حرکت افقی و Range بیت کوین می‌تواند چشم‌ معامله‌گران را به سمت آلت کوین‌هایی که در این مقاله تجزیه و تحلیل کرده‌ایم سوق دهد و باعث رشد آن‌ها شود.

وضعیت بنیادی بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین (BTC)  تلاش کرد در این هفته روند صعودی خود را آغاز کند، اما با فشار فروش شدید در نزدیکی سطح ۶۷,۰۰۰ دلار مواجه شد. بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار، هفته را با افتی اندک و حدودا ۲ درصدی به پایان برد.

RektCapital، تحلیلگر و معامله‌گر شناخته‌شده بازار کریپتو، بر این باور است که بیت‌کوین وارد «منطقه خطر پس از هاوینگ» شده و ممکن است طی دو هفته آینده شاهد افت بیشتری باشد. خروج خالص سرمایه از صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF های اسپات) نیز عامل منفی دیگری در کوتاه مدت به شمار می‌رود. Farside Investors گزارش داد که غیر از خروج خالص ۱۲0 میلیون دلاری در روز قبل، صندوق‌های قابل معامله در بورس در ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) شاهد خروج سرمایه خالص ۲۱۸ میلیون دلاری بوده‌اند.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال

با توجه به نوسانات زیاد قیمت، پیش‌بینی قطعی در مورد جهت آینده حرکت قیمت از محدوده قیمتی فعلی دشوار است. معامله‌گران می‌توانند با در نظر گرفتن حد ضرر مناسب، در نزدیکی سطوح حمایت خرید کرده و در سطوح مقاومت بفروشند، یا تا زمان وقوع بریک‌اوت (شکست سطوح مهم) منتظر بمانند.

آیا بیت‌کوین و آلت‌ کوین ‌ها می‌توانند بالاتر از سطوح حمایت خود باقی بمانند و روند صعودی را آغاز کنند؟

بیایید به ۵ ارز دیجیتال برتری  که نموداری قوی دارند و ممکن است روند صعودی خود را آغاز کنند، نگاهی بیندازیم.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته در بازه قیمتی میان دو سطح ۵۹,۶۰۰ تا ۷۳,۷۷۷ دلار گیر کرده است که نشان دهنده تردید خریداران و فروشندگان در مورد جهت حرکت بعدی این ارز است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

به طور کلی، معامله‌گران در این محدوده قیمتی، در نزدیکی سطح حمایت خرید کرده و نزدیک به مقاومت می‌فروشند. انتظار می‌رود خریداران به طور جدی از سطح ۵۹,۶۰۰ دلار دفاع کنند، زیرا شکسته شدن این سطح می‌تواند روند اصلاح قیمت بیت کوین را تا سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸٪، یعنی ۵۴,۲۹۸ دلار، ادامه‌دار کند. چنین حرکتی باعث به تعویق افتادن شروع گام بعدی روند صعودی خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا سطح حمایت ۵۹,۶۰۰ دلار به سمت بالا حرکت کند، نشان‌دهنده این است که خریداران همچنان در سطوح پایین‌تر فعال هستند. در این صورت بیت‌ کوین می‌تواند تا ۶۷,۲۵۰ دلار صعود کند و سپس به سوی مقاومت بالاسری خود در ۷۳,۷۷۷ دلار حرکت کند. شکستن این سطح و بسته شدن کندل بالای آن، نشانه شروع گام بعدی روند صعودی به سمت ۸۴,۰۰۰ دلار خواهد بود.

 

ارز دیجیتال بیت کوین ارز دیجیتال بیت کوین را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید بیت کوین

 

 

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که افقی شدن میانگین‌های متحرک و قرارگیری RSI  کمی پایین‌تر از نقطه میانی، نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اولین نشانه قدرت، شکستن خط روند نزولی و بسته شدن کندل بالاتر از آن خواهد بود. این امر می‌تواند مسیر را برای رشد تا ۶۸,۰۰۰ دلار و سپس به ۷۱,۵۰۰ دلار هموار کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند نزولی به سمت پایین برگردد و از سطح ۶۲,۳۰۰ دلار پایین‌تر بیاید، نشان می‌دهد که خرس‌های بازار (فروشندگان) کنترل را به دست گرفته‌اند. در این صورت، ممکن است بیت کوین به سمت حمایت کلیدی خود در ۵۹,۶۰۰ دلار ریزش کند، اما خریداران به احتمال زیاد در این سطح دوباره وارد بازار خواهند شد.

 

تحلیل روزانه بیت کوین تحلیل روزانه بیت کوین را در آکادمی تبدیل از دست ندهید و از جزئیات حرکت بیت کوین مطلع شوید
مشاهده تحلیل روزانه

 

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR)

قیمت نیر پروتکل (NEAR) در تاریخ ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) با بستن شدن کندل بالای کانال نزولی، نشان داد که روند نزولی احتمالا به پایان رسیده است.

تحلیل تکنیکال قیمت پروتکل NEAR

با این حال، فروشندگان تسلیم نشده‌اند و در نزدیکی مقاومت فعلی در ۷.۷۰ دلار در حال فروش هستند. اگر قیمت دوباره به داخل کانال سقوط کند، این احتمال وجود دارد که خروج از کانال یک تله برای خریداران (Bull Trap) بوده باشد. این امر می‌تواند قیمت را تا ۵.۹۰ دلار به سمت پایین بکشد.

در مقابل، اگر قیمت از ۷.۷۰ دلار عبور کند، نشان می‌دهد که خریداران کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. در این صورت ارز NEAR می‌تواند به سوی ۹ دلار حرکت کند، اما در این سطح باید منتظر دفاع محکم فروشندگان باشیم.

 

ارز دیجیتال نیر پروتکل ارز دیجیتال نیر پروتکل را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید ارز نیر پروتکل

 

 

تحلیل تکنیکال قیمت پروتکل NEAR

در نمودار ۴ ساعته هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران برتری نسبی دارند. خریداران به احتمال زیاد با فروش در محدوده بین ۷.۷۰ تا ۸.۱۰ دلار مواجه خواهند شد، اما اگر بتوانند با قدرت از این محدوده عبور کنند، روند صعودی می‌تواند تا ۹ دلار ادامه پیدا کند.

اگر قیمت به سمت پایین برگردد و سطح ۶.۶۰ دلار را به سمت پایین‌ بشکند، دیدگاه خوش‌بینانه بالا در کوتاه‌مدت بی‌اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که فروشندگان همچنان به فروش در رالی‌های برگشتی ادامه می‌دهند که ممکن است باعث شود این ارز تا سطح ۵.۹۰ دلار سقوط کند.

تحلیل‌ تکنیکال قیمت آرویو  (AR)

ارز دیجیتال آرویو (AR) در روز ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) از هر دو میانگین متحرک عبور کرد که نشان می‌دهد خریداران در حال تلاش برای بازگشت به بازار هستند.

تحلیل‌ تکنیکال قیمت آرویو  (AR)

فروشندگان تلاش کردند قیمت را به پایین برگردانند، اما خریداران در ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) با خرید در کف قیمتی، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) را در قیمت ۳۲.۱۹ دلار حفظ کردند. این تغییرات مثبت، نشان می‌دهد منفی‌های این ارز به خوبی خریدارای می‌شود. یک مقاومت جزئی در ۴۰ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از آن، ارز آرویو (AR) می‌تواند به سمت مقاومت مهم خود در سطح ۴۷.۵۲ دلار حرکت کند.

اگر خرس‌های بازار (فروشندگان) بخواهند از این روند صعودی جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به زیر EMA-20 بکشانند. در این صورت، این ارز ممکن است تا ۲۲ دلار ریزش کند.

 

ارز دیجیتال آرویو ارز دیجیتال آرویو را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید آرویو

 

 

تحلیل‌ تکنیکال قیمت آرویو  (AR)

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که این ارز الگوی سر و شانه معکوس را تشکیل داده است که با یک شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از خط گردن (Neckline) تکمیل می‌شود. در صورت وقوع این اتفاق، به احتمال زیاد قیمت به سمت هدف الگو در ۵۰ دلار حرکت خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند بالاتر از خط گردن باقی بماند، نشان‌دهنده این امر خواهد بود که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش پیدا کرده است. در این صورت AR ممکن است تا سطح حمایتی کلیدی خود در ۳۰ دلار ریزش کند. شکسته شدن این سطح، برتری را به سمت خرس‌های بازار سوق خواهد داد.

 

تحلیل روزانه تتر برای مشاهده و اطلاع از تحلیل های جدید و روزانه تتر هر روز به آکادمی تبدیل مراجعه کنید تا در متن بازار باشید
مشاهده تحلیل روزانه تتر

 

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال قیمت کور (Core)

ارز دیجیتال کور (CORE) طی چند روز گذشته در دو نوبت در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) در ۲.۲۳ دلار حمایت شده است که نشان دهنده احساسات مثبت در بازار است.

تحلیل تکنیکال قیمت کور (Core)

اگر قیمت از سطح فعلی جهش پیدا کند و بتواند از ۲.۹۱ دلار عبور کند، بیانگر این خواهد بود که خریداران دوباره کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. در این صورت ارز CORE می‌تواند شتاب بگیرد و به سمت ۴ دلار حرکت کند.

در مقابل، اگر قیمت به سمت پایین برگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین شکسته شود، نشان می‌دهد که فروشندگان حاضر به تسلیم شدن نیستند. این موضوع می‌تواند راه را برای ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) در سطح ۱.۷۲ دلار باز کند.

 

ارز دیجیتال کور ارز دیجیتال کور را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید ارز کور

 

تحلیل تکنیکال قیمت کور (Core)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که این ارز در محدوده میان سطوح ۱.۸۳ دلار و ۲.۹۱ دلار گیر کرده است. میانگین‌های متحرک افقی شده‌اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی قرار دارد که برتری خاصی را برای خریداران یا فروشندگان نشان نمی‌دهد.

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک عبور کند، خریداران سعی خواهند کرد این ارز را به سمت ۲.۹۱ دلار حرکت دهند. انتظار می‌رود فروشندگان با شدت از این سطح دفاع کنند، زیرا شکسته شدن این سطح می‌تواند شروع یک گام صعودی جدید باشد.

در مقابل، اگر قیمت به سمت پایین برگردد و سطح ۲.۱۰ دلار را به سمت پایین‌ بشکند، ارز کور (CORE) ممکن است به سمت حمایت مهم خود در ۱.۸۳ دلار ریزش کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بونک (BONK)

بونک (BONK) در روز ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت) از میانگین‌های متحرک خود عبور کرد که نشان می‌دهد روند اصلاحی در حال پایان است.

تحلیل تکنیکال قیمت بونک (BONK)

فروشندگان تلاش کردند قیمت را به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک بکشانند، اما خریداران مقاومت کردند. این نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند تا میانگین‌های متحرک را به سطح حمایتی تبدیل کنند. اگر قیمت از سطح فعلی جهش پیدا کند و از ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار عبور کند، ارز BONK الگوی سر و شانه معکوس را تکمیل خواهد کرد. این الگوی صعودی، هدف قیمتی ۰.۰۰۰۰۴۸ دلار را نشان می‌دهد.

با این حال، خرس‌ها احتمالاً برنامه‌های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را تا زیر میانگین‌های متحرک پایین بیاورند و کنترل بازار را به دست بگیرند. اگر موفق شوند، این ارز ممکن است تا سطح ۰.۰۰۰۰۱۹ دلار و سپس ۰.۰۰۰۰۱۵ دلار ریزش کند.

 

ارز دیجیتال بونک ارز دیجیتال بونک را در بازارهای تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید بونک

 

تحلیل تکنیکال قیمت بونک (BONK)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران با مقاومت سختی در ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار مواجه هستند. خرس‌ها با پایین کشیدن قیمت به زیر میانگین‌های متحرک در تلاشند تا موقعیت خود را تقویت کنند. اگر موفق شوند، این ارز الگوی سر و شانه را تکمیل کرده و به سمت ۰.۰۰۰۰۱۹ دلار سقوط خواهد کرد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) به سمت بالا حرکت کند، نشان می‌دهد که خریداران همچنان در کف قیمتی در حال خرید هستند. شکسته شدن سطح ۰.۰۰۰۰۳۰ دلار به سمت بالا و بسته شدن کندل بالای آن اولین نشانه قدرت خواهد بود. در این صورت بونک می‌تواند تا ۰.۰۰۰۰۳۶ دلار جهش کند.

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، نیر پروتکل ( NEAR)، آرویو (AR) و بونک (BONK) را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

 

منبع: Cointelegraph

2 دیدگاه

 1. درود
  ۱۰ اردیبهشت ماه
  به اعتقاد بنده پس از بررسی چارت بعضی از رمز ارز ها (بویژه فانتوم )
  حدود ۲۰ روز در محدوده فعلی خواهیم بود و پس از آن حدود ۱ ماه رشد رمز ارزها را خواهیم داشت
  و فکر کنم در اواخر خرداد ماه بتونیم فانتوم را بالای ۳ دلار بفروشیم
  البته احتمال هست …. احتمال

دیدگاهتان را بنویسید