بیت‌کوین پس از دو هفته تاخت‌وتاز در حال نفس گرفتن در نزدیکی سطح ۵۲،۰۰۰ دلار است. خرس‌های بازار در حال تلاش هستند تا اصلاحی را رقم بزنند؛ اما خریداران اصلاً وا نداده‌اند. قوت بازار سهام، نزدیک‌شدن به هاوینگ بیت کوین و ورود سرمایه پایدار به ETFهای اسپات بیت ‌کوین احتمالاً هر گونه اصلاح را محدود خواهد کرد.

تحلیلگران به‌دقت ورود سرمایه به ETFهای اسپات را زیر نظر دارند تا جهت حرکت بعدی قیمت بیت‌ کوین را تعیین کنند. داده‌های Bitmex Research نشان می‌دهد که خروج سرمایه از سپرده بیت‌ کوین گری اسکیل در روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند) تنها به ۴۴ میلیون دلار و کمترین میزان خود از ۱۱ ژانویه (۲۱ دی) رسیده است.

 

احساسات بازار کریپتو همچنان با مانایی بیت کوین بالاتر از ۵۰،۰۰۰ دلار صعودی باقی مانده است. در حالی‌که بیت‌ کوین در‌جا می‌زند،  معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است به دنبال فرصت‌های معاملاتی در آلت کوین هایی باشند که قدرت خود را نشان می‌دهند.

آیا بیت‌ کوین می‌تواند پس از کمی نفس‌گرفتن روند صعودی خود را ادامه دهد؟ آیا آلت کوین‌ها به دنبال بیت ‌کوین به سطوح بالاتر صعود می‌کنند؟ بیایید به نقل از وب سایت تحلیلی مطرح کوین تلگراف به ۵ ارز دیجیتالی بپردازیم که نمودارشان خبر از قدرت صعود می‌دهد.

اما ابتدا بررسی وضعیت طالع بینی کریپتویی یا واچ لیست هفته قبل.

 

بررسی واچ لیست هفته گذشته

نام ارز  کف قیمت هفتگی سقف قیمت هفتگی رشد/ریزش هفتگی
بیت کوین (BTC) ۵۰۲۱۰ ۵۲۹۸۰ ۰.۷٪ –
بایننس کوین (BNB) ۳۴۴.۸ ۳۹۱ ۱۳.۶٪+
کاسپا (KAS) ۰.۱۵۹ ۰.۱۸۹ ۵٪+
وی چین (VET) ۰.۰۴۱ ۰.۰۴۸ ۱.۲٪-
رندر (RNDR) ۵.۷۵ ۸.۱۳ ۴۱٪+

 

بیت کوین (BTC) این هفته در جا زد و البته سقف دو سالانه جدید ۵۲۹۸۵ دلار را برای خود ثبت کرد. اما در بازه کوچک قیمتی دست‌به‌دست شد و حمایت‌‌ها و مقاومت‌های پیشین را حفظ کرد.

ارز  دیجیتال بایننس کوین (BNB) که هفته را با قیمت ۳۴۹ دلار آغاز کرده بود صعودی عالی داشت و تا ۳۹۰ دلار بالا رفت و همچنان می‌توان به ادامه صعود این ارز خوش‌بین بود.

ارز کاسپا (KAS) در ابتدای هفته تا آستانه ۰.۲۰ دلار بالا رفت؛ اما موفق نشد این سطح را بشکند و پس از آن اصلاحی را آغاز کرد؛ اما حمایت ۰.۱۴ دلار را به‌خوبی برای خود حفظ کرده است.

ارز دیجیتال وی‌ چین (VET) طی هفته گذشته در‌جا‌زد اما مطابق تحلیل حمایت ۰.۰۴ دلار را برای خود حفظ کرد و امروز در شروع هفته کاری جدید صعود خود را آغاز کرده است.

ارز رندر (RNDR) حتی از سناریوی خوش‌بینانه هم بهتر عمل کرد و پس از صعود تا ۷ دلار از این سطح هم فراتر رفت و خود را به ۸.۱۳ دلار رساند و اکنون چند روزی است در حال درجازدن است.

 

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت ‌کوین (BTC) طی روزهای اخیر در سطح ۵۰،۵۰۰ دلار حمایت شده و از بالا در سطح ۵۳،۰۰۰ دلار با مقاومت مواجه شده است که باعث درجا‌زدن در یک مثلث کوچک شده است. این نشانه‌های مثبتی است که نشان می‌دهد خریداران عجله‌ای برای خروج ندارند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

میانگین‌های متحرک رو‌به‌بالا و RSI در نزدیکی منطقه بیش‌خرید (Overbought) بیانگر دست بالای خریداران است. شکسته‌شدن سطح ۵۳،۰۰۰ دلار و بستن کندل بالای آن می‌تواند راه‌ را برای صعود تا سطح ۶۰،۰۰۰ دلار هموار کند.

زمان برای فروشندگان در حال اتمام است. اگر فروشندگان بخواهند از رالی جلوگیری کنند، باید به‌سرعت قیمت را به پایین سطح شکسته‌شدن ۴۸،۹۷۰ دلار برگرداند. اگر در این امر موفق شوند، بیت کوین ممکن است تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۵،۵۴۲ دلار نزول کند.

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته، میانگین‌های متحرک در حالت افقی قرار گرفته‌اند و RSI درست بالای سطح میانه ایستاده است که از مزیت اندک خریداران خبر می‌دهد. اگر قیمت بالای SMA-50 باقی بماند، بیت‌ کوین می‌تواند تا ۵۳،۰۰۰ دلار صعود کند. این سطح احتمالاً به عنوان مقاومتی سرسخت عمل خواهد کرد؛ اما در صورت عبور از این سطح، می‌توانیم شاهد صعود قیمت بیت کوین تا ۵۵،۰۰۰ دلار و سپس ۶۰،۰۰۰ دلار باشیم.

در مقابل، اگر قیمت از ۵۳،۰۰۰ دلار به پایین حرکت کند، ممکن است بیت کوین همچنان مدت بیشتری را در حرکت Range باقی بماند. نزول به زیر سطح ۵۰،۵۰۰ می‌تواند باعث ریزش تا ۴۸،۹۷۰  دلار شود. این سطح حمایتی بسیار مهم خواهد بود که باید حواسمان را به آن جمع کنیم؛ زیرا شکسته‌شدن این سطح روبه‌پایین، فرمان را به دست خرس‌های بازار خواهد داد و ممکن است باعث ریزش بیشتر شود.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH) طی روزهای گذشته در یک روند صعودی قوی قرار داشته است. خرس‌ها تلاش کردند در نزدیکی ۳،۰۰۰ دلار مانع از پیشروی این ارز شوند. اما اصلاح اندک در آن سطح نشان از عزم خریداران برای ادامه صعود دارد.

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سربالا در ۲،۷۸۴ دلار و RSI در منطقه بیش‌خرید (Overbought) نشان می‌دهد که خریداران، بازار را در دست دارند. بسته‌شدن کندل بالای سطح ۳،۰۰۰ دلار می‌تواند گام بعدی صعودی را کلید بزند. در این صورت اتریوم می‌تواند در گام اول تا ۳۳،۰۰ دلار و بعد تا ۳،۶۵۰ دلار صعود کند.

اولین حمایت پایین‌دستی برای اتریوم سطح ۲۸۵۰ دلار و سپس EMA-20 است. نزول به پایین‌تر از سطح EMA-20 نشانگر عجله خریداران برای شناسایی سود خواهد بود. در این صورت، قیمت اتریوم ممکن است تا ۲،۷۱۷ دلار و سپس تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) در ۲۵۲۷ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که قیمت در سطح ۳،۰۰۰ دلار با مقاومت مواجه شده است. اما نشانه مثبت این است که خریداران اجازه نداده‌اند قیمت به زیر SMA-50 نزول کند. در همین‌حال EMA-20  هم روبه‌بالا است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشانگر مسیر صعود با کمترین مقاومت است. اگر قیمت اتریوم بالای ۳،۰۰۰ دلار باقی بماند این ارز می‌تواند روند صعودی خود را ادامه دهد.

اولین نشانه ضعف برای اتریوم شکسته‌شدن SMA-50 روبه‌پایین و بسته‌شدن کندل زیر آن است. اگر خریداران نتوانند از این سطح دفاع کنند،‌ اتریوم می‌تواند تا ۲۸۵۰ دلار و سپس ۲۷۱۷ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال قیمت یونی سواپ (UNI)

ارز یونی سواپ (UNI) روز ۲۳ فوریه (۴ اسفند) جهش بلندی را تا بالای سطح ۷.۷۹ دلار داشت که نشان داد خریداران فرمان را به طور کامل به دست گرفته‌اند.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ UNI

سایه بلند در کندل روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند) نشان از شناسایی سود با عجله در نزدیکی سطح ۱۲.۸۵ دلار دارد. این مسئله باعث آغاز اصلاحی شده است که احتمالاً در سطح ۵۰ درصد فیبوناچی در نزدیکی ۹.۹۱ دلار با حمایت رو‌به‌رو می‌شود. اگر قیمت از سطوح کنونی به بالا حرکت کند، خریداران تلاش می‌کنند قیمت را به ۱۱.۶۳ دلار و سپس ۱۲.۸۵ دلار برسانند. شکسته‌شدن سطح ۱۲.۸۵ دلار روبه‌بالا می‌تواند مسیر را برای رالی تا ۱۷ دلار هموار کند.

در مقابل، اگر قیمت به زیر ۹.۹۱ دلار بلغزد، ایستگاه بعدی سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۹.۲۱ دلار خواهد بود. شکسته‌شدن قیمت به زیر این سطح می‌تواند به معنای پایان روند صعودی باشد.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ UNI

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالای EMA-20 نگه‌دارند. اگر قیمت از سطوح فعلی به بالا حرکت کند، به احتمال فراوان باز هم به مقاومت سرسخت ۱۱.۶۳ برخورد خواهد کرد. اگر خریداران پا پس نکشند، احتمال صعود تا ۱۲.۸۵ دلار افزایش می‌یابد.

در مقابل، اگر قیمت پایین‌تر رود و به زیر سطح EMA-20‌ بلغزد، نشانگر تلاش فروشندگان برای بازگشت به بازار است. در این صورت قیمت می‌تواند تا ۹.۲۱ دلار و سپس تا SMA-50 نزول کند. در صورت ریزش بیشتر، برای شروع گام بعدی صعودی به زمان بیشتری نیاز خواهیم داشت.

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

تحلیل تکنیکال فایل کوین (FIL)

خریداران طی چند روز گذشته موفق نشده‌اند ارز فایل کوین (FIL) را به بالای مقاومت ۸.۱۲ دلار بکشانند و آنجا نگه‌دارند اما فشار خود را حفظ کرده‌اند.

تحلیل تکنیکال فایل کوین FIL

خریداران بار دیگر از روز گذشته در حال تلاش برای شکستن ناحیه مقاومتی میان ۸.۱۲ تا ۸.۵۷ دلار بود‌ه‌اند. اگر موفق شوند، سیگنال ادامه مسیر صعودی صادر خواهد شد. در این صورت فایل کوین می‌تواند مسیر خود را تا مقاومت ۱۰ دلار ادامه دهد که در این سطح خرس‌های بازار دفاع سنگینی را آغاز خواهند کرد.

در مقابل اگر قیمت به پایین حرکت کند و سطح ۷.۷۰ دلار را به پایین بشکند، نشان می‌دهد  فروشندگان با جدیت از ناحیه بالاسری دفاع می‌کنند. در این صورت ممکن است قیمت تا EMA-20 در ۶.۴۷ دلار نزول کند که احتمالاً این سطح می‌تواند به عنوان حمایتی قوی عمل کند.

تحلیل تکنیکال فایل کوین FIL

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که قیمت از EMA-20 به بالا برگشته است که نشان‌دهنده احساسات مثبت صعودی در بازار است و معامله‌گران منفی‌ها را فرصت خرید می‌دانند. اگر خریداران قیمت را بالای مقاومت پیش رو در ۸.۵۷ دلار نگه‌دارند، فایل کوین می‌تواند با شتاب بیشتری به سوی ۹ دلار حرکت کند.

درحالی‌که میانگین‌های متحرک رو‌به‌بالا به نفع صعود است، RSI‌ نشانه‌هایی از شکل‌گیری واگرایی منفی را بروز می‌دهد. این امر نشان می‌دهد که شتاب صعودی احتمالاً در حال تضعیف است. فروشندگان برای اینکه سیگنال نزول را صادر کند باید قیمت را به زیر EMA-20 کشانده و آنجا نگه‌دارند. در این صورت ممکن است شاهد نزول قیمت تا سطح SMA-50 باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت گراف (GRT)

ارز گراف (GRT) مقاومت بالاسری ۰.۲۳ دلار را در روز ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) شکست که نشان از ادامه روند صعودی دارد.

تحلیلی تکنیکال گراف GRT

فروشندگان‌ در تلاش‌اند تا عبور قیمت از ۰.۳۰ دلار را با وقفه مواجه کنند، اما نشانه مثبت این است که خریداران اجازه نداده‌اند قیمت به زیر سطح شکسته‌شدهٔ ۰.۲۳ دلار برگردد. این امر نشان می‌دهد که سطوح پایین‌تر با خرید همراه است.

اگر قیمت بالای ۰.۳۰ دلار باقی بماند، GRT می‌تواند تا ۰.۳۷ دلار صعود کند. ریسکی که متوجه ادامه صعود است، قرار داشتن RSI در منطقه بیش‌خرید است که می‌تواند به امکان اصلاح در آینده نزدیک اشاره کند. اگر قیمت به زیر EMA-20 در ۰.۲۲ دلار نزول کند، روند به سود فروشندگان تغییر خواهد کرد.

تحلیلی تکنیکال گراف GRT

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت گراف (GRT) در اصلاح‌ها در سطح EMA-20 حمایت می‌شود. در‌حالی‌که این مسئله یک نشانه مثبت است، RSI در حال شکل‌دهی یک واگرایی منفی است که نشان می‌دهد شتاب مثبت در حال تضعیف است. اگر قیمت به نزول ادامه دهد و EMA-20 را به پایین بشکند، ممکن است فروش‌ها افزایش یابد و قیمت تا ۰.۲۳ دلار نزول کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح کنونی یا پس از برخورد به EMA-20‌ به بالا حرکت کند، سیگنال این خواهد بود که روند صعودی ادامه خواهد داشت. در این صورت خریداران تلاش خواهند کرد از پس مقاومت ۰.۳۰ دلار برآیند و گام بعدی روند صعودی را آغاز کنند.

سخن پایانی

تحلیل تکنیکال ارزهای واچ لیست ارز دیجیتال این هفته در نمودارهای روزانه و چهار ساعته را مشاهده کردید. امیدواریم با استفاده از این تحلیل بتوانید سبد ارز دیجیتال مورد نظر خود را برای هفته جاری انتخاب کنید و سود خود را از خرید و فروش ارزهای دیجیتال به حداکثر برساند.

توجه داشته باشید که برخی ارزهای فهرست بالا را می‌توانید در بخش معاملات اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل خرید و فروش کنید و از رشد یا ریزش آنها تا ۱۰ برابر معاملات عادی سود کسب کنید.

 

3 دیدگاه

  1. سلام خوبی خسته نباشید ببخشید سوال دارم بکم صرافی عکس خوب نبود چرا راهنمایی بکو .من ناشنواهستم

  2. سپاس از تحليل خوبتون، هرچند من نسبت به ارزهاى ديجبتال اطلاعات چندانى ندارم و علاقه به يادگيرى دارم. البته خودم بيشتر تمايل دارم روش هلد رو در ارزهاى سولانا، كاردانو، چين لينك و چند نوع ديگر بكار برم. در هر حال از تلاش هاى كارشناسان محترم سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید