راهنمای گام به گام واریز ارز دیجیتال (کوین)

در این مطلب از راهنمای تبدیل، آموزش گام به گام و تصویری واریز ارز دیجیتال به صرافی ارز دیجیتال تبدیل را در پیش داریم. با همراه باشید.

گام های اصلی

فرایند واریز و برداشت یک فرایند دوطرفه‌ است یعنی شما همیشه قرار است از مبدأ A (که ممکن است یک سایت و یا یک کیف پول [والت] باشد) ارزِ دیجیتالی برداشت نموده و به مقصد B (که می‌تواند یک سایت یا کیف پول باشد) واریز نمایید.

ما در ادامه ابتدا گام‌های اصلی این عملیات را نشان می‌دهیم و سپس گام به گام فرایند واریز ارزدیجیتال به سایت تبدیل را آموزش می‌دهیم. اگر توضیحات ابتدایی برایتان پیچیده به نظر می‌رسد هیچ نگران نباشید. در ادامه تمامی گام‌ها را با جزییات به شما نشان می‌دهیم.

ابتدا به سایت یا کیف پول مقصد رفته (سایت B) و ارزی را که می خواهید واریز نمایید را انتخاب کرده و از قسمت واریز (deposit) آدرس کیف پول مقصد را دریافت کرده و سپس به سایت مبدأ رفته و در بخش کیف پول، به صفحه‌ی ارزی که می‌خواهید برداشت نمایید بروید و گزینه‌ی برداشت (withdraw) را زده و آدرسی را که از مقصد دریافت کرده اید، در آنجا وارد نمایید.

توجه فرمایید که ارزهای دیجیتال بر روی شبکه‌های مختلفی جا به جا می‌شوند و برای اینکه جابجایی موفقیت آمیز باشد باید سایت مبدأ و مقصد هر دو شبکه مد نظر را پوشش دهند. بنابراین قبل از ثبت نهاییِ واریز یا برداشت دقت نمایید که شبکه‌ی آدرسی که از مقصد دریافت کرده‌اید دقیقا مطابق با شبکه‌ی مبدا باشد. یکی از تفاوت‌های شبکه‌های مختلف این است که کارمزد نقل و انتقال‌شان متفاوت است.

شما می‌توانید با انتخاب شبکه‌های مختلف کارمزد نقل و انتقال را قبل از تأیید نهایی ملاحضه فرمایید.

می‌خواهیم ارز دیجیتال X (مثلاً بیت‌کوین) را از مبدأ A به مقصد B واریز کنیم.

 1. ابتدا به مقصد B رفته و در بخش کیف پول (Wallet)، مقابل ارز X، دکمهٔ واریز (deposit) را بزنید و شبکه‌ای را که در مبدأ پوشش داده می‌شود، انتخاب نمایید و سپس آدرسی ظاهر خواهدشد که در گام بعدی از آن استفاده خواهیدکرد.
 2. به مبدأ A رفته و در بخش کیف پول (Wallet)، مقابل ارز X، دکمهٔ برداشت (withdraw) را بزنید و شبکه‌ای را که در بالا انتخاب کرده‌اید، انتخاب نمایید. سپس مبدأ از شما می‌خواهد تا آدرس کیف پول مقصد را وارد نمایید. در این حالت شما آدرسی را که بالا دریافت کرده‌اید، وارد می‌نمایید و برداشت را می‌زنید. پس از واردکردن کد امنیتی که به ایمیل شما ارسال می‌شود، واریز شما ثبت می‌شود.
 3. توجه نمایید آدرس مبدأ و مقصد حتماً باید متعلق به یک نوع ارز و شبکه باشد.
 4. با توجه به شلوغی شبکهٔ بلاک‌چین، بین نیم تا ۲ ساعت ممکن است انتقال پول از مبدأ به مقصد به طول بینجامد.

راهنمای گام به گام واریز ارز دیجیتال

گام ۱

فرض کنید که می‌خواهیم ارز دیجیتال تتر (صرفا به عنوان مثال) را از صرافی کوینکس (هر سایت یا کیف پول دیگری می‌تواند باشد) برداشته و به بازار معاملاتی آنلاین تبدیل واریز نماییم.

۱. ابتدا از نوار بالای صفحه به بخش کیف پول بروید و سپس از بخش ارز مورد نظر، گزینه‌ی واریز را انتخاب ‌نمایید.

گام ۲

۲. در گام بعدی به صفحه‌ی واریز منتقل می‌شوید. برای واریز ارز دیجیتال، ابتدا لازم است شبکهٔ انتقال خود را در قسمت ۱-۲ انتخاب کنید. دقت کنید روش انتقالی که شما در صفحهٔ مقصد انتخاب می‌کنید، باید روش انتقالی که در صفحهٔ مبدأ انتخاب می‌شود، یک‌سان باشد. به‌طور مثال ما روش انتقال TRC20 را انتخاب می‌کنیم. دقت کنید این روش‌ها در میزان سرعت، امینت، کارایی و صدالبته کارمزد متفاوت‌اند. یعنی به‌طور مثال کارمزد انتقال از طریق TRC20، برابر ۱ تتر است اما کارمزد انتقال از طریق ERC20 برابر ۱۵ تتر است. پس در مرحلهٔ انتخاب روش انتقال (که برای هر رمزارز ممکن است متفاوت باشد)، به این موارد توجه فرمایید.

در مرحلهٔ بعدی و قسمت ۳-۲ باید مقدار واحد واریزی را وارد کنید. عددی که این‌جا وارد می‌کنید، با توجه به توضیحات قسمت ۲-۲ است و نوع شبکه‌ای که در قسمت ۱-۲ انتخاب می‌کنید نیز در آن دخیل است. قسمت ۲-۲ می‌گوید به‌طور مثال اگر شما در حساب کوینکس خود، ۱۱ تتر دارید و می‌خواهید آن‌را انتقال دهید، با توجه به این‌که کارمزد روش TRC20، یک تتر است، شما باید عدد ۱۰ را در قسمت ۳-۲ وارد کنید. درواقع در قسمت ۳-۲ باید عدد خالصی را که می‌خواهید به حساب‌تان بنشیند، وارد کنید.

پس از انجام این مراحل می‌توانید درخواست آدرس والت جدید را بزنید و آن را دریافت کنید. سپس از آن در صفحهٔ برداشت کوینکس استفاده کنید.

حال به توضیح مواردی که در سمت راست صفحه آمده‌است می‌پردازیم:

 • ۲-۴: آدرس والتی که برای شما ایجاد می‌شود، تنها می‌تواند یک واریزی داشته‌باشد.یعنی این‌طور نیست که یک لینک ثابت داشته‌باشید و بتوانید بارها از آن استفاده کنید. بلکه باید برای هر عملیات واریز، لینکی اختصاصی دریافت کنید.
 • ۲-۵: به دلایل امنیتی، آدرس والتی که به شما داده می‌شود، محدودیت زمانی دارد و پس از زمانی، منقضی می‌شود و فاقد اعتبار است. یعنی نباید این لینک را الآن ایجاد کنید و بعدها به آن واریز کنید. زیرا دیگر لینک شما نخواهدبود. در ضمن اگر سهواً پس از انقضای مدت‌زمان آدرس والت، به آن واریز نمودید، با پشتیبانی صرافی خود تماس حاصل کنید.
 • ۲-۶ و ۷-۲: در فرایند واریز ممکن است به هر دلیلی، فرایند واریز دچار مشکل شود و به حساب ننشیند. اما اصلاً نگران ازبین‌رفتن دارایی خود نباشید (مگر این‌که آدرس اشتباهی را در زمان برداشت وارد کنید). با توجه به محدودیت زمانی آدرس والت، دو حالت پیش می‌آید: یکی حالت ۶-۲ که در آن، هنوز آدرس والت شما مهلت دارد اما مهلت باقی‌مانده، کم‌تر از ۱۵ دقیقه است. در این صورت فرم تمدید آدرس را پر کنید. دومین حالت (۷-۲) نیز زمانی است که آدرس والت شما منقضی شده‌است اما کماکان واریزی شما به حساب ننشسته‌است. در این صورت، فرم درخواست پیگیری واریز ناموفق را تکمیل و ارسال کنید تا بررسی شود.

 

گام ۳

۳- در این مرحله آدرس اختصاصی شما ساخته می‌شود. توجه بفرمایید این آدرس یک ساعت اعتبار دارد. این آدرس را باید در سایت مبدا در قسمت برداشت (withdraw) وارد نمایید.

گام ۴

۴- در سایت مبدا به کیف پول‌تان رفته و ارز مورد نظر (در اینجا تتر) را انتخاب نمایید و به بخش برداشت (withdraw) بروید و سپس بخش ۲-۴ یعنی، آدرس دریافت کننده، آدرسی که در بخش قبل دریافت نموده بودید را وارد نمایید. در قسمت ۱-۴ (transfer network) یا شبکه‌ی انتقال، شبکه‌ای که در بخش قبل انتخاب نموده بودید را وارد نمایید. (در اینجا مثال شبکه‌ی TRC20) سپس در بخش ۳-۴ مقدار مورد نظر خود را وارد نمایید و دکمه‌ی submit را بزنید.

هزینه‌ی نقل و انتقال در قالب withdrawal fee به شما نمایش داده می‌شود.

گام ۵

۵ – در این مرحله برحسب سایت یا کیف پولی که با آن کار می‌کنید، یک کد امنیتی دریافت خواهید کرد و با وارد نمودن آن، تراکنش شما نهایی می‌شود. مبلغ جابجا شده توسط شما با توجه به شرایط شبکه پس از حداکثر ۲ ساعت منتقل خواهد شد. در صورتی که این مبلغ از مبدا کسر و به کیف پول مقصد واریز نشد،‌ با پشتیبانی تماس بگیرید.

ما مثال‌مان را که با صرافی کوینکس بود در این گام پیش می‌بریم. با زدن گزینه‌ی ۱-۵ کدی به ایمیل‌تان ارسال می‌شود که آن را در بخش ۲-۵ وارد نموده و سپس کد یکبار مصرفی که از google authenticator دریافت می نمایید را در بخش ۳-۵ وارد نمایید. و دکمه‌ی submit را بزنید تا فرایند نهایی شود.

 

در صورت نیاز می‌توانید به راهنمای گام به گام واریز به صرافی آنلاین بایننس و یا برداشت از بایننس به این بخش مراجعه نمایید.

گام ۶

۶ – با مراجعه به قسمت تاریخچه از نوار بالای سایت، و بخش واریزهای ارزدیجیتال، تاریخچه واریزهای خود را مشاهده نمایید.

امیدواریم که بر روی صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل با آرامش خاطر بتوانید به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. اگر پاسخ پرسش‌تان را هنوز دریافت نکرده‌اید می‌توانید به راهنمای گام‌ به گام بازگردید.

15 پاسخ

 1. سلام چرا سایت تبدیل موقع واریز تنها اعداد حسابی را مینویسه مثلا ۰.۰۱ این تعداد نمیشه زد اصن

 2. من می خواهم ارز من بالا برود وپولدار شوم پول زیاد میخوام ۹۹۶ میلیارد دلار پول برا من که ماشین شاستی بلند اسرع انگشتی بخرم و خانه ی بزرگ و استخر دار و هواپیما ویک سگ با گربه
  پول های زیادی برا من
  ارز FEGوTRXو BTCبه بالا برود پولدار شدن

 3. درود خداوند برشما باد بجز تقدیر تشکر چیزی نمیتونم چون هنوز تو حیرت هستم ک چرا زود تر آشنا نشدم با این سایت تم

  1. سلام دوست عزیز ممنون از نظر شما خوشحالیم که از معامله در صرافی تبدیل راضی هستید

  2. سلام.اگه کسی بخوام بیرون از صرافی شما ارز بفرسته واسه من اون طرف چقدر وقت داره که ارز رو بریزه .یعنی وقت معینی داره

 4. سلام دوستان تبدیل خسته نباشید.
  عذر میخام..
  من خواستم بدونم ایا میشه از ی جایی دیگه تتر انتقال داد ب صرافی تبدیل
  اگه جواب بله هستش.
  ۱ من کیف پول دیجیتال ندارم یا همون والت
  ۲ اینکه اگه سایت تبدیل بهم والت بده کجا میتونم پیداش کنم (تازه ثبت‌نام کردم هنوز احراز هویت نشدم)
  ۳ اینکه سایت مورد نظر خارجی هستش
  توش تتر دارم میخام انتقال بدم ب سایت تبدیل
  ممنون میشم راجب این کار توضیح بدید
  ممنون میشم جواب رو ب ایمیلم بفرستید
  Abdi.ali5860@gmail.com

  1. سلام دوست عزیز. پاسخ درخواست شما طبق درخواست‌تون ایمیل شد براتون.
   شما می‌تونید پاسخ تمام سؤالات خودتون رو از طریق چت با پشتیبانی تبدیل دریافت کنید. فقط کافیه که از صفحه اصلی تبدیل (tabdeal.org) اقدام به چت با پشتیبانی کنید.

 5. سلام .قصد دارم از یک سایت یا صرافی خارجی مقدار قابل توجه دلار به کیف پول صرافی تبدیل واریز کنم
  آدرس کیف پول تبدیل را از کجا باید بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز وقت‌تون بخیر باشه. توی کیف پول تبدیل ارزی که قصد انتقالش رو دارید پیدا کنید و گزینه «واریز» رو بزنید. بعد از انتخاب شبکه و اطمینان از اینکه شبکه یکسانی با آدرس مبدا انتخاب کردید، آدرس کیف پول تبدیل به شما نمایش داده میشه.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید