bchicon

خرید و فروش بیت کوین کش

BCH /  Bitcoin Cash
IRTicon تومان
BCHicon بیت کوین کش
خرید آسان  بیت کوین کش
حجم ۲۴ ساعته (BCH) 2,212.11
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 253,721.03
تغییرات ۱ روزه +0.72 %
قیمت آخرین معامله 115.16 $
بالاترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 115.16 $
پایین‌ترین قیمت ۲۴ ساعت گذشته 114.06 $
Loading...

بیت کوین کش یک سیستم مالی الکترونیکی همتابه‌همتا است که پرداخت‌های سریع، کارمزدهای خرد، حفظ حریم خصوصی و ظرفیت تراکنش بالا (بلوک‌های بزرگ) از جمله ویژگی‌های آن است. هدف بیتکوین کش آن است که به پول جهانی سالم تبدیل شود.

همان‌طور که ارز فیات مستقیماً به شخصی پرداخت می‌شود، در پرداخت‌های بیتکوین کش نیز این ارز دیجیتال مستقیماً از شخصی به شخص دیگر انتقال می‌یابد.

برای آشنایی کامل با تاریخچه، اهداف، مزایا و بنیان‌گذاران ارز دیجیتال بیتکوین کش همراه ما باشید.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BCH_1_fdd260f356.png

بیتکوین کش (BCH) چیست؟

ارز بیت کوین کش

بیتکوین کش به‌عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و مستقل، به هیچ نهاد یا واسطه‌ای مانند بانک مرکزی نیاز ندارد. برخلاف ارزهای فیات، بیتکوین کش به واسطه‌های پولی مانند بانک‌ها و سیستم‌های پرداخت وابسته نیست. دولت‌ها و سایر شرکت‌های متمرکز نمی‌توانند تراکنش‌های بیتکوین کش را سانسور کنند.

بیتکوین کش (BCH) جایگزینی برای قدیمی‌ترین و معروف‌ترین ارز دیجیتال، یعنی بیتکوین(BTC) است. برتری بیتکوین کش در مقایسه با بیتکوین، سرعت بسیار بالای آن و کارمزد کم آن است.

تاریخچه پیدایش بیتکوین کش (BCH)

بیتکوین کش (BCH) در سال 2017 و پس از هاردفورک بلاکچین اصلی بیتکوین (BTC) ایجاد شد. گروهی از توسعه‌دهندگان و استخراج‌کنندگان این هاردفورک را آغاز کردند. این افراد نگران مشکلات مقیاس‌پذیری بیتکوین بودند و می‌خواستند محدودیت اندازه بلوک را برطرف کنند تا امکان پردازش تراکنش‌های بیشتر فراهم شود.

بحث در مورد چگونگی رسیدگی به مشکلات مقیاس‌پذیری بیتکوین تا چند سال ادامه داشت. برخی افراد ایجاد بلوک‌های بزرگ‌تر را پیشنهاد می‌کردند در حالی که برخی دیگر معتقد بودند که راه‌حل‌های جایگزین مانند شبکه لایتنینگ مؤثرتر خواهد بود.

در 1 اوت 2017، هاردفورک اجرا شد و بلاک‌چین بیتکوین به دو بلاکچین مجزا تقسیم شد: بیتکوین (BTC) و بیتکوین کش (BCH). هرکسی که در زمان فورک، مالک بیتکوین بود، صاحب مقدار مساوی BCH نیز شد.

پس از ایجاد بیتکوین کش، این ارز دیجیتال در بسیاری از صرافی‌ها پذیرفته شد و به‌سرعت در میان کاربرانی که به‌دنبال جایگزینی سریع‌تر و کارآمدتر برای بیتکوین بودند، محبوبیت پیدا کرد.

بیتکوین کش (BCH) چگونه معروف و محبوب شد؟

برخلاف لایت‌کوین که سعی می‌کند به‌عنوان برادر بیتکوین عمل کند، بیتکوین کش رقیب بیتکوین است. بیتکوین کش به‌دلیل راه‌حلی که برای مقیاس‌پذیری ارائه می‌کند منحصربه‌فرد است.

در حال حاضر، بیتکوین کش می‌تواند تا ۶۱ تراکنش در ثانیه را پردازش کند؛ به این معنی که سقف تراکنش‌های شبکه فعلی آن بسیار بالاتر از بیتکوین است.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BCH_2_1744fd82b9.jpg

هدف از خلق بیتکوین کش (BCH)

به‌طور کلی، هدف بیتکوین کش ارائه یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز و کارآمد است که هر فردی در هر نقطه از جهان می‌تواند از آن استفاده کند. بیتکوین کش با این هدف راه‌اندازی شد که جایگزین مناسبی برای سیستم‌های پرداخت سنتی باشد، چراکه کارمزد کمتری دریافت می‌کند، تراکنش‌ها را سریع‌تر پردازش می‌کند و دسترسی بیشتری را ارائه می‌دهد.

ارزش بیتکوین کش چگونه تعیین می‌شود؟

بیتکوین کش ارزش خود را از عرضه محدود خود که ۲۱ میلیون است به‌دست می‌آورد. علاوه بر این، تقاضای روزافزون برای ارزهای دیجیتالی که می‌توانند تراکنش‌ها را به‌شیوه‌ای سریع و مقرون‌به‌صرفه انجام دهند، مطمئناً ارزش BCH را افزایش خواهد داد.

قابلیت‌ها و مزایای بیتکوین کش

خرید بیت کوین کش

بیتکوین کش (BCH) در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال و سیستم‌های پرداخت سنتی از مزایایی برخوردار است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مقیاس‌پذیری

BCH نسبت به بیتکوین بلوک بزرگ‌تری دارد که آن را قادر ساخته است تراکنش‌های بیشتری را در هر ثانیه پردازش کند. این موضوع بیتکوین کش را در پردازش تراکنش‌های روزمره سریع‌تر و کارآمدتر کرده است.

کارمزد کمتر

کارمزد تراکنش‌های BCH معمولاً کمتر از سایر ارزهای دیجیتال و سیستم‌های پرداخت سنتی است که آن را به گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر برای تراکنش‌های خرد تبدیل می‌کند.

تمرکززدایی

بیتکوین کش نیز همانند بیتکوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است؛ این امر بدان معنا است که هیچ نهاد یا دولتی بر آن نظارت ندارد. این امر باعث می‌شود که در برابر سانسور و دست‌کاری مقاومت بیشتری داشته‌باشد.

حریم خصوصی

کاربران می‌توانند بدون افشای اطلاعات شخصی خود، با بیتکوین کش تراکنش انجام دهند.

قابلیت دسترسی

BCH را می‌توان به‌راحتی در صرافی‌های ارزهای دیجیتال خرید و فروش کرد و آن را در یک کیف پول دیجیتال ذخیره کرد. این ارز دیجیتال برای هر کسی که به اینترنت متصل باشد در دسترس است.

پذیرش

BCH در حال حاضر از سوی بسیاری از بازرگانان و کسب‌وکارها در سراسر جهان پذیرفته شده‌است. همین موضوع موجب شده‌است تا بیت‌کوین کش به‌روش پرداخت مناسبی در خریدهای روزمره تبدیل شود.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BCH_3_560eaf8906.png

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال BCH چه کسانی هستند؟

گروهی از استخراج‌کنندگان و توسعه‌دهندگان بیتکوین کش را تأسیس کردند. این افراد از این‌که بر سر راه‌حل مقیاس‌پذیری بحث کنند، خسته شده‌بودند. از همین رو، تصمیم گرفتند کدی را منتشر کنند که بیتکوین را تغییر می‌دهد؛ چیزی که آن را امروزه با نام هاردفورک (hard fork) می‌شناسیم.

نرم‌افزار بیتکوین ABC که بیتکوین کش با آن ساخته شد، برای اولین بار در ژوئن ۲۰۱۷ معرفی شد. بیتکوین کش نیز در ۱ اوت ۲۰۱۷، پس از اتمام دوره آزمایشی خود برای عموم منتشر شد.

راجر ور (Roger Ver) در زمینه بیتکوین کش سروصدای زیادی به پا کرده بود و از همین طریق نیز شناخته شد. بااین‌حال، او خالق بیتکوین کش نبود، بلکه یکی از افرادی بود که از پروژه بیتکوین کش حمایت بسیاری کرد.

امنیت شبکه بیتکوین کش چگونه است؟

هیچ تفاوتی بین امنیت شبکه بیتکوین و شبکه بیتکوین کش وجود ندارد. هر دو شبکه از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند و مکانیسم اجماع یکسانی دارند.

ساختار الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) و مجموعه‌ای از استخراج‌کنندگان که از آن برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کنند، امنیت بیتکوین کش را تأمین می‌کنند. اگر با الگوریتم اجماع آشنایی ندارید، کلیک کنید.

چه تعداد توکن بیتکوین کش در گردش است؟

به‌طور کلی، سقف عرضه بیتکوین کش برابر با 21,000,000 واحد است که از این تعداد، 19,352,438 BCH در گردش است. علاوه بر این، ارزش بازار این ارز دیجیتال معادل 2,410,089,914 دلار است.

خرید ارز دیجیتال بیتکوین کش

اگر قصد خرید ارز دیجیتال بیتکوین کش (BCH) را دارید، در یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی از جمله تبدیل می‌توانید ثبت‌نام کنید و پس از عبور از مراحل احراز هویت، این ارز دیجیتال را خریداری کنید.

فروش ارز دیجیتال بیتکوین کش

همان‌قدر که خرید ارزهای دیجیتال سرمایه شما را در معرض خطر قرار می‌دهد، فروش آن‌ها نیز از حساسیت‌های زیادی برخوردار است. هرگاه قصد فروش ارز دیجیتال بیتکوین کش را داشتید، پیش از هر تصمیمی تحلیل‌های مربوط به بیتکوین کش را با دقت بررسی کنید و از شرایط بازار به‌سادگی عبور نکنید. این امر تأثیر بسیاری در میزان سود و زیان شما دارد.

https://cms.tabdeal.org/uploads/BCH_4_8af1e4e7dc.png

نحوه خرید بیتکوین کش از صرافی تبدیل

اگر قصد دارید بیتکوین کش را در صرافی ارز دیجیتال تبدیل خریداری کنید، باید مراحلی را پشت‌سر بگذارید. در ادامه این مراحل را برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم.

 1. وارد سایت صرافی ارز دیجیتال تبدیل شوید و روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید.
 2. با رعایت نکات درخواست‌شده، فرآیند احراز هویت را پشت‌سر بگذارید.
 3. پس از مراجعه به کیف پول اختصاصی خود در صرافی تبدیل، موجودی آن را به تومان شارژ کنید.
 4. یکی از بازارهای تتری یا تومانی را انتخاب کنید.
 5. مقدار موردنظر ارز دیجیتال بیتکوین کش را وارد و سفارش خود را ثبت کنید.

روش نگهداری بیتکوین کش

اگر از کاربران صرافی تبدیل هستید، دیگر نیازی به سایر کیف پول‌های ارز دیجیتال نخواهید داشت! چراکه تبدیل کیف پول اختصاصی خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بااین‌حال، در بخش زیر کیف پول‌هایی را مشاهده می‌کنید که از ارز دیجیتال BCH پشتیبانی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول ارز دیجیتال کلیک کنید.

 • تراس توالت ( Trust Wallet)
 • متامسک (MetaMask)
 • توکن پاکت (TokenPocket)
 • کوین‌هاب (Coinhub)
 • فجر (Ledger)

کارمزد خرید و فروش بیتکوین کش

کارمزد خرید و فروش بیتکوین کش در بازارهای تومانی و تتری صرافی ارز دیجیتال تبدیل بر اساس حجم معاملات شما در ۳۰ روز اخیر و همچنین سطح کارمزدی شما محاسبه می‌شود. اگر به‌تازگی معاملات خود را در صرافی تبدیل آغاز کرده‌اید، برای خرید ارز بیتکوین کش ملزم به پرداخت 0.25 درصد کارمزد هستید. برای بررسی سطوح کارمزدی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه کارمزدهای تبدیل مراجعه کنید.

مزایای خرید و فروش BCH در صرافی تبدیل

تنوع بالا در ارائه ارزهای دیجیتال یکی از مزایای صرافی تبدیل محسوب‌می‌شود. پس از ثبت‌نام در این صرافی، کاربران قادرند بیش از 200 ارز دیجیتال را خرید و فروش کنند. علاوه بر این، صرافی تبدیل کیف پول اختصاصی خود را ارائه می‌کند که کاربران می‌توانند دارایی خود را با خیال راحت در آن نگهداری کنند. این کیف پول جایگاهی امن جهت نگهداری دارایی‌های شما محسوب‌می‌شود.

علاوه‌بر مزایایی که مطرح شد، صرافی تبدیل رابط کاربری جذاب و پیشرفته‌ای نیز دارد. این صرافی ابزارهای مدیریت ریسک از جمله حد ضرر و OCO را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

مزایا و قابلیت‌های صرافی ارز دیجیتال تبدیل تنها به مواردی که مطرح شد ختم نمی‌شود! این صرافی در راستای دسترسی بیشتر کاربران به معاملات و همچنین سهولت بیشتر در خرید و فروش ارزهای دیجیتال، نرم‌افزار اختصاصی خود را برای اندروید ارائه کرده است که از طریق آن می‌توانید هرجا که هستید به معامله ارزهای دیجیتال بپردازید.

در ادامه فهرستی از مزایا و ویژگی‌های صرافی ارز دیجیتال تبدیل را مشاهده می‌کنید.

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته و آنلاین
 • احراز هویت سریع کاربران
 • کانال سیگنال‌دهی الگوریتم تحلیل
 • امکان انجام کمک‌های خیریه
 • حداقل اختلاف قیمتی با بازارهای جهانی
 • عمق بازار و حجم معاملات بالا
 • امکان مبادله‌ی دو ارز دیجیتال (Swap)
 • امکان برداشت آنی تومان از طریق ۶ بانک

آیا خرید بیتکوین کش بدون احراز هویت ممکن است؟

صرافی یا پلتفرمی که قصد دارید بیتکوین کش را در آن خریداری کنید، پاسخ این سؤال را تعیین می‌کند. برخی صرافی‌ها بدون احراز هویت قابلیت خرید و فروش بیتکوین کش را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. اما دقت داشته‌باشید که صرافی‌های معتبر، پیش از هرچیز از شما درخواست می‌کنند که فرآیند احراز هویت را به پایان برسانید.

با این‌که می‌توانید بدون پشت‌سر گذاشتن فرآیند احراز هویت به خرید و فروش بیتکوین کش بپردازید، سرمایه شما امنیت بالایی نخواهد داشت. همواره در صرافی‌های معتبر معامله کنید و پیش از خرید ارزهای دیجیتال تحقیق کنید. در ضمن، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره صرافی‌های خارجی بدون احراز هویت کلیک کنید!

آینده بیتکوین کش چگونه است؟

خرید BCH

در حال حاضر، از نظر ارزش بازار و پذیرش، بیتکوین کش یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال محسوب‌می‌شود. قیمت آن مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دچار نوسانات بسیاری می‌شود و همچنین از نوسانات بازار و اخبار تأثیر می‌گیرد.

برخی از کارشناسان بر این باورند که بیتکوین کش به‌دلیل مقیاس‌پذیری و پتانسیل خود برای پذیرش گسترده‌تر به‌عنوان یک روش پرداخت، آینده روشنی دارد. بااین‌حال، سایر کارشناسان محتاط‌تر عمل می‌کنند و چالش‌هایی که BCH از نظر بررسی نظارتی و رقابت با سایر ارزهای دیجیتال با آن‌ها مواجه است را مدنظر قرار می‌دهند.

به‌طور کلی، آینده بیتکوین کش احتمالاً از عوامل گوناگونی مانند شرایط بازار، نرخ پذیرش و پیشرفت‌های تکنولوژیکی تأثیر می‌گیرد. توصیه ما آن است که پیش از تصمیم‌گیری درباره سرمایه‌گذاری، به‌طور کامل تحقیقات خود را انجام دهید و از کارشناسان مالی کمک بگیرید.

خرید ارز دیجیتال
پرطرفدارترین‌ها
نماد تغییرات قیمت
BTCicon
BTC  بیت کوین
+0.84%
27,313.60 USDT
1,412,956,307 تومان
USDTicon
USDT  تتر
-0.15%
51,990 تومان
1 USDT
ETHicon
ETH  اتریوم
+0.64%
1,903.19 USDT
98,494,039 تومان
DOGEicon
DOGE  دوج کوین
+1.14%
0.0729700 USDT
3,774 تومان
SHIBicon
SHIB  شیبا
+1.54%
0.00000864 USDT
0.447 تومان
BABYDOGEicon
BABYDOGE  بیبی دوج
+1.56%
0.00000000190 USDT
0.0000983 تومان
سوالات متداول
از کجا می‌توانیم بیتکوین کش (BCH) بخریم؟

کاربران دنیای ارزهای دیجیتال بیتکوین کش را در انواع صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی و داخلی معامله می‌کنند. لازم به ذکر است که در صرافی‌های خارجی ممکن است سرمایه شما مسدود شود. این امر به‌دلیل آن است که صرافی‌های خارجی به‌خوبی از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی‌کنند. به همین دلیل، پیشنهاد ما این است که از صرافی‌های ایرانی استفاده‌کنید. تبدیل یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است که ۲۲۰ ارز دیجیتال متنوع را ارائه می‌کند.

خرید سریع بیتکوین کش (BCH) چطور امکان‌پذیر است؟

از طریق بخش خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن ارز بیتکوین کش را خریداری کنید.

کارمزد خرید و فروش بیتکوین کش (BCH) در صرافی تبدیل چقدر است؟

در بخش خرید آسان صرافی تبدیل، کارمزد بیتکوین کش با تومان ۰.۲۵ درصد و با تتر ۰.۲ درصد است. کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری تبدیل از ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد تعیین می‌شود. به این نکته توجه داشته‌باشید که در بازارهای تومانی، کارمزد تراکنش‌ها بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر شما محاسبه می‌شود.

در چه زمانی می‌توانیم برای خرید و فروش بیتکوین کش (BCH) اقدام کنیم؟

برای آگاهی یافتن از بهترین زمان خرید یا فروش ارز دیجیتال بیتکوین کش، باید تاریخچه قیمت و عملکرد پروژه این ارز دیجیتال را تجزیه‌وتحلیل کنید. علاوه بر این، با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل، تحلیل‌های ساده و مفیدی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در نهایت، مطالب و تحلیل‌های سایر کانال‌های سیگنال‌دهی یا آموزشی نیز می‌تواند در مسیر سرمایه‌گذاری شما مفید باشد.

ارز دیجیتال بیتکوین کش (BCH) چگونه نگهداری می‌شود؟

سرمایه‌گذاران می‌توانند ارز دیجیتال بیتکوین کش را در کیف پول‌هایی از جمله متامسک (MetaMask) و تراس توالت ( Trust Wallet) نگهداری کنند. همچنین صرافی تبدیل نیز کیف پول اختصاصی خود را ارائه می‌کند که می‌توانید بیتکوین کش را در آن نگهداری کنید.

آیا خرید بیتکوین کش (BCH) می‌تواند سودآور باشد؟

برای این‌که بسنجید آیا یک ارز دیجیتال می‌تواند سودآور باشد یا خیر، ابتدا باید به سبد دارایی‌ها و همچنین اهداف سرمایه‌گذاری خود نگاهی بیندازید. همچنین در نظر داشته‌باشید که خرید و فروش ارزهای دیجیتال همواره امری حساس است، از همین رو، ابتدا تحقیق کنید و سپس اقدام به خرید و فروش کنید.

آیا می‌توان بیتکوین کش (BCH) را استخراج کرد؟

بله، همان روندی را که برای استخراج بیتکوین طی می‌کنید باید برای استخراج BTC نیز پشت‌سر بگذارید.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now />
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله