آلارم قیمت ارز دیجیتال

از تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال جا نمانید! | آموزش استفاده از قابلیت هشدار قیمت

در دنیای پرشتاب معاملات ارزهای دیجیتال، پیشی‌گرفتن از بازار برای به حداکثر رساندن سود و به‌حداقل‌رساندن ریسک بسیار مهم است. یکی از ابزارهای قدرتمندی که می‌تواند به معامله‌گران در دستیابی به این هدف کمک کند، قابلیت هشدار قیمت است. اما این ابزار چگونه کار می‌کند؟ چه مزایایی دارد؟ چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟ در ادامه شما را با مزایای قابلیت هشدار قیمت آشنا می‌کنیم و نحوه استفاده آن در صرافی تبدیل را آموزش می‌دهیم.

قابلیت هشدار قیمت چه مزایایی دارد؟

با استفاده از ابزار هشدار قیمت در صرافی تبدیل، از مزایایی بهره‌مند خواهید شد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

به‌صورت لحظه‌ای بر بازار نظارت داشته باشید

هشدارهای قیمت معامله‌گران را قادر می‌سازد تا بازار را هر لحظه زیر نظر داشته باشند؛ بدون آنکه دائماً به نمودارها خیره شوند. معامله‌گران با تنظیم هشدار برای سطوح خاص قیمت در تبدیل، اعلان‌های فوری را از طریق ایمیل، پیامک یا پیام اپلیکیشن در تلفن همراه خود دریافت می‌کنند. به‌این‌ترتیب، می‌توانند از تغییرات قیمتی مهم بازار آگاه باشند و در صورت بروز فرصت‌ها یا خطرات به‌سرعت عمل کنند.

فرصت‌‌های ناب سرمایه‌گذاری را از دست ندهید!

در دنیای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال، فرصت‌یابی حرف اول را می‌زند! اگر معامله‌گران یک نقطه ورود یا خروج ایدئال را از دست بدهند، از سودهای قابل‌توجهی بی‌بهره می‌مانند و ممکن است با ضررهای سنگینی روبه‌رو شوند. هشدارهای قیمت معامله‌گران را قادر می‌سازد تا معاملات خود را بادقت زیر نظر داشته باشند و در مطلوب‌ترین لحظاتی که قیمت هدف یا شرایط اندیکاتور فراهم می‌شود، وارد معامله شوند یا آن را ببندند.

استرس حین معاملات را کاهش دهید

ازآنجایی‌که در معاملات پای سرمایه شما در میان است، انجام آن‌ها می‌تواند امری استرس‌زا باشد؛ به‌‌ویژه هنگامی‌که نیازمند نظارت مداوم باشد. هشدارهای قیمت با نظارت بیشتری که برای معامله‌گران فراهم می‌کند، از استرس معاملات می‌کاهد. در چنین شرایطی معامله‌گران آسوده‌خاطر خواهند بود، چراکه می‌دانند زمانی ارز موردنظر آن‌ها به قیمت خاصی برسد، مطلع خواهند شد. علاوه‌براین، کاهش استرس به تصمیم‌گیری بهتر و همچنین عملکرد مطلوب‌تر معاملات منجر می‌شود.

سبد دارایی‌ها را به سبکی متفاوت مدیریت کنید

معامله‌گرانی که سبد دارایی متنوعی دارند، نظارت بر هر دارایی به‌صورت جداگانه می‌تواند امری زمان‌بر باشد. هشدارهای قیمت یک راه‌حل کارآمد برای مدیریت بهتر یک سبد متنوع است. معامله‌گران با تنظیم هشدار برای هر دارایی، می‌توانند بر جنبه‌های دیگر استراتژی معاملاتی خود تمرکز کنند و آسوده‌خاطر باشند؛ چراکه به‌سرعت از هرگونه تغییرات مهم قیمت مطلع خواهند شد.

از نوسانات بازار سود کسب کنید

بازار ارزهای دیجیتال همواره با نوسانات قیمتی ناگهانی مواجه است. این نوسانات فرصت‌های معاملاتی سودآوری را برای معامله‌گران فراهم می‌کند. هشدارهای قیمت معامله‌گران را قادر می‌سازد تا به‌سرعت از چنین فرصت‌هایی استفاده کنند.

ریسک معاملات را مدیریت کنید

هشدار قیمت ابزاری ضروری برای مدیریت ریسک مؤثر در معاملات ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. با تنظیم هشدار برای سطوح حمایت و مقاومت بحرانی، معامله‌گران می‌توانند زمانی که قیمت یک ارز دیجیتال به مناطق حساس نزدیک می‌شود، مطلع شوند. این موضوع آن‌ها را قادر می‌سازد تا پیش از تغییرات نامطلوب قیمت، استراتژی‌های کاهش ریسک، مانند تعدیل دستورات توقف ضرر یا کسب سود را اجرا کنند.

هشدارهای قیمت به معامله‌گران کمک می‌کند تا از تصمیم‌گیری هیجانی در طول نوسانات بازار اجتناب کنند، سرمایه خود را ایمن سازند و احتمال ضررهای سنگین را کاهش دهند.

مراحل فعال‌سازی هشدار قیمت در اپلیکیشن تبدیل

حال که با هشدار قیمت و مزایای آن آشنا شدید، نوبت آن رسیده است که مراحل فعال‌سازی آن را در اپلیکیشن تبدیل بررسی کنیم. همراه ما باشید.

هنگامی که وارد اپلیکیشن تبدیل می‌شوید، در تصویر «الف» روی «بازارها» در بخش ۱ کلیک کنید. سپس در تصویر «ب» ارز دیجیتال مدنظر خود را انتخاب کنید. ما در کادر شماره ۲، بیتکوین را انتخاب کرده‌ایم. در مرحله بعد تصویر «ج» نمایان می‌شود که طبق کادر شماره ۳ باید از بین بازارهای تتری، تومانی و خرید آسان یکی را انتخاب کنید. در این آموزش، ما بازار تومانی را انتخاب می‌کنیم.

در تصویر «د»، روی سه نقطه در کادر شماره ۱ کلیک کنید. هنگامی که صفحه امکانات طبق تصویر «ر» نمایان شد، روی گزینه هشدار قیمت در کادر شماره ۲ کلیک کنید. در مرحله بعد، همان‌طور که در تصویر «ز» مشاهده می‌کنید، می‌توانید نوع هشدار را در بخش ۳ تنظیم کنید. همچنین در بخش ۴ قیمت هدف و در بخش ۵ می‌توانید نحوه اطلاع‌رسانی تغییرات قیمت را معین کنید.

آلارم قیمت ارز دیجیتال

در بخش شماره ۶ می‌توانید به دلخواه توضیحات موردنظر خود را برای هشدار خود وارد کنید. در مرحله آخر، روی گزینه ۷ «ساخت هشدار» کلیک کنید. دقت داشته باشید که نوع هشدار و نحوه اطلاع‌رسانی به انتخاب شما بستگی دارد. همراه ما باشید تا در ادامه با انواع آن‌ها آشنا شوید.

برای تنظیم نوع هشدار، در تصویر «س» بر روی نوار کادر شماره ۱ کلیک کنید. سپس گزینه‌هایی طبق تصویر «ش» برای شما نمایان می‌شوند. در بخش شماره ۲ می‌توانید تنظیم کنید که مثلاً اگر قیمت ارز دیجیتال شما از مقدار موردنظرتان کمتر شد به شما اطلاع‌رسانی شود. این مورد دررابطه‌با رشد قیمت نیز صدق می‌کند. به‌ این صورت که اگر قیمت ارز دیجیتال شما از مقداری که تعیین کرده‌اید بیشتر شد، به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.

آلارم ارز دیجیتال

در بخش شماره ۳، می‌توانید میزان رشد و یا کاهش قیمت ارز دیجیتال خود را بر اساس درصد وارد کنید و در هنگام وقوع آن، مطلع شوید. مثلاً، می‌توانید هشدار را این‌گونه تنظیم کنید که اگر ارز دیجیتال شما بیش از ۳ درصد افزایش قیمت داشت به شما اطلاع داده شود. بالعکس، می‌توانید با تنظیم درصد خاصی از کاهش قیمت، از ضررهای هنگفت احتمالی جلوگیری کنید!

برای تنظیم نوع اطلاع‌رسانی، طبق تصویر «ص» روی بخش ۴ کلیک کنید. سپس از بین گزینه‌های موجود در بخش ۵ (پیامک، ایمیل و پیام اپلیکیشن) یکی را انتخاب کنید.

منابع:

tradingview.com

9 Responses

  1. سلام و عرض ادب و احترام
   سوال:
   در توضیحات گفته شده که تا ۲۰ مورد می توانیم هشدار قیمت ثبت کنیم. چرا فقط ۱۰مورد را نمایش میده؟
   ضمنا اگر امکان داره تعداد هشدار قیمت را افزایش دهید.
   ممنون

   1. سلام روز بخیر ، بله شما میتوانید ۲۰ مورد هشدار قیمت رو فعال کنید و چنانچه شما نمیتوانید بیشتر از ۱۰ هشدار بگذارید و یا خطایی دریافت فرمودید اسکرین شات رو در چت انلاین ارسال بفرمایید.

 1. سلام
  ارادتمندم من ۵ ساله که بافارکس اشنایی دارم و از ارزفی برای امور ارزی استفاده میکردم امشب درتلگرام فاماتک وارد برنامه شما شدم و عمیقا حیرت زده شدم و لذت بردم ازاین همه مزیت که تبدیل به کاربرانش ارائه میده بزودی سرمایه ام را به تبدیل منتقل میکنم ممنون ازسرپرستان و کارکنان صرافی تبدیل بخاطر خدمات بینظیرشون

 2. سلام ممنون میشم آلارم یا زنگ صدادار روهم اضافه کنید به قسمت هشدارتون .🙏🙏

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر. ممنونم بابت پیشنهادتون. سعی می‌کنیم به زودی این قابلیت رو اضافه کنیم.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید