Skip to content
top banner

تحلیل تتر امروز ۴ تیر – تحلیل تکنیکال تتر

تحلیل تتر امروز
در
خواندن در ۱۵ دقیقه

تتر بهترین و معتبرترین استیبل کوین دنیاست که در بهترین کاربرد خود، برای حفظ ارزش دارایی کاربران جهانی مورداستفاده قرار می‌گیرد و در ایران نیز با وجود نوسانات زیاد در قیمت آن می‌توانیم از این کاربرد آن استفاده کنیم. تحلیل تتر امروز و مشاهده نمودار لحظه ای تتر در تبدیل فرصتی است تا شما بتوانید نحوه نوسانات قیمت این استیبل کوین را مورد ارزیابی قرار داده و بهترین نقطه برای خرید تتر را انتخاب و یک سرمایه‌گذاری موفق بر روی آن رقم بزنید. هرچند هیچ تحلیلی ضمانت صددرصدی ندارد، اما بااین‌حال مشاهده تحلیل تتر امروز راهنمایی برای شما خواهد بود تا بتوانید روند تغییرات این ارز دیجیتال را بهتر پیش‌بینی کنید. البته وابستگی قیمت تتر و قیمت دلار در ایران باعث شده تا تحلیل تتر فقط مرتبط با بازار کریپتوکارنسی نباشد و حتی می‌توان از این تحلیل برای پیش‌بینی شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ایران نیز استفاده کرد.

روش‌های مختلفی برای تحلیل تتر وجود دارد که امکان تسلط به آنها برای هر کسی مقدور است و شما هم می‌توانید با آموزش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی در ارز دیجیتال، تبدیل به تحلیلگر تتر شوید. برای این منظور در قدم اول نیاز به شناخت عوامل موثر بر قیمت تتر و همچنین ابزارهای تکنیکالی موجود برای این روش تحلیلی خواهید داشت.

تحلیل تتر ۳ تیر

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۳ تیر با شما همراه هستیم. همان طور که در نمودار قیمت تتر شاهد هستید، قیمت این ارز دیجیتال به سقف ناحیه رنج خود رسیده و در حال درجا زدن در این محدوده است. طبق پیش‌بینی که از چند روز قبل برای تتر داشتیم، روند اصلی تتر بعد از شکسته شده این ناحیه مشخص خواهد شد که پیش‌بینی ما برای آن نیز شروع یک روند صعودی بزرگ برای آن خواهد بود.

تتر تحت تاثیر شرایط ناشی از انتخابات ریاست جمهوری چندان صعودی نشده و از طرف دیگر نیز کاربران تتر نیز خیلی فروشنده نیستند. هر جرقه‌ای در بازار می‌تواند دلیلی برای افزایش قیمت قابل توجه تتر باشد.

تحلیل تتر ۲ تیر

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲ تیر با شما همراه هستیم. قیمت تتر همچنان در محدوده رنج مشخص شده قرار گرفته و فشردگی در این ناحیه در یکی دو روز اخیر باز هم بیشتر شده است.

روند کلی قیمت تتر بعد از خروج آن از این ناحیه مشخص خواهد شد. با توجه به اینکه فشردگی در این ناحیه بسیار طولانی شده، انتظار داریم که بعد از عبور از این ناحیه رنج، یک حرکت پرشتاب را برای تتر شاهد باشیم. البته پیش‌بینی ما همچنان پابرجاست و انتظار ما از تتر در میان مدت شروع یک روند صعودی و شکستن این ناحیه از بالا است.

تحلیل تتر ۳۱ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۳۱ خرداد با شما همراه هستیم. همچنان و بعد از گذشت چند هفته تتر نتوانسته از روند رنج ایجاد شده خود خارج شود و قیمت آن دوباره در برخورد به سقف این محدوده، مسیر نزولی را به خود گرفت. حالا و برای روز جای و احتمالا یکی دو روز آتی روند نزولی را می‌توانیم برای تتر متصور باشیم تا دوباره قیمت آن به کف این محدوده نزدیک شود.

مسیر اصلی و روند دقیق قیمت تتر نیز بعد از شکسته شدن این ناحیه رنج مشخص خواهد شد و تا آن زمان چیزی جز نوسانات محدود را بر وی تتر شاهد نخواهیم بود.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل تتر ۳۰ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۳۰ خرداد با شما همراه هستیم. پیش‌بینی ما از روند قیمت تتر تغییری نکرده و همچنان قیمت در ناحیه مشخص شده در حال نوسان است. روند قیمت تتر بعد از خروج از این ناحیه رنج مشخص خواهد شد و تا قبل از آن نمی‌توانیم پیش‌بینی دقیقی از روند قیمت تتر داشته باشیم.

حمایت پایین‌تر و تارگت قیمتی بالاتر تتر را با خط سبز مشخص کردیم. در صورتی که قیمت تتر از هر طرف خارج شود، انتظار رسیدن به این اهداف را برای آن خواهیم داشت. البته تصور ما از روند قیمت تتر یک روند صعودی و خروج از این ناحیه رنج به سمت بالا است.

تحلیل تتر ۲۹ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۹ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر در چند روز اخیر در یک محدوده رنج (Range) مشخص شده در حال نوسان است. در طول چند وز گذشته بارها و بارها اشاره کردیم که هنوز روند قیمت تتر مشخص نیست و نمی‌توانیم تا زمانی که تتر از این محدوده خارج شود، برای آن پیش‌بینی دقیقی داشته باشیم.

تحلیل تتر ۲۹ تیر

تتر در آخرین تلاش خود نیز به کف محدوده مشخص شده برخورد و حالا به سمت سقف آن در حرکت است. برای روز جاری می‌توانیم نوسان مثبتی را برای تتر در نظر بگیریم، اما در میان‌مدت همه چیز بستگی به نوع برخود قیمت نات کوین به سقف این محدوده خواهد داشت.

تحلیل تتر ۲۷ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۷ خرداد با شما همراه هستیم. تتر در طول روز گذشته با یک نوسان منفی بزرگ روبرو شده و از مثلث تشکیل شده در روند خود خارج شد. این مهم نشان از این دارد که می‌توانیم برای طول روز جاری و چند روز آتی یک روند نزولی را برای تتر شاهد باشیم.

در نمودار می‌توانیم تارگت قیمتی نزدیک تتر را در تایم کوتاه مدت مشاهده کنید که می‌تواند باعث برگشت قیمت آن باشد. تا رسیدن به این قیمت، مانع خیلی سرسختی پیش روی تتر نخواهد بود.

تحلیل تتر ۲۶ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۶ خرداد با شما همراه هستیم. تکلیف روند تتر همچنان نامشخص است و نوسانات بسیار کمی را در یک محدوده کوچک برای تتر در طول چند روز گذشته شاهد هستیم.

طبق همان تحلیلی که در چند روز گذشته داشتیم، تا زمانی که قیمت تتر از مثلث به وجود آمده بر روی نمودار بیرون نرود، نمی‌توانیم تصمیم دقیقی را برای روند آن اتخاذ کنیم. البته با توجه به شرایط موجود، پیش‌بینی ما از روند قیمت تتر صعودی است و انتظار داریم که این مثلث به سمت بالا بشکند. برای این منظور احتمالا باید چند روز دیگر صبر کنیم.

تحلیل تتر ۲۴ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۴ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر در طول روز معاملاتی گذشته نیز نتوانست از مثلث شکل گرفته در تایم فریم بالا، خارج شود و همچنان در این مثلث در نوسان است.

تحلیل تتر ۲۴ خرداد

یک محدوده مقاومتی از بالا و یک خط روند از پایین به عنوان محدوده‌های نوسانی قیمت تتر عمل می‌نمایند. مسلما روند قیمت این استیبل کوین در بازار ایران تحت تاثیر شکست این مثلث قرار خواهد گرفت. البته همانطور که بارها اشاره کردیم، تصور ما شکست این مثلث از بالا و شروع یک روند صعودی برای تتر است. برای تصمیم‌گیری نهایی احتمالا باید چند روزی را نیز منتظر بمانیم.

تحلیل تتر ۲۳ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۳ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر همچنان در داخل مثلث ترسیم شده در نمودار قرار داشته و نتوانسته از این مثلث خارج شود. گویا تتر برای عبور از این مثلث نیاز به یک خبر مهم اقتصادی یا سیاسی دارد.

البته شرایط نمودار این تصور را در ذهن ما ایجاد کرده که احتمالا باید شاهد شکسته شدن این مثلث از بالا باشیم و تتر در میان مدت روند صعودی به خود خواهد گرفت. به هر حال مشخص شدن تکلیف روند تتر تحت تاثیر شکسته شدن این مثلث است و تا آن زمن نمی‌توان نظر قطعی درباره روند تتر داد.

تحلیل تتر ۲۲ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۲ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر در طول چند روز گذشته با نوسانات بسیار محدودی همراه بود و خیلی قیمت آن با رشد یا نزول خیلی بزرگ همراه نشد. قیمت تتر در طول چند روز گذشته حتی در تایم فریم بالا در یک مثلث گیر افتاده و حالا به سطحی رسیده که فشردگی مثلث به حداکثر رسیده است.

تحلیل تتر ۲۲ خرداد

در طول امروز و یکی دو روز آتی احتمالا شاهد شکست این مثلث از یکی از طرفین خواهیم بود. انتظار ما از روند قیمت تتر شروع یک روند صعودی قدرتمند بعد از شکست این مثلث است، اما به هر حال مسیر شکست مثلث تاثیر بسیار زیادی روی روند آتی آن خواهد داشت.

تحلیل تتر ۲۱ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۱ خرداد با شما همراه هستیم. تتر بعد از یک نزول، سیگنال‌های اولیه بری رشد قیمت را صادر کرده و حالا در یک مثلث درگیر است. هرچند در چند روز گذشته تتر یکبار از این مثلث به بیرون خارج شده و در مسیر صعود قرار گرفت، اما کندل تثبیتی بعد از شکست تشکیل نشد و حالا دوباره تتر در این مثلث قرار دارد.

مسلما جهت حرکت قیمت تتر بر اساس شکست این مثلث تعیین خواهد شد. شکست از پایین نزول بیشتر و شکست از بالا صعود قیمت تتر را رقم خواهد زد. البته پیش‌بینی ما از روند قیمت تتر شکست این مثلث از بالا و قرار گرفتن قیمت تتر در یک روند صعودی است. برای روز جاری نیز یک روند صعودی را برای تتر متصور هستیم.

تحلیل تتر ۲۰ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۰ خرداد با شما همراه هستیم. تتر بعد از عبور از سقف مثلث تشکیل شده، حالا به روی آن پولبک زده و همچنان هم درگیر با ناحیه مقاومتی بالای خود است. قیمت تتر در طول چند روز گذشته سیگنال‌های صعودی خوبی از خود صادر کرد و انتظار داریم تا در طول روز جاری و چند روز آینده شاهد صعود بیشتر قیمت تتر باشیم.

هر چند قیمت هنوز موفق به عبور از ناحیه مقاومتی خود نشده، اما در تلاش آخر به سقف این ناحیه رسید  حالا انتظار داریم تا در تلاش بعدی، تتر بتواند از این ناحیه بالاتر رفته و یک روند صعودی را در میان مدت آغاز نماید.

تحلیل تتر ۱۹ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۹ خرداد با شما همراه هستیم. پیش‌بینی ما از روند قیمت تتر درست از آب درآمد و در طول دو روز گذشته نوسان مثبتی را برای تتر شاهد بودیم. قیمت تتر حالا از مثلثی که در چند هفته متمادی تشکیل داده، خارج شده و بالای این مثلث در حال نوسان است.

انتظاری که در کوتاه‌مدت برای روند قیمت تتر داریم، یک صعود برای بالاتر رفتن از سقف نزدیک به خود است. برای روز جاری هم روند صعودی را برای تتر متصور هستیم و این روند حداقل می‌تواند تا بالاترین سقف مثلث ادامه داشته باشد.

تحلیل تتر ۱۷ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۷ خرداد با شما همراه هستیم. نمودار قیمت تتر نشان از این دارد که قیمت موفق به شکست خط روند نزولی خود شده و حتی بالاتر از این خط روند در حال نوسان است. در این چند روز گذشته انتظار داشتیم تا تتر روند صعودی خود را در پیش بگیرد، اما بعد از شکست این خط روند، همچنان نوسانات محدودی را برای تتر شاهد هستیم.

برای اینکه تکلیف روند قیمت تتر مشخص شود، باید منتظر بمانیم تا محدوده نوسانی کوچک ایجاد شده توسط قیمت به یک طرف بشکند. پیش‌بینی ما برای آینده روند صعودی برای تتر است. با شکسته محدوده رنج فعلی نمودار قیمت می‌توان حتی برای شروع سرمایه‌گذاری روی تتر نیز اقدام نمود.

تحلیل تتر ۱۶ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۶ خرداد با شما همراه هستیم. طبق انتظاری که برای قیمت تتر داشتیم، یک اصلاح نزولی در آن باعث شد تا قیمت به سطح حمایتی ترسیم شده برسد. این سطح حمایتی در واقع تارگت قیمتی الگوی QM تشکل شده روی نمودار قیمت تتر است.

آینده روند قیمت تتر تحت تاثیر واکنش آن به این سطح خواهد بود. در صورت شکسته شدن این سطح یا اینگالف شدن آن، انتظار داریم تا قیمت تا سطح پایینی به حرکت نزولی خود ادامه دهد. در صورتی هم که قیمت موفق به شکست این سطح حمایتی نشود، بایستی یک روند صعودی میان‌مدت را برای تتر متصور بشیم. در روزهای آتی این تحلیل به‌روزرسانی خواهد شد.

تحلیل تتر ۱۵ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۵ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر بعد از یک نزول در میان‌مدت، حالا سیگنال‌هایی را روی نمودار مبنی بر صعودی شدن از خود نشان می‌دهد. هر چند بعد از شکست خط روند نزولی، قیمت تتر با قدرت بلایی به سمت بالا نرفته و مومنتم ضعیفی را در شروع روند صعودی برای آن شاهد هستیم، اما همچنان روند قیمت تتر در مسیر صعود باقی مانده است.

خط حمایت ۵۸۰۰۰ تومانی را در حال حاضر می‌توانیم مهم‌ترین نقطه اتکا برای قیمت تتر در نظر بگیریم. احتمال ریزش قیمت تتر در روز جاری تا این عدد وجود دارد، اما تصور ما از روند قیمت آن در ادامه یک روند صعودی است.

تحلیل تتر ۱۴ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۴ خرداد با شما همراه هستیم. طبق پیش‌بینی که برای این چند روز داشتیم، قیمت تتر روند صعودی به خود گرفت و حالا فشردگی قیمت تتر می‌تواند جهت آن را تعیین و مسیر آن را در میان مدت مشخص نماید.

قیمت تتر در بازه زمانی میان مدت یک روند صعودی را آغاز و حالا در ادامه صعود خود اگر نتواند از ناحیه مقاومتی مشخص شده به رنگ بنفش عبور کند، احتمال ریزش آن را داریم. البته انتظار ما از قیمت تتر برای کوتاه مدت صعودی است و می‌توانیم برای روز جاری یک نوسان مثبت را برای تتر متصور باشیم تا حداقل قیمت به سمت این ناحیه مقاومتی حرکت کند.

تحلیل تتر ۱۳ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۳ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر در طول چند روز گذشته با نوسانات بسیار کمی همراه شد. قیمت بعد از شکست خط روند نزولی در میان مدت و البته شکست سقف نزدیک خود، حالا بالاتر از خط روند نزولی خود قرار دارد. از طرف دیگر در پولبک به خط روند شکسته شده، روی خط روند صعودی کوتاه‌مدت خود نیز قرار گرفته است.

تحلیل تتر ۱۳ خرداد

پیش‌بینی ما از روند قیمت تتر برای روز جاری و چند روز آینده یک روند صعودی است و انتظار داریم که قیمت تتر از همین نقطه به سمت صعود حرکت نماید. در روزهای آتی این تحلیل را آپدیت خواهیم کرد.

تحلیل تتر ۱۲ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۲ خرداد با شما همراه هستیم. اکنون سه نشانه قدرتمند برای تبدیل روند نزولی به صعودی بر روی نمودار تتر کاملا مشهود هستند. شکست خط روند نزولی، ایجاد کف جدید بالاتر از کف قبلی و شکسته شدن نزدیک‌ترین سقف قیمتی سه نشانه‌ای هستند که در حال حاضر روند صعودی تتر را تثبیت می‌نمایند.

با توجه به پولبکی که بر روی ناحیه حمایتی شاهد هستیم، انتظار داریم تا برای چند روز آتی تتر روند صعودی به خود بگیرد. در اولین روز هفته نیز نوسان مثبتی را برای قیمت تتر متصور هستیم. نوسانی که همراه شدن آن با یک کندل قدرتمند صعودی، روند تتر در مسیر صعود را با قدرت بیشتری تثبیت خواهد کرد.

تحلیل تتر ۱۰ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۰ خرداد با شما همراه هستیم. در تحلیل دیروز از روند قیمت تتر یک نوسان مثبت را برای آن پیش‌بینی کردیم و همین اتفاق هم برای آن روی داد. طبق تحلیل دیروز، خط روند نزولی تتر در کوتاه‌مدت به سمت بالا شکسته و دومین سیگنال صعودی شدن آن نیز صادر شد. حالا برای اینکه تتر در یک روند کاملا صعودی قرار بگیرد، نیاز به برگشت به بلای خط روند صعودی و البته شکستن نزدیکترین مقاومت استاتیک خود دارد.

در صورتی که قیمت تتر در یکی دو روز آتی هر دو این موارد را به سمت بالا بشکند، صعودی شدن قیمت آن به اثبات رسیده و باید برای بازه زمانی میان مدت روند آن را صعودی در نظر بگیریم. این محتمل‌ترین سناریوی پیش روی تتر بوده و پیش‌بینی ما نیز نزدیک به همین سناریو است. برای روز جاری نیز روند قیمت تتر را صعودی در نظر می‌گیریم.

تحلیل تتر ۹ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۹ خرداد با شما همراه هستیم. در تحلیل قیمت تتر در روز گذشته اشاره کردیم که آخرین کف تشکیل شده در نمودار قیمت به کف قبلی نرسید و اولین نشانه برای صعودی شدن قیمت تتر صادر شد. به دو نشانه دیگر نیز برای این منظور یعنی شکسته شدن خط روند و اولین مقاومت استاتیک اشاره نمودیم.

حالا همانطور که در نمودار پیداست، خط روند نزولی تتر نیز شکسته شده و سیگنال صعودی شدن روند قیمت تتر بسیار قدرتمندتر از دیروز است. برای روز جاری نیز متعاقباً روند صعودی را برای تتر متصور هستیم. مسیر سفید رنگ ترسیم شده، تصور ما از روند قیمت تتر برای روزهای آتی است.

تحلیل تتر ۸ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۸ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر در چند روز گذشته نشان داد که تمایل به نزول بیشتری نداشته و حالا می‌توان شرایط آن را برای صعود با دقت بیشتری بررسی کرد. نمودار تکنیکالی تتر نشان از این دارد که در آخرین تلاش نزولی، کف تشکیل شده به کف قبلی نرسید و اولین سیگنال صعودی شدن قیمت تتر صادر شد.

تحلیل تتر ۸ خرداد ۱۴۰۳

حالا برای اینکه روند صعودی تتر در ادامه تثبیت شود، لازم است تا هم خط روند نزولی به سمت بالا شکسته شده و در کنار آن اولین مقاومت قیمتی نیز به همین ترتیب از میان برداشته شود. با شکسته شدن خط روند نزولی و قله نزدیک، به شدت می‌توانیم صعود قیمت تتر را محتمل متصور دانسته و برای چند روز آتی شرایط صعودی قدرتمندی را برای آن پیش‌بینی کنیم.

تحلیل تتر ۷ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۷ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر بعد از چندین روز نزولی بودن به یک ناحیه حمایتی مهم هفتگی خود برخورد کرده و یارای نزول بیشتر از آن را ندارد. البته که قیمت تتر همچنان در روند نزولی است و شواهد کافی برای تبدیل روند از نزولی به صعودی در آن ایجاد نشده، اما نشانه‌هایی برای این منظور وجود دارد.

کاهش قابل توجه مومنتم نزولی و شروع به رنج زدن در بالای یک ناحیه حمایتی قوی و قوی‌تر شدن کندل‌های صعودی در این ناحیه، از جمله نشانه‌هایی است که شروع روند صعودی تتر را نشان می‌دهند. در حال حاضر روند قیمت تتر را همچنان با نوسانات محدود در همین ناحیه پیش‌بینی می‌کنیم، اما دید ما به تتر بیشتر دید یک بازار گاوی است و انتظار داریم که در طول روزهای آتی با ایجاد نشانه‌ها و تائیدیه‌های بیشتر روند صعودی تتر آغاز شود.

تحلیل تتر ۶ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۶ خرداد با شما همراه هستیم. دیروز برای شما پیش‌بینی کردیم که قیمت‌ تتر همچنان در مدار نزول قرار داشته و هنوز سیگنالی قدرتمند برای تبدیل روند نزولی به صعودی برای تتر شاهد نیستیم. دقیقا همین روند را نیز در طول روز گذشته برای تتر شاهد بودیم.

قیمت تتر در تلاش جدید خود نیز موفق به ثبت قله بالاتر از قله قبلی نشد و از این رو همچنان برای آن یک روند نزولی را متصور هستیم. برای روز جاری نیز پیش‌بینی ما از قیمت تتر، نزول است و این نزول قیمت برای تتر می‌تواند تا سطح حمایت ترسیم شده پایین ادامه پیدا نماید.

تحلیل تتر ۵ خرداد

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۵ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت تتر در طول روز تعطیل گذشته با یک نوسان مثبت روبرو بود. البته در روزهای تعطیل، معمولا سفته بازی در بازار دلار در بازار آزاد ایران بسیار زیاد شده و به دلیل نبودن حجم کافی ارز، این شرایط اجتناب‌ناپذیر است. از این رو نوسانات قیمت تتر در این بازه زمانی نیز در بسیاری از مواقع رفتار واقعی قیمت تتر نیست.

انتظاری که برای تتر داریم، ادامه روند نزولی در طول روز جاری است. با توجه به اینکه قیمت موفق به ثبت سقف جدید نشد و آخرین کف نیز در روند آخر تتر، به سمت پایین شکسته شده، از این رو همچنان نشانه‌های روند نزولی در آن مشهود است.

تحلیل تتر

تحلیل تتر USDT

به فرایند استفاده از ابزارها و اطلاعات مختلف برای پیش‌‌بینی قیمت تتر در آینده نه‌چندان دور اصطلاحاً تحلیل تتر گفته می‌شود. در تابستان که هوا داغ است نیاز به استفاده از کولر در میان افراد جامعه بیشتر شده و تقاضا برای خرید آن نیز افزایش پیدا می‌کند و مسلماً شاهد افزایش قیمت کولر در بازار خواهیم بود. به همین راحتی و با یک تکنیک بسیار ساده یعنی درک عوامل مؤثر بر قیمت کولر ما شرایط تغییرات قیمت این کالا را در تابستان برای شما پیش‌بینی کردیم. البته قرار نیست این پیش‌بینی همیشه درست از آب در بیاید. دقیقاً می‌توان از تکنیک‌های مشابه برای تحلیل قیمت هر کالای دیگری نیز اقدام کرد و تحلیل تتر نیز از این قاعده مستثنا نیست.

برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی تتر و دریافت سودهای جذاب ناشی از نوسانات قیمت آن در بازار هستند، تحلیل تکنیکال تتر اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. هدف ما از تحلیل تتر امروز شناخت بهترین نقاط برای خرید این ارز دیجیتال و البته فروش آن در بالاترین میزان سود است. برای این منظور روش‌های مختلفی را نیز به کار خواهیم گرفت که در ادامه بیشتر به آنها آشنا می‌شوید.

قیمت تتر در بازار جهانی

تتر یک استیبل کوین است و ماهیت اصلی استیبل کوین‌ها ثابت بودن قیمت آنها است. پشتوانه فیزیکی تتر در بازار جهانی دلار آمریکا است و قیمت تتر نیز همیشه ثابت و برابر با ۱ دلار خواهد بود. در سرتاسر جهان کاربران برای خرید ۱ تتر نیاز به پرداخت ۱ دلار دارند و نمودار قیمت تتر بر اساس دلار همیشه یک خط صاف و با نوسانات بسیار کم است. کاربرد اصلی usdt در بازار ارز دیجیتال نیز حفظ ارزش دارایی کاربران و حفافظت از دارایی‌ها در برابر نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال است. مثلاً اگر شما برای خرید اتریوم اقدام کرده و در کیف پول خود اتریوم داشته باشید، در صورتی که پیش‌بینی شما از روند قیمت اتریوم لی باشد می‌توانید اتریوم‌های خود را به تتر تبدیل کرده و ارزش آنها را در لحظه حفظ کنید.

قیمت تتر در ایران

قیمت تتر در ایران

قیمت تتر در ایران نیز همیشه نزدیک به یک دلار است و تنها تفاوت‌های کمی را میان قیمت دلار و تتر شاهد هستیم. اما نکته مهم اینجاست که قیمت دلار در ایران دائماً در حال نوسان است و ممکن است حتی در یک بازه زمانی کوتاه شاهد تفاوت‌های قیمتی بسیار زیادی برای دلار در بازار آزاد باشیم. اگر قرار باشد برای خرید تتر شما یک دلار پرداخت کنید، امروز نیاز به صرف هزینه ۵۰ هزار تومانی خواهید داشت و فردا ممکن است این هزینه به ۷۰ هزار تومان برسد. پس شما به جای اینکه پول خود را به تومان نگه دارید، بهتر است آن را تبدیل به دلار و یا جایگزین آن یعنی تتر کنید. این یک رفتار کاملاً حرفه‌ای در فرایند سرمایه‌گذاری است و باعث می‌شود تا ارزش دارایی مالی شما در گذر زمان حفظ شده و تورم تأثیر منفی روی آن نگذارد.

در واقع کاربران ایرانی هم از همان قابلیت تتر برای حفظ ارزش دارایی‌ها استفاده می‌کنند، اما با این تفاوت که باید همیشه اقدام به تحلیل تتر کرده و در قیمت پایین برای خرید آن اقدام و در قیمت بالاتر آن را به بازار عرضه کنند. خرید و فروش تتر در بازارهای زمانی کوتاه‌مدت سودهای بسیار جذابی برای کاربران ایرانی رقم می‌زند و رسیدن به این سود‌ها تنها با تسلط به روش‌های تحلیل تتر امکان‌پذیر خواهد بود.

روش‌های تحلیل تتر

صحبت از روش‌های تحلیل تتر به میان آمد و لازم دانستیم تا این روش‌ها را به شما معرفی کنیم. در حال حاضر کاربران حرفه‌ای با آموزش روش‌های تحلیل قیمت تتر اقدام به پیش‌بینی آن چه در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت چندساعته و چه در بازه‌های زمانی بلندمدت چندروزه می‌نمایند. تحلیل تتر امروز به صورت کلی با استفاده از دو روش امکان‌پذیر است:

  • تحلیل تکنیکال تتر
  • تحلیل بنیادی یا فاندامنتال تتر

هر یک از این روش‌های تحلیلی مزیت‌ها و کاربرد خاص خود را دارند که در ادامه نیم نگاهی به شرایط استفاده از آنها برای ارزیابی نمودار لحظه تتر خواهیم داشت.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال تتر

تحلبل تکنیکال تتر

تحلیل تکنیکال تتر روشی است که شما در آن با استفاده از یک سری ابزارهای تکنیکالی، نمودار قیمت تتر را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و از الگوهایی که از قبل در تحلیل تکنیکال تعریف شده، کمک می‌گیرید تا آینده قیمت را پیش‌بینی کنید. هم ابزارهای بسیار گسترده‌ای برای تحلیل تکنیکال تتر تعریف شده و هم سبک‌های تحلیلی بسیار زیادی در این روش تحلیلی وجود دارد. رایج‌ترین روش‌های تکنیکالی برای آنالیز قیمت تتر موارد زیر هستند:

  • تحلیل تتر با پرایس اکشن
  • تحلیل تتر با تکنیکال کلاسیک
  • تحلیل تتر با اندیکاتور

تحلیل تتر با پرایس اکشن

پرایس اکشن یکی از جذاب‌ترین و بهترین سبک‌های تحلیل تکنیکال است که در آن تحلیلگر بدون نیاز به هیچ‌گونه ابزار اضافی فقط روی آنالیز قیمت تمرکز دارد. در واقع در این روش شما گذشته قیمت را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و بر اساس الگوهای رایج در پرایس اکشن از گذشته به آینده می‌رسید. تحلیل تتر با پرایس اکشن مدرن‌ترین روش تحلیل این ارز دیجیتال است و شما را به نتیجه کاملاً درست به‌شدت نزدیک خواهد کرد. در تحلیل تتر امروز در تبدیل حتماً سعی می‌کنیم تا از بهترین و مدرن‌ترین الگوهای پرایس اکشن برای تحلیل این ارز دیجیتال استفاده کنیم.

تحلیل تتر با تکنیکال کلاسیک

تحلیل تکنیکال کلاسیک روش دیگر تحلیلی است که در آن تحلیلگر از یک سری الگوهایی از پیش تعیین شده استفاده کرده و در صورت تکرار این الگوها در بازار، نتیجه‌گیری یکسانی را استخراج می‌کند. مثلاً اگر در زمان تکرار الگوی شماره ۱ در گذشته قیمت تتر شاهد صعود قیمت آن باشیم، در صورت تکرار این الگو در نمودار لحظه ای تتر انتظار ما دوباره صعودی شدن قیمت است. الگوهایی مانند دوقلو یا مثلث و مستطیل از جمله رایج‌ترین الگوهای به کار گرفته شده در تحلیل تکنیکال کلاسیک هستند که از آنها نیز برای تحلیل تتر امروز در تبدیل استفاده خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال تتر با اندیکاتور

اندیکاتورها شاخص‌هایی هستند که از نوسانات قیمت تاثیر می‌پذیرند و نوسانات قیمت در آینده را پیش‌بینی می‌کنند. باتوجه‌به اینکه اندیکاتورها از نحوه تغییرات قیمت به وجود آمده‌اند، همان تغییرات را در خود بسط داده و می‌توانند به عنوان هشدارهای تغییر روند قیمت کاربرد داشته باشند. تحلیل‌های اندیکاتوری به‌تنهایی برای پیش‌بینی قیمت چندان جذاب نیستند و ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی همراه شوند؛ اما به‌هرحال می‌توانند فیلترهای قدرتمندی برای سایر روش‌های تحلیلی باشند و استفاده از آنها در کنار پرایس اکشن و تحلیل تکنیکال کلاسیک قدرت تحلیلگری شما را افزایش خواهد داد. اندیکاتور مکدی، اندیکاتور آر اس آی و مووینگ اوریج‌ها رایج‌ترین اندیکاتورهای تحلیلی هستند که در تحلیل تتر با اندیکاتور از آنها نیز استفاده می‌کنیم.

کد هدیه: 38128

تحلیل بنیادی تتر

تحلیل بنیادی تتر

دومین روش تحلیلی تتر تحلیل فاندامنتال یا بنیادی است. در این روش شما باید عوامل مؤثر بر قیمت تتر را شناسایی کرده و با ارزیابی شرایط آنها قیمت را در آینده پیش‌بینی کنید. قیمت تتر در بازار تحت تاثیر دو عامل مهم قرار می‌گیرد. اول از همه به عنوان مهم‌ترین عامل باید به قیمت دلار اشاره داشته باشیم و این نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد است که روی نوسانات تتر تاثیر مستقیم دارد. در درجه دوم نیز شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات تتر در صرافی‌ها است که تا حدی روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. مثلاً اگر اکثر کاربران ایرانی تمایلی به نگه‌داشتن تتر نداشته و اقدام به فروش آنها نمایند، احتمالاً شاهد کاهش قیمت تتر در بازار خواهیم بود و حتی ممکن است قیمت آن از قیمت دلار در بازار آزاد نیز کمتر شود.

در طرف مقابل افزایش تقاضا برای خرید تتر شرایط برعکس را در روند آن رقم خواهد زد. باتوجه‌به این نکات عملاً شما برای تحلیل بنیادی تتر نیاز است تا عوامل موثر بر قیمت دلار در بازار آزاد ایران را شناسایی کنید. تمام عواملی که روی اقتصاد و تورم در ایران تاثیر دارند، در این دسته‌بندی قرار خواهند گرفت. البته علاوه بر عوامل اقتصادی عوامل سیاسی و اجتماعی را نیز می‌توانیم روی قیمت دلار موثر بدانیم و در نتیجه برای تحلیل بنیادی تتر به تحلیل آنها نیز نیاز خواهیم داشت.

تحلیل فاندامنتال تتر معمولاً برای بازه‌های زمانی طولانی‌مدت کاربرد دارد. زیرا به صورت کلی اخبار و عوامل بزرگ اقتصادی و سیاسی در درازمدت تاثیر خود را اعمال می‌کنند و در نتیجه انتقال این تأثیرپذیری در درازمدت، باعث نوسانات قیمت تتر در بازارهای زمانی طولانی خواهد شد. در شرایطی که شما با تحلیل تکنیکال تتر می‌توانید حتی قیمت این استیبل کوین را برای چند دقیقه آینده نیز تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی کنید.

دلار بخریم یا تتر؟

درباره تحلیل تتر و تاثیرپذیری آن از قیمت دلار صحبت کردیم. مسلماً این چالش ذهنی برای شما پیش می‌آید که چرا اصلاً باید به دنبال تحلیل تتر امروز باشیم و خرید دلار کاغذی چه تفاوتی با خرید تتر دارد؟ اگر این سؤال ذهن شما را به خود درگیر کرده لازم به یادآوری است که مزیت‌های خرید و سرمایه‌گذاری بر روی تتر به‌مراتب بیشتر از مزیت‌های خرید دلار کاغذی بوده و ازاین‌گذشته چالش‌های خرید دلار کاغذی نیز به‌شدت زیاد است.

فرض کنید شما به این نتیجه‌گیری رسیدید که در چند ساعت آینده قیمت دلار افزایش پیدا خواهد کرد. احتمالاً باید مسیر رسیدن به یک صرافی را در پیش بگیرید و اگر دلار گیرتان آمد آن را بخرید. هزینه‌های خرید دلار بسیار زیاد است و ازاین‌گذشته محدودیت‌هایی از سوی دولت برای خریداران دلار کاغذی نیز در نظر گرفته شده است.

درحالی‌که اگر شما نمودار لحظه ای تتر را بررسی و تحلیل تتر امروز را مشاهده کرده باشید می‌توانید بلافاصله در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر جایی که هستید، در یک پلتفرم معاملاتی مانند تبدیل تتر بخرید و چند ساعت بعد آن را بفروشید. علاوه بر راحت بودن دسترسی به معاملات تتر، مزیت‌های دیگری مانند نگهداری راحت‌تر و امنیت بیشتر معاملات را نیز باید برای خرید تتر در نظر بگیریم. البته سرمایه‌گذاری بر روی تتر نسبت به دلار یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد که در ادامه آن را نیز با شما در میان می‌گذاریم.

تفاوت قیمت تتر و دلار

تفاوت قیمت تتر و دلار

در بالا اشاره کردیم که قیمت تتر تحت تاثیر دو نکته مهم یعنی قیمت دلار در بازار آزاد ایران و شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات تتر در پلتفرم‌های معاملاتی است. اگر فقط قیمت دلار بر روی قیمت تتر تاثیر داشت، عملاً نباید شاهد تفاوتی در قیمت این دو می‌بودیم. اما در بسیاری از مواقع شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات تتر باعث ایجاد تفاوت میان قیمت آن با قیمت دلار در بازار آزاد می‌شود. به همین دلیل ممکن است شما در مشاهده قیمت تتر به تومان شاهد تفاوت‌هایی با قیمت دلار در بازار باشید.

البته تفاوت قیمت تتر و دلار یک مزیت بزرگ برای سرمایه‌گذاری روی این استیبل کوین را نیز برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است. این تفاوت باعث شده تا نوسانات تتر نسبت به دلار کاغذی بیشتر شود و این مهم در نهایت پتانسیل سودآوری بیشتری را برای تتر ایجاد می‌کند. پس تحلیل تتر امروز و سرمایه‌گذاری بر روی آن امکان رسیدن به سودهای جذاب‌تری را برای شما ایجاد خواهد کرد.

مقایسه قیمت تتر در صرافی ها

مقایسه قیمت تتر در صرافی‌های مختلف نشان از این دارد که قیمت این استیبل کوین ممکن است در یک صرافی ارز دیجیتال با صرافی دیگر متفاوت باشد. این تفاوت قیمت تتر در صرافی‌ها به همان دلیلی است که در بالا درباره تفاوت قیمت تتر و دلار به آن اشاره کردیم. باتوجه‌به شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات این ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف نوسانات متفاوتی را برای آن شاهد خواهیم بود و همین نوسانات متفاوت قیمت‌های متفاوتی را نیز برای آن رقم می‌زند.

دراین‌بین هر چقدر تعداد کاربران یک صرافی بیشتر بوده و حجم معاملات در آن بالاتر باشد، قیمت تتر به ارزش واقعی این ارز دیجیتال در بازار نزدیک‌تر خواهد شد. به همین دلیل است که بررسی نمودار قیمت تتر به تومان در صرافی‌های مختلف ممکن است در کوتاه‌مدت نتایج متفاوتی را برای شما به دنبال داشته باشد. با تحلیل تتر بر روی نمودار آن در صرافی تبدیل می‌توانید تمام چالش‌های خود را از این بابت برطرف سازید.

تحلیل تتر امروز

تحلیل تتر امروز بخشی از سایت صرافی تبدیل است که در آن تلاش ما ارائه تحلیل‌های روزانه بر روی نمودار قیمت این استیبل کوین است. در تحلیل تتر امروز ما تلاش می‌کنیم تا با استفاده از روش‌های تحلیل تکنیکال به پیش‌بینی قیمت این ارز دیجیتال پرداخته و سرنخی برای تحلیلگری شما ارائه کنیم. البته همان‌طور که می‌دانید در بازارهای مالی مانند بازار کریپتوکارنسی مسئولیت معاملات به عهده خود افراد است و قرار نیست شما تحت تاثیر تحلیل تتر امروز بر تبدیل معاملات خود را برنامه‌ریزی کرده و سود و زیان حاصل از این معاملات را به نام ما بنویسید.

در واقع تحلیل تتر امروز می‌تواند یک دیدگاه تحلیلی را برای شما به وجود آورد که با استفاده از آن می‌توانید تحلیل خود از نمودار قیمت این استیبل کوین را بهینه‌تر کنید.

تحلیل تتر به تومان

کاربران ایرانی که به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی تتر هستند و یا سعی دارند تا ارزش دارایی نقدی خود به تومان را با تبدیل آن به تتر حفظ کنند، نیاز به تحلیل تتر به تومان دارند. در تحلیل تتر به تومان شما باید نمودار قیمت تتر را بر اساس تومان آنالیز کنید. در این نمودار محور افقی به واحد تومان خواهد بود و محور عمودی نیز قیمت تتر را نشان می‌دهد. آنالیز  نمودار با استفاده از سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال تتر به تومان امکان‌پذیر خواهد بود.

صرف نظر از هر روشی که برای تحلیل تکنیکال تتر به تومان استفاده می‌کنید، لازم به توضیح است که سرمایه‌گذاری بر روی تتر چالش‌ها و ریسک‌های خاص خود را نیز دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم که علاوه بر استفاده از روش‌های مختلف تحلیل تتر از تکنیک‌های مدیریت سرمایه برای کنترل ریسک سرمایه‌گذاری خود نیز استفاده کنید.

نمودار لحظه ای قیمت تتر را کجا ببینیم؟

تحلیل تتر

در کنار ابزارهای تکنیکالی و اطلاعات فاندامنتالی برای تحلیل تتر نیاز به مشاهده نمودار لحظه ای قیمت آن نیز دارید. همان‌طور که اشاره کردیم قیمت تتر در بازار جهانی همیشه برابر با یک دلار است و ازاین‌رو خبری از نمودار لحظه ای قیمت آن در پلتفرم‌های جهانی نیست. البته اگر شما پلتفرمی پیدا کنید که قیمت تتر را بر اساس تومان یا ریال به شما نشان دهد می‌توانید نمودار لحظه ای آن را استفاده کنید.

البته هیچ جای نگرانی نیست و شما می‌توانید در پلتفرم صرافی تبدیل از نمودار لحظه ای قیمت تتر استفاده کنید. البته ابزارهای رایج در تحلیل تکنیکال نیز در این نمودار در اختیار شما قرار می‌گیرد تا اگر به روش‌های تحلیل تکنیکال تتر تسلط دارید، بتوانید از این ابزارها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که به دلیل وجود تعداد کاربران بسیار زیاد و حجم بالای معاملات تتر در تبدیل، قیمت این ارز دیجیتال به‌شدت دقیق است و نتایج حاصل از تحلیل آن نیز به واقعیت نزدیک‌تر خواهد بود.

بهترین زمان خرید تتر

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین اهداف تحلیل تتر امروز پیداکردن بهترین زمان و بهترین نقطه برای خرید این استیبل کوین است. البته باتوجه‌به اینکه قیمت دلار در بازار ایران معمولاً با روندهای کاهشی خیلی طولانی و زیاد روبرو نیست، عملاً نباید منتظر بمانید که قیمت تتر به ۱۰۰۰ تومان برسد. با آنالیز نمودار لحظه تتر و پیداکردن حمایت‌ها و مقاومت‌ها شما می‌توانید کف قیمتی هر اصلاح را پیدا کنید.

در واقع با استفاده از تحلیل تکنیکال تتر شما باید به این نتیجه‌گیری برسید که روند کاهشی حاکم بر روی نمودار تا کجا ادامه خواهد داشت و انتهای این روند کاهشی بهترین زمان برای خرید این ارز دیجیتال خواهد بود. ارزان بخرید و گران بفروشید این همان کلید سرمایه‌گذاری بر روی بهترین استیبل کوین جهان برای کاربران ایرانی است.

جمع‌بندی

درباره تحلیل تتر صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را از جمله بهترین روش‌های تحلیل تکنیکال تتر را با شما در میان گذاشتیم. باتوجه‌به اینکه قیمت دلار و قیمت تتر به صورت مستقیم به یکدیگر وابسته هستند ازاین‌رو با تحلیل تتر شما می‌توانید به نوعی تحلیل منطقی از نوسانات قیمت دلار هم داشته باشید. این نکته ازاین‌جهت اهمیت دارد که شما حتی اگر سرمایه‌گذار تتر هم نباشید نیاز به تحلیل این استیبل کوین و ارزیابی نمودار لحظه ای آن دارید.

در پلتفرم تبدیل سعی کرده‌ایم تا نمودار لحظه ای تتر را به صورت روزانه برای شما آنالیز کنیم و شما می‌توانید از نتایج این تحلیل برای خود استفاده کرده و با اضافه‌کردن دانش تکنیکالی خود به آن به یک جمع‌بندی دقیق از نحوه نوسانات تتر برسید. البته ادعا نمی‌کنیم که تحلیل‌های ما همیشه درست و دقیق هستند؛ اما به‌هرحال می‌توانند راهنمای خوبی برای شما در تحلیل تتر باشند.

برای خرید ارز دیجیتال می‌توانید در صرافی تبدیل ثبت‌نام کنید.

دیدگاه‌ها (1)

  1. سلام بدون شک از تولد تبدیل بسیار خرسندم بدلیل اینکه صرافی خوب در ایران نداشتیم . متولد شدنت مبارک هممون تب‌‌‌_______دی‌_______❤️❤️ل

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه