در سالی که پشت‌سر گذاشتیم بازار ارزهای دیجیتال روزهای صعودی و شب‌های نزولی بسیاری را از سر گذراند. بسیاری در طول این سال سودهای کلانی را به تثبیت رساندند. اکنون در سال 1402، شاید بد نباشد همراه با تحلیل‌گر تبدیل نگاهی داشته باشیم به عملکرد بازیگران برتر بازار در 1401.

آیا می‌دانید کدام ارز لقب سودده‌ترین ارز بازار را به خود اختصاص داد؟ آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که با سرمایه‌گذاری در این 10 ارز به سود رسیدند؟ ممکن است با تمایل خود برای سرمایه‌گذاری مبارزه کرده و اکنون علاقه چندانی به مشاهده وضعیت موجود نداشته‌باشید. بازار ارز دیجیتال بازار تلخی‌ها و شیرینی‌هاست و سود نبردن از یک خریدوفروش نیز یک تجربه بسیار آموزنده است.

وقت آن رسیده که ببینید آیا ارز موردنظر شما نیز در این فهرست جای دارد یا خیر. این نکته را به یاد داشته‌باشید که ارقام و آمار موجود در این مقاله نشان‌دهنده حداکثر رشد یک ارز در طول سال 1401 هستند و نباید این اعداد را به‌عنوان سود ارز از 1 فروردین تا 29 اسفند 1401 به‌شمار بیاوریم.

ارز دیجیتال کانفلاکس (Conflux)

کانفلاکس

کانفلاکس (Conflux) به‌عنوان پلتفرمی برای اجرای قراردادهای هوشمند است که با کارمزد پایین و سرعت بالا تراکنش‌ها را تایید می‌کند. این پلتفرم به پلی میان اقتصاد غرب و شرق تبدیل شده‌است و به تولیدکنندگان و بازارها اجازه می‌دهد که فراتر از مرزها و پروتکل‌های موجود فعالیت کنند.

ارز کانفلاکس، توکن بومی شبکه است و کاربران برای پرداخت کارمزدها و کسب سود از طریق استیکینگ از آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر ارزش کل بازار این ارز در زمان نگارش این مقاله یعنی مارس 2023 برابر با 1،045،343،007 دلار است و به قیمت 0.3761 دلار به فروش می‌رسد. کانفلاکس در سال 1401 رشد 2295 درصدی را تجربه کرده و اکنون 49 امین ارز در فهرست ارزهای سایت کوین مارکت کپ است. به این ترتیب کانفلاکس با چیزی در حدود 23 برابر رشد در رتبه اول فهرست سودده‌ترین ارزهای تبدیل در سال گذشته جای گرفته است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

ارز دیجیتال سینگولاریتی نت (SingularityNET)

سینگولاریتی نت

سینگولاریتی نت بازار غیرمتمرکز برای هوش‌مصنوعی (AI) است. بدون مرکزیت بود هوش‌مصنوعی به‌معنای توازن قدرت، ارزش و تکنولوژی در تمام دنیاست. برنامه‌نویسان بدون هیچ محدودیتی به الگوریتم‌ها و اپلیکیشن‌های دیفای دسترسی دارند که به ایجاد هوش‌مصنوعی عمومی یا AGI کمک می‌کند. بیش از 70 سرویس کاربری روی این شبکه راه‌اندازی و در اختیار مردم جهان گذاشته شده‌است. سرویس‌هایی مانند هوش تشخیص صدا، مترجم شفاهی چند زبانه و غیره برخی از این سرویس‌ها هستند.

توکن بومی شبکه AGIX نام دارد که برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، اثبات حق رأی و استیکینگ به کار گرفته‌می‌شود. کاربران سینگولاریتی نت با استفاده از توکن AGIX که یک توکن ERC-20 است هزینه خدمات و سرویس‌های مربوط به هوش‌مصنوعی را در شبکه پرداخت می‌کنند.

ارزش کل بازار این ارز در زمان نگارش 501،646،700 دلار است و در رتبه 84 ام فهرست کوین مارکت کپ جای گرفته است. در حال حاضر این ارز به قیمت 0.4159 دلار به فروش می‌رسد. بر اساس بررسی‌های انجام شده از سوی تیم تحلیل تبدیل این ارز با رشد 1740 درصدی یعنی چیزی در حدود 18 برابر رشد سال 1401 را پشت‌سر گذاشته و مقام دوم را در این فهرست از آن خود کرده است.

ارز دیجیتال فلوکی اینو (Floki Inu)

فلوکی اینو

ارز دیجیتال فلوکی اینو یکی دیگر از میم کوین‌هایی است که به‌خاطر بذل توجه ایلان ماسک (Elon Musk) سروصدا کرد. این میلیاردر برجسته این بار نام سگ خود را روی این ارز گذاشته و آن را بر سر زبان‌ها انداخت.

این ارز برای از رده خارج کردن دیگر میم‌کوین‌ها، خود را قاتل دوج و شیبا معرفی کرد. تعداد کسانی که در اسفند 1401 این ارز را هولد (نگهداری برای طولانی‌مدت) می‌کردند، 400 هزار نفر بود. کاربرد این توکن در دنیای گیمینگ و متاورس بر محبویت آن افزود.

توکن فلوکی اینو در زمان نگارش این مقاله به قیمت 0.00003404 دلار به فروش می‌رسد و در رتبه 119 ام بازار قرار دارد. ارزش کل بازار این ارز 303،486،855 دلار است. تحلیل وضعیت این ارز حاکی از رشد 1320 درصدی این ارز در سال گذشته‌است. فلوکی اینو سال 1401 را با تجربه رشد تقریبی 14 برابری به پایان رساند.

ارز دیجیتال باینری ایکس (BinaryX)

باینری ایکس

باینری ایکس با هدف معرفی بازی‌های باکیفیت در فضای وب 3 و متاورس روی کار آمد. بازی‌هایی مانند CyberDragon، CyberChess و CyberLand برخی از جذاب‌ترین بازی‌های این پلتفرم هستند. دارندگان ارز دیجیتال BNX (BINARYX) حق مشارکت و رأی دهی در مورد تصمیمات و تغییرات بازی را دارند.

توکن BNX در حال حاضر در رتبه 175 ام بازار ارز دیجیتال قرار دارد. ارزش کل بازار ارز باینری ایکس 172،848،۳۵۲ دلار است و به قیمت 0.5979 دلار به فروش می‌رسد. این ارز در سالی که گذشت با 1162 درصد رشد، تقریباً 12 برابر رشد داشته است.

ارز دیجیتال فچ ای آی (Fetch.ai)

فچ ای آی

شبکه فچ ای آی با استفاده از هوش‌مصنوعی برنامه‌های غیرمتمرکز یا Dapp را تولید می‌کند و خبری از قراردادهای هوشمند نیست. دارندگان توکن فچ ای آی از آن برای سپرده‌گذاری یا استیکینگ استفاده می‌کنند.

توکن بومی شبکه FET است که به قیمت 0.356 دلار معامله می‌شود و در رتبه 121 ام بازار قرار دارد. ارزش کل بازار این ارز در این زمان برابر با 231،551،۷۶۶ دلار است. این ارز در سال گذشته با رشد 11 برابری 1038 درصد رشد را در کارنامه خود ثبت کرد.

فن توکن لاتزیو (SS Lazio Fan Token)

فن توکن لاتزیو

بایننس با ایجاد فن توکن لاتزیو برای کلوپ هواداران تیم فوتبال لاتزیو (SS Lazio) ایتالیا، توکن LAZIO را به‌عنوان یک توکن BEP-20 روانه بازار کرد و به این ترتیب این تیم فوتبال اکنون به جامعه بزرگ‌تری از هواداران دسترسی دارد.

توکن‌های هواداری یا فن توکن‌هایی مثل لاتزیو به دارندگان امتیازات ویژه‌ای از جمله حق عضویت در باشگاه و حق اظهار نظر در مورد تصمیمات مربوط به تیم را می‌دهد. از این گذشته دارندگان می‌توانند با استفاده از همین توکن هواداری بلیط تماشای مسابقات تیم فوتبال محبوب خود را خریداری کنند.

توکن LAZIO به‌عنوان 596 امین ارز بازار به قیمت 2.72 دلار به فروش می‌رسد. ارزش کل بازار این ارز در زمان نگارش این مقاله یعنی مارس 2023 برابر با 23،410،889 دلار است. این ارز در سالی که گذشت با 960 درصد افزایش، تقریباً 10 برابر رشد را تجربه کرد.

فن توکن پورتو (FC Porto Fan Token)

فن توکن اف سی پورتو

ارز دیجیتال پورتو یک توکن هواداری است که برای هواداران باشگاه پورتو در نظر گرفته شده‌است. کسانی که این توکن را در اختیار دارند می‌توانند در مورد مدیریت تیم و تصمیمات مربوطه اظهار نظر کنند. دارندگان پورتو می‌توانند در مورد طرح تجاری باشگاه، طراحی اتوبوس‌های باشگاه، جزئیات بلیط و حتی محل برگزاری مسابقات اظهار نظر کنند.

توکن PORTO در سالی که گذشت 813 درصدی یا 8 برابری را به ثبت رساند. در زمان نگارش این مقاله یعنی در مارس 2023 ارزش کل بازار این ارز 20،209،122 دلار است و به قیمت 2.59 دلار معامله می‌شود. این ارز در حال حاضر در رتبه 639 ام کوین مارکت کپ جای دارد.

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

ارز دیجیتال جی ام ایکس (GMX)

جی ام ایکس

پلتفرم جی ام ایکس به‌عنوان یک بستر بدون مرکزیت، امکان انجام معاملات با صفر درصد کارمزد و لوریج (اهرم مالی ) 30 برابری را مهیا کرد.

توکن جی ام ایکس در حال حاضر به قیمت 73.79 دلار به فروش می‌رسد و در رتبه 74 ام بازار جای دارد. ارزش کل بازار این توکن برابر با 635،13،136 میلیون دلار است. توکن GMX در سالی که گذشت با 810 درصد رشد، تجربه رشد تقریبی 9 برابری را به ثبت رساند.

ارز دیجیتال ویجر توکن (Voyager Token)

توکن وویجر

ارز دیجیتال ویجر توکن که در گذشته اتوس (ETHOS) نام داشته است یک توکن ERC-20 است. پلتفرم ویجر ابزاری برای هوشمندسازی سفارش‌ها در بازار ارز دیجیتال است که با اتصال به ده‌ها صرافی بهترین قیمت را برای دارایی پیدا می‌کند. این پلتفرم در واقع یک کارگزاری بدون مرکزیت است که در برای خرید وفروش ارز کارمزدی دریافت نمی‌کند.

ارزش کل بازار توکن VGX در زمان نگارش 94,873,334 دلار است و این ارز به قیمت 0.3409 دلار معامله می‌شود. ارز وی جی ایکس در حال حاضر در رتبه 279 ام بازار قرار دارد. براساس تحلیل‌های انجام شده در تبدیل و بررسی اطلاعات موجود در سایت تریدینگ ویو (TradingView) ارز ویجر توکن در سال 1401 رشد 732 درصدی را پشت‌سر گذاشته‌است. آیا شما در این رشد 7 برابری با این ارز همراه بوده‌اید؟

ارز دیجیتال آپتیمیزم (Optimism)

اپتیمیزم

شبکه آپتیمیزم یک پروتکل لایه 2 است که روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده و با کاهش کامزدهای این شبکه مشکل مقیاس‌پذیری را هدف قرار داده است. این شبکه سرعت پردازد تراکنش‌های شبکه اتریوم را تا 120 برابر افزایش داده است.

توکن آپتیمیزم (OP) در حال حاضر به قیمت 2.22 دلار به فروش می‌رسد. ارز کل بازار این ارز در زمان نگارش برابر با 696،934،554 میلیون دلار است و در رتبه 64 ام بازار قرار دارد. این ارز در سال گذشته 723 درصد رشد داشته است.

عملکرد غول‌های بازار در 1401

غول‌های کریپتو

پس از بررسی 10 ارز پرسود سال گذشته، زمان آن رسیده است که نگاهی به عملکرد نام‌های شناخته شده بازار یعنی بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره بیندازیم. در جدول زیر میزان رشد ده ارز دیجیتال برتر بازار در سال 1401 را مشاهده می‌کنید.

 نام ارز دیجیتال میزان رشد در طول سال ۱۴۰۱
بیت کوین (BTC) ۸۴ درصد
اتریوم (ETH) ۱۳۳ درصد
تتر (USDT) ۱۴۲ درصد
بایننس کوین (BNB) ۱۱۴ درصد
ریپل (XPR) ۱۰۱ درصد
کاردانو (ADA) ۷۵ درصد
شیبا (SHIBA) ۱۴۸ درصد
بی‌بی دوج (BABYDOGE) ۵۷۹ درصد
دوج (DOGE) ۲۱۹ درصد
ترون (TRON) ۶۰ درصد

 

 

 

 

منابع:

confluxnetwork.org

coinmarketcap.com

singularitynet.io

coinmarketcap.com

binaryx.pro

academy.binance.com

coinmarketcap.com

gmx.io

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید