Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۳۰ بهمن تا ۶ اسفند

طالع بینی کریپتویی
در
خواندن در ۱۳ دقیقه

در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند. سناریوهای صعودی و نزولی آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله آن ارز دیجیتال بپردازید. طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بینی است که ممکن است درست باشد یا نه. پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید ضروری است.

ورود سرمایه به ETFهای اسپات بیت کوین طی هفته کاری ۲۳ تا ۲۷ بهمن به بالاتر از ۲.۲ میلیارد دلار رسید که نشانگر هجوم سرمایه‌گذاران به بازار بیت کوین است. اریک بلانکوناس، تحلیلگر بلومبرگ طی پستی در شبکه اجتماعی X گفت: سپرده بیت‌کوین شرکت بلک راک موسوم به iShares از ابتدای سال جاری میلادی ۵.۲ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است که ۵۰ درصد از کل گردش خالص سرمایه چهارصد و هفده ETF این شرکت را بر دوش می‌کشد.

بیت کوین این هفته رالی خود را با رشدی ۷ درصدی ادامه داد؛ اما خریداران با مقاومت سنگینی در حوالی ۵۲،۰۰۰ دلار مواجه شده‌اند. یکی از نگرانی‌های کوتاه‌مدت بازار، فروش احتمالی حدود ۱.۳ میلیارد دلار از واحدهای سپرده بیت کوین GrayScale،‌ از سوی پلتفرم ورشکسته وام ارز دیجیتال Genesis، برای بازپرداخت بدهی‌هاست.

اگر قیمت بیت‌ کوین در کوتاه‌مدت درجا بزند، ممکن است بخشی از سرمایه بازار به سوی آلت‌ کوین ‌ها برود. آلت‌کوین‌های برجسته‌ای که طی روزهای گذشته توانسته‌اند مقاومت‌های مهمی را پشت سر بگذارند، احتمال رشد و ادامه رالی خود در هفته جاری را بالاتر برده‌اند.

آیا بیت کوین می‌تواند در کوتاه‌مدت از فشارهای فروش جان سالم به در ببرد؟

بیایید به نمودار ۵ ارز دیجیتال برتر به انتخاب CoinTelegraph نگاه کنیم که این هفته می‌توانند به رشد خود ادامه دهند.

اما پیش از آن بیایید نگاهی به نتیجه تحلیل طالع بینی یا واچ لیست هفته گذشته بیندازیم.

نتیجه تحلیل هفته گذشته

نام ارز حداقل قیمت حداکثر قیمت رشد/ریزش هفتگی
بیت کوین (BTC) ۴۷،۷۱۰ ۵۲،۸۱۶  ۸.۴۴٪+
ایمیوچبل اکس (IMX) ۲.۷۴ ۳.۴۹ ۲۷.۵٪+
کاسپا (KAS) ۰.۱۳۵ ۰.۱۶۹ ۲۰٪+
سلستیا (TIA) ۱۷.۶۱ ۲۰.۰۳ ۳٪-
استکس (STX) ۱.۸۴ ۲.۸۰ ۴۳.۲٪+

 

بیت کوین کاملا مطابق تحلیل پیش رفت و پس از شکست مقاومت ۴۸،۹۷۰ دلار تا ۵۲،۰۰۰ دلار صعود کرد.

ایمیوچبل اکس (IMX): این ارز هم مطابق تحلیل خوشبختانه پیش رفت و با عبور از ۳ دلار خود را به آستانه ۳.۵ دلار رساند.

کاسپا (KAS): کاسپا هم طبق سناریوی خوش‌بینانه پیش رفت و توانست تا بالاتر از هدف اول یعنی ۰.۱۶ دلار صعود کند.

سلستیا (TIA): این هفته در جا زد اما توانست خود را بالاتر از میانگین متحرک در ۱۸ دلار نگه‌دارد.

استکس (STX): مطابق تحلیل قیمت تا ۲.۶ دلار صعود کرد و با مقاومت در این سطح مواجه شد اما اکنون این مقاومت نیز شکسته شده است و قیمت به سوی سطح ۳ دلار در حرکت است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین  (BTC) در حوالی ۵۲،۰۰۰ دلار با فروش‌ مواجه بوده است. خرس‌های بازار تلاش کردند بیت‌کوین را در روز ۲۸ بهمن به زیر سطح ۵۰،۰۰۰ دلار بکشانند، اما سایه‌های بلند کندل‌ها نشان از قدرت خریداران در سطوح پایین‌تر دارد.

تحلیل بیت کوین

اصلاح کوچک و سطحی بیت کوین از ۵۲،۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که خریداران برای شناسایی سود عجله‌ای ندارند و منتظر ادامه حرکت صعودی هستند. اگر قیمت بتواند سطح ۵۲،۰۰۰ دلار را بشکند و بالای آن باقی بماند، Bitcoin می‌تواند صعود خود را تا قیمت ۶۰،۰۰۰ دلار ادامه دهد.

یک عامل کوچک ریسک برای رالی صعودی این است که اندیکاتور RSI مدتی است در منطقه بیش‌خرید (OverBought)‌ باقی مانده است. این مسئله نشان می‌دهد که ممکن است رالی در آینده نزدیک بیش از حد داغ شود و نیاز به اصلاح داشته باشیم.

فروشندگان باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۴۷،۸۰۹ دلار بیاورند تا نشان دهند وارد فاز اصلاحی شده‌ایم. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۴،۴۴۱ دلار نزول کند.

تحلیل بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که خرس‌های بازار قیمت را به زیر EMA-20 کشیده‌اند اما نتوانسته‌اند آن را در سطوح پایین‌تر نگه‌دارند. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند باقدرت از سطوح پایین‌تر حفاظت کنند. خریداران باید از پس سطح ۵۲،۸۱۷ دلار بر آیند تا احتمال صعود به ۵۵،۰۰۰ دلار را افزایش دهند.

اگر فروشندگان بخواهند از حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت بیت کوین را به زیر میانگین متحرک بکشانند. در این صورت ممکن است بیت کوین تا سطح شکسته شده ۴۸،۹۷۰ دلار نزول کند. خریداران تلاش خواهند کرد از این سطح حفاظت کنند، اما اگر موفق نشوند قیمت می‌تواند تا سطح ۴۷،۰۰۰ دلار و حتی پس از آن ۴۴،۷۰۰ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB) در یک روند صعودی قرار دارد، اما رالی در سطح ۳۶۰ دلار با مقاومت سختی مواجه شده است. یک نکته مثبت کوچک در این میان این است که خریداران اجازه نزول قیمت چندانی به فروشندگان نداده‌اند.

تحلیل BNB

میانگین‌ متحرک نمایی ۲۰ روزه روبه‌بالا در ۳۲۸ دلار و RSI نزدیک منطقه بیش‌خرید، نشان می‌دهد که مسیر با کمترین مقاومت می‌تواند روبه‌بالا ادامه یابد. اگر خریداران بتوانند کندل قیمتی را بالای ۳۶۰ دلار ببندند، آنگاه BNB می‌تواند گام بعدی حرکت صعودی خود را به سوی ۴۰۰ دلار بردارد. این سطح می‌تواند مقاومت سنگینی باشد، اما در صورت عبور قیمت از آن می‌توان انتظار صعود تا ۴۶۰ دلار را داشت.

در مقابل، اگر کندل قیمت زیر ۳۴۸ دلار بسته شود، معامله‌گران کوتاه‌مدت ممکن است به شناسایی سود رو بیاورند. این مسئله می‌تواند باعث اصلاح قیمت BNB تا سطح EMA-20 و سپس SMA-50 در ۳۱۳ دلار شود. اگر قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بسته شود، نشانگر تغییر روند کوتاه‌مدت به نزولی خواهد بود.

تحلیل BNB

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که خریداران در تلاش‌اند تا از EMA-20 دفاع کنند، اما فروشندگان همچنان در حال فشارآوردن هستند. اگر قیمت از این سطح به سمت بالا حرکت کند، خریداران تلاش خواهند کرد قیمت را به سمت ۳۶۶ دلار حرکت دهند. هر گونه شکست به بالای این سطح می‌تواند نشان‌دهنده ادامه حرکت صعودی باشد و BNB می‌تواند تا ۴۰۰ دلار صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت زیر EMA-20‌ باقی بماند، نشانگر این خواهد بود که فروشندگان در حال برگشت به بازار هستند در این صورت BNB‌ ممکن است تا سطح SMA-50 نزول کند.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل تکنیکال قیمت کاسپا (KAS)

کاسپا (KAS) در روز ۲۸ بهمن به بالای مقاومت بالا سری خود یعنی ۰.۱۵ دلار صعود کرد که نشانگر ادامه روند صعودی است.

تحلیل کاسپا KAS

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه روبه‌بالا در ۰.۱۴ دلار نشانگر دست بالای خریداران است، اما حضور  RSI در سطوح بیش‌خرید (Overbought) نشان می‌دهد که رالی ممکن است بیش از حد سریع پیش ‌رفته باشد. اگر قیمت از سطوح فعلی روبه‌پایین حرکت کند، احتمالاً در سطح ۰.۱۵ دلار مورد حمایت قرار خواهد گرفت. برگشت پرقدرت قیمت از سطح حمایت روبه‌بالا می‌تواند احتمال رالی تا ۰.۲۰ دلار را افزایش دهد.

در مقابل اگر قیمت پرشتاب به پایین حرکت کند و سطح ۰.۱۴ دلار را به سمت پایین بشکند، سیگنال پایان روند صعودی در کوتاه‌مدت خواهد بود. در این صورت، کاسپا ممکن است تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۱۱ ریزش کند.

تحلیل کاسپا KAS

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که KAS در سطح ۰.۱۷ دلار با مقاومت مواجه شده است، اما نشانه مثبت این است که خریداران اجازه نزول قیمت به زیر EMA-20‌ را نداده‌اند. روبه‌بالا بودن میانگین متحرک و RSI در نزدیکی منطقه بیش‌خرید نشانگر مزیت خریداران بر فروشندگان است. اگر قیمت به بالای سطح ۰.۱۷ دلار صعود کند، می‌توانیم شاهد ادامه روند صعودی Kaspa تا ۰.۲۰ دلار باشیم.

انتظار می‌رود خریداران از منطقه میان EMA-20 و SMA-50‌ در مقابل هرگونه اصلاح دفاع کنند. در صورت نزول قیمت به زیر SMA-50 متوجه می‌شویم که فروشندگان کنترل بازار را دوباره به دست گرفته‌اند.

 

تحلیل تکنیکال قیمت وی ‌چین (VET)

وی ‌چین (VET) پس از شکست مقاومت SMA-50 در روز ۲۳ بهمن شتاب گرفت که نشانگر قدرت خریداران است.

تحلیل وی چین VET

VET در روز ۲۶ بهمن مقاومت ۰.۰۴ دلار را شکست و سیگنال آغاز گام بعدی صعود را صادر کرد. اما سایه بلند کندل ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) نشان می‌دهد که فروشندگان در تلاش هستند تا صعود را در نزدیکی سطح ۰.۰۵ دلار متوقف کنند.

اگر خریداران وا ندهند و اجازه ندهند قیمت نزول چندانی داشته باشد، امکان ادامه صعود افزایش می‌یابد. اگر قیمت یک کندل را بالای سطح ۰.۰۵ دلار ببندد می‌توانیم شاهد صعود تا ۰.۰۷ دلار باشیم.

در مقابل اگر قیمت همچنان نزول را ادامه دهد و سطح ۰.۰۴ دلار را به سمت پایین بشکند نشانگر این خواهد بود که خریداران برای خروج عجله دارند که در این صورت قیمت ممکن است تا سطح میانگین‌های متحرک نزول کند.

تحلیل وی چین VET

در نمودار ۴ ساعته می‌بینیم که خریداران در تلاش هستند اصلاح را در سطح EMA-20‌ پایان دهند. اگر قیمت از این سطح به بالا حرکت کند و سطح ۰.۰۵ دلار را بشکند، نشانه این خواهد بود که احساسات بازار همچنان مثبت است و معامله‌گران در حال خرید در منفی‌ها بوده‌اند.

در غیر این صورت، اگر قیمت سطح EMA-20 را به پایین بشکند نشانگر شناسایی سود از سوی خریداران خواهد بود. اگر قیمت زیر EMA-20‌ باقی بماند آن‌گاه VET می‌تواند تا SMA-50 هم نزول کند. ریزش بیشتر می‌تواند سبب ایجاد تأخیر در گام بعدی صعودی شود.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

رندر (RNDR) در روز ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) سطح ۵.۲۸ دلار را شکست و کندل را بالای آن بست که نشان از ادامه روند صعودی دارد.

تحلیل رندر RNDR

فروشندگان در روز ۲۸ بهمن تلاش کردند قیمت را به زیر سطح شکسته شده برگردانند؛ اما خریداران این اجازه را ندادند. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند سطح ۵.۲۸ را به حمایت تبدیل کنند. اگر موفق به این کار شود، RNDR می‌تواند تا سطح ۷ دلار صعود کند.

رالی روزهای گذشته RSI‌ را وارد منطقه بیش‌خرید کرده است که نشانگر امکان وقوع یک اصلاح کوچک است. شکسته‌شدن سطح ۵ دلار روبه‌پایین و بسته‌شدن کندل زیر آن می‌تواند نشانه ضعف خریداران باشد و آن‌ها را وارد تله کند. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح SMA-50  در ۴.۳۴ دلار عقب بنشیند.

تحلیل رندر RNDR

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که میانگین‌های متحرک به سمت بالا هستند و RSI در نزدیکی ۶۰ قرار دارد که نشانگر برتری خریداران است. اگر قیمت به بالاتر از ۵.۷۱ دلار صعود کند، رندر (RNDR) می‌تواند به ۶ دلار برسد. تا زمانی که قیمت بالای EMA-20  باقی بماند روند به سود خریداران خواهد بود.

RSI در حال تشکیل یک واگرایی منفی است که نشان می‌دهد شتاب صعودی ممکن است در حال کاهش باشد. اگر قیمت رندر به زیر EMA-20 برود، نزول ممکن است تا SMA-50 ادامه یابد. شکسته‌شدن قیمت به زیر این سطح راه را برای ریزش تا ۴.۴۰ دلار باز می‌کند.

سخن پایانی

امیدواریم با استفاده از تحلیل تکنیکال ارزهای معرفی شده در این مقاله بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و سود خود را از خرید و فروش ارز دیجیتال در این هفته به حداکثر برسانید.

برخی از ارزهای موجود در واچ لیست ارز دیجیتال این هفته را می‌توانید در بخش معاملات اهرم‌دار تبدیل خرید و فروش کنید و از رشد یا ریزش آن‌ها تا ۱۰ برابر معاملات عادی سود ببرید.

 

دیدگاه‌ها (5)

  1. درود ، تحلیل جامعی بود ، متشکر و امید است دوستان استفاده کرده باشن بخصوص رشد خفن bnb

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه