Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۷ تا ۱۳ خرداد

واچ لیست ارز دیجیتال تبدیل
در
خواندن در ۷ دقیقه

ارزهای واچ لیست این هفته تبدیل نموداری بسیار قوی دارند که احتمال بالای رشد آن‌ها را نشان می‌دهد. با ما همراه باشید تا با بهترین گزینه‌های خرید این هفته ارز دیجیتال آشنا شوید.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز ۲۳ مه (۳ خرداد) با پذیرش صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر اتریوم (ETF) موافقت کرد، اما این اتفاق نتوانست روند صعودی اتر را که هفته گذشته حدود ۲۵ درصد رشد کرده بود، ادامه دهد. یک نشانه مثبت این است که انتشار خبر این تایید از سوی کمیسیون بورس اوراق بهادار باعث فروش گسترده نشد، که نشان می‌دهد خریداران اتر به دنبال خروج سریع نیستند. این موضوع بیانگر آن است که معامله‌گران احتمالاً در حالت نظاره و انتظار قرار دارند.

در بازار کریپتو چه خبر است

در همین حال، قیمت بیت ‌کوین در این هفته نزدیک به ۷۲,۰۰۰ دلار افزایش یافت، اما خریداران نتوانستند این سطوح را حفظ کنند. قیمت کاهش یافت و تا پایین‌تر از سطح روانی ۷۰,۰۰۰ دلار افت کرد که نشان می‌دهد حرکت خنثی یا Range قیمت ممکن است ادامه یابد.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال خرداد ۱۴۰۳

حرکت مثبت بیت ‌کوین و اتریوم در این هفته باعث خرید برخی از آلت‌کوین‌های منتخب شده است که در کوتاه‌مدت امیدوارکننده به نظر می‌رسند. اگر بازارها به سطوح حمایتی بیت‌کوین و اتر احترام بگذارند، برخی از آلت‌کوین‌ها می‌توانند با حمایت خریداران مواجه شوند.

آیا تحلیل‌ تکنیکال، روند صعودی بیشتر بیت ‌کوین و اتریوم را تایید می‌کنند؟ آیا خریداران به سراغ آلت ‌کوین ‌های منتخب باز خواهند گشت؟ بیایید ۵ ارز دیجیتال برتر را که نمودارهای امیدوارکننده‌ای دارند، بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین (BTC) در روز ۲۴ مه (۴ خرداد) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۶,۸۱۴ دلار) به بالا جهش کرد که نشان دهنده مثبت شدن احساسات بازار و خرید در منفی‌ها است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالایی در سطح ۷۳,۷۷۷ دلار برسانند. این سطح مهمی است که باید به دقت زیر نظر گرفته شود زیرا انتظار می‌رود خرس‌ها (فروشندگان) به شدت از آن دفاع کنند. اگر قیمت از ۷۳,۷۷۷ دلار به شدت کاهش یابد و به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک سقوط کند، می‌تواند سیگنال این امر باشد که حرکت در محدوده قیمتی فعلی برای مدتی دیگر ادامه خواهد داشت.

از طرف دیگر، اگر خریداران در سطح ۷۳,۷۷۷ دلار مقاومت زیادی از خود نشان ندهند، احتمال شکسته شدن این سطح و افزایش قیمت بیشتر می‌شود. در این صورت، ارز BTC ممکن است تلاش کند تا به ۸۰,۰۰۰ دلار و سپس به ۸۴,۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که خریداران قیمت را تا بالاتر از خط روند نزولی هل داده‌اند، اما برای حفظ سطوح بالاتر با مشکل مواجه هستند. این نشان می‌دهد که فروشندگان تسلیم نشده‌اند و در هنگام رشد قیمت اقدام به فروش می‌کنند. اگر قیمت به زیر خط روند نزولی سقوط کند، ممکن است روند نزولی شروع شده و قیمت به ۶۶,۰۰۰ دلار و سپس به ۶۴,۶۰۰ دلار کاهش یابد.

اگر خریداران می‌خواهند همچنان بر بازار تسلط داشته باشند، باید از سطح میانگین‌های متحرک حرکت رو به بالا را آغاز کرده و قیمت را به بالای ۷۰,۰۰۰ دلار برسانند. در صورت موفقیت، این ارز می‌تواند تا ۷۲,۰۰۰ دلار و بعداً به ۷۳,۷۷۷ دلار صعود کند.

ارز دیجیتال بیت کوین شما می‌توانید بیت کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید بیت کوین

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در تاریخ ۲۱ مه (اول خرداد) از سطح ۳,۷۳۰ دلار عبور کرد و خریداران از آن زمان تاکنون توانسته‌اند قیمت را بالاتر از این سطح نگه دارند. این نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند تا سطح ۳,۷۳۰ دلار را به حمایت تبدیل کنند.

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳,۴۵۲ دلار) شروع به افزایش کرده و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد، که نشان می‌دهد مسیر صعود با مقاومت اندکی مواجه است. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به محدوده ۳,۹۵۰ تا ۴,۱۰۰ دلار برسانند. انتظار می‌رود فروشندگان (خرس‌ها) با تمام قدرت از این ناحیه دفاع کنند، زیرا در صورت غلبه خریداران، ارز دیجیتال ETH می‌تواند به سمت ۴,۸۶۸ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر خرس‌ها بتوانند قیمت را تا پایین‌تر از ۳,۷۳۰ دلار پایین بیاورند، این می‌تواند نشانه شروع یک اصلاح قیمتی باشد. در این صورت، اتریوم ممکن است تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳,۴۵۲ دلار) ریزش کند که این سطح می‌تواند به عنوان یک سطح حمایتی قوی عمل کند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به بالا جهش کند، خریداران یک بار دیگر برای از سرگیری روند صعودی تلاش خواهند کرد.

ارز دیجیتال اتریوم شما می‌توانید اتریوم را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که میانگین‌های متحرک صعودی هستند و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید است، که نشان می‌دهد خریداران برتری دارند. خریداران سعی خواهند کرد با رساندن قیمت به بالای ۳,۹۵۰ دلار، موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. در صورت موفقیت، این ارز ممکن است به ۴,۱۰۰ دلار برسد.

احتمالاً فروشندگان برنامه‌های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را تا پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳,۴۵۲ دلار) پایین بیاورند. اگر موفق شوند این کار را انجام دهند، ممکن است باعث شود خریداران کوتاه‌مدت اقدام به فروش و شناسایی سود کنند. در این حالت، اتریوم ممکن است به ۳,۷۳۰ دلار و سپس تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰-SMA)  ریزش کند. شکسته شدن این سطح می‌تواند برتری را به سمت فروشندگان سوق دهد.

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل قیمت چین لینک

قیمت چین لینک طی سه روز گذشته در نزدیکی سطح مقاومت کلیدی ۱۷.۳۲ دلار معامله شده است که نشان دهنده کشمکش بین خریداران و فروشندگان است.

تحلیل تکنیکال چین لینک LINK

شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵.۹۶ دلار) و RSI بالاتر از ۶۲ نشان می‌دهد که خریداران کنترل بازار را در دست دارند. مقاومت جزئی در سطح ۱۸.۶۸ دلار وجود دارد، اما اگر خریداران بتوانند از این مانع عبور کنند، جفت ارز LINK می‌تواند به ۲۰.۷۴ دلار و سپس ۲۲ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و پایین‌تر از ۱۷.۳۲ دلار باقی بماند، نشان می‌دهد که بازار خروج از روند صعودی را تایید کرده است. در این صورت، این ارز ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵.۹۶ دلار) ریزش کند و سپس حتی تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۴.۹۵ دلار) سقوط کند.

تحلیل تکنیکال چین لینک LINK

نگهداشتن قیمت بالاتر از سطح ۱۷.۳۲ دلار برای خریداران دشوار است که نشان می‌دهد فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند. قیمت در نمودار ۴ ساعته به میانگین‌های متحرک رسیده است که سطح مهمی است که باید زیر نظر داشت. اگر قیمت با قدرت از سطح میانگین‌های متحرک به بالا جهش کند، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا این ارز را به ۱۸.۶۸ دلار برسانند.

در مقابل، شکسته شدن میانگین‌های متحرک به سمت پایین نشانگر این خواهد بود که خریداران در حال از دست دادن کنترل بازار هستند. در این صورت، این ارز ممکن است تا سطح حمایتی کلیدی ۱۵.۴۴ دلار ریزش کند.

ارز دیجیتال چین لینک شما می‌توانید چین لینک را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید چین لینک
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل قیمت یونی سواپ

روند صعودی یونی سواپ (UNI) پس از آنکه خریداران در تاریخ ۲۰ مه (۳۱ فروردین) توانستند قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند، شتاب گرفت.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ UNI

ارز UNI در روز ۲۶ مه (۶ خرداد) از مقاومت بالاسری خود ۱۱.۸۱ دلار به پایین تغییر جهت داد، اما اگر خریداران عقب‌نشینی زیادی در برابر فروشندگان نداشته باشند، احتمال شکسته شدن سطح ۱۱.۸۱ دلار در تلاش بعدی افزایش می‌یابد. در صورت وقوع این اتفاق، این ارز می‌تواند تا ۱۳.۳۴ دلار و سپس ۱۵ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و پایین‌تر از ۱۰ دلار بسته شود، نشان می‌دهد که خریداران به طور تهاجمی در حال شناسایی سود هستند. این می‌تواند یونی سواپ را تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹.۰۵ دلار) پایین بیاورد و شروع حرکت صعودی بعدی را به تعویق بیندازد.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ UNI

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ از سطح ۱۱.۸۱ دلار کاهش یافته است که نشان می‌دهد فروشندگان به شدت از این سطح دفاع می‌کنند. اولین حمایت در پایین دست، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰-EMA) است. جهش قوی رو به بالا از این سطح نشان می‌دهد که احساسات همچنان مثبت است و معامله‌گران ریزش‌ها را به عنوان فرصتی برای خرید می‌بینند. این می‌تواند احتمال شکسته شدن سطح ۱۱.۸۱ دلار را افزایش دهد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بسته شود، این سیگنالی است که خریداران در حال از دست دادن کنترل بازار هستند. در این صورت، این ارز ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰-SMA) ریزش کند.

ارز دیجیتال یونی سواپ شما می‌توانید یونی سواپ را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید یونی سواپ

تحلیل قیمت آربیتروم

آربیتروم (AR) طی چند روز گذشته تلاش کرده است تا از مقاومت ۱.۲۷ دلار عبور کند، اما فروشندگان همچنان مانع از این اتفاق شده اند.

تحلیل تکنیکال آربیتروم ARB

با این حال، یک نکته مثبت جزئی برای خریداران این است که اجازه نداده اند قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۱ دلار) سقوط کند. این امر احتمال شکسته شدن سطح مقاومت را افزایش می‌دهد. در صورت وقوع این اتفاق، ارز ARB احتمالا شتاب بیشتری خواهد گرفت و به سمت ۱.۶۰ دلار و در نهایت به ۱.۷۵ دلار صعود خواهد کرد.

اگر قیمت با شتاب زیادی کاهش یابد و کندلی پایین‌تر از ۱.۱۰ دلار بسته شود، این دیدگاه خوش‌بینانه در کوتاه‌مدت از بین خواهد رفت. این امر می‌تواند قیمت آربیتروم را به سطح حمایت قوی نزدیک به ۰.۹۰ دلار برساند.

تحلیل تکنیکال آربیتروم ARB

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که آربیتروم از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش قابل توجهی داشته و به مقاومت بالایی ۱.۲۷ دلار رسیده است. انتظار می‌رود فروشندگان از این سطح دفاع کنند، اما اگر خریداران برتری یابند، این ارز می‌تواند به سمت ۱.۴۰ دلار حرکت کند.

اگر فروشندگان بخواهند از افزایش قیمت جلوگیری کنند، باید به طور تهاجمی از سطح ۱.۲۷ دلار دفاع کرده و ارز ARB را تا پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاورند. در صورت موفقیت، این ارز ممکن است به سطح حمایت قوی ۱.۱۰ دلار ریزش کند که در آنجا خریداران احتمالا وارد بازار خواهند شد.

ارز دیجیتال آربیتروم شما می‌توانیدآربیتروم را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید آربیتروم

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

همه ارزهای دیجیتال معرفی شده در طالع بینی این هفته را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از حرکات این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

معامله اهرم دار کسب سود ۱۰ برابری از معاملات ارزهای دیجیتال
کسب سود ۱۰ برابری

 

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه