imxicon

خرید و فروش ایمیوچبل اکس

IMX /  Immutable X
می‌دهید
IRTicon تومان
دریافت می‌کنید
IMXicon ایمیوچبل اکس
خرید آسان  ایمیوچبل اکس
حجم ۲۴ ساعته (IMX) 170,260.92
حجم ۲۴ ساعته (تتر) 243,336.91
تغییرات ۱ روزه -2.58 %
بخریم یا بفروشیم؟
این معیار که از سایت TradingView استخراج شده، به طور خلاصه، اطلاعات اندیکاتورهای بازار که شامل میانگین‌های متحرک ساده (Simple Moving Average) و نمایی (Exponential Moving Average) و نوسانگرها (Oscillators) را جمع‌آوری کرده، سپس تفسیر می‌کند که طبق آن اندیکاتور، اکنون باید اقدام به خرید یا فروش کرد یا آنکه فعالیتی نکرد و نسبت به تغییرات بازار خنثی بود. سپس جهت‌گیری مجموع این اندیکاتورها را به شکل یک درجه‌بندی به کاربران پیشنهاد می‌دهد. به طور خلاصه، به کاربران نشان می‌دهد که اندیکاتورها، وضعیت بازار را چگونه می‌بینند.

Immutable X یک پلتفرم بلاک چین است که ایجاد پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض یا همان NFT را برای توسعه‌دهندگان آسان می‌کند. هدف این پروتکل، دست‌یابی به امنیت و مقیاس‌پذیری برای شبکه، بدون به خطر انداختن هر یک از آن‌هاست.

در همین راستا، پلتفرم ایمیوچبل اکس به دنبال ارائۀ یک پروتکل مبادله‌ای است که تضمین می‌کند NFT ها در یک اکوسیستم غیرمتمرکز و باز که توسط فن‌آوری بلاک چین اتریوم ایمن شده است، معامله می‌شوند.

تاریخچه پیدایش ایمیوچبل اکس ( IMX )

پلتفرم Immutable X توسط شرکت فناوری NFT Immutable در سال 2018 راه اندازی شد. این شرکت همچنین پروژه‌های بازی NFT مانند Guild of Guardians و Gods Unchained را نیز توسعه داده و منتشر کرده است.

تیم Immutable X شامل 100 عضو از زمینه‌های مختلف مالی، فین تک و بلاک چین است و علاوه بر این، چندین شرکت از جمله Coinbase از پروژه‌های آن حمایت می‌کنند.

ایمیوچبل اکس ( IMX ) چگونه معروف و محبوب شد؟

هنگامی که صحبت از معامله به میان می‌آید،Immutable X می‌تواند این قول را بدهد که بهترین خدمات را به کاربرانش ارائه دهد. تضمین امنیت بالا و حفظ شفافیت، در حالی که نیازهای کاربر را برآورده می‌کند،Immutable X را به گزینه‌ای عالی برای دوست‌داران NFT تبدیل کرده است و موجبات افزایش محبوبیت آن را فراهم کرده است. به همین دلیل است که کاربران می‌توانند با استفاده از ابزارها و خدمات زیرساختی قدرتمند ارائه شده توسط Immutable X، کسب و کار NFT خود را در چند ساعت جمع‌آوری کرده و رشد دهند.

هدف از خلق ایمیوچبل اکس ( IMX )

لایه 2، یک چارچوب ثانویه به نام Off-chain است که به عنوان یک لایه اضافی عمل می‌کند. این لایه تضمین می‌کند که در حالی که لایه مرکزی یا همان لایه 1 امنیت را فراهم می‌کند، L2 سرعت بهتری را ارائه می‌دهد. به همین دلیل است کهImmutable X راه‌حل خود را در فن‌آوری اتریوم و برای NFT، بر روی لایه 2 (L2) ایجاد کرده است. به عبارتی دیگر، پلتفرمImmutable X با نگه به این واقعیت که تسلط و افزایش فعالیت اتریوم منجر به تراکم شبکه و سرعت پایین تراکنش شده است، هدف خود را بر استفاده از L2 قرار داده است که بر روی بلاک چین (L1) ساخته شده و مقیاس‌پذیری و سرعت بالاتر تراکنش را ارائه می‌دهد.

به عنوان مثالی برای کاربرد این فن‌آوری، می‌توان به بازی‌های بلاک چین اشاره کرد که به زمان تراکنش سریع‌تری نیاز دارند و L2 ساخته شده بر روی اتریوم این مشکل را برای آن‌ها حل می‌کند.

ارزش ایمیوچبل اکس چگونه تعیین می‌شود؟

به گفته وب‌سایت Immutable، کاربران با انجام فعالیت‌هایی که به نفع پروتکل است، مانند تجارت NFT، می‌توانندIMX کسب کنند. علاوه بر این، این اقدامات، پاداش داشته و منجر به جمع‌شدن «امتیاز» برای کاربر می‌شود. پروتکل IMX ، مقدار مشخصی از توکن های خود را به استخر جوایز روزانه اختصاص می‌دهد و متناسب با آن و با توجه به امتیازات کسب شده، به کاربران جوایز و پاداش تعلق می‌گیرد.

قابلیت ها و مزایای ایمیوچبل اکس

مهم است بدانیم کهImmutable X از فن‌آوری رول آپ (Roll-up technology )، ارائه شده توسط StarkWare استفاده می‌کند. رول آپ ها سیستم‌هایی هستند که تراکنش‌های خارج از لایه L1 را اجرا می‌کنند. در نتیجه، این رول‌آپ‌ها به کاهش هزینه‌های کاربر کمک کرده و به افراد بیشتری اجازه می‌دهند تا در آن شرکت کنند. همچنین، این سیستم، پردازش تراکنش‌ها را نیز سرعت می‌بخشند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال IMX چه کسانی هستند؟

پروتکلImmutable X توسط رابرت و جیمز فرگوسن پایه گذاری شد. شخص جیمز فرگوسن، موسس و مدیر عامل این کمپانی است که سابقا در Appliances Online به عنوان یک توسعه‌دهندۀ پیشروی Frontend کار می‌کرده است.

امنیت شبکه ایمیوچبل اکس چگونه است؟

در بخش‌های قبلی گفتیم که پروتکلImmutable X از فن‌آوری رول آپ استفاده می‌کند. در همین راستا، این پروتکل بر بخشی از این فن‌آوری، به نام جمع‌آوری دانش صفر (zk)یا zero-knowledge roll-up تکیه دارد که داده‌ها را بدون مبادله رمز عبور، احراز هویت می‌کند اما در عین حال امن است.

علاوه بر این، از آنجایی که داده‌های کمتری ارائه می‌شود،zk اجازه می‌دهد تا یک بلوک سریع‌تر و ارزان‌تر تأیید شود و تراکنش‌ها از 32 به 4 بایت کاهش داده شوند. بنابراینImmutable X به دنبال فعال کردن بیش از 9000 انتقال NFTدر هر ثانیه است که فراتر از نیازهای مقیاس‌پذیری پروژه‌های اصلی آن است.

چه تعداد توکن ایمیوچبل اکس در گردش است؟

پلتفرمImmutable X ، IMX را به عنوان توکن اصلی خود معرفی کرده است. IMX یک توکن ERC20 است که هدف آن پاداش دادن به فعالیت‌های شبکه‌ای، مانند تجارت، تامین نقدینگی و ساخت برنامه‌های کاربردی است. این توکن همچنین به دنبال تسهیل پرداخت هزینه‌های پروتکل، سهام‌داری و مشارکت در حاکمیت شبکه نیز هست و قصد دارد مبادلات را بین شرکت‌کنندگان اکوسیستم، مانند سازندگان، معامله‌گران و بازارها هماهنگ کند تا از مشارکت آن‌ها بهره‌مند شود.

از نظر تعداد توکن، وب‌سایت Immutable حداکثر عرضۀ کل توکن‌های IMX را 2,000,000,000 IMX گزارش می‌کند. این توکن‌های IMX توسط Digital World NFTs، شریک Immutable X ایجاد، صادر و توزیع می‌شوند.

خرید ارز دیجیتال ایمیوچبل اکس

برای خرید ارز دیجیتال IMX ، می‌توان از برنامه Coinbase استفاده و از این پرتال آن را خریداری کرد. کاربران همچنین می توانند با استفاده از وب‌سایت های Coinbase و Coinbase Pro، و نیز پرتال صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، این توکن را معامله کنند.

فروش ارز دیجیتال ایمیوچبل اکس

فروش ارز دیجیتال IMX از طریق پلتفرمصرافی‌های مختلف امکان‌پذیر است. با نگاه به محبوبیت روزافزون این رمزارز، در حال حاضر نام آن در میان لیست فروش صرافی‌های معتبر قرار داشته و انجام معاملات با آن، می‌تواند برای کاربران سود خوبی داشته باشد.

نحوه خرید ایمیوچبل اکس از صرافی تبدیل

چنانچه قصد خرید ارز دیجیتال IMX را از صرافی تبدیل داشته باشید، ابتدا می‌توانید با انجام مراحل ثبت‌نام و پروسۀ احراز هویت تعامل خود با پلتفرم این صرافی را شروع کنید. در مراحل بعدی، ابتدا مبلغ مورد نظر‌تان را به حساب کاربری خودتان در صرافی واریز کنید و سپس می‌توانید به­صورت تومان و یا حتی با استفاده از ارز تتر، اقدام به خرید IMX کنید.

روش نگهداری ایمیوچبل اکس

ارز دیجیتال IMX به دلیل فعالیت بر پایۀ شبکۀ اتریوم توسط تمام کیف پول‌هایی که بتوان در آن اتریوم نگهداری کرد، پشتیبانی می‌شود و کیف پول‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند امنیت دارایی شما را حفظ کند. در ادامه نام تعدادی از این کیف پول‌ها شرح داده خواهد شد.

انواع کیف پول ایمیوچبل اکس

کیف پول‌های رمزنگاری‌شده ای که توسط پروتکل Immutable X پشتیبانی می‌شوند، عبارتند از:

  • Metamask: که یک افزونۀ مرورگر است که به کاربران امکان می‌دهد تا کیف پول خود را مدیریت کنند.
  • GameStop: کیف پول GameStop در زیرساخت Immutable X ادغام شده و با کل پروتکل آن سازگار است.
  • کیف پول‌های سخت افزاری:Immutable X هرچند که به طور رسمی از کیف پول‌های سخت‌افزاری پشتیبانی نمی‌کند، اما امکان اتصال کیف پول‌های سخت‌افزاری را هنگام اتصال از طریق MetaMask فراهم می‌کند.
  • Magic: که یک کیف پول آسان برای ثبت‌نام و ورود به سیستم است که به کاربران امکان می‌دهد تا تنها با ایمیل خود کیف پول خود را ایجاد و مدیریت کنند.

کارمزد خرید و فروش ایمیوچبل اکس

برای هر تراکنش روی پروتکلی که کاربر در توکن‌های IMX می‌پردازد، 20 درصد کارمزد وجود دارد. این هزینه به استخر پاداش شرط‌بندی می رود و به دنبال آن، کاربران شبکه با به اشتراک گذاشتن بخشی از دارایی IMX خود، سهم متناسبی از این پاداش را به دست می‌آورند. به عنوان مثال، اگر سهم یک کاربر یک درصد از کل IMX شرط‌بندی شده توسط همه کاربران را نشان دهد، پاداش نیز یک درصد از کل پاداش‌های به دست آمده در استخر سهام خواهد بود.

با این اوصاف، چنانچه بخواهید اقدام به خرید ایمیوچبل اکس از پلتفرم صرافی ارز دیجیتال تبدیل کنید، باید توجه داشته باشید که میزان کارمزد در بخش خرید آسان 0.25 درصد، در بازارهای تتری 0.2 درصد و در بازارهای تومانی، وابسته به حجم معامله، از 0.4 تا 0.15 درصد متغیر است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید به صفحۀ توضیح کارمزد صرافی ارز دیجیتال تبدیل مراجعه کنید.

مزایای خرید و فروش IMX در صرافی تبدیل

خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی تبدیل مزیت‌های زیادی برای کاربران دارد؛ از جمله اینکه تنوع ارزی موجود در این صرافی بسیار زیاد است و شما می‌توانید از طریق بازار‌های تومانی و تتری بازار‌های معاملاتی متنوعی را برای سرمایه­گذاری تحت نظر بگیرید. از طرفی دیگر، میزان کارمزد در نظر گرفته شده برای معامله کاربران در این صرافی بر اساس سطوح کاربری متنوع و مناسب بوده و امکان داشتنِ حداقل میزان فاصله خرید و فروش در این صرافی برای کاربران فراهم شده است.

آیا خرید ایمیوچبل اکس بدون احراز هویت ممکن است؟

برای جلوگیری از خطرات و کلاه‌برداری های احتمالی، کاربرانی که می‌خواهند اقدام به خرید ارز دیجیتال IMX کنند، باید هویت مشخصی داشته باشند و در ابتدای کار ورود به تبادلات، روند احراز هویت را انجام دهند. پس از طی این مراحل است که سرمایه‌گذاری و خرید و فروش این ارز دیجیتال امکان­پذیر خواهد بود.

آینده ایمیوچبل اکس چگونه است؟

استفاده از استانداردهای پروتکل مانند REST API (رابط برنامه نویسیِ برنامه انتقال وضعیت نمایندگی)، شبکه توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌های NFT را با کارایی بیشتری بسازند. بنابراین، Immutable X مبادلات پیچیده بلاک چین را با استفاده از REST API به تعاملات مستقیم‌تر تبدیل می‌کند که به عنوان پلی بین کاربران و منابع و یا خدمات وب مورد نیاز آنها عمل می‌کنند.

در همین مسیر، REST APIقصد دارد تا ارتقای بهتری را برای بلاک چین‌های موجود فراهم کند. همچنین، شرکت‌کنندگان جدید در این زمینه، نظیر کسب‌وکارهای بازی و محتوا، می‌توانند ابتکارات بهتری را بدون تعامل مستقیم با قراردادهای هوشمند و بصورت سریع‌تر توسعه دهند. این قراردادهای هوشمند، درست مانند قراردادهای معمولی هستند. با این تفاوت که به جای اینکه بر روی کاغذ پیش‌نویس شوند، در پروتکل‌هایی بر روی یک بلاک چین اجرا می‌شوند.

جدای از این موارد،Immutable X به دنبال تبدیل شدن به یک پلتفرم سازگار قانونی است که شرکت‌های بزرگ NFT را قادر می‌سازد با آن شراکت کنند. این پلتفرم قصد دارد بدون به خطر انداختن مالکیت کاربر، تجارت NFT را به شکل سادۀ خرید در تجارت الکترونیک سنتی درآورد.

منابع

www.coinbase.com

www.blockchain-council.org

www.immutable.com

سوالات متداول
از کجا میتوانیم ایمیوچبل اکس ( IMX ) بخریم؟

از طریق پلتفرم بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی، شما می‌توانید اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال ایمیوچبل اکس کنید، اما از آنجایی که انجام مراحل احراز هویت در صرافی‌های خارجی برای کاربران ایرانی به سختی انجام می‌شود و امکان مسدود شدن دارایی‌های کاربر ایرانی در این صرافی‌ها وجود دارد، پیشنهاد می‌شود که برای انجام تبادلات ارز دیجیتال خود در ایران، از صرافی‌های ایرانی استفاده کنید. تبدیل، یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران است و از ۲۰۰ رمزارز مختلف از جمله ایمیوچبل اکس پشتیبانی می‌کند.

خرید سریع ایمیوچبل اکس ( IMX ) چطور امکان پذیر است؟

برای خرید ایمیوچبل اکس از طریق صرافی تبدیل، تنها کافی است که وارد بخش خرید آسان ارز ایمیوچبل اکس پلت‌فرم صرافی شده و خرید و فروش آن را آغاز کنید.

کارمزد خرید و فروش ایمیوچبل اکس ( IMX ) در صرافی تبدیل چقدر است؟

میزان کارمزد در صرافی تبدیل، در بخش خرید آسان 0.25 درصد، در بازارهای تتری 0.2 درصد و در بازارهای تومانی، وابسته به حجم معامله، از 0.4 تا 0.15 درصد متغیر است.

چگونه قیمت ایمیوچبل اکس را پیش بینی کنیم؟

شما می‌توانید شخصا اقدام به تحلیل وضعیت ایمیوچبل اکس و یافتن زمان مناسب خرید و فروش کنید. برای این کار، پیشنهاد می‌کنیم که با عضویت در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (@Algotahlil) از تحلیل‌های ساده و کاربردی بهره‌مند شوید. در گام آخر، می‌توانید از سایر کانال‌های آموزشی یا سیگنال‌دهی استفاده کنید و با آگاهی بیشتر، درکی از قیمت این ارز دیجیتال در آینده داشته باشید.

ارز دیجیتال ایمیوچبل اکس ( IMX ) چگونه نگهداری میشود؟

برای نگه‌داری این ارز دیجیتال می‌توانید از کیف پول‌های سرد و گرم استفاده کنید که از میان آن‌ها، کیف پول متامسک از معروف‌ترین هاست. البته که صرافی تبدیل هم کیف پولی امن را در اختیار شما قرار می‌دهد.

آیا خرید ایمیوچبل اکس ( IMX ) می‌تواند سودآور باشد؟

Immutable X قصد دارد تا به یک پلتفرم سازگار قانونی تبدیل شود که شرکت‌های بزرگ NFT را قادر سازد با آن شراکت داشته باشند. بنابراین می‌توان پیش‌بینی کرد که آیندهٔ خوبی در انتظار این رمزارز خواهد بود، اما همواره در حوزه تجارت ارزهای دیجیتال باید به این نکته توجه داشت که احتمال شکست نیز وجود دارد و پیش‌بینی دقیق قیمت‌ها و آیندۀ رمزارزها امری بسیار مشکل است. بنابراین در خرید ارز دیجیتال ایمیوچبل اکس نیز باید جانب احتیاط را نگه داشت و سنجیده عمل کرد.

آیا می‌توان ایمیوچبل اکس ( IMX ) را استخراج کرد؟

راه بدست آوردن این ارز دیجیتال انجام فعالیت‌هایی نظیر معامله و سپرده‌گذاری است که موجب دریافت امتیاز از سوی کاربر می‌شود. در پی آن، شبکه مطابق با امتیازات بدست آمده، به کاربر پاداش می‌دهد و آن را در قالب ار زدیجیتال IMX به حسابش واریز می‌کند. بنابراین، در حال حاضر، راه بدست آوردن این رمزارز، نه استخراج بلکه دریافت آن به صورت پاداش معامله است.

چرا تبدیل؟
start-support-icon
24/7 پشتیبانی
whyus-24h-auth-icon
+0.5 M کاربر فعال
start-pro-tools-icon
+120 بازار معاملاتی
whyus-many-crypto-icon
+200 ارز دیجیتال
wire_board_background
generating_tokens_icon
با حداقل سرمایه وارد بازار ارز دیجیتال شوید. تنها با ۱۰۰ هزارتومان شروع کنید.
آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله