usdticon

خرید تتر - فروش تتر

USDT /  TetherUS
IRTicon تومان
USDTicon تتر
خرید آسان  تتر
حجم ۲۴ ساعته (USDT) 165,072.07
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 166,640.77
تغییرات ۱ روزه -1.52 %
Loading...

تتر (Tether) یک ارز دیجیتال متعلق به نسلی از ارزهای دیجیتال است که به سرعت در حال رشد هستند و به استیبل کوین‌ها(Stablecoin) شناخته می‌شوند. هدف استیبل کوین‌ها ثابت نگه داشتن قیمت توکن‌ها است که معمولاً با گره زدن ارز دیجیتال مورد نظر به قیمت یک ارز فیات مانند دلار آمریکا یا یک دارایی با ارزش دیگر مانند طلا، این هدف را محقق می‌سازند.

ارز دیجیتال USDT توسط Tether Limited ایجاد شد تا به عنوان دلار دیجیتال عمل کند. هر توکن به ارزش 1.00 دلار و با پشتوانه ذخایر فیزیکی دلار آمریکا فعالیت می‌کند.

تتر روزانه توسط میلیون‌ها کاربر بلاک چین برای تجارت، پوشش ریسک و تراکنش در شبکه‌های مختلف بلاک چین، بدون نیاز به یک واسطه شخص ثالث مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تتر (USDT) چیست؟

خرید تتر
تتر (USDT) یک استیبل کوین است، نوعی ارز دیجیتال که برای پایدار نگه داشتن ارزش خود از طریق مکانیسم‌های بازار کار می‌کند و به یک دارایی با ارزش متصل می‌شود. در مورد تتر، یک استیبل کوین است که با پشتوانه دلار آمریکا فعالیت می‌کند. نحوه عملکرد تتر به کاهش شکاف بین دارایی‌های بلاک چین و ارزهای فیات کمک می‌کند. همچنین این استیبل کوین ثبات و شفافیت را در کنار هزینه‌های پایین تراکنش برای کاربران تتر USDT تضمین می‌کند.

بسیاری از سرمایه گذاران از Tether USDT به عنوان ابزاری حیاتی برای محافظت در برابر نوسانات مرتبط با سرمایه گذاری‌هایشان در ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. مهمتر از همه، استیبل کوین تتر به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد که ارزش دارایی‌های خود را در بازار ارزهای دیجیتال حفظ کنند.

تتر با دلار آمریکا با نسبت 1: 1 پیوند خورده است. با این حال هیچ تضمینی از سوی Tether Ltd. برای هرگونه حق بازخرید یا مبادله Tether به USD وجود ندارد.

منظور از استیبل کوین چیست؟

ارزش بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند میلیاردها دلار در روز افزایش یا کاهش یابد. حتی محبوب ترین ارز دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) نیز در معرض نوسانات قابل توجهی هستند. طی ماه گذشته، سرمایه گذاران شاهد تغییر روزانه حدود 4 درصدی در ارزش بیت کوین بوده‌اند.

ارزهای فیات، مانند دلار آمریکا یا پوند انگلیس، این سطح از نوسان قیمت را تجربه نمی‌کنند. در این میان برای حفظ دارایی‌ها و سرمایه در برابر نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها به عنوان یک نسخه توکن شده از یک ارز فیات به وجود آمدند.

استیبل کوین یک دارایی دیجیتالی است که ارزش آن در برابر یک کلاس دارایی سنتی خارجی ثابت باقی می‌ماند. استیبل کوین با حمایت از ارزش خود در برابر یک دارایی معمولی، نوسانات قیمت را کاهش می‌دهد. دارایی پشتوانه می‌تواند ترکیبی از ارزها، یک ارز فیات واحد یا سایر دارایی‌های ارزشمند مانند طلا باشد. هدف استیبل کوین‌ها ایجاد یک محیط پایدار و قابل اعتماد برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال و نفی ماهیت سفته‌بازی دارایی‌های دیجیتال است. استیبل کوین‌ها امنیت و تمرکززدایی ارزهای دیجیتال، با ثبات ارزهای فیات را فراهم می‌کنند. هدف اصلی استیبل کوین‌ها ارائه تمام مزایای ارزهای دیجیتال و در عین حال تلاش برای جلوگیری از نوسانات گسترده است.

تاریخچه پیدایش تتر (Tether)

تتر (USDT) ابتدا در 6 اکتبر 2014 با نام Realcoin توسط براک پیرس(Brock Pierce)، ریو کالینز(Reeve Collins) و کریگ سلرز(Craig Sellars)، یکی از اعضای شبکه Omni، راه اندازی شد. عضویت کریگ سلرز در شبکه Omni به آنها اجازه داد تتر را روی پروتکل Omni ایجاد کرده که کاربران را قادر می‌سازد تا دارایی‌ها و ارزهای مبتنی بر قراردادهای هوشمند را در بلاک چین بیت کوین ایجاد و تجارت کنند. در 20 نوامبر 2014، ریو کالینز، مدیرعامل تتر اعلام کرد که نام توکن آنها، Realcoin، به تتر (USDT) تغییر خواهد کرد.

تاریخچه جنجالی تتر با عرضه آن به بازار آغاز می‌شود. در ژانویه 2015، صرافیBitfinex اجازه داد تتر (USDT)برای اولین بار در پلتفرم خود فهرست شده و معامله شود. حجم تتر به سرعت در شبکه بلاک چین افزایش یافت و تراکنش‌های دلار آمریکا که طریق بانک‌های تایوانی انجام می‌شد به Wells Fargo منتقل شدند. این امر تا سال 2017 ادامه یافت.

در 18 آوریل 2017، نقل و انتقالات بین المللی ارز تتر توسط بانک‌های ایالات متحده مسدود شد. عدم شفافیت منجر به چنین اتفاقی شد و در طول این رویدادها و به دنبال آن افشاگری‌هایی مانند Paradise Papers در بحبوحه اتهامات دستکاری بازار باعث شدند بسیاری از کاربران در مورد اینکه که آیا ذخایر ارز تتر واقعا وجود دارد یا نه دچار تردید شوند. این تردید‌ها در سال 2017 زمانی که برداشت‌ها به طور موقت به حالت تعلیق درآمدند نیز اوج گرفت.

از ژانویه 2017، مقدار تتر (USDT) معوق از 10 میلیون دلار به تقریباً 2.8 میلیارد دلار در سپتامبر 2018 افزایش یافت. در آوریل 2019 شکایتی از سمت دادستان کل نیویورک لتیتیا جیمز(Letitia James) شکل گرفت که Bitfinex و Tether را متهم به سوء استفاده کرد. Bitfinex و Tether توافق کردند که در سال 2021 جریمه 18.5 میلیون دلاری بپردازند. تتر همچنان در مرکز گمانه زنی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال و شبکه‌های بلاک چین است و بسیاری از کاربران در نقدینگی و ثبات ان تردید دارند.

تتر چگونه معروف و محبوب شد؟

ویژگی اصلی USDT این بود که ثبات ارز فیات را در بلاک چین معرفی کرد. این ویژگی باعث شد تتر برای ذخیره یا انتقال دارایی مفید باشد، زیرا همیشه قیمت و ارزش ثابتی دارد و سرمایه گذار دیگر نگران از دست دادن قدرت خرید یا ارزش دارایی خود نخواهد بود. بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال محبوب بر اساس عرضه و تقاضا در بازار در نوسان هستند. اما تتر USDT، به دلیل ماهیت خود همیشه یک دلار ارزش دارد.

تتر ادعا می‌کند که دارایی‌هایی برابر با کل ارزش بازار معوق ارز خود دارد. این بدان معناست که به ازای هر USDT در گردش، یک دلار به صورت نقد یا دارایی‌های سرمایه گذاری با نقدینگی بالا وجود دارد. تتر می‌تواند یک جایگزین عالی برای دلار برای بسیاری از اهداف، از جمله حواله‌های بین‌المللی و تجارت ارز دیجیتال بدون تبدیل مجدد به دلار باشد. همچنین به دلیل ماهیت دارای پشتوانه آن، Tether قابل استخراج نیست.

با این حال، هنگامی این ارز دیجیتال در بازار قرار می‌گیرد، مانند هر ارز دیگری با استفاده از فناوری بلاک چین معامله می‌شود. این بدان معناست که می‌توانید تتر را از طریق هر صرافی ارز دیجیتالی که از USDT پشتیبانی می‌کند، خرید و فروش کنید.

هدف از خلق تتر (USDT)

در حال حاضر، ارز USDT را می‌توان در چندین شبکه ارز دیجیتال صادر کرد: بیت کوین، اتریوم، EOS، Tron، Algorand و OMG Network. از آنجایی که قراردادهای هوشمند و ارزهای دیجیتال در این شبکه‌های بلاک چین میزبانی می‌شوند، امنیت پایه نیز توسط گره‌ها و استخراج‌کنندگانی که این شبکه‌ها را با استفاده از Proof-of-Work یا Proof-of-Stake امن نگه می‌دارند، کنترل خواهد شد. این پلتفرم‌ها ممیزی‌های منظم را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که کدها به‌روز، ایمن و مطابق با چارچوب فعلی بوده و Tether همچنین تضمین می‌کند که USDT با هر شبکه مطابقت دارد.

ارز دیجیتال تتر از Proof Of Reserves استفاده می‌کند، به این معنی که در هر زمانی ذخایر آن برابر یا بیشتر از تعداد ارز Tether در گردش خواهد بود. این موضوع را می‌توان از طریق وب سایت آن‌ها تأیید کرد.

تتر یک استیبل کوین است، یعنی نرخ ان به پشتوانه دلار آمریکا ثابت بوده و هیچ وقت تغییر نمی‌کند. در نتیجه می‌توان از آن برای حفاظت از سرمایه در برابر نوسانات بازار استفاده کرد.

از ارز دیجیتال تتر (USDT) می‌توان برای خرید کالاهای مختلف یا برای مبادله با ارزهای دیجیتال دیگر و حفظ سرمایه استفاده کرد. برخی از کاربران USDT را برای وام دادن، خرید NFT و شرکت در ICOها خریداری می‌کنند. انعطاف‌پذیری Tether باعث می‌شود که یک ارز دیجیتال همه کاره و بسیار کاربردی باشد و تقریباً در هر جایی که کاربر بخواهد یک دارایی با ارزش را انتقال دهد یا معامله کند، می‌توان از آن استفاده کرد.

آیا تتر همان دلار آنلاین است؟

علی‌رغم اینکه استیبل کوین‌ها یک انتخاب محبوب در میان معامله‌گران ارزهای دیجیتال هستند، در مورد ارز تتر در مسائل نقدینگی و اینکه آیا ذخایر آن برای پوشش تعداد توکن‌های USDT در گردش کافی است یا خیر، بحث‌های زیادی وجود دارد.

براساس آنچه ارز دیجیتال تتر در وب‌سایت خود در سال ۲۰۱۹ ادعا کرد، این استیبل کوین توسط ذخایر ارز سنتی و معادل‌های نقدی (و گاهی دارایی‌های دیگر از نهادهای وابسته) پشتیبانی می‌شود.

بعدها وبسایت تتر بیانیه خود را کامل کرد و مدعی شد که همه توکن‌های تتر با دلار آمریکا به نسبت ۱: ۱ معامله شده و 100 درصد توسط ذخایر تتر پشتیبانی می‌شوند.

با این حال هنوز گمانه زنی‌های زیادی در مورد شفافیت تتر در مورد نحوه پشتیبانی از ارز USDT وجود داشته و آنچه در مورد ارز تتر وجود دارد همیشه روشن یا ثابت نبوده است.

تتر یک گذشته قانونی بسیار مشکوک دارد و تا به امروز، ذخایر واقعی آن هنوز کاملاً مبهم است. برخی معتقدند اساساً ذخایر تتر از منابع ناشناخته اوراق تجاری تشکیل شده است.

سایر کارشناسان ارزهای دیجیتال معتقدند که تتر در بازار ارز دیجیتال «به طور کامل» وثیقه نشده و این موضوع از یک سال پیش مورد بحث قرار گرفته است. در نتیجه با توجه به همه گمانه زنی‌ها و ادعاهایی که در مورد تتر وجود دارد، نمی‌توان به طور دقیق مدعی شد که این ارز دیجیتال همان دلار آنلاین است. با این حال به صورت کلی، تتر همان دلار از نوع دیجیتالی محسوب می‌شود.

پشتوانه تتر چیست و چه کسانی پشت تتر هستند؟

ارز USDTیا همان ارز دیجیتال تتر در دسته استیبل کوین‌هایی قرار دارد که به پشتوانه ارزهای فیات ایجاد شده‌اند. ارزهای فیات مانند دلار آمریکا یا یورو، پشتوانه ارز دیجیتال تتر یا سایر ارزهای دیجیتال با وثیقه هستند.

ارز دیجیتال تتر به دلار آمریکا وابسته بوده و از نسبت ارزش ۱: ۱ با دلار آمریکا برخوردار است. تتر از این آزادی عمل برخوردار است که بتواند در شرایط نوسانات قیمت، میزان تتر موجود در بازار را کم یا زیاد کند. از این طریق می‌تواند بر کاهش و افزایش عرضه و تقاضا تاثیر بگذارد و نوسانات قیمت را خنثی کند.

ارزش تتر چگونه تعیین می‌شود؟

بسیاری از مبتدیان اغلب در مورد ویژگی‌های خاص تتر که آن را به یک استیبل کوین خاص تبدیل می‌کند دچار تردید و سردرگمی می‌شوند. اما تتر ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که که به آن ارزش می‌بخشند. اول از همه، استیبل کوین تتر یک تاریخچه قوی دارد. از آنجایی که بسیاری از کاربران USDT را پذیرفته‌اند و از آن استفاده می‌کنند، در مقایسه با پروژه‌های دیگر از مشروعیت قابل توجهی برخوردار است. حتی امروزه، بسیاری از فروشندگان و پروتکل‌ها در اکوسیستم بلاک چین از ارز دیجیتال Tether به‌عنوان وسیله‌ای معتبر برای مبادله و روش پرداخت استفاده می‌کنند. علاوه بر این، باید توجه داشته باشید که ارز دیجیتال تتر دارای ذخایر قابل توجهی است. در نتیجه نوسانات شدید بازار نمی‌توانند ارزش آن را تغییر دهند.

علاوه بر این، تتر همچنین عملکردهای سایر ارزهای دیجیتال ( مانند بیبی دوج ) مانند امنیت و تجارت همتا به همتا را ارائه می‌دهد. بنابراین، تتر می‌تواند به راحتی از منافع کاربران و معامله گران رمزارز محافظت کند. بلاک چین تتر، سود نقدینگی را نیز در کنار محافظت از نوسانات بازار ارائه می‌دهد. همه این عوامل در کنار هم باعث محبوبیت تتر شده‌اند و به آن ارزش می‌دهند.

نقش ارز USDT فراهم کردن نقدینگی و محافظت در برابر نوسانات بازار است زیرا در تئوری، ارزش آن افزایش یا کاهش نمی‌یابد. ارزش تتر (USDT) کاملاً به ذخایر تتر بستگی دارد. تا زمانی که تتر با نسبت 1: 1 معامله شود، 1 دلار آمریکا ارزش خواهد داشت.

قابلیت‌ها و مزایای تتر

خرید دلار دیجیتال
تتر مزایای قابل توجهی هم برای کاربران، هم برای معامله گران و هم صرافی‌ها دارد. در ادامه مزایای Tether را برای هر سه دسته بررسی می‌کنید.

مزایای تتر برای افراد مختلف

ارز دیجیتال تتر Tether کاربرد توکن‌های مبتنی بر بلاک چین را برای تک تک کاربران ارزهای دیجیتال بدون قرار گرفتن در معرض نوسانات شدید خواهد داشت. تتر می‌تواند مزایای زیر را به افراد ارائه دهد:

 • در هر زمان در دسترس بودن
 • سرعت انتقال بهتر
 • نوسانات کمتر
 • کاهش کارمزد تراکنش ها
 • جایگزینی برای ارزهای فیات

برای مطالعه بیشتر : ویژگی های تتر، مقایسه معامله تتر و تومان

مزایای تتر برای معامله گران

معامله گران بازار ارزهای دیجیتال و صاحبان کسب و کار می‌توانند از قیمت تتر به عنوان نقطه کانونی برای ارائه یک سیستم پرداخت پایدار به مشتریان استفاده کنند. در ادامه برخی از مزایای مهم تتر برای افرادی که به دنبال راه‌هایی برای استفاده از ارزهای دیجیتال در کسب و کار خود هستند را گردآوری کرده‌ایم:

 • نقدینگی در مقیاس بزرگ
 • ثبات قابل اعتماد در بازارهای بسیار پر نوسان
 • ادغام آسان توکن‌های Tether
 • پشتیبانی نوآورانه از چندین پروتکل بلاک چین
 • گزینه هوشمند در مقایسه با دروازه‌های فیات

مزایای تتر برای صرافی ها

ارز دیجیتال تتر مزایای زیادی برای تقویت اکوسیستم ارزهای دیجیتال با خدمت به عنوان فعال‌ترین دارایی مورد معامله ارائه می‌دهد. صرافی‌ها می‌توانند از مزایای ارز تتر به صورت زیر استفاده کنند:

نقدینگی بی پایان به دلیل حجم بالای معاملات

 • پشتیبانی از چندین بلاک چین
 • عملکرد کارآمد با تراکنش‌های سریع‌تر و کاهش کارمزد

امنیت شبکه تتر چگونه است؟

در حال حاضر، ارز USDT را می‌توان در چندین شبکه ارز دیجیتال صادر کرد: بیت کوین، اتریوم، EOS، Tron، Algorand وOMG Network . از آنجایی که قراردادهای هوشمند و ارزهای دیجیتال در این شبکه‌های بلاک چین میزبانی می‌شوند، امنیت پایه نیز توسط گره‌ها و استخراج‌کنندگانی که این شبکه‌ها را با استفاده از Proof-of-Work یا Proof-of-Stake امن نگه می‌دارند، کنترل خواهد شد. این پلتفرم‌ها ممیزی‌های منظم را انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که کدها به‌روز، ایمن و مطابق با چارچوب فعلی بوده و Tether همچنین تضمین می‌کند که USDT با هر شبکه مطابقت دارد.

تتر (USDT) برای سال‌ها پذیرفته شده و مورد استفاده قرار گرفته است و مشروعیت دارد، اگرچه اغلب به چالش کشیده می‌شود، اما پروژه‌های کمی می‌توانند با آن مطابقت داشته باشند. تتر به طور گسترده توسط بسیاری از فروشندگان و پروتکل‌های موجود در اکوسیستم بلاک چین به عنوان روش پرداخت و وسیله مبادله پذیرفته شده است. با توجه به ذخایر بزرگ تتر، از خطرات بازار مانند رویدادهای Black Swan در امان است. USDT همچنین از مزایایی مشابه سایر ارزهای دیجیتال در شبکه، معاملات همتا به همتا و امنیت PoW یا PoS برخوردار است که آن را به یک پوشش مطلوب برای معامله‌گران و کاربران تبدیل می‌کند.

چه تعداد توکن تتر در گردش است؟

هیچ محدودیتی برای عرضه کل USDT وجود نداردبا توجه به این واقعیت که تتر به یک شرکت خصوصی تعلق دارد، از نظر تئوری، صدور آن فقط توسط سیاست‌های خود Tether محدود می‌شود. با این حال، از آنجایی که تتر ادعا می‌کند که هر USDT باید با یک دلار آمریکا پشتیبانی شود، مقدار توکن‌ها توسط ذخایر نقدی واقعی شرکت محدود خواهد شد.

علاوه بر این، تتر برنامه‌های صدور خود را زودتر از موعد فاش نمی‌کند. در عوض، آن‌ها در گزارش‌های شفافیت روزانه کل میزان ذخایر و بدهی‌های دارایی‌هایشان را فهرست می‌کنند، که دومی مربوط به مقدار USDT در گردش است.

طبق گفته تتر، تا اکتبر ۲۰۲۲، بیش از ۶۸.۴۵ میلیارد توکن USDT در گردش است که با ۶۸.۴۵ میلیارد دلار دارایی پشتیبانی می‌شود. این عرضه ممکن است با توجه به تقاضا و نقدینگی فعلی بازار افزایش یا کاهش یابد. توکن‌های USDT را می‌توان در بازار ثانویه یا صرافی‌ها خریداری کرد.

خرید ارز دیجیتال تتر

خرید Tether / USDT در تعداد زیادی صرافی ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. در واقع، میانگین حجم معاملات روزانه USDT اغلب برابر یا حتی بیشتر از حجم معاملات بیت کوین است. این امر به‌ویژه در صرافی‌هایی که جفت‌های معاملاتی فیات به کریپتو در دسترس نیستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا جایگزین مناسبی برای دلار محسوب می‌شود. در ادامه برخی از محبوب ترین صرافی‌هایی که از تجارت Tether پشتیبانی می‌کنند گردآوری شده است:

 • بایننس(Binance)
 • OKEx
 • HitBTC
 • Huobi Global
 • صرافی تبدیل

خرید تتر در ایران

یکی از بهترین راه‌های خرید تتر در ایران، استفاده از صرافی‌های آنلاین است. همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، ارز دیجیتال تتر را می‌توان در بسیاری از صرافی‌های بین المللی خرید و فروش کرد. با این حال خرید تتر از صرافی‌های بین المللی معایبی دارد.

متاسفانه بسیاری از این صرافی‌ها کشور ایران را تحریم کرده‌اند و شما نمی‌توانید با آی پی ایران وارد صرافی شوید. برای استفاده از این صرافی‌ها باید از VPN‌هایی با آی پی ثابت یا VPS‌ها استفاده کنید که هزینه‌هایی برای شما به همراه خواهد داشت.

در این شرایط توصیه می‌کنیم برای خرید تتر در ایران، از صرافی‌های ایرانی کمک بگیرید. شما می‌توانید با استفاده از صرافی‌های ایرانی به راحتی و با طی کردن چند مرحله ساده ثبت نام، وارد بازار معاملاتی شوید و هر میزان تتر مورد نیاز خود را خریداری کنید.

یکی از صرافی‌های داخلی برای خرید تتر در ایران، صرافی تبدیل است. خرید و فروش تتر در این صرافی بر اساس استانداردهای روز دنیا انجام می‌شود و به راحتی می‌توانید قبل از خرید تتر، نمودارهای تحلیل قیمت ۲۴ ساعت گذشته را بررسی کنید، اوج و کف قیمت را در نظر بگیرید و معامله خود را در بهترین زمان ممکن و با بهترین قیمت انجام دهید.

خرید تتر با موبایل

این روزها کاربران بیشتر زمان خود را با گوشی‌های هوشمند سپری می‌کنند و اکثر فعالیت‌های خود را با موبایل انجام می‌دهند. خرید تتر با موبایل نیز برای بعضی کاربران بسیار راحت تر از خرید تتر از طریق مرورگرهای دسکتاپ است. حتی گاهی أوقات ممکن است زمانی که تمایل به انجام معامله دارید، دسترسی به سیستم نداشته باشید و در این شرایط خرید تتر با موبایل تنها گزینه شما باشد.

خوشبختانه صرافی تبدیل، با طراحی و به روز رسانی اپلیکیشن ارز دیجیتال خود، این قابلیت را برای شما فراهم کرده است که بتوانید با موبایل خود نیز تتر خریداری کنید. با اپلیشکین حرفه‌ای صرافی تبدیل که هم برای گوشی‌های اندروید و هم برای گوشی‌های آیفون موجود است می‌توانید در هر شرایطی خرید و فروش امن تتر را تجربه کنید.

حداقل سرمایه برای خرید تتر با تومان چقدر است؟

برای خرید تتر در بازارهای داخلی و صرافی‌های ایرانی با تومان، حداقل مقداری برای سرمایه گذاری وجود دارد. این حداقل سرمایه برای خرید تتر در صرافی‌های مختلف، مبلغ متفاوتی در نظر گرفته شده است.

در صرافی تبدیل دو نوع بازار سرمایه گذاری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد که شامل خرید آسان ارزهای دیجیتال و بازار معاملاتی هستند. در تبدیل شما می‌توانید با حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان در بازار معاملاتی و حداقل سرمایه ۴۰۰ هزار تومان در خرید آسان برای خرید هر ارز دیجیتالی از جمله تتر اقدام کنید.

سرمایه گذاری با خرید تتر

معامله تتر
با ایجاد تتر و سایر استیبل کوین‌ها، مبادله هر ارز دیجیتال با تتر سریع و آسان است، در حالی که تبدیل یک ارز دیجیتال به پول نقد ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد و هزینه‌های تراکنش زیادی به همراه داشته باشد. این باعث ایجاد نقدینگی برای پلتفرم‌های مبادلاتی و صرافی‌ها می‌شود، استراتژی‌های خروج بدون هزینه برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند و انعطاف‌پذیری و ثبات را به پرتفوی سرمایه‌گذاران می‌افزاید.

علاوه بر این، تتر را می‌توان بسیار سریعتر و با کارمزد کمتری نسبت به نقل و انتقالات در بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی به هر نقطه از جهان ارسال کرد. در حالی که اکثر مردم از بیت کوین یا اتریوم برای خرید و تراکنش‌های روزانه استفاده نمی‌کنند، اما استفاده از تتر کاملا منطقی است.

به این دلایل و موارد دیگر، هنوز هم ارزش دارد که در تتر سرمایه گذاری کنید. اگرچه تتر سرمایه‌گذاری بلندمدتی نیست که به خودی خود باعث رشد پول شما شود زیرا به دلار آمریکا متصل می‌ماند، پلتفرم‌های وام‌دهی، صرافی‌ها و کیف پول‌هایی وجود دارند که نرخ‌های بهره بالایی برای ذخیره USDT در پلتفرم خود به شما می‌پردازند.

قبل از سرمایه گذاری در Tether چه نکاتی را در نظر بگیرید؟

تتر را می‌توان در اکثر صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال خریداری کرد، اما آیا با توجه به تاریخچه و چشم انداز آن این سرمایه گذاری خوب است؟

تتر، علی‌رغم داشتن مشکلات زیادی در گذشته، همچنان یک ارز دیجیتال بسیار پایدار بوده که به دلیل پشت سر گذاشتن مشکلات خود، حداقل تا کنون، قدرت و اعتبار خود را حفظ کرده است.

اگرچه رقبای زیادی برای تتر در طول سال‌ها ظاهر شده‌اند، تتر همچنان بزرگترین استیبل کوین است و به طور گسترده برای تجارت، وام و کسب سود استفاده می‌شود. تتر به طور بالقوه می‌تواند به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پر ریسک به دلیل مشکلاتی که در زمینه شفافیت دارد در نظر گرفته شود، اما همچنان در دنیای ارزهای دیجیتال اهمیت زیادی دارد.

فروش ارز دیجیتال تتر

تتر یک ارز دیجیتال در دسته استیبل کوین‌ها بوده که کنار بیت کوین، به عنوان یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال دنیا در نظر گرفته می‌شود.

ممکن است به دلایل مختلفی برای فروش ارز دیجیتال تتر اقدام کنید. برای افرادی که تازه وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اند درک همه فرآیندهای معاملات، طرح‌ها، الگوریتم‌ها، رویه تأیید، تراکنش‌ها و غیره دشوار است. حتی اگر هرگز وارد فرآیند معاملاتی نشوید و اکنون تصمیم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال داشته باشید، تتر فروش ارزهای دیجیتال را برای شما بسیار ساده و کم هزینه می‌کند.

همچنین شما می‌توانید ارز USDT را در صرافی‌ها به منظور برداشت فیات بفروشید، این فرآیند فقط چند دقیقه طول خواهد کشید. شما مجاز هستید USDT را با هر دارایی دیجیتال دیگری مبادله کنید، به عنوان مثال، برای کسب سود، Tether را به بیت کوین بفروشید. در همه صرافی‌هایی که امکان خرید ارز دیجیتال تتر وجود دارد، امکان فروش ارز دیجیتال تتر نیز فراهم شده است. برخی از این صرافی‌ها شامل بایننس و کوین بیس و صرافی داخلی تبدیل هستند.

نحوه خرید تتر از صرافی تبدیل

خرید ارز دیجیتال USDT در صرافی تبدیل مراحل بسیار ساده‌ای دارد و به کمک صرافی تبدیل می‌توانید این ارز دیجیتال را با کارمزد بسیار کم خریداری کنید. در فرایند ساده شما قادر هستید با استفاده از سرویس خرید آسان ارز دیجیتال تنها در چند ثانیه تراکنش خود را انجام داده و پول خود را به ارز دیجیتال USDT تبدیل کنید. در این روش تنها باید وارد قسمت خرید آسان شوید، مقدار توکن‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و تراکنش خود را نهایی کنید. لازم به ذکر است که هزینه تراکنش بر أساس بهترین قیمت در نظر گرفته شده توسط فروشندگان در صرافی تبدیل خواهد بود.

روش دیگر استفاده از صرافی تبدیل این است که می‌توانید با تبدیل پول خود به صورت مستقیم به ارز دیجیتال تتر از بازار حرفه‌ای برای خرید USDT استفاده کنید. در این باید وارد بخش تبدیل تومان به تتر شوید، تعداد توکن مورد نظر خود را برای خرید و قیمت مورد نظر را مشخص کنید و منتظر بمانید تا یکی از فروشندگان با قیمت شما موافقت کند.

برای یادگیری بیشتر : آموزش تبدیل مقادیر اندک دارایی به تتر

روش نگهداری تتر

ارز دیجیتال تتر را می‌توانید هم در کیف پول‌های سخت افزاری ارز دیجیتال و هم در کیف پول‌های نرم افزاری و آنلاین ارز دیجیتال نگهداری و ذخیره کنید.

کیف پول سخت افزاری یا کیف پول آفلاین(Cold Wallets) امن ترین گزینه را با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین فراهم می‌کنند. استفاده از کیف پول‌های سخت‌افزاری کمی هزینه بر هستند و برای نگهداری ارز دیجیتال در ان‌ها باید دانش فنی داشته باشید. به این ترتیب، آنها برای ذخیره مقادیر بیشتر USDT برای کاربران با تجربه تر مناسب هستند.

کیف پول‌های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می‌دهند و استفاده از آن‌ها رایگان و آسان است. آن‌ها برای دانلود به عنوان برنامه‌های گوشی هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می‌توانند به صورت حضانتی یا غیر حضانتی باشند. با کیف‌پول‌های غیر حضانتی، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیر حضانتی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. اگرچه استفاده از این کیف پول‌ها راحت است، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای مقادیر کمتری از Tether (USDT) یا بیشتر برای کاربران مبتدی مناسب‌ باشند.

استفاده از کیف پول‌های آنلاین یا کیف پول‌های وب نیز رایگان و آسان است و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، کیف پول‌های آنلاین(Hot Wallets) از امنیت کمتری نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری برخوردار هستند. به این ترتیب، این کیف پول‌ها نیز برای نگهداری مقادیر کمتری از ارز دیجیتال تتر مناسب هستند.

انواع کیف پول تتر

کیف پول Tether که برای استفاده از این استیبل کوین انتخاب می‌کنید، نقش مهمی در تعیین امنیت آن خواهد داشت. به طور کلی، شما باید کیف پول تتر را با توجه به هدف خود از خرید تتر استفاده کنید. علاوه بر این، مقدار که می‌خواهید در کیف پول ذخیره کنید نیز، نوع کیف پول مناسب را تعیین می‌کند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Ledger یا Trezor می‌توانند با فعال کردن ذخیره‌سازی آفلاین و پشتیبان‌گیری برای Tether، گزینه‌ای امن را ارائه دهند.

کیف پول‌های نرم افزاری گزینه‌ای منعطف تر و رایگان برای ذخیره سازی Tether USDT، البته با نگرانی‌های امنیتی هستند. یکی از کیف پول‌های نرم افزاری مناسب برای ذخیره ارز دیجیتال تتر، کیف پول MyEtherWalletاست که هم در نسخه دسکتاپ و هم در نسخه موبایل در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اومنی والت (OmniWallet) نیز یک کیف پول تحت وب است که از ارز دیجیتال USDT پشتیبانی می‌کند. این کیف پول به کاربران اجازه می‌دهد کنترل دارایی‌های خود را در دست بگیرند.

صرافی تبدیل نیز کیف پول داخلی امن و رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با خرید ارزهای دیجیتال تتر از این صرافی می‌توانید ان‌ها را در کیف پول صرافی ذخیره کنید.

کارمزد خرید و فروش تتر

خرید دلار دیجیتال
کارمزد از ارزی که پس از انجام معامله دریافت می‌کنید کسر می‌شود. صرافی‌ها کارمزد را به صورت درصدی محاسبه می‌کنند که در هنگام خرید و فروش تتر، این کارمزد به معامله گر نمایش داده می‌شود.

صرافی تبدیل، پلتفرمی امن و سریع برای خرید و فروش ارز دیجیتال تتر با کمترین کارمزد است. در خرید آسان تتر از صرافی تبدیل، کارمزد معامله به نوع معامله بستگی دارد. برای تبادل ارز ‌دیجیتال با تومان کارمزد دریافتی معادل 0.25% و برای تبادل ارز ‌دیجیتال با تتر (USDT) کارمزد دریافتی 0.2% خواهد بود.

مزایای خرید و فروش تتر در صرافی تبدیل

خرید و فروش تتر و توکن‌های USDTدر مجموعه تبدیل مزایای زیادی برای کاربران به همراه خواهد داشت. مزایایی که صرافی تبدیل در اختیار شما قرار می‌دهد باعث می‌شود بر بسیاری از چالش‌ها در بازار ارزهای دیجیتال غلبه کنید و خریدی با اطمینان بالا انجام دهید. از جمله مهمترین مزیت‌های خرید و فروش ارز دیجیتال USDTدر صرافی تبدیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان خرید آسان و سریع توکن USDT
 • امکان ترید به صورت حرفه‌ای
 • پرداخت هزینه‌های کم و کارمزدهای پایین
 • سرعت بالا در انجام معاملات
 • شما می‌توانید در صرافی تبدیل کارمزدهای تراکنش خود را در لحظه مشاهده کنید.
 • پس از خرید ارز از طریق صرافی تبدیل، در کمترین زمان امکان برداشت آن را خواهید داشت.
 • صرافی تبدیل امکان نگهداری توکن‌های USDTدر حساب صرافی را با بالاترین سطح امنیت برای شما فراهم می‌کند و می‌توانید پس از خرید تتر آن را در حساب صرافی ذخیره کنید و به کیف پول دیگری انتقال ندهید.

آیا خرید تتر بدون احراز هویت ممکن است؟

خیر، خرید و فروش کلیه ارزهای دیجیتال در حوزه خدمات مالی و فناوری است. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال مانند پولشویی یا استفاده از کارت‌های سرقتی، هویت کاربران باید به طور کامل تایید شود. به همین دلیل، تمامی صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر باید قبل از خرید، هویت کاربران خود را احراز هویت کنند. پلتفرم تتر نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و برای خرید و فروش توکن‌های USDTدر همه صرافی‌های متمرکز و حتی صرافی‌های ایرانی باید فرایند احراز هویت به طور کامل انجام شود.

آینده تتر چگونه است؟

استیبل کوین‌هایی مانند تتر به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت منطقی نیستند، زیرا ارزش ان‌ها ثابت است و افزایش پیدا نمی‌کند. این ارزهای دیجیتالی مانند تتر فقط به عنوان ذخیره ارزش عمل می‌کنند، زیرا یک USDT همیشه باید برابر با یک دلار آمریکا باشد. همچنین مهم ترین مزیت تتر، استفاده از آن به عنوان ابزاری برای انجام تجارت به روشی بسیار ساده تر از استفاده از بیت کوین است.

قیمت یک بیت‌کوین امروز با قیمت آن در روز آینده متفاوت خواهد بود. در نتیجه یک دلیل خوب برای استفاده از یک استیبل کوین مانند USDT این است که اگر می‌خواهید پول خود را در ارزهای دیجیتال نگه دارید اما نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، به سرمایه شما لطمه‌ای وارد نکند، استیبل کوینی مانند تتر به کمک شما می‌آید.

کاربران ارزهای دیجیتال باید از تغییر چشم انداز نظارتی پیرامون دارایی‌های دیجیتال آگاه باشند. آینده تتر و سایر استیبل کوین‌ها به شفافیت و کفایت وثیقه و نقدینگی بستگی دارد. این ویژگی‌ها مورد توجه رگولاتورها خواهد بود که بدون شک تلاش‌های خود را بر این بخش از اقتصاد دارایی‌های دیجیتال به دلیل فروپاشی TerraUSD متمرکز خواهند کرد.

منابع استفاده شده :
investing.com
investopedia.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+4.60%
26,849.20 USDT
1,363,440,636 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-1.52%
51,121 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+3.06%
1,869.32 USDT
94,997,929 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+2.29%
0.0683100 USDT
3,469 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+0.21%
0.00000803 USDT
0.405 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.68%
0.00000000160 USDT
0.0000815 تومان
سوالات متداول
آیا تتر همان دلار است؟

بله، میتوان گفت که تتر، همان دلار به صورت دیجیتالی است.

از کجا می‌توانیم تتر (USDT) بخریم؟

صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی و داخلی بسیاری وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید به خرید و فروش ارز دیجیتال تتر بپردازید. اما این نکته را در نظر بگیرید که صرافی‌های خارجی ممکن است سرمایه‌ شما را مسدود کنند، چراکه از کاربران ایرانی به‌خوبی پشتیبانی نمی‌کنند. درنتیجه، توصیه ما آن است که از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران، تبدیل است که در آن می‌توانید ۲۰۰ ارز دیجیتال مختلف ازجمله تتر را خریداری کنید.

خرید سریع تتر چطور امکان پذیر است؟

آیا می‌‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن تتر خریداری کنید؟ راه‌حل شما بخش خرید آسان در صرافی تبدیل است. از طریق آن می‌توانید در کوتاه‌ترین ‌زمان ممکن به خرید و فروش تتر بپردازید.

حداقل سرمایه برای خرید تتر چقدر است؟

حداقل سرمایه برای خرید تتر با تومان در صرافی‌های مختلف فرق دارد. در صرافی تبدیل شما می‌توانید با حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان در بازار معاملاتی و حداقل سرمایه ۴۰۰ هزار تومان در خرید آسان برای خرید هر ارز دیجیتالی از جمله خرید آسان تتر اقدام کنید.

چگونه قیمت تتر را پیش‌بینی کنیم؟

برای دریافت نظرات کارشناسان در مورد پیش‌بینی تتر (TetherUS) می‌توانید به کانال تلگرام الگوریتم تحلیل (@algotahlil) مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید خرید و فروش ارزهای دیجیتال همواره با ریسک همراه است؛ کانال‌های تحلیلی نیز صرفا نظر متخصصین این حوزه می‌باشد.

ارز دیجیتال تتر (USDT)چگونه نگهداری می‌شود؟

بسیاری از کیف‌ پول‌های سرد و گرم وجود دارند که می‌توانید ارز دیجیتال تتر خود را در آن‌ها نگه‌داری کنید. دو نمونه از کیف‌ پول‌های محبوب ارز دیجیتال تراست ولت ( Trust Wallet ) و متامسک ( Metamask ) هستند. علاوه‌براین، کاربران صرافی تبدیل از کیف پول اختصاصی آن نیز بهره‌مند خواهند بود.

آیا خرید تتر (USDT) می‌تواند سودآور باشد؟

اگر به‌دنبال کسب سود دلاری هستید، خیر. چراکه تتر یک استیبل‌کوین یا ارز دیجیتال پایدار محسوب می‌شود و قیمت آن همواره ثابت است. البته با توجه به نوسانات ارزی، امکان کسب سود تومانی از طریق خرید تتر وجود دارد.

آیا می‌توان تتر ( USDT ) را استخراج کرد؟

پاسخ منفی است. چراکه قیمت توکن‌های تتر به ارزش دلار آمریکا ( USD ) وابسته است و عمل استخراج برخلاف هدف این ارز دیجیتال است.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله