در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته مستعدترین ارزهای هفته آینده را به پیشنهاد وب‌سایت تحلیلی مطرح کوین‌تلگراف (CoinTelegraph)، بررسی و تحلیل کرده و به صورت یک واچ لیست هفتگی ارزشمند تقدیمتان می‌کنیم. همه سناریوهای صعودی و نزولی ممکن بررسی می‌شوند تا معامله را با بهترین اطلاعات آغاز کنید. طالع بینی صرفا یک پیش‌بینی است و بازارهای مالی هیچ تحلیل قطعی ندارند بنابراین در نظر داشته باشید این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید.

بیت‌ کوین طی روزهای گذشته بالاتر از ۶۰،۰۰۰ دلار حمایت شد تا چراغ سبز را برای رشد آلت‌کوین‌های منتخب در کوتاه‌مدت صادر کند.

در بازار چه خبر است؟

بیت کوین پس از ادامه حرکت Range خود در بخش اعظم هفته گذشته، در روزهای ۱۲ و ۱۳ آوریل (۲۴ و ۲۵ فروردین) ریزش کرد. این عقب‌نشینی قیمت باعث لکیویید شدن حدود ۲.۵ میلیارد دلار در بازار کریپتو شد که بیشتر در پوزیشن‌های خرید (لانگ) بود. این ریزش، پوزیشن‌های اهرم‌دار کوتاه‌مدتی را که گمان می‌کردند رالی تا زمان هاوینگ بیت‌ کوین بی‌دردسر ادامه پیدا خواهد کرد، تا حد زیادی دچار چالش کرد.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال

ریزش بیت‌ کوین بر آلت ‌کوین ‌ها هم اثر عمیقی گذاشت به‌طوری‌که برخی از ۲۰ ارز دیجیتال برتر بازار سقوطی ۲۰ درصدی را تجربه کردند. این مسئله باعث شد دامیننس بیت کوین در روز ۲۴ فروردین به ۵۶.۳ درصد برسد که بالاترین سطح طی سه سال اخیر بوده است.

هر چند ریزش اخیر بیت کوین معامله‌گران کوتاه‌مدت را نقره داغ کرد؛ اما نشانه مثبتی که می‌توان در بازار مشاهده کرد این است که بیت‌کوین از حمایت مهم ۶۰،۰۰۰ دلار پایین‌تر نرفت. معامله‌گران باید هشیار بمانند؛ اما به نظر می‌رسد دلیلی برای پنیک و ترس وجود ندارد.

سطوح حمایتی مهمی که بیت کوین برای رشد دوباره باید مراقبشان باشد کدام‌اند؟ بیایید ۵ ارز برتر بازار کریپتو را که نموداری قوی را از خود نشان داده‌اند و ممکن است بتوانند رشد خوبی داشته باشند بررسی کنیم.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت‌ کوین (BTC) نوسانات زیادی داشته است؛ اما از ابتدای فروردین در بازه ۶۰،۷۷۵ دلار تا ۷۳،۷۷۷ دلار در حال رفت‌وآمد بوده است. این مسئله به معنای بی‌تصمیمی در بازار درباره جهت حرکت آینده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین (BTC) در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود در ۶۶،۷۴۳ دلار لغزید و حتی به پایین‌تر از حمایت ۶۰،۷۷۵ دلار رفت. اما سایه بلند کندل‌ها نشان می‌دهد خریداران به‌خوبی از سطح ۶۰،۷۷۵ دلار دفاع می‌کنند.

تحلیل تکنیکال روزانه بیت کوین را در آکادمی تبدیل از دست ندهید
تحلیل تکنیکال روزانه بیت کوین

تلاش‌ها برای رشد دوباره قیمت ممکن است با فشار فروش در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۶۷،۸۰۷ دلار مواجه شود. اگر قیمت از این مقاومت به پایین برگردد، خرس‌های بازار دوباره تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر سطح مهم ۶۰،۷۷۵ دلار بکشانند. اما در مقابل، شکسته شدن EMA-20 روبه‌بالا مسیر را برای صعود تا ۷۳،۷۷۷ دلار هموارتر خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که EMA-20 روبه‌پایین و قرارگیری RSI در محدوده منفی نشان از کنترل فروشندگان بر بازار دارد. رالی صعودی در معرض افزایش فشار فروش در سطح EMA-20 است. اگر قیمت از EMA-20 به پایین  حرکت کند، خرس‌ها به حمایت ۶۰،۷۷۵ دلار فشار وارد خواهند کرد. درصورتی‌که این سطح مهم بشکند، قیمت بیت کوین ممکن است ریزش خود را تا محدوده ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۵۴،۲۹۸ دلار ادامه دهد.

در مقابل، صعود به بالای EMA-20 اولین نشانه‌ای خواهد بود که قیمت دوباره می‌تواند بین سطوح ۶۰،۷۷۵ و ۷۳،۷۷۷ دلار برای مدت بیشتری نوسان کند. خریداران باید قیمت را به بالای ۷۳،۷۷۷ دلار و سقف تاریخی بیت‌کوین برسانند تا آغاز گام بعدی صعودی تا ۸۰،۰۰۰ و سپس ۸۴،۰۰۰ دلار را جدی‌تر بدانیم.

حتما بخوانید: تحلیل بیت کوین امروز ۴ خرداد - تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین (BNB)

حرکت قیمت بایننس کوین (BNB) در چند روز گذشته حرکت Range بزرگی را تشکیل داده که نشانگر بی‌تصمیمی در بازار است میان خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکینکال بایننس کوین BNB

قیمت BNB در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) تا نزدیک حمایت این روند Range در ۴۹۵ دلار پایین رفت، اما سایه بلند کندل‌ها نشان می‌دهد خریداران در این سطوح با جدیت در حال خرید هستند. خریداران اگر بتوانند شتاب حرکت فعلی را حفظ کنند می‌توانند BNB‌ را تا مقاومت ۶۳۵ دلار بالا بکشند. احتمالاً فروشندگان با قدرت از این سطح دفاع خواهند کرد.

حمایت‌های مهمی که باید در صورت نزول قیمت مراقبشان باشیم سطوح ۴۹۵ و ۴۶۰ دلار هستند. انتظار می‌رود خریداران به شدت از این  سطوح حمایت کنند چون شکسته شدن این حمایت‌ها به معنی آغاز ریزش قیمت تا ۴۰۰ دلار خواهد بود.

تحلیل تکینکال بایننس کوین BNB

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌های بازار قیمت را به زیر خط روند صعودی الگوی مثلث صعودی در حال شکل‌گیری کشانده‌اند. این مسئله باعث شده است الگوی صعودی شکل گرفته نامعتبر شود که در کوتاه‌مدت نشانه‌ای منفی است. قیمت تا ۵۰۸ دلار نزول کرده اما از این سطح به بالا برگشته است که نشان می‌دهد خریداران به شدت از این سطح حمایت می‌کنند. رشد قیمت ممکن است در سطح خط روند صعودی شکسته شده با فروش مواجه شود.

اگر قیمت با شتاب زیاد از سطح خط روند صعودی شکسته شده به پایین برگردد نشان می‌دهد که فروشندگان این سطح را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. این مسئله می‌تواند باعث ریزش قیمت تا ۴۹۵ دلار شود. در مقابل، اگر قیمت بتواند خط روند صعودی شکسته شده را بار دیگر به سمت بالا بشکند، راه برای رشد قیمت تا ۶۰۰ و سپس ۶۳۵ دلار باز می‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت تن کوین (TON)

تن کوین (TON) ارز دیجیتال مرتبط با پیام‌رسان تلگرام در یک کانال صعودی درحال‌رشد بوده است که نشان می‌دهد منفی‌های این ارز همچنان خریدار دارد.

تحلیل تکینکال تن کوین TON

خرس‌های بازار در روز ۱۲ و ۱۳ آوریل (۲۴ و ۲۵ فروردین) قیمت را به زیر کانال کشاندند؛ اما سایه‌های بلند کندل‌ها نشان‌دهنده خریدهای قوی در نزدیکی خط حمایت است. خریداران حالا تلاش می‌کنند قیمت را به نزدیکی سطح مقاومتی ۷.۵ دلار برگردانند.

هر دو میانگین متحرک به سمت بالا هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران همچنان برتری دارند. اما درصورتی‌که قیمت تن کوین با شتاب به سمت پایین حرکت کند و کندل خود را پایین خط حمایتی ببندد این نگاه خوش‌بینانه نامعتبر خواهد شد. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۴.۲۸  دلار نزول کند.

تحلیل تکینکال تن کوین TON

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد رشد دوباره قیمت Ton Coin ممکن است در سطح EMA-20 و سپس خط روند نزولی با فروش مواجه شود. اگر قیمت از مقاومت بالاسری به پایین حرکت کند و حمایت ۵.۷۱ را روبه‌پایین بشکند، قیمت ممکن است تا ۵ دلار ریزش کند.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی بکشانند، می‌توان نتیجه گرفت اصلاح پایان یافته است. در این صورت قیمت تن کوین می‌تواند برای رالی تا مقاومت مهم ۷.۶۷ دلار تلاش کند.

حتما بخوانید: شکست سقف تاریخی تن‌کوین (TON)؛ به زیر کشیدن کاردانو و تاج‌گذاری در ۱۰ ارز برتر بازار
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال قیمت وی‌ چین (VET)

وی چین (VET) چندین روز است که بین دو سطح ۰.۰۳۶ و ۰.۰۵۱ دلار در حال نوسان کرده است که نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد.

تحلیل تکنیکال وی چین VET

معامله‌گران اغلب منفی‌ها را تا سطح حمایت روند Range می‌خرند و در نزدیکی حمایت بالاسری می‌فروشند. سایه‌های بلند کندل‌ها در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) نشان می‌دهد خریداران در تلاش هستند تا از حمایت ۰.۰۳۶ دلار محافظت کنند. اگر قیمت بالاتر برود و میانگین‌های متحرک را به بالا بشکند، سیگنال این خواهد بود که روند Range ممکن است چند روز دیگر ادامه پیدا کند.

در مقابل، اگر VET با شتاب زیاد به سمت پایین حرکت کند و سطح ۰.۰۳۵ را روبه‌پایین بشکند،  نشانگر این است که فروشندگان در حال به دست گرفتن کنترل بازار هستند. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح حمایت مهم ۰.۰۲۵ دلار روند نزولی به خود بگیرد.

تحلیل تکنیکال وی چین VET

در نمودار ۴ ساعته EMA-20 در حال نزول است و RSI در محدوده منفی قرار درد که نشان از مزیت فروشندگان دارد. اگر قیمت از سطوح فعلی یا EMA-20‌ به پایین حرکت کند، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد قیمت وی چین را به زیر حمایت ۰.۰۳۶ دلار بکشانند. اگر موفق شوند، ممکن است روند نزولی جدیدی در این ارز دیجیتال آغاز شود.

در مقابل، اگر قیمت به بالای EMA-20‌ صعود کند، نشانه خرید سنگین در سطوح پایین‌تر است. در این صورت قیمت وی چین ممکن است مدت بیشتری را در Range میان ۰.۰۳۶ تا ۰.۰۵۱ دلار نوسان کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت گت (BGG)

توکن بیت گت (BGB) در یک حرکت صعودی قوی وارد اصلاح شده است که نشانگر شناسایی سود از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدتی است.

تحلیل تکنیکال بیت گت BGB

خرس‌ها قیمت را در روز ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) به زیر EMA-20 در  ۱.۱۷ دلار کشاندند، اما در تلاش برای کاهش قیمت BGB تا سطح SMA-50 دچار مشکل شده‌اند. این نشان می‌دهد که منفی‌های این ارز خریدار دارد.

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای EMA-20 برگردانند، ممکن است خرس‌ها را به دام بیندازند. در این صورت می‌توانیم شاهد رالی قیمت تا مقاومت سرسخت ۱.۳۸ دلار باشیم. اگر قیمت از این سطح به پایین حرکت کند، بیت گت ممکن است چند روزی میان EMA-20 و سطح ۱.۳۸ دلار نوسان کند.

تحلیل تکنیکال بیت گت BGB

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که بیت گت (BGB) به زیر بازه ۱.۲۰ تا ۱.۳۸ دلار لغزیده است که نشانگر آغاز روند نزولی کوتاه‌مدت است. EMA-20 روبه‌پایین و RSI در محدوده منفی نشان می‌دهد خرس‌ها دست بالا را دارند.

اگر قیمت از سطح ۱.۲۰ دلار به پایین حرکت کند و ۱.۱۱ دلار را به پایین بشکند ایستگاه بعدی سطح ۱ دلار خواهد بود. این دیدگاه منفی در صورتی در کوتاه‌مدت نامعتبر می‌شود که قیمت به بالا حرکت کند و EMA-20 را به سمت  بالا بشکند. در این صورت مسیر برای رالی صعودی تا ۱.۲۸ و سپس ۱.۳۵ دلار هموار خواهد شد.

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، بایننس کوین (BNB) و تن کوین (TON)  را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید