Skip to content
top banner

کسب درآمد از ارز دیجیتال | چطور از کریپتو درآمد داشته باشیم؟

کسب در آمد از ارزهای دیجیتال
در
خواندن در ۷ دقیقه

چکیده

کسب درآمد از ارزهای دیجیتال تنها با خرید و فروش این ارزها اتفاق نمی‌افتد و راه‌های زیادی دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به خرید و هولد ارز دیجیتال، نوسان‌گیری، معاملات تعهدی، استیکینگ، تأمین نقدینگی پروژه‌های دیفای، استخراج ارز دیجیتال، ایجاد صرافی، حوزه آموزش و برنامه‌نویسی بلاک‌چین اشاره کرد. همچنین سرمایه‌گذاری در خرید زمین از متاورس، حوزه توکن‌های غیرمثلی (NFT)، شرکت در ایردارپ‌ها و کپی تریدینگ از دیگر روش‌های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال هستند.

چطور از کریپتو درآمد داشته باشیم و روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال کدام‌ها هستند؟ اصلاً در این باره تأمل داشته‌اید یا اینکه به تصور اینکه تنها راه رسیدن به درآمد از فضای ارز دیجیتال خرید و فروش رمزارزها است، قید سرمایه‌گذاری در این بازار را زده‌اید؟ برخلاف تصور بسیاری از کاربران دنیای رمزارزها بسیار بزرگ‌تر از آن چیزی است که آن را محدود به خرید چند توکن و نگهداری از آنها در کیف پول ارز دیجیتال نماییم. شاید اگر بخواهیم تمام روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال را پشت‌سرهم ردیف کنیم، بتوانیم یک کتاب چندجلدی تدوین نماییم. اما در کنار شما هستیم تا در این مقاله در تبدیل بر‌ترین روش‌های درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال را برای شما بازگو کنیم تا ببینید که چقدر راحت می‌توانید در این بازار به سودهای نامحدود برسید.

روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال

همین حالا که شما در حال استفاده از روش‌های مختلف تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال برای رسیدن به یک درآمد در این بازار هستید، خیلی‌ها با فروش اولین NFT خود یک درآمد چند صد هزار دلاری را برای خود رقم زده‌اند. اصلاً می‌دانید که برخی از افراد از توکن‌های خود برای وام‌دادن و رسیدن به سود ثابت ماهیانه استفاده می‌کنند؟ درباره استیک کردن رمزارزها و کسب سود از این طریق چه چیزی شنیده‌اید؟

متأسفانه نداشتن اطلاعات و آگاهی‌های لازم باعث شده تا بسیاری از کاربران از روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال دور بمانند و به تصور اینکه این بازار شرایط خوبی برای سرمایه‌گذاری ندارد از مزیت‌های آن استفاده نمی‌کنند. در انتهای این مقاله دیگر همان دیدگاه سابق را نسبت به کسب درآمد از کریپتو نخواهید داشت.

خرید و هولد ارز دیجیتال

کسب درآمد از خرید و هولد ارز دیجیتال

اولین روش درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال خرید رمزارزها است. این روش بسیار ساده است اما نیاز به داشتن دانش تحلیلی بازار دارد. روند آن بسیار ساده است و تنها لازم است تا شما با تحقیق و بررسی، پروژه‌های ایدئال بازار ارز دیجیتال را شناسایی کرده و با خرید ارز دیجیتال این پروژه‌ها و نگهداری از آنها برای طولانی‌مدت به دنبال رسیدن به سود ناشی از افزایش قیمت این توکن‌ها باشید.

برای خرید ارز دیجیتال با ویژگی‌های خوب حتی نیازی نیست که راه دوری بروید و در همین پلتفرم تبدیل امکان خرید بسیاری از آنها را برای شما فراهم کرده‌ایم. کاردانو، سولانا، ترون، پولکادات، سولار، تون کوین، چین لینک، کازماس، ایاس، مانا، سندباکس، نئو و پروژه‌هایی ازاین‌قبیل نمونه‌هایی هستند که آینده بسیار درخشانی را می‌توانیم برای آنها متصور باشیم و شما می‌توانید با کمترین کارمزدها تمام این توکن‌ها را در پلتفرم صرافی تبدیل خرید کرده و از آنها با امنیت بسیار بالا نگهداری کنید.

خرید و نوسان گیری از ارز دیجیتال

دومین روش درآمدزایی که احتمالاً معرف حضور شما است و درباره آن شنیده‌اید، خرید و نوسان‌گیری از رمزارزهای تعریف شده در بازار است. کل فرایند این روش درآمدزایی دقیقاً مشابه با روش قبلی است، با این تفاوت که در نوسان‌گیری شما در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت‌تری و بعد از رسیدن به یک سود ثابت از پیش تعیین شده، توکن‌های خود را به فروش می‌رسانید. ارزان بخر و گران بفروش همین اصل مهم اقتصادی پایه اصلی خرید و نوسان‌گیری از رمزارزها است که می‌تواند سوددهی فوق‌العاده عالی را برای شما رقم بزند.

البته مسلماً داشتن دانش تحلیلی و همچنین استفاده از یک پلتفرم کاملاً ایمن، پیش‌نیازهای اصلی برای رسیدن به درآمد در این روش هستند. نداشتن تخصص‌های لازم شما را تبدیل به یک فرد شکست‌خورده در این روش درآمدزایی خواهد کرد و داشتن تخصص و تجربه کافی می‌تواند شما را تبدیل به یکی از میلیاردرهای آینده کند.

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

معاملات تعهدی در بازار فیوچرز

سومین مورد از روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال نیز به فرایند خرید و فروش توکن‌ها مربوط می‌شود. البته این بار در فضای بسیار حرفه‌ای‌تر شما می‌توانید از مزیت‌های معاملات تعهدی برای خرید و فروش دوطرفه رمزارزها در بازار فیوچرز استفاده کنید. ارزان بخر و گران بفروش و یا گران بفروش و ارزان بخر. از هر دو شرایط می‌توانید با استفاده از معاملات تعهدی به درآمد برسید که البته ریسک سرمایه‌گذاری بسیار زیادی برای شما به ارمغان خواهد آورد و رسیدن به درآمد با استفاده از این روش به این راحتی‌ها نخواهد بود.

استیکینگ یا سپرده گذاری ارز دیجیتال

کسب درآمد از استیکینگ ارز دیجیتال

دقیقاً مانند شرایطی که شما پول نقد خود را به بانک می‌سپارید و در ازای این سپرده‌گذاری به صورت ماهانه و یا سالانه سود به دست می‌آورید، می‌توانید رمزارزهای خود را نیز در پلتفرم‌های مختلف استیک کرده و سود حاصل از این استیک یا سپرده‌گذاری را به دست آورید. بسته به توکنی که برای استیک انتخاب می‌کنید سود سالانه سپرده‌گذاری شما نیز متفاوت خواهد بود. برخی از توکن‌ها مانند اتریوم می‌توانند سود سالانه ۵ تا ۸ درصدی را برای شما رقم بزنند. با استیک سولانا می‌توانید به سود ۸ تا ۱۲ درصدی برسید و با استیک کردن توکن اتم حتی می‌توانید سود ۲۵ درصدی را نیز در بازه زمانی یک‌ساله برای خود رقم بزنید. دقت کنید که این سودها تضمین شده خواهد بود و بر اساس تعداد توکن‌های سپرده‌گذاری و با ارزش همان‌ها برای شما واریز خواهد شد.

تأمین نقدینگی در پروژه‌های دیفای

اگر با پروژه‌های دیفای آشنایی ندارید شما یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال را نمی‌شناسید و از مزیت‌های آن غافل هستید. پروژه‌های دیفای در بازار ارز دیجیتال در واقع بنگاه‌های اقتصادی هستند که با وام‌دادن توکن‌ها به کاربران فعال در این بازار آنها را تشویق به انجام کارهای مختلف می‌نمایند و سود حاصل از این وام را دریافت می‌کنند. حالا این امکان برای تمام کاربران وجود دارد تا به عنوان تأمین‌کننده نقدینگی در پروژه‌های دیفای حاضر شده و در سود حاصل از پرداخت وام به کاربران با صاحبان این پروژه‌ها شریک شوند. این روش درآمدزایی هم تضمین شده و بدون ریسک است؛ اما بسیار مستلزم یک تحقیق کامل برای شناسایی پروژه‌های ایمن و مطمئن در حوزه دیفای خواهد بود.

استخراج ارز دیجیتال

بله شما می‌توانید از فرایند استخراج ارز دیجیتال نیز به سود برسید. البته می‌دانیم که استخراج ارز دیجیتال چالش‌های بسیار زیادی دارد و مستلزم صرف هزینه‌های قابل‌توجه برای خرید دستگاه ماینر در همان ابتدای ورود به این روش درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال خواهد بود. اما به دلیل جذابیت‌های بسیار زیاد مالی که این سال‌ها استخراج بیت کوین داشته است، نمی‌توانیم به آن اشاره نکنیم. به‌هرحال کسانی که بسترهای اولیه لازم برای حضور در حوزه استخراج ارز دیجیتال را دارند می‌توانند از این روش کسب درآمد در ارز دیجیتال استفاده نمایند.

صرافی ارز دیجیتال

شما می‌توانید همراه یک تیم حرفه‌ای اقدام به راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال کرده و از درآمدهای حاصل از فعالیت‌های مربوط به صرافی بهره ببرید. صرافی‌ها روش‌های درآمدی مختلفی دارند که یکی از بارزترین آنها دریافت کارمزد معاملات کاربران است و درصورتی‌که شما بتوانید تعداد کاربران قابل‌توجهی را برای صرافی خود جمع کنید می‌توانید از این روش درآمدزایی به سود مناسبی برسید. راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال با یک برنامه‌ریزی کامل و دقیق می‌تواند یکی از  زودبازده‌ترین روش‌های درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال نیز باشد.

حوزه آموزش معامله‌گری ارز دیجیتال

اگر به حوزه معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال تسلط کامل و کافی دارید می‌توانید از آموزش‌دادن معامله‌گری در این بازار نیز به پول برسید. آموزش معامله‌گری در بازار، آموزش استخراج ارز دیجیتال، آموزش فعالیت در حوزه NFT، آموزش استفاده از فضای متاورس، آموزش برنامه‌نویسی بلاک‌چین موارد آموزشی مربوط به بازار ارز دیجیتال همگی می‌توانند برای شما پول‌ساز باشند، البته به شرطی که خودتان تخصص‌های اولیه لازم برای این آموزش‌ها را داشته باشید.

برنامه‌نویسی بلاک‌چین و شغل‌های مربوط به آن

بسیار جالب است که برنامه‌نویسی در حوزه بلاک‌چین یکی از آینده‌دارترین شغل‌های جامعه بشر محسوب می‌شود و در خیلی از کشورها تقاضا برای برنامه‌نویسان حوزه بلاک‌چین بسیار زیاد شده است. دقت کنید که برنامه‌نویسی در حوزه بلاک‌چین حتی از مرز بازار ارز دیجیتال نیز عبور کرده و به عنوان یک شغل تخصصی و حرفه‌ای برای صنایع و کسب‌وکارهای مختلف نیز محسوب می‌شود. در یک کلام اگر تبدیل به یک برنامه‌نویسی حرفه‌ای در حوزه بلاک‌چین شوید، شهرت بالایی به دست خواهید آورد بود و می‌توانید درآمد بسیار بالایی کسب کنید.

توسعه ارز دیجیتال

اگر تخصص لازم را دارید می‌توانید به عنوان یک توسعه‌دهنده ارز دیجیتال نیز وارد این بازار شده و به دنبال رسیدن به درآمدهای فوق‌العاده جذاب این روش باشید. برخی از روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال نیاز به تخصص‌های بسیار حرفه‌ای دارند و یادگیری خود این تخصص‌ها نیاز به زمان بسیار زیادی خواهد داشت. برنامه‌نویسی در حوزه بلاک‌چین و توسعه ارز دیجیتال از جمله مواردی هستند که نیاز به تخصص‌های بسیار حرفه‌ای داشته و ورود به این روش‌های درآمدزایی برای هر کسی در دسترس نیست.

درآمد از انواع توکن غیرمثلی (NFT)

شما می‌توانید به جای خرید ارز دیجیتال و فروش آن اقدام به خرید و فروش NFTها کنید. حتی اگر چند هفته زمان بگذارید می‌توانید به عنوان یک توسعه‌دهنده ان اف تی نیز در بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید. در حال حاضر این حوزه یکی از حوزه‌های پول‌ساز عالی در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود که آموزش‌های اولیه لازم برای ورود به آن خیلی پیچیده نیست و هر کسی می‌تواند با چند هفته زمان‌گذاشتن به‌راحتی تبدیل به یک متخصص درباره توکن‌های غیرمثلی شده و از این حوزه به درآمدهای بسیار هنگفت برسد.

خرید زمین در متاورس

یکی از جذاب‌ترین روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال خرید و فروش زمین در متاورس است. شما می‌توانید با خرید تتر و تبدیل آن به توکن‌های رایج در پلتفرم متاورس، اقدام به خرید زمین در این فضا کرده و با افزایش قیمت زمین‌ها به سود خیلی عالی برسید. شاید تصور کنید که ما در حال شوخی‌کردن با شما هستیم، اما همین الان افرادی هستند که از همین روش سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از ارز دیجیتال میلیاردر شده‌اند. پلتفرم‌های ارز دیجیتال مانا و سندباکس بهترین بسترهای لازم برای خرید و فروش زمین را در بازار ارز دیجیتال برای شما فراهم می‌آورند.

شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال

اگر حوصله خرید ارز دیجیتال و نگهداری از آنها برای طولانی‌مدت را ندارید، می‌توانید در عرضه اولیه‌های برگزار شده شرکت کنید و سود خوبی به دست آورید. زمانی که یک توکن برای اولین‌بار وارد بازار ارز دیجیتال می‌شود در یک ایونت از پیش تعیین شده با شرایط و زمان مشخص عرضه اولیه می‌شود و کاربران می‌توانند به همان ترتیبی که در نظر گرفته شده در این عرضه اولیه برای خرید توکن موردنظر اقدام کنند. درصورتی‌که پروژه انتخاب شده برای این منظور از جمله پروژه‌های عالی و معتبر بازار باشد می‌تواند سوددهی فوق‌العاده قابل‌توجهی را برای شما رقم بزند.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

ایردراپ ارز دیجیتال

به جایزه‌هایی که برخی از پلتفرم‌های رمزارز به کاربران دارنده توکن‌های مربوط به خودشان پرداخت می‌نمایند اصطلاحاً ایردراپ ارز دیجیتال گفته می‌شود. شناسایی ایردراپ‌های معتبر و شرکت در این زمینه نیز می‌تواند یک روش درآمدزایی جذاب و قابل‌توجه برای کاربران باشد. البته کلاهبرداری‌های بسیار زیادی در حوزه ایردراپ ارز دیجیتال وجود دارد که برای درامان‌ماندن از آنها نیاز است تا شما هم تجربه کافی در این حوزه به دست آورید و هم دقت بسیار زیادی به پروژه‌های تعریف شده داشته باشید.

تأمین سرمایه برای صرافی غیرمتمرکز

نوع فعالیت صرافی‌های غیرمتمرکز به این گونه است که برای فراهم‌کردن بسترهای لازم برای خرید و فروش ارز دیجیتال نیاز به تأمین‌کنندگان نقدینگی دارند و شما می‌توانید در صورت داشتن یک سرمایه مناسب به عنوان تأمین‌کننده سرمایه اولیه وارد این حوزه شده و سود تضمین شده به دست آورید. البته برای این منظور بهتر از سراغ صرافی‌های غیرمتمرکز معتبر و شناخته شده بروید و گزینه‌های ناشناس را از لیست خود حذف نمایید. دقت کنید که ممکن است گزینه‌های ناشناس سودهای بیشتری نیز برای شما در نظر بگیرند؛ اما به‌هیچ‌وجه نمی‌توان به آنها به این راحتی‌ها اعتماد کرد.

وبلاگ نویسی و شبکه‌های اجتماعی در این حوزه

اگر هنر وبلاگ‌نویسی و یا تخصص استفاده از شبکه‌های اجتماعی را دارید، می‌توانید با راه‌اندازی یک وبلاگ و یا یک پیج مربوط به بازار ارز دیجیتال به دنبال جذب مخاطب و درآمدزایی از این طریق باشید. اتفاقاً در کشور ما این روش کسب درآمد از ارز دیجیتال بسیار رایج شده و افراد خیلی زیادی در حال استفاده از مزیت‌های آن برای رسیدن به درآمدهای قابل‌توجه هستند.

کپی تریدینگ

کپی تریدینگ یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال است که در این روش شما باید با خرید تتر و ورود به پلتفرم‌های مناسب برای کپی تریدینگ معاملات سایر کاربران فعال در پلتفرم موردنظر را کپی کنید. در این فرایند معاملات کاربر منتخب از سوی شما به صورت خودکار برای حساب معاملاتی شما نیز کپی خواهد شد و سود و ضرر حاصل از معاملات تریدر به شما نیز خواهد رسید. اصلی‌ترین چالش این روش درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال انتخاب تریدرهای موفق است.

معرفی دوستان در صرافی ها

صرافی‌ها معمولاً در ازای دعوت از دوستان و سایر افراد برای شروع انجام معاملات در پلتفرم خود درصد سود خوبی را برای کاربران در نظر می‌گیرند. در صرافی تبدیل هم اگر شما از دوستان خود دعوت کنید و آنها معاملات خود را آغاز نمایند، درصدی از کارمزدهای آنها به حساب شما واریز خواهد شد که این هم یک روش درآمدزایی جذاب در بازار ارز دیجیتال است.

کلام آخر

بهترین روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال را برای شما بازگو کردیم و سعی کردیم تا روش‌هایی را به شما معرفی کنیم که اولاً کاربردی باشند و ثانیاً امکان استفاده از آنها برای اکثر کاربران وجود داشته باشد. البته اگر بخواهیم جزئی‌نگر باشیم، روش‌های دیگری را نیز می‌توانیم به این موارد اضافه کنیم. وجود تعداد روش‌های بسیار زیاد درآمدزایی در حوزه ارز دیجیتال نشان از این دارد که اگر شما از هم اکنون فعالیت حرفه‌ای را در این بازار آغاز کنید، می‌توانید در آینده به سود خیلی خوبی برسید. ازاین‌گذشته رسیدن به پول در بازار ارز دیجیتال تنها منوط به انجام معاملات با ریسک بسیار بالا در فرایند خرید ارز دیجیتال نیست و حتی روش‌های رسیدن به سود تضمین شده و مطمئن نیز در این بازار برای شما در دسترس است.

دیدگاه‌ها (1)

  1. سلام بسیار عالی بود لطفاً مراحل کامل و دقیق انتقال دارایی وارزها رابین صرافی های مختلف توضیح دهید.سپاس

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه