«خواننده‌ی گرامی، خواهشمند است پس از مطالعه‌ی متن، نظر مثبت یا منفی خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. نظرات شما به ما در بهبود کیفیت مقالات‌مان کمک شایانی خواهند کرد.»
Advertisements

آیا با اصطلاحات سبد ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری بلندمدت و پرتفوی آشنا هستید؟ آیا می‌دانید کدام ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری مناسب‌تر است؟ در این مقاله به این سؤالات پاسخ خواهیم داد و بهترین ارزهای دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت معرفی خواهیم کرد. لطفاً تا پایان همراه ما باشید.

سرمایه‌گذاری بلندمدت یعنی چه؟

با شنیدن سرمایه‌گذاری بلندمدت به یاد چه چیزهایی می‌افتید؟ خرید ارز دیجیتال؟ سود سریع و منطقی؟ یا صبوری برای رسیدن به نتیجه؟

تعاریف متفاوتی برای سرمایه‌گذاری از نوع بلندمدت وجود دارد؛ در اصل این نوع سرمایه‌گذاری به معنای آینده‌نگری و حفظ سرمایه برای مدت طولانی است. این مدت طولانی ممکن است چند ماه یا حتی چندین سال طول بکشد.

سبد سرمایه‌گذاری یا همان پورتفوی یعنی چه؟

سبد سرمایه‌گذاری درواقع مجموعه‌ای از دارایی‌های مالی متعلق به یک سرمایه‌گذار است که ممکن است شامل اوراق قرضه، سهام، ارزهای دیجیتال، وجه نقد و معادل‌های نقدی باشد. همچنین می‌توان پرتفوی را این‌گونه نیز تعریف کرد؛ سبد سرمایه‌گذاری یا همان پورتفوی به مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها گفته می‌شود که یک سرمایه‌گذار برای کسب سود و نیز اطمینان از حفظ سرمایه یا دارایی‌های خود استفاده می‌کند.

چرا باید سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال داشته باشیم؟

یکی ازمهم‌ترین دلایل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، تمایل به ذخیره ارزش قابل‌اعتماد و طولانی‌مدت است. برخلاف ارز فیات، اغلب ارزهای دیجیتال به‌صورت محدود عرضه می‌شوند. این امر باعث می‌شود که نهادهای سیاسی یا سازمان‌های دولتی نتوانند ارزش خود را از طریق تورم کاهش دهند.

علاوه بر این، به دلیل ماهیت رمزنگاری ارزهای دیجیتال، غیرممکن است که یک نهاد دولتی بدون همکاری مالک، توکن‌ها را جزو مالیات قرار دهد یا مصادره کند. این ویژگی باعث افزایش جذابیت ارزهای دیجیتال برای افرادی می‌شود که نگران رویدادهای تورمی فوق‌العاده، ورشکستگی بانک‌ها یا فاجعه‌های مالی دیگر هستند.

ویژگی‌های یک سبد ارز دیجیتال مناسب و پرسود

لازم است بدانید که در سرمایه‌گذاری بلندمدت با رعایت چند نکته می‌توانید سود حاصل از سرمایه‌گذاری خود را به حداکثر برسانید. سبد ارز دیجیتال پرسود سبدی است که ارزهای خود را با توجه به میزان ریسک به سه دسته تقسیم نماید. تعادل در این نوع سرمایه‌گذاری حرف اول را میزند. باید وزن سبدتان نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. رعایت این نکات موجب تشکیل یک سبد ارز دیجیتال مناسب و پرسود برای شما می‌شود. تشکیل سبد ارز دیجیتال مناسب و پرسود منوط به اجرای نکات زیر است که ویژگی‌های سبدتان را رقم می‌زند:

 • نقدینگی خود را در اولویت قرار دهید.
 • میانگین‌گیری هزینه دلاری را فراموش نکنید.
 • در حد توان خود، سرمایه وارد سبد کنید.
 • ریسک‌ها و نوسانات را کنترل کنید.
 • دستاوردها و سودهای خود در زمان‌های مختلف را بررسی و مقایسه کنید.
 • از فرصت‌ها و امکانات موجود برای بهبود سبد و سبدچینی استفاده کنید.

اشتباهات متداول در ساخت سبد ارز دیجیتال

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های سرمایه‌گذاران گرفتار نشدن در باتلاق مشکلات ناشی از انتخاب‌های اشتباه است. به‌عبارت‌دیگر ممکن است با سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌شده به ثروت زیادی دست پیدا کنید؛ اما این امکان نیز وجود دارد که بخش اعظم یا تمام پول خود را از دست بدهید. اگر می‌خواهید از خطرات این نوع سرمایه‌گذاری در امان بمانید باید تلاش کنید تا نکات زیر را رعایت نمایید:

 • پیش از تحقیقات کافی در این زمینه اقدام به هیچ کاری نکنید.
 • تنوع سبد را فراموش نکنید؛ یکی از اشتباهات سرمایه‌گذاران انتخاب یک یا دو ارز محدود است.
 • در خریدوفروش‌های خود افراط‌وتفریط ننمایید.
 • با مبالغ کم شروع کنید.
 • امنیت سبدتان را در نظر بگیرید.

سبد پیشنهادی ارزهای دیجیتال

آیا تاکنون درباره محتویات سبد فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانید کدام ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت مناسب هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با پرکاربردترین ارزها جهت قرار دادن در سبد آشنا سازیم. ارزهای پیشنهادی ما برای سبد ارزهای دیجیتال به شرح زیر است:

بیتکوین (BTC)

بیتکوین رمز ارز نام‌آشنایی است. می‌توان گفت اولین انتخاب بسیاری از کاربران برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و طولانی‌مدت در بازار ارزهای دیجیتال، رمز ارز بیتکوین است. بیتکوین طی سال‌های حضور در بازار، ویژگی‌های خود را به همه ثابت کرده است. این رمز ارز به‌خوبی از نوسانات مالی موجود در زمان‌های متفاوت عبور کرده است.

طبق محاسبات و پیش‌بینی تحلیل‌گران، کارشناسان و سبد گردان‌ها، این رمز ارز محبوب در طولانی‌مدت قطعاً افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد. ممکن است قیمت بیتکوین تا سال 2030 به بالای 1 میلیون دلار نیز صعود کند. بنابراین این ارز برای سبد پورتفوی شما بسیار مناسب است.

اتریوم (ETH)

یکی از ارزهای محبوب و مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت اتریوم است که اساس بسیاری از فعالیت‌ها و پروژه‌های دنیای ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. رمز ارز اتریوم کاربردهای بسیاری دارد که از مهم‌ترین کاربردهای آن می‌توان به اجرای بسیاری از برنامه‌ها ازجمله برنامه‌های تحت نظر دیفای (DeFi)، برنامه‌های غیرمتمرکز و NFTها اشاره کرد.

برخی از تحلیل‌گران با توجه به روند صعودی اتریوم طی چند سال گذشته، معتقد هستند که این ارز ممکن است از بیتکوین نیز پیشی بگیرد. گروه پشتیبان رمز ارز اتریوم، در تلاش برای خلق نسخه‌ی جدیدی از آن است که موجب علاقه‌ی بیشتر کاربران برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و استفاده از این ارز دیجیتال می‌گردد.

بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال بایننس که یکی از رقبای سرسخت اتریوم است، در زمان تأسیس، بر پایه شبکه‌ی اتریوم ایجاد شده بود؛ اما هم‌اکنون این ارز به‌عنوان رمز ارز اصلی شبکه‌ی بلاکچین خود، بایننس‌چین (Binance Chain) و بایننس اسمارت‌چین (Binance Smart Chain) محسوب می‌شود.

از زمانی که بایننس کوین فعالیت خود را آغاز کرد، شاهد رشد سریع و ماندگار آن بوده‌ایم. رشد این‌گونه‌ی ارز مذکور موجب شده است تا آن را جزو ارزهای مناسب برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت بدانیم.

کاردانو (ADA)

یکی دیگر از ارزهای محبوب و مناسب برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت کاردانو است. کاردانو نیز آینده‌ی روشنی در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال به‌ویژه سبد گردانی دارد. ویژگی‌های این ارز به شرح زیر است:

 • کاردانو متدهای ویژه‌ای را برای حفظ امنیت تراکنش‌ها و غیرمتمرکزکردن سیستم موجود به کار می‌برد.
 • شبکه‌ی بلاکچین کاردانو جزو شبکه‌های بلاکچین کاربردی و پرقدرت است.
 • این ارز درازای تراکنش‌ها کارمزد پایینی را دریافت می‌نماید.
 • یکی از بهترین ویژگی‌های این ارز پشتیبانی قوی آن است.

تمام موارد ذکرشده موجب شده است تا این ارز در لیست ارزهای محبوب قرار بگیرد.

سولانا (SOL)

یکی دیگر از ارزهای محبوب و مناسب برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت سولانا است. این ارز آینده‌ی سبز و روشنی دارد و در میان کاربران ارزهای دیجیتال و سبد گردان‌ها بسیار محبوب است. سولانا ویژگی‌های بسیاری دارد، مثلاً:

 • کارمزد تراکنش‌های این ارز اندک و زمان پردازش آن کوتاه است.
 • ایمنی شبکه‌ی بلاکچین این ارز بسیار بالا است.
 • پایداری شبکه‌ی بلاکچین این ارز و زیرمجموعه‌های آن یکی از اهداف سولانا است.
 • شبکه‌ی بلاکچین ارز سولانا در کمتر از یک ثانیه بیش از 50,000 تراکنش را انجام می‌دهد.
 • سولانا یکی از رقبای اتریوم درزمینه‌ی قراردادهای هوشمند است.

افزایش قیمت ارز سولانا تا سال ۲۰۲۴ تا ۱۰ هزار دلار برآورد شده است

میکر (MKR)

میکر یکی دیگر از ارزهایی است که برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب است. این ارز در سال 2017 با قیمت اولیه‌ی 20 دلار به وجود آمد، درحالی‌که شاهد افزایش 32 درصدی قیمت این ارز از گذشته تابه‌حال هستیم. شرکت‌های بسیاری این ارز را در لیست ارزهای محبوب و مورد خریدوفروش خود قرار می‌دهند. دلیل این محبوبیت نیز به خاطر عملکرد میکر در برابر تورم و مسائل اقتصادی مشابه آن است.

دسنترالند (Decentraland)

دسنترالند یکی از توکن‌های محبوب پروژه‌ی متاروس است. در اصل این توکن دارای چندین قطعه زمین در حال فروش است که برندهای مشهور دنیا ازجمله کوکاکولا، نایک و آتاری پیش‌تر تعدادی از این قطعات را خریده‌اند.

هم‌اکنون قیمت دسنترالند صعودی است، تحلیل‌گران و کارشناسان صنعت کریپتو بر این باور هستند که قیمت این ارز هم چنان صعودی خواهد ماند. این نظر کارشناسان و تحلیل‌گران موجب شده تا ارز دسنترالند جزو ارزهای مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت قرار بگیرد.

این ارزهای دیجیتال را از کجا بخریم؟

خوش‌بختانه تمام ارزهایی که در سبد پیشنهادی ذکر شده‌است، در صرافی ارز دیجیتال تبدیل پشتیبانی می‌شوند. صرافی ایرانی تبدیل، امکان خرید و فروش بیش از ۲۰۰ ارز دیجیتال را فراهم آورده‌است و همین حالا می‌توانید با ثبت نام و احراز هویت سریع و آسان، به معاملهٔ ارزهای دیجیتال بپردازید. صرافی تبدیل، یک بستر معاملاتی آنلاین برای خرید و فروش انواع رمزارزهاست. ابزار معاملاتی حد ضرر و OCO، تنها گوشه‌ای از امکانات صرافی معتبر تبدیل است. پشتیبانی تبدیل از طریق تماس تلفنی و چت آنلاین، همراه شماست. پس فرصت را از دست ندهید و با ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال تبدیل، همین حالا در بازار پررونق ارزهای دیجیتال به معامله بپردازید.

توصیه‌هایی برای سرمایه گذاری

تشکیل سبد سرمایه گذاری از مهم‌ترین فاکتور‌های یک سرمایه گذاری موفق است. نوسانات کوتاه‌مدت ارزها تأثیری روی تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران بلند مدت ندارد. این دسته از سرمایه‌گذاران علاوه بر این‌که از رشد بلند مدت قیمت ارزهای دیجیتال نفع می‌برند، ارزش دلاری دارایی‌شان نیز حفظ می‌شود. سؤال این‌جاست که چه ارزهایی را برای سرمایه گذاری بلند مدت انتخاب نماییم؟

توصیه ۱

اولین توصیه صرافی ارز دیجیتال تبدیل این است که هیچ‌گاه تمام دارایی خود را به یک ارز دیجیتال اختصاص ندهید؛ تا بتوانید از رشد بلند مدت ارز‌های مختلف نفع ببرید و ریسک‌های پیش‌بینی‌نشده را بر روی کل دارایی‌تان متحمل نشوید. به این عمل Diversification یا تنوع سبد گفته می‌شود که برای مدیریت ریسک‌های غیر قابل پیش‌بینی و اندازه‌گیری به کار می‌رود. صرافی ارز دیجیتال تبدیل با ارائهٔ متنوع‌ترین بازار ارز دیجیتال داخلی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند گسترهٔ متنوعی از ارزهای دیجیتال را در سبد سرمایه گذاری خود قرار دهند.

توصیه ۲

حتماً بخشی از سبدتان را به بزرگ‌ترین ارزهای بازار اختصاص دهید. منظور ما از ارزهای بزرگ، ارزهایی است که ارزش بازار بالایی دارند مانند بیت کوین و اتریوم.

توصیه ۳

ارزهای دیجیتالی که به کف قیمتی تاریخی‌شان یا قیمت‌هایی که در گذشته از آن نقطه، رشد مناسبی را شاهد بوده‌اند، نزدیک می‌شوند، این پتانسیل را دارند تا در بلند مدت بتوانند عملکرد مناسبی داشته‌باشند. حتماً برای تشکیل سبد به این ارزها نگاه کنید. شما می‌توانید در صفحات اختصاصی ارزها بر روی صرافی ارز دیجیتال تبدیل، ‌اطلاعات آماری و نمودار قیمتی تاریخی ارزهای مختلف را مشاهده نمایید.

توصیه ۴

ارزهایی که اخبار روشنی در مورد آن‌ها منتشر می‌شود این پتانسیل را دارند تا رشدی سریع را تجربه نمایند، اخبار شامل مواردی مانند استفاده‌ٔ سایت یا شرکتی خاصی از این ارز به‌عنوان یکی از شیوه‌های پرداخت، حمایت دولت و یا شخص معتبری از آن ارز یا برنده‌شدن در دعوایی حقوقی می‌تواند باشد. با قراردادن این دسته از ارزها در سبدتان می‌توانید از رشد‌های شارپ آن‌ها بهره ببرید. با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستا‌گرام صرافی ارز دیجیتال تبدیل، به جدیدترین اخبار دسترسی پیدا نمایید.

توصیه ۵

همان‌طور که می‌دانید بیش از چند هزار ارز دیجیتال وجود دارند اما ارزهای اندکی هستند که مدل تکنولوژیکی و یا اقتصادی جدیدی را به دنیا عرضه می‌کنند. این ارزها معمولاً چند برابر سایر ارزهای دیجیتال رشد خواهندکرد. حتماً بخشی از سبد خود را به این دسته از ارزها اختصاص دهید.

توصیه ۶

اگر علاقه‌مند هستید که بر روی پروژه‌ها و شت‌کوین‌ها که دارای ریسک بالایی هستند سرمایه گذاری کنید، حتماً بخش کوچکی از سبدتان را به این ارزها اختصاص دهید و آمادگی این مسئله را داشته‌باشید که ریسکِ ازدست‌رفتن آن بخش از سرمایه‌تان را بپذیرید.

توصیه آخر

بازار ارزهای دیجیتال، بازاری تخصصی و پرریسک است، لذا همیشه با مطالعه و رعایت قوانین سرمایه گذاری وارد این حوزه شوید. سودآوری در بازار ارزهای دیجیتال شیرین و در عین حال یک امر تخصصی است. فراموش نکنید که بازار ارزهای دیجیتال راهی برای یک‌شبه پول‌دارشدن نیست و یک سرمایه‌گذار موفق، زمانی می‌تواند راه صدساله را یک‌شبه برود که حاضر باشد راه صدساله را صدساله برود.

سخن پایانی

اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری بلندمدت و تشکیل سبد در بازار ارزهای دیجیتال گرفته‌اید، مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، مهم است که تحقیقات کاملی در این زمینه انجام دهید. در این مقاله سعی کردیم تا ارزهای مناسب جهت سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازار رمز ارزهای دیجیتال را معرفی نماییم. امیدواریم از مطالب گفته‌شده بهره‌ی لازم را ببرید.

خرید بیبی دوج

2 دیدگاه

 1. بنده خیلی خوشحالم که جز کاربران صرافی تبدیل هستم
  و بابت همه چیزازشمامنشکرم

 2. باسلام اوایل ک تبدیل شروع بکار کرد میشه گفت طبق رده بندی اگر داشته باشن من محمد صهبائی بزاز تقریبا جزو ۵۰۰نفر اول برای ثبت نام در این صرافی اقدام کردم خب اون موقع فقط سایتش راه افتاده بود و برنامه اندروید یا iosهنو فعال نبود و خیلی خیلی از کارکرد پشتیبانی و دیگر قضایا اعم از کاربرد راحت برنامه مخصوصا مخصوصا سرعت بی نظیر و غیر قابل مقایسش با ۲۵ صرذفی داخلی و ۴ صرافی خراجی ک احراز هویت کردم و فعالیت میکنم مثال زدنی بود اما با هجوم کاربران و راه افتادن پلتفرم ها برای نصب کم کم از کیفیت این صرافی خوب ک میتونست خیلی حرفا برای گفتن داشته باشه کاسته شد و بزرگترین عیبی ک این روزها منو از تبدیل جدا کرده و ب ندرت ب سمتش میام برعکس قدیم و سرعت مثال زدنیش کندی در انتخاب پارامترها و گزینه هاست ک بشدت کندی در پلتفرم ک متاسفانه ب سایت هم سرایت کرده ب وضوح دیده میشه واز اونجایی ک بلاخره شما یک سرو گردن از من نوعی بالاتر هستید باید بدونید برای یک تریدر حرفه ای یا شایدم متوسطه سرعت انتخاب یا باز شدن گزینه ها یا قیمتها مث ناموس میمونه ک اگر تاخیری توش بوجود بیاد متاسفانه بقول ارتشی ها ک اسلحه ناموسشونه این تاخیر هم بر ناموس یک تریدر تاثیر بسزایی خواهد گذاشت امیدوارم طبع انتقاد پذیری رو داشته باشین و بجای پنهان کردن پیامم یا نادیده گرفتنش کمک بگیرید مشاوره بگیرید و با مشورت تیم عالی ک دارین بازهم برگردین ب روزهای اوج و اولیه این پلتفرم مالی ک ۲۵ صرافی ک خودم عضوی از تک تکشون بودم واقعا جلوی تبدیل کمیتشون بوضوح ب چشم میومد خسته نباشید و شبتوون بخیر
  کاربر قدیمی و دوستدار قدیم تبدیل
  ( محمد صهبائی بزاز)

دیدگاهتان را بنویسید