چکیده

روش‌های زیادی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال وجود دارد. از جمله مهم‌ترین روش‌های کسب سود از ارز دیجیتال می‌توان به خرید و نگهداری بلندمدت ارز دیجیتال، ترید میان‌مدت، ترید کوتا‌ه‌مدت، استخراج ارز دیجیتال، استیکینگ، شرکت در ایردراپ، خرید و فروش NFT و بازی‌های بلاک‌چینی اشاره کرد.

شما چه نوع سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهید؟ ارزهای دیجیتال تازه‌نفس و جنجالی بازار کریپتو را می‌خرید و برای افزایش قیمت آن دعا می‌کنید، یا با تحقیق و بررسی توکنی معتبر و مستعد رشد را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنید؟

صداقت با خود و آشنایی با انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال باعث می‌شود قبل از کلیک بر روی دکمه خرید، در مورد میزان سود و زیان معامله خود آگاهی بیشتری داشته باشید. در این بازار پرنوسان، تنها کسانی موفق می‌شوند که با ابزارها و پیچ‌وخم روش‌های معاملاتی آشنایی دارند. اهمیت بالای این موضوع، باعث شد این مطلب از تبدیل را به آموزش مدیریت سرمایه‌گذاری اختصاص دهیم. پس با ما همراه شوید.

آشنایی با روش های سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال

به توضیحات و ویژگی‌های هر نوع سرمایه‌گذاری نگاهی بیندازید و ببینید کدام با روحیات و شرایط شما مطابقت دارد. هنگامی که بهترین روش سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کردید، می‌توانید ابزارهایی را که برای تصمیم‌گیری هوشمندانه کمکتان می‌کند، پیدا کنید.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

خرید و نگهداری بلند مدت ارز دیجیتال

خرید و نگهداری بلند مدت ارز دیجیتال

هولد (Hold) ارز دیجیتال یک روش سرمایه‌گذاری بسیار محبوب است و معامله‌گران صبور اغلب از این استراتژی استفاده می‌کنند. در این روش چند ارز امیدوارکننده که پتانسیل رشد بالایی دارند برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند. این ارزهای دیجیتال به‌صورت تدریجی و پله‌ای خریداری می‌شوند.

این نوع سرمایه‌گذاری کم استرس است و انتخاب افرادی است که به رشد بلندمدت این مارکت معتقد هستند و مایل هستند ماندگاری طولانی‌مدتی داشته باشند. صرف‌نظر از نوسانات کوتاه‌مدت در بازارها، هولد ارز دیجیتال یک استراتژی عالی برای مبتدیان و معامله‌گران حرفه‌ای است که به‌خوبی با حرکت‌های بازار آشنا هستند.

خرید طولانی‌مدت مناسب افرادی است که:

 • در کریپتو تازه‌وارد هستند اما می‌خواهند به‌تدریج قبل از اینکه دیر شود از بازار سود دریافت کنند.
 • به دنبال روشی کم‌استرس برای سرمایه‌گذاری هستند.
 • وقت زیادی ندارند و می‌خواهند فقط گاهی وضعیت سبد ارز دیجیتال خود را بررسی کنند.
 • به پتانسیل بلندمدت کریپتو ایمان دارند و رویکرد منفعل را ترجیح می‌دهند.
 • نمی‌خواهند با تمامی اخبار و حواشی این مارکت همراه باشند.
 • علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های قوی هستند که در ۵ تا ۱۰ سال آینده اجرایی می‌شوند.

نکته مهم: استراتژی هولد مبتنی بر تحلیل بنیادی است و به شاخص‌های فنی که معامله‌گران روزانه از آن استفاده می‌کنند مربوط نمی‌شود. بسیاری از معامله‌گران معمولاً رمزارزهایی همچون بیت کوین، اتریوم، کاردانو و چین لینک را در سبد سرمایه‌گذاری بلندمدت خود قرار می‌دهند.

ترید کوتاه مدت ارز دیجیتال

ترید ارز دیجیتال، معاملاتی هستند که در آنها معامله‌گر تلاش می‌کند تا از تمام حرکات قیمتی رمزارزها در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت (معمولاً از چند روز تا چند هفته) اتفاق می‌افتد. این روش سرمایه‌گذاری زمانی بهترین عملکرد را دارد که یک روند قوی در یک بازه زمانی طولانی‌مدت وجود داشته باشد. در این زمان، نوسانات قیمتی بسیار زیادی وجود دارد و معامله‌گر می‌تواند از تمام آنها کمال استفاده را بکند.

ترید ارز دیجیتال مناسب افرادی است که:

 • متوجه یک بازار صعودی (رونددار) شده‌اند و می‌خواهند از آن حداکثر استفاده را ببرند.
 • می‌توانند روند‌های کوتاه‌مدت بازار را تشخیص دهند.
 • علاقه‌مند به دریافت سودهای کوتاه‌مدت هستند.
 • تحمل ریسک بالا را دارند.

معامله‌گران معمولاً از رمزارزهای پایه مانند کاردانو و سولانا در روش سرمایه‌گذاری ترید کوتاه‌مدت استفاده می‌کنند.

ترید کوتاه مدت ارز دیجیتال

پر استرس، پر خطر و دریافت بیشترین سود از مهم‌ترین خصلت‌های این روش معاملاتی ارز دیجیتال است. معامله‌گران در این سبک سرمایه‌گذاری تمام روز را پشت رایانه شخصی خود می‌نشینند و روند بازار را رصد می‌کنند تا از هر حرکت بازار بهترین سود را دریافت کنند. این روش شامل چندین معامله در یک روز می‌شود و داشتن درک کامل از تحلیل تکنیکال برای موفقیت در این نوع معاملات ضرورت دارد.

ترید روزانه مناسب افرادی است که:

 • درک عمیقی از تحلیل تکنیکال و بازار کریپتو دارند.
 • تحمل ریسک بالایی دارند و زمان زیادی را می‌توانند به آن اختصاص دهند.
 • در موقعیت‌های استرس‌زا می‌توانند بهترین بهره‌وری را داشته باشند.
 • به دریافت سود بیشتر از حمایت‌کردن از پروژه‌های با پایه‌های قوی و پتانسیل بلندمدت اهمیت می‌دهند.

برای اینکه به یک تریدر حرفه‌ای تبدیل شوید به ساعت‌ها آموزش و تمرین نیاز دارید و این روش برای افراد مبتدی اصلاً توصیه نمی‌شود. بااین‌حال، بسیاری از کاربران به دلیل سودهای کوتاه‌مدتی که در چنین بازار پرنوسانی وجود دارد، در نهایت معاملات روزانه را انجام می‌دهند. معامله‌گران در این روش معاملاتی معمولاً از میم‌کوین‌ها و ارزهای تازه‌نفس که مستعد رشد هستند برای دریافت سود روزانه استفاده می‌کنند.

استخراج ارز دیجیتال

استخراج یا ماینینگ ارز دیجیتال

در این روش کاربران می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های محاسباتی خود فرایند تا تراکنش‌های شبکه‌های بلاک‌چینی شرکت کنند و در ازای آن کوین جدید دریافت کنند. استخراج ارز دیجیتال یک فرایند رقابتی و تصادفی است به همین دلیل هر ماینر به‌اندازه توان محاسباتی خود از کل توان پردازشی موجود در شبکه سهم دریافت می‌کند.

استخراج ارز دیجیتال مناسب افرادی است که:

 • ریسک‌پذیری بالایی ندارند.
 • سرمایه زیادی در دست دارند و نمی‌خواهند وارد بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال شوند.
 • عجله ندارند و می‌توانند مدتی برای کسب سود بیشتر، صبر کنند.
 • دانش کافی برای ترید ارز دیجیتال را ندارند.

در حال حاضر استخراج بیت کوین در میان ماینرها از محبوبیت بالایی برخوردار است. از جمله توکن‌های دیگر می‌توان به RVN، ZCASH و ETC اشاره کرد.

استیکینگ رمزارز

استیک کردن (Staking) به معنی قفل‌کردن توکن‌های یک پروژه بلاک‌چینی در بستر تعریف شده و دریافت سود از آن است. استیکینگ ارز دیجیتال برای تأمین امنیت بلاک‌چین‌ها با الگوریتم اجماع اثبات سهام انجام می‌شود. در این روش هم می‌توانید با افزایش قیمت توکن سود دریافت کنید و هم با دریافت پاداش سرمایه خود را افزایش دهید.

استیک کردن ارز دیجیتال مناسب افرادی است که:

 • دانش فنی خاص، تجهیزات سنگین کامپیوتری، فضا و هزینه‌ای برای اختصاص‌دادن به کریپتو را ندارند.
 • نمی‌خواهند رمزارزها خود را بفروشند.
 • ریسک‌پذیری بالایی دارند و به دنبال دریافت سود بیشتر از بازار هستند.
 • به دنبال سرمایه‌گذاری میان‌مدت و بلندمدت هستند.

نکته: به دلیل ماهیت غیرمتمرکز این مارکت، استیک کنندگان امکان بازپس‌گیری رمزارزهای خود را ندارند و این مسئله یکی از اصلی‌ترین ریسک‌های استیکینگ است.

شرکت در ایردراپ

ایردراپ

ایردراپ (Airdrop) یکی از روش‌های بازاریابی در میان پروژه‌های رمزارزی است که در آن به کیف پول‌هایی که شرایط دریافت ایردراپ را داشته باشند، توکن پروژه تعلق می‌گیرد و کاربران می‌توانند کسب درآمد کنند. با این روش کاربران با پروژه‌های مختلف آشنا می‌شوند و موجب رشد و پیشرفت آن می‌شوند.

ایردراپ مناسب افرادی است که:

 • به دنبال سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی هستند که فناوری‌های تازه و نو را معرفی می‌کنند.
 • علاقه‌ای به خریدوفروش رمزارزها ندارند و نمی‌خواهند درگیر حواشی و نوسانات بازار شوند.
 • سرمایه‌ای برای ورود به بازار ندارند و می‌خواهند از طریق فعالیت‌های اجتماعی برای این پروژه‌ها، توکن رایگان دریافت کنند.
 • ریسک‌پذیر نیستند و سطح ابتدایی از مفاهیم پایه‌ای بازار دارند.

نکته: برخی از پروژه‌ها از مکانیسم ایردراپ سو استفاده می‌کنند و با به‌دست‌آوردن اطلاعات کیف پول کاربران، دارایی آنها را به سرقت می‌برند. برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است کیف پول خالی خود را به ایردراپ‌ها اختصاص دهید.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

خرید و فروش توکن‌های NFT

با پیشرفت صنعت بلاک چین، توکن‌های غیرمثلی (NFT) روی کار آمدند. در این دنیا شما می‌توانید به‌عنوان یک هنرمند آثار دیجیتالی خود را در پلتفرم‌های مخصوص NFT بفروشید. حتی اگر این آثار برای شما نباشند می‌توانید آثار فیزیکی خود را توکنیزه کنید و به فروش برسانید. بسیاری از افراد توانسته‌اند در این بازار سود خوبی از معاملات توکن‌های غیرقابل‌معاوضه خود به دست آورند.

معامله NFTها مناسب افرادی است که:

 • در بازار نزولی رمزارزها می‌خواهند از طریق NFTها کسب درآمد کنند.
 • به آثار هنری علاقه دارند و به دنبال داشتن یک اثر انحصاری هستند.
 • به ترید ارز دیجیتال علاقه‌ای ندارند اما می‌خواهند در کریپتو فعالیت داشته باشند.

معامله‌گری در دنیای NFTها ریسک‌های زیادی به همراه دارد. مهم‌ترین آن نقدشوندگی است. ممکن است NFT شما ارزش خوبی داشته باشد، اما خریداری در بازار برای آن وجود نداشته باشد. یکی از تفاوت‌های بازار ارزهای دیجیتال و NFTها در این است که شما هر زمان که خواستید می‌توانید ارز دیجیتال خود را بفروشید، اما شاید NFT شما حتی با ضرر فروخته نشود.

بازی های بلاکچینی

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، بازی ‌های کریپتویی هستند. این پروژه‌ها با اوج‌گرفتن بازی Axie Infinity و درآمد فوق‌العاده‌ای که داشت بر سر زبان‌ها افتاد. در این بازی‌ها شخصیت‌ها و آیتم‌های موجود به‌صورت توکن‌های NFT طراحی می‌شوند و کاربران با استفاده از آن‌ها به انجام فعالیت در بازی می‌پردازند. در صورت موفقیت در بازی می‌توانند توکن‌های غیرقابل‌معاوضه در بازی را به‌عنوان جایزه دریافت کنند.

بازی‌های کریپتویی مناسب افرادی است که:

 • گیمر هستند و زمان زیادی را صرف بازی می‌کنند.
 • دانش زیادی درباره معاملات ارز دیجیتال ندارند.
 • به دنبال هیجان هستند و ریسک‌پذیری بالایی دارند.

برای ورود به این بازی‌ها باید هزینه اولیه خرید کاراکتر و آیتم‌های موجود در بازی را بپردازید. به همین دلیل کاربران تازه‌وارد پس از مدتی بازی‌کردن می‌توانند به اصل پول خود برسند. چنانچه در تمامی بازی‌های خود شکست بخورند، سرمایه خود را از دست می‌دهند؛ زیرا بحث نقدشونده نبودن NFTها در اینجا هم صدق می‌کند.

جمع‌بندی

در این نوشتار تمامی روش‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را معرفی کردیم و به بررسی مزایا و معایب هر کدام پرداختیم. امیدواریم توانسته باشیم شما را یک‌قدم به یافتن بهترین استراتژی سرمایه‌گذاری در رمزارزها نزدیک‌تر کنیم. تمامی این استراتژی‌ها فقط یک روش هستند و برای داشتن بهترین رویکرد به زمان و البته آموزش نیاز دارید که می‌توانید با استفاده از بخش آکادمی تبدیل مهارت‌های خود را تقویت کنید.

اگر آماده شروع به سرمایه‌گذاری هستید و به دنبال ساده‌ترین راه برای خرید ارز دیجیتال هستید، همین حالا در صرافی تبدیل ثبت‌نام کنید. در این صرافی می‌توانید در بیش از ۴۸۰ بازار تتری و تومانی معامله کنید.

شما بگویید، کدام روش برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال سودآوری بیشتری دارد؟

 

منابع:

digitalsurge.com.au

cointree.com

kriptomat.io

2 دیدگاه

 1. سلام و درود به شما
  سرکار خانم صادقی من تو این بازار بی سواد محسوب میشم اما مقاله شما تا حدی تونست ذهنم رو روشن کنه سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید