Skip to content
top banner

تحلیل بیت کوین امروز ۴ تیر – تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل بیت کوین
در
خواندن در ۱۳ دقیقه

تحلیل قیمت بیت کوین یک عنصر حیاتی برای درک بازار ارزهای دیجیتال است. تغییرات قیمت بیت کوین اغلب تأثیر قابل‌توجهی بر بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال دارد، چرا که تمام رمزارزها در بلندمدت روند بیت کوین را دنبال می‌کنند. سرمایه‌گذاران و تحلیلگران می‌توانند با یک تحلیل کامل روی داده‌های تاریخی قیمت، روندهای بازار و شاخص‌های مربوطه، اطلاعات ارزشمندی در مورد حرکات آتی قیمت، احساسات بازار و فرصت‌های معاملاتی بالقوه به دست آورند. در این صفحه به طور روزانه به تحلیل قیمت بیت کوین می‌پردازیم تا ضمن کمک به شما در کسب سود از ترید بیت کوین همیشه از وضعیت بازار خرید بیت کوین مطلع باشید. اما ابتدا بیایید با انواع روش‌های تحلیل بیت کوین آشنا شویم. بنابراین با تحلیل تکنیکال شروع می‌کنیم.

تحلیل بیت کوین ۳ تیر

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۳ تیر با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین در نهایت به ناحیه حمایتی که برای آن ترسیم کرده بودیم رسید و حالا در برخورد با این ناحیه حمایتی قرار دارد. البته ممکن است بیت کوین در طول روز جای به داخل این ناحیه نیز نفوذ کند، اما به جهت شرایط نموداری که برای بیت کوین شاهد آن هستیم، می‌توانیم یک روند صعودی حداقل کوتاه مدت را برای آن متصور باشیم.

بیت کوین در آخرین تلاش خود سقف قبلی را نیز اینگالف کرده و از این رو بعید نیست که در تلاش صعودی جدید خود حتی از سقف قبلی بالاتر برود. البته در سناریو ضعیف‌تر هم می‌توانیم شاهد شکست این ناحیه حمایتی باشیم که در این صورت ریزش بیت کوین تا ناحیه پایین‌تر ادامه پیدا خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین ۲ تیر

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲ تیر با شما همراه هستیم. طبق پیش‌بینی که این چند روز برای بیت کوین داشتیم، نوسانات آن روند نزولی به خود گرفت و حتی صعود مقطعی و چند ساعته بیت کوین نیز نتوانست روند آن را تغییر دهد.

حالا بیت کوین نزدیک به یک حمایت خوب قار گرفته و شرایط آن در این منطقه بسیار حساس خواهد شد. انتظار داریم تا بعد از برخورد به این ناحیه، یک روند صعودی مقطعی برای بیت کوین آغاز شود. در صورتی که این ناحیه شکسته شود، سطح حمایتی پایین‌تر در قیمت‌های به مراتب پایین‌تری منتظر بیت کوین خواهند بود و ممکن است ریزش‌های بیشتری را نیز در آن شاهد بشیم. البته انتظار ما حداقل برای کوتاه مدت بیت کوین شروع یک روند صعودی بعد از برخورد به حمایت نزدیک خواهد بود.

تحلیل بیت کوین ۳۱ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۳۱ خرداد با شما همراه هستیم. همچنان پیش‌بینی ما از روند قیمت بیت کوین همانی است که در طول این چند روز گذشته اشاره کردیم. بیت کوین در یک روند نزولی قرار گرفته و تا رسیدن به ناحیه حمایتی سبز  رنگ مشخص شده، می‌توانیم همین روند را برای آن متصور بدانیم.

البته نه اینکه این منطقه حداکثر ریزش قیمت بیت کوین باشد، اما به هر حال رسیدن به این محدوده را برای آن محتمل می‌دانیم. در روزهای آتی با ارزیابی شرایط ریزش قیمت بیت کوین درباره آینده آن تحلیل‌های لازم را ارائه خواهیم کرد. در صورت مساعد بودن شرایط، محدوده سبز رنگ حمایتی مشخص شده می‌تواند محل ورود بسیار خوبی برای شروع سرمایه گذاری باشد.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل بیت کوین ۳۰ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۳۰ خرداد با شما همراه هستیم. طبق پیش‌بینی که دیروز برای بیت کوین داشتیم، قیمت این ارز دیجیتال محبوب روند نزولی به خود گرفت. این روند نزولی همچنان برای بیت کوین قابل تصور است و می‌توانیم تا منطقه حمایتی مشخص شده منتظر نزول بیشتر قیمت آن باشیم.

در حال حاضر کف بیت کوین را می‌توانیم فاصله بین ۶۱ تا ۶۳ هزار دلار در نظر بگریم. با رسیدن به این قیمت‌ها، بازار پتانسیل خوبی برای شروع روند صعودی خواهد داشت و فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری هم خواهد بود. البته حمایت مهم بعدی بیت کوین را نیز برای شما مشخص کردیم.

تحلیل بیت کوین ۲۹ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۹ خرداد با شما همراه هستیم. بیت کوین در تایم فریم روزانه با یک دو قلو سقف همراه بود و در نهایت شاهد شکسته شدن خط کردن این الگو بودیم. حالا قیمت بیت کوین به این خط گردن پولبک زده و از این رو می‌توانیم برای روز جاری و یکی دو روز آتی برای بیت کوین یک روند نزولی را در نظر بگیریم.

تحلیل بیت کوین ۲۹ تیر

البته قیمت بیت کوین در طول روز گذشته با تقاضای قابل توجهی در ساعات پایان همراه شد و در صورتی که این تقاضا همچنان ادامه داشته باشد، می‌توانیم روند صعودی را نیز برای آن شاهد باشیم. همچنین شدوهای بلندتر در قسمت پایینی کندل‌ها نیز می‌تواند نشانه‌ای برای شروع روند صعودی بیت کوین در کوتاه مدت باشد. اما فعلا دیدگاه ما نسبت به بیتی کوین در کوتاه مدت نزولی است.

