

خرید اتریوم در ایران

رمز ارزها در ایران همگام با دنیا و در طول سال‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند و به طور فزاینده‌ای در کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار دارند. ارزهای دیجیتال دیگر یک پدیده خاص نیستند. در حال حاضر افراد زیادی در ایران با خرید ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سرمایه‌گذاران نهادی نیز این روزها در حال سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند که ارتباط این طبقه دارایی جدید را نیز ثابت می‌کند.

ضمن اینکه، با خرید اتریوم در ایران و در دسترس قرار دادن آن می‌توانید برای سهام یا وام دادن، به طور غیر فعال درآمد کسب کنید.

خرید اتریوم با موبایل

اپلیکیشن‌های موبایل جایگزین مناسبی برای خرید اتریوم هستند، به خصوص اگر زیاد از تلفن همراه خود استفاده می‌کنید. یکی از برنامه‌های تلفن همراه که می‌توانید استفاده کنید اپلیکیشن موبایل تبدیل است که به گفته کارشناسان یکی از بهترین برنامه‌ها برای خرید اتریوم در ایران به شمار می‌رود.

برای استفاده از برنامه تبدیل، باید ثبت‌نام کنید و سپس اطلاعات ورود خود را در برنامه وارد کنید. همچنین می‌توانید به سادگی برنامه را از وب سایت تبدیل به آدرس https: //tabdeal.org/ دانلود کرده و ثبت‌نام را در تلفن همراه خود انجام دهید.

حداقل سرمایه برای خرید اتریوم با تومان چقدر است؟

خرید اترویم
آیا می‌دانید حداقل سرمایه لازم برای خرید ارز دیجیتال اتریوم در ایران چقدر است و با چه سرمایه‌ای باید به بازار ارز وارد شوید؟

در پاسخ باید گفت که برای ورود به بازار ارز دیجیتال اتریوم نیاز به سرمایه زیادی ندارید و تنها با چند صد هزار تومان می‌توانید خرید و فروش ارز دیجیتال ETH را انجام دهید. در این رابطه باید بدانید که در صرافی تبدیل تنها با 100 هزار تومان در بازار معاملاتی و 400 هزار تومان در خرید آسان امکان خرید هر ارزی از جمله اتریوم و بیت کوین برای شما وجود دارد.

در واقع با امکان تقسیم ارز دیجیتال به واحد کوچک‌تر، هر فردی می‌تواند به بازار ارز دیجیتال وارد شود و محدودیتی در این زمینه اعمال نمی‌شود.

سرمایه گذاری با خرید اتریوم

ارز اتریوم یکی از معدود ارزهای دیجیتالی است که از اولینICO خود بیش از 10000 بازگشت سرمایه را ثبت کرده است.

در حال حاضر، مشخصات ریسک اتریوم به خوبی شناخته شده است و سرمایه‌گذاران می‌توانند با نوسانات قیمت مقابله کرده و سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنند. لازم به ذکر است که برای سرمایه‌گذاری روی ارز Ethereum بهتر است فقط زمانی معامله کنید که بازارها را درک کنید.

موفقیت در سرمایه‌گذاری اتریوم نیازمند صبر و تمایل به تفکر خارج از چارچوب است. گروه اول سرمایه‌گذاران پس از حدود یک سال سود زیادی به دست آوردند و گروه بعدی با بازدهی بالا با بیش از 5000 درصد بازگشت سرمایه طی 24 ماه آینده مواجه شدند. نکته کلیدی این است که سرمایه‌گذاری کنید و صبورانه منتظر بمانید تا سقوط‌های کوتاه‌مدت جای خود را به یک رالی بدهد.

به طور کلی سابقه اتریوم تا به امروز نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران از تجارت و نگهداری اتریوم درآمد کسب کرده‌اند.

فروش ارز دیجیتال اتریوم

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید رمزنگاری خود را بفروشید. زمان‌بندی بازار و پرداخت سود تنها چند دلیل است. در این صورت خدمات مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای فروش ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید.

گاهی اوقات افراد برای سرمایه‌گذاری مجدد در دارایی‌های دیگر، کریپتو می‌فروشند. سرمایه‌گذاران دیگر نیز به دلیل نیاز به پول اقدام به فروش ارز دیجیتال می‌کنند.

بسته به این‌که آیا می‌خواهید رمز ارز آن‌ها به حساب بانکی شما واریز شود، به ارز فیزیکی تبدیل شود یا حتی با کارت‌های هدیه مبادله شود، پروژه‌های بی‌شماری با هدف بهبود تجربه تجارت وجود دارد. اما انبوهی از گزینه‌ها حتی معامله‌گران با تجربه را گیج می‌کند.

یکی از بهترین و ایمن‌ترین راه‌ها برای فروش ارز دیجیتال صرافی معتبر است. همچنین مهم است که مطمئن شوید توکنی که می‌فروشید برای معامله در صرافی انتخابی شما در دسترس است. صرافی تبدیل یکی از صرافی‌های محبوب و شناخته شده در ایران است که در زمینه انواع ارز دیجیتال از جمله بیبی دوج، اتریوم و ... فعالیت دارد.

نحوه خرید اتریوم از صرافی تبدیل

اولین کاری که برای خرید ارز ETH باید انجام دهید این است که صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید. با ثبت‌نام در این صرافی معتبر می‌توانید اتریوم را به راحتی خریداری کنید. ثبت‌نام و تایید در انتقال بسیار آسان و سریع است. همچنین می‌توانید مقالات راهنمای تبدیل را برای آموزش ثبت‌نام و احراز هویت بررسی کنید.

پس از احراز هویت، کیف پول خصوصی شما در دستان شماست. با واریز تومان از طریق درگاه پرداخت بانکی، کیف پول حواله خود را بارگیری می‌کنید. در مرحله بعد وارد بازار تومانی اتریوم می‌شوید و اتریوم را خریداری می‌کنید. سپس می‌توانید به بازار اتریوم بروید و به راحتی اتریوم را خریداری کنید و بفروشید.

روش نگهداری اتریوم

نگهداری اتریوم

پس از خرید اتریوم، سکه‌های شما مستقیما به کیف پول امن شما ارسال می‌شود. صرافی تبدیل به طور خودکار یک کیف پول منحصر به فرد و امن برای هر کاربر در پلتفرم - رایگان ایجاد می‌کند.

با مجهز شدن به این منبع قدرتمند، می‌توانید ارزهای دیجیتال مختلف را در تبدیل بخرید، بفروشید، ارسال کنید، سپرده‌گذاری کرده و نگهداری کنید.

برای ذخیره اتر، سه راه‌حل اصلی وجود دارد.

برخط

هنگامی که اترها را خریداری می‌کنید، آن‌ها مستقیما به کیف پول تبدیل شما می‌روند.

کیف پول روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ

چندین راه‌حل و نرم‌افزار برای ذخیره اتر شما در رایانه شما در دسترس است. برای مثالExodus یا کیف پول اصلی اتریوم (استفاده از آن پیچیده‌تر) وجود دارد. این یک راه‌حل میانی است که به همه اجازه می‌دهد اترهای خود را داشته باشند و در معرض خطرات دزدی مبادله‌ای قرار نگیرند. به همین ترتیب امکان ذخیره اترهای خود در تلفن هوشمند وجود دارد. بین آیفون یا اندروید برنامه‌ها کمی متفاوت خواهند بود.

کیف پول آفلاین: کیف پول سرد

کیف پول سرد در واقع کیف پول‌هایی هستند که اصلا به اینترنت متصل نیستند. پس از اتصال به رایانه، امکان انجام تراکنش وجود دارد، اما در هیچ زمانی وجوه در معرض اینترنت قرار نخواهد گرفت.

اما بهترین کیف پول‌های ارز ETH کدامند؟

انواع کیف پول اتریوم

در زیر بهترین لیست کیف پول ارز اتریوم با برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد آمده است.

Trezor One Trezor

این قدیمی‌ترین کیف پول سخت‌افزاری است که برای ذخیره ارزهای دیجیتال روی یک تراشه الکترونیکی امن استفاده می‌شود.

متاماسک

اگر تازه وارد دنیای رمزنگاری شده‌اید و نمی‌دانید چگونه اتریوم یا سایر کوین‌ها را بخرید، بفروشید و مدیریت کنید، متامسک گزینه‌ی عالی برای شما خواهد بود. امکان دانلود متاماسک هم به عنوان برنامه کاربردی و هم افزونه مرورگر وجود دارد و می توانید با شبکه اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال تعامل داشته باشید.

لجر نانو

Ledger Nano احتمالا بهترین کیف پول ارز دیجیتال اتریوم برای استخراج و ذخیره سکه‌های اتریوم شماست. مشابه Trezor، این یک کیف پول سخت‌افزاری است که به شما امکان می‌دهد کلیدهای خصوصی سکه‌های خود را در یک کیف پول فیزیکی ذخیره کنید.

Exdus

Exodus یکی دیگر از بهترین کیف پول‌های رمز ارزهای افراد مبتدی است که رابط کاربری ساده و خصوصیات مبادله داخلی دارد. Exodus با چندین سیستم‌عامل از جمله Windows، macOS و Linux سازگار است.

تبدیل

تبدیل یکی از بهترین کیف پول‌های مطرح در ایران برای ارز دیجیتال غیرمتمرکز اتریوم است. این کیف پول امکان نگهداری راحت و ایمن برای رمز ارزها را فراهم می‌کند و در بین کاربران ارز دیجیتال محبوبیت زیادی دارد.

کارمزد خرید و فروش اتریوم

تبدیل به عنوان معتبرترین و محبوب‌ترین امکان خرید رمز ارزهای مختلف از جمله اتریوم، بیت کوین، تتر و غیره را با کمترین کارمزد فراهم کرده است.

کارمزد خرید و فروش ارزهای مختلف دیجیتال در معاملاتی که یک سر آن‌ها بر حسب تومان است، بر اساس حجم معاملات یک ماه اخیر کاربر تعیین می‌شود:

کارمزد خرید و فروش اتریوم در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

مزایای خرید و فروش اتریوم در صرافی تبدیل

 مزایای خرید و فروش اتریوم در صرافی تبدیل

در تبدیل ما سخت تلاش می‌کنیم که تراکنش‌های شما شفاف باشد و کمترین کارمزد ممکن را ارائه می‌دهیم. برخی از مزایای خرید و فروش ارز اتریوم در صرافی تبدیل عبارت‌اند از:

هزینه‌های کمتر، بدون هزینه‌های پنهان

همان‌گونه که اشاره شد، در تبدیل کمترین کارمزد ممکن دریافت می‌شود و کل تراکنش شما کاملا شفاف است. به این معنی که هزینه‌های غافلگیرکننده‌ای وجود ندارد.

نحوه خرید اتریوم دارای مجوز، مطابق با مقررات

خرید و فروش ارز در صرافی تبدیل با تمام مقررات دولتی مطابقت دارد و طبق دارای مجوز کامل است.

آسان برای استفاده، پلت فرم مشتری محور

اپلیکیشن تبدیل به‌گونه‌ای طراحی شده است که جامع‌ترین و در عین حال کاربردی‌ترین تجربه تجاری را در ایران ارائه دهد. ما این کار را با گوش دادن فعالانه به مشتریان خود انجام می‌دهیم و تلاش می‌کنیم دقیقا آنچه را که آن‌ها می‌خواهند ارائه دهیم.

راحتی

تبدیل محیطی آشنا و دلپذیر را برای خرید و فروش سهام در ارزهای دیجیتال به خریداران تازه‌کار ارائه می‌دهند. در مقایسه با استفاده از توکن‌های رمزنگاری و انتقال دوستان، که می‌تواند خیلی آسان نباشد، مصرف‌کنندگان صرافی به حساب‌های خود وارد می‌شوند، به صورت‌های مالی خود دسترسی دارند و پرداخت‌ها را از طریق برنامه‌ها و پلتفرم‌ها انجام می‌دهند.

قابلیت اطمینان

هنگامی که این موضوع به بازی و تجارت می‌رسد، تراکنش‌های تلفیقی دارای یک بعد اضافی از امنیت با قابلیت سرویس‌دهی هستند. تراکم جریان با فعال کردن تراکنش در یک شبکه متمرکز موجود، راحتی بیشتری را فراهم می‌کند. تبدیل امکان ذخیره و نگهداری رمز ارزهای شما را با بالاترین امنیت در کیف پول اختصاصی شما فراهم می‌کند.

آیا خرید اتریوم بدون احراز هویت ممکن است؟

شاید خرید اتریوم بدون احراز هویت یکی از جذاب‌ترین موضوعات برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال دارند. اما سوال مهم این است که آیا خرید رمز ارزها بدون شناسه فرد امکان‌پذیر هست یا نه؟

در اتریوم با یک بلاک چین غیرمتمرکز کار می‌کند که تمام تراکنش‌ها را ثبت می‌کند. بنابراین، اگر آدرس کیف پول رمزنگاری آن‌ها مشخص باشد، کاربران همچنان می‌توانند ردیابی شوند.

در واقع همه ارزهای دیجیتال در خدمات مالی و فناوری معامله می‌شوند. برای جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های سرقتی، هویت کاربران باید به طور کامل تایید شود. بنابراین، تمام صرافی‌های معتبر ارزهای دیجیتال باید قبل از خرید، هویت کاربران خود را تایید کنند. ارز دیجیتال اتریوم نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود و برای خرید و فروش ارز ETH در تمامی صرافی‌های متمرکز و حتی صرافی‌های ایرانی، باید احراز هویت تکمیل شود.

آینده اتریوم چگونه است؟

شما بپرسید که اتریوم چه آینده‌ای دارد و به کدام سمت پیش می‌رود؟ علیرغم این واقعیت که اتریوم مانند بیت کوین چندین سال است که وجود داشته است، اما تازه شروع به جلب‌توجه رسانه‌های اصلی و عمومی کرده است. بسیاری از کارشناسان موافق هستند که این یک فناوری تغییردهنده بازی است که نه تنها نحوه کار اینترنت، بلکه خدمات و صنایعی را که برای قرن‌ها وجود داشته‌اند را نیز به طور کامل متحول می‌کند.

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، در مورد پیش‌بینی‌های خود بسیار محتاط و متواضع است. در مصاحبه اخیر، او قصد خود را برای حفظ اتریوم به عنوان یک پلتفرم پیشرو مرتبط با بلاک چین بر روی مسائل فنی و بهبود امنیت در آینده نزدیک اعلام کرد.

به طور کلی، نظرات کارشناسان ارزهای دیجیتال در مورد آینده ارز دیجیتال اتریوم مثبت است. با این حال، بسیاری از کارشناسان مالی قدیمی هستند که با وجود موفقیت خارق‌العاده و ثبات نسبی بیت‌کوین و اتر، و اهمیت غیرقابل انکار فناوری‌های پشت پروژه‌ها، هنوز نسبت به آینده آن خوش‌بین نیستند.

نظر تخصصی کارشناسان تبدیل در مورد اتریوم

ارز اتریوم بعد از بیت کوین بیشترین سهم از مارکت کریپتوکارنسی را داراست و با توجه به کاربردهای فراوان خود همیشه مورد توجه سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال بوده است. اتریوم همانند بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه کرده است و در ادامه حمایت بسیار مهم 950 دلار را در پیش دارد که به احتمال بسیار بالا در آن قیمت حمایت خواهد شد و خریداران اجازه افت بیشتر قیمت را به این ارز ندهند. در صورت رشد قیمت نیز مقاومت های 1800 دلار، 2300 دلار و 2900 دلار سر راه اتریوم خواهد بود و در صورت عبور از این مقاومت ها توانایی سقف شکنی خواهد داشت.

منابع استفاده شده :
stackexchange.com
gate.io
coinmarketcap.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+4.60%
26,849.20 USDT
1,363,440,636 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-1.52%
51,121 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+3.06%
1,869.32 USDT
94,997,929 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+2.29%
0.0683100 USDT
3,469 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+0.21%
0.00000803 USDT
0.405 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.68%
0.00000000160 USDT
0.0000815 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم اتریوم ( ETH ) بخریم؟

در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی می‌توانید به خرید و فروش این ارز دیجیتال بپردازید. مسئله‌ای که وجود دارد آن است که صرافی‌های خارجی، کاربران ایرانی را به‌طور مناسب پشتیبانی نمی‌کنند ممکن است سرمایه شما در آن‌ها مسدود شود. بنابراین، توصیه می‌کنیم از صرافی‌های ایرانی مانند تبدیل استفاده کنید. تبدیل یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است که از ۲۰۰ ارز دیجیتال مختلف ازجمله اتریوم پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع اتریوم ( ETH ) چطور امکان پذیر است؟

از طریق بخش خرید آسان ارز اتریوم در صرافی تبدیل، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن این ارز را خرید و فروش کنید.

حداقل سرمایه برای خرید اتریوم چقدر است؟

همان‌گونه که اشاره شد، شما با هر میزان سرمایه از چند صد تومان تا چند میلیارد می‌توانید بر اتریوم سرمایه‌گذاری کنید و وارد بازار ارز شوید. در صرافی تبدیل با 100 هزار تومان در بازار معاملاتی و 400 هزار تومان در خرید آسان اتریوم می‌توانید اتریوم خریداری کنید.

ارز دیجیتال اتریوم ( ETH )چگونه نگهداری می شود؟

دارایی خود را می‌توانید در انواع کیف پول‌های سرد و گرم نگه‌داری کنید. دو مورد از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال، تراست ولت ( Trust Wallet ) و متامسک ( Metamask ) هستند. در ضمن، از کیف پول صرافی تبدیل نیز می‌توانید استفاده کنید.

آیا خرید اتریوم ( ETH ) می تواند سودآور باشد؟

با توجه به فضا و فرصت‌هایی که ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین ایجاد کرده‌اند، می‌توان گفت سرمایه‌‌گذاری در اتریوم با مبلغ کم امری منطقی است؛ منظور از این مبلغ، میزان پولی است که در صورت از دست دادن آن، در زندگی ما تغییر اساسی ایجاد نشود. به‌هرحال، اگر قصد سرمایه‌گذاری بر اتریوم را دارید، در مرحله اول حتماً همه جوانب را در نظر بگیرید و با احتیاط عمل کنید.

کارمزد خرید و فروش اتریوم در تبدیل چقدر است؟

کارمزد خرید و فروش اتریوم در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

در چه زمانی می‌توانیم برای خرید و فروش اتریوم ( ETH ) اقدام کنیم؟

شما نیز می‌توانید وضعیت اتریوم را تحلیل کنند و از زمان مناسب خرید و فروش آن آگاه شوید. علاوه‌براین، با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (@algotahlil) می‌توانید از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید و در نهایت، از سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی نیز می‌توانید بهره‌مند شوید.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله