metaverse
صرافی ارز دیجیتال تبدیل / خرید ارز دیجیتال / خرید و فروش توکن های متاورس

قیمت و خرید ارزهای متاورس - metaverse coins

با خرید انواع ارزهای متاورسی، پا به دنیای متاورس بگذارید! خرید توکن های متاورسی، مانند ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی، مانا، آلیس و ... را در صرافی امن تبدیل تجربه کنید.

خرید انواع ارز دیجیتال

لیست توکن های متاورس

دنیای متاورس یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های حوزه بلاکچین است که آوازه آن به گوش تمامی افراد در سراسر دنیا رسیده است. متاورس یک فضای دیجیتالی با قابلیت ۳ بعدی است که از واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و سایر فناوری‌های پیشرفته اینترنت استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند یک زندگی شخصی و تجاری واقعی را به‌صورت آنلاین داشته باشند. این دنیای جذاب پروژه‌های حیرت‌انگیز و به طبع ارزهای دیجیتال مختص خود را دارد.

این فضا و ارزهای متاورسی علاقه افراد را به سرمایه‌گذاری در این مارکت بی‌نظیر دوچندان کرده است. برای خرید ارز متاورسی و واردشدن به این دنیای رنگارنگ و هیجان‌انگیز با اهداف و وعده‌های مختلف، باید با آن آشنا شوید. معروف‌ترین پروژه‌ها برای سرمایه‌گذاری را بشناسید و نحوه خرید و سرمایه‌گذاری در آن‌ها را یاد بگیرید. در این مطلب از تبدیل، تمام راز و رمزهای ارزهای متاورسی را بررسی می‌کنیم.

چنانچه علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در ارزهای حوزه متاورس هستید و به دنبال یک راهنمای جامع می‌گردید، با ما تا انتها همراه شوید.

متاورس چیست؟ تعریفی خلاصه و سریع از دنیای متاورس

متاورس یک دنیای مجازی است که در آن کاربران می‌توانند با یکدیگر و اجزای محیط اطراف خود تعامل برقرار کنند. در این فضا با استفاده از مفاهیم واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)، ‌ کاربران می‌توانند هر کاری که در دنیای واقعی انجام می‌دهند را بدون نیاز به حضور فیزیکی و به‌صورت آنلاین در متاورس انجام دهند. در حقیقت متاورس یک جهان برتر است که در آن محدودیت‌های دنیای فیزیکی از بین می‌رود و انسان٬‌ها می‌توانند در این دنیایی آرمانی زندگی کنند.

منظور از ارزهای متاورسی چیست؟

ارزهای متاورس

هر متاورس برای اینکه بتواند یک دنیای فراتر از دنیای عادی را با قوانین شفاف را ارائه دهد، به یک ارز دیجیتال منحصربه‌فرد در اکوسیستم خود نیاز دارد. از این رمزارز برای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای استفاده می‌شود. به این ارزهای دیجیتال که عنصر اصلی یک بازی متاورسی هستند، ارز متاورس گفته می‌شود. این رمزارزها، توکن‌های رسمی و بومی متاورس‌ها هستند و دقیقاً همان کاری می‌کنند که ارزهای فیات در زندگی واقعی انجام می‌دهند.

لیست کامل ارزهای متاورسی را از کجا مشاهده کنیم؟

در سایت تخصصی کوین مارکت کپ می‌توانید لیست ارزهای متاورس را مشاهده کنید. پس از شروع فعالیت دنیای بی‌مرز متاورس، این پلتفرم شروع به جمع‌آوری داده‌ها و رمزارزهای محبوب این حوزه کرده است. برای مشاهده این توکن‌ها، کافیست در نوار ابزار سایت کوین مارکت کپ، روی Metaverse کلیک کنید. در صفحه باز شده می‌توانید تمامی مشخصات مربوط به ارز متاورس مانند لوگو، ‌قیمت لحظه‌ای، میزان صعود و ارزش بازار آن را مشاهده کنید.

چه عواملی بر قیمت ارزهای متاورسی تاثیر میگذارند؟

ارزهای متاورسی نوعی رمزارز هستند که بیشتر در دنیای متاورس مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت تمام فعالیت‌های که در این فضا انجام می‌شود، شامل خریدوفروش و معاملات باید از طریق توکن‌های متاورسی انجام شود. همچنین با استفاده از این رمزارزها می‌توانید در قسمت کارمزدها تخفیف خوبی بگیرید. امکان خریدوفروش ارز متاورس در بازار رمزارزها نیز وجود دارد.

توکن‌های متاورسی تا حد زیادی به پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خود وابسته هستند. زمانی که یک پروژه متاورسی پیشرفت می‌کند و محبوبیت زیادی در بین کاربران به دست بیاورد، توکن آن در مسیر افزایش قیمت قرار می‌گیرد.

قیمت ارزهای متاورسی چطور محاسبه میشود؟

قیمت اولیه ارزهای متاورسی معمولاً توسط بنیان‌گذار پروژه و بنا بر تقاضای بازار طی عرضه اولیه (ICO) تعیین می‌شود. پس از فروش اولیه، قیمت ارزهای متاورس بر اساس عرضه و تقاضا در صرافی‌های ارز دیجیتال مشخص می‌شود. فاکتورهای دیگری مانند اخبار، احساسات بازار و قانون‌گذاری‌ها به‌صورت مستقیم روی قیمت رمزارزهای متاورسی تأثیر می‌گذارد.

سایت‌های مرجع مانند کوین مارکت کپ، از یک فرمول ساده اما با روش‌های متفاوت برای محاسبه قیمت ارز متاورس استفاده می‌کنند. این سایت‌ها داده‌های چند صرافی را دریافت می‌کنند و بر اساس جفت‌ارزهای معاملاتی، با استفاده از میانگین وزنی، قیمت نهایی را محاسبه می‌کنند.

ویژگی های مشترک بین ارزهای متاورسی

خرید ارزهای متاورس

ارزهای متاورسی و NFTها با کمک فناوری بلاکچین می‌توانند امنیت، اعتماد، شفافیت و تمرکززدایی را فراهم ‌کنند. این توکن‌ها با ویژگی‌های مشترکی که ارائه می‌دهند، نقش بسیار مهمی در آینده متاورس ایفا می‌کنند.

هر کدام از ارزهای متاورسی یک فرصت جدید برای سرمایه‌گذاری هستند. کاربران می‌توانند از طریق بازی‌های متاورسی کسب درآمد داشته باشند. بسیاری از بازی‌های متاورسی با انجام بازی‌ها به شما توکن یا NFT پاداش می‌دهند. همچنین اجاره ملک، میزبانی کنسرت و گالری‌ها هنری، از جمله فعالیت‌های مشترک و سودمند در بازی‌های متاورسی است.

اولین ارز متاورسی معرفی شده چه نام داشت؟

در سال ۲۰۱۷ ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار بلاکچین و ارز دیجیتال اتریوم، به توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز پرداخت و توسط آنها امکان تولید توکن‌های غیرمثلی NFTبه وجود آمد. این توکن‌ها نقش بسیار زیادی را در گسترش متاورس ایفا می‌کنند.

پس از معرفی این فناوری، توسعه‌دهندگان از NFT در کدنویسی بازی‌هایی مثل فوت نایت، روبلوکس و ماین گرافت استفاده کردند.

بازی کریپتویی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) اولین بازی است که در حوزه متاورس معرفی شد. اکسی اینفینیتی یک بازی مبارزه‌ای است که در آن بازیکنان می‌توانند با دیگر کاربران با استفاده از اکسی خود مبارزه کنند. رمزارز بومی این بازی AXS نام دارد.

نحوه کار ارزهای متاورسی به چه صورتی است؟

جهان متاورس با ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی گره‌خورده است و تصور این دنیا بدون وجود ارزهای متاورسی کاملاً غیرممکن است. در این جهان مجازی برای انتقال ارزش‌ها و مالکیت‌ها از ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. تمامی دارایی‌های دیجیتالی از امنیت بلاکچینی بهره می‌برند و بهترین گزینه برای متاورس هستند.

هر بازی کریپتویی ارز متاورس مخصوص به خود را دارد که نقش توکن حاکمیتی در بازی را ایفا می‌کند. به طور مثال، برای انجام هر کاری مانند خرید آواتار، ‌خرید لباس و یا زمین در بازی دیسنترالند به توکن مانا (MANA) و برای سندباکس به توکن سند (SAND) نیاز دارید که قبل از شروع بازی باید آنها را بخرید و در کیف پول خود قرار دهید.

مزایا و معایب خرید ارزهای متاورسی

بازی ‌های کریپتویی و ارزهای متاورسی به دلیل قابلیت‌های خاص توانستند مورد توجه کاربران در سراسر دنیا قرار بگیرند و افراد زیادی به دنبال کسب تجربه و درآمد از این جهان بی‌انتها هستند. سرمایه‌گذاری در متاورس، مزایای منحصربه‌فردی دارد که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

 • عدم وجود محدودیت
 • غیرمتمرکز بودن
 • پایداری اکوسیستم
 • اتصال جهان و نفی فاصله فیزیکی
 • تجربه همه‌جانبه
 • تعاملات اجتماعی بهتر و آنلاین
 • فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید
 • بهبود یادگیری و آموزش آنلاین

امکانات متاورس بسیار زیاد است و بسیاری از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ در حال انجام کسب درآمد از آن هستند. بااین‌حال، متاورس با برخی از چالش‌هایی مواجه است که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

 • مسائل مربوط به حریم خصوصی
 • دسترسی نابرابر
 • قوانین متاورس
 • جرایم سایبری

ارزهای متاورسی آینده دار - آینده ارزهای متاورسی چگونه است؟

تمام آن چیزی که امروز به‌عنوان متاورس می‌شناسید، بخش بسیار کوچکی از جهان بی‌انتهای متاورس است. رشد ۱۳ برابری زمین‌های مجازی در متاورس‌های دیسنترالند و سندباکس از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به‌خوبی نشان‌دهنده رشد این پلتفرم‌ها است. همچنین طبق پیش‌بینی کارشناسان حوزه کریپتو، ‌ تا سال ۲۰۲۴ ارزش بازار ارزهای متاورسی به بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار می‌رسد.

ورود برندهای معروفی همچون گوچی، آدیداس، سامسونگ و بانک جی‌پی مورگان به این اکوسیستم، ارزش این جهان مجازی را بیش از گذشته افزایش داده است. بااین‌حال، رشد و آینده ارزهای متاورسی به میزان استقبال کاربران از پلتفرم‌هایی این حوزه بستگی دارد.

تأمین شرایط برای توسعه کسب‌وکارها، تجارت الکترونیک، فروش و بازاریابی در کنار امور مالی غیرمتمرکز، می‌تواند بهترین مسیر برای درخشیدن متاورس باشد. باید ببینید که این جهان مجازی چه میزان تجربه لذت بخشی را برای کاربران خود فراهم می‌کند تا جمعیت بیشتری را به خود جذب کند.

چگونه می‌توانیم ارزهای متاورسی را خریداری کنیم؟

خرید ارزهای Metaverse

مانند تمامی رمزارزها، بهترین راه برای خرید ارزهای متاورسی انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال معتبر است. در بسیاری از صرافی‌های معتبر خارجی، ارز متاورس لیست می‌شوند، اما به دلیل محدودیتی که برای کاربران ایرانی تعیین شده، بهتر است از یک صرافی داخلی برای خرید ارزهای متاورسی استفاده کنید.

صرافی ارز دیجیتال تبدیل دارای یک پلتفرم معاملاتی است که کاربران می‌توانند پس از ثبت‌نام و احراز هویت، به خریدوفروش ارزهای متاورسی بپردازند. تبدیل با هدف ارائه خدمات به کاربران ایرانی روی کار آمده است تا بتوانند در کمال آسایش و امنیت و بدون واسطه با یکدیگر به معامله بپردازند.

آیا ارزهای متاورسی امن هستند؟

متاورس یک دنیای دیجیتالی نوپا است. این جهان نوظهور از برنامه‌ها و خدمات گسترده‌ای پشتیبانی می‌کند و هدف اصلی آن ایجاد جامعه‌ای امن و شفاف است. این اکوسیستم هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و احتمالاً با گذشت زمان می‌تواند باگ‌های موجود را رفع کند. علی‌رغم تمامی ریسک‌هایی که در متاورس وجود دارد، بسیاری از سرمایه‌گذاران توانسته‌اند در این مسیر سود خوبی را کسب کنند. چنانچه با ریسک‌کردن مشکلی ندارید، ‌ می‌توانید با سرمایه‌گذاری روی ارزهای متاورسی، وارد این دنیای بدون مرز شوید.

چگونه از ارزهای متاورسی خود نگهداری کنیم؟

در دنیای متاورس امکان خرید یک قطعه زمین و یا آواتار وجود دارد، اما قبل از آن نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال دارید. تمامی آیتم‌هایی که در متاورس خریداری می‌کنید را می‌توانید به‌عنوان یک NFT در کیف پول ارز دیجیتال خود نگه‌داری و ذخیره کنید. برای انتخاب یک والت معتبر برای ذخیره ارز متاورس نیاز به دانستن اطلاعاتی نظیر مزایا و معایب و پشتیبانی از بلاکچین‌های مختلف دارید.

برای ذخیره ارزهای متاورسی می‌توانید از کیف پول متامسک (MetaMask)، بیتسکی (Bitski) و کوین بیس (CoinBase) استفاده کنید. پس از خرید ارزهای متاورسی در صرافی تبدیل، دارایی شما مستقیماً به کیف پول پلتفرم منتقل می‌شود.

آیا ارزهای متاورسی ارزش سرمایه گذاری دارند؟

دنیای متاورس با سرعت بالایی در حال گسترش پیدا کردن است و در هر روز شاهد خلاقیت‌های جذاب در آن هستیم. فعالیت در دنیای متاورس و خرید ارزهای متاورسی چیزی فراتر از سرمایه‌گذاری در رمزارزها است. متاورس شبکه‌ای گسترده‌تر از محیط‌های همیشه فعال مجازی است که کاربران می‌توانند در آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در حال حاضر سرمایه‌گذاران و کاربران زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و با توجه به پیشرفت‌هایی که در مدت‌زمان کوتاه داشته، این دنیا می‌تواند انتخاب مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

پروژه های معروف ارزهای متاورس

معامله ارزهای متاورس

به‌تازگی پروژه‌های متعددی در متاورس معرفی شده‌اند که به کاربران امکان کسب درآمد در حین بازی را می‌دهند. برخی از این بازی‌ها به دلیل رابط کاربری و کاراکترهایی که درون آن طراحی شده، طرف‌داران پروپاقرصی را دارند. از معروف‌ترین پروژه‌های متاورسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دیسنترالند (Decentraland): در پلتفرم دیجیتالی دیسنترالند کاربران می‌توانند با یکدیگر معاشرت کنند، بازی‌های آنلاین انجام دهند و آثار دیجیتالی خود را معامله کنند. ارز متاورس دیسنترالند، مانا (MANA) نام دارد. کاربران با خرید توکن مانا قادرند انواع آیتم‌ها نظیر لباس و زمین مجازی را در این بازی خریداری کنند.

سند باکس (Sandbox): این پروژه متاورسی مبتنی بر شبکه اتریوم است و کاربران با معاملات زمین‌ها در قالب توکن‌های NFT قادر به کسب درآمد هستند. توکن بومی بازی سندباکس SAND نام دارد و برای خرید ارز متاورسی می‌توانید به صرافی تبدیل مراجعه کنید.

اکسی اینفینیتی (Axie Infinity): در این متاورس بازیکنان هیولاهای کوچکی در قالب NFT به نام اکسی‌ها (Axies) را خریداری کرده و با دیگران مبارزه می‌کنند. به برنده این نبرد به‌عنوان پاداش ارز متاورس اکسی داده می‌شود. همچنین می‌توانید اکسی خود را با خرید قابلیت‌های مختلف، برای مبارزه آماده کنید.

از کجا میتوانیم ارزهای متاورس بخریم؟

ارزهای متاورسی به دلیل محبوبیت بسیار زیادی که در میان سرمایه‌گذاران دارند، در بسیاری از صرافی‌های خارجی و خارجی لیست شده‌اند. اما پلتفرم‌های خارجی به دلیل تحریم‌های موجود علیه ایران، دسترسی کاربران کشورمان را محدود کرده‌اند. امن‌ترین راه برای خرید ارز متاورسی، مراجعه به صرافی تبدیل است.

خرید سریع ارزهای متاورس چطور امکان پذیر است؟

یکی از روش‌های خرید ارزهای متاورسی مراجعه به قسمت «خرید آسان» صرافی تبدیل است. در این بخش، کافیست مقدار رمزارزی که می‌خواهید را وارد، سپس معامله شما با بهترین قیمت ارزهای متاورس انجام می‌شود.

کارمزد خرید و فروش ارزهای متاورس در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله ارزهای متاورس در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

در چه زمانی میتوانیم برای خرید و فروش ارزهای متاورس اقدام کنیم؟

پس از انجام مراحل احراز هویت و ثبت می‌توانید نسبت به خرید ارزهای متاورسی اقدام کنید. بهترین وقت برای خرید رمزارز، زمانی که بازار نوسانات کمتری دارد و شما می‌توانید با استفاده از تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال بهترین زمان برای ورود به بازار را پیدا کنید.

از ارزهای متاورس چگونه نگهداری میشود؟

از ارز متاورس می‌توانید در کیف پول‌های شخصی و یا کیف پول صرافی تبدیل نگه‌داری کنید. چنانچه قصد هولد طولانی‌مدت دارید، از کیف پول‌های سخت‌افزاری استفاده کنید. اگر هم قصد ترید و بازی‌کردن در محیط متاورس را دارید، والت نرم‌افزاری بهترین انتخاب است.

آیا خرید ارزهای متاورس می‌تواند سودآور باشد؟

جهان با سرعت زیادی در حال دیجیتالی‌شدن است و دنیای متاورس با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. در سال‌های آینده می‌توانیم شاهد حضور این دنیا در زندگی روزمره خود باشیم. به همین جهت می‌توانیم آینده روشن و سودآوری را برای آن متصور باشیم.

آیا میتوان ارزهای متاورس را استخراج کرد؟

ارزهای متاورسی نوعی توکن حاکمیتی هستند که توسط شرکت سازنده عرضه و یا پاداش داده می‌شوند و امکان استخراج آنها وجود ندارد.