بیت‌ کوین این هفته هر چه‌قدر دلش خواست تاخت‌وتاز کرد و هیچ‌کس جلودارش نبود. میم کوین‌ها برای یک سفر فضایی بلیت یک‌طرفه گرفتند و هکرها موقعیت را برای بازگشت به بازار مناسب دیدند. یک ارز دیجیتال برای پس گرفتن جایگاهش نبرد خونین را ادامه داد و نهنگ‌ها و کوسه‌ها با هم بیت کوین ردوبدل کردند.

در چهار فصل کریپتوی این هفته با مهم‌ترین و تأثیرگذارترین خبرهای ارزهای دیجیتال همراه ما باشید تا بتوانید در هفته جدید را بازار را از زاویه دقیق‌تری ببینید.

اولین خبر تابستانی – حمله سنگین به سقف تاریخی با کندل سبز چهار‌شانه

بیت کوین (BTC) بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، این هفته درخشان ظاهر شد و هر سدی که جلوی راهش ظاهر شد را شکست. بیت‌کوین که هفته گذشته را در قیمت ۵۰،۰۰۰ دلار آغاز کرده بود این هفته گام‌هایش را محکم برداشت و ۵ روز سبز پیاپی را سپری کرد.

اما اوج صعود قیمت بیت‌ کوین در روز چهارشنبه رخ داد و همه بازارها ایستاده برای بیت‌کوین کف زدند. بیت کوین این روز را در سطح ۵۷،۰۰۰ دلار آغاز کرد؛ اما سطوح رند قیمتی را یکی پس از دیگری پودر کرد و تا پیش از نیمه‌شب به ۶۴،۰۰۰ دلار رسید.

پرواز بیت کوین

ورود بیت‌کوین به کانال ۶۰،۰۰۰ دلار در فاصله ۵۰ روز مانده به هاوینگ همه را به سقف‌شکنی پیش از این رویداد مهم امیدوار کرد و حالا همه از سقف‌های ۱۰۰،۰۰۰ و ۲۰۰،۰۰۰ دلاری برای این سیکل صعود بیت ‌کوین سخن می‌گویند و همه تحلیلگران در حال به‌روزرسانی تحلیل‌ بیت کوین قبلی خود هستند.

قیمت بیت‌ کوین چهارشنبه‌شب نتوانست از پس از غول آخر بازی بر آید و قال سقف‌شکنی را همان‌جا بکند؛ ولی در انتهای هفته در نزدیکی ۶۲،۰۰۰ دلار باقی ماند و حالا در حال نفس گرفتن برای حمله بعدی است. کندل این هفته باعث شد رشد ماهانه بیت‌کوین به بیش از ۴۴ درصد برسد و صعود هفتگی این ارز هم  تا نقطه اوج به رکورد تاریخی بیش از ۲۳ درصد رسید.

اتریوم هم پا‌به‌پای بیت‌کوین پیش آمد و خود را در دقایقی تا بالاتر از ۳۵۰۰ دلار بالا کشید و در انتهای ماه فوریه رشد خیره‌کننده ۴۶ درصدی را ثبت کرد.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

دومین خبر تابستانی – بلیت یک‌طرفه میم‌کوین‌ها برای پرواز به ایستگاه فضایی

این هفته پس از مدت‌ها در کوچه میم‌ کوین ‌ها جشن و پایکوبی به پا شد و این ارزهای بامزه تصمیم‌ گرفتند دسته‌جمعی به فضا بروند.

اولین میم ‌کوینی که تصمیم به پریدن گرفت ارز پپه (PEPE) بود. پپه که مدت‌ها بود جهشی بلند را تجربه نکرده بود، آن‌قدر پرید که به نزدیکی ماه رسید و رشد هفتگی خود را به بیش از ۲۵۰ درصد رساند. اما پرواز تنهایی به مذاق پپه خوش نمی‌آمد این بود که دوستانش را هم برای پرواز با شاتل اختصاصی دعوت کرد.

میم کوین ها سوار بر شاتل فضایی

فلوکی (FLOKI) با پیشنهاد سازوکار جدید توکن‌سوزی رشد هفتگی را به بیش از ۲۳۰ درصد رساند و شیبا اینو (SHIB) با همکاری‌ جدید، توکن‌سوزی‌های فراوان و راه‌اندازی توکن جدید در اکوسیستم از دوستانش جا نماند و همراه دوستانش مسافر پرواز به فضا شد. ارزهای بونک (BONK) و دوج‌ کوین هم تلاش خود را کردند تا از این پرواز جا نمانند.

همه نشانه‌ها از بازگشت دوران دیوانگی میم ‌کوین‌ها سخن می‌گوید و کارشناسان معتقدند جهش میم‌ کوین‌ها اولین نشانه شروع فصل آلت ‌کوین ‌ها یا AltCoin Season است و احتمالاً در آینده نزدیک باید منتظر یک بازار تماماً سبز شدیداً صعودی باشیم.

اولین خبر پاییزی – دندان تیز کردن هکرها برای شبیخون به بازار صعودی

با رشد خیره‌کننده بیت‌کوین و اتریوم طی ماه فوریه و آماده شدن برای ادامه بازار صعودی هکرها با نیروی بیشتری به بازار برگشتند و میزان مقادیر هک ارز دیجیتال طی ماه فوریه نسبت به ماه قبل حدود ۹۷ درصد افزایش یافت.

حمله هکرها به بازار

به نظر رشد هک‌ در بازار کریپتو با رشد بازار و میزان طمع معامله‌گران نسبت مستقیمی دارد و هرگاه بازار رشد می‌کند هکرها هم با شدت بیشتری حملات خود را انجام می‌دهند؛ بنابراین استفاده از تدابیر امنیتی به‌خصوص کلیک نکردن روی لینک‌های ناشناس و فایل‌های ارسال شده از سوی افراد ناآشنا در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بنا بر آمارهای منتشر شده میزان ارزهای دیجیتال سرقت شده در ماه ژانویه حدود ۱۸۲ میلیون دلار بوده است که این ماه به ۳۶۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

بزرگ‌ترین سرقت که ۷۰ درصد مبالغ سرقت شده طی آن نصیب هکرها و سارقان شده است از پلتفرم PlayDapp بوده است و سرقت بزرگ بعدی با سرقت حدود ۹.۷ میلیون دلار اتریوم از کیف پول هم‌بنیان‌گذار پلتفرم بازی‌های کریپتویی Axie Infinity‌ انجام شده است.

استفاده از صرافی ارز دیجیتال ‌امن و کیف پول‌های مطمئن و چشم‌پوشی از ایردراپ‌ های نا‌امن یکی از راه‌های پیشگیری از سرقت ارزهای دیجیتال است که باید به آن توجه کنیم.

 

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

اولین خبر بهاری – سقف‌گشایی به سبک سولانا؛ آغاز راند بعدی مبارزه خونین با BNB

سولانا (SOL) که هفته پیش تا زیر ۱۰۰ دلار هم نزول کرده بود این هفته دوباره به خودش آمد و رشد شگفت‌انگیزی را رقم زد تا آماده راند بعدی مبارزه با‌ ارز BNB بر سر جایگاه چهارم بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بازار شود.

سولانا روز جمعه با رشدی ۱۰ درصدی سقف سالانه خود ۱۲۶ دلار را شکست و در تا سطح ۱۳۷ دلار صعود کرد. این برای اولین بار از نزدیک به ۲ سال پیش است که سولانا به این سطح بر می‌گردد.

صعود سولانا

طی روزهای گذشته برخی منابع خبری از توصیه سم بنکمن فرید مدیرعامل زندانی صرافی FTX  به زندانبان‌های خود برای سرمایه‌گذاری روی سولانا خبر دادند. سولانا پس از سقوط صرافی FTX بیشترین ریزش خود را تجربه کرده بود و در مقطعی در اواخر سال ۲۰۲۲ به زیر ۱۰ دلار رسید.

اکنون مسیر صعود به سقف‌های بلندتر برای سولانا هموارتر از گذشته شده است و شاید در راند جدید دوباره بتواند بایننس کوین (BNB) را از سر راه خود کنار بزند و جایگاه چهارم برترین ارزها را دوباره از آن خود کند.

دومین خبر پاییزی- نهنگ‌ها به کوسه‌ها بیت‌کوین می‌فروشند

داده‌های درون‌زنجیره‌ای نشان می‌دهد طی ۱۰ روز اخیر هولدرهای بزرگی از جمله نهنگ‌ها با دارایی ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ بیت کوین حدود ۷۵،۰۰۰ بیت‌کوین را به فروش رسانده‌اند اما به نظر می‌رسد بیشتر این بیت‌کوین‌ها به کوسه‌ها یعنی هولدرهایی با دارایی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت‌کوین منتقل شده است.

فروش نهنگ های بیت کوین به کوسه ها

درعین‌حال طی این مدت شاهد افت محسوس قیمت بیت کوین نبوده‌ایم که این مسئله نشان می‌دهد احتمالاً نهنگ‌ها در حال توزیع دارایی‌های خود بین چندین کیف پول ارز دیجیتال مختلف خود بوده‌اند تا در صورت به‌وجودآمدن شرایط اضطراری با راحتی بیشتری بیت کوین‌های خود را بفروشند.

به هر صورت این انتقال دارایی‌ها ممکن است برای فروش انجام شده باشد و می‌تواند برخی از معامله‌گران را نسبت به آینده کوتاه‌مدت حساس کند؛ بنابراین به نظر می‌رسد با این سیگنال برخی معامله‌گران خود را برای اصلاح احتمالی آماده خواهند کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید