با معرفی بهترین سایت‌های تحلیل ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. آشنایی با روش‌ها و سایت‌های تحلیلی در بازار ارز دیجیتال می‌تواند چراغ راهی عالی برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن‌تر برای شما باشد. نه فقط در بازار ارز دیجیتال بلکه در تمام بازارهای مالی داشتن اطلاعات کاربردی، به‌موقع و دقیق می‌تواند هم باعث انجام معاملات بهینه‌تر شده و هم معامله‌گران را از ورود به معاملات اشتباه رها سازد. بر این اساس در تبدیل بر آن شدیم تا بهترین سایت‌های تحلیلی مورداستفاده توسط حرفه‌ای‌ها در بازار رمزارزها را به شما معرفی کنیم. البته شاید استفاده از همه این سایت‌ها برای هر کس مقدور نباشد، اما سعی کرده‌ایم تا در خلال معرفی، بهترین‌ها و کاربردی‌ترین‌ها را نیز به شما معرفی کنیم تا در نهایت بتوانید بر اساس نیاز از آنها برای تحلیل قیمت و نمودار ارزهای دیجیتال استفاده نمایید. البته شایان ذکر است که حتی استفاده از بخشی از این سایت‌ها نیز می‌تواند در بسیاری از مواقع گره‌گشای معاملات بازار ارز دیجیتال باشد.

انواع روش‌ های تحلیلی در بازار ارز دیجیتال

قبل از هر چیزی لازم است تا نیم‌نگاهی به انواع روش‌ های تحلیل در بازار ارز دیجیتال داشته باشیم. به صورت کلی دو روش تحلیلی کلی برای بررسی نمودار قیمت ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش اول تحلیل تکنیکال است که در این روش شما باید ابزارهای تکنیکالی را بر روی نمودار قیمت پیاده‌سازی و بر اساس رفتار قیمت درباره آینده آنها تصمیم‌گیری کنید. روش دوم نیز تحلیل فاندامنتال یا بنیادی است که شما بر اساس اطلاعات و داده‌های مهم مربوط به یک ارز دیجیتال می‌توانید بهترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری و خرید، انتخاب و در نهایت یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای خود رقم بزنید.

در معرفی بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال تلاش ما بر این است که منابعی را به شما معرفی کنیم که برای هر دو روش تحلیلی بالا مفید و کاربردی هستند. همچنین شایان ذکر است که با توجه به حساسیت بسیار بالای داده‌کاوی در بازار ارز دیجیتال و اعتبار منابع، به هیچ وجه منابع نامعتبر را در لیست برترین سایت‌ های تحلیلی بازار ارز دیجیتال در این مقاله قرار نداده‌ایم. از نظر کیفیت و اعتبار اطلاعات آنها خیالی راحت داشته باشید.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال که باید بشناسید

بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، هر یک کاربردهای خاص خود را دارند. از این رو سعی کنید که فقط کاربردهای خاص و عالی آنها را در نظر گرفته و از همین کاربردها برای پیش برد اهداف خود در بازار استفاده کنید. اگر یک سایت یا منبع دارای اطلاعات بسیار حجیم و زیادی است، نگران نباشید و استفاده از آن را نیز کنار نگذارید. شما تنها باید از اطلاعاتی در سایت‌ها استفاده کنید که به پیش‌بینی هر چه بهتر قیمت ارزهای دیجیتال کمک می‌کنند.

CoinMarketCap ؛ یک سایت همه چیز تمام

اولین سایتی که در لیست بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال باید به شما معرفی کنیم، سایت کوین مارکت کپ است. این سایت مورد استفاده تمام تحلیل‌گران از مبتدی تا حرفه‌ای در بازار رمزارزها است و شما نیز باید شناخت کافی نسبت به آن پیدا کرده و حتما از اطلاعات آن استفاده کنید. اطلاعات کاربردی که می‌توانید در کوین مارکت کپ مشاهده کنید به شرح زیر هستند:

  • قیمت ارز دیجیتال
  • نوسانات قیمت ارز دیجیتال در هر 24 ساعت، 1 هفته، 1 ماه و 1 سال گذشته و از روز ورود به بازار
  • حجم معاملات
  • لیست بهترین ارزهای دیجیتال بر اساس فاکتورهای مختلف از جمله قیمت، ارزش بازار، حجم معاملات و …
  • معرفی مختصر و کاربردی از پلتفرم رمزارزها و نکات مثبت آنها
  • نمودار قیمت
  • معرفی بهترین صرافی‌های بازار ارز دیجیتال در دنیا
  • دسته‌بندی ارزهای دیجیتال بر اساس کاربرد و ویژگی‌ها از جمله متاورس، قراردادهای هوشمند، NFT و …
  • امکان استفاده از سایت به عنوان پرتفوی معاملاتی در بازار
  • همچنین امکان مشاهده اخبار به روز بازار ارز دیجیتال را نیز در این سایت خواهید داشت.

glassnode ؛ سایتی برای حرفه‌ای‌ها

اگر از تحلیل‌گران با سابقه بازار ارز دیجیتال هستید، احتمالا با اصطلاح تحلیل آنچین در این بازار تا حدی آشنا بوده و می‌دانید که این روش تحلیلی نیز یکی‌ از بهترین روش‌ها برای تحلیل و نتیجه‌گیری درباره آینده قیمت بیت کوین و سایر رفقای آن است. البته هر چند آلتکوین‌ها این روزها کمتر با بیت کوین رفاقت دارند، اما با این حال در تحلیل آنچین می‌توانید تمام رمزارزها را با داده‌های درون شبکه بلاک چین آنها تحلیل و آنالیز کنید. لازمه استفاده از تحلیل آنچین داشتن اطلاعات درون شبکه است که برای این منظور پیشنهاد ما سایت گلس نود است.

گلس نود را در لیست بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال برای حرفه‌ای‌ها قرار داده‌ایم، زیرا استفاده ‌از داده‌های آن نیاز به داشتن شناخت کامل از آنها دارد.

TradingView ؛ سایتی برای تکنیکالیست‌ها

در ادامه معرفی بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال نوبت به معرفی یکی از بهترین‌ها برای تحلیل تکنیکال شده است. سایتی که تمام تکنیکالیست‌ها ملزم به استفاده از آن هستند. در این سایت شما می‌توانید انبوهی از ابزارهای تحلیل تکنیکال به همراه نمودار قیمت تمام رمزارزهای لیست‌شده در صرافی‌های معتبر را در اختیار داشته و می‌توانید از این ابزارها برای تحلیل قیمت آنها استفاده کنید. البته تردینگ ویو امکانات دیگری مانند مشاهده ایده‌ها و تحلیل‌های سایرین را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد، اما ابزارهای تحلیل تکنیکال مهم‌ترین بخش از این سایت جذاب هستند.

Dash 2 Trade

هر چند استفاده از برخی از امکانات Dash 2 Trade نیاز به پرداخت هزینه‌هایی خواهد داشت، اما یکی از کامل‌ترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال می‌باشد که می‌توانید از آن به عنوان یک سایت سیگنال نیز استفاده کنید. علاقمندان به سیگنال ارز دیجیتال می‌توانند تحلیل‌های مختلف را در این سایت مشاهده نمایند. البته امکانات این سایت بسیار زیاد است و استفاده گسترده‌ای را می‌توان از آن در روند تحلیل قیمت رمزارزها داشت. از تحلیل آنچین شبکه‌های مختلف بلاک چین گرفته تا ارائه اخبار و اطلاعات مربوط به رمزارزها را می‌توانید در این سایت در اختیار بگیرید. این سایت علاوه بر امکانات و ابزارهای بسیار زیاد مورداستفاده برای آنالیز قیمت رمزارزها به زودی از صرافی خود نیز رونمایی خواهد کرد که می‌تواند شرایط استفاده از آن را باز هم بهینه‌تر و ایده‌آل‌تر نماید.

CryptoSignals

یکی دیگر از سایت‌های تحلیل ارز دیجیتال که البته هم می‌توانید از طریق سایت و هم از طریق تلگرام از امکانات آن استفاده کنید، سایت کریپتو سیگنال است. همان‌طور که از اسمش پیداست می‌توانید تحلیل‌ها و سیگنال‌های ارائه‌شده از سوی افراد و تحلیل‌گران مختلف را در این سایت مشاهده کرده و از آن برای پیش‌برد اهداف خود در بازار استفاده نمایید. استفاده از سیگنال برای معامله‌گران، یک مزیت بزرگ را به دنبال دارد، آن هم امکان مشاهده انواع ذهنیت‌ها نسبت به قیمت یک ارز دیجیتال است. به عنوان مثال اگر شما مشاهده کنید که درصد قابل‌توجهی از افراد در فکر خرید یک رمزارز هستند، در نتیجه ممکن است از فروش آن پشیمان شوید و یا در شرایط برعکس به فکر خرید آن بیفتید. البته استفاده از سیگنال در بازار ارز دیجیتال روش‌های خاص خود را دارد که باید به آن دقت کنید.

CoinGecko

یکی دیگر از سایت‌های تحلیل بازار ارز دیجیتال که می‌توانید از آن برای انواع روش‌ های تحلیلی استفاده کنید، کوین گکو است. از نظر محتوا و شرایط ظاهری این سایت شباهت‌های زیادی به سایت کوین مارکت کپ دارد. اما دسته‌بندی اطلاعات در آن کمی متفاوت است و شما می‌توانید از دیدگاه‌های متفاوت‌تری برای آنالیز رمزارزها از آن بهره‌مند شوید. همچنین ممکن است برخی از توکن‌ها در یکی از این دو سایت وجود نداشته باشد. از این طریق می‌توانید با استفاده از هر دوی آنها به تمام اطلاعات لازم دسترسی داشته باشید.

Messari

اگر برای اولین بار وارد سایت Messari شوید، احتمالا خیلی محو طراحی و UI آن نخواهید شد. در ظاهر این سایت به هیچ وجه کاربرپسند طراحی نشده و برای پیدا کردن اطلاعات موجود در آن باید جستجوی کاملی داشته باشید. اما وقتی به کیفیت داده‌ها و نمودارهای آن برسید، همه چیز برای شما فرق خواهد کرد. برای همین توصیه می‌کنیم که زود از این سایت خارج نشوید. این پلتفرم در کنار تمام داده‌ها و اطلاعات معمول مانند قیمت و نمودار رمزارزها، اطلاعات آماری و نمودارهای بسیار جالبی را نیز از آنها در اختیار شما قرار می‌دهد. نمودارها و اطلاعاتی که تماشای آنها می‌تواند به صورت کامل دیدگاه شما را نسبت به یک ارز دیجیتال تغییر داده و آن را اصلاح نماید. در Messari می‌توانید گزارش‌های دوره‌ای تغییرات قیمت رمزارزها را مشاهده کرده و البته نظرات و دیدگاه‌های تحلیل‌گران آن را نیز درباره هر یک از رمزارزهای موجود در بازار ببینید. البته استفاده از بخش قابل توجهی از این سایت رایگان است، اما برای دسترسی به همه امکانات آن نیاز به پرداخت هزینه‌هایی خواهید داشت.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

Shrimpy ؛ یک پرتفوی خودکار

معرفی بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال را با بررسی سایت Shrimpy ادامه می‌دهیم. این سایت نیز یکی از بهترین سایتها برای داشتن معاملات بهینه در بازار ارز دیجیتال است. مهم‌ترین کاربرد آن برای تشکیل یک پرتفوی خودکار است تا از این طریق شما بتوانید معاملات خود را بهینه کنید. همچنین در این سایت امکان اتصال به صرافی‌های خارجی را نیز خواهید داشت تا از آن به عنوان یک ربات برای تنظیم نقاط ورود و خروج خود از بازار استفاده نمایید. برای کسانی که به دنبال استفاده از یک سبد سرمایه عالی برای کنترل معاملات خود در بازار هستند، Shrimpy می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد.

LunarCrush

این سایت یکی از خاص‌ترین سایت‌های تحلیلی در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود که تفاوت‌های زیادی با سایر گزینه‌هایی دارد که به شما معرفی کردیم. در LunarCrush یک هوش مصنوعی وظیفه بررسی و آنالیز رفتار کاربران در شبکه‌های اجتماعی مختلف را بر عهده دارد تا دیدگاه کلی آنها را درباره شرایط بازار و قیمت رمز ارزهای مختلف آنالیز نماید. کدام رمزارزها بیشتر مورد توجه هستند و کاربران درصدد سرمایه‌گذاری روی کدام یک از توکن‌های موجود در بازار می‌باشند؟ آیا در حال حاضر دید عمومی به خرید بیت کوین است یا کاربران فعلا سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را چندان مناسب نمی‌بینند؟ رسیدن به پاسخ تمام این سوالات می‌تواند یک فرصت فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال را در اختیار معامله‌گر قرار دهد که در LunarCrush امکان دسترسی به آنها را خواهید داشت.

CoinMarketCal

 

یکی از سایت‌های معروف که خود ما نیز علاقه بسیار زیادی به استفاده از آن داریم، سایت CoinMarketCal است. این سایت عالی به معرفی وقایع و رویدادهای پیش رو در دنیای کریپتو می‌پردازد. در این سایت می‌توانید بهترین کوین‌های بازار را مشاهده کرده و در کنار آن از ایردراپ‌ها و عرضه اولیه‌ها نیز در این بازار با خبر شوید. بسیاری از معامله‌گران به دنبال این هستند که بهترین پروژه‌ها را قبل از لیست شدن در بهترین صرافی‌های جهانی پیدا کرده و خریداری نمایند؛ زیرا معمولا این پروژه ها بعد از لیست شدن در صرافی های معتبر با رشدهای بسیار زیادی روبرو می‌شوند. این سایت می‌تواند چنین اخباری را در اختیار شما قرار دهد.

نکته بسیار جالب درباره سایت CoinMarketCal این است که تمام امکانات و ابزارهای تعریف شده در آن رایگان هستند و شما می‌توانید بدون صرف هیچ هزینه‌ای به این اطلاعات دسته اول و عالی برای ترید در بازار ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید.

سخن پایانی

در صرافی تبدیل نیز تلاش ما برای لیست کردن رمزارزهای آینده‌دار و ویژه‌ای است که امکان رشد قابل‌توجهی را برای آنها متصور هستیم. از این رو اگر رمزارزی را در میان پروژه‌های خوب مشاهده کردید، می‌توانید لیست توکن‌های تعریف‌شده در تبدیل را نیز برای خرید آنها بررسی کنید.

استفاده از بهترین سایت‌ های تحلیل ارز دیجیتال می‌تواند تبدیل به یک نقطه قوت برای خرید انواع ارز دیجیتال و انجام معاملات بهینه و کسب سود‌های عالی در بازار گردد. از این رو در این مقاله در تبدیل سعی کردیم تا بهترین و پرکاربردترین سایت‌ های تحلیل بازار ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. شاید استفاده از تمام این سایت‌ها کمی وقت گیر به نظر برسد، اما شما با مدیریت زمان می‌توانید بهترین اطلاعات را از آنها استخراج کرده و از آنها در تحلیل‌های خود استفاده کنید. برای کسب آموزش‌های بیشتر درباره روش‌های تحلیل ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این بازار نیز می‌توانید سایر مقالات ما را در صرافی تبدیل دنبال کنید. از نقطه صفر تا رسیدن به سود در سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال با شما همراه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید