nft

قیمت و خرید ارزهای ان اف تی - Nft coins

ورود هیجان انگیز به دنیای ان اف تی را، با خرید ارزهای دیجیتال ان اف تی شروع کنید! در صرافی امن تبدیل، میتوانید به لیست انواع ارزهای دیجیتال ان اف تی دسترسی داشته باشید و در سریعترین زمان ممکن، رمز ارزهای ان اف تی معروف و محبوب، مانند سوشی، اس ال پی، اینترنت کامپیوتر، سندباکس و ... را خریداری کنید.

خرید انواع ارز دیجیتال

لیست توکن های NFT

nft چیست؟ تعریفی خلاصه و سریع از ان اف تی

NFT یا توکن غیرمثلی که در بعضی موارد به آن توکن غیرقابل‌تعویض هم می‌گویند، نوعی دارایی‌ رمزنگاری شده است که بر روی بلاک‌چین قرار می‌گیرد. هر NFT کد شناسایی مخصوص به خود را دارد و از دیگر NFT‌ها قابل‌تشخیص است. این کد شناسایی انتقال توکن‌ها میان صاحبان توکن را و تأیید مالکیت آن را آسان‌ می‌کند.

NFT‌ها ارزش و قیمت مشخصی دارند و قیمت آن‌ها بر اساس عرضه و تقاضا در بازار تعیین می‌شود. منحصربه‌فرد بودن هر NFT شاخصه مهم این نوع دارایی است که با توکن‌های ارزهای دیجیتال تفاوت دارد. NFT‌ها می‌توانند نشان‌دهنده دارایی‌های موجود در جهان واقعی باشند. مثلاً یک NFT می‌تواند یک اثر هنری یا دارایی ملکی را نمایندگی کند و در واقع به منزله سندی برای آن تلقی شود. NFT‌ها در صنایع هنری و ورزشی رونق زیادی گرفته‌اند.

خرید و فروش این دارایی‌ها بسیار راحت است و تا حد زیادی امکان کلاهبرداری را از بین می‌برند.

منظور از توکن های ان اف تی چیست؟

ارزهای ان اف تی

توکن‌های ان اف تی (NFT Token) با خود NFT‌ها تفاوت دارند. این توکن‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که برای حمایت و پشتیبانی از زیست‌بوم (Ecosystem) توکن‌های غیرمثلی (NFT) مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای نمونه اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یک بلاک‌چین بازی NFT است که توکن بومی آن AXS برای تسهیل استیکینگ و رأی‌گیری در پشتیبانی از اکوسیستم «کسب درآمد باز بازی‌های رمزارزی» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کوین‌های ان اف تی همچون AXS، SLP و SAND به برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) کمک می‌کنند کارکردهای مهمی را انجام دهند. برخی از این توکن‌ها به عنوان پول رایج درون بازی یا ابزار رأی‌گیری استفاده می‌شوند. از سوی دیگر این توکن‌های ان اف تی را درست مانند دیگر ارزهای دیجیتال می‌توان خرید و فروش و معامله کرد و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری انجام داد.

مهم‌ترین تفاوت کوین‌های ان‌ اف تی با NFT‌ها از نظر منحصر‌به‌فرد بودن و یکتایی است. NFT‌ها یا توکن‌های غیرمثلی یکتا هستند و به یک دارایی دیجیتال یا واقعی منحصر‌به‌فرد و مالک واحد و مشخصی اشاره می‌کنند. اما توکن‌های ان اف تی منحصر‌به‌فرد نیستند. به‌عنوان‌مثال توکن‌های ان.‌اف.‌تی می‌توانند با ان.‌اف.تی کوین دیگری که قیمتی برابر آن‌ها دارد معامله شوند. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم این کوین‌ها توکن‌های رمزارزی هستند که از اکوسیستم NFT‌ها پشتیبانی و حمایت می‌کنند و به اقتصاد پروژه‌های NFT قدرت می‌بخشند.

لیست کامل ارزهای nft

مهم‌ترین ارزهای NFT عبارت‌اند از:

 • سندباکس SAND
 • اینترنت کامپیوتر ICP
 • ایپ کوین APE
 • تتا THETA
 • دسنترالند MANA
 • اکسی اینفینیتی AXS
 • فلو FLOW
 • بلر BLUR
 • گالا گیمز GALA
 • انجین ENJ
 • چیلیز CHZ
 • زیلیکا ZIL
 • ماجیک MAGIC
 • وکس WAX
 • ایلویوم ILV
 • کرومیا CHR
 • باینری اکس BNX
 • آلیس Alice
 • آوه گوچی GHST
 • های استریت HIGH
 • ییلد گیلد گیمز YGG
 • بیکری توکن BAKE

چه عواملی بر قیمت ارزهای nft تأثیر میگذارند؟

عوامل متعددی می‌توانند بر قیمت ارزهای NFT تأثیرگذار باشند. برخی از مهم‌ترین عوامل عبارت‌اند از:

 • سازوکار بازار و عرضه و تقاضا: مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت همه ارزهای دیجیتال سازوکار عرضه و تقاضا است. هر گاه تقاضا برای ارزهای NFT افزایش یابد قیمت این ارزها هم بیشتر می‌شود و هرگاه تقاضا برای این ارزها کاهش پیدا کند و عرضه بیشتر شود، نمودار قیمت این ارزها نزولی می‌شود و قیمت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.
 • رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی: یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است. هر چه یک ارز ان‌ اف تی در رسانه‌های و شبکه‌های اجتماعی حضور بیشتری داشته باشد و افراد بیشتری راجع به آن ارز و خبرهای مربوط به آن صبحت کنند میزان آگاهی نسبت به آن ارز افزایش پیدا کرده و در نتیجه تقاضا برای آن افزایش پیدا می‌کند. افزایش تقاضا نیز به افزایش قیمت ارز دیجیتال می‌انجامد.
 • توسعه پروژه و اکوسیستم NFT: عامل دیگری که می‌تواند بر افزایش یا کاهش قیمت ارزهای NFT تأثیرگذار باشد توسعه پروژه و اکوسیستم NFT است. هر چه تیم توسعه اکوسیستم NFT مرتبط با ارز مربوطه توسعه بیشتری پیدا کند، کاربران بیشتری پیدا می‌کند. افزایش کاربران هم به معنی استفاده بیشتر از ارز برای استفاده‌های معمول اکوسیستم خواهد بود؛ بنابراین تقاضا افزایش پیدا می‌کند و قیمت ارز NFT مربوطه بیشتر می‌شود.
 • روند کلی بازار ارزهای دیجیتال: روند کلی بازار ارزهای دیجیتال در قیمت ارزهای مختلف از جمله ارزهای NFT تأثیرگذار است. هر گاه روند کلی بازار صعودی باشد احتمال صعودی‌شدن ارزهای NFT هم بیشتر می‌شود و البته در بازار نزولی افزایش قیمت ارزهای ان اف تی احتمال کمتری دارد.

قیمت ارزهای nft را از کجا ببینیم؟

خرید ارزهای NFT

قیمت ارزهای NFT را می‌توانید در صرافی‌های معتبری که این ارزها را برای خرید و فروش در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند ببینید. صرافی ارز دیجیتال تبدیل یکی از معتبرترین صرافی‌های داخلی است که بالاترین تنوع ارزهای دیجیتال را در اختیار شما می‌گذارد. بیش از ۲۷۰ ارز دیجیتال مختلف از جمله تعداد زیادی از بهترین ارزهای NFT در تبدیل در دسترس شماست.

