Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۸ تا ۲۴ تیر

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال تبدیل
در
خواندن در ۸ دقیقه

آیا پس از ریزش بار دیگر نوبت به صعود می‌رسد؟ حمایت‌ها و مقاومت‌های مهمی که برای صعود باید آنها را درنوردید کدامند؟ کدام ارزهای دیجیتال این هفته فرصت عبور از محدوده‌های خود را پیدا می‌کنند؟ با واچ لیست ارز دیجیتال این هفته همراه ما باشید.

 

قیمت بیت کوین (BTC) در حال حاضر شاهد نبرد سختی بین خریداران و فروشندگان است. خریداران در تلاشند قیمت را در محدوده ۵۶,۵۵۲ تا ۷۳,۷۷۷ دلار نگه دارند، در حالی که فروشندگان قصد پایین کشیدن قیمت را دارند. فروشندگان قیمت را در تاریخ ۵ جولای (۱۵ تیر) به نزدیکی ۵۳,۵۰۰ دلار پایین کشیدند، اما سطوح پایین‌تر خریداران را به سمت خود جذب کرد.

بر اساس گزارش Farside Investors، صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت کوین در ایالات متحده در تاریخ ۵ جولای (۱۵ تیر) شاهد ورود خالص ۱۴۳.۱ میلیون دلاری بوده اند که این رقم، بالاترین میزان در یک ماه گذشته است. هانتر هورسلی، مدیرعامل Bitwise Asset Management در پستی در شبکه اجتماعی X گفت که سرمایه‌گذارانی که در معرض بیت‌کوین قرار ندارند، فرصتی برای “خرید در کف” دارند، زیرا چشم انداز آن “هرگز قوی‌تر از این نبوده است.”

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال تبدیل

با افت اخیر بیت کوین، فروش در چندین آلت کوین تشدید شده است، اما برخی از آنها توانسته اند سطوح حمایتی قوی خود را حفظ کنند. این آلت کوین ها می توانند در صورت شروع حرکت بیت کوین به سمت ۶۰,۰۰۰ دلار، روند بهبود را رهبری کنند.

برای اینکه خرید در بیت کوین و آلت کوین ها افزایش یابد، باید از کدام سطوح مقاومت مهم عبور کرد؟ بیایید ۵ ارز دیجیتال برتر را که در نمودارها قوی به نظر می‌رسند، بررسی کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در روز ۵ جولای (۱۵ تیر) با سقوط از سطح حمایتی ۵۶,۵۵۲ دلار، به فروشندگان میدان داد. اما خریداران با خرید در کف قیمت، توانستند از این سطح در تایم فریم روزانه دفاع کنند.

تحلیل بیت کوین BTC

با این حال، به نظر نمی رسد فروشندگان به راحتی تسلیم شوند و یک بار دیگر برای پایین کشیدن قیمت و تثبیت آن زیر ۵۶,۵۵۲ دلار تلاش خواهند کرد. اگر آنها در این امر موفق شوند، ارز BTC ممکن است به سمت ۵۳,۴۸۵ دلار و در نهایت به سطح حمایتی قوی در ۵۰,۰۰۰ دلار سقوط کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با جهت گیری نزولی (۶۱,۲۳۱ دلار) برتری فروشندگان را نشان می دهد، اما واگرایی صعودی در شاخص قدرت نسبی (RSI)  حاکی از آن است که روند نزولی می تواند در حال کند شدن باشد.

خریداران باید بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند تا نشان دهند که حرکت در محدوده ای بین ۵۶,۵۵۲ تا ۷۳,۷۷۷ دلار ممکن است برای مدت زمان بیشتری ادامه داشته باشد.

تحلیل بیت کوین BTC

در تایم فریم ۴ ساعته، میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در حال افقی شدن است و RSI کمی پایین‌تر از نقطه میانی قرار دارد، که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. خط روند نزولی، سطح کلیدی برای  توجه به روند صعودی است. شکسته شدن این خط و بسته شدن قیمت بالای آن نشان دهنده پایان احتمالی اصلاح قیمت خواهد بود. در این صورت این ارز می‌تواند تا ۶۴,۶۰۲ دلار بالا رود.

در مقابل، شکسته شدن سطح۵۶,۵۵۲ دلار و بسته شدن قیمت پایین تر از آن نشان می دهد که فروشندگان همچنان در رالی‌های برگشتی اقدام به فروش می کنند. این موضوع می تواند سطح حمایتی ۵۳,۴۸۵ دلار را در معرض خطر قرار دهد.

ارز دیجیتال بیت‌کوین بیت کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید بیت‌ کوین

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

قیمت سولانا (SOL) در حال شکل‌دهی یک الگوی مثلث نزولی است که با شکسته شدن و بسته شدن قیمت در زیر ۱۱۶ دلار تکمیل خواهد شد.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

یک مزیت جزئی به نفع خریداران این است که شاخص قدرت نسبی (RSI) نشانه هایی از تشکیل یک واگرایی صعودی را نشان می دهد. این امر نشان می دهد که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۱ دلار) برسانند، ارز سولانا ممکن است تلاش کند تا به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در۱۵۳ دلار و سپس خط روند نزولی صعود کند.

اما اگر قیمت پس از رسیدن به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و از ۱۱۶ دلار پایین‌تر برود، الگوی نزولی تکمیل خواهد شد. در این صورت، این ارز ممکن است به سمت ۸۰ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

افت قابل توجه قیمت از ۱۲۱ دلار نشان می‌دهد که خریداران به شدت از سطح حمایتی ۱۱۶ دلار دفاع می‌کنند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از ۱۴۵ دلار عبور کند، توقف بعدی احتمالاً ۱۵۵ دلار خواهد بود. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مانع عمل کند، اما در صورت شکسته شدن، این ارز می تواند تا خط روند نزولی بالا رود.

از طرفی، اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر ۱۳۰ دلار کاهش دهند، برتری را به دست خواهند آورد. این موضوع، سطح حمایتی ۱۲۱ دلار را در معرض خطر شکسته شدن قرار می دهد. در صورت وقوع چنین اتفاقی، این ارز ممکن است به قیمت ۱۱۶ دلار ریزش کند.

ارز دیجیتال سولانا سولانا را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید سولانا

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

قیمت پولکادات (DOT) در روز ۵ جولای ‌(۱۵ تیر) به شدت سقوط کرد و به ۴.۹۱ دلار رسید، اما سایه بلند کندل نشان دهنده خرید قوی در سطوح پایین‌تر است.

تحلیل پولکادات DOT

خریداران در روز ۶ جولای (۱۶ تیر) به خرید خود ادامه دادند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۰۸ دلار) رساندند. این نشان می دهد که فروشندگان در حال از دست دادن قدرت خود هستند. اگر خریداران بتوانند از سد میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در سطح ۶.۵۴ دلار عبور کنند، ارز DOT ممکن است تلاش کند تا به قیمت ۷.۲۹ دلار و سپس به ۷.۷۷ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش یابد، این سیگنالی است که فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند. در صورتی که این ارز به زیر منطقه حمایتی ۵.۳۸ تا ۴.۹۱ دلار سقوط کند، فروش ممکن است تشدید شود.

تحلیل پولکادات DOT

نمودار ۴ ساعته یک روند بهبود V شکل را از ۴.۹۲ دلار نشان می دهد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای شروع به رشد کرده و RSI وارد محدوده مثبت شده است که نشان می دهد خریداران در تلاش برای بازگشت به روند صعودی هستند. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۶.۶۰ دلار برسانند، به احتمال زیاد این ارز حرکت صعودی پیدا کرده و به سمت ۷.۲۹ دلار حرکت خواهد کرد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای به سمت پایین عبور کند، این نشان می دهد که خریداران در حال خسته شدن هستند. فروش می تواند در زیر سطح ۵.۶۰ دلار تشدید شود و این ارز ممکن است دوباره سطح حمایتی قوی در ۴.۹۱ دلار را امتحان کند.

ارز دیجیتال پولکادات پولکادات را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید پولکادات
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل قیمت نیر پروتکل (NEAR)

نیر پروتکل  (NEAR)با قیمت ۴.۵۴ دلار طی چند روز اخیر در محدوده ۴.۲۸ تا ۸.۵۸ دلار معامله شده است. فروشندگان قیمت را در تاریخ ۵ جولای (۱۵ تیر) به زیر سطح حمایتی پایین کشیدند، اما نتوانستند این سطوح پایین را حفظ کنند.

تحلیل نیر پروتکل NEAR

اگرچه میانگین های متحرک نزولی برتری را به فروشندگان نشان می دهند، واگرایی صعودی در RSI حاکی از آن است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. اولین نشانه قدرت، شکستن قیمت و بسته شدن آن بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۱۷ دلار) خواهد بود.

در این صورت ارز NEAR می تواند تا ۵.۶۳ دلار رشد کند. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما در صورت عبور از آن، این ارز الگوی کف دوقلوی کوتاه مدت را تکمیل خواهد کرد که هدف قیمتی آن ۶.۱۱ دلار است.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و از مرز ۴ دلار عبور کند، این نشانه شروع یک روند نزولی جدید خواهد بود. این ارز می تواند تا ۳.۵۰ دلار و سپس ۳ دلار سقوط کند.

تحلیل پولکادات DOT

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در تایم فریم ۴ ساعته در حال افقی شدن است و RSI کمی پایین‌تر از نقطه میانی قرار دارد که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای برسانند، این ارز می تواند تا ۵.۶۳ دلار صعود کند. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما در صورت عبور از آن، این ارز می‌تواند حرکت خود را به سمت ۶.۷۱ دلار آغاز کند.

اگر قیمت از سطح فعلی به شدت کاهش یابد و پایین تر از ۴ دلار سقوط کند، فروشندگان کنترل بازار را به دست خواهند گرفت. این اتفاق می تواند یک روند نزولی جدید را به سمت ۳.۵۰ دلار آغاز کند.

ارز دیجیتال نیرپروتکل نیرپروتکل را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید نیرپروتکل

تحلیل قیمت کسپا (KAS)

کاسپا (KAS) در تاریخ ۲۹ ژوئن (۹ تیر) موفق شد بالای مقاومت ۰.۱۹ دلار بسته شود، اما این روند صعودی ادامه پیدا نکرد.

تحلیل کاسپا KAS

قیمت در ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) کاهش یافت، اما در روز ۵ جولای (۱۵ تیر) درست پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۱۵ دلار) به سطح حمایتی برخورد کرد. این نشان می دهد که خریداران به طور جدی از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه دفاع می کنند. خریداران در تلاشند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۷ دلار) برسانند و آن را در آن سطح حفظ کنند. اگر در این امر موفق شوند، این سیگنالی خواهد بود که روند نزولی احتمالا به پایان رسیده است. در این صورت ارز KAS ممکن است تا ۰.۱۹ دلار بالا رود.

این چشم انداز مثبت در کوتاه‌مدت در صورتی که قیمت کاهش یابد و از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه عبور کند، باطل خواهد شد. این اتفاق می تواند قیمت را به ۰.۱۳ دلار و در نهایت به ۰.۱۰ دلار برساند.تحلیل کاسپا KAS

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که فروشندگان در حال تلاش برای متوقف کردن روند صعودی در سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هستند. اگر قیمت از سطح فعلی یا ۰.۱۶ دلار افزایش یابد، خریداران دوباره برای عبور از سد میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، این ارز ممکن است به ۰.۱۹ دلار جهش کند.

از طرف دیگر، اگر حمایت ۰.۱۶ دلار شکسته شود، این نشان خواهد داد که فروشندگان تسلیم نشده اند و در حال فروش در رالی ها هستند. این اتفاق می تواند کاسپا را به سمت سطح حمایتی قوی در ۰.۱۴ دلار پایین ببرد. انتظار می رود خریداران به شدت از این سطح محافظت کنند.

ارز دیجیتال کاسپا کاسپا را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید کاسپا

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای تشریح شده بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در هفته کای جدید تشکیل دهید.

همه ارزهای معرفی شده در واچ لیست این هفته را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

معامله‌ اهرم‌دار در بخش معاملات‌ اهرم‌دار از رشد یا ریزش ارزهای معرفی شده تا ۱۰ برابر معاملات عادی سود کسب کنید.
کسب سود ۱۰ برابری

منبع: Cointelegraph

دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه