Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۳ تا ۲۹ بهمن

واچ لیست ارز دیجیتال
در
خواندن در ۱۰ دقیقه

در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند. سناریوهای صعودی و نزولی آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله آن ارز دیجیتال بپردازید. همان طور که از اسم آن پیداست طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بیتی است که ممکن است درست باشد و ممکن است این طور نباشد پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید ضروری است.

خریداران بیت‌کوین چشم‌به‌راه رسیدن به ۵۰،۰۰۰ دلار؛ باز شدن درها برای رالی پرشتاب‌تر IMX، KAS، TIA و STX

قدرت روند رشد بیت‌ کوین احساسات بازار را مثبت‌ کرده است و در حال راندن آلت کوین‌هایی همچون IMX، KAS، TIA و  STX رو به جلو است.

دارایی‌های ریسک‌پذیر چندین روز است که در روندی مثبت قرار دارند. شاخص S&P 500 پنج هفته پیاپی است که رشد می‌کند و‌ قیمت بیت کوین نیز این هفته بیش از ۱۳ درصد صعود کرده است که نشان از بازار قوی صعودی دارد.

داده‌های منتشر شده از سوی BITMEX Research نشان از ورود ۲.۷ میلیارد دلار سرمایه به ۹ ای.‌تی.‌اف بیت کوین دارد در روز ۹ فوریه (۲۰ بهمن) دارد، در‌حالی‌که خروج سرمایه از سپرده بیت کوین GrayScale موسوم به GBTC به ۵۱.۸ میلیون دلار کاهش یافته است. مجموع دارایی تحت مدیریت ETFها هم به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

رشد سریع بیت کوین احساسات بازار را مثبت کرده است؛ اما در همین حال برخی کارشناسان همچون کیت آلن مدیرعامل Material Indicator هشدار داده‌اند که بیت‌کوین در حال سرشاخ شدن با یک مقاومت سرسخت‌ بین سطوح کنونی و ۵۰،۰۰۰ دلار است.

در حالی که بیت‌کوین در حال پیشروی است، آلت ‌کوین‌های برگزیده نیز حرکت خود را آغاز کرده‌اند. بیایید واچ لیست هفتگی خود را بر اساس نظر تحلیلگر ارشد وب‌سایت معتبر کوین‌تلگراف ببندیم و به نمودار ۵ آلت کوین برتر این هفته که در آینده نزدیک می‌توانند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند نگاهی بیندازیم.
اما ابتدا مروری بر ارزهای واچ لیست هفته قبل داشته باشیم.

نتیجه تحلیل واچ لیست هفته گذشته

 

نام ارز کمترین قیمت هفته (دلار) بیشترین قیمت هفته (دلار)
بیت کوین ۴۲،۲۵۸ ۴۸،۵۹۲
چین لینک ۱۷.۸۰ ۱۹.۰۸
اینترنت کامپیوتر ۱۲.۷۴ ۱۳.۵۷
رندر ۴.۲۶ ۴.۷۰
سویی ۱.۴۳ ۱.۸۱

 

بیت کوین بر اساس سناریوی خوش‌بینانه هفته گذشته با گذر از مقاومت ۴۴،۷۰۰ دلار از ۴۷،۰۰۰ دلار هم عبور کرد و صعود خود را تا ۴۸،۵۰۰ دلار ادامه داد.

چین لینک (LINK) با گذر از مقاومت ۱۸.۸۸ مشخص شده در چارت ۴ ساعته، تا بالاتر از ۲۰ دلار صعود کرده است؛ اما هنوز به هدف ۲۱ دلار نرسیده است و همچنان حالت صعودی دارد.

اینترنت کامپیوتر (ICP) نتوانست به سطح ۱۴ دلار برسد و طی هفته گذشته روند Range خود را بین ۱۲ تا ۱۴ دلار ادامه داد.

ارز رندر (RNDR) هم طبق سناریوی بدبینانه تا حمایت ۴.۴ دلار نزول کرد و سپس به بالا برگشت و روند Range را پی گرفت.

سویی (SUI) توانست خود را به بالای حمایت ۱.۶۴ برساند و اکنون در مسیر حرکت به سوی اولین هدف خود یعنی ۲ دلار قرار دارد.

 

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

رالی بیت کوین (BTC) به مقاومت سرسختی در سطح ۴۸،۹۷۰ رسیده است که احتمالاً باید در این سطح شاهد نبردی سنگینی میان خریداران و فروشندگان باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

جهت میانگین متحرک ۲۰ روزه (در محدوده ۴۴،۱۶۴ دلار) کاملاً روبه‌بالا و قرارگیری RSI در محدوده بیش‌خرید نشانگر این است که بیت‌کوین در برخورد با مقاومت‌های پیش رو پرقدرت ظاهر می‌شود. اگر خریداران بتوانند بیت کوین را از مقاومت ۴۸،۹۷۰ دلار عبور دهند بیت کوین می‌تواند با شتاب بیشتری به سوی ۵۲،۰۰۰ دلار پیشروی کند. اگر این سطح هم شکسته شود باید شاهد ادامه رالی بیت کوین باشیم و این ارز می‌تواند به ۶۰،۰۰۰ دلار برسد.

در مقابل، در‌صورتی‌که قیمت با شتاب زیاد از سطوح فعلی به پایین حرکت کند، نشانگر ادامه نوسان این ارز بین سطوح ۴۴،۷۰۰ تا ۴۸،۹۷۰ دلار طی چند روز آینده خواهد بود. روند کوتاه‌مدت در صورت شکست قیمت به پایین EMA-20 تضعیف خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که حرکت پرشتاب RSI را وارد محدوده بیش‌خرید (Overbought) کرده است که نشان می‌دهد اصلاح در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر است. خرس‌ها برای صادر کردن سیگنال نزول بیشتر باید قیمت را به زیر EMA-20 بکشانند که در این صورت قیمت ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (SMA-50) نزول کند.

در مقابل، اگر قیمت همچنان صعود را ادامه دهد یا پس از برخورد به EMA-20 دوباره رنگ صعود بگیرد، نشانگر خرید سنگین در منفی‌ها است. در این صورت ممکن است شاهد شکست سطح ۴۸،۹۷۰ و صعود به سوی ۵۲،۰۰۰ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت امیوچبل اکس (IMX)

ایمیوچبل اکس (IMX) در روز ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) سطح ۲.۶۰ را شکست و از این مقاومت عبور کرد که نشانگر ادامه روند صعودی این ارز دیجیتال است.

تحلیل تکنیکال IMX

بااین‌حال بعید است که خرس‌ها به این راحتی وا بدهند. فروشندگان تلاش خواهند کرد در سطح ۲.۸۵ دلار چالش‌برانگیز ظاهر شوند و باقدرت از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت نزول کند و سطح ۲.۶۰ را روبه‌پایین بشکند، نشانگر تضعیف شتاب صعودی است. در این صورت IMX ممکن است تا میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۲.۲۴ دلار نزول کند. فروشندگان برای شروع روند نزولی باید قیمت را به زیر هر دو میانگین متحرک بکشانند.

در مقابل، اگر خریداران به خرس‌ها باج ندهند و صعود را ادامه دهند نشانگر قوت آن‌ها و ادامه تمایل به شکست سطوح بالاتر است. در صورت عبور از مقاومت ۲.۸۵ دلار IMX می‌تواند تا ۳ دلار و سپس ۳.۵۰ دلار رشد کند.

تحلیل تکنیکال IMX

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که قیمت از سطح ۲.۸۵ دلار کمی نزول کرده است که نشان می‌دهد معامله‌گران کوتاه‌مدت در نزدیکی مقاومت، در حال شناسایی سود هستند. اولین حمایت سطح EMA-20 است. اگر قیمت از سطح EMA-20  به بالا برگردد نشان می‌دهد احساسات بازار همچنان مثبت است و معامله‌گران هر گونه اصلاح را فرصت خرید می‌بینند.

شکست سطح ۲.۸۵ و بسته‌شدن کندل بالای آن نشان خواهد داد که خریداران برتری خود را به رخ کشیده‌اند. در این صورت IMX می‌تواند تا سطح ۳ دلار صعود کند. اگر قیمت به زیر EMA-20 نزول کند دیدگاه صعودی در کوتاه‌مدت نامعتبر خواهد شود و ممکن است قیمت تا سطح SMA-50 ریزش کند.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل تکنیکال قیمت کاسپا (KAS)

خریداران در طول اصلاح کاسپا (KAS)، با موفقیت از سطح حمایتی ۰.۱۰ دلار دفاع کردند که نشان از وجود خریدار در سطوح پایین‌تر دارد.

تحلیل تکنیکال کاسپا kas

حرکت قیمت KAS پس از صعود به بالای میانگین متحرک در روز ۷ فوریه (۱۸ بهمن) شتاب گرفت و به مقاومت سنگین بالاسری ۰.۱۵ دلار رسید. فروشندگان تلاش می‌کنند صعود قیمت را در این سطح متوقف کنند.

اولین حمایت پایین‌دست ۰.۱۳ دلار خواهد بود. اگر این حمایت حفظ شود، احتمال شکست سطح ۰.۱۵ دلار افزایش پیدا می‌کند. خریداران پس از شکست این سطح می‌توانند روند صعودی را ادامه دهند. مقاومت نه‌چندان قدرتمندی در سطح ۰.۱۶ دلار در پیش‌ خواهد بود، اما اگر این سطح نیز شکسته شود می‌توانیم شاهد صعود کاسپا تا ۰.۲۰ دلار باشیم.

در مقابل، شکست ۰.۱۳ دلار روبه‌پایین و بسته‌شدن کندل زیر آن می‌تواند روند Range بین دو سطح ۰.۱۰ تا ۰.۱۵ را برای مدت بیشتری پایدار نگه دارد.

تحلیل تکنیکال کاسپا kas

چارت ۴ ساعته نشان می‌دهد KAS در روند صعودی قدرتمندی قرار دارد. EMA-20 حمایتی مهمی است که باید حواسمان به آن جمع باشد. اگر قیمت از سطوح فعلی صعود کند یا از پس از برخورد به حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (EMA-20)‌ روبه‌بالا حرکت کند نشانگر ادامه خریدها در پولبک است. شکست سطح ۰.۱۵ و بسته‌شدن کندل بالای آن می‌تواند نشانه آغاز گام بعدی صعودی KAS باشد.

اگر فروشندگان بخواهند از ادامه صعود جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر حمایت ۰.۱۳ دلار بکشانند. درصورتی‌که موفق شوند، فروش‌ها ممکن است شتاب گیرد و KAS را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (SMA-50) و بعد سطح ۰.۱۰  دلار نزول دهد.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال قیمت سلستیا (TIA)

سلستیا (TIA) چندین روز است که در روند صعودی قرار دارد، اما خریداران اکنون با مقاومت سنگینی در محدوده ۲۰.۴۰ دلار مواجه شده‌اند.

تحلیل تکنیکال سلستیا TIA

روبه‌بالا بودن میانگین‌های متحرک و RSI در محدوده مثبت نشانگر ادامه کنترل خریداران بر بازار است. اگر خریداران همچنان قوی ظاهر شوند و چندان از این سطح عقب نکشند، احتمال ادامه رالی با گذر از ۲۰.۴۰ دلار بالاست. درصورتی‌که این اتفاق بیفتد می‌توانیم انتظار صعود TIA تا ۲۵ دلار را داشته باشیم.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی نزول کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸.۰۱ دلار برود، نشانگر عجله خریداران برای خروج از این ارز خواهد بود. در این صورت روند با شکست قیمت به زیر SMA-50‌ در ۱۶.۱۶ دلار، روند کوتاه‌مدت به نفع فروشندگان تغییر خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال سلستیا TIA

در چارت ۴ ساعته شاهد هستیم که عدم موفقیت برای حفظ قیمت بالای مقاومت ۲۰.۴۰ دلار ممکن است باعث آغاز شناسایی سود از سوی برخی معامله‌گران شده باشد. این امر قیمت را به زیر EMA-20  کشانده است که نشان از پولبک به خط روند دارد.

اگر قیمت با برخورد به خط روند دوباره صعود کند، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد از پس مقاومت ۲۰.۴۰ بر آیند. درصورتی‌که موفق شوند قیمت می‌تواند تا ۲۱.۱۴ جهش کند و سپس گام بعدی صعود را تا ۲۵ دلار بردارد.

در مقابل، شکست خط روند روبه‌پایین به منزله پیروزی فروشندگان در کوتاه‌مدت خواهد بود و قیمت می‌تواند تا ۱۵.۶۰ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال قیمت استکس (STX)

استکس (STX) پس از یک اصلاح کوچک به بالای مقاومت ۱.۷۸ دلار صعود کرد که نشانگر تقاضای خوب در بازار در سطوح پایین‌تر است.

تحلیل تکنیکال استکس STX

میانگین متحرک میانی ۲۰ روزه در محدوده ۱.۶۲ دلار روبه‌بالا رفته است و RSI تا نزدیکی منطقه بیش‌خرید (Overbought) جهش کرده است که نشانگر کنترل خریداران بر بازار است. قیمت احتمالاً تا ۲.۰۶ دلار صعود خواهد کرد که این سطح می‌تواند به صورتی مانعی سخت و دشوار ظاهر شود. در صورت گذر استکس از این سطح می‌توانیم شاهد صعود تا سطح ۳ دلار باشیم.

میانگین متحرک ۲۰ روزه (EMA-20) حمایت مهمی است که باید حواسمان را به آن جمع کنیم. پیش‌بینی می‌شود خریداران به‌شدت و با قدرت زیادی از این سطح حمایت کنند؛ اما اگر  این سطح از دست برود باید شاهد ریزش قیمت تا ۱.۴۵ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال استکس STX

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که خریداران در منفی‌های نزدیک EMA-20 در حال خرید هستند؛ اما احتمالاً با مقاومت خرس‌ها در سطوح ناحیه ۲ تا ۲.۰۶ دلار مواجه خواهند شد. اگر قیمت با برخورد به ناحیه مقاومتی، نزول کند؛ اما از  سوی EMA-20 حمایت شود، احتمال شکست مقاومت بالاسری افزایش می‌یابد و در این صورت STX می‌تواند به صعود خود ادامه دهد.

شکست و بسته‌شدن کندل زیر EMA-20 می‌تواند اولین نشانه ضعف تلقی شود. در این صورت شاهد خواهیم بود که خریداران کنترل بازار را از دست می‌دهند و باید منتظر نزول قیمت تا سطح SMA-50‌ باشیم.

منبع: CoinTelegraph

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه