Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۹ تا ۱۵بهمن

واچ لیست ارز دیجیتال
در
خواندن در ۶ دقیقه

در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند. سناریوهای صعودی و نزولی آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله آن ارز دیجیتال بپردازید. همان طور که از اسم آن پیداست طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بیتی است که ممکن است درست باشد و ممکن است این طور نباشد پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید یا فروش به حساب نمی‌آید ضروری است.

نوسان قیمت بیت‌کوین بین ۳۸،۰۰۰ تا ۴۹،۰۰۰ دلار راه را برای رشد هر چه بیشتر سولانا، آوالانچ، رندر و سویی باز می‌کند.

بیت‌کوین طی روزهای شنبه و یکشنبه آرام‌آرام درحال‌رشد بوده است که نشانگر تداوم تقاضا از سوی خریداران است. داده‌های منتشر شده از سوی تحلیلگر ETF بلومبرگ، جیمز سیفارت در روز ۲۶ ژانویه (۶ بهمن) نشان می‌دهد که دارایی‌های تحت مدیریت ETF بیت‌کوین بلک‌راک iShares از ۲ میلیارد دلار عبور کرده است.

خریدهای قدرتمند در منفی‌ها باعث جلوگیری از ریزش بیشتر بیت‌کوین شد، اما ممکن است رشد سریع دوباره به این زودی اتفاق نیفتد. بیت‌کوین احتمالاً مدتی در بازه‌های فعلی در جا خواهد زد و خریداران با زیر نظر گرفتن ورود سرمایه بیشتر به ETFها، منتظر هاوینگ بیت‌کوین در ماه آوریل (فروردین-اردیبهشت) باقی خواهند ماند.

ورود بیت‌کوین به روند Range می‌تواند نشانه مثبتی برای بازار باشد؛ چون نشان می‌دهد که خریداران دیگر عجله‌ای برای فروش و شناسایی سود ندارند و منتظر ادامه روند صعودی باقی‌ می‌مانند. این رویداد می‌تواند خبری خوب برای آلت‌کوین‌های منتخب بازار باشد که می‌توانند توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده و به حرکت صعودی خود ادامه دهند.

رشد اخیر بیت‌ کوین‌، دوباره آلت‌کوین‌های منتخب را سرحال آورده و به روند صعودی بازگردانده است. بیایید به نمودار ۵ ارز دیجیتالی که امکان عملکرد بهتر نسبت به کلیت بازار را در کوتاه‌مدت دارند نگاهی بیندازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC) در روز ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) میانگین متحرک ۲۰ روزه را در ۴۱،۹۵۹ دلار به بالا شکست که نشان از کاهش فشار فروش دارد.

تحلیل نمودار روزانه بیت کوین

هر دو میانگین متحرک در حالت افقی هستند و RSI در نزدیکی نقطه میانی قرار دارد که نشان از توازن عرضه و تقاضا دارد؛ بنابراین بیت‌کوین احتمالاً مدتی میان دو سطح ۳۷،۹۸۰ دلار و ۴۴،۷۰۰ دلار نوسان خواهد کرد.

هر گونه شکست سطح ۴۴،۷۰۰ دلار می‌تواند اولین نشانه بازگشت قدرتمند خریداران به بازار و دست برتر آن‌ها باشد و می‌تواند در اولین گام بیت‌کوین را تا ۴۸،۹۷۰ دلار یعنی قله محلی برساند.

در مقابل در صورت ریزش بیت‌ کوین به زیر سطح ۳۷،۹۸۰ دلار می‌توان انتظار ریزش بیشتر تا سطح ۳۴،۸۰۰ دلار را داشت.

تحلیل نمودار ۴ ساعته بیت کوین

در چارت ۴ ساعته می‌بینیم که میانگین‌های متحرک تقاطع صعودی خود را کامل کرده‌اند و RSI در نزدیکی منطقه بیش‌خرید قرار دارد که نشان از بازگشت خریداران دارد. رالی بیت‌کوین اکنون می‌تواند تا سطوح ۴۳،۵۰۰ دلار و بعد تا ۴۴،۷۰۰ دلار ادامه داشته باشد.

در مقابل، احتمالاً میانگین‌های متحرک نقش یک حمایت قوی را برای بیت‌کوین بازی خواهند کرد. در صورت شکسته‌شدن میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای روبه‌پایین می‌توانیم دست فروشندگان را قوی‌تر بدانیم. در این صورت بیت‌کوین ممکن است در مرحله اول تا ۳۹،۵۰۰ دلار و پس از آن ۳۷،۹۸۰ دلار نزول کند.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

سولانا (SOL) در روز ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) به بالاتر از میانگین‌های متحرک صعود کرد و روز بعد تلاش کرد بالاتر از خط روند نزولی شکسته شده باقی بماند.

تحلیل نمودار روزانه سولانا

میانگین متحرک ۲۰ روزه (EMA-20) در ۹۳ دلار به حالت افقی درآمده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان از برابری قدرت خریداران و فروشندگان دارد. اگر قیمت بتواند بالای خط روند نزولی شکسته شده باقی بماند، سولانا می‌تواند رالی خود را تا ۱۰۷ دلار و سپس ۱۱۷ دلار ادامه دهد.

اگر فروشندگان بخواهند کنترل بازار را به دست گیرند و از صعود جلوگیری کنند باید به‌سرعت قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برگردانند. این می‌تواند باعث محدودشدن خریداران شود و راه را برای بازگشت قیمت تا سطح ۷۹ دلار باز کند.

تحلیل نمودار ۴ ساعته سولانا

در نمودار ۴ ساعته سولانا به بالای خط روند نزولی صعود کرده و الگوی مثلث نزولی را بی‌اعتبار کرده است. این نشانه‌ای صعودی است؛ زیرا خریداران منتظر خروج فروشندگان از بازار هستند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای خط روند نزولی حفظ کنند، سولانا می‌تواند ابتدا تا ۱۰۷ دلار و سپس ۱۱۷ دلار صعود کند. این دیدگاه مثبت درصورتی‌که قیمت در کوتاه‌مدت به زیر ۸۵ دلار نزول کند بی‌اعتبار خواهد شد.

تحلیل قیمت آوالانج (AVAX)

آوالانچ (AVAX) چندین روز بود که در یک کانال نزولی معامله می‌شد. خریداران با خرید در منفی‌ها در روز ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) از این ارز حمایت کردند و در روز ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) آوردند.

تحلیل نمودار روزانه آوالانچ

فروشندگان تلاش خواهند کرد رشد قیمت را در خط روند نزولی کند کنند. اگر قیمت از مقاومت بالاسری به پایین برگردد می‌توان فهمید که فروشندگان همچنان در سطوح بالاتر فعال هستند. در این صورت ممکن است آوالانچ مدت بیشتری را در این کانال باقی بماند.

در مقابل اگر قیمت بتواند از مقاومت بالاسری خود عبور کند، نشانگر قدرت خریداران است و می‌توان انتظار شتاب گرفتن و رالی تا ۴۴ دلار و پس از آن رشد تا مقاومت روانی ۵۰ دلار را داشت.

تحلیل نمودار ۴ ساعته آوالانچ

در نمودار ۴ ساعته EMA-20 در حال سربالا شدن است و RSI نزدیک محدوده بیش‌خرید قرار دارد که نشانه قدرت خریداران است. فروشندگان تا کنون در سه حمله قبلی با موفقیت از خط روند نزولی دفاع کرده‌اند که نشان می‌دهد بار دیگر تلاش می‌کنند این سطح را حفظ کنند.

اگر قیمت از خط روند نزولی به پایین برگردد؛ ولی از EMA-20  دوباره صعود کند، نشان می‌دهد خریداران اصلاح‌ها را فرصت خرید می‌بینند. این مسئله امکان رالی صعودی تا بالای کانال را افزایش می‌دهد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، ٱوالانچ می‌تواند تا ۴۴ دلار صعود کند.

در مقابل اگر قیمت نزول کند و میانگین متحرک‌ها را به پایین بشکند نشانه قدرت خرس‌ها و افزایش فشار فروش است که باعث می‌شود آوالانچ مدت بیشتری در کانال نزولی باقی بماند.

 

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل قیمت رندر (RNDR)

رندر (RNDR) پس از اصلاح اولیه طی چند روز گذشته در حال درجازدن بین ۳.۵۶ تا ۴.۴۰ دلار بوده است.

تحلیل نمودار روزانه رندر

هر دو میانگین متحرک به حالت افقی درآمده‌اند و RSI درست بالای خط میانی قرار دارد که نشان از تعادل قدرت خریداران و فروشندگان دارد. اگر قیمت از ۴.۴۰ دلار به پایین حرکت کند و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را در ۴ دلار را به پایین بشکند، RNDR ممکن است چند روز دیگر هم در روند Range باقی بماند.

در مقابل اگر قیمت به بالای ۴.۴۰ دلار صعود کند نشانگر این است که خریداران قدرت را به دست گرفته‌اند. در این صورت قیمت می‌تواند تا ۵.۰۷ دلار و سپس تا ۵.۲۸ دلار صعود کند. در صورت شکست این سطح روبه‌بالا می‌توانیم شاهد ادامه روند صعودی باشیم.

تحلیل نمودار ۴ ساعته رندر

در نمودار ۴ ساعته رندر الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است که نشانگر بی‌تصمیمی میان خریداران و فروشندگان است. خریداران در تلاش‌اند تا دست بالا را به دست آوردند و قیمت را به بالای مثلث برسانند. درصورتی‌که موفق شوند رندر می‌تواند تا ۴.۴۰ و سپس ۴.۷۱ صعود کند.

در مقابل درصورتی‌که قیمت پایین‌تر رود و EMA-20 را روبه‌پایین بشکند، نشانه قدرت‌گرفتن فروشندگان و دفاع آن‌ها از خط روند نزولی است که در این صورت RNDR می‌تواند تا حمایت پایین‌دست خود نزول کند.

تحلیل قیمت سویی (SUI)

سویی (SUI) طی چندین روز اخیر در روند صعودی قرار داشته است، اما خرس‌ها در تلاش هستند رالی را در ۱.۵۰ متوقف کنند.

تحلیل نمودار روزانه سویی SUI

سویی (SUI) یک الگوی کف گرد را تشکیل داده است که با شکست به بالای ۱.۵۰ دلار کامل می‌شود. درصورتی‌که این الگو کامل شود شتاب صعودی افزایش می‌یابد و این ارز می‌تواند رالی را تا ۲ دلار ادامه دهد. هدف صعودی این الگو ۲.۶۴ دلار خواهد بود.

بااین‌حال، احتمالاً فروشندگان برنامه دیگری خواهند داشت. آن‌ها تلاش خواهند کرد باقدرت از ۱.۵۰ دلار حمایت کنند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۱.۱۸ دلار بکشانند. اگر قیمت پرقدرت از EMA-20‌ به بالا برگردد احتمال عبور از ۱.۵۰ دلار افزایش می‌یابد. در غیر این صورت شکست EMA-20 روبه‌پایین می‌تواند راه را برای نزول تا سطح SMA-50  در ۰.۹۲ دلار باز کند.

 

تحلیل 4 ساعته سویی SUI

چارت ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران در تلاش‌اند قیمت را به بالای مقاومت بالاسری ۱.۵۰ برسانند. اگر قیمت پایین‌تر رود و EMA-20 را به پایین بشکند می‌توان انتظار اصلاح تا ْSMA-50 را داشت.

در غیر این صورت اگر قیمت از EMA-20  به بالا برگردد نشانگر مثبت ماندن جو بازار خواهد بود و هر اصلاح کوتاه‌مدتی فرصت خرید محسوب می‌شود. در این صورت SUI ممکن است از پس سطح مقاومتی ۱.۵۰ بر بیاید و گام صعودی بعدی را آغاز کند.

تمامی ارزهای بیت‌کوین، سولانا، آوالانچ، رندر و سویی را می‌توانید در بخش معاملات اهرم‌دار تبدیل خرید و فروش کنید و از رشد یا ریزش آن‌ها ۱۰ برابر معاملات عادی سود ببرید.

 

منبع:
CoinTelegraph

دیدگاه‌ها (2)

  1. به نظر من الان باز باوجود در پیش بودن انتخابات بازار ترس است و همه چیز پیچیده شده تشخیص واقعا سخت شده شما درسته چند تا ارز را نام بردید ولی این ارزها ترقی خود کردند بعد شما اسمشون رو میگید مثلا سولانا توان از این بالارفتن رو نداره ممنون خسته نباشید

  2. امیدوارم این پیش بینیها به واقعیت برسن. مطالعه اونها ناخداگاه رو تصمیمات خرید یا فروش من که بسیار تاثیرگذار بوده و هست، از اونجایی ک بازار هاوینگ هست احتمال بسیار زیاد در مورد سولانا صحت پیدا میکنه، باید مراقب رفتار بیت کویین باشیم و بر اساس اون تصمیم گیری برای ارزهای تحت تاثیرش گرفت

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه