fan-token

قیمت و خرید انواع فن توکن ( توکن هواداری )

خرید و فروش انواع فن توکن یا همان توکن هواداری باشگاه های فوتبالی معروف و محبوب، مانند فن توکن بارسلونا، توکن هواداری یوونتوس، توکن طرفداری منچسرسیتی و ... را با صرافی امن تبدیل تجربه کنید.

خرید انواع ارز دیجیتال

لیست فن توکن ها

خرید فن توکن را نیز باید یکی از جذابیت‌های بسیار عالی بازار ارز دیجیتال بدانیم. بلاکچین این روزها در هر عرصه‌ای وارد شده و کمتر حوزه‌ای را می‌توان پیدا کرد که از مزیت‌های این فناوری جذاب بی‌نصیب بماند. ورزش هم ارتباط بسیار نزدیکی با این فناوری و مزیت‌های آن دارد و نمود اصلی این ارتباط توسعه فن توکن‌ها یا همان توکن هواداری است. البته که می‌دانیم شما برای طرفداری از تیم بارسلونا، پاریسن ژرمن یا آرژانتین اینجا نیستید و بیشتر سودای خرید فن توکن و سرمایه‌گذاری در این توکن‌های جذاب را دارید. از این رو در یک مقاله کاملا جذاب مرتبط به ورزش سعی می‌کنیم تا سیر تا پیاز سرمایه گذاری روی fan token را با شما در میان بگذاریم. این مقاله جذاب را در تبدیل از دست ندهید. این بار قرار است برای خودتان در زمین فوتبال گل بزنید.

توکن هواداری دقیقا چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که fan token دقیقا چیست و سپس مزیت‌های خرید فن توکن را با شما در میان بگذاریم. صحبت کردن درباره این دسته از رمز ارزها دقیقا مانند گزارش یک فوتبال بسیار جذاب و دوست داشتنی است و شما قرار است چند دقیقه‌ای در زمان فوتبال این بار برای خودتان گل بزنید و مزه این گل زدن را در حساب مالی خود حس خواهید کرد. توکن هواداری رمز ارزهایی مانند سایر ارزهای دیجیتال هستند که البته معمولا روی شبکه سایر رمز ارزها توسعه پیدا کرده و از سوی یک تیم پشتیبان برنامه نویسی پشتیبانی می‌شوند. خرید فن توکن به معنی این است که شما به عنوان هوادار رسمی باشگاه یا تیم ملی مورد نظر وارد کانون هواداران آن شده‌اید و می‌توانید در تصمیمات مختلف باشگاه تاثیرگذار باشید.

پلتفرم ارز دیجیتال چیلیز را می‌توانیم پیشگام‌ترین پلتفرم در پشتیبانی از فن توکن‌های مختلف بدانیم. در این پلتفرم فن توکن بسیاری از تیم‌های ورزشی توسعه پیدا کرده و پشتیبانی می‌شود. شما با انتخاب و خرید هر یک از آنها می‌توانید هم در سودآوری ناشی از افزایش قیمت سهیم باشید و هم به نوعی به باشگاه و تیم مورد علاقه خود کمک کنید. البته توصیه ما این است که در این مبحث بیشتر به جای طرفداری کردن سراغ فن توکن‌های محبوب و با پتانسیل بالا برای سودآوری برسید.

مزیت‌های خرید فن توکن

FanTokenInfographic

مزایای زیادی شامل حال خریداران فن‌توکن‌ها می‌شود. این پاداش‌ها می‌تواند بسته به تیم موردعلاقه شما متفاوت باشد و هر تیم به صورت مستقل راجع به آن تصمیم می‌گیرد.

با داشتن فن‌توکن می‌توانید شانس برنده‌شدن جایزه در قرعه‌کشی‌های باشگاه را به دست آورید. امکان شرکت در نظرسنجی‌ها، بازی‌ها، پرسش‌ها و به‌دست‌آوردن امتیاز بیشتر در مسابقات از جمله مزیت‌های دیگر فن‌توکن‌ها است. با استفاده از اپلیکیشن Socios نیز می‌توانید با داشتن توکن‌های هواداری توکن‌ وفاداری دریافت کنید. از این طریق می‌توانید خریدهای مربوط به تیم خود را انجام دهید یا تجربه منحصر‌به‌فرد روز مسابقه را کسب کنید.

امکان تصمیم‌گیری راجع به تصمیمات مختلف باشگاه و اولویت در خرید بلیت‌های تیم از جمله مزایای دیگر داشتن فن‌توکن‌ها محسوب می‌شود.

ارزش فن توکن‌ ها چگونه محاسبه میشود؟

ارزهای فن توکن

نه فقط ارزش توکن هواداری بلکه ارزش تمام رمز ارزهای موجود در بازار بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. هر چقدر تقاضا برای خرید یک رمز ارز بیشتر باشد، شاهد افزایش قیمت آن نیز خواهیم بود. درباره fan token نیز دقیقا همین شرایط برقرار است. البته دلایل مختلفی را می‌توانیم برای افزایش تقاضا برای خرید یک فن توکن در نظر بگیریم. هر چقدر طرفداران یک تیم بیشتر باشد، هر چقدر یک تیم طرفداران متعصب‌تری داشته باشد، هر چقدر شانس موفقیت و قهرمانی‌های یک تیم ورزشی بیشتر شود، هر چقدر بازیکنان بزرگی بیشتری وارد تیم شوند و مواردی از این دست می‌توانند دلیلی بر افزایش تقاضا برای خرید fan token باشند.

در عوض ممکن است تیم‌هایی که از مسابقات اوت می‌شوند و شانسی برای قهرمانی ندارند یا تیم‌های بزرگی که در اتفاقات نادر به تیم‌های کوچک می‌بازند، با افزایش عرضه در توکن هواداری خود روبرو شده و در نتیجه با فروش فن توکن شاهد کاهش قیمت آنها باشیم.

اولین فن توکن معرفی شده کدام ارز بود؟

در بالا اشاره کردیم که پیشگام‌ترین پلتفرم به عنوان توکن هواداری شبکه ارز دیجیتال چیلیز بود که این بستر را برای تیم‌های ورزشی مختلفی از جمله منچسترسیتی، آرژانتین، پاریسن ژرمن و ... فراهم کرد تا بتوانند از طریق فن توکن هواداران خود را با خود همراه سازند. این پروژه هنوز هم به عنوان مشهورترین پلتفرم توکن هواداری در بازار شناخته می‌شود.

نحوه کار فن توکن‌ ها به چه صورتی است؟

نحوه کار فن توکن‌ها دقیقا مشابه با کارت هواداری است که در قدیم برای هواداران یک تیم صادر می‌شد و آنها می‌توانستند از این طریق هم از تیم خود حمایت نمایند و هم مزیت‌هایی مانند امکان بازدید از باشگاه، امکان حق رای برای چیدن ترکیب و یا خرید سرمربی را داشته باشند. فن توکن‌ها اکنون جایگزینی برای روش‌های سنتی هواداری هستند که در آن کاربران از سرتاسر جهان می‌توانند به عنوان هوادار و یا حتی به بهانه سودآوری توکن مورد نظر خود را خریداری و از آن استفاده نمایند. این مهم می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی را برای باشگاه نیز به دنبال داشته باشد.

شبکه چیلیز چیست و چه ارتباطی با فن توکن ‌ها دارد؟

حتما ارز دیجیتال چیلیز را می‌شناسید. این رمز ارز کاربردهای مختلفی دارد که اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربرد آن ایجاد بستری مناسب برای توسعه فن توکن‌ها است. تیم توسعه دهنده چیلیز بستری به نام Socios.com را به عنوان پلتفرمی برای حمایت کاربران از تیم‌های ورزشی مورد علاقه خود ایجاد کرد و بسیاری از تیم‌های ورزشی در حال حاضر فن توکن خود را در این پلتفرم توسعه داده و از آن برای اهداف مختلف استفاده می‌نمایند.

لیست فن توکن ها

خرید ارزهای هواداری

نوبت به معرفی لیست بسیاری از فن توکن ‌های محبوب و جذاب بازار می‌رسد. البته این لیست ممکن است هر روز با توسعه یک fan token جدید به روز شود؛ ولی در حال حاضر اگر به دنبال شناخت مشهورترین و محبوب‌ترین توکن‌های هواداری هستید، می‌توانید روی گزینه‌های زیر دست بگذارید:

اکثر تیم‌های فوتبال و سایر تیم‌های ورزشی دارای توکن هواداری هستند. برای مشاهده لیست کامل این رمز ارزها می‌توانید سراغ سایت Coinmarketcap.com بروید.

مزایای خرید فن توکن

مزایای خرید فن توکن‌ ها را می‌توان به دو دسته مزیت‌های مربوط به هواداران و خریداران و مزیت‌های مربوط به باشگاه تقسیم‌بندی کرد. این دسته از رمز ارزها در واقع یک بازی دو سر برد هم برای هواداران است و هم برای تیم باشگاهی عرضه کننده آنها. از جمله مهم‌ترین مزیت‌های این دسته از رمز ارزها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کاربران می‌توانند با استفاده از آن در امورات مختلف باشگاه سهیم باشند و در رای گیری‌ها شرکت کنند.
  • برای انتخاب بهترین بازیکن ماه یا سال، برای انتخاب سرمربی یا حتی اظهار نظر درباره لیست تیم در بازی‌های پیش رو می‌تواند از این رمز ارزها استفاده کرد.
  • هواداران با خرید توکن هواداری در واقع از تیم محبوب خود حمایت مالی هم کرده و موجبات لازم برای پیشرفت هر چه بیشتر آن را فراهم می‌آورند.
  • امکان خرید راحت‌تر بلیط یا سایر محصولات باشگاه مانند پیراهن ورزشی برای هواداران در دسترس است.
  • با افزایش قیمت توکن‌های هواداری امکان رسیدن به سود با استفاده از آنها وجود دارد و این مزیت از جنبه سرمایه گذاری اهمیت خواهد داشت.

چگونه توکن هواداری بخریم؟

خرید فن توکن

سوال بسیار مهم بعدی این است که چگونه برای خرید و فروش فن توکن اقدام کنیم و اگر به دنبال خریدی در بازار هستیم، دست روی کدام گزینه بگذاریم؟ بررسی اینکه کدام فن توکن را بخریم یا نه به تحلیل ما از شرایط بازار و توکن مورد نظر دارد، اما برای خرید این رمز ارزها می‌توانید هم سراغ صرافی‌های خارجی بروید و هم در پلتفرم صرافی تبدیل با کمترین کارمزدها خرید خود را نهایی کنید. در تبدیل جذاب‌ترین و پرطرفدارترین توکن‌های هواداری در دسترس شما برای خرید قرار دارند و می‌توانید با کمترین کارمزدها و در سرعت بسیار بالا خرید خود را نهایی و آنها در را در حساب خود نگهداری کنید. با مشاهده کارمزد تبدیل می‌توانید آنها را با کارمزدهای سایر صرافی‌ها مقایسه کنید.

امنیت فن توکن ‌ها چطور است؟

بررسی امنیت فن توکن‌ها به پلتفرم مبداء و همچنین نوع پشتیبانی از آنهاست. با توجه به اینکه معمولا در اکثر مواقع این رمز ارزها روی پلتفرم چیلیز و یا بسترهای بسیار معروف قرار دارند، نمی‌توان خدشه‌ای روی امنیت آنها قرار دارد. از این گذشته در سال‌های گذشته نیز آنها نشان داده‌اند که هیچ مشکلی از بابت امنیت ندارند و می‌توانید روی آنها حساب کافی داشته باشید.

روش نگهداری فن توکن ها

روش نگهداری از fan token مانند سایر رمز ارزهای موجود در بازار است. برای این منظور هم می‌توانید سراغ کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری بروید و هم از حساب کاربری خود در صرافی استفاده کنید. در تبدیل امکان نگهداری تمام توکن‌ها در حساب کاربری با بالاترین سطح امنیت وجود دارد و شما می‌توانید از این طریق نگرانی خود بابت پرداخت هزینه‌های انتقال در شبکه را نیز رفع کنید. در صورت نیاز هم می‌توانید آنها را به کیف پول اختصاصی خود انتقال دهید. انواع کیف پول ارز دیجیتال تراست والت، متامسک یا مدل‌های سخت افزاری مانند لجر نانو اس و ترزور می‌توانند گزینه‌های خوبی برای این منظور باشند.

ریسک سرمایه‌گذاری در فن توکن‌ ها چقدر است؟

هر سرمایه‌گذاری ریسک خاص خود را دارد و خرید ارزهای دیجیتال نیز از این امر مستثنی نخواهد بود. مانند خرید سایر توکن هاری تعریف شده در بازار، خرید توکن‌های هواداری نیز تحت تاثیر عوامل مختلف ممکن است ریسک آفرین باشد. این توکن‌ها هم تحت تاثیر رفتار بیت کوین و کل بازار رمز ارزها قرار گرفته و ممکن است همراه با آنها نوسانات قابل توجهی داشته باشند و هم ریسک سرمایه گذاری روی آنها به نوع اتفاقات درباره تیم ورزشی مورد نظر نیز بستگی خواهد داشت. پخش کردن سرمایه‌ها و خرید با سرمایه‌هایی که به آن در میان مدت نیازی ندارید، می‌تواند ریسک سرمایه گذاری روی fan token را برای شما به مقدار قابل توجهی کاهش دهد؛ اما در نهایت باید یادآور شویم که ریسک خرید بیت کوین و رمز ارزهای شناخته شده بازار به مراتب کمتر از این دسته از رازهای دیجیتال است.

قیمت فن توکن‌ ها چطور محاسبه میشود؟

خرید Fan token

فن توکن‌هایی که محبوب‌تر هستند، تقاضای بیشتری در بازار خواهند داشت و همین امر می‌تواند دلیلی بر افزایش قیمت و رسیدن آنها به ارزش بیشتر باشد. در این بین برخی پروژه‌ها نیز به دلیل وجود طرفداران، بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند. به عنوان مثال قرار نیست تقاضا برای خرید فن توکن بارسلونا یا تیم آرژانتین با تقاضا برای خرید توکن هواداری تیم لازیو شرایط یکسانی داشته باشد و همین تقاضای متفاوت، قیمت متفاوتی را نیز برای آنها رقم می‌زند.

از کجا می‌توانیم فن توکن بخریم؟

برای خرید فن توکن می‌توانید از خدمات صرافی‌های داخلی و خارجی استفاده کنید. اگر به دنبال بهینه‌سازی هزینه‌های خرید خود هستید، در تبدیل امکان خرید توکن‌ های هواداری همراه با ۲۷۰ ارز دیجیتال مختلف برای شما با کمترین کارمزدها در دسترس است.

خرید سریع فن توکن چطور امکان پذیر است؟

در فرایند خرید آسان و سریع توکن‌های هواداری در تبدیل امکان خرید این رمز ارزها در کمترین زمان ممکن در دسترس شما قرار گرفته است و از این بابت هیچ چالشی نخواهید داشت.

کارمزد خرید و فروش فن توکن در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله فن توکن‌ها در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

چگونه قیمت فن توکن را پیش‌بینی کنیم؟

برای پیش‌بینی و ارزیابی قیمت این رمز ارزها نیاز به دانش تکنیکالی خواهید داشت. در صورتی که دانش تکنیکالی کافی برای این منظور را ندارید، می‌توانید از کانال‌های تحلیلی و سیگنال خرید و فروش رمز ارزها استفاده نمایید. در کانال تلگرامی ما یعنی الگوریتم تحلیل https: //t.me/algotahlil هر روز تحلیل نمودار قیمت رمز ارزهای مختلف قابل مشاهده است.

فن توکن چگونه نگهداری می‌شود؟

برای نگهداری توکن‌های هواداری نیاز به استفاده یک کیف پول نرم افزاری مانند تراست ولت یا متامسک و یا یک کیف ول سخت افزاری مانند لجر نان یا ترزور دارید. همچنین در حساب صرافی تبدیل نیز می‌توانید این رمز ارزها را با امنیت بسیار بالا نگهداری کنید.

آیا خرید فن توکن می‌تواند سودآور باشد؟

این رمز ارزها با نوسانات بسیار زیادی همراه است و اگر شما تجربه کافی در تحلیل تکنیکال داشته و بتوانید مسیر بازار را به خوبی ارزیابی کنید، با خرید در قیمت‌های پاین‌تر و فروش در اعداد بالا، امکان سودآوری قابل توجهی برای شما در دسترس خواهد بود. البته باید سعی کنید عوامل فاندامنتالی مانند تاثیر تیم مربوطه را نیز در نظر بگیرید.

آیا می‌توان فن توکن را استخراج کرد؟

خیر این ارز دیجیتال‌ها قابل استخراج نیستند.