تحلیل قیمت بیت کوین یک عنصر حیاتی برای درک بازار ارزهای دیجیتال است. تغییرات قیمت بیت کوین اغلب تأثیر قابل‌توجهی بر بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال دارد، چرا که تمام رمزارزها در بلندمدت روند بیت کوین را دنبال می‌کنند. سرمایه‌گذاران و تحلیلگران می‌توانند با یک تحلیل کامل روی داده‌های تاریخی قیمت، روندهای بازار و شاخص‌های مربوطه، اطلاعات ارزشمندی در مورد حرکات آتی قیمت، احساسات بازار و فرصت‌های معاملاتی بالقوه به دست آورند. در این صفحه به طور روزانه به تحلیل قیمت بیت کوین می‌پردازیم تا ضمن کمک به شما در کسب سود از ترید بیت کوین همیشه از وضعیت بازار خرید بیت کوین مطلع باشید. اما ابتدا بیایید با انواع روش‌های تحلیل بیت کوین آشنا شویم. بنابراین با تحلیل تکنیکال شروع می‌کنیم.

در این مقاله می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۳ اسفند

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۳ اسفند با شما همراه هستیم. اگر تحلیل دیروز ما از روند قیمت بیت کوین را مشاهده کرده باشید، اشاره کردیم که انتظار یک اصلاح قیمتی را برای آن داریم. در این اصلاح قیمتی، بیت کوین تا کف کانال مشخص شده در نمودار پایین آمده و اکنون در کف کانال حضور دارد. در طول روزهای گذشته انباشت بیت کوین در کیف پول‌ها به میزان بالایی رسیده و سرمایه‌گذاران ترجیح داده‌اند تا بیت کوین‌های خود را حفظ نمایند. البته نزدیک شدن دامیننس تتر به ‌یک حمایت بزرگ نیز می‌تواند نشانه‌ای برای اصلاح قیمتی بیشتر بیت کوین باشد.

تحلیل بیت کوین ۳ اسفند

تحلیل ما از روند قیمت بیت کوین در طول روز جاری مسیر صعودی تا رسیدن به سقف محدوده مشخص شده است. تأثیرپذیری قیمت بیت کوین از برگشت احتمالی دامیننس تتر به سمت بالا را نیز می‌توانیم در سقف کانال شاهد باشیم. در صورتی که این واکنش خیلی سریع و شدید باشد، حتی ممکن است در برگشت باعث ریزش بیشتر بیت کوین از کف نیز شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲ اسفند

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲ اسفند با شما همراه هستیم. همچنان بیت کوین در زیر ناحیه مقاومتی خود در ۵۲ هزار دلار در حال رنج زدن است و موفق نشده تا این ناحیه را پشت سر بگذراند. در طول روز گذشته نوساناتی را هم در جهت صعود و هم در جهت نزول برای بیت کوین شاهد بودیم. این مهم نشان از مبارزه فروشندگان و خریداران برای یک تصمیم گیری نهایی دارد. البته اگر فروشندگان قوی‌تر بودند، همان چند روز پیش که قیمت به این ناحیه مقاومتی رسید، می‌توانستیم شاهد نزول قیمت بیت کوین باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲ اسفند

خریداران تا کنون موفق شده‌اند که بیت کوین را بالا نگه دارند و حتی قبل از اصلاح می‌توانیم شاهد افزایش قیمت آن تا محدوده ۵۴ هزار دلار هم باشیم. به هر حال دو ناحیه‌ای که برای بیت کوین مشخص کرده‌ایم، نقش تعیین کننده را در ادامه روند آن خواهند داشت. از هر طرف که این محدود شکسته شود، حرکت بعدی بیت کوین در آن سمت خواهد بود. البته هم به دلیل اینگالف کردن سقف این محدوده در آخرین تلاش صعودی و هم به دلیل نرسیدن قیمت به کف این محدوده در آخرین تلاش نزولی، پیش‌بینی ما یک رفتار صعودی تا رسیدن به محدوده ۵۴ هزار دلار برای بیت کوین است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱ اسفند

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱ اسفند با شما همراه هستیم. بیت کوین در طول روز گذشته با نوسانات خیلی زیاد همراه نشد و همین مهم فرصتی را برای آلت‌کوین‌ها به وجود آورد تا در مسیر خود حرکت کنند. اما بیت کوین امروز در چه شرایطی است؟ همچنان شاهد برخورد قیمت بیت کوین به سقف کانال صعودی و مقاومت بزرگ آن هستیم. مقاومتی که برای شکست آن انرژی زیادی لازم است.

تحلیل بیت کوین ۱ اسفند

البته که اصلاح قیمتی برای بیت کوین نیاز خواهد بود، اما این اصلاح قیمتی در بالای مقاومت ترسیم شده است یا پایین آن؟ بیت کوین در صورت شکست ناحیه مقاومتی می‌تواند تا حدود ۵۴ هزار دلار بالاتر برود و در صورت برگشت از این ناحیه نیز بعد از یک اصلاح، دوباره به روند صعودی برخواهد گشت. در هر دو صورت بعد از اصلاح بهترین فرصت برای خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در آن است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۳۰ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۳۰ بهمن با شما همراه هستیم. در دو روز گذشته به دلیل تعطیل بودن بازارهای جهانی، حرکات خیلی شدیدی را در بازار کریپتو و در راس آن قیمت بیت کوین شاهد نبودیم و حالا نوبت به این رسیده تا واکنش بیت کوین به ناحیه عرضه پیش رو را ببینیم. بیت کوین در روند صعودی خود که امیدواری‌ها را در باره بازار ارز دیجیتال به شدت افزایش داده، به یک ناحیه عرضه قدرتمند رسیده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۳۰ بهمن

این ناحیه عرضه البته از بتن نیست و حتی در صورت واکنش منفی نیز در آینده باید آن را شکسته شده ببینیم و بیت کوین در میان مدت می‌تواند سقف قیمتی بالاتری را نیز به ثبت برساند؛ اما به هر حال واکنش منفی قیمت بیت کوین به این ناحیه می‌تواند دلیلی برای افت قابل توجه قیمت بسیاری از آلت کوین‌ها باشد. اگر به فکر سرمایه‌گذاری روی بیت کوین هستید، بهتر است منتظر یک اصلاح قیمتی بمانید و در اصلاح، سرمایه‌های خود را وارد سازید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۹ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۹ بهمن با شما همراه هستیم. بیت کوین این روزها حتی شدیدتر و شارپ‌تر از آلت کوین‌ها و میم‌کوین‌ها به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و خبری از اصلاح قیمتی نیز در آن نیست. از این رو تصمیم گرفتیم تا موقعیت قیمت بیت کوین در نمودار را کمی در اشل بزرگتر ببینیم. بیت کوین کجاست؟ قیمت بیت کوین همان‌طور که در نمودار مشخص است، به یک مقاومت دراز مدت رسیده و از این گذشته در سقف کانال مشخص شده نیز است.

تحلیل بیت کوین ۲۹ بهمن

برخورد هم‌زمان سقف کانال و این ناحیه مقاومتی به نظر می‌تواند قیمت بیت کوین را حداقل برای یکی دو هفته در یک اصلاح قیمتی قرار دهد. در حال حاضر دیدگاه ما نیز نسبت به بیت کوین همین است، اما به هر حال بهترین زمان خرید بیت کوین یا بعد از شکست این دو ناحیه مقاومتی و یا بعد از ورود به یک اصلاح و در انتهای اصلاح قیمتی آن خواهد بود. توصیه می‌کنیم که برای سرمایه گذاری صبور باشید و اسیر فومو ناشی از رشدهای قیمتی بیت کوین در چند روز گذشته نشوید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۸ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۸ بهمن با شما همراه هستیم. بیت کوین بعد از عبور قدرتمند از مقاومت ۴۸ هزار دلاری و ۵۰ هزار دلاری خود، در مسیر با مقاومت ۵۲ هزار دلاری روبرو شد. البته که قرار نیست قیمت بیت کوین تمام مقاومت‌ها را یکی پس از دیگری و با قدرت بالا پشت سر بگذراند، اما همین حالا نیز شرایط خوبی را در برخورد با این مقاومت برای بیت کوین شاهد هستیم.

تحلیل بیت کوین ۲۷ بهمن

همان‌طور که در نمودار تکنیکال بیت کوین شاهد هستید، قیمت بعد از برخورد به ۵۲ هزار دلار، با فشردگی زیادی روبرو شده و اکنون چند روزی است که قیمت بیت کوین تحت تاثیر برخورد با این مقاومت، نتوانسته خیلی بالاتر برود. البته نکته امیدواری اینجاست که شاهد نزول خیلی عجیب قیمت بیت کوین هم نبودیم. البته برای یکی دو روز آتی انتظار نزول قیمت بیت کوین حداقل تا حمایت ترسیم شده در نمودار را داریم. این اصطلاح قیمتی می‌تواند دوباره انرژی لازم برای صعود بیشتر قیمت را برای آن ایجاد نماید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۶ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۶ بهمن با شما همراه هستیم. بیت کوین بعد از عبور قدرتمند از مقاومت ۴۸ هزار دلاری حتی ۵۰ هزار دلار را نیز به راحتی پشت سر گذاشت. حالا قیمت بیت کوین به نزدیک ۵۲ هزار می‌رسد که مقاومت قدرتمند دیگری برای بیت کوین است. مومنتم بالای بیت کوین در طول چند روز گذشته همه را متعجب کرده و حالا این ارز دیجیتال را می‌توانیم مستعد رشدهای بالا در آینده‌ای نه چندان دور بدانیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۶ بهمن

البته خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری روی آن در حال حاضر با فومو روبرو است و بهترین رویکرد برای شروع سرمایه گذاری و خرید بیت کوین منتظر ماندن برای یک اصلاح قیمتی در آن است. پیش‌بینی می‌کنیم که قیمت از خط آبی به پایین برگشته و حداقل تا سطح حمایتی بنفش رنگ ترسیم شده نزول نماید. این نقطه می‌تواند زمان خوبی برای شروع سرمایه‌گذاری و خرید بیت کوین باشد. البته شما بایستی با در نظر گرفتن سیستم مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک و بر اساس استراتژی معاملاتی خود برای سرمایه‌گذاری روی بیت کوین اقدام کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۵ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۵ بهمن با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین واکنش بسیار شکوهمندی به ناحیه مقاومتی خود در تایم فریم روزانه داشت و موفق شد تا این ناحیه را با قدرت و مومنتم بالا بشکند. حتی واکنش قیمت بیت کوین در یک روز بعد از شکست ناحیه مقاومتی نیز بسیار خوب بود و می‌توانیم نسبت به آینده قیمت بیت کوین بسیار خوشبین باشیم. به هر حال هر روند صعودی با اصلاح همراه است و افزایش قیمت‌های چند روز اخیر این دیدگاه را برای ما ایجاد کرده که باید منتظر یک روند اصلاحی کوتاه‌مدت در بیت کوین باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۵ بهمن

قبل از شروع اصلاح قیمت بیت کوین، حتی می‌توانیم رسیدن آن به خط آبی ترسیم شده در قیمت حدود ۵۲ هزار دلار را نیز ممکن بدانیم. این خط مقاومتی نیز قدرت بالایی در ایجاد یک اصلاح قیمتی برای بیت کوین دارد. البته در این صورت ناحیه مقاومتی ۵۰ هزار دلار تبدیل به حمایت برای بیت کوین شده و می‌تواند شروع خوبی برای یک سرمایه‌گذاری جذاب روی بیت کوین باشد. بیت کوین سیگنال قدرتمندی برای شروع روند صعودی خود در طی این چند روز صادر کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۴ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۴  بهمن با شما همراه هستیم. نمودار تکنیکالی بیت کوین نشان از تثبیت روند صعودی قیمت بیت کوین دارد. با توجه به ایجاد سقف قیمتی دو ساله در بیت کوین و اینگالف شدن سقف قبلی، حتی اگر در چند روز آتی شاهد نزولی شدن قیمت باشیم، باز هم این نزول یک اصلاح قیمتی میان‌مدت خواهد شد و ناحیه حمایتی ترسیم شده پایین می‌تواند پایانی بر این اصلاح قیمت باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۴ بهمن

برای کسانی که به فکر سرمایه‌گذاری روی بیت کوین هستند، روز جاری اهمیت بالایی دارد. در صورتی که قیمت به زیر ناحیه مقاومتی بالا که حالا تبدیل به حمایت شده برنگردد، عملا روند افزایشی باید در قیمت بیت کوین ادامه‌دار شود. در صورت برگشت نیز احتمالا برای چند روز آتی شاهد نزول قیمت در بیت کوین خواهیم بود. با این حساب سرمایه‌گذاران بیت کوین حداقل باید تا آخر امروز برای تثبیت قیمت صبر داشته باشند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۳ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۳ بهمن با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین در ناحیه بسیار حساسی قرار گرفته است. در طول یک هفته گذشته بیش از ۱۵% افزایش قیمت را در روند بیت کوین شاهد بودیم و حالا بیت کوین به همان ناحیه مقاومتی رسیده که از چند هفته قبل انتظار آن را داشتیم. در این ناحیه مقاومتی یک الگوی نزولی برای بیت کوین کامل شده و از این گذشته بیت کوین در تلاش قبلی هم نتوانسته آن را رد کند.

تحلیل بیت کوین ۲۳ بهمن

مسلماً عبور قیمت بیت کوین از این ناحیه، سیگنال قدرتمندی برای افزایش قیمت آن در روزها و هفته‌های آتی خواهد بود. اما باید منتظر بمانیم و شرایط و نوسانات قیمت بیت کوین را در طول امروز و یکی دو روز آینده دنبال کنیم. واکنش قیمت به این ناحیه بسیار مهم خواهد بود. پیش‌بینی ما از قیمت بیت کوین این است که حداقل شاهد یک نفوذ کم به سقف ناحیه مشخص شده باشیم و سپس بیت کوین برای کوتاه‌مدت روند نزولی به خود بگیرید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۱ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۱ بهمن با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین به شدت به محل حساسی رسیده است. در حال حاضر با یک مقاومت بسیار بزرگ و حیاتی برای بیت کوین روبرو هستیم که این مقاومت می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در آینده آن داشته باشد. در وهله اول باید یادآوری کنیم که با رسیدن قیمت بیت کوین به این مقاومت، الگوی QM نزولی آن تقریباً تکمیل شده و در ادامه انتظار ریزش قیمت را برای آن داریم. اما نکات مهمی در این ریزش وجود دارد که می‌توانیم برای سرمایه‌گذاری روی آنها حساب کنیم.

تحلیل بیت کوین ۲۱ بهمن

اگر بیت کوین قبل از شروع ریزش بتواند خط آبی را کمی به سمت بالا بکشند، سیگنال قدرتمندی برای افزایش قیمت‌های بعدی بیت کوین خواهد بود و انتظار ریزش خیلی زیادی را از آن نداریم؛ اما اگر قیمت قبل از اینگالف این خط، ریزش خود را آغاز نماید، احتمالا ریزش‌های بیشتری را برای آن متصور هستیم. در صورتی هم که بیت کوین کاملا از ناحیه مقاومت و خط آبی رد شده و به مسیر خود ادامه دهد، سیگنال صعودی شدن قیمت صادر شده و در پولبک به این خط می‌توان برای خرید بیت کوین اقدام کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۹ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۹ بهمن با شما همراه هستیم. تحلیل زیبای دیروز ما از بیت کوین را یک بار دیگر مشاهده کنید تا بیشتر با قدرت تحلیل تکنیکال آشنا شوید. همان‌طور که در روز گذشته و چند روز قبل به آن اشاره کردیم، بیت کوین موفق شد تا مسیر صعودی کوتاه مدت خود را به سمت بالا طی کرده و یک الگوی QM تشکیل دهد. حالا باید بسته به واکنش قیمت بیت کوین به ناحیه مقاومتی ترسیم شده، درباره آینده آن تصمیم‌گیری کنیم.

تحلیل بیت کوین ۱۹ بهمن

به صورت کلی الگوی QM به دلیل قدرت بالایی که دارد، روند بیت کوین را نزولی خواهد کرد. شکست این الگو  و صعودی شدن قیمت بیت کوین نیاز به اخبار فاندامنتالی مثبتی دارد که در حال حاضر در بازار خبری از آنها نیست. همان‌طور که در نمودار برای شما ترسیم کردیم، بیت کوین تحت تاثیر این الگو و بعد از برخورد با ناحیه مقاومتی، روند نزولی در پیش خواهد گرفت. اولین تارگت قیمتی بیت کوین پایین‌ترین حمایتی است که در شکل ترسیم کرده‌ایم. البته در صورتی که در برخورد اول به این ناحیه حمایتی، آن را اینگالف کرد، می‌توانیم شاهد نزول‌های بیشتری برای بیت کوین هم باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۸ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۸ بهمن با شما همراه هستیم. بیت کوین به حساس‌ترین قیمت‌های خود می‌رسد. انتظار ما برای صعودی شدن قیمت بیت کوین تا رسیدن به مقاومت پیش روی خود در بالا بسیار طولانی شد و گویا اصلا بیت کوین ظرفیت لازم برای این افزایش قیمت را نیز ندارد. البته معمولا در چنین مواقعی نمودار قیمت با یک جهش بالا و سریع خود را به مقاومت بالا رسانده و از آنجا شروع به ریزش می‌کند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۸ بهمن

به هر حال طبق آن چیزی که در نمودار برای شما ترسیم کرده‌ایم، بیت کوین در تایم فریم روزانه در حال تکمیل یک الگوی QM است و این الگوی نزولی می‌تواند افت قابل توجهی را در قیمت بیت کوین رقم بزند. ددر میان‌مدت روند قیمت بیت کوین ر نزولی می‌بینیم و حتی ممکن است شاهد ورود قیمت بیت کوین به زیر ۴۰ هزار دلار هم باشیم. البته این روند برای بازه زمانی چند هفته مد نظر است و ممکن است در یکی دو روز آینده بیت کوین خود را تا مقاومت بالا بکشاند. در حال حاضر شرایط برای سرمایه گذاری روی بیت کوین اصلا مناسب نیست و باید منتظر تایید روند صعودی جدید در آن باشید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۷ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۷ بهمن با شما همراه هستیم. همچنان بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته نتوانسته از روند رنج خود خارج شود. خریداران و فروشندگان بیت کوین همچنان در ابهامات زیادی برای تصمیم‌گیری هستید. نه پول بزرگی برای صعود بیت کوین به آن وارد شده و نه اینکه شاهد اتفاقات خیلی هیجانی برای خروج پول از بیت کوین هستیم. در نهایت تا وقتی که روند رنج فعلی شکسته نشود، نمی‌توان تصمیم‌گیری درستی درباره روند بیت کوین داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۷ بهمن

البته نمودار کلی بیت کوین نشان از این دارد که باید در هفته‌های آتی یک روند نزولی را در آن شاهد باشیم. بعد از صعودهای چند وقت اخیر، بیت کوین دیگر انرژی لازم برای رشد قیمتی را نداشته و عملا یا نیاز به تزریق دوباره پول دارد و یا اینکه برای جمع‌آوری نقدینگی باید کمی بیشتر نزول کند. البته روند بیت کوین از دیدگاه ما برای بازه‌های زمانی دو سه ماهه صعودی است و انتظار داریم تا قبل از هاوینگ بیت کوین، این ارز دیجیتال مسیر صعودی خود را دوباره در پیش بگیرید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۶ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۶ بهمن با شما همراه هستیم. تحلیل امروز بیت کوین با توجه به باز شدن بازارهای بین المللی شرایط متفاوتی دارد. در‌ تایم فریم ۴ ساعته شاهد شکسته شدن خط روند صعودی و البته تثبیت یک قله جدید پایین‌تر از قله قبلی هستیم. دو نشانه بزرگ برای تغییر روند از صعودی به نزولی که می‌توانید برای یکی دو روز آتی قیمت بیت کوین را در جهت نزولی قرار دهد.
تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۶ بهمن

حمایت ترسیم شده نزدیک به قیمت آخرین حمایتی است که می‌تواند در برابر نزولی شدن قیمت بیت کوین در طول روز جاری مقاومت نماید. در صورتی که این حمایت از بین رفته و قیمت به زیر آن کشیده شود، احتمال نزول بیشتر قیمت بیت کوین حتی به زیر ۴۰ هزار دلار را نیز خواهیم داشت. از این رو باید منتظر واکنش قیمت به این ناحیه باشیم. در صورتی هم که بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، مقاومت بالا نقطه حساسی برای آن است. در حال حاضر دیدگاه اصلی حاکم بر کوتاه‌مدت بیت کوین نزولی است اما هنوز تائیدیه‌های لازم برای ورود به معاملات خرید و فروش بیت کوین به اندازه کافی قدرت ندارند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۵ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۵ بهمن با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین چند روزی است که در یک محدوده بسیار کم در حال رنج زدن است و مقاومت‌ها و حمایت‌های پیش روی خود را تست هم نکرده و از این رو تا زمان مستحکم بودن حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش رو می‌توانیم همین روند رنج را برای بیت کوین متصور باشیم.

تحلیل بیت کوین ۱۵ بهمن

بررسی نمودار تکنیکالی بیت کوین نشان از این دارد که بعد از شکسته شدن یک ناحیه مقاومتی که حالا تبدیل به حمایت شده، احتمالا باید منتظر یک روند افزایشی در قیمت بیت کوین باشیم. البته روندی که در کوتاه‌مدت می‌توان آن را روند اصلی بازار ارز دیجیتال در نظر گرفت و در میان‌مدت همچنان بیت کوین در روند نزولی خود قرار دارد.

با توجه به اینکه بازارهای جهانی از روز دوشنبه باز می‌شوند، عملا تغییرات خیلی زیادی را نیز نمی‌توانیم در طول روز جاری برای بیت کوین متصور باشیم. با باز شدن بازارهای جهانی از فردا دوشنبه، شرایط برای نوسانات بیشتر آن نیز فراهم خواهد شد.

برای مشاهده تحلیل روزانه تتر کلیک کنید.

تحلیل بیت کوین ۱۴ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۴ بهمن با شما همراه هستیم. نمودار قیمت بیت کوین در حال تشکیل یک ناحیه بیس در تایم فریم ۴ساعته است که این ناحیه البته با توجه به اینکه با یک سایه کندلی بزرگ از پایین مواجه شده و از این گذشته در مسیر یک ناحیه بیس در گذشته تشکیل می‌شود، عملا در آینده نمی‌تواند قیمت بیت کوین را به سمت بالا پرتاب نماید. صعودی شدن قیمت بیت کوین نیز به این ترتیب با چالش روبرو شده و نمی‌تواند اطمینان صددرصدی روی آن داشت. اما به هر حال پیش‌بینی ما از قیمت بیت کوین این است که حداقل تا ناحیه مقاومتی مشخص شده در بالا مسیر صعودی خود را طی کند.

تحلیل بیت کوین ۱۴ بهمن

کسانی که به دنبال خرید در بازار ارز دیجیتال و شروع سرمایه‌گذاری خود هستند، بایستی منتظر واکنش قیمت بیت کوین به این ناحیه باشند. با توجه به شرایط موجود، احتمال نزولی شدن قیمت و ریزش‌های شدیدتر در قیمت بیت کوین را داریم که این مهم می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال را در شرایط فعلی پیچیده نماید.

تحلیل بیت کوین ۱۲ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۲ بهمن با شما همراه هستیم. روند قیمت بیت کوین این روزها با دیدگاه‌های مختلفی همراه است. برخی از تحلیل‌گران روند قیمت بیت کوین را برای بازه‌های زمانی یکی دو ماهه نزولی تلقی می‌کنند و بر این باورند که بیت کوین می‌تواند تا قیمت‌های زیر ۳۰ هزار دلار نیز کاهش پیدا کند. در عمل برخی نیز قیمت‌های فعلی را آخرین قیمت‌های ارزان بیت کوین در سال ۲۰۲۴ تلقی می‌نمایند.

تحلیل بیت کوین ۱۲ بهمن

در حال حاضر در تایم فریم کوتاه برای بازه زمانی میان مدت چند روزه، قیمت بیت کوین را در یک روند صعودی شاهد هستیم. این مهم می‌تواند قیمت را تا محدود ۴۸،۰۰۰ دلار بالا بکشاند. در این ناحیه است که رفتار قیمت بیت کوین بری آینده آن در یکی دو ماه آتی تعیین‌کننده خواهد بود. در صورت ریجکت شدن قیمت از این ناحیه، می‌توانیم انتظار قیمت‌های پایین‌تری را نسبت به اعداد کنونی برای بیت کوین در نظر بگیریم. اتفاقی که می‌تواند بازار ارز دیجیتال را در سال ۲۰۲۴ به مراتب با پتانسیل بیشتری برای سودآوری همراه سازد.

تحلیل بیت کوین ۱۱ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۱ بهمن با شما همراه هستیم. آخرین تحلیل ما از بیت کوین همچنان معتبر است و روند قیمت این ارز دیجیتال را بری چند روز آینده به صورت صعودی پیش‌بینی می‌کنیم. البته این صعود دائمی نیست و برای اینکه قیمت بیت کوین به روند صعودی اصلی خود برگردد، نیاز است تا مقاومت مهم خود در نزدیکی‌های قیمت ۴۸،۰۰۰ دلار را بشکند. اتفاقی که با شرایط موجود خیلی امیدوار به آن نیستیم، مگر اینکه خبر بزرگی در بازار ایجاد شده  و شاهد ورود پول‌های بیشتر به بازار باشیم.

تحلیل بیت کوین ۱۱ بهمن

در روند کوتاه‌مدت و در تایم فریم ۱ ساعته، قیمت بیت کوین یک روند اصلاحی کوچک را در طول روز گذشته رقم زد. در حال حاضر حمایت محلی ترسیم شده در نمودار می‌تواند دوباره سدی برای برگرداندن قیمت بیت کوین به سمت بالا باشد. با توجه به نزدیک شدن به این سطح حمایتی، انتظار داریم تا قیمت بیت کوین برای روز جاری روند صعودی به خود بگیرد. این افزایش قیمت حداقل تا سقف قبلی روند صعودی ادامه خواهد داشت. البته هنوز شرایط ایدئال برای ورود به فرایند سرمایه‌گذاری در بیت کوین فراهم نشده و باید منتظر رفتار بیت کوین در مقاومت‌های مهم‌تر آن باشیم.

تحلیل بیت کوین ۱۰ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۰ بهمن با شما همراه هستیم. آخرین تحلیلی که از بیت کوین ارائه کردیم، همچنان معتبر است. روند حرکت قیمت بیت کوین در روزهای اخیر بسیار کند بوده و نوسانات بسیار کمی را در آن شاهد بودیم. همچنان قیمت بیت کوین در حال پولبک زدن به سطحی است که در نمودار زیر آن را تعیین کرده‌ایم. این سطح، مقاومت بسیار قدرتمندی است و نقش تعیین کننده‌ای در آینده قیمت بیت کوین در میان مدت خواهد داشت.

تحلیل تتر ۱۰ بهمن

هر چند دیدگاه ما برای قیمت بیت کوین در زمان برخورد به این ناحیه، نزولی است و انتظار اصلاح قیمتی را برای بیت کوین داریم، اما به هر حال سناریو دوم نیز شکست این ناحیه مقاومتی و تبدیل شدن آن به یک حمایت است. در این شرایط باید منتظر رشد قیمتی قابل توجه بیت کوین باشیم که حتی ممکن است قیمت‌های به مراتب بیشتری را نیز نسبت به صعود قبلی برای بیت کوین رقم بزند.

در حال حاضر خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی را باید محدود به نحوه برخورد قیمت این ارز دیجیتال با این ناحیه مقاومتی بدانیم. عملا تا قبل از شکست این ناحیه، خرید بیت کوین ممکن است ریسک زیادی داشته باشد.

تحلیل بیت کوین ۹ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۹ بهمن با شما همراه هستیم. آخرین تحلیلی که از روند بیت کوین ارائه کردیم، همچنان برقرار است. قیمت بیت کوین در یک روند رفت‌وبرگشتی، به سمت کانال ۴۴،۰۰۰ دلار در حال پیش روی است. در این مسیر بیت کوین موفق شده تا از سطح مقاومتی خود در قیمت ۴۰ هزار دلار عبور نماید. مومنتوم بالای حرکت صعودی قیمت بیت کوین شکست کامل این سطح را محتمل خواهد دانست.

تحلیل بیت کوین ۹ بهمن

در ادامه یک سطح مقاومتی بسیار قوی‌تر را پیش روی قیمت بیت کوین شاهد هستیم. در این سطح، تعداد بسیار زیادی از افراد به دنبال فروش دارایی‌های خود هستند و از این رو انتظار یک برگشت قیمتی بزرگ‌تر را برای بیت کوین متصور هستیم. علاقه‌مندان به سرمایه گذاری روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال احتمالا تا زمان رسیدن قیمت به این سطح و واکنش به آن باید منتظر بمانند. در غیر این صورت خرید بیت کوین ریسک معاملاتی بالایی به دنبال خواهد داشت.

تحلیل بیت کوین ۸ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۸ بهمن با شما همراه هستیم. امروز برای بررسی روند قیمت بیت کوین سراغ تایم فریم روزانه رفته و رفتار قیمت آن را برای بازه زمانی میان‌مدت ارزیابی می‌کنیم. قیمت بیت کوین در یک روند صعود به نقطه بسیار حساسی رسید و در این ناحیه در حال تشکیل یک الگوی QM نزولی است. همانطور که در تصویر زیر پیداست، بیت کوین در حال تکمیل کردن این الگو است و در صورتی که قیمت بتواند کمی بالاتر بیاید، عملا در مسیر شانه اول انتظار شروع یک روند نزولی قدرتمند را برای بیت کوین داریم.

تحلیل بیت کوین ۸ بهمن

اگر قرار بر صعودی بودن قیمت بیت کوین باشد، لازم است تا شکسته شدن ناحیه مقاومتی ترسیم شده در نمودار زیر صبر داشته باشیم. اگر این ناحیه به سمت بالا شکسته شد یا حداقل شاهد یک شکست جعلی در این ناحیه بودیم، امیدها برای صعود بیت کوین باقی می‌ماند. اما در غیر این صورت باید منتظر یک ریزش بزرگ در قیمت بیت کوین باشیم که می‌تواند قیمت آن را حتی به زیر 30 هزار دلار نیز بکشاند.

در حال حاضر تحلیل ما از قیمت بیت کوین به سناریو دوم نزدیک است و شرایط را برای آن چندان مساعد نمی‌بینیم. از این رو توصیه می‌کنیم که برای سرمایه گذاری دقت بیشتری داشته باشید.

 

تحلیل بیت کوین ۷ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۷ بهمن با شما همراه هستیم. همان‌طور که چند روز پیش، پیش‌بینی کرده بودیم، قیمت بیت کوین در یک روند نزولی به ناحیه حمایتی ترسیم شده رسید و متعاقباً این ناحیه موفق شده تا بیت کوین را به سمت بالا پرتاب نماید. این مهم یک روند صعودی یکی دو روزه را برای بیت کوین رقم زد.

تحلیل بیت کوین ۷ بهمن

در حال حاضر قیمت بیت کوین با یک ناحیه مقاومتی قدرتمند درگیر است و تا زمانی که این ناحیه را به سمت بالا نشکند، همچنان روند آن نزولی خواهد بود. کاربرانی که به دنبال سرمایه گذاری روی بیت کوین در آغاز روند صعودی آن هستند، احتمالا باید تا شکسته شدن این ناحیه منتظر بمانند.

قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه و ۴ ساعته، کف پایین تری نسبت به چند هفته گذشته تشکیل داده و این مهم را می‌توان یک نشانه بزرگ برای نزولی بودن قیمت آن دانست. از این رو دیدگاه کلی ما نسبت به روند بیت کوین همچنان نزولی است و ناحیه مقاومتی ترسیم شده و یا حتی مقاومت‌های بالاتر می‌توانند دوباره آن را به سمت پایین بکشانند. برای تصمیم‌گیری از بابت صعودی شدن روند هنوز نیاز به تائیدیه‌های بیشتری داریم.

تحلیل بیت کوین ۴ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۴ بهمن با شما همراه هستیم. نمودار زیر ادامه تحلیلی است که دیروز از قیمت بیت کوین برای شما ارائه دادیم. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، قیمت بیت کوین دقیقا به همان ناحیه حمایتی که دیروز ترسیم کرده بودیم برخورد کرده و طبق تحلیل دیروز قیمت با برگشت به بالا در حال پولبک زدن به ناحیه حمایتی شکسته شده است که حالا تبدیل به یک ناحیه مقاومتی شده است. بنابراین همچنان باید قیمت بیت کوین را در میان مدت نزولی در نظر بگیریم.

تحلیل بیت کوین ۴ بهمن

اتفاق جدیدی که در قیمت بیت کوین رخ داده، به وجود آمدن الگوی Death Cross یا همان صلیب مرگ خودمان در تایم فریم ۴ ساعته است. با تشکیل الگوی صلیب مرگ در تایم فریم ۴ ساعته عملا انتظار داریم تا روند نزولی حداقل در چند روز آتی ادامه داشته باشد. البته هر چند این الگو در تایم روزانه تشکیل نشده، اما به هر حال در تایم فریم ۴ ساعته نیز می‌تواند تاثیرات کوتاه مدت روی نظر معامله گران داشته باشد.

الگوی صلیب مرگ از تقاطع مووینگ اوریج ۵۰ با ۲۰۰ از بالا به پایین تشکیل می‌شود که نشانه بسیار قدرتمند برای روند نزولی است. تشکیل این الگو در تایم فریم ۴ ساعته می‌تواند برای چند روز بازار نزولی را در روند حرکتی بیت کوین رقم بزند.

تحلیل بیت کوین ۳ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۳ بهمن با شما همراه هستیم. امیدواریم که تحلیل‌های ما از روند حرکت قیمت بیت کوین در یکی دو روز گذشته را مشاهده کرده و از خرید این ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی خود را ایمن نگه داشته باشید. همان‌طور که دیروز پیش‌بینی کردیم، قیمت بیت کوین روند نزولی به خود گرفته و از دست رفتن حمایت ۴۰ هزار دلاری آن نیز خیلی بعید به نظر نمی‌رسید.

تحلیل بیت کوین ۳ بهمن

حالا بیت کوین در ادامه روند حرکت خود ناحیه حمایتی خوبی در نزدیکی‌های ۳۸ هزار دلار دارد که با از بین رفتن این ناحیه، عملا می‌توانیم قیمت‌های حدود ۳۰ هزار دلار را نیز برای بیت کوین متصور باشیم. رسیدن به این قیمت‌ها به توجه روند حرکتی کاملا فشرده بیت کوین در روند صعودی قبلی در این ناحیه، خیلی بعید به نظر نمی‌رسد و از هم اکنون می‌توانیم حمایت ۳۸ هزار دلاری بیت کوین را نیز یک حمایت شکست خورده قلمداد کنیم.

در صورتی که در طی امروز و یکی دو روز آینده اخبار مثبتی در بازار ارز دیجیتال پمپاژ نشود، عملا باید منتظر بیت کوین ۳۰ هزار دلاری در چند روز آینده باشیم. از این رو مراقب سرمایه‌های خود باشید و از خرید ارز دیجیتال تا برگشت روند خودداری نمایید. تبدیل دارایی‌ها به تتر می‌تواند بهترین تصمیم در چنین مواقعی باشد. البته باید تترهای خود را برای خرید دوباره بعد از شروع روند صعودی آماده نگه دارید.

تحلیل بیت کوین ۲ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲ بهمن با شما همراه هستیم. همان‌طور که در چند روز گذشته اشاره کردیم، بیت کوین وارد یک روند نزولی شده، اما آخرین حمایت پیش رو هنوز مانعی برای ادامه‌دار شدن این روند نزولی گشته است. ناحیه حمایتی ترسیم شده در نمودار زیر، بارها بیت کوین را به سمت بالا کشانده و این بار هم همچنان در برابر ریزش بیشتر آن مقاومت می‌کند.تحلیل بیت کوین

بررسی مومنتوم حرکت و نوسانات قیمت بیت کوین، البته نشان از این دارد که قدرت فروشندگان بیشتر است و همچنان باید منتظر ریزش‌های بیشتر آن باشیم. در این بین دو ناحیه حمایتی و مقاومتی ترسیم شده در شکل زیر می‌توانند تاثیرگذاری زیادی در این زمینه داشته باشند. ریزش بیشتر بیت کوین از ناحیه حمایتی، می‌تواند حتی باعث افت قیمت بیت کوین به زیر 35 هزار دلار هم شود و در صورتی که ناحیه مقاومتی آن به سمت بالا بشکند، یک حرکت صعودی را می‌توانیم در آن تجربه کنیم.

بنابراین هنوز سیگنال کافی برای شروع سرمایه گذاری و خرید روی بیت کوین صادر نشده و همچنان می‌توانیم روند نزولی را روند غالب‌تر در این ارز دیجیتال در نظر بگیریم.

تحلیل بیت کوین۱ بهمن

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱ بهمن با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین طبق نمودار زیر در شرایط بسیار حساسی قرار دارد. ریزش قیمت بیت کوین در چند روز گذشته باعث شد تا شاهد برگشت دوباره قیمت آن به یک ناحیه حمایتی بسیار قوی باشیم که البته چند بار در گذشته به قیمت واکنش نشان داده و باعث برگشت دوباره آن به سمت بالا شده است. اما این بار ممکن است همه چیز متفاوت باشد.

تحلیل بیت کوین ۱ بهمن

نمایش کندل‌ها نشان از این دارد که مومنتوم ریزش قیمت بیت کوین بیشتر از مومنتوم صعود آن است. اگر این دو موضوع را در کنار هم قرار دهیم و البته به نفوذ زیاد قیمت به ناحیه حمایتی ترسیم شده هم دقت کنیم، عملا ذهنیت یک روند نزولی برای بیت کوین سراغ ما می‌آید. هر چند حتی ممکن است در روزهای آتی قیمت همچنان یک روند صعودی جزئی را رقم بزند، اما از دست رفتن این ناحیه حمایتی در ادامه باعث افت قابل توجه قیمت بیت کوین شده و حتی ممکن است آن را تا خط آبی ترسیم شده نیز پایین بکشد.

توصیه می‌کنیم که با دقت بیشتری سرمایه‌گذاری خود را در بازار دنبال کرده و اگر به فکر خرید هستید، صبر داشته باشید تا سیگنال‌های صعودی شدن قیمت صادر شود. در حال حاضر برتری نسبی در روند قیمت بیت کوین در اختیار فروشندگان است

تحلیل بیت کوین ۳۰ دی

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۳۰ دی با شما همراه هستیم. طبق آخرین تحلیل که در روز پنجشنبه از بیت کوین داشتیم، قیمت این ارز دیجیتال بعد از برخورد به سقف ناحیه رنج، مسیر نزولی در پیش گرفته و حداقل انتظار داشتیم تا شاهد ریزش قیمت آن تا کف این محدوده باشیم.

تحلیل بیت کوین ۳۰ دی

در طول این یکی دو روز قیمت همین روند نزولی پیش‌بینی‌شده را در پیش گرفت و حتی شاهد ایجاد کف جدیدی در زیر این ناحیه رنج در آن نیز بودیم.

قیمت بیت کوین هر چند موفق شده تا حتی به بالای سطح حمایتی ترسیم شده برگردد، اما شواهد نشان از این دارد که قیمت آن در میان مدت مسیر نزولی خواهد داشت. البته امکان پولبک قیمتی بیت کوین به سمت بالا و حتی رسیدن به خطر آبی را نیز می‌توانیم برای آن متصور باشیم، اما آن چه در نمودار مسلم است، قدرت گرفتن فروشندگان بیت کوین نسبت به خریداران است که باعث شده تا بیت کوین بیشتر گارد نزولی داشته باشد.

تحلیل بیت کوین ۲۸ دی

تحلیل بیت کوین

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۸ دی با شما همراه هستیم. بیت کوین بعد از یک ریزش بسیار سنگین در طول چند روز گذشته حتی با توجه به تایید ETF خود در بازار بورس نیویورک، در یک روند رنج در حال نوسان است و عبور از این محدوده برای قیمت این ارز دیجیتال در میان مدت اهمیت زیادی خواهد داشت.

هر چند در بلندمدت قیمت بیت کوین صعودی پیش‌بینی می‌شود، اما در کوتاه مدت و میان مدت ممکن است روند نزولی را برای آن شاهد باشیم. در حال حاضر قیمت در سقف محدوده نوسانی رنج قرار گرفته و رسیدن آن به کف این محدوده محتمل است. این مهم ممکن است قیمت بیت کوین را تا نزدیکی‌های ۴۱٬۵۰۰ دلار به پایین بکشاند. البته در ادامه واکنش قیمت بیت کوین به سقف و کف این محدوده است که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در ادامه روند آن داشته باشد. با وجود نوسانات محدود قیمت، در حال حاضر فروشنده‌ها قدرت بیشتری از خود نشان داده‌اند و هنوز خریداران روی بازار بیت کوین تسلط کاملی ندارند.

تحلیل بیت کوین ۲۷ دی

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۷ دی با شما همراه هستیم. نمودار زیر همان تحلیلی است که دیروز برای بیت کوین داشتیم. اگر سوار بر موج تحلیلی دیروز ما شده بودید، در حال حاضر به سود خوبی از تغییرات و نوسانات قیمت بیت کوین می‌رسیدید. بیت کوین در ادامه روند برگشتی خود به سمت بالا، کندل‌های قدرتمندی را به ثبت می‌رساند و این مهم نشان از این دارد که امروز هم می‌توانیم ادامه روند صعودی دیروز را در نوسانات قیمت بیت کوین شاهد باشیم.

تحلیل بیت کوین ۲۷ دی

همچنان تارگت‌های قیمتی کوتاه‌مدت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته برای آن معتبر هستند و می‌توانیم در ادامه روند صعودی، قیمت‌های حدود ۴۴،۳۰۰ دلاری را نیز برای آن شاهد باشیم. البته شایان ذکر است که صعودی شدن کامل قیمت بیت کوین هنوز به اثبات نرسیده و نیاز به تائیدیه‌های بیشتری دارد.

تحلیل بیت کوین ۲۶ دی

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۶ دی با شما همراه هستیم. اگر تحلیل‌های ما را در یکی دو روز گذشته دنبال کرده باشید، حتما متوجه شده‌اید که ریزش اولیه بیت کوین را برای شما پیش‌بینی و دیروز هم اشاره به اصلاح قیمتی آن به سمت بالا داشتیم. البته همچنان بیت کوین بیشتر تمایل به نزول داشته و روند نزولی آن قوی‌تر است، اما اصلاح قیمتی شروع شده ممکن است تا سطح بنفش مشخص شده در نمودار پایین ادامه داشته باشد.

تحلیل بیت کوین ۲۶ دی

بیت کوین در صورت رسیدن به این ناحیه و ریجکت شدن از آن، دوباره روند نزولی به خود خواهد گرفت و در صورت عبور از این ناحیه نیز با قدرت بالایی روند صعودی خود را دنبال خواهد کرد. در شرایط کنونی و در تایم فریم 1 ساعته بیت کوین را می‌توانید در طول امروز صعودی دنبال نموده، اما این صعود هنوز برای طولانی مدت نیاز به تائیدیه‌های بیشتری دارد. پس تا آن موقع اگر به دنبال خرید و نگهداری طولانی مدت از بیت کوین هستید، بیشتر مراقب باشید. اما در معاملات اهرم دار تبدیل می‌توانید این ارز را با ضریب اهرمی ۱۰ برابری ترید کنیدو به سود برسید.

تحلیل بیت کوین – ۲۵دی

خوب تحلیل ما از روند قیمت بیت کوین در یکی دو روز گذشته درست از آب در آمد. امیدواریم از این فرصت استفاده کرده باشید. البته تعطیلی بازارهای جهانی و کمبود نقدینگی باعث شد تا این تحلیل کمی دیر به نتیجه برسد. با تحلیل بیت کوین امروز با شما همراه هستیم.
تحلیل بیت کوین ۲۵ دی

در نمودار قیمت بیت کوین‌ یک محدوده نوسانی بسیار باریک را در تایم فریم ساعتی شاهد هستیم. قیمت طبق انتظاری که داشتیم، تلاش خود را برای خارج شدن از زیر این محدوده انجام داد و دوباره در حال نوسان در مرز این محدوده است. اگر اتفاق خاصی رخ نهد، احتمالا باید شاهد جمع کردن بیشتر نقدینگی و کمی ریزش بیشتر برای بیت کوین باشیم. البته امروز عصر در اولین روز کاری بازار جهانی، با باز شدن بازار نیویورک ممکن است این نوسان تحت تاثیر گپ CME بیت کوین قرار گیرد که البته نمی‌توان نوسان خیلی زیادی را تحت تاثیر آن انتظار داشت.

روند قیمت بیت کوین از نظر ما همچنان نزولی است، اما در ساعات اولیه امروز ممکن است یک اصلاح قیمتی را در آن شاهد باشیم. شکستن قیمت از هر کدام از دو طرف این محدوده رنج، هشداری برای تعیین روند قیمت بیت کوین خواهد بود.

تحلیل بیت کوین – ۲۴ دی

تعطیلی بازارهای جهانی در آخر هفته باعث شده تا تغییرات قیمت بیت کوین به کندی انجام پذیرد و از دیروز تغییرات آن چنان زیادی را روی قیمت بیت کوین شاهد نبودیم. تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته طبق نمودار زیر، همان نتیجه‌گیری تحلیل دیروز ما را نشان می دهد. احتمالا با باز شدن بازارهای جهانی در اولین روز کاری در جهان، فردا نوسانات قیمت بیت کوین شدت بیشتری خواهد گرفت.

تحلیل بیت کوین ۲۴ دی

برای چند ساعت آینده، انتظار ادامه‌دار شدن روند نزولی را داریم.  هرچند خریداران و فروشندگان زیادی در بازار حضور ندارند، اما مومنتم روند نزولی نشان از ریزش بیشتر قیمت بیت کوین در طول امروز را دارد.

تحلیل بیت کوین – ۲۳ دی

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته با تایید ETFهای اسپات آن در بازار بورس نیویورک روند نزولی به خود گرفت. از یک طرف افزایش قیمت‌های این چند هفته گذشته و از طرف دیگر به وجود آمدن خبر جعلی این تائیدیه یکی دو روز قبل، عملا باعث شد تا بیت کوین از قبل حرکت صعودی تحت تاثیر این خبر را در روند خود پیش خور نماید.

از یک طرف نفوذ بیش از حد قیمت به یک ناحیه عرضه قدرتمند در تایم فریم روزانه می‌تواند خبر خوبی برای روند رو به رشد بیت کوین در ادامه باشد، اما نیاز به نقدینگی بیشتری برای این رشد در بازار احساس می‌شود و روند اصلاحی در پیش را نیز می‌توانیم قدمی برای جمع‌آوری نقدینگی بیت کوین برای یک رالی صعودی دیگر در نظر بگیریم.

همان طور که در نمودار زیر پیداست، بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته در یک روند نزولی قوی قرار گرفته و بعد از شکل‌گیری یک ناحیه عرضه شدید، به آن واکنش نشان داده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین - ۲۷ دی

تحلیل بیت کوین – ۲۱ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۲۱ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین در لحظه نگارش این خبر با قیمت ۴۶۰۰۰ دلار معامله می‌شود و هنوز واکنش خاصی به خبر تایید صندوق‌های ETF نشان نداده است.

تحلیل بیت کوین ۲۱ دی

همان‌طور که در نمودار یک ساعته زیر مشاهده می‌کنید، محدوده حمایتی۴۴۳۰۰ الی ۴۴۶۰۰ دلار یک محدوده مهم محسوب می‌شود که باید حفظ شود تا بیت کوین بتواند روند صعودی خود را به سمت ۴۸۰۰۰ دلار و ۵۰۰۰۰ دلار از سر بگیرد. RSI‌ در نمودار یک ساعته بالای ۵۰ قرار دارد و این نکته مثبتی است. ضمن اینکه کندل‌های پین بار اخیر در نمودار یک ساعته حاکی از فشار خریداران برای افزایش قیمت است. اما در صورت از دست رفتن حمایت ۴۴۳۰۰ دلار، باید انتظار افت قیمت تا حداقل ۴۲۰۰۰ و ۴۱۰۰۰ دلار را داشته باشیم.

تحلیل بیت کوین – ۲۰ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۲۰ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین طبق تحلیل دو روز قبل توانست خط روند نزولی خود را بشکند و تا سطح ۴۷۲۰۹ دلار افزایش پیدا کند.

تحلیل بیت کوین ۲۰ دی
قیمت در حال حاضر در حال رنج زدن در محدوده ۴۶۷۰۰ دلار است. ضمن اینکه قیمت با یک Shadow به سمت پایین بازار را استاپ هانت کرد.
انتظار می‌رود این روند صعودی ادامه پیدا کند و تارگت‌های پیش روی ما ۴۸۰۰۰ دلار و ۵۰۰۰۰ دلار هستند که باید دید بیت کوین چه واکنشی به این سطوح نشان خواهد داد.
با این حال، در سناریوی نزولی، حمایت‌های مهم ما ۴۲۵۰۰ تا ۴۳۲۵۰ دلار هستند که محدوده خرید نهنگ‌ها محسوب می‌شوند.

تحلیل بیت کوین – ۱۹ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۹ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین طبق پیش‌بینی روزهای قبل توانست مقاومت داینامیک خود را بشکند و تا سطح ۴۷۲۰۹ دلار افزایش پیدا کند.
تحلیل بیت کوین ۱۹ دی

هرچند سطوح ۴۸۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار و حتی ۵۳۰۰۹ دلار در دسترس هستند اما با توجه مقاومت سنگین این محدوده و واگرایی موجود در RSI روزانه باید بسیار مراقب بود.
ضمن اینکه اخبار مربوط به ETF بیت کوین میتواند هر سناریویی را در بازار رقم بزند.

بنابراین مدیریت ریسک و حد ضرر را در معاملاتتان فراموش نکنید.

تحلیل بیت کوین – ۱۸ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه 18 دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین در حال حاضر با قیمت ۴۴۱۶۰ دلار رسیده و همانطور که در تحلیل دیروز اشاره نمودیم، قیمت توانست خط روند مقاومتی رسم شده در شکل زیر را بشکند.

تحلیل بیت کوین 18 دی
همان‌طور که از نمودار پیداست، بیت کوین در حال پولبک به این خط روند بوده و انتظار میرود حرکت صعودی خود را از این محدوده اغاز کند. ضمن اینکه rsi در هر دو تایم فریم چهارساعته و یک ساعته در محدوده مثبت خود قرار دارد و این نکته مثبتی است.
با این حال در سناریوهای مخالف باید دید که ایا محدوده حمایتی ۴۲۵۰۰-۴۳۲۰۰ دلار حفظ خواهد شد یا نه؛ که در صورت حفظ نشدن باید انتظار افت قیمت تا حداقل سطح ۴۰۰۰۰ دلار را داشته باشیم.
ضمن اینکه مقاومت های بعدی ما در سطوح ۴۵۰۰۰ ، ۴۷۰۰۰ دلار و ۴۸۰۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل بیت کوین – ۱۷ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۷ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. ارز دیجیتال اول بازار در لحظه نگارش این مقاله روی قیمت ۴۳۸۸۵ دلار ایستاده است.

نمودار بیت کوین ۱۷ دی
اگر به نمودار تایم فریم یک ساعته نگاه کنیم، می‌توانیم یک الگوی مثلث صعودی را مشاهده کنیم که قیمت در شرف شکستن سقف این الگو است.
با این حال ممکن است یک اصلاح رو به پایین داشته باشیم و بعد با قدرت بیشتر برای شکستن این مقاومت داینامیک حرکت کنیم.
همچنین مقاومت‌های بعدی ما در صورت بریک اوت سطح ۴۵۰۰۰ و ۴۷۰۰۰ دلار هستند.

تحلیل بیت کوین – ۱۶ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۶ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. در تحلیل امروز می‌خواهیم به سراغ چارت روزانه بیت کوین برویم.

تحلیل بیت کوین ۱۶ دی

همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌کنید، بیت کوین داخال یک کانال صعودی در نوسان است و انتظار می‌رود که این روند صعودی کماکان ادامه داشته باشد، ضمن اینکه اندیکاتور rsi در تایم فریم روزانه بالای سطح ۵۰ قرار داشته و این نکته مثبتی است. در صورت شکستن سقف کانال، مقاومت ما محدوده ۴۸ الی ۵۰ هزار دلار است که باید دید بیت کوین به این ناحیه سنگین که با فیبوناچی ۶۱.۸ منطبق است، چه واکنشی نشان خواهد داد.

تحلیل بیت کوین – ۱۴ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۴ دی  ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان هستیم. بیت کوین امروز پس از انتشار یک گزارش منفی در مورد  صندوق‌های  ETF‌ در ماه ژانویه، با یک ریزش شدید مواجه شد و برخلاف انتظار بازار، تا سطح ۴۰۷۵۰ دلار که با حمایت الگوی مثلث صعودی منطبق است، سقوط کرد. با این حال،‌ قیمت به سرعت به بالای سطح ۴۳۰۰۰ دلار برگشت و اکنون زیر این ناحیه معامله می‌شود.

تحلیل بیت کوین ۱۴ دی

نکته مثبت این است که RSI در نمودار روزانه بالای ۵۰ قرار دارد و یک کندل پین بار در تایم فریم چهار ساعته نیز ثبت شده که حاکی از فشار خریداران برای افزایش قیمت است. بنابراین سناریوی صعودی بیت کوین کماکان برقرار است و انتظار داریم قیمت مجددا به سمت بالا حرکت کند.

تحلیل بیت کوین – ۱۳ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۳ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین دیروز توانست مقاومت ۴۴۰۰۰ دلار را بشکند و تا مرز ۴۶۰۰۰ دلار نیز افزایش پیدا کرد.

تحلیل بیت کوین ۱۳ دی

اکنون این ارز دیجیتال با قیمت ۴۵۲۸۰ دلار معامله می‌شود. سطح حمایتی که باید در حال حاضر زیر نظر داشته باشیم سطح ۴۴۴۰۰ دلار است که در صورت حفظ آن می‌توان به صعود قیمت تا مقاومت ۴۸۰۰۰ دلار امیدوار بود.

تحلیل بیت کوین – ۱۲ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۲ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. همان‌طور که در تحلیل دیروز اشاره کردیم، بیت کوین دقیقا پس از بستن دو کندل چهار ساعته بالای سطح ۴۲۶۶۶ دلار با قدرت به سمت بالا حرکت کرد و توانست سقف الگوی مثلث صعودی خود را بشکند.

تحلیل بیت کوین ۱۲ دی

اکنون قیمت به سطح ۴۵۰۰۰ دلار رسیده است و احتمال پولبک قیمت تا سطح ۴۴۰۰۰ دلار وجود دارد که باید دید این سطح حمایتی حفظ خواهد شد یا نه، اگرچه کندل روزانه با قدرت بالای سطح ۴۴۰۰۰ دلار بسته شده و امید می‌رود این روند صعودی پایدار باشد. همان‌طور که در تحلیل های قبلی گفتیم مقاومت های پیش رو سطوح ۴۵۰۰۰ دلار، ۴۸۰۰۰ دلار و ۵۳۰۰۰ دلار هستند.

تحلیل بیت کوین – ۱۱ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۱ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. الگوی مثلث صعودی بیت کوین کماکان دست نخورده باقی مانده و شاهد تلاش قیمت برای صعود از کف حمایتی این الگو هستیم. اما کندل ها نشان میدهد فشار فروشندگان در این محدوده بالاست.

تحلیل بیت کوین ۱۱ دی

برای تایید روند صعودی به بسته شدن دو کندل ۴ ساعته بالای سطح ۴۲۶۶۶ نیاز داریم، در غیر این صورت میتوان انتظار افت مجدد قیمت تا کف حمایتی الگو را داشت.
در صورت شکستن خط روند مقاومتی مثلث، تارگت های پیش رو سطح ۴۵۰۰۰ دلار، ۴۸۰۰۰ دلار و ۵۳۰۰۰ دلار خواهد بود و در صورت از دست رفتن کف حمایتی مثلث، انتظار افت قیمت تا سطح ۳۸۰۰۰ دلار و و حتی پایین تر نیز وجود دارد.

تحلیل بیت کوین – 10 دی

تحلیل بیت کوین ۱۰ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۱۰ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین مثل روزهای قبل کماکان درگیر الگوی مثلث خود بوده و همان‌طور که در تحلیل روز قبل پیش‌بینی کردیم، قیمت تا سطح ۴۱۳۰۰ دلار پایین آمد تا خط روند حمایتی این الگو را لمس کند. بنابراین اکنون شاهد تلاش قیمت برای صعود به سقف مثلث هستیم.
در صورت شکستن سقف مثلث، تارگت‌های پیش رو سطح ۴۵۰۰۰ دلار، ۴۸۰۰۰ دلار و ۵۳۰۰۰ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن کف مثلث، انتظار افت قیمت تا حداقل سطح ۳۸۰۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیل بیت کوین – ۹ دی
تحلیل بیت کوین ۹ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۹ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین کماکان درگیر الگوی مثلث صعودی خود بوده و امروز تا سطح ۴۱۷۰۰ دلار هم پایین امد. اکنون این ارز دیجیتال با قیمت ۴۲۱۵۰ دلار معامله می‌شود، اما هنوز فضا برای افت بیشتر قیمت تا سطح ۴۱۳۰۰ دلار که روی حمایت این الگو قرار دارد وجود دارد. باید دید که آیا حمایت مثلث شکسته خواهد شد یا خیر. در صورت حفظ این خط روند داینامیک، انتظار میرود قیمت مجددا به سمت سقف مثلث حمله کند. در غیر این صورت باید یک ریزش تا حداقل سطح ۴۰۰۰۰ دلار را شاهد باشیم.

تحلیل بیت کوین – ۷ دی

تحلیل بیت کوین ۷ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۷ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین امروز روند صعودی داشت و اکنون با قیمت ۴۳۵۰۰ دلار معامله میشود.
الگوی فعلی قیمت هنوز دست نخورده باقی مانده و قیمت در یک الگوی مثلث در حال نوسان است که سقف آن سطح ۴۴۰۰۰ دلار و کف آن حوالی ۴۱۰۰۰ دلار است.
برای تعیین روند اتی قیمت باید دید بیت کوین الگوی فعلی خود را از کدام سمت خواهد شکست.
سطوح مقاومت ۴۸۰۰۰ دلار و ۵۰۰۰۰ دلار و سطوح حمایتی ما ۴۰۰۰۰ دلار و ۳۸۰۰۰ دلار هستند.

تحلیل بیت کوین – ۶ دی

تحلیل بیت کوین ۶ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۶ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین امروز دچار افت قیمت شد و همانطور که در تحلیل روز قبل به آن اشاره کردیم، سطح ۴۲۰۰۰ دلار را نیز از دست داد.

انتظار می‌رود این روند نزولی تا حمایت ۴۱۰۰۰ دلار نیز ادامه یابد که سطح مهمی محسوب میشود. در صورت مشاهده نشانه های بازگشت قیمت از این سطح می‌توان به صعود قیمت و شکست مقاومت قوی ۴۴۰۰۰ دلار امیدوار بود. در غیر این صورت انتظار می‌رود قیمت حتی تا سطح حمایت ۳۸۰۰۰ دلار نیز ریزش کند.

تحلیل بیت کوین – ۵ دی

تحلیل بیت کوین ۵ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۵ دی  ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی ارز دیجیتال تبدیل هستیم. بیت کوین امروز روند خنثی چند روز اخیر خود را به سمت پایین شکست و تا سطح ۴۲۸۰۰ دلار پایین آمد،  اما  خریداران قیمت را مجدداً به محدوده بالای ۴۳۰۰۰ دلار برگرداندند و نشان دادند برای شکست سقف ۴۴ دلار مصمم هستند.

همان‌طور که در نمودار چهار ساعته فوق پیداست، اکنون بیت کوین درگیر یک الگوی مثلث صعودی است که در صورت شکسته شدن سقف آن، می‌توانیم شاهد صعود به مقاومت ۴۵۰۰۰ دلار، ۴۸۰۰۰ دلار و حتی ۵۰۰۰۰ دلار باشیم. در این حین ممکن است قیمت تا خط روند حمایتی در ۴۱۰۰۰ دلار نیز پایین بیاید که آنگاه باید دید آیا این حمایت شکسته خواهد شد یا خیر. اگر این سطح حفظ شود، قیمت احتمالا با قدرت بیشتری به سمت ۴۴۰۰۰ دلار حمله خواهد کرد.

 

تحلیل بیت کوین – 4 دی
تحلیل بیت کوین ۴ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه 4 دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی تبدیل هستیم. امروز هم مثل روزهای گذشته بیت کوین در محدوده بین ۴۳۹۰۰ و ۴۳۴۰۰ دلار در حال نوسان بوده و روند رنج خود را ادامه داده است. با توجه به فشردگی شدید قیمت در محدوده بین ۴۳۰۰۰ دلار و ۴۴۰۰۰ دلار، انتظار می‌رود بیت کوین پس از شکستن این ناحیه حرکت قدرتمندی را آغاز کند. به طوری که اگر سقف ناحیه معاملاتی مذکور شکسته شود، احتمال صعود قیمت تا مقاومت ۴۵۰۰۰ دلار و حتی سطوح بالاتر‌ وجود دارد.
اما در صورت شکست کف این محدوده معاملاتی، انتظار افت قیمت تا حداقل سطح حمایت ۴۰۰۰۰ دلار وجود دارد. حمایت اصلی بعدی نیز روی سطح ۳۸۰۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل بیت کوین – ۳ دی

تحلیل بیت کوین ۳ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۳ دی ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان صرافی تبدیل هستیم. در لحظه نگارش این مقاله بیت کوین بالای سطح ۴۳۷۰۰ دلار قرار دارد و روند رنج دو روز اخیر خود را ادامه می‌دهد. محدوده رنج فعلی بین ۴۳۲۰۰ دلار و ۴۴۴۰۰ دلار قرار دارد که باید دید بیت کوین از کدام سمت این ناحیه را خواهند شکاند. معمولاً پس از شکسته شدن محدوده‌های رنج قیمت روند خود را با قدرت ادامه می‌دهد.

همچنین بد نیست به سراغ اندیکاتورها برویم تا به قدرت روند قیمت پی ببریم. اندیکاتور RSI در نمودار چهار ساعته و یک ساعته بالای سطح ۵۰ قرار دارد، پس می‌توان به صعود قیمت به سمت مقاومت ۴۵۰۰۰ دلار و حتی ۴۸۰۰۰ دلار کمی امیدوار بود. با این حال، در حال حاضر نمی‌توان با اطمینان در مورد این موضوع صحبت کرد و باید دید قیمت در روزهای آتی چه واکنشی نشان خواهد داد.

تحلیل بیت کوین – ۲ دی

تحلیل بیت کوین ۲ دی

با تحلیل امروز بیت کوین ویژه ۲ دی  ۱۴۰۲ در خدمت شما همراهان هستیم. در این لحظه بیت کوین با قیمت ۴۳۵۰۰ دلار معامله می‌شود و همان‌طور که در نمودار  زیر پیداست، قیمت یک بار دیگر از مقاومت ۴۴۰۰۰ دلار ریجکت شد و نتوانست از این سطح عبور کند.

تا زمانی که قیمت بالای ناحیه حمایتی ۴۳۳۰۰-۴۳۵۰۰ دلار قرار دارد می‌توان به صعود مجدد به سمت مقاومت ۴۴۰۰۰ دلار امیدوار بود. در غیر این صورت احتمال افت قیمت تا حمایت‌های ۴۲۰۰۰ دلار، ۴۱۲۰۰ دلار و ۴۰۰۰۰ دلار وجود دارد.  به طور کلی بیت کوین در هفته‌های اخیر در محدوده بین ۴۰۰۰۰ دلار و ۴۴۰۰۰ دلار در حال نوسان بوده و برای تعیین روند آتی قیمت باید منتظر شکست این محدوده از یک جهت باشیم.

 

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال روشی است که با بررسی روند گذشته قیمت ارز دیجیتال، رفتار و قیمت آن در آینده را پیش‌بینی می‌کند. در تحلیل تکنیکال از شاخص‌ها (اندیکاتور) و الگوهای آماری برای تعیین احتمال سناریوهای مختلف استفاده می‌شود. همچنین تریدرها به شدت به نمودارهای بصری برای شناسایی سیگنال‌های کلیدی مانند سطوح حمایت و مقاومت متکی هستند. هدف نهایی تحلیل تکنیکال یافتن سیگنال‌های خرید و فروش است.

معامله‌گرانی که از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند، هرگز انتظار ندارند همیشه درست پیش‌بینی کند. در واقع، معامله‌گری که فقط در 55 درصد مواقع درست پیش‌بینی کند، همچنان می‌تواند از مجموع معاملات خود سود به دست بیاورد. در مواقعی که بازار خلاف جهت یک تریدر حرکت می‌کند، آنها از شیوه‌های مدیریت ریسک استفاده می‌کنند، مانند تعیین حد ضرر و یا اختصاص تنها بخشی از سرمایه خود به یک معامله.

نمودار بیت کوین

به عنوان مثال، نمودار بالا از بیت کوین در اواخر جولای 2021 را در نظر بگیرید. خط بنفش پایین صفحه، شاخص قدرت نسبی یا اندیکاتور RSI است که وضعیت خرید یا فروش بیش از حد دارایی را به ما نشان می‌دهد. این شاخص به ما می‌گوید که چه زمانی وقت فروش یا وقت خرید است.

در مرحله بعد، متوجه شدیم که میانگین متحرک 50 روزه به سمت بالا حرکت می‌کند و این روند صعودی را تأیید می‌کند. به طور خلاصه، ما از ابزارهای معاملاتی تکنیکال برای پیش‌بینی این موضوع استفاده کردیم که گرچه ممکن است در کوتاه‌مدت شاهد افت قیمت باشیم، اما بازار به احتمال زیاد به صعود خود ادامه خواهد داد. همانطور که در نمودار پیداست، دقیقاً همین اتفاق نیز افتاد.

ابزارهای رایج تحلیل تکنیکال:

 • اندیکاتور مکدی (MACD)
 • شاخص قدرت نسبی (RSI)
 • میانگین متحرک ساده (SMA)
 • میانگین متحرک نمایی (EMA)
 • حجم (Volume)

تحلیل فاندامنتال چیست؟

تحلیل فاندامنتال

در تحلیل فاندامنتال تمام اطلاعات بنیادی موجود در مورد یک ارز دیجیتال بررسی می‌شود تا ارزش ذاتی آن مشخص شود. در این نوع تحلیل باید از ترکیبی از معیارهای مالی کمی و کیفی استفاده کنید.

وقتی ارزش فاندامنتال یک ارز دیجیتال را با قیمت فعلی آن مقایسه می‌کنید، می‌توانید بفهمید که آیا رمزارز مورد نظر با قیمتی کمتر از ارزش‌ واقعی خود معامله می‌شود یا بالعکس. اگر کمتر باشد، نشان دهنده یک فرصت خرید است، در حالی که اگر قیمت فعلی بالاتر از ارزش ذاتی محاسبه‌شده باشد بیانگر این است که زمان فروش و برداشت سود فرا رسیده است.

یک میم کوین مانند دوج کوین  را در نظر بگیرید، آیا ارزش ذاتی دارد؟ کارشناس حوزه کریپتو، مارک کوبان می‌گوید خیر. چون این رمزارز هیچ نقشه راه، تیم توسعه‌دهنده و حتی وایت پیپری ندارد. با این حال، اگر به ابزارهای تحلیل فاندامنتال رجوع کنیم، می‌بینیم که دوج کوین ده‌ها میلیارد ارزش بازار و صدها میلیون دلار حجم معاملاتی 24 ساعته دارد و یکی از شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال است. حتی یک تیم بسکتبال NBA آن را به عنوان یک روش پرداخت برای خرید بلیط بازی‌ها پذیرفت. پس واضح است که ارزش ذاتی دارد.

در حالی که تحلیل فاندامنتال نشان می‌دهد که قیمت 1 دلار برای دوج کوین بیش از حد است، اما 5 سنت می‌تواند یک قیمت عالی برای خرید باشد.

معیارهای کلیدی برای تحلیل فاندامنتال:

 • ارزش بازار
 • حجم
 • توکنومیکس
 • ارزش کل قفل شده (TVL)
 • نقشه راه
 • اعضای تیم
 • مشارکت جامعه
 • نرخ رشد شبکه
 • میزان پذیرش
 • وایت پیپر
 • مورد استفاده

تحلیل آنچین ارزهای دیجیتال

تحلیل آنچین

 

در تحلیل آنچین داده‌های بلاک چین مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد. این یک حوزه نوظهور است که منحصر به فضای ارزهای دیجیتال است و معامله گران از آن برای پیش‌بینی بهتر حرکت بازار و سنجش احساسات بازار استفاده می‌کنند. تریدرها از تحلیل آنچین برای شناسایی دلایل خرید و فروش فعالان بازار استفاده می‌کنند.

در تحلیل آنچین، معامله گران به دنبال پیش‌بینی رفتار ذینفعان مختلف بازار هستند، مانند سرمایه‌گذاران نهادی، صرافی‌ها، ماینر ها و معامله گران خرد. آنها از طیف وسیعی از سیگنال‌ها از جمله موجودی کیف پول، خواب سکه (coin dormancy) و حجم تراکنش استفاده می‌کنند.

همانطور که در نمودار بالا از گلسنود (Glassnode) می‌بینیم، درصد بیت کوین های نگهداری شده توسط ماینرها و هولدرهای بزرگ به طور قابل توجهی کاهش یافته است، در حالی که تعداد بیت کوین‌های نگهداری شده توسط سرمایه‌گذاران روزمره به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این یک معیار مهم است زیرا نشان می‌دهد که شبکه در طول زمان در حال غیرمتمرکز شدن است. علاوه بر این، تریدرها می‌توانند از نمودار فوق استفاده کنند تا ببینند که فعالان مختلف بازار چقدر بر قیمت تأثیر دارند.

در تحلیل آنچین ، معمولاً از چندین شاخص یا اندیکاتور برای به دست آوردن اطلاعات در مورد رفتار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. برخی از پرکاربردترین این شاخص ها عبارت‌اند از:

 • حجم تراکنش: این اندیکاتور میزان کل ارز دیجیتالی را که در بلاک چین جابجا می‌شود اندازه‌گیری می‌کند و اطلاعات ارزشمندی در مورد فعالیت شبکه و پذیرش بیت کوین ارائه می‌دهد.
 • رشد شبکه: معیارهای رشد شبکه (Network Growth)، مانند تعداد آدرس‌های جدید یا آدرس‌های فعال، می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را در مورد گسترش پایگاه کاربری و سلامت کلی شبکه ارائه دهند.
 • جریان نقل و انتقالات ماینرها: تجزیه و تحلیل جریان نقل و انتقالات بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها یا کیف پول ها می‌تواند سرنخ‌های خوبی در مورد فشار فروش یا روند انباشت بیت کوین ارائه دهد.
 • امواج هولد (Hodl): امواج هولد رفتار هولدرهای بلندمدت را ردیابی می‌کند و می‌تواند اطلاعاتی در مورد انباشت یا فروش بیت کوین در طول زمان ارائه دهد.
 • نسبت NVT: نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌ها (NVT) ارزش شبکه (کلید بازار) یک ارز دیجیتال را با حجم تراکنش‌های بلاک چین آن مقایسه می‌کند و اطلاعاتی را در مورد شرایط بالقوه اشباع خرید یا اشباع فروش ارائه می‌دهد.

این شاخص‌ها، از جمله ابزارهای ارزشمند برای تحلیلگران آنچین به شمار می‌روند که به دنبال درک وضعیت بازار ارزهای دیجیتال هستند.

تحلیل سنتیمنتال چیست؟

 

در تحلیل سنتیمنتال یا تحلیل احساسات تریدرها نظرات و دیدگاه احساسی معامله گران را نسبت به یک ارز دیجیتال خاص بررسی می‌کنند. در این نوع تحلیل روانشناسی بازار حول یک ارز دیجیتال خاص برسی و تحلیل می‌شود. تحلیل سنتیمنتال همچنین روند توسعه یک ارز دیجیتال را به کمک معیارهای اجتماعی و ترید، پیش‌بینی می‌کند.

برخلاف بازار فارکس و بورس، ارز دیجیتال بیشتر از اجتماعی است و می‌تواند تحت تاثیر یک توییت یا یک آپدیت در نقشه راه پروژه قرار گیرد. به طور کلی، تحلیل احساسات بازار مستلزم تحقیق در مورد نگرش فعالان بازار به منظور پیش‌بینی حرکت قیمت است. این همچنین به شما کمک می‌کند تا پویایی کلی دارایی و جو و هیاهو یا ترس پیرامون یک رمزارز خاص را درک کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، بازار کریپتو ماهیت اجتماعی دارد، به این معنی که اگر افراد بیشتری تمایل داشته باشند بر اساس یک رویداد، فکر، احساس یا ایده عمل کنند، می‌توانند به طور قابل توجهی بر جهت قیمت تاثیر بگذارند. نمونه بارز چنین سناریویی زمانی است که یک توییت از ایلان ماسک باعث چند برابری دوج کوین شود.

بسیاری از استراتژی‌های معاملاتی به شدت بر تحلیل سنتیمنتال متکی هستند. با این حال، ترکیب تحلیل‌های مختلف همیشه بهترین نتیجه را می‌دهد. وقتی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را با تحلیل سنتیمنتال ترکیب می‌کنید، می‌توانید:

– درک خود را از عملکرد کوتاه مدت و میان مدت قیمت بهبود بخشید.

– روی احساسات خود کنترل بیشتری داشته باشید.

– در مورد فرصت‌های بالقوه اطلاعات کسب کنید.

خلاصه مطلب

در بحث تحلیل قیمت بیت کوین چندین رویکرد وجود دارد که تحلیلگران و معامله گران معمولاً از آنها استفاده می‌کنند. تحلیل تکنیکال شامل مطالعه داده‌های تاریخی قیمت، حجم معاملات و الگوهای مختلف قیمتی برای پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده است. از سوی دیگر، تحلیل فاندامنتال بر ارزیابی ارزش ذاتی بیت کوین با در نظر گرفتن عواملی مانند فعالیت شبکه، نرخ پذیرش و روندهای کلان اقتصادی تمرکز دارد. تحلیل سنتیمنتال شامل سنجش احساسات بازار و روانشناسی سرمایه‌گذاران از طریق شبکه‌های اجتماعی، اخبار و سایر منابع برای پیش‌بینی نوسانات بالقوه قیمت است. در نهایت، هر یک از این رویکردها اطلاعات منحصربه‌فردی را در مورد قیمت بیت کوین ارائه می‌دهند و می‌توانند ابزار ارزشمندی برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانه سرمایه‌گذاری باشد.

35 دیدگاه

 1. طی دو کندل گذشته شاهد کلوز پایین‌تر از ترند لاین صعودی بوده‌ایم و این هشداری است که به ما میگوید، قیمت میتواند تا باکس سبز پایین بیاید، بلکه هم احتمال از دست رفتن باکس سبز وجود دارد و در صورتی که این اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین افت قابل توجهی را تجربه خواهد کرد و تا انتهای ۲۷ دی قرمز بسته خواهد شد

 2. سلام. من صدیقه نصیری هستم میخام قیمت دقیق بیتکوین را در روز ۲۷ دی ماه بگم فرصتو از دست ندید تو دو روز میتونید خیلی سود بگیرید قیمت بیتکوین تا دو روز آینده به ۴۹ هزار دلار میرسه ۱۰۰ درصد مطمعن

 3. به نظر من با توجه به شرایط فعلی و وضعیت این چند روزه روند ۲۷ دی نزولی و کندل قرمزه

  1. سلام با توجه به نمودار و تحلیل تکنیکال بیت کوین تغییر روند داده و صعودی یا گاوی شده.

 4. با توجه به اینکه چند روزی هس درحال رنج زدنه و درحال حاضر زیر خط موینگ ۲۰ و ۵۰ معامله میشه احتمال اصلاح بیشتر وجود داره، ولی هم‌چنان همه چیز به مقاومت ۴۲هزار بستگی داره که هنوز از دست نرفته.
  من احتمال میدم یه رشد تا نواحی ۴۵ داشته باشه و مجدد قیمت برگشت بخوره و احتمالا زیر ۴۲هزار رو هم ببینه

  1. سلام ارز xmr امروز نزولی هست و تا بیشتر از بیست درصد ریزش خواهد داشت و ببتکوین هم امروز تا ۴۲۰۰۰ ریزش خواهد کرد

 5. باسلام. من ازقبل ناحیه ۴۱۶۰۰مشخص کرده بود. و قیمت زیرش بسته نشد. از اونجایی ک قیمت باید پیوت اصلی تایم ویکلی بده ک یه شدو زده. و درحال بیس هست. من انتظار دارم ب سمت ۳۹٫۳۸هم یه شدو بزنه و بره بسمت ۴۵۶۰۰…قیمت هنوز زیر کندل نقض سطح کلوز نکرده و من انتظارم اینه کلوز هم نکنه. .از ۴۵۶۰۰یک اصلاح کوچیک و حرکت بسمت ۵۵٫الی۵۸٫و اونجا تصمیم اصلی رو بگیره. بنظرم. انتهای روز ۲۷دی کندل سبز کلوز کنه.

 6. با عرض سلام ‌.تجزیه و تحلیل جریان نقل و انتقالات بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها یا کیف پول ها می‌تواند سرنخ‌های خوبی در مورد فشار فروش یا روند انباشت بیت کوین ارائه دهد.

 7. بنظر من بیت کوین ابتدای بازار سبز درآخر بازارباقرمز بسته می‌شود.

 8. بیت کویین شامگاه ۲۵دی ماه ۴۳دلار را خواهدشکست وبالطبع مابقی ارزها چراغ سبز وروال صعودی خواهیم داشت

 9. سلام.با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی پیش رو و تائید ETF بیت کوین رشد میکند و کرد ۴۸۰۰۰دلار را می‌زند.. و رشد در راه است..

 10. در تایم فرم روزانه بیت کویین با کندل شهاب سنگ بسته شده و کف و سقف پایین تر زده و خط روند شکسته شده
  بیت کوین میتوان تا۳۲۰۰۰یا ۳۶۰۰۰دلار اصلاح بدهد و پس از آن تا تارگت۶۳۰۰۰یا۶۷۰۰۰دلار برود

  1. سلام بیت کوین سبز بسته خواهد شد و همچنین ارز link هم تا ۲۰ صعود خواهد داشت انشالله

 11. سلام
  قیمت بیت کوین در پایان روز ۲۷ دی با کندل سبز بسته می شود در فریم ۱۵ دقیقه و چهارساعت نتوانست خط روند را به طرف بالا بشکند و قیمت سقوط کرد اما در حال پول بک به خط روند است و نمودار macd نیز نزولی می باشد در نمودار روزانه پول بک هنوز تکمیل نشده روز بیست و هفتم امکان دارد کندل سبز بسته شود .

 12. براساس خط روند روزانه ترسیم شده در برخورد سوم این روند شکسته شده و در حال پولبک زدن به آن هست در صورت عدم شکست فیک و ادامه دار بودن نزول اتفاق افتاده کندل روزانه تاریخ ۲۷دی به احتمال زیاد به سبب ریجکت قله قبلی که قدرت عظیم فروشندگان رو نشون میده مجدد بصورت کندل قرمز بسته شده و باید منتظر تارگت های پایین تر و شکسته شدن حمایت ۴۰هزار دلار باشیم

 13. با توجه به پیش خور شدن خبر etf بواسطه هکرها و انباشت موسسات چرخه مورد پیش بینی بیت کوین نزولی خواهد بود مخصوصا که در شکست ناحیه ۵۰هزار دلار عملکرد درستی نداشت به همین خاطر با مشاهده شدوهای بلند روزای آتی حرکت بعدی برای تایم فریم روزانه تاریخ ۲۷دی به سبک تماما فروش و قرمز بسته خواهد شد

 14. از اونجایی که داده های انچین و تحلیل تکنیکال و اخبار فاندامنتال اشاره شده از روند صعودی خبری نیست و تا قبل از هاوینگ یه سقوط ازاد دیگر بی صبرانه برای بیت کوین قابل تأمله بویژه هیچ استقبالی از مسئولین تایید کننده نشده و باز هم اصرار به انکار و مخاطره امیز بودن بیت کوین بعنوان یه دارایی امن دارن چارت این کوین برای روز ۲۷دیماه بطور کاملا قرمز بسته میشود

 15. بازار و روند ان قطعیت ندارد اگر قطعیت داشت که پیشگو بودیم نه پیش بینی، اما بیت اگر ۴۳۱۰۰عبور کند پس از ان به روند صعودی ادامه خواهد دادوپس از ان ۴۴۰۰۰باز پس خواهد گرفت که این به پیش بینی برای ۲۷ دی نزدیکتر است واگر ۴۲۲۵۰را از دست دهد به سوی ۴۰۱۰۰وپس از ان ۳۸۳۰۰نزول خواهد کرد که گزینه اول یعنی صعود وکندل سبز به واقعیت بازار نزدیکتر است

 16. بیت کوین داخل یک کنج صعودی قرار گرفته . یک اصلاح به پایین داره ولی به نظر هنوز قدرت صعودی خوبی داره که داخل کنج نگهش داره. یک پین بار و یک تایید بزرگ زده و رسیده به کف کنج. یک گپ خوبی هم تشکیل شده. این ستاپ اصولا میتونه تا پین بار بالا برگرده و از اونجا ریزش کنه. به نظرم این کندل روزانه سبز بسته بشه.

 17. سلام روند بیت کوین نزولی است و تا ۳۸۰۰۰ نزول خواهد داشت ، البته برای امروز با یه رشد کوچک تا ۴۳۲۵۰ رشد خواهد داشت ولی از فردا تا ۳۸۰۰۰ تا روند نزولی داره بعد از رسیدن به ۳۸۰۰۰ تا تا ۴۸۰۰۰ روند رو به رشد خواهد داشت.بنابراین کندل روزانه فردا برای بیت کوین قرمز خواهد بود

 18. کندل روزانه فردا برای بیت کوین قرمز خواهد بود .چون etf هرچه سود داشت همون روز اولش برای بیت کوین بود و بعد از نزول بیت کوین الان دور دوره بی ان بی هستش.

 19. سلام با خیال راحت برو buy position که بازار صعودی شد . کندل روزانه فردا برای بیت کوین سبز بسته خواهد شد.

 20. سلام بیت کوین کمه کم تا ۳۶۰۰۰ و شاید تا ۲۴۰۰۰ هم سقوط کنه ، همچنین سولانا کمه کم تا ۵۸ سقوط می‌کنه .

 21. سلام روند صعودی و کندل فردا سبز بسته البته از ۴۲۰۰۰ بیشتر نیاز به بررسی مجدد داره ولی روند فعلآ صعودی هستش.
  سبز بسته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید