هک کیف پول ارز دیجیتال یک شایعه است یا واقعیت؟ از آن زمانی که بازار ارز دیجیتال بر بستر اینترنت شکل گرفته و بلاکچین ادعای امنیت کامل و بدون خدشه را داشته، نزدیک‌ترین عبارت به این بازار هک بوده است و دائما هکرها ابزارها و روش‌های مختلفی را برای هک ارز دیجیتال امتحان نموده‌اند. از هک پلتفرم‌های مختلف گرفته تا هک شبکه بلاکچین و کیف پول‌ ها، موضوعاتی است که همیشه هم سر زبان کاربران بوده و هم هکرها روش‌های مختلفی را برای آن امتحان کرده‌اند. البته خوشحال نباشید، زیرا این موضوع همچنان هم ادامه دارد.

از طرف دیگر هک کیف پول و اقدامات هکرها همیشه ما را به عنوان کاربران این بازار به دنبال این داشته تا به فکر امنیت باشیم. امنیت کیف پول و امنیت سرمایه‎گذاری در بازار ارز دیجیتال نسبت به سایر بازارها رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. انگار که باید همگی ما یک محافظ دائمی برای دارایی‌های خود در این بازار استخدام کنیم. البته محافظی از جنس نرم‌افزاری. شاید هم همه ما نیاز به یک بلاکچین اختصاصی داریم. هر چه هست نباید این مقاله را از دست بدهید. قرار است کمی قدرت هکرها برای هک کیف پول را تست کرده و امنیت کیف پول خودمان را نیز مانند یک شبکه بلاک چین قرص و محکم کنیم.

چرا باید نگران هک کیف پول باشیم؟

کیف پول‌ها بر بستر بلاکچین بنا نهاده شده‌اند و هک کردن آنها با الگوریتم‌های امنیتی در نظر گرفته شده روی آنها به نظر غیرممکن می‌رسد. البته اگر نخواهیم از واژه غیرممکن استفاده کنیم، هنوز هکری را نمی‌توانیم به شما معرفی کنیم که با ابزارهای موجود و قدرت کامپیوتری در دسترس بتواند عبارت ۱۲ کلمه‌ای کیف پول‌های امروزی را هک کند. به همین دلیل است که خیلی‌ها روی امنیت کیف پول خود قسم می‌خورند. البته شاید در آینده با روی کار آمدن کامپیوترهای کوانتومی وضع عوض شود، اما تا آن زمان امنیت کیف پول‌ها در برابر حملات معمولی هکری ایمن است.

اما تجربه نشان داده که هکرها همیشه راه‌حلی دارند. آنها همیشه از جایی که فکرش را نمی‌کنیم وارد می‌شوند. به همین دلیل است که در حال حاضر ما در اینجا در کنار شما هستیم تا درباره هک کیف پول و امنیت کیف پول صحبت کنیم؛ اتفاقی که با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی ممکن است برای هر کدام از ما رخ دهد.

هکر ارزهای دیجیتال

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

راه‌حل‌های هکرها برای هک کیف پول ارز دیجیتال

قسمت جالب داستان هنوز مانده است. باید شما را با روش‌ها و راه‌حل‌های هکرها برای هک کیف پول‌ها آشنا کنیم و در پس آن نیز روش‌هایی برای بالا بردن امنیت کیف پول‌ ها را مرور کنیم. این مقاله قرار است کاربردهای بسیار جذابی برای شما در بازار داشته باشد. هکرها همیشه افراد ایده‌پردازی بوده و همیشه روش‌هایی در آستین دارند که ممکن است برای ما خیلی ساده و شاید پیش پا افتاده به نظر برسد. اما ببینیم این دست از فعالان بازار ارز دیجیتال چه روش‌هایی را برای فریب ما انجام می‌دهند تا اطلاعات کیف پول ما را به دست آورده و از آنها برای به سرقت بردن دارایی‌های آن استفاده کنند.

بله درست متوجه شدید، تا خودمان نخواهیم و امنیت کیف پول خود را به خطر نیندازیم، هکرها نمی‌توانند برای آن پیش قدم شوند. حداقل تجربه چندین ساله در بازار ارز دیجیتال چنین شرایطی را نشان می‌دهد. بنابراین اگر راه و رسوم هکرها را بدانیم، یک قدم از آنها جلوتر خواهیم بود.

حملات فیشینگ (Phishing Attacks)

حملات فیشینگ خیلی ساده اما بسیار گول زننده است. هک کیف پول در این روش نیز برای هکرها بسیار ساده خواهد بود، زیرا دامی پهن کرده‌اند تا ما همه اطلاعات خود را در اختیار آنها قرار دهیم. در این روش آنها معمولا سایت‌ها و پلتفرم‌هایی را دقیقا مشابه با سایت‌های معتبر مانند سایت یک صرافی یا سایت کیف پول توسعه داده و منتظر می‌نشیند تا یکی از ما اطلاعات کیف پول خود را در چنین سایت‌هایی وارد کنیم.

 • آدرس‌های اینترنتی بسیار نزدیک به آدرس پلتفرم‌های معتبر
 • سایت‌های مشابه
 • ایجاد تمام گزینه‌ها که نشان از امنیت بالا دارد.

ویژگی‌هایی است که یک سایت فیشینگ را تعریف می‌نمایند. شما احتمالا با کلیک روی یک لینک در اس‌ام‌اس یا ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی وارد آنها شده‌اید و معمولا چشم‌ها جزئیات دقیق مانند تفاوت‌های کوچک در آدرس اینترنتی را نمی‌بینند. به محض وارد کردن اطلاعات نیز همه این اطلاعات در اختیار هکرها قرار خواهد گرفت.

کیف پول‌های سخت‌افزاری جعلی یا دستکاری‌شده

یکی از عجیب‌ترین داستان‌های مربوط به هک کیف پول‌ها همین داستان کیف پول‌های سخت افزاری جعلی یا دستکاری‌شده است. در داستان اول شما ممکن است بدون توجه یک کیف پول سخت افزاری بخرید که یک برند معتبر آن را ساخته اما در واقع تولید دوستان هکر است. آنها با این ترفند دارایی‌های شما را به راحتی به جیب خواهند زد. معمولا داخل کیف پول‌های سخت افزاری دارایی‌های زیادی هم قرار می‌گیرد و این روش می‌تواند سود خوبی برای آنها به دنبال داشته باشد.

در داستان دوم آنها به جای تولید کیف پول‌های جعلی، تراشه‌ آنها را دستکاری می‌کنند. این داستان هم در نهایت همان پایان قبلی را به دنبال خواهد داشت. این دو داستان حواس شما را باید جمع کند تا در زمان خرید کیف پول ‌های سخت افزاری بیشتر دقت کنید، به هر کسی اعتماد نکنید و مستقیم از نمایندگی‌های رسمی خرید خود را نهایی کنید.

تائیدیه‌های پیامکی

دریافت تائیدیه‌های پیامکی برای ورود به کیف پول‌ها از جمله روش‌های رایج برای بالا بردن امنیت کیف پول است؛ اما همین روش ممکن است تبدیل به یک ابزار برای هکرها شود. آنها با ترفندهای پیشرفته می‌توانند به پیام‌های دریافتی شما در اس‌ام‌اس دسترسی داشته باشند یا به نحوی شرایطی را ایجاد کنند که اس‌ام‌اس‌های سیم کارت شما را دریافت کنند. هر چند این مرحله خیلی دشوار به نظر می‌رسد، اما هر چه باشد آنها هکر هستند و برای هک کیف پول بالاخره باید یک استعدادی داشته باشند.

هک و رمزنگاری

بدافزارها

یکی از پیش پا افتاده‌ترین روش‌های هک کیف پول که هنوز هم قربانی می‌گیرد، بدافزارها هستند. اگر شما یکی از آنها را در گوشی یا لپ‌تاپ خود داشته باشید اطلاعات شما به راحتی توسط هکرها به سرقت رفته و احتمالا باید با تمام دارایی‌های خود خداحافظی کنید. این روش از قدیم برای به سرقت بردن اطلاعات کامپیوتری استفاده می‌شد و هنوز هم شرایط خود را برای به سرقت بردن اطلاعات کیف پول‌ها از دست نداده است.

اگر شما در نصب نرم‌افزارهای مختلف روی گوشی یا لپ‌تاپ خود دقت نکرده و یا از آنتی‌ویروس‌های رایج برای آنها استفاده نکنید، این خطر همیشه در کمین شما خواهد بود. بهتر است کمی درباره این موضوع بیشتر تامل کنید؛ زیرا معمولا اکثریت کاربران بر این عقیده هستند که هیچ بدافزاری را روی گوشی نصب نکرده و همیشه مراقب هستند، اما همیشه می‌توان تعدادی از آنها را در گوشه و کنار گوشی‌ها و لپ تاپ‌ها پیدا کرد.

فرار از هک کیف پول

چند مورد از رایج‌ترین روش‌های هک کیف پول را با هم مرور کردیم. اینها هنرهایی هستند که هکرها دارند. حالا نوبت به ما رسیده تا امنیت کیف پول خود را بالا ببریم. تمام این خطرها را می‌توان با روش‌هایی، خیلی کم کرد. برای بالا بردن امنیت کیف پول در قدم اول شما باید به دنبال آن باشید. در غیر این صورت شما تبدیل به معامله‌گر حواس پرتی خواهید شد که اطلاعات کیف پول خود را در اختیار هر کسی قرار می‌دهد. روش‌هایی که در ادامه مرور می‌کنیم، می‌توانند بهترین‌ها برای بالا بردن امنیت کیف پول باشند.

از کیف پول‌های غیر حضانتی (Non-Custodial Wallet) استفاده کنیم

این دست از کیف پول‌ها بهترین‌های موجود در بازار هستند. در این نوع از والت‌ها هیچ خبری از ذخیره‌سازی اطلاعات کیف پول شما در هیچ پایگاه داده‌ای نیست و اگر کل فضای اینترنت هم به سرقت برود، اطلاعات کیف پول شما محفوظ خواهد ماند؛ اما استفاده از کیف پول‌های غیر حضانتی مسئولیت بسیار سنگین حفظ عبارت بازیابی یا همان کلید خصوصی کیف پول را به عهده شما خواهد گذاشت. بدون این کلید خصوصی هیچ کس، تاکید می‌کنیم هیچ کس حتی خود شما نیز به اطلاعات کیف پول خود دسترسی نخواهید داشت ولی وای به زمانی که به هر دلیلی این اطلاعات را از دست بدهید. دیگر خود شما نیز نمی‌توانید دارایی‌های خود را برگردانید.

در صرافی‌های معتبر معامله کنید

در بسیاری از مواقع ورود کاربران به برخی از پلتفرم‌های نامعتبر و ناشناخته برای یک خرید و فروش و انتقال ساده است که باعث می‌شود تا آنها اسیر سایت‌های فیشینگ شده و اطلاعات کیف پول خود را نیز لو بدهند. برای این منظور باید عادت کنید که تنها در پلتفرم‌های معتبر معامله کنید و حتما مطمئن شوید که سایت را درست آمدید.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

از گوگل اتنتیکیتور (Google Authenticator) استفاده کنید

گوگل اتنتیکیتور یک ابزار تایید دو عاملی است که باعث می‌شود تا برای ورد به کیف پول ‌های خود در هر نوعی، امنیت بیشتر شود. در این حالت هکر علاوه بر هک سیستم و اطلاعات کیف پول شما، باید اطلاعات جیمیل شما را نیز در اختیار داشته باشد. یک مرحله کار را برای هکر سخت‌تر خواهید کرد. توصیه می‌کنیم که این موضوع را خیلی جدی بگیرید.

رمز عبور و حساب کاربری خود را به روز کنید

حتی در هنگام استفاده از پلتفرم معتبرترین صرافی‌ها و بهترین والت‌ها نیز بهتر است دائما پسورد و حساب کاربری خود را به روز کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که در هر بار به‌روزرسانی دیگر اطلاعات قبلی را استفاده نکنید. این بدترین نوع عوض کردن رمز عبور ورود به یک پلتفرم است.

اطلاعات کیف پول خود را در جایی ایمن نگهداری کنید

نگهداری از اطلاعات کیف پول در جایی دور از اینترنت و ایمن می‌تواند یک گزینه مهم برای بالا بردن امنیت کیف پول شما باشد. شما باید این اطلاعات را جایی نگهداری کنید که فقط خود شما دسترسی دارید. البته جایی که دسترسی هم داشته باشید. فراموش نکنید که لای کتاب‌های قفسه جایی ایمن برای نگهداری از عبارت خصوصی کیف پول شما نیست.

فقط در موبایل خودتان وارد شوید

سعی کنید هرگز در موبایل و لپ تاپ دیگران وارد حساب کاربری یا کیف خودتان نشوید. اشتباه نابخشودنی مانند این می‌تواند امنیت کیف پول شما را به شدت به خطر بیندازد.

استفاده از کلید خصوصی برای محافظت از کیف پول ارز دیجیتال

امن‌ترین کیف پول ها

قرار نیست از این مقاله دست خالی بروید. روش‌های هک کیف پول را با هم مرور کردیم و نکاتی هم برای بالا بردن امنیت کیف پول ‌ها با شما در میان گذاشتیم. در انتها قرار است اطلاعات کاربردی خود را تکمیل کنیم. بله نوبت به معرفی بهترین و ایمن‌ترین کیف پول‌ های نرم‌افزاری و سخت افزاری رسیده است. در میان نرم‌افزاری‌ها، قابل اعتمادترین کیف پول ‌ها موارد زیر هستند:

 • تراست والت
 • اتمیک والت
 • کوینومی
 • متامسک
 • مث والت
 • اکسودوس

در میان سخت‌افزاری‌ها نیز می‌توانید به گزینه‌های زیر اعتماد کنید:

 • لجر
 • ترزور
 • سیف پال

منبع:

makeuseof.com

 

دیدگاهتان را بنویسید