تحلیل بیت کوین ۲۷ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۷ خرداد با شما همراه هستیم. طبق تحلیل دیروز، بیت کوین با یک الگوی دو قلو سقف بر روی نمودار خود روبرو است. حالا خط گردن این الگو نیز به سمت پایین شکسته و می‌توانیم نزول قیمت بیت کوین را تا خط سبز رنگ مشخص شده محتمل بدانیم.

البته این خط، تحت تاثیر شدت و مومنتم ریزش در طول روز جاری ممکن است بشکند و شاهد ریزش بیشتر بیت کوین هم باشیم. برای روز جاری یک رند نزولی را برای بیت کوین انتظار داریم و بسته به شرایط آن در طول روز جاری، تحلیل بیت کوین را به‌روز خواهیم کرد.

تحلیل بیت کوین ۲۶ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۶ خرداد با شما همراه هستیم. روی نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه شاهد به وجود آمدن یک الگوی دو قلو سقف بودیم که حالا قیمت به خط گردن این الگو رسیده و از آن عبور کرده است. اگر بخواهیم از این دیدگاه روند قیمت بیت کوین را ارزیابی کنیم، بایستی برای روز جاری و روزهای آتی برای آن یک روند نزولی را در نظر بگیریم.

در صورتی که در یکی دو روز آتی، خط سبز مشخص شده به پایین شکسته شود، می‌توانیم انتظار ریزش بیشتر قیمت بیت کوین را تا محدوده ۶۱ تا ۶۳ هزار دلار شاهد باشیم. این محدوده حمایت قدرتمندی برای بیت کوین محسوب می‌شود.

تحلیل بیت کوین ۲۴ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۴ خرداد با شما همراه هستیم. همان طور که دیروز پیش‌بینی کردیم، قیمت بیت کوین با یک نوسان مثبت روبرو شده و حتی به خط سبزی که به عنوان تارگت قیمتی مشخص کرده بودیم رسید. طبق همان پیش‌بینی دیروز، قیمت بیت کوین در یک روند نزولی قرار گرفته و حالا به سمت پایین و رسیدن به تارگت دو قلو سقف در حال حرکت است.

تحلیل بیت کوین ۲۴ خرداد

در صورتی که حمایت سبز رنگ از دست برود، انتظار داریم تا حداقل تا خط سبز شاهد ریزش قیمت بیت کوین باشیم. همچنین در صورت از دست رفتن این خط نیز محدوده ۶۰ تا ۶۲ هزار دلار را می‌توان مهم‌ترین حمایت پیش روی بیت کوین در ادامه در نظر گرفت.

تحلیل بیت کوین ۲۳ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۳ خرداد با شما همراه هستیم. طبق پیش‌بینی که دیروز برای بیت کوین داشتیم، با تثبیت الگوی دو قلو سقف، قیمت بیت کوین تا خط گردن این الگو (حمایت سبز رنگ) ریزش داشت. این مهم نشان از این دارد که بیت کوین مطابق با یک روند مشخص تکنیکالی در حال نوسان است.

عدم اینگالف شدن این ناحیه حمایتی، نشان از این دارد که برای روز جاری می‌توانیم امیدوار به یک نوسان صعودی برای بیت کوین باشیم. البته این صعود در صورت وقوع کوتاه مدت خواهد بود و برای یکی دو روز آتی می‌توانیم نزول بیشتری را نیز برای بیت کوین شاهد باشیم.

تحلیل بیت کوین ۲۲ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۲ خرداد با شما همراه هستیم. در تایم فریم روزانه شرایط برای قیمت بیت کوین یک روند نزولی در میان مدت و بازه زمانی چند روزه را نشان می‌دهد. همان طور که در نمودار مشخص است، قیمت بیت کوین با یک الگوی سقف دوقلو روبرو بوده که یکی از نشانه‌های نزول قیمت و ریزش آن است.

تحلیل بیت کوین ۲۲ خرداد

هر چند در طول یکی دو روز گذشته نوسانات مثبتی را بر روی بیت کوین شاهد بودیم، اما همان‌طور که شاهد هستید، این نوسانات خیلی قابل توجه نبود و از این رو می‌توانیم یک روند نزولی را برای چند روز آتی بر روی بیت کوین انتظار داشته باشیم. قیمت این ارز دیجیتال حتی می‌تواند به سطح حمایتی سبز رنگ مشخص شده برسد.

تحلیل بیت کوین ۲۱ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۱ خرداد با شما همراه هستیم. بیت کوین در طول دو روز گذشته به دلیل تعطیل بودن بازارهای بین‌المللی با حرکات خیلی شدیدی همراه نبود و همچنان در یک محدوده بسیار کوچک در حال نوسان است. برای کوتاه مدت و در طول روز جاری می‌توانیم یک نوسان مثبت را برای بیت کوین متصور باشیم، اما هنوز شواهد قدرتمندی برای صعودی شدن قیمت بیت کوین در میان مدت نداریم.

احتمال برگشت قیمت بیت کوین به ناحیه حمایتی سبز رنگ مشخص شده بر روی نمودار بسیار زیاد است و ممکن است بعد از یک صعود کوچک، شاهد این نزول باشیم. البته در بلند مدت همچنان روند قیمت بیت کوین صعودی است.

تحلیل بیت کوین ۲۰ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۲۰ خرداد با شما همراه هستیم. بیت کوین بعد از یک دامپ بزرگ ناشی از اعلام خبر مربوط به نرخ بهره آمریکا، حالا به شرایط تعادلی رسیده و در برخورد با خط روند صعودی خود در حال نوسان است. دو سناریو محتمل برای آینده کوتاه مدت بیت کوین را در این شرایط با هم مرور می‌کنیم.

در سناریو اول پیش‌بینی این است که بیت کوین از همین منطقه مسیر صعودی خود را آغاز نموده و صعود نماید. احتمال این سناریو کمتر از سناریو دوم است. در سناریو دوم احتمال نزول بیشتر بیت کوین را تا ناحیه حمایتی می‌دهیم. روند صعودی بیت کوین نیز از این ناحیه آغاز خواهد شد. این سناریو را با احتمال بیشتری دنبال می‌کنیم.

تحلیل بیت کوین ۱۹ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۹ خرداد با شما همراه هستیم. بیت کوین طبق پیش‌بینی که در روز پنجشنبه برای آن داشتیم، با یک نوسان صعودی روبرو شد، اما این نوسان صعودی ادامه‌دار نبود و در نهایت شاهد ریزش شدید قیمت بیت کوین در طول روز گذشته تحت تاثیر خبر اعلام نرخ بهره آمریکا بودیم.

در آخرین ساعات روز جمعه نرخ بهره آمریکا ۵.۵ اعلام شد که خبری منفی برای بازارهای مالی پرریسک مانند ارز دیجیتال و طلا محسوب شده و باعث ریزش این بازارها شد. بیت کوین البته در این دامپ سریع، به ناحیه حمایتی خود رسید و تحت تاثیر این ناحیه حمایتی دوباره به سمت بالا پرتاب شده است.

پیش‌بینی ما از روند میان مدت بیت کوین با توجه به اینکه در آخرین تلاش صعودی موفق به ثبت سقف جدید بالاتر از سقف قبلی خود شده، صعودی است و انتظار داریم که بیت کوین از همین جا مسیر صعود خود را آغاز نماید. البته این احتمال را نیز می‌دهیم که تا چند روز آینده که فدرال رزرو نرخ بهره را دوباره اعلام نماید، بیت کوین در همین محدوده مشغول رنج زدن باشد.

تحلیل بیت کوین ۱۷ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۷ خرداد با شما همراه هستیم. پیش‌بینی ما از روند قیمت بیت کوین در طول چند روز گذشته درست از آب در آمده و بیت کوین در طول این چند روز روند صعودی داشت. دیروز هم خط آبی را برای شما ترسیم کردیم و مشخص کردیم که قیمت می‌تواند به این خط پولبک زده و سپس روند صعودی خود ر در پیش بگیرد و همین طور هم شد.

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در آخرین تلاش صعودی موفق شد تا از سقف قیمتی قبلی خود عبور نماید، از این رو همچنان برای کوتاه مدت بیت کوین را در یک روند صعودی متصور هستیم و برای روز جاری چنین شرایطی ر برای آن پیش‌بینی می‌کنیم.

تحلیل بیت کوین ۱۶ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۶ خرداد با شما همراه هستیم. طبق پیش‌بینی که دیروز از روند قیمت بیت کوین داشتیم، این ارز دیجیتال روند صعودی به خود گرفت و با یک نوسان مثبت باعث رشد سایر آلتکوین‌ها نیز گردید. هر چند در چند ساعت اخیر شاهد یک اصلاح نزولی برای بیت کوین بودیم، اما همچنان پیش‌بینی ما برای قیمت بیت کوین در کوتاه مدت روند صعودی است.

با توجه به اینکه در آخرین تلاش صعودی، شاهد اینگالف سقف قبلی روند قبلی بیت کوین بودیم، از این رو انتظار داریم که این اصلاح خیلی سریع به پایان رسیده و برای روز جاری نیز یک روند صعودی را پیش‌بینی می‌کنیم.

تحلیل بیت کوین ۱۵ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۵ خرداد با شما همراه هستیم. همانطور که پیش‌بینی کرده بودیم، قیمت بیت کوین دوباره یک روند صعودی ر در کوتاه‌مدت آغاز کرد. نوسان مثبتی که بیت کوین در طول روز گذشته از خود به جای گذاشت، یک سقف قیمتی جدید را بر روی نمودار ایجاد نمود که یک سیگنال دیگر برای صعود بیشتر قیمت بیت کوین در ادامه است.

در حال حاضر سطح حمایت محلی سبز رنگ سطحی است که می‌توانید قیمت بیت کوین را به سمت بالا بکشاند. البته هر چند ممکن است در ابتدای روز جاری شاهد یک نفوذ به این خط و پولبک داخلی در آن باشیم، اما انتظار ما برای امروز و چند روز آینده، یک روند صعودی برای بیت کوین است.

تحلیل بیت کوین ۱۴ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۴ خرداد با شما همراه هستیم. همان طور که در نمودار مشاهده می‌کنید، قیمت بیت کوین در یک فشردگی قرار گرفته و محل شکست از این فشردگی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی آینده قیمت آن حداقل در میان مدت داشته باشد.

از پایین یک ناحیه حمایتی قوی و از بالا نیز خط روند نزولی کوتاه مدت در حال فشرده‌تر کردن قیمت بیت کوین هستند. البته هر چند انتظار داریم که قیمت از بالا شکسته و بیت کوین روند صعودی به خود بگیرد، اما به هر حال مسیر شکست قیمت، جهت روند آن در میان مدت را مشخص خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین ۱۳ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۳ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین در طول روز گذشته خیلی با نوسانات زیادی روبرو نشد و شاهد رنج زدن قیمت آن در یک محدوده بسیار کوتاه بودیم. اتفاقی که البته تحت تاثیر بسته بودن بازارهای بین‌المللی در طول روز گذشته هم بود.

تحلیل بیت کوین ۱۳ خرداد

امروز هم بازارهای بین المللی بسته هستند و خیلی نمی‌توانیم صعود قدرتمندی را برای بیت کوین پیش‌بینی کنیم، اما به هر حال تصور ما از روند بیت کوین برای روز جاری و البته چند روز آتی یک روند صعودی است و انتظار داریم بیت کوین دوباره به سمت سقف قیمتی خود حرکت نماید.

تحلیل بیت کوین ۱۰ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۱۰ خرداد با شما همراه هستیم. قیمت بیت کوین در طول یکی دو روز گذشته با یک نوسان نزولی همراه بود و حالا در نهایت به خط روند صعودی خود رسیده و دقیقا مماس روی این خط روند در حال نوسان است.

با توجه به اینکه محل برخورد خط روند بیت کوین به حمایت آن دقیقا روی هم منطبق شده‌اند، از این رو محتمل‌ترین سناریو برای روند بیت کوین را برای روز جاری یک نوسان مثبت در نظر می‌گیریم. حتی ممکن است قیمت بیت کوین بری روز جاری با یک شتاب بالا به سمت صعود پرتاب شود.

تحلیل بیت کوین ۹ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۹ خرداد با شما همراه هستیم. همانطور که در نمودار مشخص است، آخرین کف و سقف تشکیل شده بر روی قیمت بیت کوین نتوانسته‌اند به کف و سقف قبل از خود برسند. این مهم نشان از این دارد که بیت کوین در میان‌مدت وارد یک روند رنج شده و باید برای مدتی نوسانات قیمتی را در روند بیت کوین شاهد باشیم.

البته رنج شدن روند قیمت بیت کوین نشانه‌ای بسیار بزرگ و قدرتمند برای آلت‌سیزن است. افزایش قیمت آلتکوین‌ها در چند روز گذشته احتمالا در روزهای آتی نیز در صورت باقی ماندن بیت کوین در همین شرایط ادامه خواهد داشت. برای خود بیت کوین هم برای روز جاری روند صعودی پیش‌بینی می‌کنیم تا قیمت به سمت سقف محدوده رنج حرکت کند.

 

تحلیل بیت کوین ۸ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۸ خرداد با شما همراه هستیم. بیت کوین با یک روند صعودی نسبی همراه شده و طبق پیش‌بینی که دیروز داشتیم، نوسان قیمتی آن نیز در روز گذشته صعودی بود. حالا باز هم بیت کوین در همان شرایط قرار دارد. خط روند نزولی بیت کوین در تایم فریم کوتاه شکسته شده و قیمت بیت کوین به شدت مستعد رشد در روزهای آتی است.

تحلیل بیت کوین ۸ خرداد ۱۴۰۳

انتظار داریم که قیمت از همین جا روند صعودی خود را ادامه داده و حتی شاهد ثبت یک سقف قیمتی جدید در تاریخ بیت کوین باشیم. شکسته شدن سقف پیش رو برای روند صعودی جدید محتمل است.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل بیت کوین ۷ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۷ خرداد با شما همراه هستیم. روند نمودار قیمت بیت کوین به گونه‌ای است که برای طول هفته جاری یک روند صعودی را برای آن پیش‌بینی می‌کنیم، اما در یکی دو روز هفته نیز ممکن است نوسان نزولی را بر روی بیت کوین شاهد باشیم. ابتدای این هفته میلادی که از امروز آغاز شده، بهترین زمان برای یک نزول کوتاه و سپس شروع رشد قیمت بیت کوین است. اگر قیمت بیت کوین تا خط سبز رنگ مشخص کننده روند صعودی کوتاه‌مدت، پایین بیاید، فرصت خوبی برای ورود به بیت کوین برای سرمایه‌گذاری خواهد بود.

انتظاری که در طول این هفته از بیت کوین داریم، صعود حداقلی تا ناحیه بنفش رنگ و حتی رسیدن به سقف قیمتی جدید در طول تاریخ بیت کوین در ناحیه مقاومتی ترسیم شده در بالا در محدوده بالای ۸۴۰۰۰ دلار است. در طول هفته می‌توانید پیش‌بینی‌های به‌روز ما از بیت کوین را در همین صفحه دنبال کنید.

تحلیل بیت کوین ۶ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۶ خرداد با شما همراه هستیم. بیت کوین روند صعودی خود را در پیش گرفته و در کوتاه مدت همچنان برای بیت کوین یک روند صعودی را متصور هستیم. طبق آنچه در نمودار قیمت بیت کوین پیداست، این ارز دیجیتال در موج نزولی خود نتوانست کف پایین‌تر از کف قبلی خود را به وجود آورد و از این رو همچنان روند صعودی آن، روند غالب است.

برای روز جاری یک نوسان مثبت را برای بیت کوین متصور هستیم و انتظار داریم تا در تلاش بعدی بیت کوین، سقف نزدیک قیمتی شکسته شود. نحوه برخورد قیمت بیت کوین به این سقف نقش تعیین کننده‌ای در ادامه روند خواهد داشت. حتما تحلیل بیت کوین را برای روزهای آتی در تبدیل دنبال کنید.

تحلیل بیت کوین ۵ خرداد

با تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز ۵ خرداد با شما همراه هستیم. ناحیه حمایتی که چند روز پیش برای بیت کوین ترسیم کردیم، به خوبی عمل کرد و شاهد شروع روند افزایش قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت برای آن هستیم. همانطور که در نمودار بیت کوین پیداست، قیمت موفق شده تا روند نزولی خود را به یک روند صعودی تغییر دهد.

تغییر روند نزولی به صعودی بیت کوین حداقل برای کوتاه‌مدت تثبیت شده و برای روز جاری احتمال نوسان مثبت را برای آن انتظار داریم. البته بسته بودن بازارهای مالی جهانی ممکن است باعث ایجاد تداخل در این باره شود، اما اخبار مثبت مربوط به تایید ETF اتریوم را می‌توان خبری بسیار مهم در بازار ارز دیجیتال دانست که قدرت کافی برای صعودی شدن بیت کوین را نیز فراهم کرده است.

کد هدیه: 43405

تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال روشی است که با بررسی روند گذشته قیمت ارز دیجیتال، رفتار و قیمت آن در آینده را پیش‌بینی می‌کند. در تحلیل تکنیکال از شاخص‌ها (اندیکاتورها) و الگوهای آماری برای تعیین احتمال سناریوهای مختلف استفاده می‌شود. همچنین تریدرها به شدت به نمودارهای بصری برای شناسایی سیگنال‌های کلیدی مانند سطوح حمایت و مقاومت متکی هستند. هدف نهایی تحلیل تکنیکال یافتن سیگنال‌های خرید و فروش است.

معامله‌گرانی که از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند، هرگز انتظار ندارند همیشه درست پیش‌بینی کند. در واقع، معامله‌گری که فقط در ۵۵ درصد مواقع درست پیش‌بینی کند، همچنان می‌تواند از مجموع معاملات خود سود به دست بیاورد. در مواقعی که بازار خلاف جهت یک تریدر حرکت می‌کند، آنها از شیوه‌های مدیریت ریسک استفاده می‌کنند، مانند تعیین حد ضرر و یا اختصاص تنها بخشی از سرمایه خود به یک معامله.

به عنوان مثال، نمودار بالا از بیت کوین در اواخر جولای ۲۰۲۱ را در نظر بگیرید. خط بنفش پایین صفحه، شاخص قدرت نسبی یا اندیکاتور RSI است که وضعیت خرید یا فروش بیش از حد دارایی را به ما نشان می‌دهد. این شاخص به ما می‌گوید که چه زمانی وقت فروش یا وقت خرید است.

در مرحله بعد، متوجه شدیم که میانگین متحرک ۵۰ روزه به سمت بالا حرکت می‌کند و این روند صعودی را تأیید می‌کند. به طور خلاصه، ما از ابزارهای معاملاتی تکنیکال برای پیش‌بینی این موضوع استفاده کردیم که گرچه ممکن است در کوتاه‌مدت شاهد افت قیمت باشیم، اما بازار به احتمال زیاد به صعود خود ادامه خواهد داد. همانطور که در نمودار پیداست، دقیقاً همین اتفاق نیز افتاد.

ابزارهای رایج تحلیل تکنیکال:

 • اندیکاتور مکدی (MACD)
 • شاخص قدرت نسبی (RSI)
 • میانگین متحرک ساده (SMA)
 • میانگین متحرک نمایی (EMA)
 • حجم (Volume)

تحلیل فاندامنتال چیست؟

در تحلیل فاندامنتال تمام اطلاعات بنیادی موجود در مورد یک ارز دیجیتال بررسی می‌شود تا ارزش ذاتی آن مشخص شود. در این نوع تحلیل باید از ترکیبی از معیارهای مالی کمی و کیفی استفاده کنید.

وقتی ارزش فاندامنتال یک ارز دیجیتال را با قیمت فعلی آن مقایسه می‌کنید، می‌توانید بفهمید که آیا رمزارز مورد نظر با قیمتی کمتر از ارزش‌ واقعی خود معامله می‌شود یا بالعکس. اگر کمتر باشد، نشان دهنده یک فرصت خرید است، در حالی که اگر قیمت فعلی بالاتر از ارزش ذاتی محاسبه‌شده باشد بیانگر این است که زمان فروش و برداشت سود فرا رسیده است.

یک میم کوین مانند دوج کوین (Doge) را در نظر بگیرید، آیا ارزش ذاتی دارد؟ کارشناس حوزه کریپتو، مارک کوبان می‌گوید خیر. چون این رمزارز هیچ نقشه راه، تیم توسعه‌دهنده و حتی وایت پیپری ندارد. با این حال، اگر به ابزارهای تحلیل فاندامنتال رجوع کنیم، می‌بینیم که دوج کوین ده‌ها میلیارد ارزش بازار و صدها میلیون دلار حجم معاملاتی ۲۴ ساعته دارد و یکی از شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال است. حتی یک تیم بسکتبال NBA آن را به عنوان یک روش پرداخت برای خرید بلیط بازی‌ها پذیرفت. پس واضح است که ارزش ذاتی دارد.

در حالی که تحلیل فاندامنتال نشان می‌دهد که قیمت ۱ دلار برای دوج کوین بیش از حد است، اما ۵ سنت می‌تواند یک قیمت عالی برای خرید باشد.

معیارهای کلیدی برای تحلیل فاندامنتال:

 • ارزش بازار
 • حجم
 • توکنومیکس
 • ارزش کل قفل شده (TVL)
 • نقشه راه
 • اعضای تیم
 • مشارکت جامعه
 • نرخ رشد شبکه
 • میزان پذیرش
 • وایت پیپر
 • مورد استفاده

تحلیل آنچین ارزهای دیجیتال

در تحلیل آنچین داده‌های بلاک چین مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد. این یک حوزه نوظهور است که منحصر به فضای ارزهای دیجیتال است و معامله گران از آن برای پیش‌بینی بهتر حرکت بازار و سنجش احساسات بازار استفاده می‌کنند. تریدرها از تحلیل آنچین برای شناسایی دلایل خرید و فروش فعالان بازار استفاده می‌کنند.

در تحلیل آنچین، معامله گران به دنبال پیش‌بینی رفتار ذینفعان مختلف بازار هستند، مانند سرمایه‌گذاران نهادی، صرافی‌ها، ماینرها و معامله گران خرد. آنها از طیف وسیعی از سیگنال‌ها از جمله موجودی کیف پول، خواب سکه coin dormancy)) و حجم تراکنش استفاده می‌کنند.

همانطور که در نمودار بالا از گلسنود (Glassnode) می‌بینیم، درصد بیت کوین های نگهداری شده توسط ماینرها و هولدرهای بزرگ به طور قابل توجهی کاهش یافته است، در حالی که تعداد بیت کوین‌های نگهداری شده توسط سرمایه‌گذاران روزمره به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این یک معیار مهم است زیرا نشان می‌دهد که شبکه در طول زمان در حال غیرمتمرکز شدن است. علاوه بر این، تریدرها می‌توانند از نمودار فوق استفاده کنند تا ببینند که فعالان مختلف بازار چقدر بر قیمت تأثیر دارند.

بیت کوین چطور کار می کند

در تحلیل آنچین ، معمولاً از چندین شاخص یا اندیکاتور برای به دست آوردن اطلاعات در مورد رفتار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. برخی از پرکاربردترین این شاخص ها عبارت‌اند از:

 • حجم تراکنش: این اندیکاتور میزان کل ارز دیجیتالی را که در بلاک چین جابجا می‌شود اندازه‌گیری می‌کند و اطلاعات ارزشمندی در مورد فعالیت شبکه و پذیرش بیت کوین ارائه می‌دهد.
 • رشد شبکه: معیارهای رشد شبکه (Network Growth )، مانند تعداد آدرس‌های جدید یا آدرس‌های فعال، می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را در مورد گسترش پایگاه کاربری و سلامت کلی شبکه ارائه دهند.
 • جریان نقل و انتقالات ماینرها: تجزیه و تحلیل جریان نقل و انتقالات بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها یا کیف پول ها می‌تواند سرنخ‌های خوبی در مورد فشار فروش یا روند انباشت بیت کوین ارائه دهد.
 • امواج هولد (Hodl): امواج هولد رفتار هولدرهای بلندمدت را ردیابی می‌کند و می‌تواند اطلاعاتی در مورد انباشت یا فروش بیت کوین در طول زمان ارائه دهد.
 • نسبت NVT: نسبت ارزش شبکه به تراکنش‌ها (NVT) ارزش شبکه (کلید بازار) یک ارز دیجیتال را با حجم تراکنش‌های بلاک چین آن مقایسه می‌کند و اطلاعاتی را در مورد شرایط بالقوه اشباع خرید یا اشباع فروش ارائه می‌دهد.

این شاخص‌ها، از جمله ابزارهای ارزشمند برای تحلیلگران آنچین به شمار می‌روند که به دنبال درک وضعیت بازار ارزهای دیجیتال هستند.

تحلیل سنتیمنتال چیست؟

در تحلیل سنتیمنتال یا تحلیل احساسات تریدرها نظرات و دیدگاه احساسی معامله گران را نسبت به یک ارز دیجیتال خاص بررسی می‌کنند. در این نوع تحلیل روانشناسی بازار حول یک ارز دیجیتال خاص برسی و تحلیل می‌شود. تحلیل سنتیمنتال همچنین روند توسعه یک ارز دیجیتال را به کمک معیارهای اجتماعی و ترید، پیش‌بینی می‌کند.

برخلاف بازار فارکس و بورس، ارز دیجیتال بیشتر از اجتماعی است و می‌تواند تحت تاثیر یک توییت یا یک آپدیت در نقشه راه پروژه قرار گیرد. به طور کلی، تحلیل احساسات بازار مستلزم تحقیق در مورد نگرش فعالان بازار به منظور پیش‌بینی حرکت قیمت است. این همچنین به شما کمک می‌کند تا پویایی کلی دارایی و جو و هیاهو یا ترس پیرامون یک رمزارز خاص را درک کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، بازار کریپتو ماهیت اجتماعی دارد، به این معنی که اگر افراد بیشتری تمایل داشته باشند بر اساس یک رویداد، فکر، احساس یا ایده عمل کنند، می‌توانند به طور قابل توجهی بر جهت قیمت تاثیر بگذارند. نمونه بارز چنین سناریویی زمانی است که یک توییت از ایلان ماسک باعث چند برابری دوج کوین شود.

بیت کوین چیست

بسیاری از استراتژی‌های معاملاتی به شدت بر تحلیل سنتیمنتال متکی هستند. با این حال، ترکیب تحلیل‌های مختلف همیشه بهترین نتیجه را می‌دهد. وقتی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را با تحلیل سنتیمنتال ترکیب می‌کنید، می‌توانید:

– درک خود را از عملکرد کوتاه مدت و میان مدت قیمت بهبود بخشید.

– روی احساسات خود کنترل بیشتری داشته باشید.

– در مورد فرصت‌های بالقوه اطلاعات کسب کنید.

خلاصه مطلب تحلیل بیت کوین

در بحث تحلیل قیمت بیت کوین چندین رویکرد وجود دارد که تحلیلگران و معامله گران معمولاً از آنها استفاده می‌کنند. تحلیل تکنیکال شامل مطالعه داده‌های تاریخی قیمت، حجم معاملات و الگوهای مختلف قیمتی برای پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده است. از سوی دیگر، تحلیل فاندامنتال بر ارزیابی ارزش ذاتی بیت کوین با در نظر گرفتن عواملی مانند فعالیت شبکه، نرخ پذیرش و روندهای کلان اقتصادی تمرکز دارد. تحلیل سنتیمنتال شامل سنجش احساسات بازار و روانشناسی سرمایه‌گذاران از طریق شبکه‌های اجتماعی، اخبار و سایر منابع برای پیش‌بینی نوسانات بالقوه قیمت است. در نهایت، هر یک از این رویکردها اطلاعات منحصربه‌فردی را در مورد قیمت بیت کوین ارائه می‌دهند و می‌توانند ابزار ارزشمندی برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانه سرمایه‌گذاری باشد.

دیدگاه‌ها (46)

 1. طی دو کندل گذشته شاهد کلوز پایین‌تر از ترند لاین صعودی بوده‌ایم و این هشداری است که به ما میگوید، قیمت میتواند تا باکس سبز پایین بیاید، بلکه هم احتمال از دست رفتن باکس سبز وجود دارد و در صورتی که این اتفاق بیفتد، قیمت بیت کوین افت قابل توجهی را تجربه خواهد کرد و تا انتهای ۲۷ دی قرمز بسته خواهد شد

 2. سلام. من صدیقه نصیری هستم میخام قیمت دقیق بیتکوین را در روز ۲۷ دی ماه بگم فرصتو از دست ندید تو دو روز میتونید خیلی سود بگیرید قیمت بیتکوین تا دو روز آینده به ۴۹ هزار دلار میرسه ۱۰۰ درصد مطمعن

 3. به نظر من با توجه به شرایط فعلی و وضعیت این چند روزه روند ۲۷ دی نزولی و کندل قرمزه

  1. سلام با توجه به نمودار و تحلیل تکنیکال بیت کوین تغییر روند داده و صعودی یا گاوی شده.

 4. با توجه به اینکه چند روزی هس درحال رنج زدنه و درحال حاضر زیر خط موینگ ۲۰ و ۵۰ معامله میشه احتمال اصلاح بیشتر وجود داره، ولی هم‌چنان همه چیز به مقاومت ۴۲هزار بستگی داره که هنوز از دست نرفته.
  من احتمال میدم یه رشد تا نواحی ۴۵ داشته باشه و مجدد قیمت برگشت بخوره و احتمالا زیر ۴۲هزار رو هم ببینه

  1. سلام ارز xmr امروز نزولی هست و تا بیشتر از بیست درصد ریزش خواهد داشت و ببتکوین هم امروز تا ۴۲۰۰۰ ریزش خواهد کرد

 5. باسلام. من ازقبل ناحیه ۴۱۶۰۰مشخص کرده بود. و قیمت زیرش بسته نشد. از اونجایی ک قیمت باید پیوت اصلی تایم ویکلی بده ک یه شدو زده. و درحال بیس هست. من انتظار دارم ب سمت ۳۹.۳۸هم یه شدو بزنه و بره بسمت ۴۵۶۰۰…قیمت هنوز زیر کندل نقض سطح کلوز نکرده و من انتظارم اینه کلوز هم نکنه. .از ۴۵۶۰۰یک اصلاح کوچیک و حرکت بسمت ۵۵.الی۵۸.و اونجا تصمیم اصلی رو بگیره. بنظرم. انتهای روز ۲۷دی کندل سبز کلوز کنه.

 6. با عرض سلام ‌.تجزیه و تحلیل جریان نقل و انتقالات بیت کوین از ماینرها به صرافی‌ها یا کیف پول ها می‌تواند سرنخ‌های خوبی در مورد فشار فروش یا روند انباشت بیت کوین ارائه دهد.

 7. بنظر من بیت کوین ابتدای بازار سبز درآخر بازارباقرمز بسته می‌شود.

 8. بیت کویین شامگاه ۲۵دی ماه ۴۳دلار را خواهدشکست وبالطبع مابقی ارزها چراغ سبز وروال صعودی خواهیم داشت

 9. سلام.با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی پیش رو و تائید ETF بیت کوین رشد میکند و کرد ۴۸۰۰۰دلار را می‌زند.. و رشد در راه است..

 10. در تایم فرم روزانه بیت کویین با کندل شهاب سنگ بسته شده و کف و سقف پایین تر زده و خط روند شکسته شده
  بیت کوین میتوان تا۳۲۰۰۰یا ۳۶۰۰۰دلار اصلاح بدهد و پس از آن تا تارگت۶۳۰۰۰یا۶۷۰۰۰دلار برود

  1. سلام بیت کوین سبز بسته خواهد شد و همچنین ارز link هم تا ۲۰ صعود خواهد داشت انشالله

 11. سلام
  قیمت بیت کوین در پایان روز ۲۷ دی با کندل سبز بسته می شود در فریم ۱۵ دقیقه و چهارساعت نتوانست خط روند را به طرف بالا بشکند و قیمت سقوط کرد اما در حال پول بک به خط روند است و نمودار macd نیز نزولی می باشد در نمودار روزانه پول بک هنوز تکمیل نشده روز بیست و هفتم امکان دارد کندل سبز بسته شود .

 12. براساس خط روند روزانه ترسیم شده در برخورد سوم این روند شکسته شده و در حال پولبک زدن به آن هست در صورت عدم شکست فیک و ادامه دار بودن نزول اتفاق افتاده کندل روزانه تاریخ ۲۷دی به احتمال زیاد به سبب ریجکت قله قبلی که قدرت عظیم فروشندگان رو نشون میده مجدد بصورت کندل قرمز بسته شده و باید منتظر تارگت های پایین تر و شکسته شدن حمایت ۴۰هزار دلار باشیم

 13. با توجه به پیش خور شدن خبر etf بواسطه هکرها و انباشت موسسات چرخه مورد پیش بینی بیت کوین نزولی خواهد بود مخصوصا که در شکست ناحیه ۵۰هزار دلار عملکرد درستی نداشت به همین خاطر با مشاهده شدوهای بلند روزای آتی حرکت بعدی برای تایم فریم روزانه تاریخ ۲۷دی به سبک تماما فروش و قرمز بسته خواهد شد

 14. از اونجایی که داده های انچین و تحلیل تکنیکال و اخبار فاندامنتال اشاره شده از روند صعودی خبری نیست و تا قبل از هاوینگ یه سقوط ازاد دیگر بی صبرانه برای بیت کوین قابل تأمله بویژه هیچ استقبالی از مسئولین تایید کننده نشده و باز هم اصرار به انکار و مخاطره امیز بودن بیت کوین بعنوان یه دارایی امن دارن چارت این کوین برای روز ۲۷دیماه بطور کاملا قرمز بسته میشود

 15. بازار و روند ان قطعیت ندارد اگر قطعیت داشت که پیشگو بودیم نه پیش بینی، اما بیت اگر ۴۳۱۰۰عبور کند پس از ان به روند صعودی ادامه خواهد دادوپس از ان ۴۴۰۰۰باز پس خواهد گرفت که این به پیش بینی برای ۲۷ دی نزدیکتر است واگر ۴۲۲۵۰را از دست دهد به سوی ۴۰۱۰۰وپس از ان ۳۸۳۰۰نزول خواهد کرد که گزینه اول یعنی صعود وکندل سبز به واقعیت بازار نزدیکتر است

 16. بیت کوین داخل یک کنج صعودی قرار گرفته . یک اصلاح به پایین داره ولی به نظر هنوز قدرت صعودی خوبی داره که داخل کنج نگهش داره. یک پین بار و یک تایید بزرگ زده و رسیده به کف کنج. یک گپ خوبی هم تشکیل شده. این ستاپ اصولا میتونه تا پین بار بالا برگرده و از اونجا ریزش کنه. به نظرم این کندل روزانه سبز بسته بشه.

 17. سلام روند بیت کوین نزولی است و تا ۳۸۰۰۰ نزول خواهد داشت ، البته برای امروز با یه رشد کوچک تا ۴۳۲۵۰ رشد خواهد داشت ولی از فردا تا ۳۸۰۰۰ تا روند نزولی داره بعد از رسیدن به ۳۸۰۰۰ تا تا ۴۸۰۰۰ روند رو به رشد خواهد داشت.بنابراین کندل روزانه فردا برای بیت کوین قرمز خواهد بود

 18. کندل روزانه فردا برای بیت کوین قرمز خواهد بود .چون etf هرچه سود داشت همون روز اولش برای بیت کوین بود و بعد از نزول بیت کوین الان دور دوره بی ان بی هستش.

 19. سلام با خیال راحت برو buy position که بازار صعودی شد . کندل روزانه فردا برای بیت کوین سبز بسته خواهد شد.

 20. سلام بیت کوین کمه کم تا ۳۶۰۰۰ و شاید تا ۲۴۰۰۰ هم سقوط کنه ، همچنین سولانا کمه کم تا ۵۸ سقوط می‌کنه .

 21. سلام روند صعودی و کندل فردا سبز بسته البته از ۴۲۰۰۰ بیشتر نیاز به بررسی مجدد داره ولی روند فعلآ صعودی هستش.
  سبز بسته خواهد شد.

 22. سلام بیت کوین تو تایم فریم ۴ ساعته روند نزولی داره الان ساعت ۶:۴۱ روز یکشنبه ۱۳ اسفند است. پس احتمال اینکه نمودار روزانه هم با کندل قرمز بسته بشه زیاده ، پیش بینی من تا ۵۹۰۰۰ ریزش یا اصلاح قیمت خواهد داشت

 23. درود به همه دوستان وقتتون بخیر. من حاضرم انگشت بزنم و‌پاش وایستم که بیت کوین در آینده نه چندان دور به۶۴۰ تا ۶۵۰ هزار. دلار میرسه در این شکی نیست به چه. دلیل
  ۱_اولسن رمز موفق جهان هست و سابقه دیرینه ای از نوسانات رو‌جزرونده
  ۲_با اومدن رمز ارزهای جدید دقیقا بیت کوین در اصل برای بیت کوین تبلیغ میشه
  ۳_ذخایر بیت کوین هر لحظه بیشتر میشه و بازار ما امیدی و سقوت رو پشت سر گذاشته
  ودر آخر من به نوسانات حضار و قیمت تتر که در کشور من خیلی ارزش داره نگاه نمیکنم و مثله شما عزیزان تحلیل نمیتونم بزنم ولی اینو بگم که ببیت کوین به مرز۶۴۰ تا ۶۵۰ هزار دلار خواهد رسید و انوقته دستیابی بهش برای اکثریت جهان رویا میشه چرا چون رمز ارزهای زیادی در بستر بیت کوین مثله پول خورد به بازار میاد با تشکر از تبدیل. که بسیار روند خوبی رو پیش گرفته

 24. درود به همه دوستان وقتتون بخیر. من حاضرم انگشت بزنم و‌پاش وایستم که بیت کوین در آینده نه چندان دور به۶۴۰ تا ۶۵۰ هزار. دلار میرسه در این شکی نیست به چه. دلیل
  ۱_اولین رمز موفق جهان هست و سابقه دیرینه ای از نوسانات رو‌گزرونده
  ۲_با اومدن رمز ارزهای جدید دقیقا در اصل برای بیت کوین تبلیغ میشه
  ۳_ذخایر بیت کوین هر لحظه بیشتر میشه و بازار نا امیدی و سقوت رو پشت سر گذاشته
  ودر آخر من به نوسانات حضار و قیمت تتر که در کشور من خیلی ارزش داره نگاه نمیکنم و مثله شما عزیزان تحلیل نمیتونم بزنم ولی اینو بگم که ببیت کوین به مرز۶۴۰ تا ۶۵۰ هزار دلار خواهد رسید و انوقته دستیابی بهش برای اکثریت جهان رویا میشه چرا چون رمز ارزهای زیادی در بستر بیت کوین مثله پول خورد به بازار میاد با تشکر از تبدیل. که بسیار روند خوبی رو پیش گرفته

 25. تبدیل واقعاً عالی عالی عالی هست بهترین صرافی و انتقال آنی به کیف وبع حساب بانکی
  خواهشاً همه ارز ها را پشتیبانی بفرمایید.

 26. واقعا ممنونم از راهنمایی های شما عزیزان من خودم مبتدی هستم و خواهشی که دارم اینکه من رو نیز درموقع خرید وفروش اطلاع رسانی کنید چون با بی تجربگی خودم در سه ماهه قبل خیلی ضررهای زیادی داشتم

 27. «کف قیمت بیت‌کوین حالا به محدوده ۶۰ هزار دلار محدود شده است (در صورت ابطال) و به شکل واقع‌گرایانه پایین‌تر از ۶۲ هزار تا ۶۳ هزار دلار نخواهد رفت (اگر اصلاً به این سطح برسد). به احتمال زیاد این سطح به خوبی عمل خواهد کرد. همچنین حدود هفت تا ۱۰ روز دیگر طول می‌کشد تا شاهد یک جهش بسیار قوی در بیت‌کوین باشیم و هدف قیمتی ۱۰۰ هزار دلار به بالاست.»

 28. واقعا دمتون گرم ..تو این شش ماه گذشته که من دنبال کردم…تحلیل صرافی تبدیل نسبت به صرافی ها دیگه ایرانی ..بسیاردقیق تر بوده..ممنون

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه