Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۳۱ اردیبهشت تا ۶ خرداد

طالع_بینی کریپتویـی-31 اردیبهشـت تا 6 خــرداد_
در
خواندن در ۸ دقیقه

آلت کوین‌هایی که در واچ لیست ارز دیجیتال این هفته بررسی می‌کنیم قابلیت صعودی عالی در کنار بیت کوین را دارند. آیا بیت کوین بار دیگر به سمت سقف تاریخی حمله می‌کند یا نیاز به جذب انرژی بیشتری دارد؟ با ما همراه باشید تا با تحلیل تکنیکال موشکافانه هر یک از این ارزها همه سناریوهای قوی را زیر نظر بگیریم

 

قیمت بیت کوین (BTC) در طول این هفته بیش از ۸ درصد افزایش یافته است که نشان می دهد سطوح پایین‌تر همچنان خریداران را جذب می کند. به طور کلی، در یک محدوده قیمتی، معامله گران تمایل دارند نزدیک به کف قیمتی (حمایت) خرید و نزدیک به سقف قیمتی (مقاومت) فروش انجام دهند. این موضوع نشان می دهد که قیمت بیت کوین ممکن است به بالای محدوده فعلی خود یعنی ۷۳،۷۷۷ دلار برسد، اما عبور از این مانع احتمالا دشوار خواهد بود.

در بازار چه خبر است؟

تحلیلگران در مورد جهت حرکت بعدی بیت کوین اختلاف نظر دارند. برخی معتقدند که روند اصلاح قیمت به پایان رسیده و بیت کوین به سقف تاریخی جدیدی دست پیدا خواهد کرد، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند بیت کوین برای آزمایش مجدد سطح حمایتی ۶۰ هزار دلاری به پایین ریزش کند. پیش بینی جهت قطعی حرکت قیمت از یک محدوده قیمتی فعلی دشوار است. بنابراین با توجه به این ابهام، اگر بخواهیم احتیاط را رعایت کنیم شاید بهتر باشد قبل از ایجاد موقعیت‌های معاملاتی بزرگ، منتظر شروع یک روند جدید قیمتی برای بیت کوین باشیم.

در صورت تثبیت قیمت بیت کوین در بازه قیمتی فعلی، معامله‌گران ممکن است به دنبال فرصت‌های معاملاتی کوتاه مدت در بازار آلت کوین ها باشند. اگرچه هنوز شاهد یک دوره کامل رونق آلت کوین ها (آلت‌سیزن) نیستیم، اما به احتمال زیاد برخی از آلت کوین های منتخب، فرصت‌های معاملاتی خوبی را نصیب معامله‌گران خواهند کرد.

آیا افزایش احتمالی قیمت بیت کوین تا بالاتر از مقاومت فعلی می تواند بر کل بازار ارزهای دیجیتال تاثیر مثبت بگذارد؟ بیایید به بررسی ۵ ارز دیجیتال برتر بپردازیم که این هفته نمودارهای امیدوارکننده‌ای دارند.

 

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC) در حال حاضر با مقاومتی در محدوده ۶۸ هزار دلار مواجه است، اما یک نشانه مثبت این است که خریداران میدان را به فروشندگان واگذار نکرده اند. این نشان می دهد که خریداران همچنان با پیش بینی حرکت صعودی بیت کوین، موقعیت‌های خود را حفظ می‌کنند.

 

تحلیل بیت کوین

 

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه  در ۶۴,۱۰۹ دلار در حال سر بالا شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد مسیر حرکت به سمت بالا با مقاومت اندکی روبرو است. اگر سطح ۶۸ هزار دلار شکسته شود، بیت کوین می‌تواند بار دیگر مقاومت قدرتمند پیش روی خود یعنی ۷۳,۷۷۷ دلار را آزمایش کند.

اگر فروشندگان بخواهند از افزایش قیمت بیت کوین جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به پایین میانگین‌های متحرک بکشانند. در این صورت، این ارز ممکن است ابتدا تا ۵۹,۶۰۰ دلار و بعدا به پایین ترین سطح ماه جاری میلادی یعنی ۵۶,۵۵۲ دلار ریزش کند.

 

تحلیل بیت کوین

 

در نمودار ۴ ساعته، هر دو میانگین متحرک صعودی هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران کنترل بازار را در دست دارند. حمایت کلیدی که باید در صورت افت قیمت به آن توجه کرد، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰-EMA) است. اگر قیمت از این سطح به سمت بالا جهش پیدا کند، چشم انداز رشد قیمت به بالای ۶۸ هزار دلار را تقویت می کند.

اما برعکس، اگر قیمت ۲۰-EMA را به سمت پایین بشکند، نشان دهنده تضعیف حرکت صعودی خواهد بود. در این صورت بیت کوین ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و سپس نزدیکترین حمایت خود یعنی ۵۹,۶۰۰ دلار ریزش کند.

 

ارز دیجیتال بیت کوین شما می‌توانید بیت کوین را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید بیت کوین

 

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)

ارز دیجیتال سولانا (SOL) در تاریخ ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت) از میانگین های متحرک عبور کرد و خریداران در تلاش هستند تا بر قدرت خود بیافزایند.

تحلیل سولانا

در نمودار روزانه SOL/USDT سطح مقاومتی جزئی در ۱۷۶ دلار وجود دارد که فروشندگان سعی در شروع اصلاح قیمت از آن نقطه خواهند داشت. سطح حمایتی کلیدی که باید در صورت افت قیمت به آن توجه کرد، سطح ۱۶۲ دلار است. اگر قیمت با قدرت از این سطح به بالا جهش پیدا کند، نشان می دهد که خریداران در تلاش هستند تا ۱۶۲ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کنند. این امر احتمال افزایش قیمت تا بالای ۱۷۶ دلار را افزایش می دهد. پس از آن، جفت سولانا مسیر هموارتری به  سمت ۱۸۵ دلار خواهد داشت.

این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت در صورتی که قیمت به سمت پایین برگردد و به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، باطل خواهد شد. این اتفاق می تواند منجر به لیکویید شدن موقعیت های خرید و کشیده شدن  به سمت ۱۴۰ دلار شود.

تحلیل سولانا

در نمودار ۴ ساعته SOL/USDTمشاهده می‌کنیم که سولانا پس از برخورد به مقاومت بالاسری خود در نزدیکی ۱۷۶ دلار به پایین برگشته و پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰-EMA) قرار گرفته است. به احتمال زیاد مجددا سطح ۱۶۲ دلار را آزمایش خواهد کرد و انتظار می رود خریداران وارد بازار شوند و روند نزولی را متوقف کنند. خریداران باید قیمت را به بالای ۱۷۶ دلار برسانند تا روند صعودی مجددا آغاز شود.

اگر این ارز به پایین‌تر از ۱۶۲ دلار سقوط کند، نشان می دهد که خریداران ممکن است در حال از دست دادن کنترل بازار باشند. یک سطح حمایتی جزئی در محدوده میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (۵۰-SMA) وجود دارد، اما اگر آن سطح نیز شکسته شود، این ارز ممکن است به طور ناگهانی به سمت ۱۴۰ دلار ریزش کند.

 

ارز دیجیتال سولانا شما می‌توانید سولانا را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید سولانا

 

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال قیمت آرویو (AR)

ارز دیجیتال آرویو  (AR) طی چند روز گذشته در یک روند صعودی قرار داشته است. خریداران در تاریخ ۱۷ مه (۲۸ اردیبهشت) قیمت را بالاتر از مقاومت بالاسری ۴۷.۵۱ دلار هل دادند، اما نتوانستند این سطوح بالاتر را حفظ کنند.

تحلیل آرویو AR

در نمودار روزانه AR/USDT سطح حمایتی مهمی که باید به آن توجه کرد، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۰ دلار) است. اگر قیمت با قدرت از این سطح به سمت بالا جهش پیدا کند، نشان می دهد که خریداران در حال خرید در منفی‌ها هستند. این امر احتمال شکسته شدن مقاومت روانی در ۵۰ دلار را افزایش می دهد. در صورت وقوع این اتفاق، آرویو می‌تواند به سمت ۶۸ دلار جهش پیدا کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به شدت به سمت پایین برگردد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، نشان می دهد که خریداران به سرعت در حال خروج از بازار هستند. این اتفاق می تواند منجر به یک اصلاح قیمتی به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در۳۵ دلار شود.

تحلیل آرویو AR

در نمودار ۴ ساعته AR/USDT شاهد تشکیل الگوی گُوه (wedge) صعودی هستیم. اولین حمایت در صورت افت قیمت، میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (۲۰-EMA) است. اگر این سطح شکسته شود، این ارز ممکن است به خط حمایت گوه سقوط کند. شکسته شدن و بسته شدن قیمت در زیر الگوی کنج می تواند شروع یک حرکت نزولی به سمت ۳۸ دلار و سپس ۳۶ دلار باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای یا خط حمایت گوه به بالا برگردد و از خط مقاومت گوه عبور کند، نشان می‌دهد که خریداران همچنان کنترل بازار را در دست دارند. این اتفاق سناریوی منفی را باطل کرده و شروع یک حرکت به سمت ۶۸ دلار را رقم خواهد زد.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل  تکنکیال قیمت گراف (GRT)

ارز دیجیتال گراف (GRT) پس از آن که خریداران در تاریخ ۱۵ مه (۲۶ اردیبهشت) توانستند قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک برسانند، روند صعودی احیایی خود را آغاز کرد.

تحلیل تکنیکال گراف GRT

در نمودار روزانه GRT/USDT، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۹ دلار) شروع به رشد کرده و RSI وارد محدوده مثبت شده است که نشان می دهد خریداران در تلاش برای بازگشت به روند صعودی هستند. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به سمت مقاومت بالایی ۰.۳۵ دلار برسانند، جایی که فروشندگان ممکن است در آن مجددا مقاومت سختی از خود نشان دهند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه همچنان حمایت کلیدی در روند نزولی به شمار می رود. اگر قیمت به سمت پایین برگردد و این سطح را بشکند، ژ نشان می دهد که فروشندگان همچنان در هر افزایش قیمت جزئی اقدام به فروش می کنند. این اتفاق می تواند ارز گراف را به ۰.۲۶ دلار و پس از آن ۰.۲۳ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال گراف GRT

نمودار ۴ ساعته GRT/USDT نشان می دهد که این ارز برای مدتی بین ۰.۲۲ دلار و ۰.۳۱ دلار گیر کرده است. خریداران قیمت را بالاتر از این محدوده هل دادند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. اگر قیمت به شدت کاهش یابد و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (۵۰-SMA) باقی بماند، نشانگر این است که خروج از محدوده قیمتی با شکست مواجه شده است. در این صورت، گراف ممکن است تا ۰.۲۶ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت با قدرت از میانگین های متحرک به سمت بالا برگردد، خریداران تلاش دیگری برای رسیدن به ۰.۳۱ دلار خواهند کرد. در صورت عبور از این سطح، این ارز می‌تواند تا ۰.۳۵ دلار و بعدا به هدف الگو در ۰.۴۰ دلار جهش پیدا کند.

 

ارز دیجیتال گراف شما می‌توانید گراف را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید ارز گراف

 

تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم (FTM)

ارز دیجیتال فانتوم (FTM) در تاریخ ۱۶ مه  (۲۷ اردیبهشت) با عبور از میانگین های متحرک و سطح مقاومت افقی ۰.۷۹ دلار، شروع روند رشد دوباره را نشان داد.

تحلیل تکنیکال فانتوم FTM

در نمودار روزانه FTM/USDT، میانگین های متحرک در آستانه یک تقاطع صعودی قرار دارند و RSI وارد محدوده مثبت شده است که حاکی از بازگشت خریداران به بازار است. با این حال، به نظر نمی رسد فروشندگان به راحتی تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به سمت ۰.۷۹ دلار پایین بکشند. اگر خریداران بتوانند این سطح را به حمایت تبدیل کنند، ارز فانتوم ممکن است به ۱.۰۴ دلار صعود کند.

 

برعکس، اگر قیمت به سمت پایین برگردد و تا زیر میانگین‌های متحرک ریزش کند، نشان می دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان فعال هستند. این اتفاق می تواند این ارز را به ۰.۶۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال فانتوم FTM

در نمودار ۴ ساعته FTM/USDT، فروشندگان در تلاش برای شروع اصلاح قیمت هستند، اما به احتمال زیاد خریداران در ریزش های قیمتی تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (۲۰-EMA) اقدام به خرید خواهند کرد. در صورت وقوع این اتفاق، انتظار می رود این ارز حرکت صعودی خود را به دست آورد و به سمت مقاومت بالایی ۱.۰۴ دلار رشد پیدا کند.

از سویی دیگر، اگر قیمت به کاهش خود ادامه دهد و ۲۰-EMA را به سمت پایین بشکند، این نشان می دهد که خریداران در حال از دست دادن کنترل بازار هستند. در این صورت، این ارز ممکن است به سطح شکست ۰.۷۹ دلار سقوط کند. دفاع از این سطح برای خریداران حیاتی است، زیرا شکسته شدن آن نشان دهنده تزلزل روند بهبودی خواهد بود.

 

ارز دیجیتال فانتوم شما می‌توانید فانتوم را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید فانتوم

 

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در طالع بینی این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، سولانا (SOL)، آرویو (AR) و گراف (GRT)  و فانتوم (FTM) را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

دیدگاه‌ها (1)

  1. سلام. امروز با واچ‌لیست تبدیل آشنا شدم. ممنون از تیم تبدیل، بخصوص آقای علوی از بابت ارائه‌ی این واچ‌لیست.

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه