ارزهای دیجیتال در همین مدت کوتاهی که پا به عرصه گذاشتند، خود را به عنوان یک نوع دارایی پرسود معرفی کرده‌اند که هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌تواند از آن چشم‌پوشی کند. رشد بهای بیت کوین از تنها چند سنت به بالای 20 هزار دلار در کمتر از یک دهه، تصویر واضحی از فرصت‌های شگفت‌انگیز ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران به نمایش گذاشته است. بیت کوین اولین ارز رمزنگاری‌شده بازار بود، اما پروژه‌های متعدد دیگری از آن زمان به وجود آمدند و این پتانسیل را دارند که روند بازدهی بیت کوین را تکرار کنند.

اما این بدان معنا نیست که قیمت ارزهای دیجیتال همیشه در روند صعودی به سر خواهد برد. مانند هر نوع دارایی دیگری، یک سرمایه‌گذاری موفق همیشه با نقطه ورود و خروج مطلوب اتفاق می‌افتد. به همین دلیل است که سیگنال‌ ارز دیجیتال برای هر تریدری که می‌خواهد از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال سود به دست بیاورد، بسیار مهم است.

برخی از پلتفرم‌ها سیگنال‌های معاملاتی رایگان ارز دیجیتال ارائه می‌کنند. برخی نیز اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهند که با استفاده از آنها می‌توانید سیگنال‌ها را خودتان تعیین کنید.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال ارز دیجیتال شامل پیشنهاداتی در مورد معامله یک ارز دیجیتال در یک قیمت و زمان مشخص است. این سیگنال حاوی تمام اطلاعات مورد نیاز ما از جمله اسم ارز مورد نظر، زمان معامله، قیمت خرید یا فروش، قیمت هدف برای خروج از معامله، و مهم‌تر از همه، قیمت حد ضرر (استاپ لاس) برای به حداقل رساندن ضرر ماست.

چه کسانی سیگنال‌های ارز دیجیتال را تولید می‌کنند؟

سیگنال‌های ارز دیجیتال عمدتاً به دو روش دستی و کامپیوتری تولید می‌شوند. اگرچه ارز دیجیتال هنوز یک صنعت نوپا است، اما متخصصان ارز دیجیتال و تریدرهای موفق زیادی تاکنون در این حوزه ظاهر شده‌اند. چنین افرادی تجربه زیادی در تحلیل تکنیکال دارند و می‌توانند سیگنال‌های معاملاتی را به صورت دستی تولید کنند. سیگنال‌های ارز دیجیتال را همچنین می‌توان با استفاده از نرم‌افزار کامپیوتری که قیمت توکن‌ها را بر اساس الگوریتم‌های کدنویسی‌شده اسکن، ردیابی و تجزیه و تحلیل می‌کند، به صورت مکانیکی تولید کرد.

آیا سیگنال‌های ارز دیجیتال مهم هستند؟

ارزهای دیجیتال یک نوع دارایی سودآور هستند، اما برای کسب درآمد از خرید و فروش آنها، به تحلیل، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی خوب نیاز است. از بین تمام فعالیت‌های ترید، تحلیل‌ تکنیکال چالش‌برانگیزتر از بقیه است. این نوع تحلیل در بازار ارز دیجیتال ترسناک‌تر نیز هست زیرا ارزهای دیجیتال تقریباً همیشه الگوهای قیمتی غیرعادی را از خود نشان داده‌اند. سیگنال‌های ارز دیجیتال همه اینها را برای شما ساده کرده و پیشنهادات معاملاتی را به شما ارائه می‌کنند که نتیجه تجزیه و تحلیل دقیقی است که روی ارزهای دیجیتال مربوطه انجام شده است.

مزایای سیگنال ارز دیجیتال

اکثر تریدرها خطر فلج تحلیلی را می‌دانند، که واقعاً می‌تواند مانع از معامله‌گری موفق شود. سیگنال‌های ارز دیجیتال در این زمینه به کاربران کمک کرده و می‌توانند به آنها در تداوم سودآوری‌شان یاری برسانند.

استفاده از سیگنال ارز دیجیتال نیز بسیار آسان است و می‌تواند نتایج معاملاتی بهتری را در زمان کوتاه به همراه داشته باشد. این سیگنال‌ها سطح جدیدی از راحتی و انعطاف را به معامله‌گران علاقه‌مند به استفاده از فرصت‌های بی‌حدوحصر موجود در بازار ارز دیجیتال ارائه می‌دهد.

سیگنال‌های ارز دیجیتال می‌توانند فعالیت معاملاتی معامله‌گران جدید و باتجربه را تقویت کنند. آن‌ها فرصت نادری را برای سرمایه‌گذاران جدید فراهم می‌کنند تا از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنند، و در عین حال به دانش ترید خود بیفزایند. سیگنال‌های ارز دیجیتال می‌تواند به گسترش دامنه سودآوری معامله‌گران باتجربه نیز کمک کند.

در مجموع، سیگنال‌ها فرصت کسب درآمد و یادگیری را فراهم می‌کنند. یک کانال سیگنال خوب بدون شک برای شما درآمد به همراه خواهد داشت و با پیروی از پیشنهادات معاملاتی آن‌ها، یاد می‌گیرید که چگونه به یک استراتژی یا سیستم معاملاتی خوب برسید.

انواع سیگنال ارز دیجیتال

در ادامه برخی از دسته‌بندی‌های گسترده سیگنال‌های ارز دیجیتال شرح داده شده است:

سیگنال‌های دستی و خودکار

این یک طبقه‌بندی بر اساس نحوه تولید سیگنال است. همانطور که در بالا ذکر شد، سیگنال‌های دستی ارز دیجیتال توسط متخصصان ترید و سرمایه‌گذاران باتجربه در دنیای ارز دیجیتال تولید می‌شوند. سیگنال‌های دستی را می‌توان به اشکال مختلف مانند ایمیل، پیامک یا حتی شبکه‌های اجتماعی دریافت کرد.

سیگنال‌های خودکار توسط نرم‌افزار کامپیوتر تولید می‌شوند که برای شناسایی فرصت‌های معاملاتی بالقوه بر اساس مجموعه‌ای از پارامترهای کدنویسی شده برنامه‌ریزی شده‌اند.

سیگنال‌های پولی و رایگان

این دسته‌بندی بر اساس هزینه سرویس یا ارائه‌دهنده سیگنال است. سیگنال‌های رایگان، معاملاتی‌ای هستند که به صورت رایگان و محدود ارائه می‌شوند. کانال‌های سیگنال رایگان نادر هستند و گاهی اوقات ممکن است غلط باشند. کانال‌های سیگنال‌ دیگری نیز وجود دارند که هزینه مشخصی دارند مثل هزینه اشتراک دوره‌ای. این سیگنال‌ها به طور کلی سیگنال‌های پولی محسوب می‌شوند.

حتما در شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام، به انواع کانال‌های سیگنال‌دهی رایگان برخورد کرده‌اید. این کانال‌ها در ابتدا تعداد محدودی سیگنال رایگان منتشر می‌کنند و پس از جلب اطمینان کاربران خود،‌ اقدام به تأسیس کانال‌های VIP می‌کنند و کاربران را مجاب می‌کنند که در ازای پرداخت حق اشتراک، در این کانال جدید عضو شده و از سیگنال‌های متنوع‌تر (و درست‌تر) از کانال رایگان دسترسی پیدا کنند.

سیگنال‌های ورود و خروج

این دسته‌بندی بر اساس اقدام معاملاتی پیشنهاد شده است. اگرچه رمزارزها ماهیتی نوسانی دارند، اما عمدتا رونددار هستند و برخی از روندهای آنها بیش از حد گسترش می‌یابد. به همین دلیل است که برخی از ارائه‌دهندگان سیگنال ارز دیجیتال فقط سیگنال‌های ورود ارائه می‌دهند و برخی دیگر نیز فقط سیگنال خروج ارائه می‌کنند. با این حال، ارائه سیگنال‌های ورود و خروج به ویژه برای معاملات کوتاه‌مدت امری معمول است. همچنین برخی از ارائه‌دهندگان سیگنال وجود دارند که فقط سیگنال‌های دارایی‌های دیجیتال خاصی مانند بیت کوین را ارائه می‌دهند، بنابراین اگر ترجیح می‌دهید معاملات دیگر ارزهای دیجیتال را انجام دهید، بهتر است یک ارائه‌دهنده سیگنالی را انتخاب کنید که این خدمات را ارائه می‌دهد.

نحوه خواندن سیگنال‌های ارز دیجیتال

خواندن سیگنال‌ها بسیار ساده است. سیگنال‌های ارز دیجیتال به اشکال مختلفی وجود دارند، اما همه آنها شامل دستورالعمل‌های اساسی زیر هستند:

خرید/فروش

سیگنال خرید یا فروش می‌تواند برای قیمت فعلی بازار (Market Price) ارائه شود یا ممکن است از شما خواسته شود که صبر کنید تا قیمت به حد خاصی برسد و بعد وارد معامله شوید.

حد ضرر و سیو سود

یک سیگنال ارز دیجیتال حاوی نقاط استاپ لاس (Stop loss) و سیو سود (Take profit) است که به صورت خودکار موقعیت معاملاتی شما را با رسیدن به قیمت می‌بندد. در برخی موارد، این سطوح را می‌توان به طور مداوم برای به حداقل رساندن ریسک یا به حداکثر رساندن سود در حین انجام معامله تغییر داد. به عنوان مثال، زمانی که قیمت مقدار مشخصی در جهت پیش‌بینی شما حرکت کرد، می‌توان دستورالعملی برای انتقال حد ضرر به نقطه سربه‌سر اجرا کرد.

اجرای سیگنال‌های ارز دیجیتال

در پایان، باید سیگنال‌های ارز دیجیتال خود را اجرا کنید تا درآمد کسب کنید. اساساً دو راه برای اجرای سیگنال‌های شما وجود دارد: دستی و خودکار. در اجرای دستی، سیگنال‌های ارز دیجیتال را از طریق گروه‌های ارائه‌دهنده سیگنال دریافت می‌کنید و دستورالعمل‌های معاملاتی را خودتان دنبال می‌کنید. مسلماً این به معامله‌گران کنترل زیادی بر ترید را ارائه می‌دهد. معامله‌گران باتجربه‌تر این شیوه را ترجیح می‌دهند، زیرا می‌خواهند در مورد تریدی که در حساب‌شان باز می‌شود، حرف آخر را بزنند. چنین معامله‌گرانی همچنین بر این باورند که دانش و تجربه معاملاتی گسترده آنها شایسته است در فعالیت معاملاتی آنها نقش داشته باشد. با این حال، در ترید دستی معامله‌گر نمی‌تواند از سرعت و کارایی هنگام معامله دارایی‌های پرنوسان و سریع مانند ارزهای دیجیتال بهره ببرد.

در اجرای خودکار سیگنال، نرم‌افزار ارائه‌دهنده سیگنال ارز دیجیتال مستقیماً به پلتفرم حساب معاملاتی شما وصل است. این نرم‌افزار سیگنال‌های ارز دیجیتال را تولید کرده و به طور هم‌زمان در بازار اجرا خواهد کرد. مزیت آشکار این روش، سرعت و همچنین حذف معامله ذهنی است. اجرای خودکار سیگنال همچنین تضمین می‌کند که هرگز هیچ فرصت معاملاتی خوبی را که در هر زمان معینی در بازار ارزهای دیجیتال پدیدار می‌شود، از دست ندهید. اما نقطه ضعف آن این است که معامله‌گر به طور کامل از حلقه تصمیم‌گیری خارج می‌شود. با این حال، برخی از ارائه‌دهندگان سیگنال‌های ارز دیجیتال خودکار اطمینان حاصل می‌کنند که معامله‌گران این گزینه را دارند که بین معاملات دستی و خودکار انتخاب کنند، بنابراین شما اساساً کنترل کاملی روی سود (و ضرر) خود دارید.

جمع‌ بندی

سیگنال‌ ارز دیجیتال در واقع مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها‌ است که از سمت یک گروه حرفه‌ای به کاربران ارسال می‌شود و به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد که چه ارز دیجیتالی را بخرند، در چه قیمتی بخرند، در چه قیمتی بفروشند و درنهایت، حد ضرر خود را در چه نقطه‌ای قرار دهند. این سیگنال‌ها معاملات توصیه‌شده‌ای هستند که ارائه‌دهندگانش، خودشان در مورد آن تحقیق کرده‌اند و بنابراین فکر می‌کنند که احتمال سوددهی بالایی دارند.

سیگنال ارز دیجیتال یک فضای جدید در حال رشد در اکوسیستم ارزهای دیجیتال به شمار می‌روند. آنها چندین مزیت مانند سودآوری بیشتر، صرفه‌جویی در زمان و یک فرصت یادگیری عالی را ارائه می‌دهند.

اگر بتوانید یک ارائه‌دهنده سیگنال قابل اعتماد پیدا کنید که امتحان خود را پس داده باشد، واقعا سود خوبی می‌توانید به جیب بزنید. ما مردم را تشویق می‌کنیم که سیگنال‌ ارز دیجیتال را به‌عنوان مکمل درآمد خود ببینند، نه اینکه به آن به عنوان یک ترفند برای سریع ثروتمند شدن نگاه کنند. اگر بتوانید 100 یا 1000 دلار اضافی به درآمد ماهانه خود با کمترین تلاشی اضافه کنید، این به خودی خود باید به عنوان یک موفقیت تلقی شود.

البته باید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که احتمال خطا یا دروغین بودن سیگنال‌ها در صفحات فضای مجازی وجود دارد و در صورت استفاده از این سیگنال‌های اشتباه، بخشی از دارایی شما از دست می‌رود. در استفاده از سیگنال‌ها و اعتماد کردن به فرستندگان آن‌ها، کمال احتیاط را به خرج دهید. بهتر است که خودتان نسبت به یادگیری نحوه‌ی تحلیل در بازار ارزهای دیجیتال اقدام نمایید و بر اساس استنتاج خودتان به معامله بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید