اگر در جا زدن قیمت بیت کوین در محدوده فعلی ادامه پیدا کند، ارزهایی که در این مقاله تحلیل و بررسی کرده‌ایم تلاش می‌کنند روند صعودی به خود بگیرند. آیا واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی خود را مشخص کرده‌اید؟ با ما همراه باشید تا با تحلیل تکنیکال ارزهایی که پتانسیل سود‌آوری بیشتری دارند، آنها را با هم زیر نظر بگیریم.

قیمت بیت کوین نتوانست در این هفته روند رو به رشد خود را حفظ کند، این مسئله نشان می‌دهد فروشندگان همچنان تسلیم نشده‌اند و هر گاه بیت‌کوین کمی رشد می‌کند فشار فروش را افزایش می‌دهند. بیت کوین هفته کاری را با افت قیمتی ۴ درصدی پایان داد. هر چه قیمت برای مدت طولانی‌تری در نزدیکی محدوده ۶۰ هزار دلار باقی بماند، احتمال ریزش بیشتر افزایش می‌یابد.

در بازار چه خبر است

با این حال، تحلیلگران همچنان نسبت به روند قیمت در چرخه پس از هاوینگ بیت کوین، خوش‌بین هستند. به گفته‌ی تیموتی پترسون، بنیان‌گذار و مدیر سرمایه‌گذاری مؤسسه‌ مشاوره سرمایه‌گذاری Cane Island، بیت کوین می‌تواند طی ۹ ماه آینده «به هدفی در بازه ۱۷۵ هزار تا ۳۵۰ هزار دلار» جهش کند. پترسون معتقد است روند بازار صعودی است «و در ژانویه ۲۰۲۵ (دی ماه ۱۴۰۳) به قله خواهیم رسید.»

واچ لیست ارز دیجیتال

علی‌رغم حرکت Range قیمت، برخی از شرکت‌های مالی سنتی در حال افزودن بیت کوین به سبد سرمایه‌گذاری خود هستند. جی‌پی مورگان چیس و ولز فارگو در گزارش ۱۰ مه‌ (۲۱ اردیبهشت) خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، از سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله‌ در بورسی مبتنی بر بیت کوین (ETFهای اسپات) خبر دادند. اگرچه مقدار تخصیص داده شده به بیت کوین نسبتا کم است، اما به نظر می‌رسد گام مهمی در مسیر درست به حساب می‌آید.

آیا حرکت بیت کوین در محدوده Range، باعث تغییر تمرکز بازار به سوی آلت ‌کوین ‌ها خواهد شد؟ بیایید ۵ ارز دیجیتال برتر را که در نمودارهایشان امیدوارکننده به نظر می‌رسند، بررسی کنیم.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

خریداران به طور موفقیت آمیزی از سطح ۵۹,۶۰۰ دلار در بیت کوین دفاع کردند، اما نتوانستند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۶۲,۶۵۰ دلار برسانند. این نشان دهنده نبردی سنگین میان گاوها و خرس های بازار (خریداران و فروشندگان) است.

تحلیل قیمت بیت کوین

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) و حضور RSI  در محدوده منفی، برتری فروشندگان را نشان می دهد. اگر سطح ۵۹,۶۰۰ دلار شکسته شود، ارز بیت کوین ممکن است کف قیمت اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) یعنی ۵۶,۵۵۲ دلار را دوباره تست کند. انتظار می رود خریداران در این سطح فعال عمل کنند، اما اگر فروشندگان پیروز شوند، این ارز ممکن است تا سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد در ۵۴,۲۹۸ دلار سقوط کند.

اگر خریداران بخواهند از کاهش قیمت بیت کوین جلوگیری کنند، باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند. در این صورت، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۶۷,۲۵۰ دلار افزایش پیدا کند. خریداران برای شروع رالی به سمت ۷۳,۷۷۷ دلار باید از این مانع نیز عبور کنند.

 

تحلیل قیمت بیت کوین

EMA-20 در نمودار ۴ ساعته در حال افقی شدن است و RSI نزدیک به سطح میانی است که نشان دهنده کاهش فشار فروش است. سطح حمایتی کلیدی که باید در صورت نزول به آن توجه کرد ۵۹,۶۰۰ دلار است. اگر این سطح شکسته شود، فشار فروش ممکن است افزایش یابد و این بیت کوین تا ۵۶,۵۵۲ دلار ریزش کند.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (SMA-50)  بالاتر رود، نشان دهنده تلاش خریداران برای بازگشت است. در این صورت قیمت این ارز می‌تواند تا ۶۳,۵۰۰ دلار و سپس ۶۵,۵۰۰ دلار افزایش یابد. شکسته شدن این مقاومت نشان‌دهنده این خواهد بود که کنترل بازار در حال خارج شدن از دست فروشندگان است.

ارز دیجیتال بیت کوین ارز دیجیتال بیت کوین را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل خرید و فروش کنید
خرید بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت تن کوین (TON)

تون کوین  (TON)در تلاش برای عبور از مقاومت مستقیم ۷.۲۳ دلار است، اما فروشندگان همچنان مقاومت می کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت تن کوین (TON)

یک نکته مثبت جزئی به نفع خریداران این است که اجازه نداده‌اند قیمت چندان پایین‌تر از ۷.۲۳ دلار بلغزد. این امر احتمال شکستن مقاومت ۷.۲۳ دلار را افزایش می دهد. در صورت وقوع این اتفاق، تون کوین (TON) می تواند‌ بالاتر رفته و مقاومت ۷.۶۷ دلار را به چالش بکشد.

در صورت افت قیمت حمایت کلیدی این ارز، میانگین های متحرک هستند. شکسته شدن و بسته شدن قیمت پایین تر از این حمایت‌ها نشان خواهد داد که این ارز ممکن است چند روز دیگر هم بین سطوح ۴.۷۲ دلار و ۷.۶۷ دلار در جا بزند.

تحلیل تکنیکال قیمت تن کوین (TON)

هر دو میانگین متحرک صعودی هستند و RSI در نمودار ۴ ساعته نزدیک به منطقه اشباع خرید است، که نشان می دهد خریداران برتری دارند. خریداران سعی خواهند کرد با عبور دادن قیمت به بالای ۷.۲۳ دلار، موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند.

در مقابل، فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به پایین‌تر از ۲۰-EMA بکشانند. اگر موفق شوند، نشانه این است که فروشندگان با شدت زیادی از مقاومت بالاسری دفاع می کنند. در این صورت ممکن است قیمت این ارز تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (SMA-50) افت کند.

ارز دیجیتال تون کوین ارز دیجیتال تون کوین را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید تون کوین

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

از دیجیتال رندر (RNDR) در تاریخ ۵ می (۱۶ اردیبهشت) از میانگین‌های متحرک خود عبور کرد که نشان می دهد فاز اصلاحی ممکن است در حال پایان باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

فروشندگان در تلاش هستند تا روند رشد را در نزدیکی مقاومت ۱۲ دلاری متوقف کنند، اما خریداران همچنان مقاومت می‌کنند. این امر نشان می دهد خریداران در منفی‌های این ارز در حال خرید هستند. میانگین‌های متحرک تقاطع صعودی را کامل کرده‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران کنترل بازار را در دست دارند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از میانگین متحرک ۲۰ روزه (۹.۵۹ دلار) به سمت بالا حرکت کند، احتمال رالی بالای ۱۲ دلار افزایش می یابد. در این صورت این ارز می‌تواند به سطح ۱۳.۸۳ دلار برسد. این دیدگاه خوشبینانه در کوتاه مدت در صورتی که قیمت کاهش یابد و از میانگین‌های متحرک پایین‌تر بیاید، از اعتبار خارج خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که فروشندگان در تلاش هستند تا این ارز را به پایین‌تر از ۲۰-EMA بکشانند. اگر در این امر موفق شوند، حرکت صعودی کوتاه‌مدت ضعیف‌تر می‌شود و این ارز ممکن است تا سطح ۵۰-SMA نزول کند. این سطح می تواند خریداران را جذب کند، اما رشد احتمالی با فروش در ناحیه ۲۰-EMA مواجه خواهد شد. در صورت شکسته شدن ۵۰-SMA، ایستگاه بعدی به احتمال زیاد ۹.۵۰ دلار خواهد بود.

اگر خریداران می خواهند کنترل خود را بر بازار حفظ کنند، باید از سطح ۲۰-EMA دفاع کرده و قیمت را به بالاتر از مقاومت ۱۲ دلاری برسانند.

ارز دیجیتال رندر ارز دیجیتال رندر را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید رندر
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال قیمت پپه (PEPE)

قیمت پپه (PEPE) طی چند روز گذشته به طور پیوسته بهبود یافته که نشان دهنده خرید مداوم در سطوح پایین‌تر است.

تحلیل تکنیکال قیمت پپه (PEPE)

حرکت قیمت الگوی سر و شانه معکوس را تشکیل داده است که در صورت شکسته شدن سطح ۰.۰۰۰۰۰۹۲ دلار و بسته شدن کندل بالای آن تکمیل خواهد شد. اگر خریداران قیمت را بالای خط گردن (neckline) نگه دارند، پپه (PEPE) می‌تواند روند صعودی خود را از سر گیرد. هدف الگوی صعودی ۰.۰۰۰۰۱۴۵ دلار خواهد بود.

در صورت نزول قیمت میانگین‌های متحرک به عنوان یک حمایت قوی عمل خواهند کرد. اگر قیمت با برخورد به میانگین‌های متحرک به بالا جهش کند، نشان‌دهنده این است که احساسات بازار همچنان مثبت است و معامله‌گران در حال خرید در منفی‌ها هستند. در صورتی که حمایت ۰.۰۰۰۰۰۶۰ دلار به پایین شکسته شود، روند در کوتاه مدت منفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت پپه (PEPE)

 

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که پپه در سطح میانگین‌های متحرک حمایت می‌شود، که نشان می‌دهد خریداران به شدت از این سطح دفاع می کنند. خریداران برای به دست آوردن برتری باید بر مانع ۰.۰۰۰۰۰۹۲ دلار غلبه کنند.

اگر قیمت کاهش یابد و از میانگین‌های متحرک عبور کند، نشان می‌دهد که فروشندگان دوباره وارد بازی شده اند. در این صورت قیمت می تواند به سطح حمایتی کلیدی ۰.۰۰۰۰۰۷۶ دلار ریزش کند، که به احتمال زیاد در این سطح شاهد خرید قوی از سوی خریداران خواهیم بود.

 

ارز دیجیتال پپه ارز دیجیتال پپه را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید پپه

تحلیل تکنیکال قیمت آرویو (AR)

قیمت آرویو (AR) طی چند روز گذشته به تدریج افزایش یافته است که نشان دهنده تقاضای قوی از سوی خریداران است.

تحلیل تکنیکال قیمت آرویو AR

شیب صعودی میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۳۶ دلار و قرارگیری RSI بالاتر از سطح ۶۱ درصد نشان می‌دهد که خریداران برتری دارند. ارز آرویو می‌تواند به مقاومت بالاسری ۴۷.۵۱ دلار برسد، که سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد. اگر خریداران قیمت را به بالاتر از این مقاومت برسانند، احتمالاً این ارز به سمت ۵۲ دلار و سپس ۶۸ دلار حرکت خواهد کرد.

این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت در صورتی که قیمت کاهش یابد و میانگین‌های متحرک را به سمت پایین بشکند، باطل خواهد شد. چنین اتفاقی می‌تواند قیمت آرویو را تا ۲۶.۵۰ دلار کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت آرویو AR

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این آرویو در هنگام عقب‌نشینی، از سوی میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (۵۰-SMA) حمایت می‌شود. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به ۴۵ دلار و سپس ۴۷.۵۱ دلار برسانند. انتظار می رود فروشندگان از این منطقه به شدت دفاع کنند، زیرا در صورت شکست در این تلاش، حرکت صعودی می تواند شدت یابد.

در صورت افت قیمت، حمایت کلیدی سطح ۵۰-SMA است. در صورت شکسته شدن این سطح، قیمت ممکن است تا ۳۶ دلار و سپس ۳۴ دلار ریزش کند. انتظار داریم قیمت از این سطح دوباره رشد کند، اما به احتمال زیاد در منطقه ۲۰-EMA بار دیگر با فروش مواجه خواهد شد.

ارز دیجیتال آرویو ارز دیجیتال آرویو را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید آرویو

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در طالع بینی این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، تن کوین (TON)، رندر (RNDR) و پپه (PEPE) را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

 

معاملات اهرم دار تبدیل در بخش معاملات اهرم دار تبدیل سود خود را از رشد یا ریزش ارزهای دیجیتال ۱۰ برابر کنید
کسب سود ۱۰ برابری از بازار

1 دیدگاه

  1. سلام ‌‌سپاسگذارم از تحلیل خوبتون .اما معامله اهرم دار رو نمی‌پسندم . در صرافی تبدیل . معامله اهرم دار زمانی کارایی دارد ‌‌که مطمعن باشیم . در یک ساعت آینده در صرافی تبدیل میتوانیم . بیست درصد سود کنیم ‌‌وگرنه هر ساعت باید . کارمزد پرداخت کنیم . . اما ممنون از مقاله خوبتون ‌‌تحلیل تونی شد خوب بود . به نظرم

دیدگاهتان را بنویسید