در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند. سناریوهای صعودی و نزولی آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا شما با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله آن ارز دیجیتال بپردازید. همان طور که از اسم آن پیداست طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بیتی است که ممکن است درست باشد و ممکن است این طور نباشد پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید یا فروش به حساب نمی‌آید ضروری است.

تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ممکن است بر آلت‌کوین‌هایی همچون ICP، ARB، STX و MKR اثر بگذارد.

خریداران بیت‌کوین با نزدیک‌شدن اعلام تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در مورد ETFهای اسپات با دقت به بازار می‌نگرند. تحلیلگران انتظار دارند SEC تصمیم خود را در بازه ۸ تا ۱۰ ژانویه (۱۸ تا ۲۰ دی‌ماه) اعلام کند.

آیا در صورت تأیید یک یا چند درخواست راه‌اندازی ETF اسپات، قیمت بیت‌کوین رشد می‌کند؟ این اصلی‌ترین پرسشی است که اکنون فکر معامله‌گران را به خود مشغول کرده است. احتمالاً قیمت بیت‌کوین بلافاصله پس از تأیید ETFها جهش خواهد کرد؛ اما پس از جشن و پایکوبی اولیه، ممکن است معامله‌گران شروع به شناسایی سود کنند و جمله مشهور «با شایعه بخر و با خبر بفروش» بار دیگر اتفاق افتد.

اگر نهاد قانون‌گذار ETF اسپات بیت‌کوین را تأیید نکند، شاهد یک ریزش پرشتاب خواهیم بود. بااین‌حال به نظر نمی‌رسد دوباره وارد بازار خرسی و نزولی شویم، چون معامله‌گران بی‌درنگ تمرکز خود را از ETFهای اسپات دور کرده و به هاوینگ پیش رو در ماه آوریل (فروردین) جلب می‌کنند و نزول محدودی خواهیم داشت.

اگر بیت‌کوین صعودی بماند، آلت‌کوین‌های برگزیده روند صعودی خود را ادامه خواهند داد. بیایید در ادامه به ۵ ارز دیجیتالی بپردازیم که می‌توانند در آینده نزدیک عملکرد بهتری نسبت به کلیت بازار داشته باشند.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

بیت‌کوین (BTC) روز جمعه ۵ ژانویه (۱۵ دی) الگوی کندل Doji را داشت و روز بعد با یک اینساید بار، بی‌تصمیمی میان خریداران و فروشندگان را نشان داد.

تحلیل روزانه بیت کوین

اما نشانه مثبت این است که قیمت همچنان در یک الگوی مثلث صعودی در حال نوسان است. این الگوی صعودی در صورت شکست سطح ۴۴،۷۰۰ دلار و بسته‌شدن کندل بالای آن تکمیل خواهد شد. درصورتی‌که این مسئله رخ دهد، بیت‌کوین می‌تواند گام صعودی بعدی خود را تا هدف قیمتی این الگو یعنی ۴۹،۱۷۸ دلار بردارد و پس از آن راهی ۵۲،۰۰۰ دلار شود.

خط حمایتی مثلث صعودی سطحی بسیار مهم است که در صورت شکست روبه‌پایین می‌تواند بیت‌کوین را به سطوح پایین‌تری همچون حمایت ۴۰،۰۰۰ دلار و پس از آن ۳۷،۹۸۰ دلار بفرستد که خریداران با نیروی بیشتری از این سطوح حمایت خواهند کرد.

تحلیل نمودار ۴ ساعته بیت کوین

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) به شکل افقی درآمده و RSI‌ درست بالای سطح میانی قرار دارد که نشانه تساوی قدرت خریداران و فروشندگان است. در صورت بسته‌شدن کندل بالای سطح ۴۴،۷۰۰ دلار احتمالاً شتاب صعودی افزایش خواهد یافت. بیت‌کوین ممکن است در سطح ۴۵،۸۷۹ دلار با مقاومت جزئی مواجه شود؛ اما اگر از این سطح عبور کند می‌تواند رالی را تا ۴۹،۱۷۸ دلار ادامه دهد.

از سوی دیگر، شکست روبه‌پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) می‌تواند به معنای خستگی خریداران باشد و بیت کوین تا خط حمایت الگوی مثلث پایی رود. اگر خریداران قصد ادامه صعود را دارند باید از این منطقه حفاظت کنند.

برای مطالعه تحلیل روزانه بیت کوین کلیک کنید.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل قیمت اینترنت کامپیوتر (ICP)

اینترنت کامپیوتر (ICP) چند روزی است که یک اصلاح شارپ را سپری می‌کند که به معنای خروج خریداران است.

تحلیل نمودار روزانه اینترنت کامپیوتر ICP

خریداران تلاش خواهند کرد اصلاح را در منطقه میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه (EMA-20) در ۱۱.۱۸ دلار متوقف کنند. اگر قیمت از سطح EMA-20 پرقدرت رو  به بالا برگردد، می‌توان برداشت کرد بازار همچنان به صعود فکر می‌کند و معامله‌گران در منفی‌ها در حال خرید هستند. آنگاه خریداران بار دیگر تلاش می‌کنند ICP را به سطح ۱۴.۴۰ و پس از آن ۱۶ دلار برسانند.

ریسک این نتیجه‌گیری این است که RSI اکنون نوعی واگرایی منفی را شکل داده است که نشانه ضعیف‌شدن ممنتوم صعودی است. شکست میانگین متحرک ۲۰ روزه (EMA-20)‌ به سمت پایین و بسته‌شدن کندل زیر آن می‌تواند سیگنال این باشد که روند صعودی در بازه کوتاه‌مدت به اتمام رسیده است.

تحلیل نمودار ۴ ساعته اینترنت کامپیوتر ICP

در نمودار ۴ ساعته، میانگین متحرک تقاطع نزولی را کامل کرده و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان‌دهنده این است که بازی در کوتاه‌مدت در اختیار فروشندگان است. اگر قیمت به زیر ۱۱.۷۰ دلار برود ICP می‌تواند تا ۱۱ دلار و سپس ۹.۳۹ دلار عقب بنشیند.

خریداران باید قیمت را بالای میانگین‌های متحرک برده و نگه‌دارند تا سیگنال پایان اصلاح را صادر کنند. در این صورت می‌توان به حرکت این ارز تا ۱۵ دلار و پس از آن ۱۶ دلار خوش‌بین بود. این سطوح ممکن است باز هم با دفاع سرسخت فروشندگان همراه باشد.

پیش‌بینی قیمت آربیتروم (ARB)

آربیتروم (ARB) نتوانست بالای ۲ دلار باقی بماند که این مسئله معامله‌گران کوتاه‌مدت را برای شناسایی سود و خروج وسوسه کرد و باعث شکست روبه‌پایین سطح ۱.۷۵ دلار شد.

تحلیل نمودار روزانه آربیتروم

ARB احتمالاً در سطح ۱.۷۵ دلار شاهد نبردی سخت میان خریداران و فروشندگان خواهد بود. اگر قیمت پرشتاب از ۱.۷۵ دلار به بالا حرکت کند، نشانه این است که خریداران این سطح را به حمایت تبدیل کرده‌اند و احتمال حمله مجدد به سطح ۲.۱۱ دلار افزایش می‌یابد. در صورت شکست این سطح می‌توانیم شاهد گام بعدی صعودی تا ۲.۵۰ دلار باشیم.

در مقابل اگر سطح ۱.۷۵ دلار به پایین شکسته شود، ممکن است آربیتروم (ARB) تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۱.۵۹ دلار عقب‌نشینی کند. خریداران باید باقدرت از این سطح دفاع کنند زیرا شکست آن ممکن است به ریزش تا ۱.۳۵ دلار منتهی شود.

تحلیل نمودار ۴ ساعته آربیتروم ARB

در نمودار چهار ساعته می‌بینیم که سطح پس از بازگشت از حمایت ۱.۷۵ با مقاومت میانگین متحرک ۲۰ روزه (EMA-20) مواجه شده است. این نشانه‌ای منفی است؛ چون نشان می‌دهد تریدرها به رالی صعودی به عنوان فرصت فروش نگاه می‌کنند. فروشندگان تلاش خواهند کرد با پایین راندن قیمت تا زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) قدرت خود را به رخ بکشند. در صورت موفقیت، آربیتروم ممکن است تا ۱.۵۰ دلار نزول کند.

اگر خریداران بخواهند از ریزش جلوگیری کنند، باید به‌سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20)‌ برگردانند و سپس از مقاومت ۱.۹۶ عبور کنند. در این صورت می‌توان به حمله مجدد به مقاومت بالاسری ۲.۱۲ دلار امیدوار بود.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل قیمت استکس (STX)

استکس (STX) روز جمعه از مقاومت بالاسری ۱.۷۸ دلار به پایین برگشت. اما این اصلاح کوتاه‌مدت بود.

تحلیل نمودار روزانه استکس STX

روز بعد قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۱.۴۷ دلار به سمت بالا برگشت که نشان‌دهنده ادامه خریدها در منفی‌های این ارز بود. خریداران قیمت را تا مقاومت ۱.۷۸ بالا بردند که ممکن است در این سطح با دفاع فروشندگان مواجه شوند. اگر خریداران از این مقاومت عبور کنند STX می‌تواند تا ۲.۲۰ دلار و پس از آن ۲.۵۰ دلار صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت با شتاب زیاد از این سطح به پایین برگردد، استکس ممکن است مدتی میان میانگین متحرک ۲۰ روزه (EMA-20) و سطح ۱.۷۸ دلار در جا بزند. خریداران باید قیمت را به پایین‌تر از EMA-20 برسانند تا اصلاح عمیق‌تر تا ۱.۲۰ دلار آغاز شود.

تحلیل نمودار چهار ساعته استکس STX

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که استکس (STX) به مقاومت ۱.۷۸ دلار رسیده است که منطقه مهم کوتاه‌مدتی است که باید به آن دقت کنیم. اگر خریداران این سد را از پیش رو بردارند، سیگنال آغاز گام بعدی صعودی صادر خواهد شد و می‌توانیم انتظار صعود تا ۲ دلار را داشته باشیم.

در مقابل، اگر قیمت از سطح ۱.۷۸ دلار به‌سرعت روبه‌پایین حرکت کند، نشانه این است که فروشندگان همچنان می‌توانند از این سطح دفاع کنند. در این صورت استکس ممکن است تا سطح میانگین‌های متحرک و سپس ۱.۳۶ دلار نزول کند. برگشت روبه‌بالا از این سطح می‌تواند این ارز را برای مدتی در بازه ۱.۳۶ تا ۱.۷۸ نگه‌دارد.

تحلیل قیمت میکر (MKR)

میکر  (MKR) در روند صعودی خود با اصلاح روبرو شد، اما نکته مثبت این است که خریداران اجازه ریزش قیمت تا زیر سطح ۱۶۵۱ دلار را ندادند.

تحلیل نمودار روزانه میکر MKR

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) در ۱۶۵۱ دلار به سمت بالا تمایل پیدا کرده است و RSI در نزدیکی منطقه بیش‌خرید است که دست بالای خریداران را نشان می‌دهد. اگر حرکت به بالا ادامه یابد نشانه این است که خریداران سطح ۱۶۵۱ دلار را به حمایت تبدیل کرده‌اند. میکر (MKR) آن‌گاه می‌تواند رالی خود را تا مقاومت ۲۰۰۰ دلاری آغاز کند.

حمایت میانگین متحرک ۲۰ روزه (EMA-20) سطح مهمی است که باید حفظ شود. در صورت ریزش قیمت به زیر این سطح، میکر ممکن است تا سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) در ۱۴۸۳ دلار ریزش کند.

تحلیل نمودار چهار ساعته میکر MKR

 

در نمودار چهارساعته، خریداران منفی‌ها را تا سطح خط روند صعودی خرید کرده‌اند که نشانه حمایت خوب در سطوح پایین‌تر است. خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA-20) هل داده‌اند و در تلاش‌اند تا قیمت را به بالای مقاومت ۱۸۲۵ دلار برگردانند. درصورتی‌که موفق شوند، می‌توان انتظار صعود تا ۱۹۰۰ دلار و پس از آن ۲۰۰۰ دلار را داشت.

فروشندگان باید قیمت را به زیر خط روند صعودی بکشند تا خریداران را تضعیف کنند. اگر سطح ۱۶۵۱ دلار به پایین شکسته شود، ممکن است فشار فروش افزایش یابد. در این صورت می‌توان انتظار نزول تا ۱۵۰۰ دلار را داشت.

5 دیدگاه

  1. باسلام خدمت شما نکاتی که در تحلیلها ارایه شده بسیار آموزنده بود. از شما ممنونم و خواهشا ادامه دار باشه .

دیدگاهتان را بنویسید