آیا با اصطلاحات سبد ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری بلندمدت و پرتفوی آشنا هستید؟ آیا می‌دانید کدام ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است؟ در این مقاله به این سؤالات پاسخ خواهیم داد و بهترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت معرفی خواهیم کرد. لطفاً تا پایان همراه ما باشید.

سرمایه‌گذاری بلندمدت یعنی چه؟

با شنیدن سرمایه‌گذاری بلندمدت به یاد چه چیزهایی می‌افتید؟ خرید ارز دیجیتال؟ سود سریع و منطقی؟ یا صبوری برای رسیدن به نتیجه؟

تعاریف متفاوتی برای سرمایه‌گذاری از نوع بلندمدت وجود دارد؛ در اصل این نوع سرمایه‌گذاری به معنای آینده‌نگری و حفظ سرمایه برای مدت طولانی است. این مدت طولانی ممکن است چند ماه یا حتی چندین سال طول بکشد.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

سبد سرمایه‌گذاری یا همان پورتفوی یعنی چه؟

سبد سرمایه‌گذاری درواقع مجموعه‌ای از دارایی‌های مالی متعلق به یک سرمایه‌گذار است که ممکن است شامل اوراق قرضه، سهام، ارزهای دیجیتال، وجه نقد و معادل‌های نقدی باشد. همچنین می‌توان پرتفوی را این‌گونه نیز تعریف کرد؛ سبد سرمایه‌گذاری یا همان پورتفوی به مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها گفته می‌شود که یک سرمایه‌گذار برای کسب سود و نیز اطمینان از حفظ سرمایه یا دارایی‌های خود استفاده می‌کند.

چرا باید سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال داشته باشیم؟

یکی ازمهم‌ترین دلایل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، تمایل به ذخیره ارزش قابل‌اعتماد و طولانی‌مدت است. برخلاف ارز فیات، اغلب ارزهای دیجیتال به‌صورت محدود عرضه می‌شوند. این امر باعث می‌شود که نهادهای سیاسی یا سازمان‌های دولتی نتوانند ارزش خود را از طریق تورم کاهش دهند.

علاوه بر این، به دلیل ماهیت رمزنگاری ارزهای دیجیتال، غیرممکن است که یک نهاد دولتی بدون همکاری مالک، توکن‌ها را جزو مالیات قرار دهد یا مصادره کند. این ویژگی باعث افزایش جذابیت ارزهای دیجیتال برای افرادی می‌شود که نگران رویدادهای تورمی فوق‌العاده، ورشکستگی بانک‌ها یا فاجعه‌های مالی دیگر هستند.

ویژگی‌های یک سبد ارز دیجیتال مناسب و پرسود

لازم است بدانید که در سرمایه‌گذاری بلندمدت با رعایت چند نکته می‌توانید سود حاصل از سرمایه‌گذاری خود را به حداکثر برسانید. سبد ارز دیجیتال پرسود سبدی است که ارزهای خود را با توجه به میزان ریسک به سه دسته تقسیم نماید. تعادل در این نوع سرمایه‌گذاری حرف اول را میزند. باید وزن سبدتان نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. رعایت این نکات موجب تشکیل یک سبد ارز دیجیتال مناسب و پرسود برای شما می‌شود. تشکیل سبد ارز دیجیتال مناسب و پرسود منوط به اجرای نکات زیر است که ویژگی‌های سبدتان را رقم می‌زند:

 • نقدینگی خود را در اولویت قرار دهید.
 • میانگین‌گیری هزینه دلاری را فراموش نکنید.
 • در حد توان خود، سرمایه وارد سبد کنید.
 • ریسک‌ها و نوسانات را کنترل کنید.
 • دستاوردها و سودهای خود در زمان‌های مختلف را بررسی و مقایسه کنید.
 • از فرصت‌ها و امکانات موجود برای بهبود سبد و سبدچینی استفاده کنید.

اشتباهات متداول در ساخت سبد ارز دیجیتال

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های سرمایه‌گذاران گرفتار نشدن در باتلاق مشکلات ناشی از انتخاب‌های اشتباه است. به‌عبارت‌دیگر ممکن است با سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌شده به ثروت زیادی دست پیدا کنید؛ اما این امکان نیز وجود دارد که بخش اعظم یا تمام پول خود را از دست بدهید. اگر می‌خواهید از خطرات این نوع سرمایه‌گذاری در امان بمانید باید تلاش کنید تا نکات زیر را رعایت نمایید:

 • پیش از تحقیقات کافی در این زمینه اقدام به هیچ کاری نکنید.
 • تنوع سبد را فراموش نکنید؛ یکی از اشتباهات سرمایه‌گذاران انتخاب یک یا دو ارز محدود است.
 • در خریدوفروش‌های خود افراط‌وتفریط ننمایید.
 • با مبالغ کم شروع کنید.
 • امنیت سبدتان را در نظر بگیرید.

سبد پیشنهادی ارزهای دیجیتال

آیا تاکنون درباره محتویات سبد فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید کدام ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت مناسب هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با پرکاربردترین ارزها جهت قرار دادن در سبد آشنا سازیم. ارزهای پیشنهادی ما برای سبد ارزهای دیجیتال به شرح زیر است:

بیتکوین (BTC)

بیتکوین رمز ارز نام‌آشنایی است. می‌توان گفت اولین انتخاب بسیاری از کاربران برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت در بازار ارزهای دیجیتال، رمز ارز بیتکوین است. بیتکوین طی سال‌های حضور در بازار، ویژگی‌های خود را به همه ثابت کرده است. این رمز ارز به‌خوبی از نوسانات مالی موجود در زمان‌های متفاوت عبور کرده است.

طبق محاسبات و پیش‌بینی تحلیل‌گران، کارشناسان و سبد گردان‌ها، این رمز ارز محبوب در طولانی‌مدت قطعاً افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد. ممکن است قیمت بیتکوین تا سال 2030 به بالای 1 میلیون دلار نیز صعود کند. بنابراین این ارز برای سبد پورتفوی شما بسیار مناسب است.

مزایای بیت کوین

 • بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال است که بیش از هر ارز دیگری مورد پذیرش عموم کاربران قرار گرفته است. این ارز ارزش بازار بالایی دارد و عرضه محدود آن ۲۱ میلیون واحد است. این بدان معنا است که بیت ‌کوین از اثر شبکه‌ای قوی و نقدینگی بالایی برخوردار است. همین موارد آن را به یک دارایی ارزشمند و قابل‌اعتماد در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کرده‌ است.
 • بیت کوین به‌عنوان روشی برای حفظ ارزش دارایی در برابر تورم محسوب می‌شود. این بدان معنا است که در شرایط اقتصادی ناپایدار و زمانی که ارزش پول کاهش می‌یابد می‌توان روی آن حساب کرد.

معایب بیت کوین

 • قیمت بیت کوین با نوسانات و افت‌وخیز شدیدی روبه‌رو است. درنتیجه، ممکن است تغییرات ناگهانی و شدیدی را تجربه کند. این موضوع برای معامله‌گران نگران‌کننده است.
 • بیت کوین انرژی زیادی مصرف می‌کند، ازاین‌رو، تأثیر بسیاری بر محیط‌زیست می‌گذارد. این موضوع بدان معنا است که بیت کوین برای راه‌اندازی شبکه خود به برق و منابع زیادی نیاز دارد و این فرایند باعث انتشار گازهای گلخانه‌ای و تغییرات آب‌وهوایی می‌شود.
 • سرعت تراکنش بیت کوین پایین است. ای شبکه در مقیاس‌پذیری با مشکلاتی روبه‌رو است. این موضوع بدان معنا است که بیت کوین تنها تعداد محدودی از تراکنش‌ها را می‌تواند در ثانیه پردازش کند که منجر به تأخیر، ازدحام و کارمزدهای بالا در شبکه می‌شود.
 • بیت کوین از نظر قانونی با مشکلاتی روبه‌رو است. این موضوع می‌تواند خطری برای ارزش و سرمایه‌گذاران این ارز محسوب شود و دسترسی، مشروعیت و امنیت آن را تحت‌تأثیر قرار دهد.

اتریوم (ETH)

یکی از ارزهای محبوب و مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت اتریوم است که اساس بسیاری از فعالیت‌ها و پروژه‌های دنیای ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. رمز ارز اتریوم کاربردهای بسیاری دارد که از مهم‌ترین کاربردهای آن می‌توان به اجرای بسیاری از برنامه‌ها ازجمله برنامه‌های تحت نظر دیفای (DeFi)، برنامه‌های غیرمتمرکز و NFTها اشاره کرد.

برخی از تحلیل‌گران با توجه به روند صعودی اتریوم طی چند سال گذشته، معتقد هستند که این ارز ممکن است از بیتکوین نیز پیشی بگیرد. گروه پشتیبان رمز ارز اتریوم، در تلاش برای خلق نسخه‌ی جدیدی از آن است که موجب علاقه‌ی بیشتر کاربران برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و استفاده از این ارز دیجیتال می‌گردد.

مزایای اتریوم

 • اتریوم از نظر رتبه در بازار، دومین جایگاه را از آن خود کرده است. همچنین، پلتفرمی پیشرو در زمینه قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) محسوب می‌شود. این بدان معنا است که می‌تواند با ارائه راه‌حل‌های غیرمتمرکز و شفاف در حوزه‌های گوناگون ازجمله امور مالی، بازی، هنر و رسانه‌های اجتماعی تحول ایجاد کند.
 • اتریوم از توسعه‌دهندگان متعدد و فعالی برخوردار است و تاکنون نوآوری‌های بسیاری را ارائه کرده است.
 • اتریوم دارای اکوسیستمی گسترده و انعطاف‌پذیر است که خدماتی را در بسیاری از زمینه‌ها ارائه می‌دهد به‌طوری که می‌تواند انواع مختلفی از توکن‌ها مانند استیبل‌کوین‌ها، توکنهای غیرمثلی (NFT) و توکن‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را پشتیبانی کند. اتریوم از این طریق مزایا و فرصت‌های گوناگونی را به کاربران و توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند.

معایب اتریوم

 • اتریوم با مشکلاتی مانند مقیاس‌پذیری پایین و تراکم شبکه روبه‌رو است. همچنین، ظرفیت محدود و تقاضای بالایی دارد که باعث کاهش سرعت و افزایش کارمزد در شبکه می‌شود.
 • اتریوم کارمزد و هزینه تراکنش بالایی دارد. این بدان معنا است که کاربران اتریوم باید برای انجام تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند در شبکه هزینه‌ای به نام گس بپردازند که می‌تواند بسیار گران و پیش‌بینی‌ناپذیر باشد.
 • اتریوم با سایر پلتفرم‌ها و پروتکل‌ها رقابت دارد. پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک‌چین و پروتکل‌هایی که ویژگی‌های مشابه یا بهتری نسبت به اتریوم ارائه می‌دهند تهدیدی برای جایگاه آن محسوب می‌شوند. ازجمله رقبای اتریوم می‌توان به کاردانو، سولانا، پولکادات و بایننس اسمارت چین اشاره کرد.

بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال بایننس که یکی از رقبای سرسخت اتریوم است، در زمان تأسیس، بر پایه شبکه‌ی اتریوم ایجاد شده بود؛ اما هم‌اکنون این ارز به‌عنوان رمز ارز اصلی شبکه‌ی بلاکچین خود، بایننس‌چین (Binance Chain) و بایننس اسمارت‌چین (Binance Smart Chain) محسوب می‌شود.

از زمانی که بایننس کوین فعالیت خود را آغاز کرد، شاهد رشد سریع و ماندگار آن بوده‌ایم. رشد این‌گونه‌ی ارز مذکور موجب شده است تا آن را جزو ارزهای مناسب برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بدانیم.

مزایای بایننس کوین

 • بایننس‌کوین (BNB) توکن بومی بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان از نظر حجم معاملات است. این بدان معنا است که BNB دارای کاربردهای بسیار و تقاضای بالایی است، زیرا می‌توان از آن برای دسترسی به خدمات و محصولات مختلف مانند پرداخت کارمزد معاملات، وام و استیکینگ در بایننس استفاده کرد.
 • بایننس‌کوین از پتانسیل رشد بالا و پشتیبانی قوی برخوردار است و می‌تواند از موفقیت و نوآوری بایننس بهره‌مند شود که دائماً در حال گسترش و پیشرفت است. BNB همچنین مکانیزم توکن‌سوزی را دارد که منجر به کاهش عرضه و افزایش ارزش آن می‌شود.

معایب بایننس کوین

 • ارزش بایننس‌کوین به عملکرد و شهرت پلتفرم بایننس بستگی دارد. این بدان معنا است که ارزش و کاربرد BNB تا حد زیادی وابسته موفقیت و اعتبار بایننس است؛ بنابراین، عوامل مختلفی مانند شرایط بازار، رضایت مشتری‌ها، مشکلات امنیتی و مسائل قانونی می‌توانند بر آن تأثیر بگذارند.
 • بایننس‌کوین با مشکلاتی در زمینه تمرکززدایی و حاکمیت مواجه است. به صورتی که بایننس و توکن‌ آن در کشورهای مختلف مشمول مقررات و محدودیت‌های گوناگونی هستند که ممکن است میزان دسترسی، عملکرد و رشد آن‌ را محدود کند.

کاردانو (ADA)

یکی دیگر از ارزهای محبوب و مناسب برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت کاردانو است. کاردانو نیز آینده‌ی روشنی در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال به‌ویژه سبد گردانی دارد. ویژگی‌های این ارز به شرح زیر است:

 • کاردانو متدهای ویژه‌ای را برای حفظ امنیت تراکنش‌ها و غیرمتمرکزکردن سیستم موجود به کار می‌برد.
 • شبکه‌ی بلاکچین کاردانو جزو شبکه‌های بلاکچین کاربردی و پرقدرت است.
 • این ارز درازای تراکنش‌ها کارمزد پایینی را دریافت می‌نماید.
 • یکی از بهترین ویژگی‌های این ارز پشتیبانی قوی آن است.

تمام موارد ذکرشده موجب شده است تا این ارز در لیست ارزهای محبوب قرار بگیرد.

مزایای کاردانو

 • کاردانو یک پلتفرم بلاک‌چینی نسل سوم است که هدف آن حل مشکلات مقیاس‌پذیری، ارائه قابلیت همکاری و کمک به پایداری بازار ارزهای دیجیتال است.
 • کاردانو مصرف انرژی پایینی دارد و از امنیت و مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است؛ چراکه از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. این الگوریتم در مقایسه با اجماع اثبات کار (PoW) سازگاری بیشتری با محیط‌زیست دارد.

معایب کاردانو

 • روند توسعه کاردانو آهسته و محتاطانه‌ بوده و در سرتاسر جهان پذیرفته نشده است. این بدان معنا است که کاردانو همچنان در مراحل اولیه نقشه راه خود قرار دارد و بسیاری از ویژگی‌ها و عملکردهایش پیاده‌سازی و آزمایش نشده‌اند. همچنین، کاردانو در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها، کاربران، توسعه‌دهندگان و برنامه‌های کاربردی کم‌تری دارد.
 • کاردانو رقبای بسیار و سهم کمی از بازار دارد. Cardano با سایر پلتفرم‌ها و پروتکل‌هایی که ویژگی‌های مشابه یا بهتری را ارائه می‌دهند، مانند اتریوم، سولانا، پولکادات و بایننس اسمارت چین رقابت می‌کند. همچنین، کاردانو نسبت به رقبای خود ارزش بازار و حجم معاملات کمتری دارد.

سولانا (SOL)

یکی دیگر از ارزهای محبوب و مناسب برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت سولانا است. این ارز آینده‌ی سبز و روشنی دارد و در میان کاربران ارزهای دیجیتال و سبد گردان‌ها بسیار محبوب است. سولانا ویژگی‌های بسیاری دارد، مثلاً:

 • کارمزد تراکنش‌های این ارز اندک و زمان پردازش آن کوتاه است.
 • ایمنی شبکه‌ی بلاکچین این ارز بسیار بالا است.
 • پایداری شبکه‌ی بلاکچین این ارز و زیرمجموعه‌های آن یکی از اهداف سولانا است.
 • شبکه‌ی بلاکچین ارز سولانا در کمتر از یک ثانیه بیش از 50,000 تراکنش را انجام می‌دهد.
 • سولانا یکی از رقبای اتریوم درزمینه‌ی قراردادهای هوشمند است.

افزایش قیمت ارز سولانا تا سال ۲۰۲۴ تا ۱۰ هزار دلار برآورد شده است

مزایای سولانا

 • سولانا یک پلتفرم بلاک‌چینی با کارایی بالا است که ادعا می‌کند سریع‌ترین، ارزان‌ترین و مقیاس‌پذیرترین تراکنش‌ها را در بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. این بدان معنا است که سولانا به لطف فناوری‌های نوآورانه خود مانند الگوریتم اثبات تاریخچه (Proof of History)، تحمل خطای بیزانس تاور (Tower BFT)، توربین (Turbine)، سی‌لول (Sealevel) و گلف استریم (Gulf Stream) می‌تواند تا ۵۰,۰۰۰ تراکنش را در ثانیه با کارمزدهای بسیار کم (کمتر از ۰.۰۱ دلار) پردازش کند.
 • سولانا از فناوری پیشرفته و شرکای قدرت‌مندی برخوردار است. تیمی از مهندسان و توسعه‌دهندگان باتجربه آن را پشتیبانی می‌کنند. این تیم سابقه همکاری با شرکت‌هایی مانند کوالکام (Qualcomm)، اینتل (Intel)، دراپ‌باکس (Dropbox) و گوگل را دارند. سولانا همچنین پشتیبانی سرمایه‌گذاران و شرکای برجسته‌ای مانند مالتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) و سروم (Serum) را دارا است.
 • سولانا اکوسیستم رو‌به‌رشدی دارد و کاربردهای بسیاری را ارائه می‌دهد. این بدان معنا است که Solana میزبان پروژه‌ها و پلتفرم‌های مختلفی مانند صرافی‌های غیرمتمرکز، استیبلکوینها، NFTها، دیفای (DeFi)، بازی‌ها و رسانه‌های اجتماعی است که مزایا و فرصت‌های مختلفی را در اختیار کاربران و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

معایب سولانا

 • سولانا، پروژه‌ای نسبتاً جدید که امتحان خود را پس نداده است. بسیاری از کاربران آن را نپذیرفته‌اند و هنوز به جایگاه مناسبی در بازار دست نیافته است. جالب است بدانید سولانا همچنان در مراحل اولیه توسعه و پذیرش است و با چالش‌ها و خطرات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند. همچنین، عموم مردم نسبت به سولانا از شناخت بسیار کمی برخوردارند و سولانا فعلاً نتوانسته است اعتماد جامعه ارزهای دیجیتال را تا حد مطلوبی جلب کند.
 • سولانا ممکن است امنیت و تمرکززدایی را قربانی سرعت و مقیاس‌پذیری بالا کند.
 • از طرفی سولانا رقابت شدیدی با اتریوم دارد و از طرفی دیگر، به‌شدت به آن وابسته است. این موضوع بدان معنا است که سولانا برای قابلیت همکاری و نقدینگی، به‌شدت به شبکه اتریوم متکی است که ممکن است آن را در معرض آسیب‌ و محدودیت‌هایی از سمت اتریوم قرار دهد. علاوه‌براین، سولانا با پلتفرم‌ها پروتکل‌های دیگری که ویژگی‌های مشابه یا بهتری را ارائه می‌کنند، مانند اتریوم، کاردانو، پولکادات و بایننس اسمارت چین، رقابت دارد.

میکر (MKR)

میکر یکی دیگر از ارزهایی است که برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب است. این ارز در سال 2017 با قیمت اولیه‌ی 20 دلار به وجود آمد، درحالی‌که شاهد افزایش 32 درصدی قیمت این ارز از گذشته تابه‌حال هستیم. شرکت‌های بسیاری این ارز را در لیست ارزهای محبوب و مورد خریدوفروش خود قرار می‌دهند. دلیل این محبوبیت نیز به خاطر عملکرد میکر در برابر تورم و مسائل اقتصادی مشابه آن است.

مزایای میکر

 • یکی از مزایای اصلی ارز دیجیتال میکر، حاکمیت جامعه آن است. افرادی که ارز دیجیتال میکر را دارند، می‌توانند در مدیریت پروتکل Maker DeFi شرکت کنند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا نقش بیشتری در تعیین آینده پلتفرم دیفای ایفا کنند؛ چراکه آن‌ها تصمیم می‌گیرند که چه تغییراتی ایجاد شود. درواقع، دارندگان توکن میکر می‌توانند در مواردی ازجمله تغییر خط‌مشی استیبل‌کوین دای، پذیرش کوین‌های جدید به‌عنوان وثیقه و بهبود سیستم حکمرانی تصمیمات اساسی بگیرند.
 • پروتکل میکر برای حفظ ارزش توکن MKR، از مکانیزم کاهش تورم استفاده می‌کند. این سیستم تضمین می‌کند که اگر یک قرارداد هوشمند وام وثیقه‌گذاری‌شده بسته شود، کارمزد بهره اندکی پرداخت شود. بخشی از کارمزد سوزانده می‌شود و درنتیجه، میزان عرضه موجود و تقاضا برای ارز دیجیتال میکر متعادل می‌ماند. این موضوع یکی از مهم‌ترین مزایای میکر محسوب می‌شود.

معایب میکر

 • آسیب‌پذیری و ناکارآمدی سیستم حاکمیت میکر از بزرگ‌ترین نقاط ‌ضعف آن به‌شمار می‌رود.
 • قیمت ارز دیجیتال میکر بسته به شرایط بازار، عملکرد پروتکل میکر و اکوسیستم دای و همچنین تصمیمات حاکمیتی، نوسانات شدیدی را تجربه می‌کند. ازاین‌رو، خرید Maker ریسک بالایی را به‌همراه دارد.

دیسنترالند (Decentraland)

دیسنترالند یکی از توکن‌های محبوب پروژه‌ی متاروس است. در اصل این توکن دارای چندین قطعه زمین در حال فروش است که برندهای مشهور دنیا ازجمله کوکاکولا، نایک و آتاری پیش‌تر تعدادی از این قطعات را خریده‌اند.

هم‌اکنون قیمت دسنترالند صعودی است، تحلیل‌گران و کارشناسان صنعت کریپتو بر این باور هستند که قیمت این ارز هم چنان صعودی خواهد ماند. این نظر کارشناسان و تحلیل‌گران موجب شده تا ارز دسنترالند جزو ارزهای مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت قرار بگیرد.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

مزایای دیسنترالند

 • از دیسنترالند می‌توان برای خریدوفروش زمین، اقلام و خدمات در دنیای Decentraland استفاده کرد که به قطعات زمینی به نام LAND تقسیم می‌شود. همچنین با استفاده از ارز دیجیتال دیسنترالند می‌توان در رأی‌گیری شرکت کرد. این رأی‌گیری‌ها در مورد موضوعات و پیشنهادهای کلیدی انجام می‌شوند و با شرکت‌ در آن‌ها می‌توان در مدیریت و توسعه پلتفرم سهیم شد.
 • دیسنترالند فرصت‌ها و امکانات زیادی در زمینه سرگرمی، آموزش و تجارت ارائه می‌دهد. این بدان معنا است که Decentraland می‌تواند میزبان فعالیت‌ها و رویدادهای مختلفی در زمینه بازی، هنر، موسیقی، ورزشی و اجتماعی باشد که می‌تواند در عین سرگرمی، آموزنده نیز باشد. همچنین، دیسنترالند می‌تواند میزبان بسیاری از مشاغل گوناگون در زمینه تبلیغات، تجارت الکترونیک و NFT باشد و بستری مناسب را برای درآمدزایی کاربران فراهم کند.

معایب دیسنترالند

 • دیسنترالند با چالش‌های فنی روبه‌رو است. این بدان معنا است که در راه‌اندازی و حفظ پلتفرم با مشکلات و محدودیت‌های مختلفی در زمینه مقیاس‌پذیری، امنیت و سازگاری مواجه است. همچنین، به دلایلی مانند گرافیک ضعیف، بارگذاری کند و کمبود محتوا، نتوانسته است رضایت کاربران را جلب و آن‌ها را حفظ کند.
 • دیسنترالند نقدینگی کمی دارد. این بدان معنا است که به دلیل تبلیغات و دست‌کاری‌های پی‌درپی ممکن است قیمت آن به‌صورت حبابی افزایش یابد و در طولانی‌مدت منجر به مشکلات بسیاری شود. هزینه‌های بالای تراکنش‌ها و حجم کم معاملات باعث نقدینگی و گردش کم آن شده‌اند.

این ارزهای دیجیتال را از کجا بخریم؟

خوش‌بختانه تمام ارزهایی که در سبد پیشنهادی ذکر شده‌است، در صرافی ارز دیجیتال تبدیل پشتیبانی می‌شوند. صرافی ایرانی تبدیل، امکان خرید و فروش بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال را فراهم آورده‌است و همین حالا می‌توانید با ثبت نام و احراز هویت سریع و آسان، به معاملهٔ ارزهای دیجیتال بپردازید. صرافی تبدیل، یک بستر معاملاتی آنلاین برای خرید و فروش انواع رمزارزهاست. ابزار معاملاتی حد ضرر و OCO، تنها گوشه‌ای از امکانات صرافی معتبر تبدیل است. پشتیبانی تبدیل از طریق تماس تلفنی و چت آنلاین، همراه شماست. پس فرصت را از دست ندهید و با ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال تبدیل، همین حالا در بازار پررونق ارزهای دیجیتال به معامله بپردازید.

توصیه‌هایی برای سرمایه گذاری

تشکیل سبد سرمایه گذاری از مهم‌ترین فاکتور‌های یک سرمایه گذاری موفق است. نوسانات کوتاه‌مدت ارزها تأثیری روی تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران بلند مدت ندارد. این دسته از سرمایه‌گذاران علاوه بر این‌که از رشد بلند مدت قیمت ارزهای دیجیتال نفع می‌برند، ارزش دلاری دارایی‌شان نیز حفظ می‌شود. سؤال این‌جاست که چه ارزهایی را برای سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب نماییم؟

توصیه ۱

اولین توصیه صرافی ارز دیجیتال تبدیل این است که هیچ‌گاه تمام دارایی خود را به یک ارز دیجیتال اختصاص ندهید؛ تا بتوانید از رشد بلند مدت ارز‌های مختلف نفع ببرید و ریسک‌های پیش‌بینی‌نشده را بر روی کل دارایی‌تان متحمل نشوید. به این عمل Diversification یا تنوع سبد گفته می‌شود که برای مدیریت ریسک‌های غیر قابل پیش‌بینی و اندازه‌گیری به کار می‌رود. صرافی ارز دیجیتال تبدیل با ارائهٔ متنوع‌ترین بازار ارز دیجیتال داخلی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند گسترهٔ متنوعی از ارزهای دیجیتال را در سبد سرمایه گذاری خود قرار دهند.

توصیه ۲

حتماً بخشی از سبدتان را به بزرگ‌ترین ارزهای بازار اختصاص دهید. منظور ما از ارزهای بزرگ، ارزهایی است که ارزش بازار بالایی دارند مانند بیت کوین و اتریوم.

توصیه ۳

ارزهای دیجیتالی که به کف قیمتی تاریخی‌شان یا قیمت‌هایی که در گذشته از آن نقطه، رشد مناسبی را شاهد بوده‌اند، نزدیک می‌شوند، این پتانسیل را دارند تا در بلند مدت بتوانند عملکرد مناسبی داشته‌باشند. حتماً برای تشکیل سبد به این ارزها نگاه کنید. شما می‌توانید در صفحات اختصاصی ارزها بر روی صرافی ارز دیجیتال تبدیل، ‌اطلاعات آماری و نمودار قیمتی تاریخی ارزهای مختلف را مشاهده نمایید.

توصیه ۴

ارزهایی که اخبار روشنی در مورد آن‌ها منتشر می‌شود این پتانسیل را دارند تا رشدی سریع را تجربه نمایند، اخبار شامل مواردی مانند استفاده‌ٔ سایت یا شرکتی خاصی از این ارز به‌عنوان یکی از شیوه‌های پرداخت، حمایت دولت و یا شخص معتبری از آن ارز یا برنده‌شدن در دعوایی حقوقی می‌تواند باشد. با قراردادن این دسته از ارزها در سبدتان می‌توانید از رشد‌های شارپ آن‌ها بهره ببرید. با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستا‌گرام صرافی ارز دیجیتال تبدیل، به جدیدترین اخبار دسترسی پیدا نمایید.

توصیه ۵

همان‌طور که می‌دانید بیش از چند هزار ارز دیجیتال وجود دارند اما ارزهای اندکی هستند که مدل تکنولوژیکی و یا اقتصادی جدیدی را به دنیا عرضه می‌کنند. این ارزها معمولاً چند برابر سایر ارزهای دیجیتال رشد خواهندکرد. حتماً بخشی از سبد خود را به این دسته از ارزها اختصاص دهید.

توصیه ۶

اگر علاقه‌مند هستید که بر روی پروژه‌ها و شت‌کوین‌ها که دارای ریسک بالایی هستند سرمایه گذاری کنید، حتماً بخش کوچکی از سبدتان را به این ارزها اختصاص دهید و آمادگی این مسئله را داشته‌باشید که ریسکِ ازدست‌رفتن آن بخش از سرمایه‌تان را بپذیرید.

توصیه آخر

بازار ارزهای دیجیتال، بازاری تخصصی و پرریسک است، لذا همیشه با مطالعه و رعایت قوانین سرمایه گذاری وارد این حوزه شوید. سودآوری در بازار ارزهای دیجیتال شیرین و در عین حال یک امر تخصصی است. فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال راهی برای یک‌شبه پول‌دارشدن نیست و یک سرمایه‌گذار موفق، زمانی می‌تواند راه صدساله را یک‌شبه برود که حاضر باشد راه صدساله را صدساله برود.

سخن پایانی

اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری بلندمدت و تشکیل سبد در بازار ارزهای دیجیتال گرفته‌اید، مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، مهم است که تحقیقات کاملی در این زمینه انجام دهید. در این مقاله سعی کردیم تا ارزهای مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازار رمز ارزهای دیجیتال را معرفی نماییم. امیدواریم از مطالب گفته‌شده بهره‌ی لازم را ببرید.

3 دیدگاه

 1. باسلام اوایل ک تبدیل شروع بکار کرد میشه گفت طبق رده بندی اگر داشته باشن من محمد صهبائی بزاز تقریبا جزو ۵۰۰نفر اول برای ثبت نام در این صرافی اقدام کردم خب اون موقع فقط سایتش راه افتاده بود و برنامه اندروید یا iosهنو فعال نبود و خیلی خیلی از کارکرد پشتیبانی و دیگر قضایا اعم از کاربرد راحت برنامه مخصوصا مخصوصا سرعت بی نظیر و غیر قابل مقایسش با ۲۵ صرذفی داخلی و ۴ صرافی خراجی ک احراز هویت کردم و فعالیت میکنم مثال زدنی بود اما با هجوم کاربران و راه افتادن پلتفرم ها برای نصب کم کم از کیفیت این صرافی خوب ک میتونست خیلی حرفا برای گفتن داشته باشه کاسته شد و بزرگترین عیبی ک این روزها منو از تبدیل جدا کرده و ب ندرت ب سمتش میام برعکس قدیم و سرعت مثال زدنیش کندی در انتخاب پارامترها و گزینه هاست ک بشدت کندی در پلتفرم ک متاسفانه ب سایت هم سرایت کرده ب وضوح دیده میشه واز اونجایی ک بلاخره شما یک سرو گردن از من نوعی بالاتر هستید باید بدونید برای یک تریدر حرفه ای یا شایدم متوسطه سرعت انتخاب یا باز شدن گزینه ها یا قیمتها مث ناموس میمونه ک اگر تاخیری توش بوجود بیاد متاسفانه بقول ارتشی ها ک اسلحه ناموسشونه این تاخیر هم بر ناموس یک تریدر تاثیر بسزایی خواهد گذاشت امیدوارم طبع انتقاد پذیری رو داشته باشین و بجای پنهان کردن پیامم یا نادیده گرفتنش کمک بگیرید مشاوره بگیرید و با مشورت تیم عالی ک دارین بازهم برگردین ب روزهای اوج و اولیه این پلتفرم مالی ک ۲۵ صرافی ک خودم عضوی از تک تکشون بودم واقعا جلوی تبدیل کمیتشون بوضوح ب چشم میومد خسته نباشید و شبتوون بخیر
  کاربر قدیمی و دوستدار قدیم تبدیل
  ( محمد صهبائی بزاز)

 2. صرافی تبدیل از هر نظر عالیه. سبدهای برنده را اگه بیشتر و بهتر فعال کنید برای امثال من که وقت ترید ندارم بهتره و راحت سبد انتخاب میکنیم و سود می‌کنیم . خدا خیرتون بده. عاقبت بخیر بشین الهی

دیدگاهتان را بنویسید