در صفحه خرید ارز دیجیتال تبدیل می‌توانید قیمت همه ارزهای دیجیتال از جمله ارزهای NFT را مشاهده کنید. قیمت این ارزها هم بر اساس تومان و هم به دلار (تتر) ‌ برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید این ارزها را به راحتی خریداری کنید.

ویژگی های مشترک بین ارزهای nft

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های مشترک ارزهای NFT را در زیر فهرست کرده‌ایم:

 • معمولاً برای پشتیبانی از یک اکوسیستم ان.اف.تی ایجاد شده‌اند
 • در بیشتر موارد به عنوان ارز درون اکوسیستم، بازی یا ... و یا به عنوان توکن حاکمیتی استفاده می‌شوند.
 • با رشد کاربران اکوسیستم NFT این ارزها نیز رشد بسیار خوبی را تجربه می‌کنند.
 • خود این ارزهای دیجیتال NFT نیستند و با توکن‌های غیرمثلی تفاوت دارند.

اولین توکن ان اف تی معرفی شده چه نام داشت؟

یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌هایی که وارد بازار NFT شده است و توکن ان اف تی مخصوص به خود را دارد پلتفرم SandBox است. این پلتفرم کار خود را از سال ۲۰۱۲ شروع کرده است؛ اما در سال‌های بعد وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است و توکن ان‌ اف تی خود را به وجود آورده و عرضه کرده است. توکن ان اف تی این پلتفرم SAND نام دارد و استقبال بسیار خوبی از آن شده است.

نحوه کار توکن های ان اف تی چگونه است؟

همان‌طور که اشاره کردیم توکن‌های NFT اغلب در پلتفرم و اکوسیستم مربوط به خود نقشی اساسی دارند. معمولاً در جهان بازی یا متاورسی خود نقش پول رایج داخلی را بازی می‌کنند و اغلب به عنوان ابزار حاکمیتی و رأی‌گیری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی‌ دیگر این ارزها این است که استفاده از آن‌ها به درون اکوسیستم خود محدود نیست. می‌توان کوین‌های NFT را در بازار ارزهای دیجیتال و در پلتفرم‌ها و صرافی‌های مختلف درست مانند دیگر ارزهای دیجیتال خرید و فروش کرد و از سرمایه‌گذاری روی آن‌ها کسب سود نمود.

با رشد انفجاری NFTها در سال‌های اخیر استقبال از این پدید هم روزبه‌روز در حال افزایش است و هرچه این استقبال بیشتر شود به سود ارزهای NFT است که رشد بیشتری را تجربه خواهند کرد و سود بیشتری را برای دارندگان خود به ارمغان می‌آورند.

مزایا و معایب خرید توکن های ان اف تی

مزایا:

 • محبوبیت بالا و استقبال مردم
 • راحتی خرید و استفاده
 • عرضه در صرافی‌های معتبر

معایب:

 • نوپا بودن بازارهای NFT و ارزهای ان اف تی

ارزهای ان اف تی آینده دار

برخی از مهم‌ترین ارزهای NFT موردتوجه و آینده‌دار را در ادامه بررسی می‌کنیم.

دیسنترالند یا MANA

دیسنترالند (MANA) یک پلتفرم زمین‌های مجازی ان اف تی است که به کاربران اجازه می‌دهد تجربه‌های جذابی را ایجاد کنند و محتوا یا اپلیکیشن‌های ایجاد شده را به فروش برسانند.

بازیکنان می‌توانند از MANA برای خرید ان اف تی‌های زمین و دیگر دارایی‌های دیجیتال در دیسنترالند استفاده کنند. از MANA برای پاداش‌دهی و انگیزه‌بخشی ایجاد ساختارهای مجازی نیز استفاده می‌شود.

SAND

ارز SAND توکن کاربردی اصلی و وجه رایج پلتفرم و اکوسیستم Sandbox است و به کاربران اجازه می‌دهد تجربه ایجاد شده را به فروش برسانند.

بازی‌کنندگان می‌توانند در بازی ارز SAND جمع کنند و این ارز را در بازی‌های خود خرج کنند و تجهیزات و آواتارهای شخصی‌سازی شده بخرند. سازندگان نیز می‌توانند برای خرید زمین در این پلتفرم از ارز SANDاستفاده کنند یا با استفاده از این ارز دارایی‌های NFT ایجاد شده خود را در بازار Sandbox آپلود و عرضه کنند.

AXS

معامله ارزهای NFT

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)‌ یک بازی بلاک‌چینی مبتنی بر معامله و نبرد است و شخصیت‌های NFT‌ در بازی خود دارد.

AXS توکن حاکمیتی این اکوسیستم است و دارندگان آن می‌توانند با استیک کردن این توکن پاداش دریافت کنند و بازی انجام دهند و در رأی‌گیری‌ها شرکت کنند. همچنین می‌توان از AXS در بازار AXie NFT از به عنوان وجه خرید استفاده کرد.

GALA

GALA‌ توکن بومی GALA GAMES است که یک پلتفرم بلاکچینی بازی متفاوت است. بازیکنانی که مالک NFT‌ها هستند می‌توانند بر حاکمیت بازی‌های این پلتفرم تأثیرگذار باشند. توکن‌های GALA برای خرید آیتم‌های مختلف بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و می‌توان برای ارتقا و در اختیار گرفتن دیگر دارایی‌های و کارکردهای بازی نیز از آن‌ها استفاده کرد.

ENJ

Enjin Coin (ENJ) پروژه‌ای است که محصولات بازی ارائه می‌دهد و توسعه، معامله و فروش را در بلاک‌چین تسهیل می‌کند. ENJ فروشگاهی دیجیتال است که دارایی‌هایی همچون NFT‌ها در آن عرضه می‌شود.

نحوه خرید و فروش توکن های nft

خرید و فروش توکن‌های NFT‌ را می‌توان در صرافی‌های داخلی و خارجی مختلفی انجام داد. استفاده از صرافی‌های خارجی به خاطر وجود تحریم‌ها می‌تواند ما را با ریسک‌های سنگینی همچون مسدودشدن دارایی‌ها مواجه کند؛ بنابراین استفاده از صرافی‌های معتبر ایرانی راهکار بهتری به نظر می‌رسد. صرافی ارز دیجیتال تبدیل یکی از معتبرترین و مدرن‌ترین صرافی‌های داخلی است که ۲۷۰ ارز دیجیتال مختلف از جمله ارزهای NFT را برای خرد و فروش در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای خرید و فروش ارزهای NFT کافی‌ست ابتدا در ثبت‌نام و احراز هویت سریع و آسان خود را در صرافی تبدیل انجام دهید و سپس از طریق بخش خرید آسان یا بازارهای معاملاتی تومانی یا تتری خرید و فروش ارزهای NFT را انجام دهید.

آیا توکن های ان اف تی امن هستند؟

امنیت ارزهای دیجیتال به بلاک‌چینی که بر روی آن قرار دارند بستگی دارد. بسیاری از ارزهای NFT سال‌هاست که در بازار حضور دارند و آزمایش و تجربه شده‌اند و امنیت بسیار خوبی از خود نشان داده‌اند. برخی از این ارزها بلاک‌چین مخصوص به خود را دارند و برخی دیگر از بلاک‌چین‌های مطرح و امنی همچون بلاک‌چین اتریوم به عنوان زیرساخت استفاده می‌کنند؛ بنابراین تا حد بسیار زیادی می‌توان از امنیت این ارزهای دیجیتال خاطر‌جمع بود.

بهترین کیف پول ها برای نگهداری از توکن های ان اف تی

برای ذخیره و نگهداری توکن‌های ان اف تی می‌توان از کیف پول‌های سرد و گرم و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلفی استفاده کرد. معمولاً این موضوع را با توجه نوع استفاده خود انتخاب می‌کنیم. کیف‌‌پول‌های سرد و سخت‌افزاری بالاترین امنیت را دارند ولی استفاده مداوم از آن‌ها برای معاملات روزانه مشکل است و هزینه اولیه خرید آن‌ها را نیز باید در نظر گرفت. از سوی دیگر کیف پول‌های نرم‌افزاری استفاده آسانی دارند ولی امنیت کمتری دارند.

با استفاده از کیف پول امن صرافی تبدیل به راحتی می‌توانید مزایای هر دو نوع کیف پول‌های سرد و گرم را در اختیار داشته باشید. تبدیل برای نگهداری دارایی‌های رمزارزی از فناوری کیف‌پول‌های سرد بهره می‌برد و درعین‌حال استفاده از کیف پول تبدیل بسیار سریع و آسان است.

آیا ارزهای ان اف تی ارزش سرمایه گذاری دارند؟

خرید و فروش NFT Token

باتوجه‌به انفجار توجه به nft ها طی سال‌های اخیر و استقبال بسیار خوب از پلتفرم‌های nft همچون بازی‌های بلاک‌چینی و بازارگاه‌های NFT به نظر می‌رسد این ارزهای دیجیتال در آینده می‌توانند بسیار درخشان ظاهر شوند و ارزش سرمایه‌گذاری را دارند. بااین‌وجود همواره در همه بازارهای مالی باید جانب احتیاط را مدنظر داشته باشیم.

منابع:

Binance Academy

CoinMarketCap

CryptoSlate

از کجا میتوانیم ارزهای ان اف تی (NFT COIN) را بخریم؟

در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی می‌توانید خرید و فروش ارزهای ان اف تی را انجام دهید؛ اما باید توجه داشت که صرافی‌های خارجی، پشتیبانی مناسبی از کاربران فارسی‌زبان و ایرانی ندارند و ممکن است دارایی‌های شما را به بهانه تحریم مسدود کنند؛ پیشنهاد ما استفاده از صرافی‌های ایرانی است. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و بیش از ۲۷۰ رمزارز مختلف از جمله ارزهای ان اف تی را پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع ارزهای ان اف تی چطور امکان پذیر است؟

برای خرید ارز ان اف تی در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید از طریق بخش خرید آسان در صرافی تبدیل استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش ارزهای ان اف تی (NFT Coins) در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله ارزهای ان اف تی در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

چگونه قیمت ارزهای ان اف تی را پیش بینی کنیم؟

می‌توانید از تحلیل شخصی خود استفاده کنید یا با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل به آدرس https://t.me/algotahlil از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در صورت نیاز از دیگر کانال‌ها هم برای سیگنال گیری می‌توانید استفاده کنید.

ارزهای دیجیتال ان اف تی (NFT Coins) چگونه نگهداری می‌شود؟

می‌توانید ارزهای دیجیتال ان اف تی را در کیف پول‌های سرد و گرم و سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مختلف نگهداری کنید. همچنین می‌توانید این ارزها را در کیف پول امن صرافی تبدیل نگهداری کنید.

آیا خرید ارزهای ان اف تی (NFT Coins) می‌تواند سودآور باشد؟

باتوجه‌به استقبال بسیار خوب کاربران از اکوسیستم‌های مختلف NFT و همچنین بازی‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال آینده خوبی را برای این ارزها پیش‌بینی می‌کنیم. بااین‌وجود رعایت جانب احتیاط در همه بازارهای مالی امری لازم است.

آیا می‌توان ارزهای NFT را استخراج کرد؟

برای استخراج ارزهای دیجیتال لازم است این ارزهای از سازوکار اثبات کار برای تأیید تراکنش‌ها بهره ببرند. بیشتر ارزهای NFT چنین الگوریتمی ندارند و قابل‌استخراج نیستند و می‌توان از خرید و فروش یا استیک کردن آن‌ها سود برد.