Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۴ تا ۲۰ خرداد

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال تبدیل
در
خواندن در ۸ دقیقه

از این ۵ رمزارز و تحلیل تکنیکال عمیق آن‌ها در واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی تبدیل غافل نشوید چون توانایی رقم زدن یک جهش عالی را برایتان دارند.

بیت کوین (BTC) که اکنون با قیمتی حدود ۶۷,۷۰۵ دلار معامله می شود، در حال حاضر با مقاومت در سطح روانی ۷۰,۰۰۰ دلار مواجه است. با این حال، یک نشانه مثبت این است که خریداران چندان تسلیم فروشندگان نشده اند. قیمت بیت کوین در طول این هفته تنها کمی کمتر از یک درصد کاهش یافته است.

در بازار ارزهای دیجیتال چه خبر است؟

نوسان محدود قیمت بیت کوین در چند روز گذشته مانع از سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETFهای اسپات) نشده است. داده های Farside Investors نشان می‌دهد که از ۱۴ مه (۲۵ اردیبهشت)، بیش از ۲.۱ میلیارد دلار ورودی خالص به صندوق‌های ETF بیت کوین وجود داشته است. این امر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال انباشت بیت کوین هستند و انتظار دارند قیمت آن به زودی افزایش یابد.

واچ لیست ارز دیجیتال

پیتر براندت، تحلیلگر باسابقه بازار ارزهای دیجیتال، در بلندمدت نسبت به بیت کوین در مقابل طلا خوشبین است. برانت در پستی در شبکه اجتماعی X گفت که نسبت طلا به بیت کوین احتمالا برای ۱۲ تا ۱۸ ماه دیگر پرنوسان باقی خواهد ماند، اما پس از آن، این روند صعودی می تواند به رکورد جدیدی برسد که در آن برای خرید یک بیت کوین به ۱۰۰ اونس طلا نیاز باشد. در حال حاضر، هر بیت کوین تقریباً معادل ۲۹ اونس طلا ارزش دارد.

آیا بیت کوین می تواند از سطوح حمایتی مهم جهش کند و بازار ارزهای دیجیتال را به سمت بالا هدایت کند؟ بیایید نمودارهای پنج ارز دیجیتال برتر را که ممکن است به این روند صعودی کمک کنند، بررسی کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در روز ۳۱ مه (۱۱ خرداد) از خط حمایتی الگوی مثلث متقارن پایین آمد، اما فروشندگان نتوانستند این سطوح پایین را حفظ کنند. این نشان می دهد که خریداران همچنان در قیمت‌های پایین به خوبی بیت‌کوین را می‌خرند.

تحلیل بیت کوین BTC

خریداران برای به دست آوردن برتری، باید قیمت را بالای الگوی مثلث نگه دارند. در صورت موفقیت، ارز BTC می تواند تا مقاومت بالایی در حوالی ۷۳,۷۷۷ دلار رشد کند. عبور از این سد ممکن است برای خریداران دشوار باشد، اما در صورت عبور، این ارز می تواند به سمت ۸۰,۰۰۰ دلار حرکت کند.

از سوی مقابل، اگر خریداران نتوانند از سطح فعلی جهش قابل توجهی داشته باشند، احتمال شکسته شدن حمایت مثلث و رفتن قیمت به  پایین آن افزایش می‌یابد. در این صورت، این بیت کوین ممکن است ابتدا به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶۴,۹۵۶ دلار) و سپس تا ۶۱,۰۰۰ دلار ریزش کند.

تحلیل بیت کوین BTC

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که بیت کوین بین میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای و خط حمایت الگوی مثلث متقارن معامله می شود. فروشندگان با پایین کشیدن قیمت به زیر خط حمایت سعی خواهند کرد موقعیت خود را تقویت کنند. در صورت موفقیت، این ارز ممکن است به سمت هدف الگو که ۶۱,۵۰۰ دلار است سقوط کند.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین های متحرک عبور کند، نشان می دهد که فروشندگان در حال از دست دادن کنترل هستند. در این صورت، ارز دیجیتال بیت کوین می‌تواند به خط مقاومت مثلث برسد، که انتظار می رود خرس‌های بازار در این سطح دفاع محکمی داشته باشند. با این حال، اگر خریداران پیروز شوند، این ارز می تواند مسیر خود را به سمت ۷۳,۷۷۷ دلار از سر بگیرد.

ارز دیجیتال بیت کوین شما می‌توانید بیت کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید بیت کوین

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

قیمت بایننس کوین (BNB) طی چند روز گذشته بالاتر از میانگین های متحرک معامله می شود که نشان می دهد خریداران به طور شکل از این سطح حمایت می کنند.

تحلیل بایننس کوین BNB

خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به سمت مقاومت بالایی در حوالی ۶۳۵ دلار برسانند. عبور از این مقاومت و بسته شدن قیمت بالاتر از آن، سطح بسیار مهمی است زیرا می تواند منجر به شروع روند صعودی بعدی شود و قیمت را تا هدف الگو یعنی ۷۷۵ دلار بالا ببرد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و خط روند صعودی به پایین شکسته شود، الگوی مثلث صعودی باطل خواهد شد. این اتفاق می تواند باعث سرعت گرفتن فروش و ریزش ارز BNB تا ۵۳۶ دلار شود.

در تایم فریم ۴ ساعته، باینس کوین (BNB) بالاتر از میانگین های متحرک حرکت کرده است که نشان می دهد خریداران در تلاش برای بازگشت به روند صعودی هستند. مقاومت جزئی در ۶۱۵ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، قیمت BNB می تواند به ۶۳۵ دلار برسد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای به تدریج در حال افزایش است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که به خریداران کمی برتری می دهد.

تحلیل بایننس کوین BNB

اگر قیمت کاهش یابد و به پایین خط روند صعودی ریزش کند، این دیدگاه خوش‌بینانه در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این اتفاق می تواند منجر به اصلاح عمیق تر به سمت ۵۶۰ دلار و بعدا ۵۳۶ دلار شود.

ارز دیجیتال بایننس کوین شما می‌توانید بایننس کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید BNB
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل قیمت آرویو (AR)

قیمت آرویو (AR) با قدرت از میانگین متحرک ۵۰ روزه (۳۷.۵۸ دلار) به بالا جهش کرد که نشان دهنده خرید پرحجم در سطوح پایین‌تر است.

تحلیل آرویو AR

خریداران به احتمال زیاد در منطقه بین ۴۷.۵۱ تا ۵۰ دلار با مقاومت سختی روبرو خواهند شد، اما میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی (۴۱.۸۴ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت نشان می دهد که مسیر به سمت بالا کم مقاومت است. رسیدن قیمت به بالاتر از ۵۰ دلار، الگوی سر و شانه معکوس را کامل می کند و راه را برای یک روند صعودی جدید باز می کند. هدف الگو در این حالت ۷۲ دلار است.

از طرف دیگر، اگر قیمت از منطقه مقاومت فوقانی کاهش یابد، این نشان می دهد که فروشندگان تسلیم نشده اند. در این صورت، جفت ارز AR ممکن است به سمت میانگین های متحرک سر بخورد، که به احتمال زیاد به عنوان یک حمایت قوی عمل می کنند. خرس‌های بازار باید قیمت را پایین تر از ۳۶ دلار پایین بیاورند تا کنترل را به دست بگیرند.

تحلیل آرویو AR

در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت از مقاومت بالایی ۴۷.۵۱ دلار کاهش یافت اما در محدوده میانگین متحرک‌نمایی ۲۰ دوره‌ای به سطح حمایتی برخورد کرد. این نشان می دهد که خریداران در تلاش برای دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند. آن‌ها یک بار دیگر سعی خواهند کرد بر مانع مقاومت فوقانی غلبه کنند. در صورت موفقیت، این ارز به احتمال زیاد حرکت صعودی پیدا کرده و به ۵۷ دلار برسد.

اگر خرس ها می خواهند از صعود قیمت جلوگیری کنند، باید قیمت AR را تا پایین تر از میانگین های متحرک پایین بیاورند. اگر موفق شوند، حرکت صعودی ضعیف شده و این ارز ممکن است تا ۳۷ دلار کاهش یابد.

ارز دیجیتال آرویو شما می‌توانیدآرویو را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید آرویو
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل قیمت مونرو (XMR)

قیمت مونرو (XMR) طی چند روز گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. قیمت XMR در تاریخ ۱ ژوئن از خط روند نزولی عبور کرد، که نشان می دهد روند اصلاحی ممکن است در حال پایان باشد.

تحلیل مونرو XMR

حرکت صعودی ممکن است با فروش سنگینی در نزدیکی سطح ۱۵۳.۴۴ دلار مواجه شود، اما انتظار می رود خریداران با رسیدن قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۰.۹۰ دلار)، روند نزولی را متوقف کنند. در صورت موفقیت، احتمال عبور قیمت از مقاومت بالایی افزایش می یابد. آنگاه ارز XMR ممکن است تلاش کند تا به سمت ۱۷۰ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شکل پرشتابی اهش یابد و پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بسته شود، این نشان می دهد که خریداران به سرعت در حال خارج شدن از بازار هستند. این اتفاق می تواند منجر به اصلاح عمیق تر به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۳۰.۸۰ دلار) شود.

تحلیل مونرو XMR

در تایم فریم ۴ ساعته، نمودار نشان می دهد که این ارز مونرو به تدریج در حال رشد است، اما خریداران به احتمال زیاد در سطح ۱۵۳.۴۴ دلار با مقاومت سختی روبرو خواهند شد. اگر قیمت از سطح ۱۵۳.۴۴ دلار کاهش یابد اما در میانگین های متحرک به سطح حمایتی برسد، این نشان می دهد که احساس بازار همچنان صعودی است. آنگاه خریداران یک بار دیگر برای عبور از سد مقاومت فوقانی تلاش خواهند کرد.

در سمت نزولی، میانگین های متحرک سطح حمایت کلیدی هستند که باید به آن توجه شود. شکسته‌ شدن میانگین‌های متحرک و بسته شدن کندل پایین تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می تواند نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر باشد و این ارز ممکن است به ۱۳۷ دلار و سپس ۱۳۰ دلار کاهش یابد.

ارز دیجیتال مونرو شما می‌توانید مونرو را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید مونرو

تحلیل قیمت سلستیا (TIA)

قیمت سلستیا (TIA) طی چند روز گذشته بالاتر از میانگین های متحرک باقی مانده است که نشان می دهد خریداران در تلاش برای شروع یک روند صعودی جدید هستند.

تحلیل سلستیا TIA

میانگین های متحرک یک تقاطع صعودی را کامل کرده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران در موقعیت برتری قرار دارند. خریداران باید قیمت را بالاتر از محدوده مقاومتی ۱۲.۰۲ تا ۱۲.۹۰ دلار برسانند تا شروع یک روند صعودی جدید را نشان دهند. در این صورت، قیمت ارز TIAT می تواند تا ۱۵.۵۰ دلار و بعدا تا ۱۸.۵۰ دلار افزایش یابد.

اگر خریداران نتوانند قیمت را بالاتر از منطقه مقاومت بالا ببرند، این نشان می دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند. شکستن قیمت به پایین میانگین های متحرک می تواند این ژ ارز را برای مدتی در یک محدوده ثابت نگه دارد.

تحلیل سلستیا TIA

در تایم فریم ۴ ساعته، نمودار نشان می دهد که سلستیا تاز مقاومت کوتاه مدت ۱۱.۶۰ دلار کاهش یافته و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسیده است. جهش قوی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان دهنده تقاضا در سطوح پایینتر خواهد بود. آنگاه این ارز می تواند به سمت مقاومت بالایی ۱۲.۰۲ دلار صعود کند.

اما اگر قیمت همچنان به پایین تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای سقوط کند، این نشان می‌دهد که حرکت صعودی در حال ضعیف شدن است. در این صورت، این ارز ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند که به احتمال زیاد به عنوان یک حمایت قوی عمل خواهد کرد.

ارز دیجیتال سلستیا شما می‌توانید سلستیا را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید سلستیا

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

همه ارزهای دیجیتال معرفی شده در طالع بینی این هفته را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از حرکات این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

معامله اهرم‌دار تبدیل با معامله اهرم‌دار تبدیل ۱۰ برابر معاملات عادی سود کسب کنید
کسب سود ۱۰ برابر


منبع

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه