Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۵ دی تا ۱ بهمن

طالع بینی کریپتویی
در
خواندن در ۱۱ دقیقه

قیمت‌ بیت کوین (BTC) پس از تأیید ETFهای اسپات تا کف‌های پیش‌بینی نشده‌ای پایین آمد، اما نمودار صعودی آلت‌کوین‌ها می‌تواند نشانه اولیه بازگشت بازار باشد.

سروصدای زیادی حول ETFهای اسپات بیت کوین شکل گرفته بود و قیمت بیت کوین هم تا پیش از تأیید ETFها رشد خوبی را تجربه کرد؛ اما پس از تأیید این صندوق‌ها از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ،(SEC) صعود بیت کوین ادامه پیدا نکرد و برخی معامله‌گران تصمیم گرفتند سودهای خود را شناسایی کنند و موقتاً از این ارز خارج شوند. در نتیجه این ارز نزولی پرشتاب تا قیمت ۴۱،۵۰۰ دلار را تجربه کرد.

برخی تحلیلگران بدبین روند را نزولی دانستند و هدف ریزش بیت کوین را سطح ۲۵،۰۰۰ دلار پیش‌بینی کردند. گرچه هر چیزی در بازارهای مالی ممکن است؛ اما احتمالاً سطوح نزدیک به ۳۸،۰۰۰ دلار، سرمایه‌گذاران بلندمدتی که چشم‌به‌راه هاوینگ آینده بیت‌کوین هستند را جذب خود می‌کند و از سوی دیگر در هفته‌های آینده باعث هجوم سرمایه مؤسسات مالی بزرگ به سوی ETFهای تأیید شده می‌شود.

اریک بلانکوس کارشناس ETF در بلومبرگ روز شنبه در پستی در شبکه X گفت ETFهای تازه راه‌اندازی شده شاهد ورود سرمایه جدید ۱.۴ میلیارددلاری بودند اما سپرده بیت کوین Grayscale که GBTC خوانده می‌شود خروج سرمایه‌ای ۵۷۹ میلیون‌ دلاری داشت. بااین‌حال ورود خالص سرمایه ۸۱۹ میلیون دلاری طی دو روز برای ETFها همچنان مثبت است.

آیا ورود سرمایه‌های بیشتر به ETFها می‌تواند فاز بیت کوین و آلت ‌کوین ها را صعودی کند؟ بیایید به نمودار ۵ ارزی که می‌توانند این هفته عملکرد بهتری نسبت به باقی بازار داشته باشند نگاهی بیندازیم.

اما پیش از آن نگاهی به تحلیل واچ لیست هفته گذشته بیندازیم.

نتیجه پیش‌بینی واچ لیست هفته قبل

نام ارز بیشترین قیمت هفته اخیر
کمترین قیمت هفته اخیر
بیت کوین ۴۹،۰۰۰ ۴۱،۶۰۰
اینترنت کامپیوتر ۱۴.۱۴ ۱۰.۴۵
آربیتروم ۲.۴۲ ۱.۵۸
استکس ۲.۰۵ ۱.۵۵
میکر ۲۲۷۴ ۱۷۰۰

در واچ لیست هفته گذشته ارزهای بیت‌کوین (BTC)، اینترنت کامپیوتر (ICP)، آربیتروم (ARB)، استکس (STX) و میکر (MKR) را زیر نظر گرفتیم.

بیت کوین مطابق تحلیل تا بالاتر از ۴۹۰۰۰ دلار پیش رفت و پس از آن اصلاح خود را آغاز کرد و بالاتر از ۴۰،۰۰۰ دلار حمایت شد.

ارز اینترنت کامپیوتر (ICP) طی هفته اخیر روندی Range داشته است و بین ۱۲ تا ۱۴ دلار حرکت کرده است و مطابق تحلیل خریداران از اصلاح بیشتر این ارز جلوگیری کرده‌اند.

آربیتروم (ARB) با شکست سطح دو دلار تا نزدیکی هدف ۲.۵ دلار بالا رفت و اکنون در سطح ۲ دلار حمایت شده است.

استکس (STX) پس از صعود تا سطح ۲ دلار با مقاومت مواجه شد و اکنون در ۱.۵۸ دلار حمایت شده است و باید دید آیا می‌تواند این سطح را حفظ کند؟

ارز میکر (MKR) برابر تحلیل توانست رالی خوبی را تا ۲۰۰۰ دلار داشته باشد و حتی این سطح را شکست و دقایقی تا ۲۲۰۰ دلار هم بالا رفت و اکنون به سطح ۲۰۰۰ دلار پولبک کرده است و در این سطح حمایت شده است.

 

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته در حال ریزش بوده است. ناتوانی از حفظ سطح ۴۸،۰۰۰ دلار باعث شناسایی سود از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدت شد که همین مسئله شتاب نزول را در روز جمعه ۱۲ ژانویه (۲۲ دی) افزایش داد.

تحلیل روزانه بیت کوین را هر روز در آکادمی تبدیل بخوانید

تحلیل بیت کوین

خریداران و فروشندگان شاهد نبرد سختی در نزدیکی خط حمایتی الگوی مثلث صعودی هستند. گرچه خریداران تا کنون موفق شده‌اند از این حمایت دفاع کنند، هنوز نتوانسته‌اند قیمت را از این سطح به شکل معناداری به بالا هل دهند. معنای این امر آن است که فروشندگان همچنان فشار خود را حفظ کرده‌اند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۴۳،۹۳۳ دلار در حال حرکت روبه‌پایین است و شاخص RSI پایین‌تر از سطح میانی قرار دارد که نشان می‌دهد فروشندگان در تلاش برای افزایش فشار هستند.

اگر قیمت پایین سطح مثلث باقی بماند، بیت کوین ممکن است تا ۴۰،۰۰۰ دلار و سپس ۳۷،۹۸۰ دلار نزول کند. خریداران باید قیمت را به بالای ۴۴،۷۰۰ دلار برسانند تا دوباره کنترل را به دست گیرند.

تحلیل بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته، EMA-20 روبه‌پایین قرار گرفته است و RSI در محدوده منفی است که نشانگر دست بالای فروشندگان است. اگر قیمت سطح ۴۲،۰۰۰ دلار را روبه‌پایین بشکند، فشار فروش می‌تواند افزایش یابد و بیت‌کوین تا ۴۱،۵۰۰ دلار و بعد ۴۰،۰۰۰ دلار نزول کند.

اگر خریداران بخواهند از ادامه نزول جلوگیری کنند باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. این اقدام مسیر را برای رالی صعودی تا ۴۴،۷۰۰ دلار هموارتر می‌کند که این سطح منطقه مقاومتی است که برای ادامه مسیر، بیت کوین باید از آن عبور کند.

تحلیل قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP)

اینترنت کامپیوتر (ICP) رو ۸ ژانویه (۱۸ دی) با برخورد به حمایت EMA-20 در ۱۲.۱۱ دلار به بالا برگشت که نشانگر دفاع سرسختانه خریداران از این سطح بود.

تحلیل ICP

میانگین‌ متحرک‌های روبه‌بالا نشانگر قوت بیشتر خریداران است، اما وجود واگرایی در RSI نشان می‌دهد که شتاب صعودی کاهش یافته است. شکست سطح ۱۴.۲۱ دلار و بسته‌شدن کندل روزانه بالای آن می‌تواند راه را برای حمله دوباره به مقاومت ۱۶.۳۰ باز کند. اگر این سطح شکسته شود باید منتظر رسیدن ICP به قیمت ۱۸ دلار بود.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روز (EMA-20) همچنان حمایت مهمی است که برای جلوگیری از نزول باید حفظ شود. اگر این سطح به پایین شکسته شود، فروشندگان قدرتمندتر خواهند شد و ICP ممکن است تا ۹.۳۶ دلار نزول کند.

تحلیل ICP

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که اینترنت کامپیوتر (ICP) مدتی است بین سطوح ۱۲ و ۱۴ دلار در نوسان بوده است که نشانگر بی‌تصمیمی میان خریداران و فروشندگان است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۴ دلار برسانند، ICP پرشتاب تا ۱۶.۳۰ پیش خواهد رفت.

در مقابل اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک برود، نشان‌دهنده فروش پرقدرت فروشندگان خواهد بود و قیمت ممکن است بار دیگر به سمت ۱۲ دلار حرکت کند و در صورت شکست این سطح به سمت پایین این ارز تا ۱۰ دلار عقب‌نشینی خواهد کرد.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل قیمت سلستیا (TIA)

سلستیا (TIA) چندین روز است که در یک روند صعودی پرقدرت قرار داشته است که نشان می‌دهد هر اصلاح کوچکی فرصت خرید محسوب می‌شود.

تحلیل TIA

یک مقاومت روانی خفیف در سطح ۲۰ دلار را شاهد هستیم که TIA ممکن است در این سطح کمی اصلاح کند. اگر خریداران اجازه ندهند قیمت به زیر ۱۷.۲۹ دلار بلغزد، نشانگر این است که خریداران در تلاش برای تبدیل این سطح به حمایت هستند. این مسئله می‌تواند احتمال شکست سطح ۲۰ دلار را افزایش دهد و قیمت را تا ۲۵ دلار به پیش براند.

در مقابل اگر قیمت با شتاب بالا نزول کند و به زیر ۱۷.۲۹ دلار برود نشانگر این است که معامله‌گران به‌سرعت در حال شناسایی سود و خروج هستند. در این صورت فروشندگان فرصت را غنیمت خواهند شمرد و قیمت را تا میانگین متحرک ۲۰ روزه (EMA-20) در ۱۴.۸۹ به پایین می‌رانند.

تحلیل TIA

در نمودار ۴ ساعته می‌بینیم که سلستیا باقدرت سطح ۱۷.۲۹ را شکسته است. ازاین‌رو این سطح بسیار مهم خواهد بود. هر پولبکی به این سطح احتمالاً با حمایت در EMA-20‌ همراه خواهد بود.

اگر قیمت از حمایت EMA-20  به بالا برگردد نشانگر مثبت ماندن جو بازار خرید منفی‌های بازار از سوی خریداران است. ٰسلستیا می‌تواند گام بعدی صعود را تا ۲۳ دلار بردارد. اگر قیمت به زیر ۱۷.۲۹ دلار برود در کوتاه‌مدت دست بالا با فروشندگان خواهد بود و حمایت بعدی SMA-50  محسوب می‌شود.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل قیمت منتل (MNT)

منتل (MNT) روز ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) کانال صعودی خود را رو‌به‌بالا شکست و روز بعد با شتاب تا ۰.۸۵ دلار رشد کرد، اما سایه بلند در کندل روزانه نشان‌دهنده شناسایی سود در سطوح بالاتر است.

تحلیل MNT

قیمت به سطح شکست کانال رسیده است که انتظار می‌رود در این سطح خریداران بار دیگر وارد شوند. هر دو میانگین متحرک روبه‌بالا هستند که نشان‌دهنده دست بالاتر خریداران است، اما واگرایی RSI کمی هشداردهنده است.

اگر قیمت از سطح شکست کانال به بالا برگردد خریداران دوباره تلاش می‌کنند قیمت را به ۰.۸۵ دلار برسانند. این سطح ممکن است مقاومت محکمی باشد؛ اما اگر شکسته شود MNT می‌تواند تا ۱ دلار صعود کند.

تحلیل MNT

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که خریداران تلاش کرده‌اند اصلاح را در سطح EMA-20 متوقف کنند؛ اما فروشندگان برنامه دیگری داشتند. آن‌ها با افزایش فروش در سطح ۰.۷۸ دلار قیمت را تا SMA-50  پایین برده‌اند. هر گونه تلاش برای بازگشت قیمت ممکن است با فشار فروش در EMA-20 مواجه شود. خریداران باید قیمت را به بالاتر از مقاومت بالاسری در منطقه میان EMA-20 و ۰.۷۸ دلار برسانند تا قدرت خود را به رخ بکشند.

در مقابل، اگر قیمت به نزول ادامه دهد و SMA-50 را به پایین بشکند، نشان‌دهنده این است که روند صعودی ممکن است به پایان رسیده باشد. در این صورت، MNT می‌تواند تا ۰.۶۵ دلار  و پس از آن ۰.۵۸ دلار نزول کند.

تحلیل قیمت سی (SEI)

سی (SEI) الگوی مثلث متقارنی را تشکیل داده است که نشانگر بی‌تصمیمی میان خریداران و فروشندگان است.

تحلیل SEI

به صورت کلی الگوی مثلث متقارن به عنوان الگویی ادامه‌دهنده عمل می‌کند، اما در موارد نادری ممکن است الگوی بازگشتی هم باشد.

میانگین متحرک ۲۰ روزه روبه‌بالا در ۰.۶۴ دلار و RSI در منطقه مثبت نشان از این دارد که خریداران قدرت بیشتری دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای سطح مقاومت برسانند نشان از ادامه روند صعودی خواهد بود. هدف قیمتی الگو سطح ۱.۱۰ دلار است.

این نگرش مثبت درصورتی‌که SEI پایین‌تر رود و به زیر سطح قاعده مثلث برسد از اعتبار خارج می شود. در این صورت می‌توانیم منتظر تغییر روند و شروع ریزش بیشتر تا SMA-50 در ۰.۴۳ دلار باشیم.

تحلیل SEI

 

در نمودار ۴ ساعته، میانگین متحرک افقی شده است و RSI نزدیک خط میانی است که نشان از توازن عرضه و تقاضا دارد. پیش‌بینی جهت قیمت و شکست مثلث مشکل است. ازاین‌رو بهتر است تا صعود قیمت به بالای مثلث یا نزول به زیر آن صبر کنیم و پس از آن وارد معامله شویم.

اگر قیمت بالای میانگین‌های متحرک باقی بماند، خریداران تلاش خواهند کرد قیمت را تا سطح مقاومت بالا ببرند. در غیر این صورت، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک بلغزد، SEI ممکن است تا حمایت پایین‌تر نزول کند.

منبع: CoinTelegraph

 

دیدگاه‌ها (2)

  1. سلام این نظریه ها همش شد اگر بشه میشه واگر نشه نمیشه .لطفا یک نظریه محکم بدید که احتمال خریدن یا نخریدن را بیشتر کند . دراینکه معامله در بازار ارز ریسک هست را همه می‌دانند ولی لطفا بگید کدام ارز معامله در آن سود بیشتر است یا ضرر آن .این مطب که همه میدونن که یا سود میکنن یا ضرر .

  2. بچه هادرست میگن حداقل میشه با این همه ابزارهای گوناگون خریدن یا فروختنه یه ارزی رو تا ۸۰الی۹۰٪تخمین زد دیگه ماها که چندساله تو این کارهستیم اینومیدونیم

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه