ماشین حساب معاملات اهرم دار

راهنمای استفاده از ماشین حساب معامله اهرم‌دار

معاملات اهرم‌دار یکی از ابزارهای حرفه‌ای معاملاتی در تبدیل است که با استفاده از آن میزان سود یا زیان شما چندبرابر می‌شود. صرافی تبدیل برای کاربران خود شرایطی را فراهم کرده است تا پیش از انجام معاملات اهرم‌دار بتوانند میزان سود و زیان، قیمت خروج مناسب و قیمت لیکویید شدن معامله اهرم‌دار خود را محاسبه کنند. این امر با استفاده از ماشین حساب معامله اهرم‌دار فراهم شده است.

در این مطلب آموزشی قصد داریم نحوه استفاده از ماشین حساب معامله اهرم‌دار را به‌صورت گام به گام به شما توضیح دهیم. پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

نحوه محاسبه سود و زیان در ماشین حساب معامله اهرم‌دار

برای محاسبه میزان سود و زیان معامله اهرم‌دار ابتدا طبق تصویر زیر وارد صفحه معاملات اهرم‌دار شوید.

تصویر ۱

سپس روی سه نقطه در تصویر زیر کلیک کنید.

تصویر ۲

در پنجره‌ای که نمایان می‌شود، روی گزینه ماشین حساب کلیک کنید.

تصویر ۳

در مرحله بعد، وارد ماشین حساب معامله اهرم‌دار می‌شوید. طبق تصویر زیر، روی بخش شماره ۱ کلیک کنید تا وارد بخش محاسبه سود و زیان شوید.

تصویر ۴

سپس، برای انتخاب بازار موردنظر روی بخش ۲ کلیک کنید. در قسمت شماره ۳ از بین خرید اهرم‌دار (Long position) و فروش اهرم‌دار (Short position)، گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید. در قسمت ۴ باید قیمت ورود موردنظر را وارد کنید. سپس در بخش ۵ قیمتی که قصد دارید در آن از معامله خارج شوید را وارد کنید.

در بخش شماره ۶ باید دارایی اولیه یا وجه تضمین خود را وارد کنید. در قسمت ۷، اهرم موردنظر خود را انتخاب کنید. در بخش ۸، میزان اعتباری که از صرافی قرض می‌گیرید، با توجه به دارایی اولیه و اهرم انتخابی شما محاسبه می‌شود. سپس در بخش ۹ باید مدت‌زمانی که می‌خواهید پوزیشن باز باشد را وارد کنید. در آخر، روی گزینه محاسبه در بخش ۱۰ کلیک کنید. در کادر ۱۱ نتیجه به‌صورت سود و زیان و درصد آن نشان داده می‌شود.

تصویر ۵

در تصویر بالا نمونه‌ای از محاسبه این ماشین حساب را مشاهده می‌کنید. در این تصویر، نوع معامله ما خرید اهرم‌دار است که در بازار بیت کوین-تتر انجام می‌شود. قیمت ورود ۱۰۰ و قیمت خروج ۱۱۰ تتر وارد شده است. دارایی اولیه ما نیز ۱۰۰ تتر بوده است، بنابراین با انتخاب اهرم ۱۰ برابری، صرافی ۹۰۰ تتر به ما قرض می‌دهد.

ما قصد داریم که پوزیشن به مدت ۱۰ روز باز بماند. نتیجه محاسبه‌شده نشان می‌دهد که از این معامله ۸۳ درصد سود خواهیم کرد. ناگفته نماند که اعداد و ارقام به‌کار رفته در مثال‌ها، برای سادگی بیشتر و فهم آسان‌تر مثال‌ها به‌کار رفته‌اند.

نحوه محاسبه قیمت هدف در ماشین حساب معامله اهرم‌دار

این بخش به سؤال «در چه قیمتی از معامله خارج شویم تا فلان درصد سود کنیم؟» پاسخ می‌دهد. به‌طور کلی، میزان سود موردنظر خود را در این بخش وارد می‌کنید و ماشین حساب قیمت مناسب برای خروج و کسب سود موردنظر را محاسبه می‌کند.

برای ورود به این بخش، طبق تصویر زیر روی کادر شماره ۱ و بخش «قیمت هدف» کلیک کنید.

تصویر ۶

در کادر ۲ می‌توانید نوع بازار را انتخاب کنید. نوع معامله خود را در بخش ۳ انتخاب و قیمت ورود خود را در قسمت شماره ۴ وارد کنید. چقدر قصد دارید سود کنید؟ در بخش شماره ۵ آن را به درصد وارد کنید. در قسمت شماره ۶ میزان دارایی اولیه خود را بنویسید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در قسمت شماره ۷ می‌توانید اهرم دلخواه خود را انتخاب کنید.

پس از وارد کردن میزان دارایی اولیه و اهرم، مقدار اعتبار گرفته‌شده از صرافی به شما نمایش داده می‌شود. در بخش مدت تمدید اعتبار در کادر شماره ۹، تعداد روزهایی که می‌‌خواهید پوزیشن باز بماند را وارد کنید. در آخر، روی گزینه «محاسبه» در بخش ۱۰ کلیک کنید.

تصویر ۷

همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، اگر قصد داشته باشیم در قیمت ۱۰۰ تتر، با سود موردنظر ۶۰ درصد، اهرم ۱۰ برابری و دارایی اولیه ۱۰۰۰ تتر و به مدت ۱۰ روز وارد پوزیشن لانگ شویم،  صرافی ۹۰۰۰ تتر به ما قرض می‌دهد. در این صورت، بر اساس محاسبات ماشین حساب معامله اهرم‌دار، سود ۶۰ درصدی ما در قیمت ۱۰۷.۶۲ تتر حاصل خواهد شد.

نحوه محاسبه قیمت لیکویید در ماشین حساب معامله اهرم‌دار

با استفاده از ماشین حساب معامله اهرم‌دار تبدیل، می‌توانید پیش از انجام معامله اهرم‌دار قیمت لیکویید شدن معامله خود را محاسبه کنید. در ادامه نحوه انجام این کار را توضیح داده‌ایم.

طبق تصویر زیر، ابتدا در کادر ۱ روی سربرگ قیمت لیکویید کلیک کنید.

تصویر ۸

سپس در بخش شماره ۲ بازار موردنظر خود را انتخاب کنید. در کادر ۳، نوع معامله خود را از بین «خرید اهرم‌دار» و «فروش اهرم‌دار» انتخاب کنید. در کادر شماره ۴ قیمت ورود موردنظر را وارد نمایید. سپس در بخش شماره ۵، مقدار دارایی اولیه خود را تایپ کنید. در کادر شماره ۶ باید مقدار اهرم دلخواه خود را وارد کنید.

پس از آن‌که دارایی اولیه را وارد و اهرم را انتخاب کردید، مقدار اعتباری که از صرافی قرض می‌گیرید نمایش داده می‌شود. در بخش شماره ۸، تعیین کنید که تا چه مدت‌زمانی می‌خواهید معامله باز بماند. پس از تکمیل همه موارد، روی گزینه «محاسبه» در کادر شماره ۹ کلیک کنید.

تصویر ۹

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اگر با استفاده از اهرم ۱۰ برابری و دارایی اولیه ۱۰۰۰ تتر به مدت ۱۰ روز وارد معامله خرید اهرم‌دار شویم، قیمت لیکویید شدن معامله ما ۹۴.۵۹ تتر خواهد بود.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله، با نحوه استفاده از ماشین حساب معامله اهرم‌دار آشنا شده باشید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید