memes

قیمت و خرید انواع میم کوین - Memecoins

خرید هیچان انگیزترین و معروف ترین میم کوین های صنعت ارز دیجیتال، مانند ارز په په ، ارز شیبا، دوج کوین، و ...، به همراه قیمت لحظه ای میم کوین ها را، با صرافی امن و معتبر تبدیل تجربه کنید.

خرید انواع ارز دیجیتال

لیست میم کوین ها

میم کوین‌ها در سال‌های اخیر تأثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال گذاشته و به بخشی جدایی‌ناپذیر از آن تبدیل شده‌اند. شاید به‌جرئت بتوان گفت که دوج کوین همان میم کوینی بود که جنبشی را به وجود آورد که بعداً به بازاری چندمیلیاردی با جامعه‌ای پرشوروشوق تبدیل شد. اما میم کوین اصلاً چیست؟ آیا سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها تصمیم مناسبی است؟ فرق میم کوین با شت کوین در چیست؟ با ما در ادامه همراه باشید.

میم کوین چیست؟

میم کوین (Memecoin) یک اصطلاح برای رمزارزهایی است که از میم‌های معروف در اینترنت الهام گرفته شده‌اند و توسط برخی تریدرها و علاقه‌مندان خاص حمایت می‌شوند. اگرچه میم کوین‌ها ممکن است سودهای هنگفتی برای شما به ارمغان بیاورند، اما همچنین سرمایه‌گذاری‌های پرریسکی هستند و ممکن است ارزش ذاتی کمی داشته باشند یا اصلاً ارزش نداشته باشند.

برای مثال، دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) که بیشتر جنبه سرگرمی دارند تا جنبه کاربردی، در این دسته قرار می‌گیرند. هنگام خرید یا معامله میم کوین‌ها، درک ریسک آنها برای جلوگیری از ضررهای غیرمنتظره بسیار مهم است.

میم کوین‌ها معمولاً یک سری طرف‌داران پرشور دارند که از رشد این ارز دیجیتال حمایت می‌کنند.

همانند سایر ارزهای دیجیتال، میم کوین‌ها به فناوری بلاکچین، نوعی پایگاه داده توزیع‌شده برای ردیابی دارایی‌های مجازی، ازجمله ارزهای دیجیتال و توکن‌NFT متکی هستند.

بر خلاف اتریوم و سایر ارزهای کاربردی که قابلیت‌های خاصی دارند، اکثر میم‌کوین‌ها صرفاً ابزار معاملاتی هستند. بنابراین ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین، ‌اتریوم، سولانا و ... به طور کلی به عنوان Memecoin در نظر گرفته نمی‌شوند.

چه چیزی میم‌کوین‌ها را جذاب می‌کند؟

MemeCoin-Infographic

میم‌کوین‌ها ویژگی‌های جذاب زیادی دارند این ارزهای دیجیتال معمولاً با نام‌ها و نمادهای جذابی همراه‌اند که مردم را جذب خود می‌کنند. نوسانات بالای این ارزها باعث می‌شود تریدرها سود زیادی را در معامله آن‌ها ببینند. مهم‌ترین حامی این ارزها جامعه هوادارانشان است که با جان‌ودل پشتیبان میم‌کوین موردعلاقه‌شان هستند.

عرضه اولیه میم‌کوین‌ها معمولاً با سروصدای زیادی همراه است و رشد قیمتی این ارزها در این رویداد آن‌قدر زیاد است که طرف‌داران بسیاری را جذب می‌کند. برخی از میم‌کوین‌ها در جهان واقعی کاربرد اندکی دارند؛ اما برخی دیگر همچون دوج‌کوین و شیبا نفوذ خود را افزایش داده‌اند و پذیرندگان زیادی برای خود دست‌وپا کرده‌اند.

شت کوین چیست و چه تفاوتی با میم کوین دارد؟

خرید میم کوین

شت کوین (Shitcoin) و میم کوین دو اصطلاحی هستند که اغلب در فضای ارزهای دیجیتال برای توصیف توکن‌هایی استفاده می‌شوند که ارزش ذاتی کمی دارند یا اصلاً ارزش ذاتی ندارند، اما با هیاهو و هجمه تبلیغاتی، سوداگری و... دچار افزایش قیمت می‌شوند. هر دوی آنها معمولاً به عنوان یک شوخی، یک کلاهبرداری یا یک آزمایش اجتماعی ساخته می‌شوند و اغلب برای جذب سرمایه‌گذاران و افزایش قیمت خود به تبلیغات، سوداگری و دستکاری بازار متکی هستند.

شت کوین یک اصطلاح تحقیرآمیز است که به هر توکنی اطلاق می‌شود که بی‌ارزش، ضعیف یا کلاهبرداری است. این اصطلاح توسط طرف‌داران سرسخت بیت کوین ابداع شد که معتقدند بیت کوین تنها رمزارز مشروع دنیاست و تمام دیگر رمزارزها بی‌ارزش یا تقلبی هستند. شیت کوین‌ها ممکن است نقص‌های مختلفی داشته باشند، مانند:

 • فقدان نوآوری یا اصالت
 • امنیت یا مقیاس‌پذیری ضعیف
 • کنترل یا حاکمیت متمرکز
 • بدون کاربرد واضحی
 • نوسانات یا تورم بالا
 • نقدینگی یا ارزش بازار پایین
 • مستعد طرح‌های پامپ و دامپ یا راگ پول

تفاوت اصلی بین شیت‌ کوین و میم کوین، در هدف پشت آنها و ارزش درک شده آنهاست. شیت‌ کوین یک اصطلاح منفی است که به معنای بی‌ارزش بودن و تقلبی بودن توکن است. میم کوین یک اصطلاح خنثی یا مثبت است که به معنای سرگرمی بودن یک رمزارز است. شیت کوین برای فریب‌دادن و سوءاستفاده از سرمایه‌گذاران ایجاد شده است. اما میم کوین برای سرگرمی و جذب کاربران ایجاد شده است. شیت کوین هیچ ارزشی فراتر از سوداگری ندارد. اما Memecoin به عنوان نوعی ارز اجتماعی یا بیان فرهنگی دارای ارزش است.

بااین‌حال، رمزارزی که توسط برخی یک شیت کوین در نظر گرفته می‌شود، ممکن است توسط دیگران بسته به دیدگاه و ترجیحات آنها، یک میم کوین شناخته شود. یا رمزارزی که در ابتدا یک میم کوین بوده، ممکن است بسته به توسعه و عملکرد آن به یک شیت کوین یا برعکس تبدیل شود.

میم کوین‌ها چگونه به وجود آمدند؟

ارزهای میم کوین

میم کوین‌ها به عنوان یک پدیده فرهنگی با راه‌اندازی دوج کوین در سال ۲۰۱۳ که از یک میم معروف در اینترنت الهام گرفته بود، پا به عرصه گذاشتند.

دوج کوین (DOGE) توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزار بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) به عنوان یک شوخی با فضای ارزهای دیجیتال و ماهیت سوداگرانه این بازار، ساخته شد.

میم کوین‌ها به عنوان نوعی توکن اجتماعی شروع به کار کردند. آنها اغلب توسط جوامع آنلاین یا افرادی با علاقه یا حس شوخ‌طبعی مشترک ساخته و تبلیغ می‌شوند.

اکنون بعد از یک دهه، میم کوین‌ها به یک اکوسیستم چندمیلیارددلاری تبدیل شده‌اند و به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرریسک و سوداگرانه شناخته می‌شوند.

قیمت میم کوین‌ها چطور محاسبه می‌شود؟

هنگامی که یک میم کوین برای اولین‌بار ایجاد می‌شود، معمولاً از طریق یک عرضه اولیه سکه (ICO ) به بازار عرضه می‌شود. این به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا توکن‌های جدید را با رمزارزهای دیگر مانند بیت کوین خریداری کنند. قیمت میم کوین جدید معمولاً بر اساس عرضه و تقاضای بازار تعیین می‌شود. سرمایه‌گذاران اولیه معمولاً اقدام به خرید میم کوین می‌کنند، به این امید که توکن موردنظر دچار افزایش قیمت شود و سپس بتوانند با سود آن را بفروشند.

ازآنجایی‌که میم‌کوین‌ها معمولاً با جو تبلیغاتی هدایت می‌شوند، ارزش آنها می‌تواند بسیار نوسانی باشد. نام‌بردن از آنها توسط افراد مشهور می‌تواند قیمت آنها را افزایش دهد. بااین‌حال قیمت ممکن است در روزهای بعد به‌شدت سقوط کند.

ویژگی‌های مشترک تمام میم کوین‌ها

میم کوین‌ها اصولاً در ویژگی‌های زیر مشترک هستند:

 • نام و لوگوی جذاب: میم کوین‌ها معمولاً نام و لوگوهای جذابی دارند که برای مخاطبان گسترده جذاب است. نام و لوگوی آنها بر اساس یک میم یا یک ترند رایج انتخاب می‌شود.
 • جامعه‌محور بودن: میم کوین‌ها اغلب دارای کامیونیتی‌های پرشوری هستند که توکن موردنظر خود را در کانون توجه نگه می‌دارد و ارزش آن را افزایش می‌دهند.
 • نوسانات بالا: ارزش میم کوین‌ها می‌تواند بسیار نوسانی باشد. قیمت اغلب در پاسخ به روندها یا نظرات افراد مشهور شدیداً نوسان می‌کند.
 • ارزش بازار پایین: میم کوین‌ها به اندازه رمزارزهای رایج‌تر خرید و فروش نمی‌شوند، بنابراین ارزش بازار کمتری دارند.
 • کاربرد نداشتن: میم کوین‌ها اغلب هیچ کاربردی فراتر از جذابیت فرهنگی خود ندارند. آنها عمدتاً تحت هدایت سوداگری هستند.
 • عرضه اولیه سکه (ICO): میم کوین‌ها معمولاً از طریق یک ICO منتشر می‌شوند، بنابراین سرمایه‌گذاران می‌توانند آنها را با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم خریداری کنند.
 • پذیرش محدود: میم کوین‌ها ممکن است توسط اکثر مشاغل به عنوان پرداخت پذیرفته نشود.

ارزش میم کوین‌ها چگونه محاسبه می‌شود؟

ارزش Memecoin ها عمدتاً بر اساس محبوبیت و تقاضای علاقه‌مندان آنها تعیین می‌شود. این رمزارزها اغلب شامل تصاویر یا نمادهایی هستند که به فرهنگ عامه یا میم‌های اینترنتی مرتبط هستند. در نتیجه ارزش آنها بستگی به این دارد که این نمادها یا میم‌ها تا چه میزان می‌توانند در جلب نظر سرمایه‌گذاران موفق عمل کنند.

اولین میم کوین معرفی شده چه نام داشت؟

خرید meme Coin

اولین میم کوین جهان دوج کوین (Dogecoin) بود که در سال ۲۰۱۳ توسط مهندس نرم‌افزار بیلی مارکوس به قصد طنز ساخته شد.

نحوه کار میم کوین‌ها به چه صورتی است؟

ساخت میم کوین‌ها بسیار آسان است. ماهیت متن‌باز (Open Source) فناوری زیربنایی این ارزهای دیجیتال به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که به‌سادگی رمزارزهای موجود را «فورک» (Fork) کنند؛ به این معنی که اساساً بلاک‌چین اصلی را کپی پیست کرده و آن را با یک شکل جدید راه‌اندازی می‌کنند و فقط یک ویژگی جزئی مانند نام یا لوگوی آن را تغییر می‌دهند.

میم کوین ارز دیجیتالی است تا بتوان آن را به‌راحتی با چند خط کد ایجاد کرد. این توکن می‌تواند بلاک‌چین خود را داشته باشد یا بر روی یک بلاک‌چین دیگر ساخته شود.

میم کوین‌ها معمولاً توسط سازندگانشان در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌شوند تا از این طریق قیمتشان افزایش پیدا کند. پس از آن، اگر توکن موفق به جذب یک کامیونیتی قوی شود، قیمت ممکن است به افزایش خود ادامه دهد.

لیست معروف‌ترین میم کوین‌ها

در حال حاضر معروف‌ترین میم کوین‌های بازار طبق شاخص ارزش بازار کوین مارکت کپ عبارت‌اند از:

مزایا و معایب خرید میم کوین چیست؟

معامله میم کوین

مانند تمامی رمزارزها میم کوین‌ها نیز مزایا و معایب خاص خود را دارند که در بخش زیر به آنها می‌پردازیم:

مزایا

 • پتانسیل سود بالا: پتانسیل سود زیاد یکی از جذابیت‌های کلیدی سرمایه‌گذاری در ارزهای میم است. برخی از میم کوین‌ها در مدت‌زمان کوتاهی رشد قابل‌توجهی را تجربه کردند، همان‌طور که در شیبا اینو و دوج کوین دیدیم. کسانی که زودتر سرمایه‌گذاری می‌کنند ممکن است بازده زیادی را از محل سرمایه‌گذاری خود مشاهده کنند.
 • سهولت دسترسی: سرمایه‌گذاری در توکن‌های میم نسبتاً ساده و برای هر کسی آزاد است. ازآنجایی‌که بسیاری از میم کوین‌ها بر پایه فناوری بلاک‌چین هستند، اغلب در صرافی‌های معروف ارزهای دیجیتال فهرست شده‌اند و می‌توان آنها را مانند هر ارز دیجیتال دیگری خریداری و معامله کرد.
 • قیمت پایین: توکن‌های میم معمولاً دارای قیمت‌های پایینی هستند؛ زیرا اغلب به عنوان شوخی به بازار عرضه می‌شوند. در نتیجه، برای کسانی که به‌تازگی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را شروع کرده‌اند، انتخاب ارزانی هستند.
 • نوآوری: در دنیای ارزهای دیجیتال، میم کوین‌ها اغلب به عنوان زمینه‌ای برای اثبات مفاهیم و پیشرفت‌های جدید مورداستفاده قرار می‌گیرند.

معایب

 • فقدان مقررات: نبود مقررات یکی از خطرات عمده سرمایه‌گذاری در میم کوین‌هاست. Memecoin ‌ها تحت قوانین ارزهای دیجیتال معمولی قرار ندارند و این امر ممکن است ریسک و نوسانات بازار را افزایش دهد و در برخی شرایط ممکن است منجر به اقدامات متقلبانه شود.
 • نوسانات بالا: ارزهای میم اغلب نوسانات زیادی را مشاهده می‌کنند که می‌تواند سرمایه‌گذاری در آنها را بسیار خطرناک کند. سرمایه‌گذارانی که برای خطرات ناشی از این نوسان شدید آماده نیستند، ممکن است متحمل زیان‌های بزرگی شوند.
 • فقدان فاندامنتال: رمزارزهای میم، برخلاف رمزارزهای معمولی، اغلب ارزش ذاتی کمی دارند یا هیچ هدفی ندارند. این بدان معنی است که قیمت آنها اغلب به‌واسطه شایعات و تبلیغات تعیین می‌شود.
 • عدم شفافیت: بسیاری از میم کوین‌ها و توکن‌ها توسط توسعه‌دهندگان ناشناس ایجاد می‌شوند و به صورت غیرمتمرکز عمل می‌کنند. به همین دلیل اعتماد به این پروژه‌ها کار بسیار دشواری است.
 • نقدینگی محدود: توکن‌های میم ممکن است جامعه معاملاتی قابل‌توجه و فعالی نداشته باشند؛ زیرا اغلب به عنوان شوخی یا جوک ساخته می‌شوند. به همین دلیل، اغلب نقدینگی محدودی دارند که می‌تواند فروش آنها توسط سرمایه‌گذاران را به امری چالش‌برانگیز تبدیل کند.

چگونه میم کوین بخریم؟

شما می‌توانید Memecoin ها را با مراجعه به صرافی‌های ارز دیجیتال، خریداری کنید. صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال مانند بایننسِ، کراکن،‌ کوکوین، مکسی و... شما را قادر می‌سازند تا مستقیماً با سایر کاربران از طریق بازارهای آنلاین آنها خرید و فروش کنید. بسیاری از میم‌ کوین‌ها در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند پنکیک سواپ (PancakeSwap) نیز قابل‌خرید هستند. بدین منظور شما به یک کیف پول نیاز دارید که باید آن را به پلتفرم موردنظر متصل کنید.

البته راه امن‌تر این است که این توکن‌ها را از یک صرافی معتبر ایرانی خریداری کنید که با خطر مسدودشدن دارایی‌های خود مواجه نشوید.

آیا میم کوین‌ها امن هستند؟

میم کوین‌ها به‌طورکلی امن در نظر گرفته نمی‌شود، اما این موضوع واقعاً بستگی به این دارد که کدام پروژه را انتخاب کنید. سرمایه‌گذاران معمولاً به دنبال رمزارزهایی هستند که دارای فاندامنتال قوی هستند، نقشه راه روشنی دارند و کاربردهای قوی پشتیبان فناوری‌شان است. از سوی دیگر، کوین‌های میم چندان کاربردی ندارند. بیشتر ارزش آنها ناشی از جو تبلیغاتی و توانایی توسعه یک جامعه بزرگ است.

بااین‌حال، پروژه‌هایی مانند شیبا اینو وجود دارد که تلاش می‌کنند فراتر از حد معمول توسعه یابند. به‌عنوان‌مثال، این پروژه دارای یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، یک مجموعه NFT و یک متاورس (در آینده) است. چنین ابتکاراتی احتمالاً کاربردهای واقعی بیشتری را برای SHIB فراهم می‌کند و ارزش آن را در درازمدت افزایش می‌دهد.

حامیان میم کوین‌ها می‌گویند که این توکن‌ها برای بازار کریپتو ضروری هستند، زیرا بازدهی سرشاری را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند، حتی اگر سود آن کوتاه‌مدت باشد. آنها همچنین ادعا می‌کنند که افزایش زیاد قیمت زمان طولانی سپری‌شده روی آنها را جبران می‌کند.

در همین حال، منتقدان استدلال می‌کنند که این افزایش قیمت‌ها غیرعادی هستند و اغلب در نتیجهٔ پامپ و دامپ یا تأیید افراد مشهور اتفاق می‌افتند که نمی‌توان برای موفقیت طولانی‌مدت به آنها اعتماد کرد.

همیشه دو روی یک سکه وجود دارد، به‌خصوص برای سکه‌های میم، که در آن سرمایه‌گذاران یا سود قابل‌توجهی کسب می‌کنند یا در نهایت به یک دهم قیمت خرید خود می‌رسند.

آیا میم کوین‌ها ارزش سرمایه‌گذاری دارند؟

خرید و فروش meme coin

اگر دوج کوین را جدا در نظر بگیریم، میم کوین‌های زیادی وجود داشته‌اند که سرمایه‌گذاران خرد را متحمل ضررهای سنگین کردند.

حتی خود دوج کوین نیز 91% از بالاترین قیمت تاریخی خود سقوط کرده است، درحالی‌که شیبا اینو (SHIB) 84% کاهش یافته است. هر دو همچنان دارای ارزش بازار به ترتیب ۸٫۷ و ۶٫۵ میلیارد دلاری هستند.

برخلاف بیت کوین که سقف آن ۲۱ میلیون واحد است، میم کوین‌ها اغلب دارای عرضه بالا یا عرضه نامحدود هستند.

بیش از ۱۳۵٫۵ میلیارد توکن در گردش برای DOGE وجود دارد و هر دقیقه یک ماینر موفق حدود 10000 DOGE به ارزش تقریباً ۶۶۰ دلار دریافت می‌کند. این یک تضاد خیره‌کننده در مقایسه با بیت کوین است، جایی که تقریباً ۶.۲۵ بیت کوین به ارزش حدود 143000 دلار در هر 10 دقیقه استخراج می‌شود.

میم کوین‌ها همچنین معمولاً مکانیسم‌هایی مانند «توکن سوزی» ندارند که کوین‌ها را از گردش خارج کند، بنابراین تعداد توکن‌های در گردش همچنان افزایش می‌یابد. به‌عنوان‌مثال، شیبا اینو، تا زمان نگارش این مقاله، بیش از ۵۹۰ تریلیون توکن در گردش دارد.

شیبا اینو و دوج کوین در میان توکن‌های میم ارزهای موفق در نظر گرفته می‌شوند. اما واقعیت این است که اکثر میم کوین‌ها در نهایت از بین می‌روند.

ما تمایل داریم که فقط روی برندگان تمرکز کنیم و این واقعیت را نادیده می‌گیریم که بسیاری از میم کوین‌ها سقوط می‌کنند.

اما این مانع از آن نمی‌شود که تریدرهای خرد تلاش کنند تا با خرید آنها ثروتمند شوند. بااین‌حال، مهم است که آنها را بیشتر به عنوان قمار در نظر بگیریم تا سرمایه‌گذاری.

طبق نظر برخی کارشناسان،‌ توکن‌های میم را باید یک تاس در نظر گرفت و کسانی که پول خود را در این دارایی‌های سوداگرانه می‌گذارند باید با این فرض که هر چیزی را که سرمایه‌گذاری می‌کنند از دست خواهند داد، وارد شوند.

خلاصه مطلب

میم کوین‌ها در حال حاضر هیچ هدف خاصی در دنیای واقعی ندارند و بیشتر آنها به عنوان راهی برای کسب درآمد سریع ایجاد شده‌اند. برخی از این توکن‌ها به این دلیل که توسط افراد مشهور و بانفوذ تبلیغ می‌شوند، شهرت پیدا کرده‌اند، و سرمایه‌گذاران خرد با تبلیغ گسترده آن‌ها در فضای مجازی، قیمت‌ آن‌ها را افزایش داده‌اند. به همین دلیل است که این رمزارزها علی‌رغم پایه‌های متزلزل خود، تمایل به رشد انفجاری دارند.

بسته به سطح ریسک شما، خرید میم کوین‌ ممکن است منافع شما را تأمین کند. برای سرمایه‌گذارانی که روزانه معامله می‌کنند و وقت کافی دارند تا بازار را از نزدیک دنبال کنند، میم کوین‌ها می‌توانند یک سرمایه‌گذاری کم‌هزینه و پرسود باشند. بااین‌حال، سرمایه‌گذاران می‌بایست ریسک‌های موجود را درک کنند و تحقیقات خود را در مورد هر میم کوین خاصی که می‌خواهند خریداری کنند انجام دهند. همچنین این را نیز در نظر بگیرید که ممکن است تقریباً کل سرمایه خود را در این راه از دست بدهید.

از کجا می‌توانیم میم کوین بخریم؟

شما می‌توانید میم کوین‌ها را از صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی خریداری کنید. اما صرافی‌های خارجی، برای کاربران ایرانی با ریسک همراه هستند، چراکه امکان مسدود شدن حساب کاربران در آنها به دلیل تحریم‌های بین‌المللی بالا است. به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که از یک صرافی‌ ایرانی معتبر خرید کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از بیش از ۲۷۰ رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کند.

خرید میم کوین‌ها چطور امکان‌پذیر است؟

شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، از طریق بخش خرید آسان تبدیل، به خرید و فروش میم کوین‌ها بپردازید.

چگونه قیمت میم کوین‌ها را پیش‌بینی کنیم؟

شما می‌توانید خود اقدام به تحلیل وضعیت میم کوین و یافتن زمان مناسب خرید و فروش کنید. علاوه بر این می‌توانید با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل ( https://t.me/algotahlil) از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در گام آخر، می‌توانید از سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی استفاده کنید.

کارمزد خرید و فروش میم کوین‌ها در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله میم کوین‌ها در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

میم کوین‌ها چگونه نگهداری می‌شوند؟

شما می‌توانید میم کوین‌ها را بسته به شبکه مورد نظر در کیف پول‌های مختلفی از جمله تراست والت، متامسک، والت ‌اتمیک یا والت‌ اختصاصی شت کوین مورد نظر ذخیره‌سازی کنید.

آیا خرید میم کوین‌ها می‌تواند سودآور باشد؟

خرید میم کوین‌ها در صورت مدیریت ریسک و زمان‌بندی صحیح و یافتن نقطه ورود مناسب می‌تواند سودآور باشد.

آیا می‌توان میم کوین‌ها را استخراج کرد؟

پاسخ این سوال بستگی به شبکه‌ای دارد که میم کوین روی آن اجرا می‌شود. فقط میم کوین‌هایی را می‌توان استخراج کرد که بر پایه مکانیزم اثبات کار (POW) عمل می‌کنند.