bnbicon

خرید و فروش بایننس کوین

BNB /  BNB
IRTicon تومان
BNBicon بایننس کوین
خرید آسان  بایننس کوین
حجم ۲۴ ساعته (BNB) 539.86
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 151,519.46
تغییرات ۱ روزه -1.17 %
قیمت آخرین معامله 274.0070 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 285.458 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 269.123 $
Loading...

بایننس کوین یا BNB توکن بومی زنجیره هوشمند بایننس (BSC ) است. این توکن کاربردهای مختلفی همچون امکان شرکت در بایننس لانچ پد، استیکینگ، BNB Vaultو حتی دریافت تخفیف روی کارمزد معاملات صرافی بایننس دارد.

توکن BNB برای پرداخت کارمزدهای گس ( Gas ) در برنامه‌های غیرمتمرکزی که بر روی BSC ساخته شده‌اند نیز استفاده می‌شود. کارمزدهای این شبکه ناچیز و سرعت تراکنش آن سریع است، که BSC را به یکی از زنجیره‌های پیشرو برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال ساخت دی اپ ( ( Dapp هستند، تبدیل می‌کند.

بایننس کوین ( BNB) چیست؟

ارز بایننس کوین

همانطور که در مقدمه گفتیم، بایننس کوین ارز دیجیتال اصلی صرافی بایننس است. پلتفرم بایننس به معامله گران و سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با استفاده از BNB کارمزد بپردازند و ترید کنند. در ابتدا این رمزارز بر پایه استاندارد ERC-20 بلاک چین اتریوم ساخته شده بود، اما اکنون به عنوان کوین بومی زنجیره هوشمند بایننس ( BSC ) شناخته می‌شود.

طبق آمار منتشرشده در ژانویه 2023، این پلتفرم پردازش بیش از 1.4 میلیون تراکنش در هر ثانیه را بر عهده دارد. علاوه بر این، از آغاز ماه آوریل تا اواسط ژانویه 2023، BNB عملکرد چشمگیری از خود نشان داد و ارزش آن دو برابر شد.
با این اوصاف، ارزش آن را دارد که به صورت مفصل به بایننس کوین ( ( BNB بپردازیم تا بفهمیم چه چیز خاصی در مورد آن وجود دارد.

تاریخچه پیدایش بایننس کوین ( BNB )

بایننس کوین در جولای سال 2017 با یک ICO راه‌اندازی شد. توکن‌های BNB در بین ذینفعان مختلف ازجمله سرمایه‌گذاران اولیه و تیم موسس بایننس به عنوان بخشی از ICO توزیع شدند.

در طول ICO، تمام 100 میلیون توکن BNB موجود برای فروش عمومی به قیمت 15 سنت فروخته شد. بایننس در مجموع 15 میلیون دلار بیت کوین ( BTC ) و اتریوم ( ETH) از این ICO جمع‌آوری کرد.

از 15 میلیون دلار جمع‌آوری‌شده، 35 درصد برای ارتقای پلتفرم و صرافی بایننس، 50 درصد برای برندسازی، بازاریابی و آموزش مهندسان جدید و 15 درصد باقی مانده به عنوان ذخیره در مواقع اضطراری یا شرایط غیرمعمول اختصاص داده شد.

در طول ICO و روزهای اولیه، BNB یک توکن ERC-20 بود که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده بود. بایننس صرافی ارز دیجیتال خود را چند روز پس از پایان ICO در اواسط سال 2017 افتتاح کرد.

بایننس بلاک چین بومی خود را در سال 2019 راه‌اندازی کرد و آن را بایننس چین ( Binance Chain ) نامید. همراه با بایننس چین رمزارز بومی BNB نیز متولد شد.

هدف از خلق بایننس کوین BNB ))

همانطور که در وایت پیپر بایننس توضیح داده شده، ارز BNB به منظور پرداخت هزینه‌های پلتفرم بایننس ایجاد شد. وایت پیپر چهار کاربرد BNB را به شرح زیر فهرست می‌کند:

کارمزد معامله
کارمزد برداشت
کارمزد لیستینگ (Listing)
هر کارمزد دیگری

ارزش توکن BNB چگونه تعیین می‌شود؟

ارزش توکن BNB هم توسط عرضه و تقاضای بازار و هم تحت تاثیر مکانیزم توکن سوزی بایننس تعیین می‌شود.

در صنعت کریپتو، توکن سوزی یک مکانیسم ضد تورمی است که برای حذف دائمی توکن‌ها از گردش استفاده می‌شود. اکثر پروژه‌های ارزهای دیجیتال، ازجمله بایننس، به طور دوره‌ای کوین‌های خود را می‌سوزانند تا ارزش دارایی دیجیتال خود را حفظ کنند و اثر ضد تورمی ایجاد کنند.

صرافی بایننس این برنامه را در اواخر سال 2017 آغاز کرد و تا به امروز بیش از 38 میلیون توکن را از طریق برنامه Autoburn خود سوزانده است. بایننس در نظر دارد تا ۱۰۰ میلیون توکن BNB را که ۵۰ درصد از عرضه در گردش آن را تشکیل می‌دهد را از طریق توکن سوزی‌های فصلی خود از بین ببرد.

BNB از دو مکانیسم توکن سوزی استفاده می‌کند. مکانیسم اول شامل سوزاندن بخشی از توکن‌هایی است که برای کارمزد تراکنش‌ها در زنجیره BNB خرج می‌شود، و مکانیسم دوم، توکن‌سوزی‌های سه ماهه آن است.

پیش از این، رویداد توکن‌سوزی ‌سه ماهه بر اساس درآمد حاصل از صرافی متمرکز Binance بود. اما تحت برنامه جدید BNB Auto-Burn، تعداد توکن‌هایی که باید سوزانده شوند با استفاده از فرمولی بر اساس تعداد کل بلاک‌های تولیدشده در زنجیره هوشمند بایننس و میانگین قیمت دلاری BNB در طول دوره سه ماهه محاسبه می‌شود.

قابلیت‌ها و مزایای بایننس کوین ( BNB )

  • یک توکن کاربردی عالی: به دلیل چشم‌انداز فعلی دنیای ارزهای دیجیتال و پیشرفت بایننس، BNB یک توکن کاربردی عالی در نظر گرفته می‌شود. در کنار استفاده از آن برای انجام تراکنش در صرافی بایننس، می‌توانید برای کسب سود روی این کوین سرمایه‌گذاری کنید. علاوه بر این، می‌توانید خریدهای آنلاین مانند کارت‌های هدیه، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری کریپتو، مسافرت و غیره را نیز با بی ان بی انجام دهید.
  • سیاست توکن سوزی منحصر به فرد: به منظور حفظ ثبات و رشد مستمر، سوزاندن BNB یکی از ویژگی‌های مهم این ارز دیجیتال است. بایننس از یک سیاست منحصر به فرد برای سوزاندن BNB استفاده می‌کند که عرضه کل آن را کاهش می‌دهد.
  • کوپن تخفیف: یکی از مهم‌ترین مزایای داشتن BNB این است که کاربران در کارمزد معاملات بایننس تخفیف دریافت می‌کنند.
  • کارمزد کم و تراکنش‌های سریع: تراکنش‌های BNB در بایننس به صورت آنی تکمیل می‌شوند و کارمزد معاملات فقط 0.1 درصد است.

بنیانگذاران توکن بایننس کوین چه کسانی هستند؟

چانگ پنگ ژائو موسس و مدیر عامل بایننس است. در سال 2001، ژائو به عنوان رئیس بخش توسعه معاملات آتی به بلومبرگ پیوست. او چهار سال را با این شرکت گذراند و بعداً به عنوان شریک به Fusion Systems پیوست.

از سال 2013، چانگ پنگ ژائو به طور فعال با فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال درگیر بوده است. او رئیس بخش توسعه بلاک چین شد و در سال 2015 بیجی تک ( ( BijieTech را تأسیس کرد. در سال 2017، ژائو به طور رسمی بایننس را راه‌اندازی کرد و از آن زمان تاکنون مدیرعامل این شرکت بوده است.

هی یی ( He Yi ) یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد بازاریابی بایننس است. او در سال 2012 کار خود را به عنوان مجری تلویزیون در چین آغاز کرد. بعداً در سال 2014، یی یکی از بنیانگذاران OKCoin بود که در آن زمان بزرگ‌ترین صرافی فیات به کریپتو در چین بود. در سال 2017، او به ژائو پیوست و آنها با هم بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال در سطح جهان را ساختند.

امنیت توکن بایننس کوین چگونه است؟

خرید BNB

در ابتدا، BNB به عنوان یک توکن سنتی ERC-20 در بلاک چین اتریوم شروع به کار کرد. بعداً، این شرکت بلاکچین خود را معرفی کرد و BNB‌ها از بلاک چین بایننس که توسط مکانیزم اجماع BFT ایمن شده بود، شروع به انتشار کردند.

توکن‌های ERC-20 بر پایه الگوریتم اثبات سهام ( PoS) تولید می‌شوند، که به آنها اجازه می‌دهد تا بسیار مقیاس‌پذیر باشند و امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کنند. برخلاف PoS، بلاک چین بایننس از قابلیت‌های قرارداد هوشمند پشتیبانی نمی‌کند. در مقابل، بلاک چین بیت کوین با اجماع اثبات کار (PoW ) ایمن می‌شود که بسیار محدودتر است و حجم زیادی برق و توان محاسباتی مصرف می‌کند.

توکن BNB چیست؟

بایننس که در جولای 2017 راه‌اندازی شد، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در سطح جهان از لحاظ حجم معاملات روزانه است. بایننس قصد دارد صرافی‌های ارزهای دیجیتال را در خط مقدم فعالیت‌های مالی در سطح جهان قرار دهد.

جدا از اینکه بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در سطح جهان است، اکوسیستم کاملی را برای کاربران خود راه‌اندازی کرده است. شبکه بایننس شامل زنجیره بایننس، زنجیره هوشمند بایننس، آکادمی بایننس، کیف پول تراست و پروژه‌های تحقیقاتی است که همگی از قدرت‌ فناوری بلاک چین برای ارائه امور مالی غیرمتمرکز به جهان استفاده می‌کنند. BNB بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد موفقیت‌آمیز بسیاری از پروژه‌های فرعی بایننس است.

چند توکن بایننس کوین ( BNB ) در گردش وجود دارد؟

قیمت BNB امروز 302.40 دلار آمریکا با حجم معاملات 24 ساعته 334 میلیون دلاری دلار است. بایننس کوین اکنون دارای عرضه در گردش 157,895,261 واحدی است.

خرید ارز دیجیتال بایننس کوین

به عنوان توکن اختصاصی صرافی بایننس، ساده‌ترین راه برای به دست آوردن ارز بایننس کوین، خرید آن از طریق بایننس است. این صرافی از بیشترین تنوع جفت معاملاتی با BNB برخوردار است و همچنین بهترین نرخ‌های معاملاتی را برای این رمز ارز ارائه می‌دهد. اما با توجه به تحریم کاربران ایرانی، پیشنهاد ما به شما یک صرافی داخلی معتبر است.

اگر به دنبال صرافی‌های جایگزینی هستید که بتوانید BNB را خریداری کنید، FTX انتخاب خوبی است. به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌تواند مانند سرمایه‌گذاری در هر نوع دارایی دیگری پرریسک باشد.

فروش ارز دیجیتال بایننس کوین

شما می‌توانید ارز دیجیتال BNB را در صرافی‌های مختلف خارجی و داخلی به فروش برسانید، همچنین می‌توانید با استفاده از والت تراست، آن را به برخی از رمز ارزهای دیگر تبدیل کنید.

نحوه خرید توکن بایننس کوین از صرافی تبدیل

شما می‌توانید ارز دیجیتال بایننس کوین را از طریق صرافی تبدیل خرید کنید. پس از طی مراحل ثبت‌نام و انجام احراز هویت در تبدیل ابتدا باید مبلغ موردنظرتان را به حساب کاربری خودتان در صرافی واریز کنید. سپس می‌توانید از این طریق ارز دیجیتال بایننس کوین را به صورت تومان یا حتی با استفاده از ارز تتر خریداری کنید.

کارمزد خرید و فروش بایننس کوین

کارمزد خرید و فروش بایننس کوین در خرید آسان تبدیل با استفاده از تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

انواع کیف پول بایننس کوین ( BNB )

کیف پول‌های سخت‌افزاری امن‌ترین گزینه برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال بایننس کوین است. کند. هر دو کیف پول سخت‌افزاری لجر Ledger )) و ترزور ( Trezor ) امکان ذخیره‌سازی BNB را فراهم می‌کنند. البته کیف پول‌های سخت‌افزاری گران‌ هستند. به همین دلیل آنها برای ذخیره مقادیر سنگین BNB توسط کاربران باتجربه‌تر مناسب‌تر هستند.

شما می‌توانید ارز BNB را در کیف پول‌های نرم‌افزاری تراست، اتمیک، کوین بیس والت و دیگر والت‌های معروف ذخیره‌سازی کنید.

آیا خرید بایننس کوین بدون احراز هویت ممکن است؟

چنانچه در ایران ساکن هستید، باید برای خرید و فروش ارز دیجیتال BNB از طریق صرافی‌های ایرانی اقدام کنید. اولین شرط ورود به این صرافی‌ها نیز ثبت‌نام و احراز هویت است.

آینده بایننس کوین

معامله BNB

آینده BNB به شدت به عملکرد کلی صنعت کریپتو بستگی دارد. وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری در BNB می‌شود، باید مطمئن شوید که از استراتژی درستی اتخاذ می‌کنید. این نوع سرمایه‌گذاری برای کسانی که مدیریت ریسک ضعیف دارند مناسب نیست. با این حال، هنوز بایننس کوین یک سرمایه‌گذاری عالی برای کسانی است که تحمل ریسک بالایی دارند و موقعیت مالی خوبی دارند. BNB علاوه بر ماهیت سوداگرانه خود، قرار گرفتن در معرض یک فناوری جهانی و یک اکوسیستم همیشه در حال رشد را نیز ارائه می‌دهد.

منابع:

coins.ph
currency.com

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+4.60%
26,849.20 USDT
1,363,440,636 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-1.52%
51,121 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+3.06%
1,869.32 USDT
94,997,929 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+2.29%
0.0683100 USDT
3,469 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+0.21%
0.00000803 USDT
0.405 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.68%
0.00000000160 USDT
0.0000815 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم بایننس کوین ( BNB ) بخریم؟

شما می‌توانید ارز بایننس کوین را از صرافی‌های مختلف خریداری کنید. اما صرافی‌های خارجی، برای کاربران ایرانی با ریسک همراه هستند، چراکه امکان مسدود شدن حساب کاربران در آن‌ها به دلیل تحریم‌های بین المللی بالا است. به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که از یک صرافی‌ ایرانی معتبر خرید کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از ۲۰۰ رمزارز مختلف ازجمله بایننس کوین پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع بایننس کوین ( BNB ) چطور امکان‌پذیر است؟

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، از طریق بخش خرید آسان ارز بایننس کوین تبدیل، به خرید و فروش این ارز بپردازید.

چگونه قیمت بایننس کوین را پیش‌بینی کنیم؟

شما می‌توانید خود اقدام به تحلیل وضعیت بایننس کوین و یافتن زمان مناسب خرید و فروش کنید. علاوه بر این می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (https://t.me/algotahlil) از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در گام آخر، می‌توانید از سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش بایننس کوین ( BNB ) در صرافی تبدیل چقدر است؟

کارمزد خرید و فروش بایننس کوین در قسمت خرید آسان تبدیل با تومان ۰.۲۵ درصد و با استفاده از تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد است و طبق حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

ارز دیجیتال بایننس کوین ( BNB ) چگونه نگهداری می‌شود؟

شما می‌توانید توکن BNB را هم در والت‌های سخت‌افزاری همچون لجر نانو و هم در والت‌های نرم‌افزاری مثل تراست والت، اتمیک و غیره ذخیره کنید.
همچنین امکان استفاده از کیف پول امن صرافی ارز دیجیتال تبدیل را برای این کار دارید.

آیا خرید بایننس کوین ( BNB ) می‌تواند سودآور باشد؟

خرید ارز دیجیتال بایننس کوین با توجه به اکوسیستم بزرگ بایننس و مکانیزم امنیتی منحصر به فرد این شبکه و همچنین مکانیزم توکن سوزی آن، می‌تواند در بلندمدت سودآور باشد.

آیا می‌توان بایننس کوین ( BNB ) را استخراج کرد؟

خیر، توکن BNB قابلیت استخراج را ندارد چراکه این شبکه بر پایه مکانیزم اثبات کار عمل نمی‌کند.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله