واریز ارز به صرافی کوکوین

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین + آموزش قدم به قدم

با توجه به اعلان صرافی کوکوین در مورد اجباری شدن احراز هویت در این صرافی از روز ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۲ و عدم امکان احرزا هویت برای ایرانیان برداشت هرچه سریع‌تر دارایی‌های ارز دیجیتال از این صرافی اهمیت هر چه بیشتری پیدا کرده است. در این مطلب از راهنمای تبدیل، قرار است قدم‌به‌قدم بیاموزیم چگونه از صرافی کوکوین، ارز دیجیتال برداشت کنیم.

آموزش تصویری گام به گام برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوکوین

ابتدا به وب‌سایت صرافی کوکوین به آدرس Kucoin.com می‌رویم. در بالای صفحه سمت راست روی Log In کلیک می‌کنیم و با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود وارد می‌شویم. (تصویر ۱)

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

پس از واردشدن به وب‌سایت از منوی بالا سمت راست گزینه Assets یا دارایی‌ها را کلیک می‌کنیم و از منوی باز شونده گزینه «Funding Account» که حساب اصلی ما را نشان می‌دهد انتخاب می‌کنیم. (تصویر ۲)

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

در صفحه باز شده از منوی سمت چپ گزینه برداشت یعنی «Withdrae» را انتخاب می‌کنیم. (تصویر ۳)

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

در صفحه باز شده. اگر کلمه عبور معاملاتی و Google Authentication را از قبل تنظیم نکرده باشیم در این مرحله باید این موارد را تنظیم کنیم. (تصویر ۴). ابتدا به سراغ کلمه عبور معاملاتی می‌رویم و روی کادر بخشی که در تصویر کادر قرمز دارد کلیک می‌کنیم.

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

وارد صفحه جدیدی می‌شویم که ابتدا باید تأیید ایمیلی را انجام دهیم. برای این کار گزینه Send Code را کلیک می‌کنیم و کدی که به ایمیلمان ارسال می‌شود را در محل خود وارد می‌کنیم. (تصویر ۵)

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

پس از این که کد را وارد کردیم در صفحه جدید کلمه عبور معاملاتی که عددی ۶ رقمی است را وارد می‌کنیم و در کادر پایین‌تر همین کلمه عبور را دوباره وارد می‌کنیم و برای تأیید دکمه «Confirm» ‌را می‌زنیم. (تصویر ۶)

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

حالا وارد صفحه‌ای می‌شویم که این بار تأیید گوگل یا Google Authenticator را تنظیم کنیم روی گزینه «Bind» کلیک می‌کنیم. (تصویر ۷)  (درصورتی‌که اپلیکیشن گوگل آتنتیکیتور را روی گوشی خود ندارید می‌توانید از این راهنما برای نصب آن استفاده کنید.)

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

دوباره باید مثل دفعه پیش تأیید ایمیلی را انجام دهیم و با زدن گزینه «Send Code» کدی را در ایمیل خود دریافت می‌کنیم و در کادر وارد می‌کنیم. (تصویر ۸)

برداشت ارز دیجیتال از کوکوین

پس از واردکردن کد در صفحه جدید یک QR-Code می‌بینیم که باید آن را برنامه Google Authenticator‌ اسکن کنیم. (تصویر ۹)

برداشت از کوکوین

برای این کار در تلفن همراه خود وارد برنامه Google Authenticator‌ می‌شویم و مطابق تصویر گزینه ‌ «Add a Code» را انتخاب می‌کنیم. (تصویر ۱۰)

برداشت از کوکوین

سپس در صفحه باز شده گزینه «Scan a QR-Code» را انتخاب می‌کنیم. (تصویر ۱۱)

برداشت از کوکوین

پس از اسکن‌کردن QR-Code نمایش‌داده‌شده در تصویر ۹ در برنامه Google Authenticator کد یک‌بار مصرفی برای ما به نمایش در می‌آید. (تصویر ۱۲)

برداشت از کوکوین

این کد را در سایت کوکوین وارد می‌کنیم. (تصویر ۱۳)

برداشت از کوکوین

برای برداشت ارز دیجیتال دوباره وارد حساب اصلی خود می‌شویم (تصویر ۱۴)

برداشت از کوکوین

و گزینه «Withdraw» را کلیک می‌کنیم (تصویر ۱۵)

برداشت از کوکوین

حالا به قسمت اصلی برداشت ارز دیجیتال می‌رسیم. (تصویر ۱۶)

برداشت از کوکوین

در قسمت ۱۶-۱ ارز موردنظری که می‌خواهیم برداشت کنیم انتخاب می‌کنیم. در فیلد ۱۶-۲ آدرس کیف پولی که می‌خواهیم ارز دیجیتال را به آن منتقل کنیم وارد می‌کنیم. در بخش ۱۶-۳ شبکه‌ انتقال ارز دیجیتال را انتخاب می‌کنیم. باید دقت کنیم که کیف پول مقصد هم از همین شبکه انتقال پشتیبانی کند. در بخش ۱۶-۴ میزان ارز دیجیتالی که می‌خواهیم برداشت کنیم را وارد می‌کنیم و در بخش ۱۶-۵ درصورتی‌که توضیحاتی داریم اضافه می‌کنیم و سپس برای تأیید دکمه «Confirm» را فشار می‌دهیم.

حالا به صفحه تأیید امنیتی وارد می‌شویم.  در این صفحه در فیلد (۱۷-۱) رمز عبور ترید را که در تصویر ۶ تنظیم کرده بودیم وارد می‌کنیم. در بخش (۱۷-۲) گزینه «Send Code» را می‌زنیم و عددی که به ایمیلمان ارسال می‌شود را در مقابل آن وارد می‌کنیم. در فیلد (۱۷-۳) هم رمز یک‌بار مصرفی که از نرم‌افزار Google Athenticator می‌گیریم را وارد می‌کنیم و سپس برای تأیید گزینه Submit را فشار می‌دهیم.

برداشت از کوکوین

تبریک می‌گوییم درصورتی‌که مراحل فوق را به‌درستی انجام داده باشید، برداشت با موفقیت انجام می‌شود.

انتقال از صرافی کوکوین به صرافی تبدیل

برای واریز از کوکوین به صرافی تبدیل ابتدا باید آدرس کیف پول صرافی تبدیل را داشته باشید تا بتوانید ارزهای دیجیتال خود را از کوکوین به این صرافی انتقال دهید.

انتقال ارز دیجیتال از کوکوین به تبدیل بسیار آسان است. به راحتی می‌توانید با استفاده از راهنمای واریز به صرافی تبدیل آدرس کیف پول خود در صرافی تبدیل را به دست آورید و این آدرس را در تصویر ۱۶ بخش قبل در فیلد (۱۶-۲) وارد کنید و ارز دیجیتال را به کیف پول خود در صرافی تبدیل انتقال دهید.

کارمزد برداشت از صرافی کوکوین چقدر است؟

صرافی کوکوین مستقیماً کارمزدی را برای برداشت ارزهای دیجیتال از این صرافی از کاربران دریافت نمی‌کند. اما تراکنش‌های واریز برداشت هر ارز دیجیتال باتوجه‌به شبکه انتقالی که از آن استفاده می‌کنید مشمول کارمزد انتقال می‌شود که باتوجه‌به ارز دیجیتال، شبکه انتقال و شرایط شبکه همچون میزان شلوغی شبکه متفاوت است. مثلاً کارمزد برداشت هر میزان تتر در یک تراکنش بر روی شبکه TRC-20 یا همان شبکه ترون معمولاً حدود ۱ دلار است؛ اما گاهی اوقات این کارمزد تا ۲ دلار و حتی بیشتر افزایش می‌یابد. میزان کارمزد تراکنش برداشت در هنگام انجام این عملیات به شما نشان داده می‌شود.

نکاتی که در هنگام برداشت ارز دیجیتال از کوکوین باید رعایت کنیم

هنگام برداشت از کوکوین رعایت برخی نکات ضروری است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • آدرس کیف پول مقصد را تاحدامکان به صورت دستی وارد نکنید. حتماً با استفاده از اسکن QRcode یا استفاده از دکمه کپی در کیف پول مقصد آدرس را کپی و پیست کنید تا از هرگونه مشکل در انتقال جلوگیری کنید، در غیر این صورت ممکن است با اشتباه در نوشتن آدرس کیف پول مقصد دارایی‌های شما به مقصد نامعلومی فرستاده شود که قابل بازیابی نباشد.
 • از یکسان بودن شبکه انتقال در کیف پول مبدأ و مقصد اطمینان حاصل کنید. مثلاً درصورتی‌که در کیف پول مبدأ تتر خود را بر روی شبکه ترون (TRC-20) انتقال می‌دهید باید اطمینان حاصل کنید که در کیف پول مقصد آدرس کیف پول تتر خود را روی شبکه TRC-20 دریافت کرده باشید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکل شوید.
 • رمزهای عبور خود را به خاطر بسپارید و از رمز یکبار مصرف Google Authenticator خود محافظت کنید. درصورتی‌که این موارد را نداشته باشید نمی‌توانید ارز دیجیتال خود را برداشت کنید.

آیا صرافی کوکوین امن است؟

تا پیش‌ازاین می‌توانستیم صرافی کوکوین را یکی از صرافی‌های نسبتاً امن ارز دیجیتال بدانیم. اما در حال حاضر باتوجه‌به اجباری شدن احراز هویت برای کاربران، ریسک این صرافی برای کاربران ایرانی بالا رفته است. باتوجه‌به عدم امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی ممکن است مانند موارد پیش‌آمده در صرافی بایننس در آینده حساب کاربران ایرانی در این صرافی مسدود شود و مشکلات جبران‌ناپذیری را به وجود آورد؛ بنابراین پیشنهاد ما این است که هر چه زودتر دارایی‌های خود را از این صرافی خارج کنید تا ریسک‌های به وجود آمده را متوجه دارایی‌های خود نکنید.

آیا برداشت از کوکوین محدودیت دارد؟

کوکوین برای حساب‌های احراز هویت نشده محدودیت برداشت تا ۱ بیت‌کوین در هر ۲۴ ساعت را قرار داده است و در مبالغ پایین‌تر محدودیتی ندارد. باتوجه‌به این که دارایی‌های بیشتر کاربران ایرانی مبالغی پایین‌تر از این مقدار است می‌توانند به یکباره و به راحتی دارایی‌های خود را از این صرافی برداشت کنند.

سخن پایانی

باتوجه‌به اجباری شدن احراز هویت در صرافی کوکوین و عدم امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی بهتر برای ازبین‌بردن ریسک‌های احتمالی محدودشدن حساب‌ کاربری، هر چه زودتر دارایی‌های خود را از این صرافی خارج کنیم و به جایی امن انتقال دهیم. صرافی ارز دیجیتال تبدیل یکی از معتبرترین صرافی‌های داخلی است که بیش از ۲۷۰ ارز دیجیتال مختلف را به کاربران خود عرضه می‌کند و بیش از ۱۴۰ بازار حرفه‌ای تتری و ۱۴۰ بازار تومانی را برای معامله کاربران مهیا کرده است و می‌توانید به عنوان جایگزین خوبی برای صرافی کوکوین از آن استفاده کنید.

اگر علاقه‌مند به یادگیری نحوهٔ ثبت نام در کوکوین و واریز ارز دیجیتال به کوکوین و گرفتن TXID یا هش (Hash) در کوکوین هستید، به این مقالات مراجعه بفرمایید.

5 Responses

 1. سلام بنده مقداری ارز در صرافی کوکوین دارم میخوام منتقل بکنم به صرافی های داخلی چنتا سوال داشتم
  ۱. بنده با آی پی ایران به راحتی وارد کوکوین میشوم آیا ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
  ۲. در هنگام برداشت یه گزینه به نام remark وجود دارد چیه و میشه خالیش گذاشت؟
  ۳. مستقیم میتونم مثلا برداشت بزنم به صرافی تبدیل؟ یا نه باید بزنم به تراست ولت و از اونجا بزنم به تبدیل؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز وقت‌تون بخیر باشه. شما می‌تونید مستقیما دارایی خودتونو از کوکوین به تبدیل انتقال بدید. بهتره که از VPN برای کار با وب‌سایت یا اپلیکیشن کوکوین استفاده کنید. اگه سوال دیگه‌ای دارید لطفا به پشتیبانی تبدیل مراجعه کنید تا همکارا شما رو راهنمایی کنن.

 2. و یه سوال دیگه میتونم بدون vpn وارد بشم به صرافی کوکوین یا نه؟
  البته من وارد میشم بدون vpn میخوام بدونم مشکلی پیش میاد یا نه؟

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید