Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ تا ۲۲ بهمن

واچ لیست ارز دیجیتال
در
خواندن در ۱۱ دقیقه

در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند. سناریوهای صعودی و نزولی آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله آن ارز دیجیتال بپردازید. همان طور که از اسم آن پیداست طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بیتی است که ممکن است درست باشد و ممکن است این طور نباشد پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید یا فروش به حساب نمی‌آید ضروری است.

حرکت Range قیمت بیت‌ کوین باعث شده است تریدرها زوم بیشتری را بر روی ارزهای LINK، ICP، RNDR و SUI داشته باشند.

این بار هم مطابق هفته‌های گذشته در آکادمی تبدیل با ارائه واچ لیست پرسودترین ارزهای احتمالی هفته از دیدگاه وب‌سایت تحلیلی مطرح کوین تلگراف همراه شما هستیم و به بررسی و تحلیل تکنیکال دقیق ارزهای منتخت می‌پردازیم.

بیت کوین هفته گذشته در روند Range باقی ماند و هفته کاری را در روز یکشنبه با رشد هفتگی ۲ درصدی به پایان برد. به گفته DenxentTrader معامله‌گر و تحلیلگر بازار، روند افقی بیت کوین ممکن است تا یک ماه دیگر پیش از صعود به بهانه هاوینگ بیت کوین در ماه مارس (فروردین – اردیبهشت) ادامه یابد.

در‌حالی‌که صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) راه را برای ورود سرمایه مؤسسات بزرگ باز کرد‌ه‌اند، این ورود سرمایه تا کنون با سرعت کمی انجام شده است؛  اما به گفته بلومبرگ، پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ در تلاش برای جذب سرمایه بیشتر هستند.

نکته مثبت در کوتاه‌مدت، کاهش شدت خروج سرمایه از سپرده بیت کوین گری اسکیل (GBTC) است که از اوج خود که خروج سرمایه روزانه ۶۴۰ میلیون دلاری در ۲۲ ژانویه (۲ بهمن) بود به ۲۰۰ میلیون دلار در ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) کاهش یافت.

در جا زدن بیت کوین نشانه مثبتی است که می‌تواند توجه تریدرها را به آلت ‌کوین ‌های منتخب بازار جلب کند. بیایید با هم نمودار ۵ ارز دیجیتال را بررسی کنیم که این هفته ممکن است عملکرد بهتری نسبت به دیگر ارزهای بازار داشته باشند.

اما ابتدا بیایید نگاهی به ارزهای منتخب واچ لیست هفته گذشته بیندازیم.

نتیجه تحلیل واچ لیست هفته گذشته

نام ارز کمترین قیمت هفته (دلار) بیشترین قیمت هفته (دلار)
بیت کوین (BTC) ۴۱،۸۰۰ ۴۳،۸۰۰
سولانا  (SOL) ۹۳.۱۱ ۱۰۶.۵
آوالانچ (AVX) ۳۲.۳ ۳۷.۶
رندر  (RNDR) ۳.۹۴ ۵.۰۲
سویی (SUI) ۱.۳۲ ۱.۶۵

 

در طالع بینی کریپتویی هفته گذشته ارزهای بیت کوین، سولانا، آوالانچ، رندر و سویی را در واچ لیست داشتیم.

بیت کوین (BTC) هفته گذشته مطابق تحلیل به روند Range خود ادامه داد و بین ۴۱،۸۰۰ تا ۴۳،۸۰۰ دلار معامله شد و نتوانست از مقاومت بالاسری خود عبور کند.

ارز سولانا (SOL) همان‌طور که در تحلیل پیش‌بینی شده بود به آستانه هدف اول خود در ۱۰۷ دلار رسید؛ اما در این سطح با مقاومت مواجه شد و تا حمایت پیشین نزول کرد.

آوالانچ (AVAX) موفق به عبور از کانال نزولی خود نشد و همچنان در همین کانال در حال ادامه مسیر است.

رندر (RNDR) هم سناریوی صعودی تحلیل را تحقق بخشید و با عبور از مقاومت ۴.۴۰ دلار تا سطح ۵ دلار بالا رفت و به هدف اول صعودی خود رسید.

ارز سویی (SUI) توانست از مقاومت ۱.۵ دلار عبور کند؛ اما بالای این مقاومت تثبیت نشد و نتوانست به قیمت ۲ دلار برسد و اکنون  با عبور دوباره از ۱.۵ دلار در حال تلاش مجدد برای حمله به سطح ۲ دلار است.

 

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت‌ کوین (BTC) طی روزهای گذشته بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۲،۴۷۱ دلار باقی مانده است، اما خریداران در به چالش کشیدن مقاومت بالاسری ۴۴،۷۰۰ دلار ناکام بوده‌اند.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه بیت کوین

بازگشت کم‌قدرت قیمت پس از برخورد به EMA-20 نشانگر فقدان تقاضای در سطوح بالاتر است. اگر قیمت بیت کوین نزول کند و به زیر سطح ۴۱،۳۹۴ دلار برود، نشانگر این خواهد بود که بیت کوین ممکن است تا چند روز دیگر بین سطوح ۳۷،۹۸۰ و ۴۴،۷۰۰ دلار نوسان کند.

مقاومت ۴۴،۷۰۰ دلار سطحی کلیدی است که برای صعود باید با حواس جمع آن را پایش کنیم. شکست این سطح و بستن کندل روزانه بالای آن سیگنال بازگشت خریداران و به دست گرفتن کنترل بازار خواهد بود. چنین حرکتی می‌تواند راه را برای رالی احتمالی این ارز تا مقاومت مهم روانی ۵۰،۰۰۰ دلار هموار کند.

تحلیل تکنیکال نمودار ۴ ساعته بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته، هر دو میانگین متحرک افقی شده‌اند و RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد که نشانگر تعادل میان خریداران و فروشندگان است. نزول به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (SMA-50) می‌تواند دست بالا را در اختیار فروشندگان قرار دهد. در این صورت بیت کوین ممکن است تا ۴۱،۲۹۴ دلار نزول کند.

اگر خریداران بخواهند کنترل را به دست گیرند باید قیمت را به بالای ناحیه مقاومتی ۴۴،۰۰۰ تا ۴۴،۷۰۰ دلار برسانند. درصورتی‌که موفق شوند، بیت‌کوین می‌تواند تا سطح ۴۷،۰۰۰ دلار صعود کند. احتمالاً این سطح می‌تواند به عنوان مانعی در برابر رشد بیشتر عمل کند و بیت کوین را تا ۴۴،۷۰۰ دلار نزول دهد. اگر خریداران با بازگشت قوی از این سطح آن را به حمایت تبدیل کنند، بیت‌کوین می‌تواند حرکت صعودی خود را تا ۵۰،۰۰۰ دلار ادامه دهد.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

چین لینک  (LINK) روز ۲ فوریه (۱۳ بهمن) به بالای مقاومت ۱۷.۳۲ دلار صعود کرد که سیگنالی برای ادامه روند صعودی بود.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه چین لینک

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۱۵.۸۰ دلار روبه‌بالا برگشته است و RSI در نزدیکی منطقه بیش‌خرید قرار دارد که نشان از کنترل خوب خریداران بر بازار دارد. مقاومت نه‌چندان سختی در سطح ۱۹.۵۴ دلار در پیش است که اگر قیمت بتواند از آن عبور کند، چین لینک می‌تواند تا هدف الگوی فعلی در ۲۱.۷۹ دلار صعود کند.

اگر فروشندگان بخواهند از صعود جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر سطح مقاومت شکسته شده در ۱۷.۳۲ دلار برگردانند. در این صورت، فشار فروش به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت و LINK ممکن است تا EMA-20 نزول کند.

تحلیل تکنیکال نمودار ۴ ساعته چین لینک

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد خریداران در تلاش‌اند سطح ۱۷.۳۲ دلار را به حمایت تبدیل کنند. سربالا شدن میانگین‌‌های متحرک و RSI در محدوده مثبت نشانگر این است که خریداران دست بالا را در بازار دارند. شکست سطح ۱۸.۸۸ دلار و بسته‌شدن کندل بالای آن می‌تواند نشانه آغاز روند صعودی جدید تا ۲۱.۳۸ دلار باشد.

در مقابل، اگر قیمت نزول کند و سطح ۱۷.۳۲ را روبه‌پایین بشکند، نشانگر این خواهد بود که خریداران در حال ازدست‌دادن کنترل هستند. در این صورت چین لینک ممکن است تا سطح SMA-50 نزول کند و برای مدت بیشتری در روند Range باقی بماند.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP)

اینترنت کامپیوتر (ICP) روز ۱ فوریه (۱۲ بهمن) از سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۱.۶۳ دلار به بالا برگشت که نشانگر دفاع سرسختانه خریداران از این سطح است.

تحلیل تکنیکال نمودار روزانه ICP

سایه بلند کندل روز ۳ فوریه (۱۴ بهمن) نشان می‌دهد که فروشندگان در تلاش‌اند صعود را در نزدیکی ۱۴ دلار متوقف کنند. اما نشانه مثبت این است که خریداران چندان پا پس نکشیده‌اند. این موضوع امکان شکست سطح ۱۴ دلار و عبور از آن را افزایش می‌دهد. در این صورت ICP می‌تواند تلاش کند رالی خود را تا ۱۶.۳۰ دلار ادامه دهد.

درصورتی‌که قیمت نزول کند و زیر SMA-50  بسته شود دیدگاه صعودی در کوتاه‌مدت از بین خواهد رفت و ممکن است ICP نزول را ادامه دهد و تا سطح شکسته شده ۹.۳۶ دلار پایین رود که خریداران در این سطح می‌توانند مجدداً وارد بازار شوند.

تحلیل تکنیکال نمودار ۴ ساعته ICP

نمودار  ۴ ساعته نشان می‌دهد که ارز اینترنت کامپیوتر در حال معامله‌شدن و نوسان بین دو سطح ۹.۳۶ و ۱۴ دلار است. بازگشت قیمت از EMA-20‌ روبه‌بالا نشان می‌دهد خریداران در سطوح پایین‌تر قوی هستند. اولین ایستگاه ICP  در صورت صعود سطح ۱۴ دلار خواهد بود.

اگر خریداران از پس این مانع بر آیند، اینترنت کامپیوتر می‌تواند رالی خود را ابتدا تا ۱۶.۳۰ دلار و سپس تا هدف الگو در ۱۸.۶۴ دلار ادامه دهد. در مقابل نزول به زیر سطح ۱۱.۲۰ دلار نشانگر ادامه حضور ICP در روند Range برای مدت بیشتری خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

رندر (RNDR) روز ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) مقاومت ۴.۴۰ دلار را شکست و خریداران این سطح را با پولبک به SMA-50 روزه در ۴.۲۶ در روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) حفظ کردند.

تحلیل تکنیکال روزانه رندر RNDR

مقاومت نه چندان محکمی در ۵.۰۷ دلار در پیش است، اما احتمال شکسته‌شدن آن بالا است. در این صورت، رندر می‌تواند بار دیگر به سمت قله ۵.۲۸ دلار حمله کند. اگر خریداران قیمت را به بالای این مقاومت برسانند، آن‌گاه RNDR می‌تواند به سوی ۶.۶۰ دلار شتاب گیرد.

در مقابل، اگر قیمت نزول تند‌وتیزی به سوی ۵.۲۸ داشته باشد، نشانگر این است که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. در این صورت قیمت ممکن است دوباره تا SMA-50 پایین بیاید. در صورت شکست این سطح رو‌به‌پایین می‌توان نتیجه گرفت روند صعودی در کوتاه‌مدت تمام شده است و قیمت ممکن است تا سطح ۴ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال ۴ ساعته رندر RNDR

در نمودار ۴ ساعته، هر دو میانگین متحرک روبه‌بالا هستند، و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشانگر این است که روند کوتاه‌مدت به نفع خریداران است. احتمال صعود قیمت تا ۵.۰۷ دلار و سپس تا ۵.۲۸ دلار بالاست.

اولین نشانه ضعف می‌تواند شکست EMA-20 رو‌به‌پایین و بستن کندل زیر آن باشد. درصورتی‌که این امر به وقوع بپیوندد، رندر می‌تواند تا سطح شکسته شده ۴.۴۰ دلار نزول کند. این سطح حمایتی بسیار مهم برای خریداران است که باید از آن دفاع کنند و در صورت شکست روبه‌پایین آن روند کوتاه‌مدت به نزولی تغییر پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سویی (SUI)

سویی (SUI) روز ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) مقاومت بالاسری ۱.۵۰ دلار را شکست و از آن عبور کرد، اما خریداران نتوانستند این سطح را حفظ کنند. این موضوع می‌تواند به معنی بازگشت فروشندگان باشد.

تحلیل تکنیکال روزانه سویی SUI

سویی (SUI) از میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۱.۳۴ دلار به بالا برگشت که طبق روانشناسی بازار ارز دیجیتال نشان می‌دهد احساسات بازار همچنان مثبت است و معامله‌گران منفی‌ها را فرصت خرید می‌بینند.

خریداران باید قیمت را به بالای ۱.۶۵ دلار برسانند تا شتاب حرکت را حفظ کنند. اگر موفق شوند، سویی می‌تواند تا سطح ۲ دلار صعود کند. این سطح ممکن است بار دیگر به عنوان مانعی سخت عمل کند؛ اما در صورت عبور قیمت از آن می‌توانیم انتظار ادامه رالی تا ۲.۶۴ دلار را داشته باشیم.

در مقابل، فروشندگان باید قیمت را به زیر EMA-20 برسانند تا دست بالا را در بازار پیدا کنند. در این صورت، قیمت می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۰۴ دلار نزول کند.

 

تحلیل تکنیکال ۴ ساعته سویی SUI

در نمودار ۴ ساعته می‌بینیم که خریداران قیمت را به بالای سطح ۱.۵۰ دلار رسانده‌اند. اگر خریداران بتوانند این سطح شکسته شده را حفظ کنند، سویی (SUI) می‌تواند تا ۱.۵۷ دلار و سپس ۱.۶۵ دلار صعود کند. فروشندگان تلاش خواهند کرد از این سطح دفاع کنند، اما اگر خریداران پیروز شوند، SUI گام بعدی صعود خود را آغاز خواهد کرد.

در مقابل، اگر قیمت با برخورد به مقاومت بالاسری نزول کند و سطح ۱.۳۸ دلار را روبه‌پایین بشکند، نشانه این خواهد بود که فروشندگان بر بازار غلبه کرده‌اند. در این صورت قیمت می‌تواند به اصلاح ادامه دهد و تا سطح ۱.۱۵ و سپس ۱ دلار نزول کند.

 

منبع: CoinTelegraph

 

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه