suiicon

خرید و فروش سویی

SUI /  Sui
IRTicon تومان
SUIicon سویی
خرید آسان  سویی
حجم ۲۴ ساعته (SUI) 314,180.59
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 314,353.02
تغییرات ۱ روزه +1.01 %
قیمت آخرین معامله 1.0091 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 1.0143 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 0.9857 $

بلاک‌چین سویی (Sui) این روزها یکی از داغ‌ترین پروژه‌های جدید در دنیای کریپتو به‌شمار می‌رود. این یک پلتفرم به‌سرعت در حال رشد است که می‌تواند تهدیدی برای سولانا محسوب شود.

هدف اصلی بلاکچینسویی پشتیبانی از وب ۳ و NFT است، در حالی که سولانا روی دیفای تمرکز دارد. همچنین کد بلاکچین سویی با استفاده از یک نسخه اصلاح‌شده از زبان Move که برای بلاکچین Diem (بلاکچین رهاشده شرکت متا) ابداع شده بود، نوشته شده‌است.

اگر تا به حال در مورد ارز دیجیتال سوی چیزی نشنیده‌اید، نگران نباشید! ما هر آنچه را که باید در مورد این بلاکچین جدید و هیجان‌انگیز بدانید را در این مقاله توضیح خواهیم داد.

سویی چیست؟

خرید سویی
Sui یک بلاک‌چین لایه 1 بدون مجوز و مجهز به مکانیزم PoS است که هدف آن ارائه تراکنش‌های فوری و توان عملیاتی بالا و در عین حال پشتیبانی از طیف گسترده‌ای ازبرنامه‌های غیرمتمرکز نسل جدید است. این بلاکچین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا پروژه‌های وب ۳خلق کنند.

Sui توسط میستن لبز (Mysten Labs)، شرکت زیرساخت وب نسل سه، که توسط مدیران ارشد سابق Novi Research تأسیس شده‌است، پشتیبانی می‌شود. این تیم شامل متخصصان رمزنگاری، زبان‌های برنامه‌نویسی و سیستم‌های توزیع شده‌است.

به گفته ایوان چنگ، بنیان‌گذار و مدیر عامل Mysten، وب ۳ در حال حاضر در مرحله‌ای است که در آن فرآیندها کند، گران و ناامن هستند. به همین دلیل است که Sui با هدف حذف واسطه‌ها و مقدور ساختن کاربران برای تعامل آسان با اپلیکیشن‌های مورد علاقه خود راه‌اندازی شد.

تاریخچه پیدایش سویی (SUI)

بلاک‌چین Sui توسط Mysten Labs در حال توسعه است که در سپتامبر 2021 در کالیفرنیا توسط گروهی از مدیران ارشد و توسعه‌دهندگان Novi Research تأسیس شد.

این پروژه جدید برای اولین بار در 22 مارس 2022 به‌طور عمومی اعلام شد و کار بر روی آن در پاییز 2021 آغاز شد. شبکه آزمایشی سویی در پاییز ۲۰۲۲ و شبکه اصلی آن نیز در ۳ می ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد.

هدف از خلق سویی (SUI)

بلاک‌چین جدید سویی با هدف حل مشکل مقیاس‌پذیریکه برای سال‌ها خاری در چشم بخش کریپتو بوده وارد میدان شده‌است. این شبکه همچنین به‌دنبال کاهش زمان لازم برای اجرای قراردادهای هوشمند و اولویت قرار دادن مقیاس‌پذیری برای برنامه‌های غیرمتمرکز خود (dapps) است.

ارزش توکن SUI چگونه تعیین می‌شود؟

موارد استفاده توکن SUI شامل پرداخت کارمزدهای شبکه، سپرده‌گذاری و رأی گیری همگی به افزایش تقاضا برای این توکن و در نتیجه ارزشمند شدن آن کمک می‌کند.

قابلیت‌ها و مزایای سویی (SUI)

شبکه بلاک‌چین سویی دارای مزایا و قابلیت‌های متعددی است که در ادامه به ان‌ها می‌پردازیم:

اجرای موازی(Parallel execution)

در بلاکچین‌های قدیمی‌تر، تراکنش‌ها یک به یک یا به‌صورت متوالی اجرا می‌شوند. هنگامی که یک تراکنش ایجاد می‌شود، در یک بلوک گنجانده می‌شود و اگر شخصی توکن را در یک صرافی غیرمتمرکز معامله کند، بعد از اولین تراکنش در بلاک درج می‌شود. اما با سیستم اجرای موازی بلاک‌چین Sui، به‌جای اجرای نوبتی تراکنش‌ها، کاربران می‌توانند چندین تراکنش را هم‌زمان انجام دهند.

اجرای موازی به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های بیشتری را هم‌زمان انجام دهند. Suiبه لطف Parallel execution ظاهراً می‌تواند تا 120000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. این در حالی است که اتریوممی‌تواند 7 تا 15 تراکنش را در ثانیه پردازش کند. ضمن اینکه سرعت پردازش شبکه ویزا 24000 تراکنش در ثانیه است.

کارمزد گس

یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد بلاک‌چین سویی نحوه رسیدگی به کارمزدهای گس است. در حال حاضر، شکایت عمده اکثر شبکه‌های بلاک‌چین، هزینه‌های گران گس (Gas) است. در شبکه‌های بلاک‌چین سنتی، هزینه‌های گس بر اساس تقاضای شبکه افزایش و کاهش می‌یابد.

این بدان معناست که وقتی مردم می‌خواهند برای مدتی آنلاین شوند، قیمت گس بالا می‌رود و بسیار گران می‌شود. با این حال، بلاک‌چین Sui می‌تواند کارمزدهای پایدارتری را در طول این دوره‌ها ارائه دهد. Sui در دنباله‌ای از دوره‌ها (Epoch) اجرا می‌شود. لذا به‌جای اینکه قیمت گس دقیقه به دقیقه در نوسان باشد، در یک دوره 24 ساعته ثابت می‌ماند.

کاربران می‌توانند با واگذاری سپرده خود به اعتبارسنج‌ها، حق رأی خود را افزایش دهند و کارمزد کمتری پرداخت کنند.

رمز ارز سویی

ویژگی‌های بهبود یافته برای وب ۳

Sui ادعا می‌کند که با ارائه ابزارهای مختلف مبتنی بر Sui SDK، مهندسان نرم‌افزار را قادر می‌سازند تا دی اپ‌ها و پروژه‌های وب ۳ را با UX (کیت توسعه نرم‌افزار) بهبود یافته بسازند. در زیر برخی از ویژگی‌های وب ۳ که Sui Blockchain پشتیبانی می‌کند آورده شده‌است:

  • سیستم مالی آن چین (Defi) و سیستم مالی سنتی (TradFi)
  • برنامه‌های پاداش و وفاداری
  • منطق تجاری
  • خدمات توکنیزه سازی
  • شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز
  • NFT قابل ارتقا

بنیان‌گذاران سویی چه کسانی هستند؟

سویی توسط MystenLabs توسعه یافته‌است، شرکتی که توسط Evan Cheng، Adeniyi Abiodun، Sam Blackshear، George Danezis و Kostas Chalkias تأسیس شده‌است. بنیان‌گذاران این پلتفرم مجموعه‌ای از مدیران و معماران بلاکچین هستند که توسعه سیستم پرداخت بلاک‌چین و استیبل‌کوین Diem و همچنین اولیکیشن کیف پول فیس‌بوک نوی ((Novi را رهبری کردند که هر دو آنها از آن زمان متوقف‌شده‌اند.

MystenLabs همچنین مسئول توسعه و نگهداری زبان برنامه‌نویسی هوشمند Move است که چندین پلتفرم از آن استفاده می‌کنند. در نهایت، Sui تحت نظارت بنیاد Sui است، یک سازمان مستقل که هدف آن حمایت از توسعه‌دهندگان و سازندگان اکوسیستم از طریق مجموعه‌ای از کمک‌های مالی است.

امنیت توکن سویی چگونه است؟

در زمان راه‌اندازی، تاسک (Tusk) و ناروال (Narwhal) الگوریتم‌های اجماعپیش‌فرض مورد استفاده Sui بودند، اگرچه الگوریتم بولشارک (Bullshark) در آگوست 2022 جایگزین توسک به‌عنوان گزینه اصلی شد. این حرکت برای کاهش تأخیر تراکنش انجام شد و باعث شد اعتبارسنج‌هایی با سرعت پردازش پایین‌تر همچنان قادر به‌کمک به پروژه باشند.

با این حال، تاسک همچنان از طریق به‌روزرسانی منبع (source) قابل استفاده‌است. به‌طور خلاصه، Narwhal به‌عنوان یک ممپول برای اطمینان از در دسترس بودن داده‌های ارسال شده به شبکه استفاده می‌شود و Bullshark (یا Tusk) استانداردی را برای مرتب کردن آن داده‌ها تعیین می‌کند تا موتور اجماع بتواند آنها را بخواند. این بخشی از ممپول دگ (DAG) است که نوآوری دیگری است که Sui ارائه می‌دهد. همراه با راه حل مقیاس‌پذیری نوآورانه سویی، این فناوری به بلاک‌چین اجازه می‌دهد تا بیش از 297000 تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش کند.

توکن SUI چیست؟

توکن SUI توکن بومی شبکه بلاک‌چین لایه یک سویی است که بر تراکنش‌های پرسرعت، نهایی شدن فوری تراکنش‌ها و کاهش تأخیر در استقرار قراردادهای هوشمند تمرکز دارد. این شبکه به رویکرد خود در قبال صنعت مالی غیرمتمرکز )دیفای( شناخته شده‌است، که شامل حمایت از توسعه‌دهندگان با تسهیل فرآیند توسعه قراردادهای هوشمند با زبان برنامه‌نویسی Move (یک زبان مبتنی بر Rust) است.

انتظار می‌رود که توکن SUI نقش مهمی در اکوسیستم بلاک‌چین ایفا کند، از جمله در اجماع PoS، استیکینگ(سپرده‌گذاری) و رأی‌گیری آن چین برای ارتقای پروتکل. در حالی که کاربرد اصلی توکن SUI پرداخت کارمزدهای گس (Gas) خواهد بود، اما موارد استفاده پیشرفته‌تری نیز خواهد داشت، مانند فعال ساختن حاکمیت پروتکل، پرداخت برای پردازش تراکنش‌ها و مشارکت در پلتفرم‌های دیفای.

چند توکن SUI‌در گردش وجود دارد؟

ارز دیجیتال سویی
رتبه فعلی ارز SUI در کوین مارکت کپ 67 است. این رمز ارز دارای عرضه در گردش 528,273,718 واحدی و حداکثر عرضه ۱۰ میلیارد واحدی است.

خرید ارز دیجیتال سویی

ارز SUI در صرافی‌هایی مثل بایننس، کوکوین، بای بیت، مکسی و غیره لیست شده‌است و می‌توانید برای خرید از این پلتفرم‌ها استفاده‌کنید.

فروش ارز دیجیتال سویی

فروش ارز دیجیتال SUI به‌سادگی خرید آن از طریق صرافی‌های فوق امکان‌پذیر است.

نحوه خرید توکن سویی از صرافی تبدیل

شما می‌توانید ارز دیجیتال سویی را از طریق صرافی تبدیل خرید کنید. پس از طی مراحل ثبتنام و انجام احراز هویت در تبدیل ابتدا باید مبلغ مورد نظرتان را به‌حساب کاربری خودتان در صرافی واریز کنید. سپس می‌توانید از این طریق ارز دیجیتال سویی را به‌صورت تومان یا حتی با استفاده از ارز تتر خریداری کنید.

کارمزد خرید و فروش سویی

کارمزد خرید و فروشسویی در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است.کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه کارمزدهای صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید.

انواع کیف پول سویی (SUI)

شما می‌توانید ارز SUI را در Sui Wallet، OKX Wallet، Trust Wallet و همچنین در کیف پول امن تبدیل ذخیره‌سازی کنید.

آیا خرید سویی بدون احراز هویت ممکن است؟

چنانچه در ایران ساکن هستید، باید برای خرید و فروش ارز دیجیتال SUI ازطریق صرافی‌های ایرانی اقدام کنید. اولین شرط ورود به این صرافی‌ها نیز ثبت‌نام و احراز هویت است.

آینده سویی

توکن SUI توکن اصلی بلاکچین Sui بوده و نقش مهمی در اقتصاد آن خواهد داشت. موارد استفاده از SUI بسیار زیاد است و این پتانسیل را دارد که به سرمایه‌گذاری جذابی برای کسانی تبدیل شود که به‌دنبال درگیر شدن با پروژه‌های غیرمتمرکز هستند.

SUI با عرضه محدود خود مطمئناً اثرات کاهش تورم را تجربه خواهد کرد، ویژگی که برای سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان بسیار جذاب است. با در نظر گرفتن همه این موارد، جای تعجب نیست که چرا افراد بسیاری منتظر راه‌اندازی SUI بودند.

منابع:

sui.io

cryptopolitan.com

coincodex.com

binance.com

bitstamp.net

beincrypto.com

coinmarketcap.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+1.65%
27,161.70 USDT
1,409,818,003 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.76%
51,805 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.85%
1,845.38 USDT
95,848,115 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.54%
0.0724400 USDT
3,759 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+3.07%
0.00000878 USDT
0.455 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+7.76%
0.00000000203 USDT
0.000104 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم سویی ( SUI ) بخریم؟

شما می‌توانید ارز سویی را از صرافی‌های چون بایننس، کوکوین، مکسی، ‌بای بیت و تعدادی از صرافی‌های معروف دیگرخریداری کنید. اما صرافی‌های خارجی، برای کاربران ایرانی با ریسک همراه هستند، چراکه امکان مسدود شدن حساب کاربران در آنها به دلیل تحریم‌های بین‌المللی بالا است. به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که از یک صرافی‌ ایرانی معتبر خرید کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از ۲۳۰ رمزارز مختلف ازجمله سویی پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع سویی ( SUI ) چطور امکان‌پذیر است؟

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، از طریق بخش خرید آسان ارز سویی تبدیل، به خرید و فروش این ارز بپردازید.

چگونه قیمت سویی را پیش‌بینی کنیم؟

شما می‌توانید خود اقدام به تحلیل وضعیت سویی و یافتن زمان مناسب خرید و فروش کنید. علاوه بر این می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل ( https://t.me/algotahlil) از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در گام آخر، می‌توانید از سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش سویی ( SUI ) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد خرید و فروش سویی در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

ارز دیجیتال سویی ( SUI ) چگونه نگهداری می‌شود؟

شما در حال حاضر می‌توانید ارز SUI را در کیف پول‌های SUI Wallet، OKX Wallet و Trust Wallet ذخیره‌سازی کنید. همچنین امکان ذخیره‌سازی سویی در کیف پول تبدیل نیز وجود دارد.

آیا خرید سویی ( SUI ) می‌تواند سودآور باشد؟

خرید ارز دیجیتال سویی در صورت مدیریت ریسک درست و استفاده از استراتژی مناسب می‌تواند در بلندمدت سودآور باشد.

آیا می‌توان سویی ( SUI ) را استخراج کرد؟

خیر، توکن SUI قابلیت استخراج را ندارد چراکه این شبکه بر پایه مکانیزم اثبات سهام ( POS ) عمل کرده و امنیت آن با مکانیزم استیکینگ یا سپرده‌گذاری تامین می‌شود.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله