Skip to content
top banner

کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال یا hardware wallet چیست؟

انواع کیف پول سخت افزاری
در
خواندن در ۱۰ دقیقه

این روزها که بازار خرید و فروش و سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال، گرم و تبدیل به یکی از مسائل روزمره مردم شده است، نگه‌داری این ارزها نیز به یکی از دغدغه‌های سرمایه‌گذاران بدل شده است. از این‌ جهت لزوم داشتن یک کیف پول دیجیتال موردتوجه قرار می‌گیرد. کیف پول ارز دیجیتال وسیله یا برنامه‌ای است که به شما امکان انتقال و ذخیره ارز دیجیتال را می‌دهد. انواع مختلفی از کیف پول‌های ارز دیجیتال وجود دارد، مانند کیف پول کاغذی، کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم‌افزاری.

در این مقاله از آکادمی تبدیل به کیف پول سخت‌افزاری، انواع آن و کاربردهایش می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

برای خرید انواع ارز دیجیتال، به صرافی تبدیل مراجعه کنید.

 

کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول‌های سخت افزاری جزء کلیدی اکوسیستم بلاک چین هستند. این کیف پول‌ها هنگام تعامل با بلاک چین‌ها، موجب امنیت و سودآوری می‌شوند. اگر تا پیش‌ از این دلیلی برای داشتن کیف پول سخت افزاری نداشتید، ما یک دلیل برای داشتن این کیف پول به شما می‌دهیم و آن امنیت فوق‌العاده بالای والت‌های سرد است. در ادامه به مزایای چشمگیر کیف پول سخت‌افزاری می‌پردازیم.

امنیت کیف پول سخت‌افزاری، نگهبان سرمایه شما

کیف پول سخت‌افزاری این امکان را به شما می‌دهد که دارایی‌های خود را ایمن نگه دارید حتی زمانی که رایانه‌ای که از آن استفاده می‌کنید ایمن نیست. کیف پول‌های سخت‌افزاری به شما یک لایه حفاظتی اضافی در برابر حملات سایبری، سایت‌های فیشینگ و بدافزار می‌دهد.

مدیریت تعداد زیاد رمزارز در یک کیف پول سخت‌افزاری

یک کیف پول سخت‌افزاری می‌تواند با چندین بلاک چین به طور هم‌زمان کار کند. این کیف پول به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید بیت کوین، اتریوم و سایر آلت‌کوین‌ها را به‌صورت یک‌جا در یک دستگاه مدیریت کنید. از همه آن‌ها می‌توان به‌راحتی با یک عبارت بازیابی، نسخه پشتیبان تهیه کرد.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

راحتی و آسودگی با کیف پول سخت‌افزاری

یک کیف پول سخت افزاری که اغلب یک دستگاه پلاگین کوچک است، یک کلید قابل‌حمل برای دسترسی ایمن به دارایی‌های رمزنگاری‌شده شما از هر نقطه است. یک کیف پول سخت‌افزاری می‌تواند بدون نیاز به ایجاد حساب‌های جدید، شما را به بسیاری از DApp ها متصل کند. حتی می‌توانید از آن‌ها برای ورود به برنامه‌های معمولی مانند گوگل و فیس‌بوک استفاده کنید.

امکان تجارت از یک کیف پول سخت‌افزاری به کیف پول سخت‌افزاری دیگر

پلتفرم‌هایی مانند Radar Relay به شما امکان می دهند مستقیماً از طریق والت سرد خود معامله کنید. این روش امن‌ترین راه برای معامله دارایی‌های دیجیتال است، زیرا شما همیشه توکن‌های خود را مدیریت می‌کنید. دارایی‌ها مستقیماً از کیف پول سخت‌افزاری شما معامله می شوند. کیف پول سخت‌افزاری باعث صرفه‌جویی در وقت شما با عبور از محدودیت‌های تاخیر واریز و پرداخت کارمزد، می شود.

نحوه کار کیف پول سخت‌افزاری

کیف پول سخت افزاری

کیف پول‌های سرد یا همان کیف پول سخت‌افزاری ساختاری حرفه‌ای و پیچیده دارند. همین ساختار به شما کمک می‌کند تا ارزهای دیجیتالتان را در شرایطی کاملاً امن نگهداری کنید. در ادامه به بررسی نحوه کار کیف پول سخت‌افزاری می‌پردازیم.

کیف پول‌های سخت‌افزاری یک کلید خصوصی هستند

ارزهای رمزنگاری شده هرگز در خود کیف پول سخت‌افزاری ذخیره نمی‌شوند، بلکه همیشه بر روی بلاک چین قرار دارند. کیف پول سخت‌افزاری فقط کلید خصوصی شما را ذخیره می‌کند. آن کلید خصوصی قفل آدرس شما را در بلاک چینی که دارایی‌هایتان در آن قرار دارند، باز می‌کند. از آنجا که بلاک چین در همه‌جا وجود دارد، تنها چیزی که نیاز دارید کیف پول سخت افزاری خودتان برای مدیریت کوین‌ها و توکن‌هایتان است.

کیف پول‌های سخت‌افزاری دومنظوره هستند

۱. کیف پول سخت‌افزاری از کلیدهای خصوصی شما محافظت می‌کند. کیف پول‌های سخت‌افزاری اغلب به‌عنوان فضای سرد در نظر گرفته می‌شوند، زیرا کلیدهای خصوصی شما را از اینترنت جدا می‌کنند و احتمال به خطر افتادن دارایی‌های شما را در یک حمله آنلاین کاهش می‌دهند.

۲. کیف پول سخت‌افزاری به شما اجازه می‌دهد که تراکنش‌های روی بلاک چین را امضا و تایید کنید. هنگامی که یک تراکنش بلاک چین ایجاد می‌کنید، یک پیام خاص را امضا می‌کنید. امضای شما مالکیت کلید خصوصی شما را اثبات می‌کند. جعل این امضا بدون کلید غیرممکن است، بنابراین هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند بدون کلید از طرف شما معامله انجام دهد.

کیف پول سخت‌افزاری امنیت دارایی‌های شما را تضمین می‌کند

کلیدهای خصوصی ذخیره شده در کیف پول سخت‌افزاری با یک پین و یک رمز عبور اختیاری محافظت می‌شوند. اگر دزد کیف پول سخت‌افزاری شما را در اختیار بگیرد، استخراج کلیدهای خصوصی شما برای او تقریباً غیرممکن است. کلیدهای خصوصی هرگز در معرض اینترنت قرار نمی‌گیرند، بنابراین نمی‌توان آن‌ها را دزدید. به همین دلیل کیف پول سخت‌افزاری به سردخانه معروف است.

اگر کیف پول سخت‌افزاری شما گم شود، از دارایی‌های شما با یک عبارت seed پشتیبانی و حفاظت می‌شود. عبارت seed که به‌عنوان عبارت بازیابی نیز شناخته می‌شود، لیستی از کلماتی است که کلید خصوصی شما را دوباره تولید می‌کند. می‌توانید از عبارت seed خود برای انتقال کلیدهای خصوصی خود به کیف پول سخت‌افزاری دیگری استفاده کنید.

ایجاد امنیت سه‌مرحله‌ای در کیف پول سخت‌افزاری

درحالی‌که کیف پول‌های سخت افزاری کمی با یکدیگر تفاوت دارند، اما استفاده از آنها تقریباً مشابه است:

۱. دستگاه را به رایانه خود وصل کرده و با پین قفل آن را باز کنید.

۲. یک تراکنش مانند معامله ایجاد کنید، سپس آن را در صفحه دستگاه تأیید کنید.

۳. مطمئن باشید کلیدهای خصوصی شما در خطر نیستند.

انواع کیف پول سخت‌افزاری

انواع کیف پول سخت افزاری

ما در اینجا دو کیف پول سخت‌افزاری را به شما معرفی می‌کنیم:

۱. کیف پول سخت‌افزاری Trezor

۲. کیف پول سخت‌افزاری Ledger

کیف پول سخت‌افزاری Trezor

کیف پول ترزور

کیف پول سخت‌افزاری Trezor دارای دو مدل One و T است.

۱- کیف پول سخت افزاری Trezor مدل One

کیف پول سرد Trezor مدل One، از مدل‌های پر طرفدار این شرکت است که دارای صفحه نمایش بزرگ و قابلیت پذیرش چند ارز مختلف است. از دیگر ویژگی‌های این کیف پول سخت‌افزاری، امنیت بالا، امکان تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی است. همچنین امنیت بالای این کیف پول سخت‌افزاری به‌دلیل نداشتن سیستم عامل است. این کیف پول سخت‌افزاری پردازنده‌ای قوی دارد که با سیستم عامل‌های مختلف سازگار است.

۲- کیف پول سخت افزاری Trezor مدل T

کیف پول سخت افزاری Trezor مدل T، نیز قابلیت پذیرش چند ارز مختلف و امنیت بالایی دارد. می‌شود از این کیف پول سخت‌افزاری نسخه پشتیبان گرفت و آن‌را بازیابی کرد. این کیف پول سخت‌افزاری همچنین دارای صفحه نمایش لمسی است و پردازنده‌ای قوی و اختصاصی دارد که به دلیل آفلاین بودنش امنیت بالایی ایجاد می‌کند. این کیف پول سخت‌افزاری مجوزها و استانداردهای امنیتی CE و RoHS certified را نیز دارد.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

کیف پول سخت‌افزاری Ledger

کیف پول لجر

این کیف پول سخت افزاری سه مدل Blue، Nano S و Nano X را دارد.

۱- کیف پول سخت‌افزاری Blue Ledger

این کیف پول سخت‌افزاری پردازنده‌ای قوی و سایز مناسبی دارد و به دلیل آفلاین بودن امنیت بالایی نیز دارد.

۲- کیف پول سخت‌افزاری Nano S Ledger

این کیف پول سخت‌افزاری قابلیت پذیرش چند ارز را دارد که کلید خصوصی آن قابل‌دسترسی نیست و به همین دلیل بسیار امن است. همچنین امکان گرفتن نسخه پشتیبان و بازیابی کردن نیز دارد.

۳- کیف پول سخت‌افزاری Nano X Ledger

کلید خصوصی این کیف پول سخت‌افزاری نیز قابل‌دسترسی نیست که این، امنیت آن را بالا می‌برد. می‌شود از این کیف پول سخت‌افزاری نسخه پشتیبان گرفت و آن را بازیابی کرد. این کیف پول امکان پذیرش چند ارز را دارد و به دلیل داشتن بلوتوث اتصال به آن آسان است.

جمع‌بندی

در این مقاله از آکادمی تبدیل به معرفی کیف پول سخت‌افزاری یا همان کیف پول سرد پرداختیم. دانستیم که امنیت این کیف پول‌‌های فیزیکی تا چه اندازه بالا است و مهم‌ترین نکته برای استفاده ایمن از آنها، نگهداری از کلیدواژه‌های بازیابی و رمز عبور است. شما تجربه استفاده از والت‌ها را دارید؟ به نظرتان بهترین کیف پول سخت‌افزاری کدام است؟

سوالات متداول

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری یا cold wallet یکی از امن‌ترین کیف‌ پول‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال است. این کیف پول‌ها فیزیکی هستند و با اتصال با رایانه یا موبایل کار می‌کنند.

کیف پول سخت افزاری بهتری است یا نرم افزاری؟

اگر هولدر هستید و سرمایه زیادی دارید، حتما به سراغ کیف پول سرد بروید تا کمترین خطر متوجه سرمایه‌تان شود.

بهترین کیف پول سخت افزاری کدام است؟

لجر نانو اس، لجر نانو و ترزور بهترین کیف پول‌های سخت افزاری هستند که می‌توانید به آنها اعتماد کنید.

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه