تتر بهترین و معتبرترین استیبل کوین دنیاست که در بهترین کاربرد خود، برای حفظ ارزش دارایی کاربران جهانی مورداستفاده قرار می‌گیرد و در ایران نیز با وجود نوسانات زیاد در قیمت آن می‌توانیم از این کاربرد آن استفاده کنیم. تحلیل تتر امروز و مشاهده نمودار لحظه ای تتر در تبدیل فرصتی است تا شما بتوانید نحوه نوسانات قیمت این استیبل کوین را مورد ارزیابی قرار داده و بهترین نقطه برای خرید تتر را انتخاب و یک سرمایه‌گذاری موفق بر روی آن رقم بزنید. هرچند هیچ تحلیلی ضمانت صددرصدی ندارد، اما بااین‌حال مشاهده تحلیل تتر امروز راهنمایی برای شما خواهد بود تا بتوانید روند تغییرات این ارز دیجیتال را بهتر پیش‌بینی کنید. البته وابستگی قیمت تتر و قیمت دلار در ایران باعث شده تا تحلیل تتر فقط مرتبط با بازار کریپتوکارنسی نباشد و حتی می‌توان از این تحلیل برای پیش‌بینی شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ایران نیز استفاده کرد.

روش‌های مختلفی برای تحلیل تتر وجود دارد که امکان تسلط به آنها برای هر کسی مقدور است و شما هم می‌توانید با آموزش تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی در ارز دیجیتال، تبدیل به تحلیلگر تتر شوید. برای این منظور در قدم اول نیاز به شناخت عوامل موثر بر قیمت تتر و همچنین ابزارهای تکنیکالی موجود برای این روش تحلیلی خواهید داشت.

در این مقاله می‌خوانید:

تحلیل تتر – ۳ اسفند

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۳ اسفند با شما همراه هستیم. به این زیبایی رفتار قیمت تتر را مشاهده می‌کنید که دقیقا مطابق با تحلیلی که در روزهای گذشته از آن ارائه کردیم، است. قیمت تتر از چند روز پیش که از محدوده رنج خود خارج شد، مسیر صعودی گرفت و با مومنتم مناسبی این مسیر صعودی را طی می‌کند. در طول مسیر، قیمت تتر با توجه به مواجه شدن به یک ناحیه عرضه، تصور یک استراحت قیمتی را داشتیم که همین موضوع طبق نمودار صورت پذیرفت و حالا نوبت به رالی بعدی قیمت تتر و رسیدن آن به عددهای بالاتر است.

تحلیل تتر ۳ اسفند ناحیه حمایتی که در نمودار ترسیم کردیم، باعث شده تا قیمت تتر روند صعودی خود را ادامه دهد و حفظ این ناحیه حمایتی می‌توانید همچنان نشان ارز صعودی بودن قیمت دارد. آن چه از نمودار به نمایش در می‌آید، این است که قیمت تتر همچنان در همان مسیر مشخص شده در چند روز گذشته ادامه خواهد داد. اگر سرمایه‌گذار تتر هستید، در حال حاظر زمان مناسبی برای فروش نیست و احتمالا باید صبر کنید. سرمایه‌گذاری بر روی تتر در ناحیه مشخص شده نیز ریسک کمی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

تحلیل تتر – ۲ اسفند

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲ اسفند با شما همراه هستیم. آخرین تحلیلی که برای قیمت تتر در یکی دو روز گذشته ارائه کردیم، همچنان برای آن باقی است. قیمت تتر در مسیر خود به یک ناحیه عرضه رسیده و انتظار داشتیم که در این ناحیه عرضه چند روزی را متوقف بماند و دقیقا همین پیش‌بینی برای نوسانات قیمت تتر رخ داد و اکنون چند روزی است که قیمت آن در این ناحیه متوقف شده و در حال رنج زدن است.

تحلیل تتر ۲ اسفند

از نظر تکنیکالی شرایط برای افزایش قیمت تتر مهیاست. هر چند ممکن است به دلیل نزدیک شدن به انتخابات همچنان قیمت تتر با رشد خیلی هیجانی روبرو نباشد، اما به هر حال در میان‌مدت برای آن یک روند صعودی را پیش‌بینی می‌کنیم. قیمت تتر در کوتاه مدت می‌تواند سقف قبلی خود را تاچ کند و در میان‌مدت می‌توانیم قیمت‌های بیشتری را نیز برای آن متصور باشیم.

تحلیل تتر – ۱ اسفند

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱ اسفند با شما همراه هستیم. اگر نیم‌نگاهی به تحلیل تتر در روز گذشته بیندازید، مسیری که با خط‌چین برای آن رسم کردیم را مشاهده خواهید کرد. همانطور که در نمودار مشخص است، قیمت تتر دقیقا مطابق با پیش‌بینی انجام گرفته به روند خود ادامه داد و بعد از شکست ناحیه مقاومتی، حالا روی آن پولبک زده است. در ادامه در صورتی که تتر روند صعودی را در پیش بگیرید، به سقف قبلی برخواهد گشت و در صورت شکست ناحیه حمایتی ترسیم شده، نزدیک‌ترین حمایت پیش رو خط سبز است.

تحلیل تتر ۱ اسفند

پیش‌بینی ما از قیمت تتر در کوتاه‌مدت ادامه همین روند صعودی است و این مهم می‌تواند قیمت به مراتب بالاتری نسبت به شرایط کنونی را برای تتر رقم بزند. ضمن اینکه قیمت تتر در بازار از قیمت دلار پایین‌تر است و همین موضوع آن را تبدیل به یک سرمایه‌گذاری جذاب برای کاربران ایرانی کرده که می‌تواند زمینه‌ساز ورود پول بیشتر و صعود بیشتر تتر در بازار گردد.

تحلیل تتر – ۳۰ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۳۰ بهمن با شما همراه هستیم. تتر بعد از یک روند رنج با فشردگی بسیار شدید، طبق پیش‌بینی که در روزهای گذشته داشتیم، مسیر صعودی به خود گرفت. صعود قیمت تتر البته می‌تواند دلایل فاندامنتالی مختلفی مانند افزایش قیمت دلار در بازار، نزدیک شدن به انتهای سال و البته نزدیک شدن به انتخابات داشته باشد. البته در نمودار تتر نیز این موضوع کاملاً مشهود بود و حالا بعد از چند روز قیمت تتر مسیر صعودی را در پیش گرفته است.

تحلیل تتر ۳۰ بهمن

تتر در حال حاضر با یک ناحیه مقاومتی برخورد کرده و قدرت بالای کندل‌ها نیز نشان از این دارد که عبور از این ناحیه برای تتر چندان دشوار نخواهد بود. پیش‌بینی ما از روند قیمت تتر در ادامه یک اصلاح قیمتی در این محدوده و سپس ادامه‌دار شدن روند صعودی است. البته پیش‌بینی قیمت تتر در کوتاه مدت تحت تاثیر رفتار بازیگران بازار دلار است و ممکن است با چالش‌هایی روبرو باشد، اما به هر حال قیمت این استیبل کوین در میان مدت و دراز مدت با توجه به شرایط موجود، چاره‌ای جز قرار گرفتن در یک مسیر صعودی نخواهد داشت.

تحلیل تتر – ۲۹ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۹ بهمن با شما همراه هستیم. اگر در چند روز اخیر مهمان ما در تحلیل تتر در این صفحه بوده باشید، گوشزد کردیم که قیمت تتر بیشتر به صعود متمایل است و قدرت خریداران به قدری بالاست که اجازه نزول بیشتر به تتر را نمی‌دهند. در این بین طبق پیش‌بینی روند صعودی برای قیمت تتر شکل گرفت.

تحلیل تتر ۲۹ بهمن

البته بررسی نمودار قیمت تتر نشان از این دارد که روند شکل گرفته با فشردگی زیادی همراه است و این فشردگی هنوز ما را نسبت به شروع یک روند قدرتمند برای تتر مردد می‌کند. از این رو ممکن است حتی قبل از صعود بیشتر شاهد یک اصلاح قیمتی در تتر باشیم که البته حتی در این صورت هم، اصلاح پیش آمده موقتی خواهد بود. تتر به وضوح متمایل به صعود است و در میان‌مدت قبل از پایان سال می‌توانیم قیمت‌های بیشتری را نیز برای تتر شاهد باشیم.

تحلیل تتر – ۲۸ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۸ بهمن با شما همراه هستیم. بالاخره بعد از چند روزی که تتر در یک محدوده بسیار کم در حال نوسان بود، شاهد فاصله گرفتن آن از حمایت اصلی بودیم. البته این افزایش قیمت تتر خیلی زیاد نبود، اما نشان از حمایت قدرتمندی داشت که در طول این چند روز جلوی ریزش بیشتر قیمت را گرفته بود. در نمودار می‌توانید روند تغییرات قیمت تتر در تایم فریم هفتگی را مشاهده کنید. هر چند در طول این هفته قیمت روند صعودی به خود گرفت، اما هنوز قدرت زیادی را برای خریداران شاهد نیستیم.

تحلیل تتر ۲۷ بهمن

شواهد نشان از این دارد که هرچند خریداران تتر قدرت بیشتری دارند، اما هنوز این قدرت خیلی زیاد نشده و عملا جهت صعودی آن کاملا تثبیت نشده است. برای روزهای آتی انتظار ادامه‌دار بودن یک روند رنج را برای تتر انتظار داریم. البته این روند رنج بیشتر به سمت صعود متمایل است.

تحلیل تتر – ۲۶ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۶ بهمن با شما همراه هستیم. پیش‌بینی ما از روند نوسانات قیمت تتر در چند روز گذشته همچنان پابرجاست. شرایطی که برای دلار در بازار آزاد پیش آمده فعلا شرایط لازم برای صعود قیمت تتر را ایجاد نمی‌کند و از طرف دیگر نیز خریداران اجازه نزول قیمت تتر را نمی‌دهند. ناحیه حمایتی که در نمودار ترسیم کرده‌ایم، در حال حاضر برای چند روز متوالی باقی مانده و قیمت نتوانسته خیلی از آن فاصله بگیرد.

تحلیل تکنکیال تتر ۲۶ بهمن

البته تجربه نشان داده که هر جا قیمت در یک ناحیه برای طولانی مدت رنج زده و یک محدوده کوچک نوسان می‌کند، بعد از خروج از این ناحیه با شدت بالا به مسیر خود ادامه خواهد داد. از این رو در صورتی که از این ناحیه رنج شاهد افزایش قیمت تتر باشیم، احتمالا این افزایش قیمت با مومنتم بسیار بالایی خواهد بود. شکست ناحیه حمایتی نیز می‌تواند باعث نزول بیشتر قیمت تتر شود که البته در حال حاضر چنین تحلیلی برای آن احتمال کمتری نسبت به افزایش قیمت دارد.

تحلیل تتر – ۲۵ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۵ بهمن با شما همراه هستیم. تتر همچنان روند رنج (Range) خود را بر روی یک حمایت ساعتی حفظ کرده و با وجود تمام شرایط و اخبار موجود، از این قیمت پایین‌تر نرفته است. هر چند شروع روند صعودی تتر نیاز به یک خبر فاندامنتالی و یا ورود پول به بازار دلار دارد، اما به هر حال قیمت آن از این مقدار پایین‌تر نیز نیامد. همان طور که در روزهای گذشته پیش‌بینی کردیم، تتر مستعد رشد قیمتی بالا در میان مدت است و به همین دلیل خریداران اجازه نزول بیشتر قیمت آن را نمی‌دهند.

تحلیل تکنیکال تتر ۲۵ بهمن

هر چند در ناحیه شکل گرفته، تعادل نسبی را میان خریداران و فروشندگان تتر شاهد هستیم، اما شرایط بد اقتصادی به زودی سرمایه‌های بیشتری را به سمت تتر خواهد کشاند. از این رو انتظار داریم تا تتر در میان مدت به روند صعودی خود برگشته و احتمالا رالی جدیدی صعودی قیمت تتر به مراتب بزرگتر ز رالی قبلی آن نیز خواهد بود. خارج شدن قیمت تتر از این ناحیه رنج به دلیل طولانی شدن حضور در آن، می‌تواند شتاب و شدت بسیار زیادی داشته باشد.

تحلیل تتر – ۲۴ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۴ بهمن با شما همراه هستیم. با توجه به اینکه قیمت دلار در چند روز اخیر ثابت باقی مانده و رقابت میان خریداران و پول واریز شده به بازار باعث شده تا این ارز وحشی در ایران برای چند روز آرام باشد، قیمت تتر نیز روند ثابتی را طی کرده است. تتر در طول چند روز گذشته از حمایت اصلی خود که در نمودار مشخص است، عبور نکرده و روی آن در حال درجا زدن است.

تحلیل تکنیکال تتر ۲۴ بهمن

البته پرواضح است که این رفتار قیمت تتر نشان از این دارد که حتی پول‌های واریز شده به بازار نیز یارای رقابت با تورم موجود را نداشته و احتمالا در میان مدت باید شاهد افزایشی شدن قیمت تتر باشیم. به هر حال نقش تعیین کننده برای تتر در این چند روز را حمایتی دارد که روی نمودار مشخص کرده‌ایم. از دست رفتن این حمایت به نشانه شروع نزول قیمت تتر حداقل در میان مدت خواهد بود و تا وقتی هم که این حمایت در جای خود باقیست، قیمت تتر همچنان در همان روند صعودی خود قرار دارد.

تحلیل تتر – ۲۳ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۳ بهمن با شما همراه هستیم. آخرین ناحیه حمایتی که برای قیمت تتر ترسیم کردیم، هنوز هم پابرجاست. طبق تحلیلی که قبل از تعطیلات چند روز گذشته ارائه کردیم، تتر به دلیل حجم کم معاملات دلار در بازار و عدم وجود نقدینگی، احتمالا در یک محدوده رنج قرار خواهد گرفت و همین طور هم شد. اما نکته مهم این روند رنج از این قرار است که واریز مبالغ زیاد پول به بازار هم نتوانست قیمت دلار و تتر را از ناحیه حمایتی ترسیم شده به پایین بکشند.

تحلیل تتر ۲۳ بهمن

در حال حاضر چیزی که مسلم است، قیمت تتر تا زمانی که بالای ناحیه ترسیم شده در نمودار باشد، صعودی است و حتی در کوتاه‌مدت هم خیلی ریزش خاصی در قیمت آن نخواهد بود. اما شکست این ناحیه می‌تواند تا حدی قیمت تتر را به پایین کشیده و باعث اصلاح قیمتی آن باشد. پیش‌بینی و تحلیل ما از روند قیمت تتر در روزهای آینده صعودی است. انتظار داریم که بعد از یک کف‌سازی  حالا دوباره قیمت تتر روند اصلی خود یعنی صعود را در پیش بگیرید. البته این مهم برای چند ساعت آینده نیز به همین ترتیب محتمل است و ممکن است در چند ساعات اولیه روز دوشنبه، شاهد افزایش قیمت در روند تتر باشیم.

تحلیل تتر – ۲۱ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۱بهمن با شما همراه هستیم. قیمت تتر در تایم فریم ۴ ساعته یک الگوی سر و شانه نزولی را ایجاد کرده است که آینده قیمت آن به این الگو بستگی دارد. در صورتی که خط گردن الگوی سروشانه و البته حمایت نظیر آن به سمت پایین بشکنند، سیگنال قدرتمندی برای نزول قیمت تتر حداقل برای چند روز آتی صادر خواهد شد. همان سور که ملاحظه می‌کنید، خط گردن سروشانه نزولی تتر و حمایت نزدیک آن، به نوعی روی هم همپوشانی داشته و این مهم قدرت این ناحیه حمایتی را افزایش داده است.

تحلیل تتر ۲۱ بهمن

هر چند انتظار داریم که قیمت تتر از این ناحیه به سمت بالا برگردد، اما به هر حال در صورت شکست، حداقل به اندازه ارتفاع سر در الگوی سروشانه انتظار نزول قیمت تتر را داریم. بنابراین در طول روز جای و یکی دو روز آینده بایستی واکنش تتر به این ناحیه حمایتی را مورد بررسی قرار دهید.

تحلیل تتر – ۱۹ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۹ بهمن با شما همراه هستیم. با توجه به تعطیلاتی که به آن وارد شدیم، خیلی روند قدرتمندی را برای تتر شاهد نیستیم و حرکات بسیار محدودی در قیمت آن رقم می‌خورد. در نمودار زیر حمایت و مقاومت نزدیک تتر را برای تایم فریم 1 ساعته ترسیم کرده‌ایم. همانطور که در نمودار مشخص است، تتر نتوانست به حمایت ۱ ساعته خود نفوذ کند و مقاومت ۱ ساعته خود را نیز به سمت بالا اینگالف کرده است.

تحلیل تتر ۱۹ بهمن

مطابق با شواهدی که دیروز به آنها اشاره کردیم، پیش‌بینی ما از روند کوتاه مدت قیمت تتر صعودی است و انتظار داریم تا دوباره تتر در مسیر صعودی قبلی خود قدم بردارد. البته به دلیل کم بودن تعداد معامله گران و نقدینگی در بازار ممکن است در چند روز آتی شاهد یک روند رنج در نمودار قیمت برای تتر بشیم. از این رو باید به این موضوع نیز دقت کرده و در معاملات خود بر روی تتر صبورتر از قبل باشید.

تحلیل تتر – ۱۸ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۸ بهمن با شما همراه هستیم. تتر در جای بسیار حساسی قرار گرفته و برای علاقه‌مندان خرید ارز دیجیتال که به دنبال تعیین روند تتر حداقل در تعطیلات پیش رو هستند، لازم دانستیم تا به ارزیابی نمودار قیمت آن در کوتاه‌مدت بپردازیم. روند قیمت تتر در میان مدت صعودی است و انتظار داریم تا در یکی دو ماه آینده قیمت آن به بالای ۶۰ هزار تومان هم برسد، اما در کوتاه‌مدت در روند تتر چه خبر است؟

تحلیل تکنیکال تتر ۱۸ بهمن

طبق نمودار، قیمت تتر در تایم فریم کوتاه بعد از رسیدن به یک حمایت در حال کف‌سازی است و یک ناحیه رنج ایجاد کرده است. تا زمانی که این کف به سمت پایین نشکند، امیدی به نزولی شدن قیمت تتر نیست. از طرفی نوع حرکات قیمت نشان از شروع یک روند صعودی دارد. البته با توجه به تعطیلی بازار ایران در روزهای پیش رو و باز بودن بازار جهانی ممکن است این روند صعودی در همین تعطیلات رخ دهد و یا بلافاصله بعد از تعطیلات شاهد جهش قیمت دلار و تتر باشیم. عدم تزریق پول به بازار در این تعطیلات می‌تواند عاملی برای افزایش قیمت تتر در روزهای جاری باشد.

تحلیل تتر – ۱۷ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۷ بهمن با شما همراه هستیم. تتر به عنوان یک استیبل کوین معروف جذابیت‌های سرمایه‌گذاری زیادی در ایران پیدا کرده و کاربران ایرانی علاقه زیادی به خرید و فروش تتر در بازار دارند. در این بین روند قیمت تتر دقیقا متناسب با روند قیمت دلار در بازار آزاد ایران است و این دو، نمودارهای نزدیک به همی را دارا هستند. همان‌طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، قیمت تتر نیز مانند قیمت دلار بعد از یک صعود شارپ و با مومنتم بالا، وارد یک روند نزولی و اصلاحی شد و اکنون در اصلاح قیمتی خود به حمایت اصلی خود رسیده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۷ بهمن

عبور قیمت تتر از این حمایت می‌تواند باعث اصلاح بیشتر آن شود. اما همان‌طور که دیروز اذعان داشتیم، شکست این حمایت برای تتر به این راحتی‌ها هم نیست و نیاز به تزریق پول زیادی در بازار دلار توسط بانک مرکزی دارد. در حال حاضر تتر به این حمایت واکنش مثبتی داشته و می‌توانیم انتظار یک روند صعودی جدید را برای تتر در روزهای آتی داشته باشیم.

تحلیل تتر – ۱۶ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۶ بهمن با شما همراه هستیم. طبق تحلیلی که در چند روز گذشته ارائه کردیم، قیمت تتر وارد یک روند اصلاحی شد و مطابق با شرایط نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد، افت قیمت تتر را نیز شاهد بودیم. در حال حاضر پولبک قیمت به ناحیه حمایتی تکمیل شده و از این گذشته نشانه‌هایی را هم برای صعودی شن قیمت تتر در طول روز جاری و یکی دو روز آتی شاهد هستیم.

در اولین نکته باید به واگرایی مثبت میان قیمت تتر با شاخص RSI اشاره داشته باشیم که می‌تواند دلیلی محکم برای برگشت قیمت به سمت بالا باشد. همچنین در تایم فریم ۴ ساعته RSI وارد منطقه اشباع فروش شده و همان‌طور که در نمودار برای شما مشخص کرده‌ایم، در گذشته در هر بار تکرار این موضوع، بلافاصله قیمت تتر روند صعودی به خود گرفته است. از این رو پیش‌بینی ما برای تغییرات قیمت تتر در طول روز جاری صعودی است و این صعود می‌تواند در چند روز آینده نیز ادامه داشته باشد. البته با توجه به تعطیلی آخر هفته طولانی، در روزهای آتی شرایط قیمت تتر را برای تعطیلات نیز بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تتر – ۱۵ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۵ بهمن با شما همراه هستیم. روند صعودی قدرتمند تتر باعث ایجاد یک اصلاح قیمتی بسیار شدید در آن شده است. از دیدگاه تکنیکالی می‌توانیم افت قیمت تتر را ناشی از برخورد قیمت آن به خط روند سبز رنگ بدانیم. همچنین این افت قیمت می‌تواند پولبکی به سطح مقاومتی شکسته شده باشد که اکنون تبدیل به یک حمایت قوی شده است. اگر به تحلیل قیمت تتر ما از روز پنجشنبه تاکنون نگاه کنید، به وضوح برای شما پیش‌بینی کردیم که قیمت این استیبل کوین می‌تواند در ابتدای این هفته روند نزولی به خود گرفته و این اصطلاح حتی ممکن است تا روز دوشنبه نیز ادامه داشته باشد.

تحلیل تتر ۱۵ بهمن

تحلیل تکنیکال تتر نشان از این دارد که همچنان روند میان مدن آن صعودی است و دوباره بعد از تکمیل اصلاح قیمتی می‌توانیم شاهد افزایش قیمت تتر در بازار باشیم. اخبار حاکم بر بازار دلار نیز روی این نوسان قیمت تتر بی‌تاثیر نبوده، اما در ادامه تتر دوباره می‌تواند مسیر صعودی خود را در پیش بگیرید. به هر حال باید منتظر واکنش قیمت تتر به حمایت ترسیم شده در نمودار باشیم.

تحلیل تتر – ۱۴ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۴ بهمن با شما همراه هستیم. همان‌طور که در روز پنجشنبه روند تغییرات قیمت تتر را پیش‌بینی کردیم، قیمت این استیبل کوین در دو روز گذشته روند نزولی اصلاحی را در پیش گرفت. اما همچنان طبق تحلیل ما، قیمت تتر در یک روند صعودی قرار گرفته و حداقل تارگت آن نیز خط سبز رنگ مشخص شده است. البته نه اینکه این خط آخرین تارگت قیمت تتر باشد، اما به هر حال رسیدن قیمت تتر به این محدوده در میان مدت مسیری است که تتر در آن قرار گرفته است.

تحلیل تتر ۱۴ بهمن

تتر همان طور که در نمودار مشخص است، در یک روند اصلاحی می‌تواند به ناحیه حمایتی مشخص شده پولبک زده و از این ناحیه دوباره به سمت بالا پرتاب شود. اتفاقی که البته با توجه به اخبار حاکم بر منطقه و همچنین شرایط بازارهای داخلی چندان هم دور از دسترس نبوده و حتی ممکن است قبل از تکمیل شدن این پولبک نیز، شاهد پرتاب قیمت تتر در طول روز جاری باشیم. به هر حال همچنان پیشنهاد ما به کسانی که تتر دارند، حفظ دارایی‌های آنهاست و توصیه ما به کسانی که ریال در حساب خود نگه داشته‌اند، تبدیل آن به تتر برای کوتاه‌مدت و میان‌مدت است.

برای مشاهده تحلیل روزانه بیت کوین کلیک کنید.

تحلیل تتر – ۱۲ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۲ بهمن با شما همراه هستیم. این بار برای تحلیل تتر سراغ نمودار این استیبل کوین در تایم فریم هفتگی می‌رویم. در روزهای گذشته دلایل روند صعودی قیمت تتر را برای شما تشریح کرده و در تایم فریم‌های ۱ ساعته تا روزانه تاییدیه‌های لازم برای صعودی بودن قیمت آن را برای شما تشریح کردیم. اکنون در آخرین روز کاری هفته در ایران یعنی پنجشنبه ۱۲ بهمن سعی داریم تا نیم‌نگاهی به کندل هفتگی تتر داشته باشیم.

تحلیل تتر ۱۲ بهمن

کندل‌های هفتگی در چند هفته اخیر همگی با مومنتم بالا روند صعودی قیمت تتر را تایید می‌نمایند. این مومنتم بالا نشان از این دارد که برای روزهای آتی هم روند قیمت تتر صعودی خواهد بود. البته نزولی شدن قیمت تتر برای یکی دو روز کاملا طبیعی است. ممکن است یک اصلاح قیمتی را در روزهای شنبه و یکشنبه در قیمت تتر شاهد باشیم، اما به هر حال اصلاح‌های قیمت تتر نیز موقت است و تا رسیدن به تارگت اولیه یعنی خط سبز رنگ، نمی‌توانیم قیمت تتر را همچنان در روند صعودی ببینیم.

تحلیل تتر – ۱۱ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۱بهمن با شما همراه هستیم. تحولات و اخبار سیاسی منطقه در روزهای اخیر نگاه‌ها به سمت قیمت دلار در ایران را بیشتر کرده و پرواز بلند دلار باعث شده تا شاهد افزایش قابل‌توجه قیمت تتر در بازار نیز باشیم. این افزایش قیمت البته از چند روز قبل و با نمودار به صورت تکنیکالی کاملا قابل پیش‌بینی بود و اگر تحلیل‌های چند روز گذشته ما را در تحلیل روزانه تتر مطالعه کرده باشید، هشدارهای لازم برای این افزایش قیمت را به شما ارائه کرده بودیم.

تحلیل تتر ۱۱ بهمن

به هر حال نمودار تتر نشان از این دارد که این افزایش قیمت همچنان ادامه داشته و هنوز برای توقف قیمت تتر زود است. با شکسته شدن ناحیه مقاومتی و تبدیل شدن آن به حمایت، حالا بیشتر از همیشه انتظار رکوردشکنی قیمت تتر را داریم و ادامه‌دار شدن این روند در چند روز آینده می‌تواند سقف قیمتی تاریخ تتر در ایران را به سمت بالا بشکند. احتمالا باید خود را برای تترهای بالای ۶۰ هزار تومان هم آماده کنیم.

هدف قیمتی تتر خط سبزی است که در نزدیکی‌های قیمت ۶۲،۰۰۰ تومان ترسیم شده است. این خط آخرین امید برای برگرداندن قیمت تتر خواهد بود و انتظار داریم تا حداقل یک اصلاح قیمتی چند روزه را برای آن رقم بزند. در صورت شکسته شدن این خط، عملا قیمت تتر آماده یک پرواز بزرگ خواهد بود.

تحلیل تتر – ۱۰ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۱۰ بهمن با شما همراه هستیم. نمودار زیر تغییرات قیمت تتر را در چند روز گذشته نشان می‌دهد. درست زمانی که تتر توانست خط مورب سبز رنگ را به سمت بالا بشکند، درباره آن صحبت کردیم و اشاره کردیم که روند قیمت تتر صعودی شده و کاربران باید صبوری بیشتری برای نگه داشتن تترهای خود داشته باشند. از آن زمان قیمت تتر بیش از 4 هزار تومان برای هر واحد افزایش پیدا کرده و این مهم سودآوری قابل توجهی را برای خریداران تتر در این مدت رقم زده است.

تحلیل تتر ۱۰ بهمن

در ادامه نیز تتر موفق شد تا دو ناحیه مقاومتی خود را پشت سر بگذارد. در حال حاضر نیز قیمت این استیبل کوین محبوب بازار ارز دیجیتال با یک ناحیه مقاومتی دیگر درگیر است و انتظار داریم با توجه به مومنتم خیلی بالا، قیمت از این ناحیه نیز عبور کرده و ارقام بالاتری را برای تتر شاهد باشیم. از این رو دوباره باید به دارندگان تتر هشدار دهیم که بهتر است در نگهداری از توکن‌های خود صبر بیشتری داشته باشند و در اهداف قیمتی بالا آنها را عرضه نمایند.

تحلیل تتر – ۹ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۹ بهمن با شما همراه هستیم. در نمودار زیر ملاحظه می‌کنید که قیمت تتر با چه مومنتوم بالایی مسیر صعودی خود را در پیش گرفته است. طبق آنچه تحلیل کرده و انتظار داشتیم، مقاومت ۵۶ هزار تومانی هم خیلی جلوی این روند را نگرفته و روند صعودی قیمت تتر همچنان ادامه دارد.

تحلیل تتر ۹ بهمن

با توجه به اخباری که این روزها در منطقه شاهد آنها هستیم، قیمت تتر بعد از عبور از این ناحیه مقاومتی می‌تواند خود را تا تارگت کوتاه‌مدت خود در نزدیکی‌های ۶۲ هزار تومان بالا بکشد. همه شواهد نشان از صعودی بودن قیمت تتر در میان‌مدت دارد و به همین دلیل توصیه می‌کنیم که خیلی به دنبال نقد کردن دارایی‌های دلاری خود نباشید. فروش تتر در این شرایط اصلا انتخاب مناسبی برای شما نیست و صبر بیشتر می‌تواند سود بیشتری در نوسانات قیمت تتر برای شما ایجاد نماید.

تحلیل تتر – ۸ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۸ بهمن با شما همراه هستیم. تتر در چند روز گذشته در یک روند کاملا مشخص و قابل پیش‌بینی قرار گرفته و در حال طی کردن پله به پله تحلیل ما است. در حال حاضر همان‌طور که می‌بینید قیمت‌ تتر خط روند نزولی روزانه خود را شکسته و حتی از نزدیک‌ترین مقاومت خود نیز به سمت بالا عبور کرده است. در ادامه شاهد یک پولبک به ناحیه شکسته شده بودیم که باعث شد تا روند صعودی قدرتمندتری را برای تتر در نظر بگیریم.

تحلیل تتر ۸ بهمن

قیمت تتر در طول چند روز گذشته، با افت مومنتم بالایی همراه بوده است. از این رو ممکن است قیمت آن با یک نزول بزرگ روبرو شده و به خط روند مورب سبز رنگ پولبک بزند. در این صورت هم البته همچنان قیمت آن روند صعودی به خود خواهد گرفت و دوباره شاهد بالا آمدن قیمت تتر خواهیم بود. البته باید تا آن زمان صبر داشته باشید. همچنین در صورت شکسته شدن سطح مقاومتی ترسیم شده در بالا، عملا این سناریو دیگر منتفی شده و قیمت تتر را باید از همینجا صعودی در نظر بگیریم.

تحلیل تتر – ۷ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۷ بهمن با شما همراه هستیم. قیمت تتر بعد از عبور از خط روند نزولی روزانه خود، در یک روند صعودی قرار گرفته و همچنان به این روند ادامه می‌دهد. ناحیه مقاومتی ترسیم شده در نمودار زیر را می‌توان اولین ناحیه‌ای در نظر گرفت که احتمالا واکنش شدید قیمت تتر به آن وجود دارد. البته تا زمانی که قیمت در بالای خط سبز مورب ترسیم شده است، روند قیمت تتر صعودی است و خبری از برگشت‌های بزرگ در قیمت آن نخواهد بود.

تحلیل تتر ۷ بهمن

در صورتی که در ادامه شاهد عبور قیمت تتر از ناحیه مقاومتی ترسیم شده باشیم و قیمت آن در بالای سطح ۵۷ هزار تومان تثبیت نماید، امکان مشاهده روندهای جهشی در قیمت تتر را نیز می‌توان متصور بود. در حال حاضر برای روز جاری روند تغییر ثابت و اصلاحی را برای تتر در پیش رو داریم و در صورت صعودی شدن قیمت نیز، ناحیه مقاومتی ترسیم شده می‌تواند تارگت اصلی آن باشد. اما در ادامه باید منتظر واکنش کامل قیمت به این ناحیه باشیم.

تحلیل تتر – ۴ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۴ بهمن با شما همراه هستیم. مشاهده می‌کنید که آخرین تحلیل ما از قیمت تتر همچنان پابرجاست. قیمت تتر بعد از شکست خط روند روزانه و طبق پیش‌بینی که داشتیم، شکست ناحیه مقاومتی پیش رو حالا هیچ مقاومت خاصی را تا رسیدن به اهداف مشخص شده ندارد.

تحلیل تتر ۴ بهمن

روند حرکتی قیمت تتر همچنان با توجه به افزایش قیمت‌ها در بازار دلار آزاد، صعودی پیش‌بینی می‌شود و لازم است تا حتما یک سطح مقاومتی قدرتمند جلوی افزایش قیمت آن را بگیرد. این مهم نشان از این دارد که حداقل برای چند هفته باقیمانده از سال جاری، قیمت تتر روند صعودی خواهد داشت و فقط در بازه‌های زمانی کوتاهی ممکن است شاهد اصلاح قیمت تتر و نزولی شدن آن باشیم.

طبق تحلیل تکنیکال تتر همچنان باید توصیه کنیم که تترهای خود را در بازار فروشنده نباشید و تا رسیدن به تارگت‌های قیمتی مشخص شده، تحمل خود را در معاملات تتر بالاتر ببرید.

تحلیل تتر – ۳ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۳ بهمن با شما همراه هستیم. قیمت تتر طبق نمودار پایین چند روزی است که با یک ناحیه مقاومتی درگیر بوده و هنوز نتوانسته به صورت کامل از آن عبور نماید. البته طبق انتظاری که از شرایط تتر داریم، عبور از این ناحیه مقاومتی برای آن در دسترس است و روند قیمت تتر گارد صعودی خود را حفظ خواهد کرد. تارگت‌های قیمتی تتر در چند هفته آینده را نیز برای شما به رنگ سبز مشخص کرده‌ایم.

تحلیل تتر ۳ بهمن

شکست خط روند بزرگ روزانه در روند قیمت تتر شوک بزرگی به این بازار بود و باعث شد تا در حال حاضر مقاومت خیلی قدرتمندی تا نزدیکی‌های ۶۲،۰۰۰ تومانی روبرو تتر قرار نگیرد. علاوه بر این، قیمت دلار در بازار آزاد ایران نیز روند صعودی به خود گرفته و این موضوع می‌تواند تسریع کننده روند صعودی تتر در چند روز آتی باشد.

تحلیل تتر – ۲ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲ بهمن با شما همراه هستیم. تحلیل تتر دقیقا مطابق انتظار پیش می‌رود و شاهد ایجاد یک روند صعودی در آن هستیم که در یکی دو روز گذشته شتاب این حرکت صعودی کاهش پیدا کرده است. تتر در مسیر خود به یک ناحیه مقاومتی رسیده که البته نباید چندان کار سختی برای عبور از این ناحیه مقاومتی داشته باشد. با شکست خط روند روزانه، تتر چند روزی است که گارد صعودی گرفته و شکست ناحیه مقاومتی ترسیم شده، می‌تواند استعداد رسیدن به تارگت‌های ترسیم شده (خطوط سبز) را برای تتر ایجاد نماید.

تحلیل تتر ۲ بهمن

تتر در چند روز گذشته نشان داده که بیشتر منتظر اخبار سیاسی حاکم بر منطقه است تا مسیر صعودی خود را طی کند. از طرف دیگر شرایط داخلی نیز باعث شده تا شاهد کنترل‌هایی برای قیمت دلار باشیم که تاثیر زیادی روی قیمت تتر دارد. اما نمودار تکنیکال تتر نشان از این دارد که این کنترل‌ها شاید نتوانند دوام زیادی داشته باشند و به زودی باید منتظر رشد قیمتی جذابی در تتر باشیم.

تحلیل تتر – ۱ بهمن

با تحلیل تکنیکال تتر امروز 1 بهمن با شما همراه هستیم. روند تغییرات قیمت تتر در چند روز گذشته دقیقا طبق تحلیل تکنیکال صورت گرفته بوده و کاملا قابل پیش‌بینی است. اگر بخواهیم همان تحلیل قبلی را برای تتر در نظر بگیریم، احتمالا افت قیمت‌های یکی دو روز گذشته تنها یک اصلاح قیمتی ساده برای تتر نیستند و ادامه دوباره باید قیمت را برای تتر صعودی بدانیم.

تحلیل تتر ۱ بهمن

خط روند سبز رنگ به سمت بالا شکسته شده و قیمت تتر حتی مقاومت نزدیک خود را نیز به سمت بالا اینگالف گرده است. این مهم نشان از این دارد که تتر برای رشد قیمتی بیشتر نیاز به نقدینگی داشته و ریزش‌های یکی دو روز را هم می‌توانیم دلیلی برای رسیدن به این نقدینگی بدانیم.

در مجموع تا زمانی که قیمت به زیر خط روند سبز رنگ برنگردد، روند تتر صعودی است و تارگت اصلی آن نیز در قیمت 62000 تومان خواهد بود. البته مقاومت‌های محلی را نیز در این مسیر برای تتر شاهد هستیم که هر یک می‌توانند روی روند تاثیر داشته باشند. تحلیل قیمت تتر را در تبدیل هر روز دنبال کنید تا بهترین نقاط برگشتی آن را بدانید.

تحلیل تتر – ۳۰ دی

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۳۰ دی با شما همراه هستیم. مطابق تحلیلی که در هفته گذشته از تتر داشتیم، قیمت تتر مسیر صعودی در پیش گرفت. کاهش اصطکاک در منطقه میان ایرانی و پاکستان و میانجی‌گری میان این دو کشور باعث شده تا در طول 24 ساعت گذشته شاهد افت قیمت تتر باشیم اما نمودار نشان از این دارد که این افت قیمت تنها یک اصلاح و پولبک به خط روند شکسته شده نیست.

تحلیل تتر ۳۰ دی

قیمت تتر علاوه بر شکست خط روند طولانی‌مدت خود در تایم فریم بالا، حتی سقف قیمتی نزدیک را نیز به سمت بالا شکست و سقف جدیدی نسبت به چند هفته گذشته در آن شاهد بودیم. هر چند قیمت این استیبل کوین مسیر نزولی گرفته، اما این مسیر نزولی می‌تواند اصلاحی برای آن بوده و دوباره از فردا یا یکی دو روز آینده مسیر صعودی را در آن شاهد باشیم. در حال حاضر کمتر فروشنده ارز تتر بوده و بیشتر سعی کنید تا در سرمایه‌گذاری روی آن صبور باشید.

تحلیل تتر – ۲۸ دی

تحلیل تتر

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۸ دی با شما همراه هستیم. طبق تحلیلی که دیروز از تتر منتشر کردیم، روند آن صعودی شد و حالا با انتشار اخبار بیشتر مناقشات سیاسی در منطقه شاهد اوج گرفتن هر چه بیشتر قیمت تتر هم هستیم. همانطور که در نمودار زیر مشخص است، در تایم فریم بالا تتر بعد از مدت‌ها موفق شده تا یک ناحیه مهم را به سمت بالا بشکند.

با شکست مثلث مشخص‌شده به سمت بالا، تارگت‌های قیمتی آن در میان مدت مشخص هستند. البته در حال حاضر قیمت تتر با یک ناحیه مقاومتی در قیمت ۵۴٬۰۰۰ تومان هم روبرو است که در صورت عبور از این قیمت، عملا دسترسی به قیمت‌های ۵۷٬۳۰۰ و ۶۲٬۰۰۰ تومانی برای آن ساده‌تر خواهد شد. چیزی که در نمودار مشخص است، تتر رسیدن به این اهداف را آغاز کرده و اکنون در ابتدای آن قرار دارد. اگر تتر دارید، اکنون زمان مناسبی برای فروش آن نیست و ممکن است در هفته‌های آینده قیمت هر واحد تتر بسیار متفاوت‌تر نسبت به قیمت کنونی آن باشد.

تحلیل تتر – ۲۷ دی

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۷ دی با شما همراه هستیم. مقاومتی که دیروز برای روند صعود قیمت تتر کشیده بودیم، مانع از صعود بیشتر آن شد. قیمت تتر روند نزولی به خود گرفت. تحلیل تکنیکال تتر امروز نشان از این دارد که قیمت این ارز همچنان می‌تواند به مسیر اصلاحی خود ادامه داده و بیشتر نزول کند. در مسیر نزولی دو حمایت مهم را در کوتاه‌مدت برای تتر شاهد هستیم که احتمال واکنش به آنها و برگشت از این نواحی با توجه به مومنتم ضعیف ریزشی را می‌توانیم محتمل بدانیم.

تحلیل تتر ۲۷ دی

البته در مسیر صعودی نیز مقاومت مهمی را در قیمت تتر شاهد هستیم که برای صعودی شدن کامل قیمت، نیاز به شکستن آن دارد. در شرایط کنونی کندل‌های صعودی قدرت بیشتری از خود نشان می‌دهند و صعود گزینه محتمل تری در یکی دو روز آینده برای تتر خواهد بود.

تحلیل تتر – ۲۶ دی

با تحلیل تکنیکال تتر امروز ۲۶ دی با شما همراه هستیم. با تشکیل الگوی QM روی نمودار لحظه‌ای تتر شاهد ریزشی شدن قیمت آن در روز گذشته بودیم و این ریزش تا هدف قیمتی الگوی QM ادامه داشت. البته در انتهای روز گذشته اخبار منفی در منطقه باعث شد تا دوباره تتر روند صعودی به خود بگیرد.

تحلیل تتر ۲۶ دی

در حال حاضر قیمت تتر در میان دو محدوده آبی مشخص شده در حال نوسان است و مقاومت بنفش رنگ مشخص شده نیز چندان قدرت بالایی در برابر صعود پرفشار‌تر در طول امروز نخواهد داشت. شکست ناحیه بالایی حتی ممکن است باعث رشد انفجاری‌تر تتر هم شده و آن را تا قیمت‌های بالاتر پرتاب نماید. البته این موضوع تحت تاثیر اخباری خواهد بود که در طول امروز از منطقه به بیرون خواهند آمد.

تحلیل تکنیکال تتر نشان از این دارد که قیمت آن در یک محدوده رنج مشخص شده در حال نوسان است و تا وقتی که این محدوده به یکی از دو طرف نشکند، عملا نوسان قیمتی تتر در آن ادامه پیدا خواهد کرد.

تحلیل تتر – ۲۵ دی

با تحلیل تکنیکال تتر امروز با شما همراه هستیم. تتر در چند روز گذشته روند صعودی به خود گرفته و در نمودار ساعتی آن شاهد تشکیل یک الگوی QM نزولی هستیم. همچنین با شکست خط روند صعودی، تاییدیه دومی برای نزولی شدن قیمت تتر حداقل برای چند ساعت در طول روز جاری صادر شده است. مومنتم کندل‌های نزولی به مراتب بیشتر بوده و این مهم نشان از این دارد که تتر باید دوباره مسیر صعودی چند روز گذشته را برگردد. فروشندگان در حال قدرت گرفتن هستند و خریداران کمتر در این رقابت شرکت می‌نمایند.
تحلیل تتر ۲۵ دی

حمایت استاتیک ترسیم شده همجوار با قیمت فعلی، آخرین امید تتر برای عدم نزول است که البته چندان امیدی به آن نیست. قیمت ۵۲،۵۰۰ تومان می‌توان از اولین تارگت‌های قیمتی تتر در چند ساعت آینده در نظر گرفت. البته تحلیل تتر امروز بیشتر برای نوسانات چند ساعتی آن است و در درازمدت همچنان روند صعودی را برای تتر در نظر داریم.

تحلیل تتر

تحلیل تتر USDT

به فرایند استفاده از ابزارها و اطلاعات مختلف برای پیش‌‌بینی قیمت تتر در آینده نه‌چندان دور اصطلاحاً تحلیل تتر گفته می‌شود. در تابستان که هوا داغ است نیاز به استفاده از کولر در میان افراد جامعه بیشتر شده و تقاضا برای خرید آن نیز افزایش پیدا می‌کند و مسلماً شاهد افزایش قیمت کولر در بازار خواهیم بود. به همین راحتی و با یک تکنیک بسیار ساده یعنی درک عوامل مؤثر بر قیمت کولر ما شرایط تغییرات قیمت این کالا را در تابستان برای شما پیش‌بینی کردیم. البته قرار نیست این پیش‌بینی همیشه درست از آب در بیاید. دقیقاً می‌توان از تکنیک‌های مشابه برای تحلیل قیمت هر کالای دیگری نیز اقدام کرد و تحلیل تتر نیز از این قاعده مستثنا نیست.

برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی تتر و دریافت سودهای جذاب ناشی از نوسانات قیمت آن در بازار هستند، تحلیل تکنیکال تتر اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. هدف ما از تحلیل تتر امروز شناخت بهترین نقاط برای خرید این ارز دیجیتال و البته فروش آن در بالاترین میزان سود است. برای این منظور روش‌های مختلفی را نیز به کار خواهیم گرفت که در ادامه بیشتر به آنها آشنا می‌شوید.

قیمت تتر در بازار جهانی

تتر یک استیبل کوین است و ماهیت اصلی استیبل کوین‌ها ثابت بودن قیمت آنها است. پشتوانه فیزیکی تتر در بازار جهانی دلار آمریکا است و قیمت تتر نیز همیشه ثابت و برابر با ۱ دلار خواهد بود. در سرتاسر جهان کاربران برای خرید ۱ تتر نیاز به پرداخت ۱ دلار دارند و نمودار قیمت تتر بر اساس دلار همیشه یک خط صاف و با نوسانات بسیار کم است. کاربرد اصلی usdt در بازار ارز دیجیتال نیز حفظ ارزش دارایی کاربران و حفافظت از دارایی‌ها در برابر نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال است. مثلاً اگر شما برای خرید اتریوم اقدام کرده و در کیف پول خود اتریوم داشته باشید، در صورتی که پیش‌بینی شما از روند قیمت اتریوم لی باشد می‌توانید اتریوم‌های خود را به تتر تبدیل کرده و ارزش آنها را در لحظه حفظ کنید.

قیمت تتر در ایران

قیمت تتر در ایران

قیمت تتر در ایران نیز همیشه نزدیک به یک دلار است و تنها تفاوت‌های کمی را میان قیمت دلار و تتر شاهد هستیم. اما نکته مهم اینجاست که قیمت دلار در ایران دائماً در حال نوسان است و ممکن است حتی در یک بازه زمانی کوتاه شاهد تفاوت‌های قیمتی بسیار زیادی برای دلار در بازار آزاد باشیم. اگر قرار باشد برای خرید تتر شما یک دلار پرداخت کنید، امروز نیاز به صرف هزینه ۵۰ هزار تومانی خواهید داشت و فردا ممکن است این هزینه به ۷۰ هزار تومان برسد. پس شما به جای اینکه پول خود را به تومان نگه دارید، بهتر است آن را تبدیل به دلار و یا جایگزین آن یعنی تتر کنید. این یک رفتار کاملاً حرفه‌ای در فرایند سرمایه‌گذاری است و باعث می‌شود تا ارزش دارایی مالی شما در گذر زمان حفظ شده و تورم تأثیر منفی روی آن نگذارد.

در واقع کاربران ایرانی هم از همان قابلیت تتر برای حفظ ارزش دارایی‌ها استفاده می‌کنند، اما با این تفاوت که باید همیشه اقدام به تحلیل تتر کرده و در قیمت پایین برای خرید آن اقدام و در قیمت بالاتر آن را به بازار عرضه کنند. خرید و فروش تتر در بازارهای زمانی کوتاه‌مدت سودهای بسیار جذابی برای کاربران ایرانی رقم می‌زند و رسیدن به این سود‌ها تنها با تسلط به روش‌های تحلیل تتر امکان‌پذیر خواهد بود.

روش‌های تحلیل تتر

صحبت از روش‌های تحلیل تتر به میان آمد و لازم دانستیم تا این روش‌ها را به شما معرفی کنیم. در حال حاضر کاربران حرفه‌ای با آموزش روش‌های تحلیل قیمت تتر اقدام به پیش‌بینی آن چه در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت چندساعته و چه در بازه‌های زمانی بلندمدت چندروزه می‌نمایند. تحلیل تتر امروز به صورت کلی با استفاده از دو روش امکان‌پذیر است:

  • تحلیل تکنیکال تتر
  • تحلیل بنیادی یا فاندامنتال تتر

هر یک از این روش‌های تحلیلی مزیت‌ها و کاربرد خاص خود را دارند که در ادامه نیم نگاهی به شرایط استفاده از آنها برای ارزیابی نمودار لحظه تتر خواهیم داشت.

تحلیل تکنیکال تتر

تحلبل تکنیکال تتر

تحلیل تکنیکال تتر روشی است که شما در آن با استفاده از یک سری ابزارهای تکنیکالی، نمودار قیمت تتر را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و از الگوهایی که از قبل در تحلیل تکنیکال تعریف شده، کمک می‌گیرید تا آینده قیمت را پیش‌بینی کنید. هم ابزارهای بسیار گسترده‌ای برای تحلیل تکنیکال تتر تعریف شده و هم سبک‌های تحلیلی بسیار زیادی در این روش تحلیلی وجود دارد. رایج‌ترین روش‌های تکنیکالی برای آنالیز قیمت تتر موارد زیر هستند:

  • تحلیل تتر با پرایس اکشن
  • تحلیل تتر با تکنیکال کلاسیک
  • تحلیل تتر با اندیکاتور

تحلیل تتر با پرایس اکشن

پرایس اکشن یکی از جذاب‌ترین و بهترین سبک‌های تحلیل تکنیکال است که در آن تحلیلگر بدون نیاز به هیچ‌گونه ابزار اضافی فقط روی آنالیز قیمت تمرکز دارد. در واقع در این روش شما گذشته قیمت را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و بر اساس الگوهای رایج در پرایس اکشن از گذشته به آینده می‌رسید. تحلیل تتر با پرایس اکشن مدرن‌ترین روش تحلیل این ارز دیجیتال است و شما را به نتیجه کاملاً درست به‌شدت نزدیک خواهد کرد. در تحلیل تتر امروز در تبدیل حتماً سعی می‌کنیم تا از بهترین و مدرن‌ترین الگوهای پرایس اکشن برای تحلیل این ارز دیجیتال استفاده کنیم.

تحلیل تتر با تکنیکال کلاسیک

تحلیل تکنیکال کلاسیک روش دیگر تحلیلی است که در آن تحلیلگر از یک سری الگوهایی از پیش تعیین شده استفاده کرده و در صورت تکرار این الگوها در بازار، نتیجه‌گیری یکسانی را استخراج می‌کند. مثلاً اگر در زمان تکرار الگوی شماره ۱ در گذشته قیمت تتر شاهد صعود قیمت آن باشیم، در صورت تکرار این الگو در نمودار لحظه ای تتر انتظار ما دوباره صعودی شدن قیمت است. الگوهایی مانند دوقلو یا مثلث و مستطیل از جمله رایج‌ترین الگوهای به کار گرفته شده در تحلیل تکنیکال کلاسیک هستند که از آنها نیز برای تحلیل تتر امروز در تبدیل استفاده خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال تتر با اندیکاتور

اندیکاتورها شاخص‌هایی هستند که از نوسانات قیمت تاثیر می‌پذیرند و نوسانات قیمت در آینده را پیش‌بینی می‌کنند. باتوجه‌به اینکه اندیکاتورها از نحوه تغییرات قیمت به وجود آمده‌اند، همان تغییرات را در خود بسط داده و می‌توانند به عنوان هشدارهای تغییر روند قیمت کاربرد داشته باشند. تحلیل‌های اندیکاتوری به‌تنهایی برای پیش‌بینی قیمت چندان جذاب نیستند و ممکن است با چالش‌های بسیار زیادی همراه شوند؛ اما به‌هرحال می‌توانند فیلترهای قدرتمندی برای سایر روش‌های تحلیلی باشند و استفاده از آنها در کنار پرایس اکشن و تحلیل تکنیکال کلاسیک قدرت تحلیلگری شما را افزایش خواهد داد. اندیکاتور مکدی، اندیکاتور آر اس آی و مووینگ اوریج‌ها رایج‌ترین اندیکاتورهای تحلیلی هستند که در تحلیل تتر با اندیکاتور از آنها نیز استفاده می‌کنیم.

تحلیل بنیادی تتر

تحلیل بنیادی تتر

دومین روش تحلیلی تتر تحلیل فاندامنتال یا بنیادی است. در این روش شما باید عوامل مؤثر بر قیمت تتر را شناسایی کرده و با ارزیابی شرایط آنها قیمت را در آینده پیش‌بینی کنید. قیمت تتر در بازار تحت تاثیر دو عامل مهم قرار می‌گیرد. اول از همه به عنوان مهم‌ترین عامل باید به قیمت دلار اشاره داشته باشیم و این نوسانات قیمت دلار در بازار آزاد است که روی نوسانات تتر تاثیر مستقیم دارد. در درجه دوم نیز شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات تتر در صرافی‌ها است که تا حدی روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. مثلاً اگر اکثر کاربران ایرانی تمایلی به نگه‌داشتن تتر نداشته و اقدام به فروش آنها نمایند، احتمالاً شاهد کاهش قیمت تتر در بازار خواهیم بود و حتی ممکن است قیمت آن از قیمت دلار در بازار آزاد نیز کمتر شود.

در طرف مقابل افزایش تقاضا برای خرید تتر شرایط برعکس را در روند آن رقم خواهد زد. باتوجه‌به این نکات عملاً شما برای تحلیل بنیادی تتر نیاز است تا عوامل موثر بر قیمت دلار در بازار آزاد ایران را شناسایی کنید. تمام عواملی که روی اقتصاد و تورم در ایران تاثیر دارند، در این دسته‌بندی قرار خواهند گرفت. البته علاوه بر عوامل اقتصادی عوامل سیاسی و اجتماعی را نیز می‌توانیم روی قیمت دلار موثر بدانیم و در نتیجه برای تحلیل بنیادی تتر به تحلیل آنها نیز نیاز خواهیم داشت.

تحلیل فاندامنتال تتر معمولاً برای بازه‌های زمانی طولانی‌مدت کاربرد دارد. زیرا به صورت کلی اخبار و عوامل بزرگ اقتصادی و سیاسی در درازمدت تاثیر خود را اعمال می‌کنند و در نتیجه انتقال این تأثیرپذیری در درازمدت، باعث نوسانات قیمت تتر در بازارهای زمانی طولانی خواهد شد. در شرایطی که شما با تحلیل تکنیکال تتر می‌توانید حتی قیمت این استیبل کوین را برای چند دقیقه آینده نیز تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی کنید.

دلار بخریم یا تتر؟

درباره تحلیل تتر و تاثیرپذیری آن از قیمت دلار صحبت کردیم. مسلماً این چالش ذهنی برای شما پیش می‌آید که چرا اصلاً باید به دنبال تحلیل تتر امروز باشیم و خرید دلار کاغذی چه تفاوتی با خرید تتر دارد؟ اگر این سؤال ذهن شما را به خود درگیر کرده لازم به یادآوری است که مزیت‌های خرید و سرمایه‌گذاری بر روی تتر به‌مراتب بیشتر از مزیت‌های خرید دلار کاغذی بوده و ازاین‌گذشته چالش‌های خرید دلار کاغذی نیز به‌شدت زیاد است.

فرض کنید شما به این نتیجه‌گیری رسیدید که در چند ساعت آینده قیمت دلار افزایش پیدا خواهد کرد. احتمالاً باید مسیر رسیدن به یک صرافی را در پیش بگیرید و اگر دلار گیرتان آمد آن را بخرید. هزینه‌های خرید دلار بسیار زیاد است و ازاین‌گذشته محدودیت‌هایی از سوی دولت برای خریداران دلار کاغذی نیز در نظر گرفته شده است.

درحالی‌که اگر شما نمودار لحظه ای تتر را بررسی و تحلیل تتر امروز را مشاهده کرده باشید می‌توانید بلافاصله در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر جایی که هستید، در یک پلتفرم معاملاتی مانند تبدیل تتر بخرید و چند ساعت بعد آن را بفروشید. علاوه بر راحت بودن دسترسی به معاملات تتر، مزیت‌های دیگری مانند نگهداری راحت‌تر و امنیت بیشتر معاملات را نیز باید برای خرید تتر در نظر بگیریم. البته سرمایه‌گذاری بر روی تتر نسبت به دلار یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد که در ادامه آن را نیز با شما در میان می‌گذاریم.

تفاوت قیمت تتر و دلار

تفاوت قیمت تتر و دلار

در بالا اشاره کردیم که قیمت تتر تحت تاثیر دو نکته مهم یعنی قیمت دلار در بازار آزاد ایران و شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات تتر در پلتفرم‌های معاملاتی است. اگر فقط قیمت دلار بر روی قیمت تتر تاثیر داشت، عملاً نباید شاهد تفاوتی در قیمت این دو می‌بودیم. اما در بسیاری از مواقع شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات تتر باعث ایجاد تفاوت میان قیمت آن با قیمت دلار در بازار آزاد می‌شود. به همین دلیل ممکن است شما در مشاهده قیمت تتر به تومان شاهد تفاوت‌هایی با قیمت دلار در بازار باشید.

البته تفاوت قیمت تتر و دلار یک مزیت بزرگ برای سرمایه‌گذاری روی این استیبل کوین را نیز برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است. این تفاوت باعث شده تا نوسانات تتر نسبت به دلار کاغذی بیشتر شود و این مهم در نهایت پتانسیل سودآوری بیشتری را برای تتر ایجاد می‌کند. پس تحلیل تتر امروز و سرمایه‌گذاری بر روی آن امکان رسیدن به سودهای جذاب‌تری را برای شما ایجاد خواهد کرد.

مقایسه قیمت تتر در صرافی ها

مقایسه قیمت تتر در صرافی‌های مختلف نشان از این دارد که قیمت این استیبل کوین ممکن است در یک صرافی ارز دیجیتال با صرافی دیگر متفاوت باشد. این تفاوت قیمت تتر در صرافی‌ها به همان دلیلی است که در بالا درباره تفاوت قیمت تتر و دلار به آن اشاره کردیم. باتوجه‌به شرایط عرضه و تقاضای حاکم بر معاملات این ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف نوسانات متفاوتی را برای آن شاهد خواهیم بود و همین نوسانات متفاوت قیمت‌های متفاوتی را نیز برای آن رقم می‌زند.

دراین‌بین هر چقدر تعداد کاربران یک صرافی بیشتر بوده و حجم معاملات در آن بالاتر باشد، قیمت تتر به ارزش واقعی این ارز دیجیتال در بازار نزدیک‌تر خواهد شد. به همین دلیل است که بررسی نمودار قیمت تتر به تومان در صرافی‌های مختلف ممکن است در کوتاه‌مدت نتایج متفاوتی را برای شما به دنبال داشته باشد. با تحلیل تتر بر روی نمودار آن در صرافی تبدیل می‌توانید تمام چالش‌های خود را از این بابت برطرف سازید.

تحلیل تتر امروز

تحلیل تتر امروز بخشی از سایت صرافی تبدیل است که در آن تلاش ما ارائه تحلیل‌های روزانه بر روی نمودار قیمت این استیبل کوین است. در تحلیل تتر امروز ما تلاش می‌کنیم تا با استفاده از روش‌های تحلیل تکنیکال به پیش‌بینی قیمت این ارز دیجیتال پرداخته و سرنخی برای تحلیلگری شما ارائه کنیم. البته همان‌طور که می‌دانید در بازارهای مالی مانند بازار کریپتوکارنسی مسئولیت معاملات به عهده خود افراد است و قرار نیست شما تحت تاثیر تحلیل تتر امروز بر تبدیل معاملات خود را برنامه‌ریزی کرده و سود و زیان حاصل از این معاملات را به نام ما بنویسید.

در واقع تحلیل تتر امروز می‌تواند یک دیدگاه تحلیلی را برای شما به وجود آورد که با استفاده از آن می‌توانید تحلیل خود از نمودار قیمت این استیبل کوین را بهینه‌تر کنید.

تحلیل تتر به تومان

کاربران ایرانی که به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی تتر هستند و یا سعی دارند تا ارزش دارایی نقدی خود به تومان را با تبدیل آن به تتر حفظ کنند، نیاز به تحلیل تتر به تومان دارند. در تحلیل تتر به تومان شما باید نمودار قیمت تتر را بر اساس تومان آنالیز کنید. در این نمودار محور افقی به واحد تومان خواهد بود و محور عمودی نیز قیمت تتر را نشان می‌دهد. آنالیز  نمودار با استفاده از سبک‌های مختلف تحلیل تکنیکال تتر به تومان امکان‌پذیر خواهد بود.

صرف نظر از هر روشی که برای تحلیل تکنیکال تتر به تومان استفاده می‌کنید، لازم به توضیح است که سرمایه‌گذاری بر روی تتر چالش‌ها و ریسک‌های خاص خود را نیز دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم که علاوه بر استفاده از روش‌های مختلف تحلیل تتر از تکنیک‌های مدیریت سرمایه برای کنترل ریسک سرمایه‌گذاری خود نیز استفاده کنید.

نمودار لحظه ای قیمت تتر را کجا ببینیم؟

تحلیل تتر

در کنار ابزارهای تکنیکالی و اطلاعات فاندامنتالی برای تحلیل تتر نیاز به مشاهده نمودار لحظه ای قیمت آن نیز دارید. همان‌طور که اشاره کردیم قیمت تتر در بازار جهانی همیشه برابر با یک دلار است و ازاین‌رو خبری از نمودار لحظه ای قیمت آن در پلتفرم‌های جهانی نیست. البته اگر شما پلتفرمی پیدا کنید که قیمت تتر را بر اساس تومان یا ریال به شما نشان دهد می‌توانید نمودار لحظه ای آن را استفاده کنید.

البته هیچ جای نگرانی نیست و شما می‌توانید در پلتفرم صرافی تبدیل از نمودار لحظه ای قیمت تتر استفاده کنید. البته ابزارهای رایج در تحلیل تکنیکال نیز در این نمودار در اختیار شما قرار می‌گیرد تا اگر به روش‌های تحلیل تکنیکال تتر تسلط دارید، بتوانید از این ابزارها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که به دلیل وجود تعداد کاربران بسیار زیاد و حجم بالای معاملات تتر در تبدیل، قیمت این ارز دیجیتال به‌شدت دقیق است و نتایج حاصل از تحلیل آن نیز به واقعیت نزدیک‌تر خواهد بود.

بهترین زمان خرید تتر

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین اهداف تحلیل تتر امروز پیداکردن بهترین زمان و بهترین نقطه برای خرید این استیبل کوین است. البته باتوجه‌به اینکه قیمت دلار در بازار ایران معمولاً با روندهای کاهشی خیلی طولانی و زیاد روبرو نیست، عملاً نباید منتظر بمانید که قیمت تتر به ۱۰۰۰ تومان برسد. با آنالیز نمودار لحظه تتر و پیداکردن حمایت‌ها و مقاومت‌ها شما می‌توانید کف قیمتی هر اصلاح را پیدا کنید.

در واقع با استفاده از تحلیل تکنیکال تتر شما باید به این نتیجه‌گیری برسید که روند کاهشی حاکم بر روی نمودار تا کجا ادامه خواهد داشت و انتهای این روند کاهشی بهترین زمان برای خرید این ارز دیجیتال خواهد بود. ارزان بخرید و گران بفروشید این همان کلید سرمایه‌گذاری بر روی بهترین استیبل کوین جهان برای کاربران ایرانی است.

جمع‌بندی

درباره تحلیل تتر صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را از جمله بهترین روش‌های تحلیل تکنیکال تتر را با شما در میان گذاشتیم. باتوجه‌به اینکه قیمت دلار و قیمت تتر به صورت مستقیم به یکدیگر وابسته هستند ازاین‌رو با تحلیل تتر شما می‌توانید به نوعی تحلیل منطقی از نوسانات قیمت دلار هم داشته باشید. این نکته ازاین‌جهت اهمیت دارد که شما حتی اگر سرمایه‌گذار تتر هم نباشید نیاز به تحلیل این استیبل کوین و ارزیابی نمودار لحظه ای آن دارید.

در پلتفرم تبدیل سعی کرده‌ایم تا نمودار لحظه ای تتر را به صورت روزانه برای شما آنالیز کنیم و شما می‌توانید از نتایج این تحلیل برای خود استفاده کرده و با اضافه‌کردن دانش تکنیکالی خود به آن به یک جمع‌بندی دقیق از نحوه نوسانات تتر برسید. البته ادعا نمی‌کنیم که تحلیل‌های ما همیشه درست و دقیق هستند؛ اما به‌هرحال می‌توانند راهنمای خوبی برای شما در تحلیل تتر باشند.

برای خرید ارز دیجیتال می‌توانید در صرافی تبدیل ثبت‌نام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید