در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند و واچ لیست هفتگی را تقدیمتان می‌کنیم. سناریوهای صعودی و نزولی را بررسی می‌کنیم تا با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله بپردازید. طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بینی است که ممکن است درست باشد یا نه. پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید ضروری است.

بیت ‌کوین این هفته پس از رشد عالی خود، نزول چندانی نکرد و نشان داد که معامله‌گران هنوز با وجود رسیدن به نزدیکی ۷۰،۰۰۰ دلار تمایل چندانی به فروش و شناسایی سود ندارند. تعداد آدرس‌های منحصر‌به‌فرد نهنگ‌های بیت‌کوینی که بیش از ۱،۰۰۰ بیت‌کوین نگهداری می‌کنند تا روز ۷ مارس (۱۷ اسفند) به ۲،۱۰۴ آدرس متفاوت رسید که نشانگر انتظار برای ادامه روند صعودی است.

رالی بیت‌ کوین احساسات بازار را در همه جای بازار ارز دیجیتال مثبت کرده است. داده‌های DefiLima نشان می‌دهد که ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای اولین بار در دو سال اخیر، به بالاتر از ۱۰۰ میلیارد دلار جهش کرده است. بااین‌حال، TVL هنوز با وجود رشدهای اخیر پایین‌تر از رکورد ۱۸۹ میلیارد دلاری است که دو سال پیش در نوامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) ثبت شد.

معامله‌گران در طول بازار صعودی، احتیاط را از پنجره به بیرون پرت می‌کنند و منتظر قیمت‌های بالاتر هستند. البته این مسئله همیشه پایان خوشی ندارد. مت هوگان مدیر ارشد سرمایه‌گذاری Bitwise به سرمایه‌گذاران هشدار داده است که محتاط باشند چون «برخی پروژه‌های مزخرف در حال معامله‌ شدن با قیمت‌های دیوانه‌وار هستند».

اگر بیت ‌کوین باز هم به سقف جدیدی برسد، آلت‌ کوین های برگزیده می‌توانند در این جشن و پایکوبی همراهی کنند. بیایید ۵ ارز دیجیتال برتری که برای این هفته نموداری قوی را از خود نشان داده‌اند را به نقل از CoinTelegraph بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

خرس‌ها در حال تلاش‌اند تا بیت‌ کوین (BTC) را زیر ۷۰،۰۰۰ دلار متوقف کنند، اما نشانه مثبت این است که خریداران تا کنون به این فروشندگان باج نداده‌اند و بیت‌کوین را در نزدیکی سقف نگه داشته‌اند. این مسئله نشان می‌دهد که با هر اصلاح کوچکی، خرید بیت کوین انجام می‌شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

خریداران تلاش خواهند کرد روند صعودی را با هل‌دادن قیمت بیت‌ کوین به بالای ۷۰،۰۰۰ دلار ادامه دهند. اگر در این کار موفق شوند، احتمالاً می‌توانیم شاهد شتاب گرفتن رشد بیت ‌کوین و رسیدن به ۷۶،۰۰۰ دلار باشیم. این سطح ممکن است به صورت سدی کوچک در مقابل بیت‌ کوین عمل کند، اما اگر بزرگ‌ترین ارز بازار بتواند از آن عبور کند می‌تواند تا ۸۰،۰۰۰ دلار اوج بگیرد.

اگر خرس‌ها بخواهند به بازار برگردند، باید با فروش‌های بی‌وقفه قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۶۱،۴۲۲ دلار برسانند. در صورت وقوع این سناریو ممکن است حد ضرر های زیادی از معامله‌گران کوتاه‌مدت زده شود و بیت‌ کوین اصلاح عمیق‌تری را به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۵۱،۱۹۷ دلار آغاز کند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

در نمودار چهار ساعته شاهد هستیم که هر دو میانگین متحرک روبه‌بالا ایستاده‌اند و اندیکاتور RSI در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد فرمان در دستان خریداران است. خریداران قیمت را بالای EMA-20 نگه‌ داشته‌اند که نشانگر خرید در هر اصلاح کوچک است. بسته شدن کندل بالای ۷۰،۰۰۰۰ دلار می‌تواند گام بعدی صعود را کلید بزند و بررسی تحلیل روزانه بیت کوین در ادامه بازار را شیرین‌تر کند.

در مقابل، درصورتی‌که قیمت نزول کند و EMA-20 را روبه‌پایین بشکند، بیت‌ کوین ممکن است تا سطح SMA-50‌ (میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای) نزول کند. بسته‌شدن کندل زیر این حمایت می‌تواند اولین نشانه این مسئله باشد که خریداران برای خروج عجله دارند. در این صورت قیمت می‌تواند تا ۵۹،۰۰۰ دلار ریزش کند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل  تکنیکال آپتیمیزم (OP)

آپتیمیزم (OP) در هفته‌های اخیر در روند صعودی قرار داشته است. شکستن مقاومت ۴.۲۰ دلار، روند شکسته شدن الگوی سرو‌شانه معکوس صعودی را در روز ۵ مارس (۱۵ اسفند) کامل کرد.

تحلیل تکنیکال آپتیمیزم (OP)

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) روبه‌بالا در محدوده ۴.۱۲ دلار و قرارگیری RSI در محدوده مثبت نشانگر طی مسیر با کمترین مقاومت به سمت بالاست. اگر خریداران قیمت را بالای ۴.۸۷ دلار نگه‌ دارند، آپتیمیزم (OP) می‌تواند رالی خود را به سمت هدف الگوی سروشانه معکوس در ۵.۷۹ دلار ادامه دهد.

در مقابل، اگر قیمت با شتاب زیاد از سطوح فعلی به سمت پایین حرکت کند و EMA-20 را به رو‌به‌پایین بشکند، نشانه این خواهد بود که شکسته شدن الگو تله خرس‌ها بوده است. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح ۳.۴۲ دلار نزول کند. در صورت شکسته‌ شدن این سطح روبه‌پایین، خرس‌ها و فروشندگان دست بالا را در بازار این ارز پیدا می‌کنند.

تحلیل تکنیکال آپتیمیزم (OP)

در نمودار چهار ساعته شاهد هستیم که قیمت بالای سطح شکسته شده ۴.۲۰ دلار حفظ شده است که نشانه مثبتی از احساسات بازار است و نشان می‌دهد هر اصلاح کوچکی در منفی‌ها خریدار دارد. خریداران تلاش خواهند کرد تا از پس مانع سطح ۴.۸۷ دلار بر آیند و قدرت خود را به نمایش بگذارند. اگر موفق شوند، آپتیمیزم می‌تواند تا ۵ دلار صعود کند که در این سطح ممکن است باز هم با دفاع شدید فروشندگان مواجه شود.

اولین نشانه ضعف در صورتی بروز خواهد کرد که قیمت به زیر سطح SMA-50‌ برود و با شکست این سطح کندلی در پایین آن بسته شود. این امر می‌تواند احتمال بازگشت به سطح شکسته شده ۴.۲۰ دلار را تقویت کند. فروشندگان و خرس‌های بازار باید تلاش کنند قیمت را به زیر این حمایت بکشانند تا فاز اصلاحی را کلید بزنند.

 

تحلیل تکنیکال استکس (STX)

خریداران در طول اصلاح ارز دیجیتال استکس (STX) با موفقیت از EMA-20 در ۲.۷۷ دلار دفاع کردند. این مسئله نشان‌دهنده احساسات مثبت بازار برای ادامه صعود است و اینکه منفی‌های این ارز به‌خوبی خریداری شده است.

تحلیل تکنیکال استکس (STX)

شروع بازگشت قوی قیمت استکس از سطح این حمایت در روز ۱۰ مارس (۲۰ اسفند) باعث شروع دوباره پرقدرت شد. اما سایه بلند کندل، نشانگر این است که فروشندگان هنوز دست از کار نکشیده‌اند. خریداران باید قیمت را به بالای ۳.۳۹ دلار بکشانند تا سیگنال بازگشت روند صعودی با قطعیت بیشتری صادر شود. در این صورت استکس می‌تواند ابتدا تا ۴.۵۸ دلار و سپس تا مقاومت روانی ۵ دلار جهش کند.

در صورت نزول، EMA-20 سطحی بسیار مهم است که باید مراقب آن بود. اگر خرس‌ها و فروشندگان بازار بتوانند قیمت را به زیر این حمایت بکشانند، نشانگر این خواهد بود که خریداران فعلاً شکست خورده‌اند و قیمت می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲.۲۰ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال استکس (STX)

نمودار در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت پس از شکستن خط روند نزولی پرشتاب به بالا حرکت کرده است، اما عدم موفقیت در شکستن سطح ۳.۳۹ باعث آغاز شناسایی سود شده است و قیمت تا سطح خط روند نزولی شکسته شده نزول کرده است. اگر قیمت از این سطح دوباره با قدرت روبه‌بالا حرکت کند، احتمال شکسته شدن سطح ۳.۳۹ افزایش می‌یابد.

در مقابل اگر قیمت پایین‌تر رود و میانگین‌های متحرک را رو‌به‌پایین بشکند، نشانگر این خواهد بود که خرس‌های بازار همچنان در سطوح بالاتر فعال هستند و قیمت ممکن است تا سطح ۲.۴۰ و سپس ۲.۲۰ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال منتل (MNT)

ارز دیجیتال منتل (MNT) در حال رشد بوده است اما فروشندگان دست از تلاش نکشیده‌اند و تلاش می‌کنند رالی تا ۱.۱۵ دلار را برای مدت بیشتری متوقف کنند که سایه‌های کندل روز ۸ مارس (۱۸ اسفند) هم این موضوع را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال منتل (MNT)

مزیت نسبی خریداران این است که اجازه نداده‌اند قیمت به زیر سطح حمایت روانی ۱ دلار برسد. میانگین‌های متحرک روبه‌بالا و RSI در محدوده بیش‌خرید نشان می‌دهد که خریداران فرمان بازار را به دست دارند.

اگر خریداران موفق شوند قیمت را به بالای ۱.۱۵ دلار برسانند، قیمت منتل (MNT) می‌تواند گام بعدی صعود را آغاز کند و تا ۱.۳۷ دلار و سپس تا ۱.۵۰ دلار رشد کند. اما درصورتی‌که قیمت روبه‌پایین حرکت کند و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) را در ۰.۹۱ دلار روبه‌پایین بشکند، دیدگاه صعودی در کوتاه‌مدت منتفی می‌شود. در این صورت قیمت منتل می‌تواند تا ۰.۸۵ دلار و سپس ۰.۸۰ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال منتل (MNT)

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که خریداران در تلاش هستند تا سطح شکسته شده ۱.۰۱ دلار را به حمایت تبدیل کنند. اگر موفق شوند، نشانگر خریدهای سنگین در سطوح پایین‌تر خواهد بود. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱.۰۷ دلار هل دهند، منتل (MNT) می‌تواند به ۱.۱۵ دلار برسد. در صورت شکست این مقاومت، صعود در ادامه شتاب بیشتری خواهد گرفت.

در مقابل، اگر خرس‌های بازار قیمت را به زیر سطح ۱.۰۱ دلار بکشانند، نشانگر نبود تقاضای کافی در سطوح بالاتر است. یک حمایت کوچک در ناحیه SMA-50 وجود دارد؛ اما اگر این سطح نیز شکسته شود قیمت تا ۰.۸۵ دلار نزول می‌کند.

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

تحلیل تکنیکال بیت ‌تنسر (TAO)

بیت تنسر (TAO) تا سطح EMA-20 در ۶۴۶ دلار اصلاح کرده که سطحی بسیار مهم در بازه کوتاه‌مدت محسوب می‌شود و باید مراقب آن بود.

تحلیل تکنیکال بیت ‌تنسر (TAO)

اگر قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) به بالا برگردد نشانگر این است که کنترل بازار در دست خریداران باقی می‌ماند. این مسئله می‌تواند احتمال شکستن سطح ۷۵۷ دلار را افزایش دهد. در این صورت TAO می‌تواند روند صعودی را تا ۸۴۶ دلار ادامه دهد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر سطح EMA-20 نزول کند، نشان می‌دهد خریداران برای شناسایی سود عجله دارند. در این صورت بیت تنسر می‌تواند تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) در ۵۳۵ دلار اصلاح کند. خرس‌های بازار باید قیمت را به زیر SMA-50‌بکشانند تا سیگنال تغییر روند را صادر کنند.

تحلیل تکنیکال بیت ‌تنسر (TAO)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالای سطح ۷۰۰ دلار نگه دارند. این مسئله نشان می‌دهد که فروشندگان همچنان در رالی به فروش خود ادامه می‌دهند. اگر قیمت زیر SMA-50‌ باقی بماند، ایستگاه بعدی ۶۱۷ دلار خواهد بود. اگر این سطح هم حفظ نشود باید منتظر نزول TAO تا ۵۵۰ دلار باشیم.

در مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی به بالا برگردد سیگنال این خواهد بود که خریداران در تلاش‌اند سطح ۷۰۰ دلار را به حمایت تبدیل کنند. اگر موفق شوند، قیمت می‌تواند بار دیگر به سمت ۷۵۷ دلار حمله کند و احتمالاً این سطح را بشکند. در این صورت می‌توانیم شاهد صعود تا ۸۵۰ دلار باشیم.

 

سخن پایانی

این هفته هم با بهره‌گیری از معتبرترین تحلیل‌های کارشناسان ارز دیجیتال تلاش کردیم به شما برای بستن واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی بسیار قوی کمک کنیم. امیدواریم با بررسی وضعیت نمودار هر یک از این ارزها بتوانید بهترین سبد ارز دیجیتال شخصی را در این هفته برای خود ببندید و سود خود را به حداکثر برسانید.

از میان ارزهای معرفی شده می‌توانید بیت کوین (BTC)، آپتیمیزم (OP) و استکس (STX) را در بخش معاملات اهرم‌دار از صرافی ارز دیجیتال تبدیل نیز خرید و فروش کنید و به این صورت سود خود را از معاملات سبد این هفته خود با اهرم تبدیل تا ۱۰ برابر افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید