بیت‌ کوین با تغییر جهت قوی خود پس از هاوینگ معامله‌گران را شگفت‌زده کرد و احتمالا با رشد اخیر خود مسیر را برای حرکت صعودی آلت‌ کوین های منتخبی که در این مقاله به تحلیل آنها می‌پردازیم هموار کرده است.

وضعیت بنیادی بازار ارزهای دیجیتال

بیت کوین با رشدی تند و تیز از کف میانه هفته خود رشد خوبی کرد و به خوبی ریکاوری خود را انجام داد و کندل هفتگی خود را تنها با افتی ۱ درصدی بست. بر اساس داده‌های Farside Investor صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETFها) شاهد ورود سرمایه ۳۰.۴ میلیون دلاری یک روز پیش از هاوینگ بیت کوین بودند که باعث شد روند پنج روزه خروج مداوم سرمایه به پایان برسد.

 

سپرده بیت کوین گری اسکیل (GBTC) مسئول بیشترین بخش این خروج سرمایه بود، اما در همین حال صندوق بلک‌راک دائما با ورود سرمایه همراه بود. تحلیلگر ارشد ETFهای شبکه بلومبرگ، اریک بالکوناس در پستی در شبکه اجتماعی X نوشت که صندوق سرمایه‌گذاری IBIT متعلق به بلک‌راک ۶۹ روز پیاپی را بدون وقفه شاهد ورود سرمایه بوده است.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال

ورود سرمایه به ETFهای بیت کوین احتمالا با قوت گرفتن بازار در سال ۲۰۲۴ دوباره افزایش خواهد یافت. هانتر هورسلی مدیرعامل شرکت Bitwise معتقد است که بسیاری از شرکت‌های مدیریت ثروت تا پایان سال ۲۰۲۴ صاحب ETFهای بیت کوین خواهند شد. او با تاکید بر این موضوع می‌گوید این موضوع کمی طول کشیده است اما این شرکت‌ها به زودی عضو جدید و سازنده‌ای در فضای بیت کوین خواهند بود.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها از پس سطوح مقاومت خود بر خواهند آمد؟ بیایید به سراغ ۵ ارز دیجیتالی برویم که نموداری جالب و قوی دارند و این هفته می‌توانند رشد خوبی داشته باشند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

رشد دوباره قیمت بیت‌ کوین (BTC) به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه این ارز در سطح ۶۵،۸۵۰ دلار رسیده است که سطح مهمی است و باید آن را زیر نظر داشته باشیم.

تحلیل بیت کوین

اگر قیمت به صورت تند و تیز از سطح میانگین‌های متحرک به پایین حرکت کند، نشانگر این خواهد بود که فروشندگان با قدرت در حال فروش هستند. در این صورت ممکن است قیمت بیت کوین بار دیگر به سطح حمایتی خود در بازه قیمتی ۵۹،۶۰۰ تا ۶۰،۷۷۵ دلار بازگردد. خریداران با تمام وجود از این سطح دفاع خواهند کرد چون در صورت شکست این سطح حمایتی، شاهد شتاب گرفتن فشار فروش خواهیم بود و اگر این ناحیه به پایین شکسته شود بیت کوین ممکن است تا سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۵۴،۲۹۸ دلار ریزش کند.

در مقابل اگر قیمت بیت کوین میانگین‌های متحرک را به سمت بالا بشکند، نشانگر این خواهد بود که قیمت می‌تواند برای مدتی بین دو سطح ۶۰،۷۷۵ دلار و سقف تاریخی در ۷۳،۷۷۷ دلار نوسان کند. خریداران باید قیمت را به بالای سطح مقاومتی ۷۳،۷۷۷ دلار بکشانند تا مسیر را برای رالی قیمت بیت کوین تا ۸۴،۰۰۰ دلار و ثبت قله تاریخی جدید باز کنند.

 

تحلیل بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته شاهد آن هستیم که میانگین‌های متحرک به صورت کامل تقاطع صعودی را شکل داده‌اد که نشان می‌دهد خریداران در بازه کوتاه مدت کنترل را به دست دارند. بیت کوین ممکن است در بازه میان ۶۷،۰۰۰ تا ۶۸،۰۰۰ دلار با مقاومت رویارو شود اما اگر این سطح شکسته شود، ایستگاه بعدی سطح ۷۱،۰۰۰ دلار خواهد بود.

 

هر هفته یک واچ لیست شما می‌توانید به صورت هفتگی ارزهایی که در واچ لیست هفتگی پیشنهاد می‌شود را به واچ لیست خود اضافه کنید.
واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال

 

اما باید حواسمان جمع باشد که در صورتی‌که قیمت به پایین برگردد و به زیر میانگین‌های متحرک بلغزد دیدگاه خوش‌بینانه بالا دیگر معتبر نخواهد بود. در این صورت سیگنال افزایش فشار فروش صادر می‌شود و قیمت ممکن است تا ۶۳،۰۰۰ دلار و سپس ۶۰،۷۷۵ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB) طی روزهای گذشته در حال نوسان در یک بازه Range بین سطوح ۴۹۵ تا ۶۳۵ دلار بوده است که نشانگر تعادل میان عرضه و تقاضا است.

تحلیل بایننس کوین

در روز ۲۰ آوریل (اول اردیبهشت) خریداران قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک کشاندند که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. بایننس کوین می‌تواند به سوی مقاومت بالاسری در ۶۳۵ دلار حرکت کند که احتمالا فروشندگان باقدرت از این سطح دفاع خواهند کرد. اگر قیمت BNB با شتاب زیادی از این سطح به پایین حرکت کند ممکن است حرکت Range مدتی دیگر ادامه پیدا کند.

اما اگر مقاومت ۶۳۵ دلار شکسته شود بایننس کوین می‌تواند صعود خود را تا ۶۹۲ دلار ادامه دهد. در مقابل اگر قیمت سطح پایینی حرکت Range فعلی یعنی ۴۹۵ دلار را به پایین بشکند ممکن است شاهد کاهش قیمت تا ۴۶۰ دلار باشیم.

تحلیل بایننس کوین

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که EMA (میانگین متحرک نمایی) در حال حرکت به سمت بالاست و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران در حال بازگشت به بازار و کشیدن نقشه صعودند. مقاومت کوچکی در سطح ۵۸۵ دلار وجود دارد که اگر شکسته شود قیمت می‌تواند ابتدا تا ۶۰۰ دلار و سپس ۶۳۵ دلار صعود کند. احتمالا خرس‌های بازار در سطح مقاومت ۶۳۵ دلار با قدرت زیادی دفاع خواهند کرد.

در کوتاه‌مدت در صورتی که قیمت به سمت پایین حرکت کند و میانگین های متحرک را رو به پایین بشکند دیدگاه خوشبینانه بالا نامعتبر خواهد شد و قیمت ممکن است تا ۵۴۰ و سپس ۵۱۰ دلار عقب‌نشینی کند.

تحلیل تکنیکال نیر پروتکل (NEAR)

نیر پروتکل (NEAR) در حال نزول در یک الگوی کانال نزولی بوده است که نشان می‌دهد روند به نفع خرس‌های بازار است.

تحلیل ارز نیر

اما صعود به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۶.۱۵ دلار نشان می‌دهد که فشار فروش در کوتاه‌مدت در حال کاهش است. نیر پروتکل تلاش خواهد کرد تا سطح مقاومتی پیش رو صعود کند اما در این سطح شاهد فروش‌های سنگینی خواهیم بود. اگر قیمت با شتاب زیاد از این سطح مقاومتی به پایین برگردد سیگنال باقی ماندن قیمت در همین کانال نزولی خواهد بود.

اگر خریداران بخواهند دست بالا را در بازار داشته باشند باید قیمت را به بالای سطح کانال بکشانند. در این صورت سیگنال تغییر روند در کوتاه مدت صادر می‌شود و می‌توانیم شاهد رالی نیر پروتکل تا سطوح ۸ و سپس ۹ دلار باشیم.

تحلیل NEAR

در نمودار ۴ ساعته می‌بینیم که نیر پروتکل بعد از مدت‌ها تلاش موفق شده است به بالای سطح ۵.۹۰ دلار برسد که نشانگر این است که خریداران کمی کنترل را به دست گرفته‌اند. قیمت ممکن است به پایین حرکت کند و بار دیگر سطح ۵.۹۰ دلار را تست کند اما اگر خریداران این سطح را به حمایت تبدیل کرده باشند می‌توانیم شاهد رشد دوباره تا سطح خط مقاومتی باشیم.

در مقابل اگر قیمت با شتاب زیاد به پایین حرکت کند و میانگین‌های متحرک را بشکند، نشانگر این خواهد بود که رشد تا بالای سطخ ۵.۹۰ یک دام صعود بوده است و قیمت ممکن است تا سطح ۵ دلار و سپس خط حمایتی کانال نزول کند.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال قیمت منتل (MNT)

ارز دیجیتال منتل (MNT) در روز ۲۰ آوریل (اول اردیبهشت) توانست پس از چندین روز باقی ماندن بین دو میانگین متحرک، EMA-20 را به سمت بالا بشکند. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران در تلاشند قدر را به دست گیرند.

تحلیل منتل

 

با این حال، سایه بلند کندل روز ۲۱ آوریل (دوم اردیبهشت) نشان می‌دهد که فروشندگان هنوز دست از کار نکشیده‌اند و در حال تلاش برای عقب راندن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند. اگر فروشندگان موفق به این کار شوند ممکن است خریداران در دام بیفتند و قیمت تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۰۹ دلار کاهشیابد. در صورت شکسته شدن این سطح رو به پایین قیمت ممکن است تا ۱ دلار عقب‌نشینی کند.

در مقابل، اگر قیمت بالاتر از سطح EMA-20 باقی بماند، نشانگر این خواهد بود که خریداران از این سطح دفاع می‌کنند. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح ۶۱.۸ فیبوناچی اصلاحی در ۱.۳۲ دلار صعود کند و اگر این سطح با موفقیت شکسته شود ایستگاه بعدی ۱.۵۱ دلار خواهد بود.

تحلیل منتل

در نمودار ۴ ساعته می‌بینیم که خریداران قیمت را به بالای الگوی مثلث متقارن کشیده‌اند که نشان می‌دهد اصلاح به پایان رسیده است. اگر قیمت از سطح EMA-20‌ به بالا حرکت کند احتمال رالی تا ۱.۲۵ دلار افزایش خواهد یافت و سپس می‌توانیم شاهد صعود تا ۱.۳۲ دلار نیز باشیم.

در همین حال، خرس‌های بازار ممکن است نقشه‌های‌ دیگری هم داشته باشند. آن‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را دوباره به درون مثلث برگردانند. این موضوع می‌تواند خریداران را به دام بیندازد و در صورتی که قیمت از سطح زیرین مثلث شکسته شود اوضاع به نفع فروشندگان بر خواهد گشت. در این صوت قیمت ممکن است تا سطح ۱ دلار پایین برود.

تحلیل تکنیکال قیمت رندر (RNDR)

ارز دیجیتال رندر (RNDR) چندین روز است که در فاز اصلاحی قرار داشته است اما خریداران در تلاش هستند تا با عبور دادن قیمت از خط روند نزولی به بازار برگردند.

تحلیل رندر توکن

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۸.۹۰ دلار به شکل افقی در آمده است و RSI تا سطح میانی صعود کرده است که نشان می‌دهد فروشندگان در حال از دست دادن قدرت خود هستند. اگر قیمت بتواند بالای EMA-20 باقی بماند احتمالا شاهد رشد قیمت رندر تا سطح SMA-50 در ۹.۹۵ خواهیم بود و سپس می‌توانیم شاهد رشد قیمت تا ۱۲ دلار باشیم.

در مقابل اگر قیمت به سمت پایین حرکت کند و زیر EMA-20 باقی بماند، نشان می‌دهد که شکست نامعتبر بوده است. در این صورت فروشندگان تلاش خواهند کرد قیمت را به سطوح ۷ و سپس ۶ دلار برگردانند.

تحلیل RNDR

در نمودار ۴ ساعته شاهد هستیم که میانگین‌های متحرک تقاطع صعودی را کامل کرده‌اند که نشان‌دهنده مزیت خریداران است. اما ممکن است فروشندگان در سطح ۹.۵۰ دلار چالش برانگیز باشند. اگر قیمت از این سطح به پایین برگردد اما در سطح EMA-20 حمایت شود نشان دهنده تغییر احساسات بازار به سمت خرید در منفی‌هاست و در این صورت احتمال رالی قیمت تا ۱۰.۵ دلار افزایش پیدا می‌کند.

در مقابل شکسته شدن میانگین‌های متحرک به سمت پایین و بسته شدن کندل زیر آن نشان خواهد داد که شکست سطح اخیر تله‌ای برای خریداران بوده است و در این صورت قیمت تا ۷ دلار نزول خواهد داشت.

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، بایننس کوین (BNB)، نیر پروتکل (NEAR) و رندر (RNDR) را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

منبع: Cointelegraph

2 دیدگاه

 1. بازم روانتربگین همیشه باقطعیت نمیتونین هدف رومشخص کنید درمیان رودنیل ماندن یاردشدن ازرودنیل قطعیت میخاهدنه اما واگر!

  1. درود و ارادت.
   بازارهای مالی مثل موجودات زنده هستند و پیش‌بینی قطعی آن‌ها اشتباهه. هر زمانی که شخصی از پیش‌بینی قطعی در بازارهای مالی برای شما سخن گفت مطمئن باشید که بی‌شک با کلاهبردار مواجه هستید.

   نگاه صحیح، بررسی سناریوهای مختلف بازار و پیش‌رفتن با سناریوها و استفاده از حد ضرر و حد سود مناسب هست تا در بلند مدت و در تعداد معاملات بالا سودده باشیم.

   پایدار و پرسود باشید

دیدگاهتان را بنویسید