راهنمای گام به گام برداشت ارز دیجیتال از صرافی تبدیل (کوین)

در این مطلب از راهنمای تبدیل، آموزش گام به گام و تصویری برداشت ارز دیجیتال از صرافی ارز دیجیتال تبدیل را در پیش داریم. با همراه باشید.

گام‌های اصلی

فرایند واریز و برداشت یک فرایند دوطرفه‌ است یعنی شما همیشه قرار است از مبدأ A (که ممکن است یک سایت و یا یک کیف پول [والت] باشد) ارزِ دیجیتالی برداشت نموده و به مقصد B (که می‌تواند یک سایت یا کیف پول باشد) واریز نمایید.

ما در ادامه ابتدا گام‌های اصلی این عملیات را نشان می‌دهیم و سپس گام به گام فرایند برداشت ارزدیجیتال از سایت تبدیل را آموزش می‌دهیم. اگر توضیحات ابتدایی برایتان پیچیده به نظر می‌رسد هیچ نگران نباشید. در ادامه تمامی گام‌ها را با جزییات به شما نشان می‌دهیم.

ابتدا به سایت یا کیف پول مقصد رفته (سایت B) و ارزی را که می خواهید واریز نمایید را انتخاب کرده و از قسمت واریز (deposit) آدرس کیف پول مقصد را دریافت کرده و سپس به سایت مبدأ رفته و در بخش کیف پول، به صفحه‌ی ارزی که می‌خواهید برداشت نمایید بروید و گزینه‌ی برداشت (withdraw) را زده و آدرسی را که از مقصد دریافت کرده اید، در آنجا وارد نمایید.

توجه فرمایید که ارزهای دیجیتال بر روی شبکه‌های مختلفی جا به جا می‌شوند و برای اینکه جابجایی موفقیت آمیز باشد باید سایت مبدأ و مقصد هر دو شبکه مد نظر را پوشش دهند. بنابراین قبل از ثبت نهاییِ واریز یا برداشت دقت نمایید که شبکه‌ی آدرسی که از مقصد دریافت کرده‌اید دقیقا مطابق با شبکه‌ی مبدا باشد. یکی از تفاوت‌های شبکه‌های مختلف این است که کارمزد نقل و انتقال‌شان متفاوت است.

شما می‌توانید با انتخاب شبکه‌های مختلف کارمزد نقل و انتقال را قبل از تأیید نهایی ملاحضه فرمایید.

می‌خواهیم ارز دیجیتال X (مثلاً بیت‌کوین) را از مبدأ A به مقصد B واریز کنیم.

 1. ابتدا به مقصد B رفته و در بخش کیف پول (Wallet)، مقابل ارز X، دکمهٔ واریز (deposit) را بزنید و شبکه‌ای را که در مبدأ پوشش داده می‌شود، انتخاب نمایید و سپس آدرسی ظاهر خواهدشد که در گام بعدی از آن استفاده خواهیدکرد.
 2. به مبدأ A رفته و در بخش کیف پول (Wallet)، مقابل ارز X، دکمهٔ برداشت (withdraw) را بزنید و شبکه‌ای را که در بالا انتخاب کرده‌اید، انتخاب نمایید. سپس مبدأ از شما می‌خواهد تا آدرس کیف پول مقصد را وارد نمایید. در این حالت شما آدرسی را که بالا دریافت کرده‌اید، وارد می‌نمایید و برداشت را می‌زنید. پس از واردکردن کد امنیتی که به ایمیل شما ارسال می‌شود، واریز شما ثبت می‌شود.
 3. توجه نمایید آدرس مبدأ و مقصد حتماً باید متعلق به یک نوع ارز و شبکه باشد.
 4. با توجه به شلوغی شبکهٔ بلاک‌چین، بین نیم تا ۲ ساعت ممکن است انتقال پول از مبدأ به مقصد به طول بینجامد.

راهنمای گام به گام برداشت

فرض کنید که می‌خواهیم تتر (یا هر ارزدیجیتال دیگری به عنوان مثال) را از صرافی ارزدیجیتال تبدیل (هر سایت یا کیف پول دیگری) برداشته و به صرافی بایننس واریز نماییم.

گام ۱

۱- ابتدا از نوار بالای صفحه به بخش کیف پول یا داشبورد رفته و سپس از بخش ارزِ مورد نظر، گزینه‌ی برداشت را انتخاب ‌نمایید.

صفحه ‌ی زیر به شما نمایش داده می‌شود:

گام ۳

۲- در این مرحله به سایت (یا کیف پول) مقصد رفته و از بخش کیف پول (wallet)،‌ با انتخاب ارز مورد نظر گزینه‌ی واریز (deposit) را انتخاب نمایید.

در این مثال ما با صرافی بایننس پیش می‌رویم. در بخش ۱-۲ ارز مورد نظر را انتخاب می‌کنیم، سپس در بخش ۲-۲ شبکه‌ی مورد نظر برای انتقال (deposit network) را انتخاب کرده (ما در این مثال با شبکه‌ی ERC20 پیش می‌رویم.) و نهایتا آدرس واریزی را دربخش ۳-۲ دریافت می‌کنیم.

توجه فرمایید که ارزهای دیجیتال بر روی شبکه‌های مختلفی جا به جا می‌شوند و برای اینکه جابجایی موفقیت آمیز باشد باید سایت مبدا و مقصد هر دو شبکه مد نظر را پوشش دهند. بنابراین قبل از ثبت نهاییِ واریز یا برداشت دقت نمایید که شبکه‌ی آدرسی که از مقصد دریافت کرده‌اید دقیقا مطابق با شبکه‌ی مبدا باشد. یکی از تفاوت‌های شبکه‌های مختلف این است که کارمزد نقل و انتقال‌شان متفاوت است. شما می‌توانید با انتخاب شبکه‌های مختلف کارمزد نقل و انتقال را قبل از تایید نهایی ملاحظه نمایید.

گام ۳

۳. حال آدرسی که در مرحله‌ی قبل از سایت یا کیف پول مقصد دریافت نمودید را باید در صرافی آنلاین تبدیل وارد نمایید.

ابتدا مطالب سمت راست صفحه را مطالعه نمایید، سپس در بخش ۱-۳ مقدار مورد نظرتان برای برداشت را وارد نمایید. (در بالای صفحه هم موجودی قابل برداشت شما نمایش داده شده است.) در بخش ۲-۳ شبکه مورد نظر برای جابجایی را انتخاب نمایید. توجه فرمایید این شبکه باید همان شبکه‌ای باشد که در گام ۲-۲ انتخاب نمودید. (در این مثال ما با شبکه ‌TRC20 پیش می‌رویم.)

در بخش ۳-۳ آدرس کیف پول مقصد که در گام ۳-۲ دریافت نمودید را وارد نمایید. و سپس دکمه‌ی تایید را بزنید.

گام ۴

۴. در این مرحله‌ کد امنیتی و مشخصات درخواست برداشت به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

گام ۵

۵. در این صفحه، ۲ قسمت را باید پر کنید.

 • یکی، کدی است که به شما ایمیل و پیامک می‌شود و در قسمت ۱-۵ باید وارد شود (کدی که در گام ۴ ارسال شد).
 • یکی هم کد تأیید هویت دومرحله‌ای گوگل (۲FA Google Authenticator) است و باید در قسمت ۲-۵ وارد شود. برای برداشت ارز دیجیتال، فعال‌سازی Google Authenticator الزامی است. برای آموزش نحوهٔ فعال‌سازی Google Authenticator، آموزش مربوطه از راهنمای تبدیل را ببینید. کد Google Authenticator در آن لحظه را از نرم‌افزار GA در گوشی بخوانید و در قسمت ۲-۵ وارد کنید. در آخر تأیید کنید.

گام ۶

۶. در صورتی که فرایند برداشت موفقیت آمیز ثبت شود. پیام زیر نمایش داده خواهد شد. با توجه به شرایط شبکه حدودا نیم ساعت تا ۲ ساعت ممکن است فرایند برداشت به طول بینجامد.

گام ۷

۷. برای مشاهده‌ تاریخچه‌ی برداشت‌ها از نوار بالای صفحه به تب تاریخچه بروید و سپس گزینه‌ی برداشت های ارزدیجیتال را انتخاب نمایید.

امیدواریم که بر روی صرافی آنلاین ارز دیجیتال تبدیل با آرامش خاطر بتوانید به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازید. اگر پاسخ پرسش‌تان را هنوز دریافت نکرده‌اید می‌توانید به راهنمای گام‌ به گام بازگردید.

16 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  من میخوام ارز بایننس رو انتقال بدم کیف پول ترست ولت. کیف پول ترست ولت هم MEMO نداره و سایت از من کد MEMO میخواد من باید چکار کنم؟

  1. سلام و درود وقت‌تون بخیر
   اگر MEMO نداره، در تبدیل عدد ۱ رو وارد کنید
   اگر مشکلی با این مسئله داشتید، با پشتیبانی تبدیل در میون بذارید تا در خدمت‌تون باشیم

 2. سلام و درود وقت شما بخیر
  بعضی شبکه‌ها و ارزها، علاوه‌بر آدرس والت، یک آدرس MEMO نیز دارند که باید در تبدیل وارد کنید. اگر در برداشت یک ارز از تبدیل، از شما MEMO خواسته شده‌است، دقت کنید به این‌که آیا مقصد برداشت به شما کد MEMO داده‌است یا خیر. اگر کد MEMO داده‌بود، در تبدیل وارد کنید؛ اگر هم مطمئن بودید که مقصد برداشت، کد MEMO نداده، در قسمت کد ممو در تبدیل، عدد ۱ را وارد کنید.

  1. در حال حاضر امکان برداشت این ارز وجود ندارد به زودی امکان برداشت فراهم خواهد شد

   1. سلام خسته نباشید
    من مقداری اتریوم رو روی شبکه ERC20 به کیف پول متاماسکم روی شبکه خود ETH انتقال دادم و همه چیز درسته
    از سایت زده که واریز شده ولی توی کیف پولم هیچ چیزی نیستش

    1. سلام دوست عزیز اگر از صحت آدرس ها اطمینان کافی دارید احتمالش هست که بخاطر اختلالات خود شبکه اتریوم، انتقال یک مقدار طول بکشه

 3. برداشت میخواستم بزنم آدرس کیف پول از کجا بگیرم یعنی جداگانه باید کیف پول ارز نصب کنم ‌.ممنونم

  1. سلام دوست عزیز شما می توانید علاوه بر کیف پول صرافی تبدیل از کیف پول های نرم افزاری مثل تراست ولت نیز استفاده کنید

 4. سلام میخوام بدونم از نرم افزار crypto tab میشه بیتکوین ها مو به این کیف پول انتقال بدم

 5. سلام. من میخواهم ارز به کیف پولم انتقال دهم.
  ولی وقتی کد دو مرحله ای گوگل را برای تایید انتقال وارد میکنم ، پیام میدهد کد اشتباه است. چکارکنم؟ لطفاً کمک کنید. چرا این پیام را دریافت میکنم؟
  تایید دو مرحله ای را با کدی که از سایت گرفته ام فعال نمودم. اگر آنرا غیرفعال کنم امکان برداشت از کیف پول من تا ۴۸ ساعت غیرفعال میشود و این برایم خیلی دیر است.

 6. سلام لطفا منظور از واریز و برداشت ارزها را توضیح دهید. و تفاوت آن با خرید و فروش چیست

 7. سلام
  من برای کارمزد برداشت تتر ERC20 ، اتریوم خریدم تو تبدیل حالا میخام بفرستم تراست ولت ۰.۰۶۲ تتر دارم میگه مقدار دریافتی ۰.۰۰۱۲ میشه یعنی ۰.۰۰۵۰ تا اتریوم کارمزد میگیره؟؟

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید