opicon

قیمت و خرید آپتیمیزم - OP

خرید ارز دیجیتال آپتیمیزم Optimism

خرید ارز دیجیتال آپتیمیزم (OP) در صرافی تبدیل با کمترین کارمزد و در حجم دلخواه شما امکان‌پذیر است. شما می‌توانید پس از مشاهده نمودار قیمت آپتیمیزم به دلار و تومان نسبت به معامله آن در بازار تتری، بازار تومانی یا قسمت خرید آسان صرافی تبدیل اقدام کنید. خرید آسان ارز آپتیمیزم بدون کارمزد است و شما می‌توانید پس از انجام خرید، آن را در کیف پول امن تبدیل نگه‌داری کنید و در زمان دلخواه خود نسبت به فروش آپتیمیزم اقدام کنید. کارشناسان پشتیبانی تبدیل در ۲۴ ساعته شبانه‌روز جوابگوی سوالات شما درباره چگونگی انجام معامله، قیمت و خرید ارز آپتیمیزم هستند.

نمودار قیمت

بازه‌ی زمانی نمودار

1 روز 1 هفته 1 ماه
loading chart icon

قیمت آپتیمیزم به دلار و تومان

IRTicon

تومان

قیمت تقریبی

1 OP = 167,455 IRT

opicon

آپتیمیزم

خرید آسان آپتیمیزم
ringing bell اطلاع از تغییر قیمت آپتیمیزم

ماشین زمان کریپتو

فرض کنید ۳۰ روز پیش ۱۰ میلیون تومان، آپتیمیزم می‌خریدید. ارزش کنونی دارایی شما چند تومان می‌شد؟ ماشین زمان کریپتو، جواب این سوال را برای شما محاسبه می‌کند.

وارد کردن مدت زمان و مقدار سرمایه‌گذاری

روز
تومان

تخمین دارایی طبق تغییرات قیمت در مدت مشخص‌شده

opicon

op

آپتیمیزم

تومان --

opicon

op

آپتیمیزم

قیمت دلاری

2.9505 USDT

قیمت تومانی

تومان 167,888

تغییرات 24 ساعت اخیر

17.881 %

USDTicon

USDT

تتر (دلار)

تومان --

PAXGicon

PAXG

پکس گلد (طلا)

تومان --

ارزهای پرسود (24 ساعت اخیر)

تبدیل، بهترین انتخاب معامله‌گر ایرانی
برداشت آنی در ۱ دقیقه
۷۴۰ + بازار معاملاتی
۲۴ ساعته پشتیبانی
۸۰۰,۰۰۰ + کاربر فعال
ورود به تبدیل

ارز دیجیتال اپتیمیزم، یکی از توکن‌های جدیدی است که در 31 می 2021 عرضه شد. تیم توسعه دهنده این بلاک‌چین امیدوار است که این ارز دیجیتال برای مدت زمانی طولانی در بازار رقابت باقی بماند. توکن OP از یکی از اولین فناوری‌های لایه 2 به نام پلاسما متولد شد.پلاسما توسط دو شخص از مهم‌ترین توسعه دهندگان در دنیای ارزهای دیجیتال، ویتالیک بوترین، رؤیاپرداز و یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، و جوزف پون، بنیان‌گذار پروتکل لایه 2 شبکه لایتنینگ بیت کوین، ایجاد شد. ارز Optimism به دلیل عملکرد خوبی که از زمان عرضه تاکنون داشته است، در صرافی‌های متعدد و معتبری مانند کوین بیس و بایننس فهرست شده است.

اپتیمیزم ( Optimism ) چیست؟

ارز آپتیمیزم

Optimism یک رویکرد جدید به عنوان اتریوم لایه 2 است که با هدف کاهش هزینه و سهولت استفاده متمرکز طراحی و عرضه شده است. پروژه ارز دیجیتال اپتیمیزم اولین بار در ژوئن 2019 معرفی و شبکه اصلی Optimism در دسامبر 2021 راه‌اندازی شد. به دلیل اینکه بلاک چین بر روی لایه 1 اتریوم (1L) ساخته شده است، Optimism از روش اجماع اثبات کار (PoW) اتریوم برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند؛ البته تا زمانی که اتریوم از روش اثبات سهام (PoS) استفاده کند.

تاریخچه پیدایش اپتیمیزم ( OP )

توکن OP در ماه می 2022 در بازار ارزهای دیجیتال از طریق airdrop معرفی شد. کاربرانی که قبل از انتشار با آپدیت Optimism تعامل داشتند، این توکن‌ها را در طول دراپ دریافت کردند. این توکن زمانی که برای اولین بار معرفی شد، قیمت آن تقریباً 4.50 دلار بود. اما بعد از ایردراپ، دریافت کنندگان این توکن سریعا دارایی خود را فروختند و در نتیجه قیمت به حدود 1.5 دلار کاهش یافت. حدود 25 درصد از کل عرضه ارز اپتیمیزم، در مجموع، به صندوق اکوسیستم اختصاص می‌یابد. 20 درصد برای تأمین مالی کالاهای عمومی، 19 درصد برای توزیع کنندگان اصلی و ایردراپ‌ها و 17 درصد نهایی به سرمایه‌گذاران تخصیص داده شد. تنها 5 درصد از کل عرضه در ایردراپ اولیه توزیع شد و 14 درصد برای ایردراپ‌های آینده در دسترس باقی ماند.

هدف از خلق اپتیمیزم ( Optimism )

مشابه اتریوم، هدف Optimism تبدیل شدن به یک کالای عمومی کاملاً غیرمتمرکز است که سودمحور نیست. اما یکی دیگر از اهداف کلیدی شبکه بلاک چین Optimism این است که توانایی پشتیبانی از تمامی dAppهای اتریوم بوده است. فناوری ارز دیجیتال اپتیمیزم به‌گونه‌ای است که قادر به انجام این کار با اجرای تمام محاسبات مورد نیاز خارج از زنجیره و در نتیجه افزایش سرعت و کاهش هزینه‌های تراکنش است. اما لازم به ذکر است که تمام اطلاعات تراکنش‌ها در بلاک چین اتریوم ثبت می‌شود.افرادی که از زیرساخت Optimism استفاده می‌کنند، تراکنش‌هایشان با سرعت بهتری انجام می‌شود و در عین حال، کارمزد کمتری نسبت به شبکه اصلی اتریوم پرداخت می‌کنند.

منظور از مقیاس پذیری اتریوم چیست؟

اتریوم یکی از امن‌ترین و غیرمتمرکزترین بلاک‌چین‌های موجود است.برای اینکه همه چیز در این پروژه به خوبی اجرا شود، شبکه بر اساس سه ویژگی ساخته شده است: تمرکززدایی، امنیت و مقیاس پذیری.با این حال، به دلیل محدودیت‌های ناشی از سه‌گانه بلاک چین، اتریوم تنها می‌تواند دو مورد از این سه ویژگی را به طور موثر اجرا کند.

برای حفظ عملکرد شبکه، اهمیت امنیت و تمرکززدایی بیشتر از مقیاس پذیری اهمیت داشت.در زمان نوشتن این مقاله، ظرفیت اتریوم برای انجام تراکنش به بیش از یک میلیون در روز رسیده است.هنگامی که این اتفاق می‌افتد، شبکه اتریوم دیگر نمی‌تواند مقیاس پذیر باشد و در نتیجه شلوغ می‌شود.هنگامی که فضای بلاک کاهش یابد، کاربران در شبکه اتریوم در تلاش برای انجام تراکنش‌های خود در بلوک بعدی وارد یک جنگ مناقصه می‌شوند.

در نتیجه، کارمزد گس افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که انجام یک تراکنش برای یک کاربر معمولی به طور قابل توجهی مقرون‌به‌صرفه نباشد.علاوه بر پرداخت کارمزد گس بالا، کاربران شبکه اتریوم باید مدت زمان انتظار طولانی را نیز تحمل کنند تا تراکنش‌هایشان انجام شود.

قابلیت‌ها و مزایای اپتیمیزم

Optimism راه حلی مقیاس پذیر برای شبکه اتریوم ارائه می‌دهد که به افزایش سرعت تراکنش‌ها در اتریوم بدون قربانی کردن تمرکززدایی و امنیت کمک می‌کند. ارز اپتیمیزم تراکنش‌های خارج از بلاک چین اتریوم را انجام می‌دهد و در عین حال از مزایای زیرساخت‌های اتریوم بهره می‌برد. در طول یک تراکنش، Optimism به برقراری ارتباط با لایه 1 اتریوم ادامه می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که همچنان مزایای امنیتی و عدم تمرکز مشابه با اتریوم را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

لایه 1 امنیت، تمرکززدایی و در دسترس بودن داده‌ها را مدیریت می‌کند، در حالی که لایه 2 Optimism مقیاس بندی را مدیریت می‌کند.در طول فرایند، هیچ تغییری در لایه 1 ایجاد نمی‌شود.به نوعی، Optimism بار تراکنش‌های مالی را از دوش اتریوم برمی‌دارد.حذف این بار از بلاک چین اتریوم تراکم شبکه را از بین می‌برد.

در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین قابلیت‌ها و مزایای اپتیمیزم اشاره می‌کنیم:

 • مقیاس پذیری: توکن Op می‌تواند بسته به ماهیت تراکنش، 10 تا 100 برابر در مقیاس پذیری بهبود یابد.
 • کاهش کارمزد: ارز دیجیتال Op می‌تواند کارمزد کلی معامله را تا حد زیادی کاهش دهد.فناوری رولینگ آن تراکنش‌های متعدد را در یک تراکنش ترکیب می‌کند که به کاهش کارمزد تراکنش کمک می‌کند.
 • امنیت: همان‌طور که لایه 2 Optimism در بالای اتریوم ساخته می‌شود، تراکنش‌ها در شبکه اصلی اتریوم تسویه می‌شوند و به کاربران اجازه می‌دهند از امنیت و محیط غیرمتمرکز بلاک چین اتریوم بهره‌مند شوند.
 • تجربه کاربری پیشرفته: پروژه‌های جدید با استفاده از راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه 2 Optimism از کارمزد کمتر، تراکنش‌های سریع‌تر و تجربه کلی کاربر بهتر بهره می‌برند.

بنیان‌گذاران ارز دیجیتال OP چه کسانی هستند؟

Optimism در سال 2019 توسط Jinglan Wang، Karl Floersch و Kevin Ho معرفی شد.طبق داده‌های Crunchbase، تا ژوئن 2022، این شرکت 178.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

امنیت شبکه اپتیمیزم چگونه است؟

خرید OP

در پروژه ارز دیجیتال opاز مجموعه‌ای از رول‌آپ‌ها استفاده می‌شود. رول‌آپ‌های اپتیمیزم (ORs) می‌توانند تراکنش‌های روی بلاک چین لایه دوم را ثبت کنند و داده‌های اصلی آن را به شبکه اصلی اتریوم ارسال کنند.

چه تعداد توکن اپتیمیزم در گردش است؟

Optimism توکن OP خود را در 31 مه راه‌اندازی کرد.ارز اپتیمیزم دارای 4.29 میلیارد توکن با نرخ تورم 2 درصد در سال است. یک توکن تورمی، مانند پول فیات، حداکثر عرضه مشخصی ندارد و به طور نامحدود منتشر خواهد شد. در مجموع 231000 آدرس واجد شرایط دریافت 214 میلیون توکن OP به صورت رایگان (معروف به "airdrop") بودند.این مقدار، 5 درصد از کل 4.29 میلیارد عرضه را تشکیل می‌دهد، یعنی 95 درصد از عرضه هنوز وارد بازار نشده است. طبق داده‌های CoinMarketCap تا 21 اکتبر، OP دارای 234.74 میلیون توکن در گردش است.

خرید ارز دیجیتال اپتیمیزم

برای خرید ارز اپتیمیزم، هم می‌توانید از صرافی‌های ایرانی و هم از صرافی‌های خارجی استفاده کنید. با توجه به محدودیت‌هایی که علیه کاربران ایرانی وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید بدون دردسر و خطر از دست رفتن دارایی، از خدمات صرافی‌هایی مانند صرافی تبدیل استفاده کنید. با این حال اگر به دنبال یک صرافی ارز دیجیتال خارجی برای خرید توکن opهستید، می‌توانید به یکی از صرافی‌های زیر مراجعه کنید:

 • صرافی بایننس
 • صرافی هوبی
 • صرافی کوکوین
 • صرافی کوین بیس
 • صرافی Gate.io
 • صرافی بای بیت

نحوه خرید اپتیمیزم از صرافی تبدیل

برای خرید ارز دیجیتال از طریق صرافی ایرانی تبدیل، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد سایت صرافی تبدیل شوید و ثبت نام کنید.
 • برای خرید اپتیمیزم باید ابتدا احراز هویت کنید.
 • بعد از احراز هویت، حساب صرافی خود را به تومان شارژ کنید.
 • بین بازار تتری و بازار تومانی، یکی را برای خرید ارز دیجیتال انتخاب کنید. در بازار تومانی، شما از طریق تومان ارز دیجیتال می‌خرید و در بازار تتری، از طریق ارز دیجیتال تتر که معادل یک دلار است، رمز ارز خریداری می‌کنید.

فروش ارز دیجیتال اپتیمیزم

برای فروش ارز دیجیتال اپتیمیزم، می‌توانید از طریق بخش خرید آسان تبدیل اقدام کنید.

روش نگهداری اپتیمیزم

برای نگهداری از ارز دیجیتال op می‌توانید از انواع کیف پول‌هایی که از توکن‌های ETH (OP)، ERC20 و ERC721 در بلاک چین Optimism پشتیبانی می‌کنند، استفاده کنید.

انواع کیف پول اپتیمیزم

کیف پول متامسک

MetaMask یک کیف پول غیرمتمرکز مبتنی بر اکوسیستم اتریوم و همچنین یک افزونه الحاقی است که به کاربران اجازه می‌دهد DApps را مستقیماً بر روی مرورگر خود اجرا کنند. Metamask به شما امکان می‌دهد شبکه اصلی Optimism را ذخیره کرده و از برنامه‌های غیرمتمرکز اپتیمیزم استفاده کنید. با وجود معایبی مانند عدم پشتیبانی از برخی ارزها و همچنین به‌روزرسانی دستی، MetaMask هنوز یک کیف پول قابل اعتماد برای بسیاری از افراد در سراسر جهان است.

کیف پول تراست والت

Trust Wallet، کیف پول الکترونیکی بایننس با 5 میلیون کاربر فعال، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال است. Trust Wallet به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌ها را در پلتفرم‌های مختلف ذخیره کنند و کیف پول خود را به Dapps متصل کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد آزادانه در برنامه Trust Wallet مطالعه و ترید کنند.

کارمزد خرید و فروش اپتیمیزم

معامله اپتیمیزم در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. برای بررسی صفحه کارمزدهای تبدیل کلیک کنید.

آیا خرید اپتیمیزم بدون احراز هویت ممکن است؟

بله اما توصیه نمی‌شود. اگر قصد خرید ارز دیجیتال opاز طریق صرافی تبدیل را دارید، باید پیش از هر چیز احراز هویت کنید. اما برخی از صرافی‌های خارجی، امکان خرید اپتیمیزم بدون احراز هویت را هم برای افراد فراهم کرده‌اند. اما معمولا هویت اصلی توسعه دهندگان این صرافی‌ها مشخص نیست و امکان به سرقت رفتن دارایی شما وجود دارد. به همین دلیل خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت را به شما توصیه نمی‌کنیم.

آینده اپتیمیزم چگونه است؟

معامله OP

پروژه Optimism بودجه زیادی برای پیشبرد اهداف خود دارد. در مارس 2022، دور سرمایه‌گذاری 150 میلیون دلاری جذب کرد که ارزش این استارت آپ را 1.65 میلیارد دلار رساند.نقشه راه آن شامل به‌روزرسانی‌هایی برای پروتکل Optimism است. این پروژه ارز دیجیتال از زمان شروع فعالیتش تاکنون، متمرکزتر از اتریوم بوده است. Optimism در آوریل 2022 گام بزرگی به سمت تمرکززدایی برداشت و یک DAO به نام Optimism Collective را راه‌اندازی کرد تا بودجه کالاهای عمومی را تأمین و پروتکل را اداره کند.همچنین شروع به ایردراپ توکن‌های OP جدید ایجاد شده برای کاربران Optimism و دیگرانی کرد که می‌توانند به پیشبرد DAO و آینده غیرمتمرکز Optimism کمک کنند.

خلاصه مطلب

Optimism Collective یک پروژه منحصربه‌فرد است که مسیر را برای پروژه‌های بسیار تأثیرگذار که مدل تجاری برای موفقیت ندارند هموار می‌کند. این پروژه از حمایت یک تیم خوب، یک جامعه بزرگ و مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاران اختصاصی برخوردار است. اگر پروژه ارز اپتیمیزم روند صعودی خود را حفظ کند، به نظر می‌رسد که در آینده بتواند به بهترین راه حل برای بهبود مقیاس پذیری اتریوم تبدیل شود.

سوالات متداول خرید آپتیمیزم

پاسخ سوالاتتان را از ما بخواهید...

اگر نیاز به مشاوره دارید، از طریق چت پشتیبانی با ما در تماس باشید.

پشتیبانی چت آنلاین

سوالات متداول خرید آپتیمیزم

از کجا می‌توانیم اپتیمیزم (OP) بخریم؟

برای خرید ارز دیجیتال می‌توانید هم از صرافی‌های ایرانی و هم خارجی، توکن op خریداری کنید. صرافی ایرانی تبدیل و صرافی‌های بایننس، کوین بیس، کوکوین، هوبی و ... برای خرید ارز دیجیتال اپتیمیزم توصیه می‌شوند.

خرید سریع اپتیمیزم (OP) چطور امکان‌پذیر است؟

شما می‌توانید با استفاده از بخش خرید آسان صرافی تبدیل، اقدام به خرید اپتیمیزم در سریع‌ترین زمان کنید.

کارمزد خرید و فروش اپتیمیزم (OP) در صرافی تبدیل چقدر است؟

معامله اپتیمیزم در بخش خرید آسان تبدیل، **رایگان و با کارمزد صفر** انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

در چه زمانی می‌توانیم برای خرید و فروش اپتیمیزم (OP) اقدام کنیم؟

شما می‌توانید خودتان اقدام به تحلیل وضعیت اپتیمیزم کرده و در زمان مناسب آن را خرید و فروش کنید. علاوه بر آن امکان استفاده از کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل (algotahlil) جهت دریافت تحلیل‌های ساده و کاربردی استفاده کنید.

ارز دیجیتال اپتیمیزم (OP) چگونه نگهداری می‌شود؟

برای نگهداری از این ارز دیجیتال، می‌توانید از کیف پول متامسک، تراست والت و ... استفاده کنید. همچنین امکان نگه‌داری آن در کیف پول تبدیل‌تان وجود دارد.

آیا خرید اپتیمیزم (OP) می‌تواند سودآور باشد؟

با توجه به اینکه پروژه Optimism مقیاس پذیری شبکه اتریوم را تا حد زیادی بهبود بخشیده و سرمایه لازم برای پیشرفت و توسعه را دارد، به نظر می‌رسد که آینده روشنی پیش رو دارد.

آیا می‌توان اپتیمیزم (OP) را استخراج کرد؟

بله. با توجه به اینکه در حال حاضر توکن op از پروتکل اثبات کار استفاده می‌کند، امکان استخراج آن هم وجود دارد.

برای دانلود اپ اسکن کنید. bazaar-qr-code

میانبــری برای کسب سودهای هیجان‌انگیز

با نصب اپلیکیشن اندروید تبدیل قابلیت خرید و فروش بیش از ۳۵۰ ارز دیجیتال از طریق موبایل در دسترس شماست.

دانلود اپلیکیشن
app hand

ثبت دیدگاه و دریافت جایزه

با به اشتراک گذاشتن نظر خود درباره این ارز دیجیتال، از تبدیل هدیه دریافت کنید.

500 هزار بیبی دوج

دیدگاه‌ها

امیرعلی ش

11 روز قبل

5

بهترین راه فرستادن پول برای خانواده‌م با تتر از طریق تبدیله. هر وقت بخوان بلافاصله می‌تونن دریافت کنن

سارا م

11 روز قبل

3

اگه سرعت اپ یه کم بهتر بشه عالی می‌شه

جایزه روزانه شبکه‌های اجتماعی تبدیل

gift icon party icon party icon

هر روز یک کد ۵ رقمی در صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام تبدیل منتشر می‌شود. شما می‌توانید با وارد کردن این کد در بخش زیر، ارز دیجیتال رایگان هدیه بگیرید.

کاربر گرامی، برای دریافت جایزه روزانه، نیاز است که از طریق صفحات مجازی تبدیل، عبارت مشخص‌شده را در مرورگر خود سرچ کنید و وارد صفحه مربوط به وب‌سایت صرافی تبدیل شوید.

gift icon party icon party icon

ارزهای پرطرفدار

بیشترین تنوع را با 384 ارز دیجیتال در ایران تجربه کنید...

آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله