خرید طلا در سال ۱۴۰۳ سود ده خواهد بود یا خیر؟ به احتمال زیاد بله. سرمایه‌گذاری در زمان مناسب بر روی این فلز ارزشمند می‌تواند به کسب حداکثر سود منجر شود؛ اما چه عواملی باعث می‌شوند که قیمت طلا در سال جاری صعودی باشد؟ این عوامل شامل موارد مختلفی می‌شوند که در ادامه مورد اشاره قرار گرفته‌اند.

برای سرمایه‌گذاری بر روی طلا راه‌های متعددی وجود دارد. این فلز گران‌بها در میان بازار ارز دیجیتال نیز دارای نماینده‌ای به نام پکس گلد (Pax Gold) است که ارزش هر واحد آن با یک انس طلا برابر است.

تحولات سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی می‌توانند بر روی قیمت طلا تأثیرگذار باشند. در ادامه به این عوامل که به احتمال زیاد در ۱۴۰۳ به افزایش قیمت طلا در ایران دامن خواهند زد اشاره کرده‌ایم.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت طلا در سال ۱۴۰۳

بخشی از قیمت طلا در بازارهای جهانی تعیین می‌شود. تحولات سیاسی کشورهای مختلف می‌تواند بر قیمت طلا تأثیرگذار باشد؛ برای مثال جنگ روسیه با اوکراین یکی از عواملی بود که به دلایلی منجر به افزایش قیمت بین‌المللی طلا شد.

به‌طور کلی تحولات خارجی بر وضعیت سیاسی ایران نیز تأثیر می‌گذارند. به خصوص وضعیت سیاسی و اقتصادی خاورمیانه در بازار داخلی اهمیت زیادی دارد. افزایش تنش‌ها در منطقه می‌تواند منجر به رشد قیمتی دلار و در نتیجه رشد ارزش تومانی طلا شود.

در نهایت کاهش میزان عرضه طلا در بازار و تورم می‌توانند از دیگر عوامل مهم تأثیرگذار بر قیمت این فلز گران‌بها باشند. 

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

وضعیت سیاسی کشورهای مختلف

قیمت خرید طلا می‌تواند وابسته به تحولات سیاسی مهم در سطح جهان باشد. آغاز و پایان جنگ‌ها، تنش‌ها و اختلافات یکی از عواملی است که می‌تواند قیمت بین‌المللی طلا را دچار نوسان کند. در حال حاضر این عوامل بین‌المللی در وضعیت چندان مطلوبی قرار نداشته و ممکن است به رشد هرچه بیشتر ارزش طلا منجر شوند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز در همین سال برگزار خواهد شد و نتیجه آن می‌تواند بر روی قیمت جهانی طلا اثر گذار باشد.

عوامل بین المللی

در سال جاری وضعیت خاورمیانه و روابط منطقه‌ای ایران در وضعیت حساسی قرار گرفته است. این مسئله منجر به ایجاد واکنش‌های احساسی در بازار شده و با افزایش قیمت دلار، به افزایش قیمت طلا نیز دامن زده است. از طرفی این تحولات تغییراتی در روابط ایران با سایر کشورها به‌وجود آورده که می‌تواند منجر به افزایش بیشتر قیمت دلار و طلا شود.

پیش‌تر اشاره کردیم که انتخابات آمریکا در این سال یکی از عواملی است که می‌تواند در قیمت بین‌المللی طلا تغییراتی ایجاد کند. نتیجه این انتخابات می‌تواند به تغییر در سیاست‌های آمریکا منجر شده و بر وضعیت اقتصادی ایران نیز تأثیرگذار باشد.

بدیهی است که در صورت بهبود روابط کشور در سطح بین‌المللی، کاهش تحریم‌ها و توافقات مختلف می‌توان انتظار کاهش قیمت طلا را داشت. توصیه می‌شود که با بررسی این روندهای سیاسی به شکلی صحیح مدیریت سرمایه کرده و معاملاتی هوشمندانه انجام دهید.

کاهش عرضه

اقتصاد ایران تا حد زیادی دچار نقدینگی شده است. بانک مرکزی و دولت سعی دارند تا از راه‌های مختلف این نقدینگی را کاهش دهند و برای رسیدن به هدف خود برنامه‌های اقتصادی دقیقی چیده‌اند. یکی از این برنامه‌ها می‌تواند کاهش عرضه طلا در بازار باشد. بدین شکل ارزش بخشی از پشتوانه‌ بانک‌ها (طلا) افزایش یافته و نقدینگی کاهش می‌یابد.

حتما بخوانید: تحلیل بیت کوین امروز ۴ خرداد - تحلیل تکنیکال بیت کوین

تورم

تورم تأثیر بسیار زیادی بر قیمت خرید سکه و طلا دارد. در دیدگاهی میانه‌گرا و واقع‌بینانه پیش‌بینی می‌شود که این شاخص در سال ۱۴۰۳ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت. این میزان افزایش می‌تواند تا حد زیادی به بیشتر شدن قیمت دلار و طلا کمک کند.

پیش بینی قیمت طلا در سال ۱۴۰۳

پیش بینی قیمت طلا در ۱۴۰۳، بررسی روند قیمت طلا تا پایان سال

با توجه به بررسی عوامل تأثیرگذار تا این بخش می‌توان پیش‌بینی از قیمت احتمالی طلا در سال جاری ارائه داد. توجه داشته باشید که در این بخش صرفا به میزان افزایش قیمت احتمالی طلای آب شده اشاره کرده‌ایم؛ زیرا این شکل از طلا می‌‌تواند معیار میانه‌ای برای سنجش قیمت دیگر انواع این فلز در قالب شمش و سکه باشد.

احتمال می‌رود که قیمت طلای آب شده تا خرداد ماه ۱۴۰۳ حدود ۱۴ درصد افزایش پیدا کند. همچنین افزایش قیمت این فلز تا مرداد ماه همین سال می‌تواند در حدود ۲۴ درصد باشد. این پیش‌بینی بدون در نظر گرفتن شوک‌های احتمالی ممکن بر روی بازار داخلی و بین‌المللی است.

سرمایه گذاری بر روی طلا در سال ۱۴۰۳

با توجه به مواردی که پیش‌تر مورد اشاره قرار گرفتند خرید طلا در سال ۱۴۰۳ می‌تواند سرمایه‌گذاری پر سودی باشد. با این حال توصیه می‌شود که حتی در چنین وضعیتی سرمایه خود را به خوبی مدیریت کرده و از معاملات هیجانی بپرهیزید.

با وجود تمام مزایا، خرید سکه و طلا با محدودیت‌هایی همراه است. در صورتی که قصد داشته باشید طلای آب شده یا شمش خریداری کنید ممکن است در نگه‌داری و فروش آن با چالش‌هایی مواجه شوید. معامله سکه نیز شامل مالیات قابل توجهی می‌شود. خوشبختانه در دنیای کریپتوکارنسی جایگزینی برای طلا وجود دارد که معامله آن شامل هیچ یک از مشکلات خرید و فروش فیزیکی طلا نمی‌شود.

بهترین جایگزین طلا در میان ارزهای دیجیتال

پیش بینی قیمت طلا در ۱۴۰۳، بررسی روند قیمت طلا تا پایان سال

جایگزین خرید طلا می‌تواند خرید ارز دیجیتال پکس گلد با نماد PAXG باشد. این ارز دیجیتال که قیمتی برابر با ۱ انس طلا دارد یک استیبل کوین (Stable Coin) به حساب می‌آید. این رمز ارز را می‌توان در لحظه معامه کرد. از طرفی نگه‌داری از آن نیز در انواع کیف پول‌ ارز دیجیتال سخت افزاری و نرم افزاری ممکن است.

برای خرید و فروش این جایگزین طلا الزامی به ایستادن در صف‌های طولانی و جستجو برای یافتن بهترین قیمت در میان فروشندگان نیست.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

خرید پکس کلد

خرید پکس گلد در صرافی ارز دیجیتال تبدیل راه‌های متعددی دارد. سریع‌ترین راه استفاده از گزینه خرید آسان است. در این حالت هیچ کارمزدی به صرافی پرداخت نمی‌شود. در هر بار خرید در این بخش می‌توان تا ۴۰۰ میلیون توان یا ۳.۳۶ واحد پکس گلد خریداری کرد. این خرید در لحظه صورت گرفته و پس از آن دارایی به کیف پول شما در تبدیل منتقل می‌شود. لازم به ذکر است که با انواع دیگر دارایی‌های ارز دیجیتال نیز می‌توان اقدام به خرید پکس گلد کرد.

PAXG را می‌توان با ثبت سفارش در بازار تتری و تومانی نیز تهیه کرد. در این حالت می‌توان یکی از گزینه‌های ثبت سفارش شامل Market، Limit، Stop Limit و OCO را به دلخواه انتخاب کرد. توجه داشته باشید که در ثبت سفارش مبلغی کارمزد به صرافی پرداخت می‌شود. بسته به حجم معاملاتی کاربر این کارمزد می‌تواند از ۰.۰۳ تا ۰.۳۵ درصد متغیر باشد.

 

ارز دیجیتال پکس گلد ارز دیجیتال پکس گلد را در بازار تتری و تومانی تبدیل معامله کنید
خرید پکس گلد

 

نگهداری از پکس گلد

خرید PAXG به جای خرید طلا می‌تواند از لحاظ امنیتی نیز برتری‌هایی داشته باشد. جا به جایی و نگه‌داری از طلای فیزیکی با مخاطراتی همراه است. در حالی که نگه‌داری از پکس گلد در انواع کیف‌ پول‌ سخت افزاری و نرم افزاری با امنیت بسیار بالا ممکن است.

حتما بخوانید: راهنمای جامع استیک ارزهای دیجیتال در تراست ولت

می‌توان این ارز را در Coinbase، TokenPocket و تراست والت (Trust Wallet) ذخیره سازی کرد که نمونه‌هایی از بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال هستند. دسترسی به دارای در این دسته کیف پول‌ها با سرعت بسیار زیادی انجام می‌شود و انتقال دارایی در آن‌ها آسان است.

برای به حداکثر رساندن امنیت کوین‌های PAXG می‌توان آن‌ها را در کیف پول‌های سخت افزاری نظیر انواع مختلف Ledger نیز ذخیره سازی کرد. این دسته کیف پول‌ها امنیت دارایی‌های دیجیتال را به حداکثر می‌رسانند.

فروش پکس گلد

فروش پکس گلد در تبدیل نیز مانند خرید آن راه‌هایی متعدد دارد. آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای فروش این ارز استفاده از گزینه فروش آسان است. در این حالت می‌توان در هر بار اقدام ۰.۰۰۰۴۲ تا ۳.۳۶ واحد PAXG را به معادل تومانی تبدیل کرد. امکان تبدیل PAXG به دیگر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در صرافی نیز وجود دارد.

حتما بخوانید: تحلیل تتر امروز ۴ خرداد - تحلیل تکنیکال تتر

می‌توان از معاملات شرطی نیز برای مبادله این دارایی دیجیتال استفاده کرد. امکان ثبت سفارش فروش تومانی و تتری به صورت Market، Limit، Stop Limit و OCO در تبدیل وجود دارد.

جمع بندی

پیش بینی قیمت طلا در ۱۴۰۳، بررسی روند قیمت طلا تا پایان سال

خرید طلا در سال جاری می‌تواند یک سرمایه‌گذاری‌ پر سود باشد. پیش‌بینی می‌شود که عوامل متعدد داخلی و خارجی در سال ۱۴۰۳ منجر به افزایش قابل توجهی در قیمت این دارایی شوند؛ به‌طوری که ممکن است قیمت هر گرم آن تا بیش از ۲۴ درصد نیز رشد داشته باشد.

با وجود تمام ویژگی‌های مثبت، خرید فیزیکی طلا می‌تواند چالش‌هایی به همراه داشته باشد. از آنجایی که قیمت ارز دیجیتال پکس گلد دقیقا با طلا برابر است می‌تواند جایگزین آن در میان کریپتوکارنسی‌ها باشد. این استیبل کوین قیمتی دقیقا برابر با ۱ انس طلا داشته و مطابق قیمت آن نوسان می‌کند. معامله این ارز در تبدیل راه‌های متعددی دارد که سریع‌ترین آن استفاده گزینه خرید و فروش آسان است.

دیدگاهتان را بنویسید